Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.15. 14:29:08

a probléma majd ott kezdődik, mikor kiesnek a kupameccsek is (döntő csak vmikor májusban lesz) és havonta csak egyszer fog védeni.

ha jövőre jön egy új edző (ha azt lehet igazolni), akkor örülnék ha döntene vmelyik mellett, mert ez igy egyik kapusnak sem tesz jót...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.15. 14:25:09

Mascherano írta:Egyzer a világ egyik legjobb kapusa lesz a srác! :) ... De addig még van hová fejlődnie!
A megbízhatóságával van gond. Pl: PSG meccs rajta ment el szerintem. Ha Lucho folytatja a bl-ben védését nagy bajban leszünk . A villareal ellen persze hogy védhet , de a Manchester City ellen nem férhetnek bele ilyen lepkék. [-X Pláne ha a továbbjutunk és jön majd a Reál vagy Chelsea !
csak hogy egy kapusnak fontos a bizalom. El fogjuk veszíteni, ha nem védeti LE, mert ahhoz meg túl jó, hogy padoztassuk itt is ott is. A lepkék minden nagy kapus életében benne vannak. Talán a világ valaha volt lejobb kapusa Lev Jasin is képes volt lepkékre. Pedig Ő hokikapus is volt, hihetetlen reflexekkel, sőt orosz hokibajnok is 53-ban, de ez most off.
Szóval a legnagyobbak is képesek potyákra és láthattuk Bravó sem mentes ettől. Nagyon jó kapus Stegen, kár lenne elüldözni innen, márcsak a kora miatt is, mert hosszan oldhatná meg a Barca kapuskérdését.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Mascherano
Jugador del Barça
Hozzászólások: 150
Csatlakozott: 2015.01.02. 12:09:02
Tartózkodási hely: Kecskemét

2015.02.15. 14:11:20

Egyzer a világ egyik legjobb kapusa lesz a srác! :) ... De addig még van hová fejlődnie!
A megbízhatóságával van gond. Pl: PSG meccs rajta ment el szerintem. Ha Lucho folytatja a bl-ben védését nagy bajban leszünk . A villareal ellen persze hogy védhet , de a Manchester City ellen nem férhetnek bele ilyen lepkék. [-X Pláne ha a továbbjutunk és jön majd a Reál vagy Chelsea !
Més que un club !
Avatar
TerStegen1
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.02.12. 11:53:27

2015.02.13. 11:30:09

Nem akarok más oldal cikkeit belinkelni, ezért csak kiemelek egy részletet,mely a Dortmund MATS leigazolásáról szól, ti mennyit láttok ebben a cikkben? Remélem a vezetőség erősen ragaszkodik a kapusunkhoz.

A másik becserkészendő az az André ter Stegen, aki tavaly nyáron szerződött a Mönchengladbach csapatától a Barcelonába és ott 2019-ig kötelezte el magát. Mivel Claudio Bravo mögé szorult a csapatban és ez azt jelenti, hogy csak a Bajnokok Ligájában és a Király Kupa mérkőzéseken véd, így elégedetlen jelenlegi helyzetével. A 22 éves hálóőr megszerzése igazi szakmai bravúr lenne a Borussia részéről.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.12. 17:52:40

TerStegen1 írta:Szerencsére az edző sem hibáztatja :)
"Luis Enrique úgy véli, a német Ter Stegennek nagyon nehéz dolga volt a bekapott gólnál, mert ez a labda szitál a levegőben, és néha nagyon nehéz kiszámítani, hova is érkezik"
Sem edzőnek sem játékosnak nem szabad. Ez nem a RM, ahol CR beszól Ikernek a potyája után.
Stegen jó kapus és ő a jövő, de sokat kell még dolgoznia. Tegnap volt egy beívelés, amit szintén elég fogalmatanul akart megoldani és majdnem baj lett belőle. Ekkora kapusnak a magas labdáknál tarolnia kell, nincsen mese vinni kell mindent és mindenkit a labdaútjából.
Szóval tanulni, tanulni, tanulni és biztosítva van a jövő kapusposzton, mert hihetetlen reflexei vannak a srácnak.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.12. 17:50:59

