Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2015.03.18. 23:04:53

Ma kétarcú volt. Biztosan fogta a lövéseket és majdnem csinált egy gólt.
Jó lesz az.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.18. 22:49:11

Bocsi a dupláért.

Remek napot fogott ki, bár a szólójánál majdnem infarktust kaptam. A büntetőnél jóvá tette, gyakorlatilag megnyerte a meccset. A magabiztosság, ami árad belőle félelmetes.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.03.05. 21:40:01

Elég sokszor próbálkozott hosszan megjátszani a labdát a Villareal ellen.. Hozzá kell tenni, hogy meglepően pontatlan volt, többet várok tőle az előző meccshez képest ezen a téren, tud ő jobbat is.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2015.02.25. 10:03:10

Csak hogy róla is essen szó: Hihetetlen milyen pontosan tud messzire is passzolni. A gyorsan lereagálandó helyzeteknél van még mit javulnia, de amit lábbal tud az ritka a kapusoknál. Akár hátvédként is ki lehetne próbálni hogy ne legyen meccshiánya. :D
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.02.15. 18:27:23

noname írta:Ha te kezdőkapusnak veszel valakit kölcsön, akkor belefoglalnád a szerződésbe h bármikor kedve szerint visszahívhatja a másik csapat? Legfeljebb télen.
A téli átigazolási szezonra gondoltam, elnézést, ha rosszul fogalmaztam. Viszont ha ki van fizetve, akkor nyilván vissza lehet hívni hamarabb (télen pl.) a kölcsönben szereplő játékost, csak meg kell fizetni. Lásd: Denis Suárez esete.

Ha télen visszahívjuk, akkor tavasszal nem vagyunk gondban, ősszel pedig el lehet lenni 1-2 hónapot cserekapussal szerintem. Kezdjük ott, hogy visszahívni is csak akkor kellene, ha Bravo lesérüle ÉS Masip nagyon nem válna be. Ennek a két eseménynek az egyidejű bekövetkezésére elég csekély az esély, emiatt nem éri meg visszafogni ter Stegen fejlődését.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.02.15. 18:12:44

Ha te kezdőkapusnak veszel valakit kölcsön, akkor belefoglalnád a szerződésbe h bármikor kedve szerint visszahívhatja a másik csapat? Legfeljebb télen.
A Fifa egy szégyen
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.02.15. 18:05:38

noname írta:Ezzel 2 gond van:

1. A Cselzi nyugodt lehetett Cech-el és ha jól emlékszem a cseréi se voltak rosszak. Nálunk azért Bravo nem egy szint vele, a cseréi pedig gyengék. Ha Bravo lesérül, akkor te az ifiből felhozott 3 meccses kapussal akarsz egy szezont lenyomni?

2. Kinek lehetne kölcsön adni? A Barcában kapusnak lenni nem hasonlít semmi másra. Egy Barca kapus fel kell legyen arra készülve h 40 perc fagyoskodás után kell egyet védenie a semmiből+remek lábjáték kell. Jelenleg nincs a világon még egy klub, ahol Ter Stegen azt tanulná meg, amire valóban szüksége van. Kb csak a Bayern(itt nem kezdene), Celtic(pocsék bajnokság) annyira domináns a maga bajnokságában mint a Barca.
1. Én nyugodt vagyok, ha Masip a cserekapus. Olyan hű de sok meccset nem fog játszani, ha meg nagyon nagy baj van (pl Bravo összeszed egy több hónapos sérülést), akkor fel kell bontani MAtS kölcsönszerződését, kifizetni ezért azt az 1-2 millió eurót (vagy alapból előnyös kölcsönszerződést kötni, hogy ezt pluszköltség nélkül kivitelezhessük) és jöhet a német védeni, nem kell félni, hogy Masippal kell lehozni például egy egész tavaszi szezont.

2. Sehol nem pontosan ugyanolyan védeni, mint a Barcában, de még mindig jobban jár, ha máshol játszik 50 meccset egy szezonban, mint itt mondjuk 20-at legjobb esetben. 1-2, max 3 évig ez bőven vállalható megoldás szerintem.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.02.15. 17:51:29

Ezzel 2 gond van:

1. A Cselzi nyugodt lehetett Cech-el és ha jól emlékszem a cseréi se voltak rosszak. Nálunk azért Bravo nem egy szint vele, a cseréi pedig gyengék. Ha Bravo lesérül, akkor te az ifiből felhozott 3 meccses kapussal akarsz egy szezont lenyomni?

