Rafinha

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.08. 11:58:23

Simán a kezdőben kellett volna lennie, errefel nevezve sincs. :evil:
Enrique =D>
"And my heart will leave you never."
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2015.01.08. 11:41:34

attila 14 írta:Nagyon nagy jövő áll előtte. :!: Több játéklehetőséget kellene neki adni a bajnokságban a gyengébb képességű csapatok ellen. :)
Egy Elche elleni kupameccsen nem értem hogy nem nevezi a keretbe sem (Iniesta és Busquets sincs), helyette van SR :roll:
attila 14
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2013.02.01. 17:35:39

2014.12.17. 09:18:31

Nagyon nagy jövő áll előtte. :!: Több játéklehetőséget kellene neki adni a bajnokságban a gyengébb képességű csapatok ellen. :)
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.12.17. 08:40:12

Persze, hogy egy 3. osztályú csapat elleni teljesítmény nem mérvadó, de én a bajnoki meccseken is azt láttam, hogy sokkal többet kellene játszania (különösen a többi középpályásunk teljesítményének tükrében)!
(annyira, de annyira kíváncsi lennék egy Rafinha - Mascherano - Rakitic középpályára)
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.12.17. 02:48:30

palesz77 írta:Második félidőben mekkorát játszott, atyaég. =D> A gólpassza Sandronak tanári volt - nem tudom, hogy adott-e még gólpasszt, annyi gólunk volt, nem tudtam követni már :D -, több szép kiugratás, ha rámentek megtartotta, ha kellett cselezett.. Komolyan mondom, kezdőnek kéne lennie, egyedül benne van dinamika a középpályánkról idén. Remélem Lucho a hétvégén is játszatni fogja!
Nálam egyértelműen MOM. A kiemelt részre csak annyit mondanék, hogy a második játékrészt már középpályásként játszotta. Látszódott a kontraszt. Én még mindig tartom, hogy nincs lemaradva a bátyótól ami a képességeket illeti és a brazil vér sem hiányzik.
kadarzsolt85 írta: He he ebreszto ez csak egy Huesca volt majd ha Real vagy Bayern szintu csapatok ellen is igy nyomja akkor megertem amit irsz de attol meg nagyon messze van szerintem.
Itt nem az a lényeg, hogy ki volt az ellenfél és milyen jó volt ellenük. Hanem az, hogy látszódik rajta, megvan benne a képesség, hogy átvegye a stafétát. Már a Celtaban és most is kitűnt, mennyire tudja mozgatni a csapatot, milyen meglátásai vannak, hogyan lát a pályán. Ez pedig most független az ellenféltől.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.17. 00:05:08

Gólpassz_1, gólpassz_2, gól előtti kiugratás.
kadarzsolt85 írta:He he ebreszto ez csak egy Huesca volt majd ha Real vagy Bayern szintu csapatok ellen is igy nyomja akkor megertem amit irsz de attol meg nagyon messze van szerintem.
Mert mit írtam? Annyit, hogy ma baromi jó volt, és egyedül benne van dinamika idén a középpályán. Nem tudom ennek mi köze ahhoz, hogy ez csak egy Huesca volt - de nyugi, én is helyén tudom kezelni a dolgot.

Ahhoz meg, hogy hasonlóan játsszon egy Real ellen meg az kell, hogy megkapja a lehetőséget folyamatosan, és fejlődjön. De a lehetőség megvan benne, ezt szerintem ma is bizonyította. És amilyen formában van a többi középpályásunk, nem látok rá okot, hogy ne kaphasson egyre nagyobb szerepet..
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.12.16. 23:58:28

palesz77 írta:Második félidőben mekkorát játszott, atyaég. =D> A gólpassza Sandronak tanári volt - nem tudom, hogy adott-e még gólpasszt, annyi gólunk volt, nem tudtam követni már :D -, több szép kiugratás, ha rámentek megtartotta, ha kellett cselezett.. Komolyan mondom, kezdőnek kéne lennie, egyedül benne van dinamika a középpályánkról idén. Remélem Lucho a hétvégén is játszatni fogja!
He he ebreszto ez csak egy Huesca volt majd ha Real vagy Bayern szintu csapatok ellen is igy nyomja akkor megertem amit irsz de attol meg nagyon messze van szerintem.
Barca Barca Baaarca
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.16. 23:53:39

Második félidőben mekkorát játszott, atyaég. =D> A gólpassza Sandronak tanári volt - nem tudom, hogy adott-e még gólpasszt, annyi gólunk volt, nem tudtam követni már :D -, több szép kiugratás, ha rámentek megtartotta, ha kellett cselezett.. Komolyan mondom, kezdőnek kéne lennie, egyedül benne van dinamika a középpályánkról idén. Remélem Lucho a hétvégén is játszatni fogja!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.12.04. 08:23:25

ELőbb utóbb megérkezik a RAfinha mezem 8) Szeretem, hogy balllábas és , hogy finoman játszik. Az első félidőben nem a kapott rúgás miatt vett vissza kicsit? Aztán a szünetben kipihente magát.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.12.04. 00:15:24

Úgy látom mindenki annyira el van foglalva Douglas szapulásával, hogy a jó teljesítményekről senki nem ír.. :D Rafa az első félidőben szinte teljesen el volt tűnve, de a második játékrészre összekapta magát, rendesen oktatta a Huesca játékosait. A góljának meg külön örültem - még ha elég szerencsés is volt -, de ennek ellenére szélsőként nem játszatnám többet, ott csak kb a 75%-át tudja kihozni magából.

Remélem hétvégén is játszik majd, úgyis pihentetni kéne a PSG elleni meccsre valakit - Rakitic -, megkaphatná ő a lehetőséget, meccsről meccsre javul a játéka. Jó lenne, ha év végére már elérne egy stabil 12. ember szintet, aztán 1-2 éven belül akár jöhet a kezdőtagság is! :mrgreen:
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.11.30. 18:58:00

Az előző meccsen kapott 2 sárgát, mert nagyon bizonyítani akart. Ettől még nem fog minden meccsen pirosat kapni. Egyedül ő az a középpályás, aki fel meri az 1-1 elleni játékot vállalni, megvan benne a sebesség és a bizonyítási vágy. Nálunk miért csak 28 éves kora fölött lehet valaki kezdő? (ez persze költői túlzás, igazából Montoya, Bartra és Rafinha esetében többet lehetőséget várnék el).[/quote]

Isten őrizz, hogy 28 évesen legyen kezdő! :D Akkor már beesett az eső! Bartra amúgy meg is kapja amit meg lehet, Rafina az én meglátásom szerint azért van többt háttérben, mert előtte tényleg sokkal erősebb sor van, mint Bartra előtt, Ini sérülése most egy kicsit nagyobb mozgásteret adott neki. Nagyon kiváncsi leszek, hogy ha Denis Suarez, és Haliovics is előtérbe kerül Rafhina sorsa akkor hogy alakul. Korban nincs igazi konkurenciája a csapatban. (mondjuk Bartranak se. )

Amúgy meg én amúgy meg azt látom, nincs ő annyira egyben fejben, hogy egy rangadót teljese végigvigyen. Ez nem baj, fiatal még és a Celta valjuk meg nem is volt neki kihvás, neki még kell idő. Kupa kisebb bajnokik, aztán aprajával jöhetnek a nagy meccsek.[/quote]

Én igazából azt vártam LE-től, hogy jobban a fiatalokhoz fog nyúlni. Amikor a Real ellen Rakitic helyett Xavi kezdett, akkor láttam be, hogy nem kell reménykednem, ő is inkább a biztonságos langyosvizet választja (annak ellenére, hogy odavagyok Xaviért). Egyébként szerintem Rafinhának 2 jó meccs kellene és megjönne az önbizalma, nem akarna ilyen görcsösen.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.30. 17:53:58

Pampalini írta:
palesz77 írta:
Feast4 írta:Szerintem nem kéne. Egy kicsit túlpörgött az előző meccsen. Ráérne a kupában kezdeni!
Mondjuk ott inkább a bíró pörgött túl szerintem, de ez részlet kérdés.

Ma amúgy engem se zavarna, ha csak csereként jönne be, inkább kupában és jövő héten kezdjen - akkor úgyis PSG ellen jó lenne pihentetni másokat. De remélem egy fél órát legalább játszani fog, egyre jobb formában van, és a jelenlegi középpályásaink közül - Ini ugye nincs - egyedül ő szokott megindulni labdával, hogy megbontsa az ellenfél védelmét, a kicsit megfáradt Valencia ellen jól jöhet majd a játéka.
Az előző meccsen kapott 2 sárgát, mert nagyon bizonyítani akart. Ettől még nem fog minden meccsen pirosat kapni. Egyedül ő az a középpályás, aki fel meri az 1-1 elleni játékot vállalni, megvan benne a sebesség és a bizonyítási vágy. Nálunk miért csak 28 éves kora fölött lehet valaki kezdő? (ez persze költői túlzás, igazából Montoya, Bartra és Rafinha esetében többet lehetőséget várnék el).
Isten őrizz, hogy 28 évesen legyen kezdő! :D Akkor már beesett az eső! Bartra amúgy meg is kapja amit meg lehet, Rafina az én meglátásom szerint azért van többt háttérben, mert előtte tényleg sokkal erősebb sor van, mint Bartra előtt, Ini sérülése most egy kicsit nagyobb mozgásteret adott neki. Nagyon kiváncsi leszek, hogy ha Denis Suarez, és Haliovics is előtérbe kerül Rafhina sorsa akkor hogy alakul. Korban nincs igazi konkurenciája a csapatban. (mondjuk Bartranak se. )

Amúgy meg én amúgy meg azt látom, nincs ő annyira egyben fejben, hogy egy rangadót teljese végigvigyen. Ez nem baj, fiatal még és a Celta valjuk meg nem is volt neki kihvás, neki még kell idő. Kupa kisebb bajnokik, aztán aprajával jöhetnek a nagy meccsek.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.30. 17:12:29

Pampalini írta: Egyedül ő az a középpályás, aki fel meri az 1-1 elleni játékot vállalni, megvan benne a sebesség és a bizonyítási vágy.
Azért ott van Iniesta is, igaz, most sérült. Rafikát ma szívesen a kezdőben látnám egyébként, a múltkor nagyon jó volt, sokat fog ő még fejlődni.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.11.30. 17:04:09

palesz77 írta:
Feast4 írta:Szerintem nem kéne. Egy kicsit túlpörgött az előző meccsen. Ráérne a kupában kezdeni!
Mondjuk ott inkább a bíró pörgött túl szerintem, de ez részlet kérdés.

Ma amúgy engem se zavarna, ha csak csereként jönne be, inkább kupában és jövő héten kezdjen - akkor úgyis PSG ellen jó lenne pihentetni másokat. De remélem egy fél órát legalább játszani fog, egyre jobb formában van, és a jelenlegi középpályásaink közül - Ini ugye nincs - egyedül ő szokott megindulni labdával, hogy megbontsa az ellenfél védelmét, a kicsit megfáradt Valencia ellen jól jöhet majd a játéka.
Az előző meccsen kapott 2 sárgát, mert nagyon bizonyítani akart. Ettől még nem fog minden meccsen pirosat kapni. Egyedül ő az a középpályás, aki fel meri az 1-1 elleni játékot vállalni, megvan benne a sebesség és a bizonyítási vágy. Nálunk miért csak 28 éves kora fölött lehet valaki kezdő? (ez persze költői túlzás, igazából Montoya, Bartra és Rafinha esetében többet lehetőséget várnék el).
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.30. 16:42:21

Feast4 írta:Szerintem nem kéne. Egy kicsit túlpörgött az előző meccsen. Ráérne a kupában kezdeni!
Mondjuk ott inkább a bíró pörgött túl szerintem, de ez részlet kérdés.

Ma amúgy engem se zavarna, ha csak csereként jönne be, inkább kupában és jövő héten kezdjen - akkor úgyis PSG ellen jó lenne pihentetni másokat. De remélem egy fél órát legalább játszani fog, egyre jobb formában van, és a jelenlegi középpályásaink közül - Ini ugye nincs - egyedül ő szokott megindulni labdával, hogy megbontsa az ellenfél védelmét, a kicsit megfáradt Valencia ellen jól jöhet majd a játéka.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.30. 16:27:34

messideco írta:Oké, de valahogy nem érzem azt a pluszt, mint a bátyjánál anno.