TerStegen1 írta:Szerencsére az edző sem hibáztatja :)
"Luis Enrique úgy véli, a német Ter Stegennek nagyon nehéz dolga volt a bekapott gólnál, mert ez a labda szitál a levegőben, és néha nagyon nehéz kiszámítani, hova is érkezik"
jó, ez most megint olyan, hogy hallottál már valaha top klubnál edzőt úgy nyilatkozni, hogy "bazz, ekkora bakit életemben nem láttam még és fél óráig röhögtem magamban"? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3540
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.12. 17:40:36

Kash írta:Komolyan egyesek már alig várták, hogy hibázzon egyet, hogy jöjjenek ide megmondani, hogy Mats mekkorát potyázott, mert rajtuk kívül más nem látta. :D
Akkor nem csak én érzem ezt. Az ő hibája volt tény. Na és? Egy hiba alapján meg lehet ítélni egy játékost? Vagy kettő alapján? Vagy akár 10 alapján? Lépjünk már túl ezen. Ha két gólról kiesünk akkor megérdemeljük. És vegyük már azt is hány góltól mentett meg eddig minket? Pl. az Atletico ellen is. Nem lehet a nyakába varni.
Kép
Avatar
TerStegen1
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.02.12. 11:53:27

2015.02.12. 17:34:58

Szerencsére az edző sem hibáztatja :)
"Luis Enrique úgy véli, a német Ter Stegennek nagyon nehéz dolga volt a bekapott gólnál, mert ez a labda szitál a levegőben, és néha nagyon nehéz kiszámítani, hova is érkezik"
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.02.12. 17:14:19

Jó kapus és minden jó kapusnak vannak potyái. A tegnapi az volt, nagyon csúnyán mellényúlt, akár szitált, akár nem a labda, viszont volt egy olyan védése, hogy azt sem értettem, hogyan tudott leérni a labdára. Lejjebb írta Chino, hogy fiatalon lehetnek potyái, de a váratlan a kiemelkedő bravúrok majd tőle lesznek várhatók. Én ezzel teljesen egyetértek. Bravo jelenleg megbízhatóbb, de a jövő az Stegené.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
TerStegen1
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.02.12. 11:53:27

2015.02.12. 17:07:14

Nem kifogást keresek a tegnapi gólra, mert igaz hogy szitált egyet, ami kegyetlenül gáz, de akkor is ki kellett volna fognia. Viszont ha kétgólos előnyből kiesünk, az nem az ő hibája lesz.[/quote]


Nagyot szóltál :)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.12. 16:36:27

Én is kapus voltam, nagyon hálátlan feladat sokszor, de én sokkal többre tartom azt a kapust, akinek még fiatalon vannak potyái, de van valami több benne, mint egy olyan kapusban aki aránylag biztosan hozza le a meccseit, de olyan plusz dolgokat nem várhatunk tőle.
Jó példa De Gea, aki első manchasteri évében sorra kapta a potyáit, most pedig már a világ legjobb kapusai között emlegetik.

Nincsen semmi bajom Bravoval, nagyon jó teljesítményt hoz le, de jobb már nem lesz, ellenben a némettel, aki nem mellesleg nem 2 évre oldhatja meg a posztot. Az pedig, hogy nem volt még fontos meccsen.... Mindegy hogy első vagy második helyen jutunk tovább a BL-ben? :shock:
Az Atletico elleni két meccs semmi? :shock:

Ezzel együtt tényleg benézte a tegnapit és nagy lepke volt, de megesik, ez van. Ettől nem lett rosszabb kapus és számos olyan dologban tud pluszt adni, ami miatt első számú kapusként számolnék vele.
A Bilbao ellen Bravo például mindkét gólban csúnyán benne volt és ha nem sikerül ennyi gólt rúgni a San Mamesben, ami a legnagyobb csapatoktól is bravúr, megéghettünk volna.