2. Kinek lehetne kölcsön adni? A Barcában kapusnak lenni nem hasonlít semmi másra. Egy Barca kapus fel kell legyen arra készülve h 40 perc fagyoskodás után kell egyet védenie a semmiből+remek lábjáték kell. Jelenleg nincs a világon még egy klub, ahol Ter Stegen azt tanulná meg, amire valóban szüksége van. Kb csak a Bayern(itt nem kezdene), Celtic(pocsék bajnokság) annyira domináns a maga bajnokságában mint a Barca.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.15. 17:51:15

noname írta: de amikor Valdes helyett beugrott, rendszerint jobb volt mint VV. Mondjuk ez nem nagy teljesítmény VV utolsó kb 4 évét figyelembe véve.
A legutóbbi szezonban kb egy bajnoki cím ment el azon, hogy Valdes-aki az egész szezonban klasszis szintet hozott-helyett Pintonak kellett védenie.
Ter Stegen pedig remélem türelmes lesz, a jövő az övé!
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.02.15. 17:43:31

Szerintem úgy kellene eljárni vele, mint ahogy a Chelsea tette Courtois-val. Amíg itt van egy megbízható öreg-róka és ter Stegennek még tapasztalatot kellene gyűjtenie, addig kölcsönadjuk egy élvonalbeli klubnak. Nekem kapásból be is ugrik pár csapat, ahol akár szívesen is látnák, pl. Milan, Roma, Liverpool, Dortmund, Roma, Tottenham. De ha egy Sevilla/Valencia/Villarreal szintű spanyol klubban tudna pár évig edződni, az is előnyére válna, de mindenesetre előrébb lennénk, mintha itt padozna.

Addig nálunk itt lenne Bravo, Masip pedig tökéletes cserekapusnak szerintem.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.02.15. 16:33:37

Nem látom h Ter-Stegen szempontjából mi a gond. Kap elég meccset, szezon végén még többet fog, a bajnokságban pedig az egyik legrutinosabb és legjobb kapus véd helyette. Neki az a kb 20 meccs bőven elég első szezonnak. Max a Barcának rossz, hogy a BL-ben véd az a kapus, akiben nagyobb a hibalehetőség. Amúgy ellenpéldának ott van Pinto. Ugyanannyit védett, de amikor Valdes helyett beugrott, rendszerint jobb volt mint VV. Mondjuk ez nem nagy teljesítmény VV utolsó kb 4 évét figyelembe véve. =D>
A Fifa egy szégyen
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.15. 16:27:13

S.Agüero írta: 1-et idéztem, ahhoz írtam ezt. :wink:

De választ nem kaptam. :(
Leírtam már, de leírhatom újra S. Agüero. Nagy ugrás egy Mönchengladbachból bekerülni a Barcelona kapujába. Idő kell a beilleszkedéshez, s tanulóidőszak. 3 hsz-n keresztül leírtam miért jobb megoldás szerintem jelenleg Bravo és miért kell türelmesnek lennie a németnek, neked sikerült kiszűrni egy észrevételt enyhén gúnyos stílusban.
palesz 77 jól írta egy Dortmunddal egy PSV vagy Ajax vagy írhatnék mást is, nemzetközi rutin meglenne könnyebb lenne a nyomás elviselése. Vagy akár egy spanyol csapatból jönni is sokkal könnyebb lsd. Bravo, aki olyan mintha évek óta védene nálunk.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.15. 16:19:19

S.Agüero írta:1-et idéztem, ahhoz írtam ezt. :wink:

De választ nem kaptam. :(
Bob logikája mentén igen, mert akkor már lenne Bl tapasztalata is - amit nálunk most megkap.

Én sem vagyok a jegelése mellett amúgy, 2 éven keresztül csábítgatjuk, aztán a nyakára hozunk egy másik kapust, aki mögött 2 évig padozzon? Ez nem türelem kérdése, egyszerűbb lett volna otthagyni még német országban akkor, hogy folyamatosan játékban legyen, nem volt ez túl fair a részünkről - még ha közben változtak is a körülmények.

Amúgy azzal is vitatkoznék, hogy Bravo jobb, szerintem inkább csak a 3x annyi játéklehetőség miatt kiegyensúlyozottabb, de ez már csak nézőpont kérdése.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.15. 16:05:48

Bob_Marley írta:
S.Agüero írta: Tehát ha a Dortmundban védett volna eddig, akkor kezdő lenne? :roll:
Ezt sikerült összehozni 3 hsz-ből? :D

@Normandia, pont ezért van a "szoktatás". Úgy beszéltek mint ha tényleg végig padozna, miközben idén kap 15-20 meccset, már most egy nagy lépés. Erre írom, hogy ha türelmetlen akkor nem lesz belőle semmi sem.
1-et idéztem, ahhoz írtam ezt. :wink:

De választ nem kaptam. :(
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.15. 16:02:35

