Marc-André ter Stegen

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.02.12. 09:33:03

Azért valljuk be, Suarez is gólpassznak felérő labdát adott. Az ellenfélnek :( Egy olyan helyen eladott labda végzetes lehet, lett...
"And my heart will leave you never."
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2015.02.12. 07:34:45

Petr írta: U.i.: Az egyébként nevetséges, hogy a lövőjátékosnak mekkora területe volt..
Ne szépítsük, ez kapushiba volt... Egyre inkább kicsinek érzem magunkat LE mellett. A szezon elején mindenki - köztük én is - biztos voltam benne, hogy MAtS lesz az első számú kapus. Bravo fantasztikus, Ter Stegennek még kell fejlődnie. A képességei mindenesetre adottak ezt tegnap is láthattuk szóval semmi pánik, jó lesz ez, csak ki kell várni!!!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.02.12. 06:25:59

Az ágyúgolyót szerint foghatta volna, de ez van.
Egyébként nekem nem tűnik elég felszabadultnak, viszonylag görcsösnek tűnik a pazar megoldásai ellenére is. Sajnos ez addig nem is fog változni, amíg másodhegedűs. Sajnálom, hogy nem kap több lehetőséget, talán az efféle ágyúgolyókra is több esélye lenne.

U.i.: Az egyébként nevetséges, hogy a lövőjátékosnak mekkora területe volt..
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.02.11. 19:48:37

Stalkyard írta:http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... it-2394327

Ezek szerint nem csak nekünk tűnik fel. :mrgreen:

Egyébként őszintén remélem, hogy igaz ez a hír, mármint az hogy tisztelik őt a csapattagok, és nagyon remélem hogy kivárja a sorát és itt marad, mert nagyon csalódott lennék ha eltékozolnánk őt.
Azt hittem, van videó is. :(
A hozzászólásokat meg véletlenül se olvassátok el, engem eléggé felszabott... :roll:
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.02.11. 19:22:00

http://www.nemzetisport.hu/spanyol_labd ... it-2394327" target="_blank

Ezek szerint nem csak nekünk tűnik fel. :mrgreen:

Egyébként őszintén remélem, hogy igaz ez a hír, mármint az hogy tisztelik őt a csapattagok, és nagyon remélem hogy kivárja a sorát és itt marad, mert nagyon csalódott lennék ha eltékozolnánk őt.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.28. 23:04:03

Egy nagy védést bemutatott azért, a tizi is kis híján meglett. Árad belőle a magabiztosság, lábbal pedig fenomenális.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.28. 22:32:24

Nem tudom volt-e olyan, hogy két világszinvonalú kapus volt a Barcánál :) 8)
"And my heart will leave you never."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.01.23. 15:01:34

Akárhogy is van, akkor is nagy környezetváltozás és lépés volt a Barcába szerződnie. Most elégedettnek kell lennie a kupa + BL kombóval, a chilei is bőven rimánkodhatna, hogy nem védhet az európai porondon, bár lehet, őt a bajnokság jobban érdekli. Azért a Barcában BL-be védeni ennyi idősen nem rossz, itt szerintem MAtS-nak a klubnál is mindenki kulcsszerepet szán a jövőben, hiszen tudják, mire képes. Most el kell fogadnia ezt, 1-2 év és ő lesz az elsőszámú.

Megjegyzem, Bravo a liga legjobb kapusa idén...
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7407
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.23. 14:51:01

Csbal írta:Azért ne ájuljunk el attól, h pontosan passzol. Szomorú, h ha már ezt is meg kell dícsérni egy labdarúgónál. Ok, h tehetség meg ígéretes, de nehogy már a passzt megdícsérjük ha pontos. Ez olyan mintha messinél a labdaátvételeket ajnároznánk ahányszor sikeresek

Rengeteg számít, hogy milyen egy kapus lábmunkája. Labdakihozalatkor hatalmas plusz ez. Ha letámad az ellenfél vissza lehet tenni neki és meg tudja azt játszani. A kapusok 80%-a ilyenkor előrevágja és lesz ami lesz, csak menjen el onnan a labda. Itt nyilván nem azt mondom, hogy kezdjen el cselezgetni, vagy játszon söprögetőt, mert az már a másik véglet, de ha lehet rá számítani, hogy pontosan meg tudja játszani a társakat, az hatalmas előny.

Nincs bajom Bravo-val, mielőtt bárki félreértene, mondjuk sokat segít neki a védelem is, hogy ilyen kevés gólt kap, de Mats már van olyan szinten, hogy elsőszámú kapus lehessen és 10+ évre magas szinten megoldhatja a kapusposztot.
Azt én sem tartanám jó dolognak, hogy most a liga közepén váltsa fel Bravot, de azon el lehet gondolkodni, hogy jövőre ővé lehetne a bajnokság.
Forca Barca!!!!
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.01.23. 14:50:46

Petr írta:
Csbal írta:ezt nevezik divatnak. Amiota Neuer játsza az eszét és sokszor söprögetőnek hiszi magát, azota ez az etalon. Szvsz nevetséges.
Az is egy jó megoldás, hogy az ellenfél belövi a védelem mögé a labdát és abból kap a csapat gólt. szarkazmus off
jaa, tényleg, hogy ez nem jutott eszembe... Más milyen akciógólt nem is láttam még. Amikor nem ilyen rohangálós kapusunk volt, mindig így kaptunk gólt. Én is szarkazmussal mondom;)
Avatar
roby122
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1013
Csatlakozott: 2014.05.26. 15:22:23

2015.01.22. 22:07:43

Oblak is tehetséges fiatal kapus. 16 millióért vette az Atletico , mégis csak a kupában véd. Bajnokságban és a Bl-ben náluk szintén a rutinos tapasztalt Moyá véd.
Oblak játszott eddig 540 percet , Stegen pedig 900 percet.
Keylor Navas idén már nem is fog védeni. :mrgreen: Kupából kiestek , Bl+Bajnokság Casillas. Pedig Navas mögött egy jó VB is volt. Ő is csak 630 percet védett.

Ezzel csak azt szeretném mondani , hogy Stegen örüljön neki , hogy ennyi lehetőséget kap. Szerintem a jövő egyik legjobb kapusa van nálunk , én hatalmas potenciált látok benne , én is szeretném , hogy az az 1-es szám ott a mezén jelentsen is valamit , de egyelőre türelmesnek kell lennie.
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.01.22. 21:40:43

Csbal írta:ezt nevezik divatnak. Amiota Neuer játsza az eszét és sokszor söprögetőnek hiszi magát, azota ez az etalon. Szvsz nevetséges.
Az is egy jó megoldás, hogy az ellenfél belövi a védelem mögé a labdát és abból kap a csapat gólt. szarkazmus off
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2015.01.22. 21:38:34

Csbal írta:ezt nevezik divatnak. Amiota Neuer játsza az eszét és sokszor söprögetőnek hiszi magát, azota ez az etalon. Szvsz nevetséges.
mondhatok valami meghökkentőt?
VV is sweeper-keepert játszott :shock: :o

nem tudom, érdemes-e belemenni a szakmai részébe a dolognak (vajon van-e valami összefüggés aközött, hogy ez a dolog nálunk, és a Pep által irányított Bayernnél van jelen a legészrevehetőbben?) de magasan feltolt védelmek esetén a kapusnak muszáj kilépnie a tizenhatosáról.
Kép
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.01.22. 21:22:26

gg86 írta:
Csbal írta:Azért ne ájuljunk el attól, h pontosan passzol. Szomorú, h ha már ezt is meg kell dícsérni egy labdarúgónál. Ok, h tehetség meg ígéretes, de nehogy már a passzt megdícsérjük ha pontos. Ez olyan mintha messinél a labdaátvételeket ajnároznánk ahányszor sikeresek
Ha annó valaki Valdes "lábmunkáját" dicsérte egyből lehurrogták, hogy hátde amúgy béna és a kapusnak nem a passzolás a dolga. Változott a világ, most már ki lehet emelni :D Persze ezzel nem a német ellen vagyok, drukkolok neki, hogy meghatározó kapussá váljon itt, csak tényleg érdekes ez a "szemléletváltás" :)
ezt nevezik divatnak. Amiota Neuer játsza az eszét és sokszor söprögetőnek hiszi magát, azota ez az etalon. Szvsz nevetséges.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.01.22. 21:19:53