Nem kifogást keresek a tegnapi gólra, mert igaz hogy szitált egyet, ami kegyetlenül gáz, de akkor is ki kellett volna fognia. Viszont ha kétgólos előnyből kiesünk, az nem az ő hibája lesz.
Forca Barca!!!!
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2015.02.12. 16:26:53

Komolyan egyesek már alig várták, hogy hibázzon egyet, hogy jöjjenek ide megmondani, hogy Mats mekkorát potyázott, mert rajtuk kívül más nem látta. :D
Valdés a potyák mestere volt, a passzolások koronázatlan királya, mégis éveken keresztül ő védte a kapunkat.
Egy Neuer, egy Buffon, vagy egy Iraizoz ezt simán kipofozta volna, de nem azért, mert olyan sokkal jobbak lennének, mint Stegen, hanem azért, mert magasabbak. Stegen ugrott egyet, kinújtotta karjait, de még így is csak épp, hogy beletudott érni a labdába.
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3540
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.02.12. 15:23:13

19Messi19 írta:Én is többször megénekeltem már a potyáit.
Ezen a meccsen is katasztrófa volt. Oké,volt egy nagy védése, de elvégre nem ez lenne a dolga?

Számomra abszolút nincs Barcelona szinten. Lehet, hogy, ha több lehetőséget kapna, akkor jobban teljesítene, de láttam még a Bundesligából meccseket és ott is akkora lepkéi voltak, hogy egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy felkeltette a vezetőség érdeklődését.
Komolyan neked ki a jó kapus? Mondj már egyet aki nem csinált ilyet? Főleg tacskó korába. Casilas is olyanokat bakizott fiatalon, Buffon detto(még amikor a világ legjob kausa volt is), Khan (szintén amikor a világ legjobb kapusa volt akkor is), van der Saar, Schmeichel, vagy Čech vagy a mi Valdesünk akinek a potyáiról könyvet lehetne írni. CB is nagyon benézett egyet legutóbb. Érdekes mód mégse issza senki a vérét. És most nem kekeckedni akarok, ne érts félre és ne vedd magadra, de ha egy kapus véd egy nagyot az termsézetes ezért vettük ha bekap egy potyát hülye? Ha egy csatár rúg gólt az evidens ezért vettük ha kihagy egy 100% helyzetet hülye? Ez nem biztos, hogy egy jó hozzáállás. Ez nem footballmanager, hogy csak a statok alapján összerakom és annak tuti működni kell. Ezek emberek nem gépek. Ha játszol benne van a hiba is.
Én is nézegettem a srácot annó a Bundesligában és igen voltak meredek dolgai, de általában stabil volt és jól mozgott. magabiztos jól jön ki és lábbal is ügyes. Jó most volt egy meccse ahol kicsit bizonytalanabbul mozgott. Jó bekapott egy gólt 3-1. Neymar meg kihagyott egy 11-est. Na és? Lehetett volna 4-0 igen. Egyiket sem lehet megölni miatta előfordul! 22 éves nem véd folyamatosan. Két hiába volt igazából amióta itt van. Valdesnek volt, hogy két meccsen volt 5. Ameddig nem csinál ilyen Király Gabi féle okosságokat (pl. lerakja a labdát a 16-oson belül a földre úgy hogy 3 ellenfél játékos két méterre ál töle) ne kongassunk már vészharangokat. Egy 22 éves játékos új csapatában a második hibáját követte el. Azért még nem kell halálos ítéletet mondani!
Kép
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2015.02.12. 14:42:31

messideco írta:Azért valljuk be, Suarez is gólpassznak felérő labdát adott. Az ellenfélnek :( Egy olyan helyen eladott labda végzetes lehet, lett...
Kisebb részben Suárez is benne volt, de a java MAtS-é, onnan nem illik középre tartó lövést benyalni, akárhogy is szitál. Erről a gólról rögtön az jutott eszembe, hogy lehet annak eredménye, ha egy csapat tagjai távolról is mernek lőni (ergo néha nekünk sem ártana).
Remélem ez nem hat ki a további teljesítményére, mert nem kutyaütő ez a srác.
Avatar
TerStegen1
Barça B
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2015.02.12. 11:53:27

2015.02.12. 14:16:57

Nos akkor a legelső fórum bejegyzésem egyikét, természetesen kedvencemhez írom.
Ter Stegen mindössze 22 éves,szinte hihetetlen hogy velem egykorú,és már a Barcelona 1-ese virít a hátán :) Ezt ö is tudja, és mindent megtesz a sikerért,hogy bebizonyítsa,hogy igenis megérdemli,ezt a nyilatkozataiból is kilehet venni,hogy mennyire magabiztos,és hisz magában. kell ennél több? :) Természetesen nem nem vagyok vak,látom a meccseket, Bravo jobb,még.De már van jó pár év mögötte,miközben a "haveromnak" nem sok,de pár év és igenis, neki kell állni a kapu előtt a Bajnokságban,BL ben,hatalmas tehetség,vak aki ezt nem látja,igaz,vannak hibái,de Messinek, Ininek,Xavinak, nem voltak a karrierje elején? De,biztos csak az ő hibájuk nem annyira feltűnő mint egy kapusnak,kihagy egy ziccert,elpasszol, másnap már nem emlékszik rá senki, de ha egy kapus mellényúl, azt egész karrierje során felemlegethetik. Nem mondom h Bravo öreg,mert nem legjobb éveiben vannak, de nem szabad elfelejteni,hogy nem minden kapus 30 felet éri el a legjobb formáját. Oké vannak akik még idősen is jó teljesítményt nyújtanak (Buffon) de vannak akik inkább már leszálló ágon vannak (Reina,Casillas). Nem tudhatjuk hogy Bravo hova tartozik,de biztosak lehetünk,hogy van egy fiatal kapusunk aki a jövőben készen áll arra hogy leváltsa. Elvégre van egy Courtois,aki nem akárkit ültetett a padra,Ter Stegen miért ne tehetné ezt akár jövőre,vagy utána?!
Hajrá Marc!
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.02.12. 12:56:31

Alcantara írta:Tök mindegy mennyit véd, ez egy hatalmas potya volt. Benne van egy kapusban bármikor...
Sajna egyetértek. Van akibe jobban, van akibe kevésbé. Casillas is sokat potyázott világ életében, de attól még senki sem kérdőjelezte meg a képességeit. Remélem ez 10-15 év múlva MAtS is hasonló karriert tudhat majd maga mögött...

Palesz ne legyenek illúzióid: a PSG elleni meccs nem volt nagy szám (csoportelső, vagy második? Ugyan már :lol: ...). Röhej lett volna ha ebből a csoportból sem jutunk tovább... Az egyenes kiesés első fordulója után már senkit sem érdekel, hogy hányadik helyen jutott tovább az adott csapat. Nyilván ezt nem lehet így kommunikálni kifelé... Na jó elismerem az Atleti elleni azért komoly volt, bár a kupa ugyebár - kimondva, kimondatlanul - csak a harmadik legfontosabb sorozatunk...
Ám azok a meccsek amiről én beszéltem majd csak most jönnek...
Avatar
19Messi19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2009.02.01. 19:02:13
Tartózkodási hely: Barcelona

2015.02.12. 12:31:58

Én is többször megénekeltem már a potyáit.
Ezen a meccsen is katasztrófa volt. Oké,volt egy nagy védése, de elvégre nem ez lenne a dolga?

Számomra abszolút nincs Barcelona szinten. Lehet, hogy, ha több lehetőséget kapna, akkor jobban teljesítene, de láttam még a Bundesligából meccseket és ott is akkora lepkéi voltak, hogy egyszerűen hihetetlennek tartom, hogy felkeltette a vezetőség érdeklődését.
„Magyarnak lenni: Büszke gyönyörűség! Magyarnak lenni nagy szent akarat, Mely itt reszket a Kárpátok alatt.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.12. 12:24:46

Res írta:Ezt látja az edző is: még nem védett olyan meccsen ami életre-halálra ment.
Mert egy PSG elleni meccs a csoport elsőségért, vagy az Atletico elleni csörték a kupában mire mentek akkor? Vagy mi számít élet-halálnak neked?

Tegnap amúgy elég gyenge volt, volt még a lepkén kívül egy rossz kimozdulása, amiből szintén majdnem gól lett. Volt nagy védése is hál istennek azért, de nem ez volt élete meccse..
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.12. 12:22:31

Ráadásul Victornak sem egy volt ilyen, attól függetlenül senki nem kérdőjelezte meg a képességeit.
Na jó, ez butaság, rengetegen megkérdőjelezték :mrgreen: De ettől még nem lett rosszabb kapus, kiváló hálóőr Victor is és ter is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára MQuCsabi 2015.02.12. 12:25:25-kor.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3916
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2015.02.12. 12:16:58

Remek kifogásokat gyártanak a védelmére. Többet kellene védenie stb...

Nagyon jó kapus, én minden 'Gladbach meccset megnéztem tavaly, kizárólag miatta. Ott az összes meccset végigvédte évek óta. Nagyon jó teljesítményeket hozott le, magabiztos volt, de ott is volt az évi 1-2 potyája, amikor hasonlóan bevédett gólt. Nem sok, de volt. A válogatottban szintén volt egy kapitális baklövése, amikor egy barátságos meccsen flegmán lyukat rúgott.

Tök mindegy mennyit véd, ez egy hatalmas potya volt. Benne van egy kapusban bármikor.
Bravo is potyázott hétvégén.
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.02.12. 12:03:11

visca el barca írta:...de fordítva kellene őket védetni, bravo rutinja jobban jönne úgy h kevesebbet véd, míg a bajnokságnak egy-két potya belefér.
Bízzuk ezt a Mesterre...
Tény, hogy bizonytalan, tény, hogy kellenének a játékpercek meg a bizalom.
Ezt látja az edző is: még nem védett olyan meccsen ami életre-halálra ment.
A kupa, meg a BL csoportkör egy ilyen szintű csapatnak nem lehet fősodor, ott lehet kísérletezni, a bajnokságban nem, ott folyamatos jó teljesítmény kell (=Bravo).

Szóval a BL-ben az egyenes kieséses szakaszban szerintem már nem (mindig) ő lesz... LE már az elején megmondta, hogy nincs kőbe vésve, hogy mikor ki véd...
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.12. 11:23:19

kár kifogásokat keresni, ilyen gól után még a mennyei megye 2-ben is röhögök, nem hogy a ezen a szinten. sztem egyik kapusnak sem tesz jót ez az össze-vissza védetés, de bravo inkább a helyén kezeli a dolgokat. innen könnyű okosnak lenni, de fordítva kellene őket védetni, bravo rutinja jobban jönne úgy h kevesebbet véd, míg a bajnokságnak egy-két potya belefér.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2015.02.12. 10:19:14

fz9999 írta:Nem értem miért keresi mindenki a "kifogásokat"... Suarez eladta, meg szitált a labda. Nem Ifi-1-ben vagyunk, egy 25 méterről középre menő lövést minden körülmények között fogni kell.
Védett 10 meccsen ezeken csinált lega. 4-5 fatális hibát. Nem értem miért nem csak a kupában véd egy ilyen bizonytalan kapus. Majd ha kellően magabiztos lesz... De erre így rámehet a BL sajnos.
És szerinted, ha csak a kupában véd mitől lesz magabiztosabb? #-o
Kép
Lui1698:Ibra ugy kovetkezmenyei!

2011 Nyar:Dani Alves az Inter játékosa! A milánói klub 15+4 köbméter homokot és Alexandre Pato e-mail címét adja a braziért cserébe.
2012:az angolok valamivel több, mint 6 liter málnaszörpöt fizetnek az argentínért
fz9999
Barça B
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2008.01.18. 20:28:25
Tartózkodási hely: Bp

2015.02.12. 10:09:45

Nem értem miért keresi mindenki a "kifogásokat"... Suarez eladta, meg szitált a labda. Nem Ifi-1-ben vagyunk, egy 25 méterről középre menő lövést minden körülmények között fogni kell.
Védett 10 meccsen ezeken csinált lega. 4-5 fatális hibát. Nem értem miért nem csak a kupában véd egy ilyen bizonytalan kapus. Majd ha kellően magabiztos lesz... De erre így rámehet a BL sajnos.
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.12. 09:57:58

Annyit a védelmében el kell mondani, hogy mielőtt a keze közelébe ért volna a labda, beszitált, nem is kicsit. Nézzétek meg a lövő szemszögéből a visszajátszást, jól látszik. Ezzel együtt fogható lett volna, de ezek a mai kor labdái meg tudják viccelni a kapusokat.
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Válasz küldése