S.Agüero írta: Tehát ha a Dortmundban védett volna eddig, akkor kezdő lenne? :roll:
Ezt sikerült összehozni 3 hsz-ből? :D

@Normandia, pont ezért van a "szoktatás". Úgy beszéltek mint ha tényleg végig padozna, miközben idén kap 15-20 meccset, már most egy nagy lépés. Erre írom, hogy ha türelmetlen akkor nem lesz belőle semmi sem. Stegen szemszöge meg számomra lényegtelen. Neki is meg a klubnak is jelenleg az a jó ha Bravo véd. Tud tőle tanulni és a chilei jelenleg jobb kapus mint ő.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.15. 15:51:02

Bob_Marley írta: @Normandia te is leírod, Bravo jobb kapus (jelenleg), akkor meg miről beszélünk. Stegen megkapja a lehetőséget a másod-harmad rangú sorozatokban hogy szívja befelé a levegőt, de most őt a bajnokikon kapuba még nem lehet rakni.
de Bob azt is írtam, hogy ennek mi lehet az oka. Folyamatosan játszik a másik meg nem. De hogy ne azt érezd, hogy veled vitázom, én értem amit mondasz, csak a Stegen szemszögéből próbálom nézni a dolgokat. Azért nem mondanám a Bundesligát harmadosztályú bajnokságnak, ergo nem hiszem, hogy nagyon szoknia kellene a spanyol légkört. Volt min edződnie ott is.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
P.U.Y.O.L.
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2814
Csatlakozott: 2010.01.22. 10:47:15
Tartózkodási hely: Irgumburg

2015.02.15. 15:44:47

Én is azon az állásponton vagyok, mint Bob. Bravo jelenleg remekül megoldja a feladatát és indokolatlan lenne a kiemelése a kapuból. Ter Stegen nagy kapus lehet, de ki kell várnia a sorát. Persze nem kell feltétlenül Bravo mögött padoznia még 2-3 évig, mert őt is kölcsönbe lehet adni, hogy pallérozódjon. (legjobb egy erős spanyol középcsapat lenne)
Ez a szezon már jó, ha lemegy így, jövőre viszont tényleg nem lenne sok értelme végig padoztatni.
Következő szezonnak én úgy mennék neki, hogy Bravoé a BL+bajnokság, Masip->Kupa, (szerencsétlen még ennyi percet se kap) Ter Stegen->kölcsön.

Kifejezetten jó helyzetben vagyunk most, a kapusposzton és mint írtátok is, a németé a jövő, de a jelen szerintem nem. (Cech-Curtois)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.15. 15:44:00

Bob_Marley írta:Három év az szerintem is sok, 1-2 a reális. 23 egy kapusnál kadett kor. Idén biztos hogy nem szabad megbontani a rendszert, jövőre meg ismét kilehet írni egy új versenyt és aki jobban teljesít a felkészülés alatt előnybe kerül. Courtoisnál én is pont ez írtam, hogy ő szerzett tapasztalatot nemzetközi kupa, Vb-n védett megkapta a lehetőséget a Chelseaben. DeGea meg előtt szintén már bizonyított az Atleticoban. Stegen jó volt a Mönchengladbachban, de az nem az a szint, mint stabilan védeni egy spanyol csapat kiemelkedő gárdájában.
Tehát ha a Dortmundban védett volna eddig, akkor kezdő lenne? :roll:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.15. 15:40:53

Három év az szerintem is sok, 1-2 a reális. 23 egy kapusnál kadett kor. Idén biztos hogy nem szabad megbontani a rendszert, jövőre meg ismét kilehet írni egy új versenyt és aki jobban teljesít a felkészülés alatt előnybe kerül. Courtoisnál én is pont ez írtam, hogy ő szerzett tapasztalatot nemzetközi kupa, Vb-n védett megkapta a lehetőséget a Chelseaben. DeGea meg előtt szintén már bizonyított az Atleticoban. Stegen jó volt a Mönchengladbachban, de az nem az a szint, mint stabilan védeni egy spanyol csapat kiemelkedő gárdájában.
Kép
Kép
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.15. 15:25:24

3 évet azért hadd ne várjon már, mindjárt 23 éves lesz... Courtoist fölösleges volt felhozni, két szezont védett elsőszámú kapusként igencsak megbízhatóan az Atléticoban, 20 éves volt, amikor megkapta a bizalmat. De Geat se nagyon értem, hogy jön ide, attól, hogy Stegen nem saját nevelés, még védhetne. Következő utáni szezonban már minden bajnokin és BL meccsen a németnek kéne állni a kapuban.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.15. 15:18:59