Én egy szóval nem említettem, h még 4-5 évig Bravonak kell védenie. Azt viszont mondtam h mivel Bravo ilyen teljesítményt nyújt amilyet, felesleges cserélni kapust a bajnokságban. Mellesleg a 60 méter az nagyobb távolság, mint az alapvonal és a félpálya távolsága. Én még nem láttam h ilyen távon lábra adta volna a német. Birom az ilyen túlzásokat, csak h a saját igazát bizonyítsa vki.:)

a másik. Biztos h a kapusok is részt vesznek a cicában pl., vagy a többi labdás játékban, igy nyugodtan lehet őket is labdarúgóknak hívni. Vagy a kapus poszt más sportág?
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2015.01.22. 20:34:18

gg86 írta:ezzel nem a német ellen vagyok, drukkolok neki, hogy meghatározó kapussá váljon itt, csak tényleg érdekes ez a "szemléletváltás" :)
Persze, de az altalanositas azert eleg durva. En pl mindig csodaltam VV labmunkajat, igy vagyok a fiatal nemet eseteben is. Ez mindenkepp egy kiemelendo dolog, mert a csapat jataka szuksegesse teszi, es nem sok - sot, nagyon keves - kapus kepes erre ilyen szinten.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2015.01.22. 20:33:22

Csbal írta:Azért ne ájuljunk el attól, h pontosan passzol. Szomorú, h ha már ezt is meg kell dícsérni egy labdarúgónál. Ok, h tehetség meg ígéretes, de nehogy már a passzt megdícsérjük ha pontos. Ez olyan mintha messinél a labdaátvételeket ajnároznánk ahányszor sikeresek
Nem "egy" labdarúgóról van szó, hanem egy kapusról. Ezen a poszton azért jellemzően nem a labdazsonglőrök játszanak, hanem azok, akik vaktában előrerúgják a labdát, ha nyomás alatt vannak. Ehhez képest ter Stegen higgadtan és pontosan tudja megjátszani a labdát nagyjából bármilyen helyzetben, ami igenis előny egy olyan csapatnál, amelyik a labdatartásra játszik.
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.01.22. 20:20:26

Csbal írta:Azért ne ájuljunk el attól, h pontosan passzol. Szomorú, h ha már ezt is meg kell dícsérni egy labdarúgónál. Ok, h tehetség meg ígéretes, de nehogy már a passzt megdícsérjük ha pontos. Ez olyan mintha messinél a labdaátvételeket ajnároznánk ahányszor sikeresek
Ha annó valaki Valdes "lábmunkáját" dicsérte egyből lehurrogták, hogy hátde amúgy béna és a kapusnak nem a passzolás a dolga. Változott a világ, most már ki lehet emelni :D Persze ezzel nem a német ellen vagyok, drukkolok neki, hogy meghatározó kapussá váljon itt, csak tényleg érdekes ez a "szemléletváltás" :)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.01.22. 20:19:25

Csbal írta:Azért ne ájuljunk el attól, h pontosan passzol. Szomorú, h ha már ezt is meg kell dícsérni egy labdarúgónál. Ok, h tehetség meg ígéretes, de nehogy már a passzt megdícsérjük ha pontos. Ez olyan mintha messinél a labdaátvételeket ajnároznánk ahányszor sikeresek
Annyit mondok, Suarez... 81 millio, passzol se tud, meg atvenni se egyelore ertelmesen.
Akkor a kapust had dicserjem mar meg, ha 60 meterre a labara teszi a masiknak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.22. 20:13:14

Csbal írta:Azért ne ájuljunk el attól, h pontosan passzol. Szomorú, h ha már ezt is meg kell dícsérni egy labdarúgónál. Ok, h tehetség meg ígéretes, de nehogy már a passzt megdícsérjük ha pontos. Ez olyan mintha messinél a labdaátvételeket ajnároznánk ahányszor sikeresek
:D :D :D

mivel nem akarok csak smilet tolni, ezért még ezt is ideírom, hogy no komment.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
StickyFingaz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2012.07.12. 20:38:58

2015.01.22. 20:11:26

Csbal írta:Azért ne ájuljunk el attól, h pontosan passzol. Szomorú, h ha már ezt is meg kell dícsérni egy labdarúgónál. Ok, h tehetség meg ígéretes, de nehogy már a passzt megdícsérjük ha pontos. Ez olyan mintha messinél a labdaátvételeket ajnároznánk ahányszor sikeresek
Hány olyan kapus van jelenleg,aki 60 méteren belül oda teszi a lasztit ahová akarja?Emellett a kifutásai már-már Neuer szintüek. :lol:

De tudom,szerinted a 30 éves Bravonak kell védenie még 4-5 évig.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.01.22. 20:04:50

Azért ne ájuljunk el attól, h pontosan passzol. Szomorú, h ha már ezt is meg kell dícsérni egy labdarúgónál. Ok, h tehetség meg ígéretes, de nehogy már a passzt megdícsérjük ha pontos. Ez olyan mintha messinél a labdaátvételeket ajnároznánk ahányszor sikeresek
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.01.22. 19:54:47

Rivaldo11 írta:
palesz77 írta: Ez a gyerek akkora klasszis lehet mint a ház. Nem az, hogy "csak" lábbal jó, jó söprögetőnek is.. Volt 3-4 olyan szitu, hogy megmentette Bartraékat egy necces versenyfutástól, mert 20 m-re kijött a kapuból, és ő tisztázott. Az a mellre vétel meg.. =D> Remélem szezon végén elkezd már bajnokikon is játszani majd, hatalmas ökörség lenne elpazarolni.
Egyetértek, hatalmas a potenciál a srácban, remélem én is, hogy lehetőséget kap a bajnokikon is lassan.
Szerintem idén már nem fog.
Elég szerencsétlenül jött ki a szitu neki még augusztusban, amikor a szezon elején megsérült 2-3 hétre, és azalatt Bravo nem kapott gólt. Tulajdonképpen azóta is annak a "levét issza", mert akármennyire is akarná játszatni LE(nem akarja), akkor sem tehetné meg, hogy Bravot leültetni, mert ő is jól véd.

Majd jövőre... De nekem is sokkal jobban tetszik a "játéka", a kirúgásai, kifutásai, stb. Az eégsz mozgása. Eltekintve a PSG-től kapott 3-tól, szerintem magabiztos, kézzel, lábbal.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2015.01.22. 19:35:40

Durva egyébként, hogy sokan féltünk, hogy sikerül-e vajon pótolni VV-t, erre itt van két olyan kapus, hogy sok csapatnak az egyik is áldás lenne.

Azért Márkó kifutásainál - nem tudom miért - valahogy nem érzem még azt a stabilitást, mint Pinto-nál....
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.22. 19:17:33

palesz77 írta: Ez a gyerek akkora klasszis lehet mint a ház. Nem az, hogy "csak" lábbal jó, jó söprögetőnek is.. Volt 3-4 olyan szitu, hogy megmentette Bartraékat egy necces versenyfutástól, mert 20 m-re kijött a kapuból, és ő tisztázott. Az a mellre vétel meg.. =D> Remélem szezon végén elkezd már bajnokikon is játszani majd, hatalmas ökörség lenne elpazarolni.
Egyetértek, hatalmas a potenciál a srácban, remélem én is, hogy lehetőséget kap a bajnokikon is lassan.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Válasz küldése