Nekem is ez a bajom. Látom, hogy ügyes, meg akar, de volt valami plusz a bátyjában nevezzük Thiago Faktornak, amitől a tesójánál azt volt az érzésem anyám!Nála ezt nem látom.
Pampalini írta:Remélem kezd ma (aminek 1% az esélye)!
Szerintem nem kéne. Egy kicsit túlpörgött az előtő meccsen. Ráérne a kupában kezdeni!
Kép
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2014.11.30. 15:55:54

Remélem kezd ma (aminek 1% az esélye)!
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.29. 11:47:55

Oké, de valahogy nem érzem azt a pluszt, mint a bátyjánál anno. Benne mindenki látta, hogy zseni van születőben, aztán sikerült elherdálni. Plusz a sérülések ugye jelentősen hátráltatják a kibontakozásban, Guardiola ki tudná hozni belőle a maximumot, Kroos eladása után meg kaphatta volna a lehetőséget.

Visszatérve Rafinha-ra, remélem, hogy megközelíti majd Thiago szintjét legalább.
"And my heart will leave you never."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.29. 10:29:44

Rafinha Alcântara • Samba Feet • 2014\15

Kezd magára találni hál istennek - meg Luchonak a változtatásai miatt :D -, remélem hévégén is kezdő lesz, kellenek neki a percek nagyon. De ha most nem is, akkor következő fordulóban mindenképp kezdetném, a PSG előtti csörtén úgysem vehet részt, legalább pihentetne egy középpályásunkat..
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.26. 16:07:35

Na végre lehúzhatott huzamosabb időt a kp-n. Habár most is a bal oldalon, ami inkább a "gyengéje" de így is nagyon jó volt. Látványos cselei voltak, robbanékony és nagyon jól lát a pályán. (végülis egy gólpasszt is kiopsztott :) ) Egyelőre nem kell csodát várni tőle, nem ő az a játékos, akinek hátára kell venni a csapatot, de ha ilyen meccseket produkál idén és jövőre egyértelműen első számú cserének kell lennie a kp-n. Denis úgyis marad még a Sevillaban, Halilovic pedig úgy érzem még nem érett a felnőtt a csapatba, utána majd küzdhetnek a helyért.
A második sárgán lehet vitatkozni, mert látszott, hogy egyből visszahúzta a lábát, elsőnek még elmegy, de másodikra elég szigorú. Végülis mindegy, de jó lett volna látni még a pályán.
Csak így tovább. Kíváncsi leszek, hogy a Mestallaban is bedobja-e LE. Nagyon kéne az a meccs.
Forca Barca!!!!
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.26. 07:50:12

Nekem eléggé tetszett a játéka, meg úgy ez a középpálya is. Szép mozdulatai voltak. A kiállítás mondanám, hogy véleményes, de sajnos megadható volt. Talán a másodikért nem adtam volna lapot, mert még vissza is húzta a lábát, de sajnos így is elérte de Vincenti lábát - aki mellesleg nagyon felpörgette az Apoel játékát . Ezekből szerezhet rutint, hogy ilyen butaságokat ne csináljon, de alapból imádom, mert bal lábas :D
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.26. 01:45:52

Én vagyok az egyik legnagyobb kritizálója, de el kell ismerni,hogy ma jól játszott. Bár gyorsan hozzátenném,hogy egy elég bohóc csapat ellen játszottunk, de ilyen,vagy ennél egy nagyon kicsit gyengébb szintet várok el tőle. Tudása megkérdőjelezhetetlen,mostmár csak rajta áll,hogy képes e beállni a sorba,kihasználni az esélyeit,és folyamatosan fejlődni.
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.11.26. 00:56:25

a kiállítás lerontja az összképet, elég felesleges szabálytalanságokért kapta, ellenben én is bírtam.

elég sokszor vetjük össze robertoval, én is megteszem ezt magamban, és mindig arra jutok, hogy csak egy kicsivel jobb, csak egy kicsivel van benne több potenciál és csak egy kicsivel látványosabb, de ez így együtt kimatekozva azt jelenti, hogy sokkal szívesebben nézem őt.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2014.11.26. 00:46:55

Jól nyomta ma, tetszettek a lefordulásai, megindulásai, veszélyes volt. A kiállításért kár. :)
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.25. 23:07:29

a kiállítás ellenére egyértelműen a mai volt az eddigi legjobb teljesítménye, látszik h van önbizalma, csinálja az egyvéegyeket, jöttek a jó passzok, meglátások, csak így tovább.

bár egy egészséges robi még mindig jobb :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Válasz küldése