Ezek közül csak DeGea akire azt mondom hasonló szituáció, de még ő sem teljesen mert az Atleticoval rutint szerzett. Courtois kölcsönben is volt nem hiába, a többi meg saját sarj az megint más kategória. Egy totál idegen embernek más bajnokságból idő kell én továbbra is ezt mondom. Ráadásul 22 éves, kapusoknál ez pelenkás. Itt még többet számít a rutin, ha nem tud várni még 1-2-3 évet, ráadásul úgy hogy Bravotól sokat tanulhat akkor mit várjunk tőle? Türelem, higgadtság baromi fontos tényező egy kapusnál, amivel erőt sugároz. Nála a türelem máris akkor megdőlne. Bravo jelenleg jobb kapus, s nem hiába védi a bajnokságot, ami a legfontosabb sorozat és kiegyensúlyozottság szükséges. Ez ugyanolyan mint teszem azt Rafinha, aki lehet x idő múlva jobb lesz, de egyszerűen stabilan nem lehet még rá MOST építeni. Szertelenek még, ezek nem férnek bele.

@Normandia te is leírod, Bravo jobb kapus (jelenleg), akkor meg miről beszélünk. Stegen megkapja a lehetőséget a másod-harmad rangú sorozatokban hogy szívja befelé a levegőt, de most őt a bajnokikon kapuba még nem lehet rakni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.15. 15:17:49

Bob_Marley írta:Bravo pont azért véd, mert megbízható és rutinos. Jó a német is, de ki kell várnia a sorát, ha meg erre nem képes akkor meg nincs miről beszélni. A chilei bebizonyította miért ő az első számú kapus. Itt is ott is voltak hibák, de Bravo láttán azért nyugodtabb az ember (még).
Bob, azért gondolom, nem zsákbamacskát vettek. Látták előtte, hogy milyen a srác és ezt mérlegelve vették meg arra aposztra amelyik mindig érzékeny a Barcánál. Nem vitatom, hogy Bravo megbízhatóbb és stabilab és azt sem, hogy vannak bravúrjai, de folyamatosan játszik és ez meg is látszik rajta. Ugyan ez nem adatik meg a másiknak, akit meg pontenciálisan jobb kapusnak tartok és úgy gondolom nem csak én. Kéthetente véd és elvárjuk tőle, hogy tökéletes legyen. Nem tudom, biztosan másképpen látom a dolgokat, de megértem, ha menni akar. Nem az NB-I ből jött a srác és bizonyította, hogy mit tud. Lábbal nagyon jó, minden kirúgása és passza, indítása embert talál,nem csak úgy előrevágom oszt majd lesz valami. A Villarreal ellen meg leért egy olyan labdára, amit nem is értem, hogyan fogott meg.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.15. 15:08:52

Bob_Marley írta:Bravo pont azért véd, mert megbízható és rutinos. Jó a német is, de ki kell várnia a sorát, ha meg erre nem képes akkor meg nincs miről beszélni. A chilei bebizonyította miért ő az első számú kapus. Itt is ott is voltak hibák, de Bravo láttán azért nyugodtabb az ember (még).
de Bob basszus, mi az hogy ki kell várni a sorát? milyen sort? most padozzon még 3 -4 évet bravo mögött évi 10 meccsel?kahnak, buffonnak, casillasnak, de geanak, neuernek, kurtóának sem kellett kivárni a sorukat, látjuk is meddig jutottak/jutnak
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.15. 15:01:08

Bravo pont azért véd, mert megbízható és rutinos. Jó a német is, de ki kell várnia a sorát, ha meg erre nem képes akkor meg nincs miről beszélni. A chilei bebizonyította miért ő az első számú kapus. Itt is ott is voltak hibák, de Bravo láttán azért nyugodtabb az ember (még).
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.15. 14:47:07

visca el barca írta:a probléma majd ott kezdődik, mikor kiesnek a kupameccsek is (döntő csak vmikor májusban lesz) és havonta csak egyszer fog védeni.

ha jövőre jön egy új edző (ha azt lehet igazolni), akkor örülnék ha döntene vmelyik mellett, mert ez igy egyik kapusnak sem tesz jót...
Ez így van. Nem értem az egészet, elsőszámú kapusnak igazoltuk és a kispadot koptatja. Mitől lenne nyugodt és megbízható, ha nem játszik, vagy csak ritkán és ahogy írod, egyre ritkábban fog. Ehhez nem kellett volna ennyit költeni egy olyan kapusra, amelyik baromi jó reflekszekkel rendelkezik, de nem játszik. Bravo jó kapus, megbízható, de semmi extra. 32 éves mégis veleszámolnak LE-ék és nem Stegennel. Nem látom így a jövőt. Stegen pedig ha elégedetlen, hát meg is értem. Nem erre szerződött.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése