Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.17. 17:33:45

Nagyon remélem hogy holnap kezdő lesz.Amióta Xavi sérült egyre jobb meccsről meccsre lendül vissza.
Kép
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2015.01.14. 22:57:03

Amellett, h egyetértek az előttem szólókkal, annyit mindenképp hozzátennék, h az Atlético ellen szerintem bántóan pontatlan volt sok esetben. Persze, nem neki kell varázsolnia, de azért ne is menjen el rajta a támadás. De ha újra rendszeresen kezdőként játszik, gondolom megint nem lesz baj ezzel. :)
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.14. 22:01:28

Feast4 írta:Nem tudodm olvastátok e a fődoldali cikket de teljesen igaz vele kapcsolatban. Sokkal hasznosabb mezőnyben a legtöbb játékosunknál. És ha meglenne a megfelelő játékperce szerintem semmi baj nem lenne vele.

Egész más lett volna a sorsa a csapatban, ha Xavi nem maradt volna.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2015.01.14. 21:15:03

Nem tudodm olvastátok e a fődoldali cikket de teljesen igaz vele kapcsolatban. Sokkal hasznosabb mezőnyben a legtöbb játékosunknál. És ha meglenne a megfelelő játékperce szerintem semmi baj nem lenne vele.
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.01.12. 15:13:56

inkább úgy mondanám, hogy ebből a nagyon technikás brigádból, ami egy meccsen körülveszi kicsit kilóg negatív irányba, de ettől még baromi jó játékos, és nagy szükségünk van rá. csak annyit lehet észrevenni, hogy széthajtja magát és amikor közben kellene dobni egy laza kényszerítőt, vagy egy olyan passzt, amit iniesta, busquets, alves, messi körülötte simán megcsinál rutinból az neki már nem mindig jön össze. és tényleg nem neki kell varázsolnia a pályán, tőle bőven elég az, ha elvégzi a piszkos munkát és néha néha odaér a kapu elé egy jó lövésre vagy egy utolsó passzra. tegnap sajnos túl sokszor jött ki rá a lépés, és már sajnáltam szegényt a sokadik hibája után.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
TiTiHenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2010.05.16. 20:02:16
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.12. 14:32:36

Itt egy idézet egy blogról,ha már olvastátok esetleg akkor sorry:
"A Pep csapat egyik kiemelten fontos eleme az Alves-Messi-Pedro hármas volt a jobbszélen és egészen tegnap estig ez olykor hiányzott is nekünk. Ha, és amikor nem számíthatunk erre a létszámfölényre a jobb oldalon, Alves felfutásai értelmetlenné válnak, mert hiába marad szabadon, mire érdemben tehetne valamit, már ketten-hárman úgyis kizárnak rá. Így jobb híján az a lehetőség marad számára, hogy alibi passzokat dobál, vagy érdemi haszon nélkül beadogat. Ugyanakkor hiába lenne a szándék hatékonyabbá tenni a játékot ott is, ha Xavi ösztönösen nem lép elég közel az oldalvonalhoz, így Alves is jellemzően magára marad a kétvonalas ellenfél védelmi vonalaknak köszönhetően, mert a támadók és a középpálya is túl messze helyezkedik tőle. A másik lehetőség az, amit tegnap láthattunk - visszatérünk egy korábban már jól bevált játékelemhez. Ennek persze érdemi része az is, hogy Messi kilép a vonal mellé, de nem igazán ez a kulcsmomentum ebben, hanem a középpályás, aki nem középre mozog, hanem a vonalhoz közelebb, hogy kialakítsa a háromszöget, amely ráadásul elég kicsi ahhoz, hogy érdemben labdát is lehessen mozgatni benne. Tegnap Rakitic lett az, aki "a régi Pedrót játszotta" ebben a hármasban, kiegészítve azzal, hogy van benne elég sebesség Xavi védőmunkáját is kiváltani és van benne elég határozottság, hogy még egy ütköző középpályást adjon nekünk. Egy szó, mint száz: felesleges ezt tovább bonyolítani, felesleges különböző variációkat tovább kutatgatni, ott és úgy kell őt játszatni, ahogy tegnap! "Három játékost kapunk" egyetlen embertől, ez pedig bármelyik csapat számára megfizethetetlen előny "

Azért raktam ide mert elég jól leírja azt amit én is gondolok,ő kell ide és nem is akármilyen szerepben,hanem ebben, a tegnapi szerepében. Elképesztő sokat tud adni a csapatnak! Nagyok az elvárások viszont biztos vagyok benne, hogy elbírja. Ilyen támadóhármassal,esetleg egy Iniestával,Rafinhaval vagy akár még Xavival is nem neki kell varázsolni,viszont kell valaki aki mellett varázsolhatnak a többiek (és nem mellesleg azért tud olyan labdákat adni, hogy csak néz az ember)

És ami nekem feltűnő az az, hogy a társak bíznak benne,általában kevesebbet passzolunk az "újaknak",viszont őt az első perctől kezdve befogadták és bíznak benne.

Elfogult vagyok picit mert nagy kedvencem lett,de szerintem (főleg ha Xavi elmegy jövőre) nem csak alapember lehet, hanem az elkövetkező évek meghatárzozó játékosa!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7409
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.01.12. 14:29:55

visca el barca írta: valamivel tudása alatt játszik, de azért bőven jó ő ide. amugy sokan tényleg azt várják, hogy védekezzen alves helyett, védekezzen a kp-n, ezenkívül irányítson, adjon gólpasszokat, , értse a tikitakát, meg még a kapura is legyen veszélyes... ha ezt mind tudná már 3x aranylabdás lenne, 300 milliós kivásárlási árral...
Ezt azért kicsit túlzásnak érzem, de ezzel együtt sok igazság van benne. Nagyon hiányzott már a Barcaból egy ilyen játékos, talán Keita volt hasonló. Viszont azt tegyük hozzá, hogy akkor még egy klasszis Alves és Xavi-Iniesta-Busquets kvartett volt ott. Az ilyen Atletico-k ellen ő a tökéletes ember a középpályára, nem mellesleg rengeteg kontrát akadályoz meg. És azt se lehet mondani, hogy teljesen fogalmatlan lenne az offenzív játékhoz. Nagyon jó keresztlabdákat tud osztani, a lövőtechnikája pedig szintén nem elhanyagolható.
Én nem mondanám rá, hogy nem kezdőszintű játékos. Nem lehet minden posztot világklasszis játékosokkal eltölteni.
Én még mindig tartom, hogy helye van a kezdőben, azzal együtt hogy vannak gyengébb meccsei és kissé visszaesett a formája a szezon elejéhez képest.
LE-nek ezt kellene visszahozni. Folyamatosan kezdő volt és a 60-70 perc körül váltotta Xavi, aki ilyenkor fel tudta pörgetni a csapatot. Ez a rotáció jól működött, nem értem miért kellett feladni.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.12. 13:22:41

tegnap volt egy iszonyat nagy mentése, vmelyik atletis szépen megindult a kp-n, lehetett volna belőle egy jó kontra, de rakitic kb jó sok méteres hátrányból simán leszerelte. ezért kell ő ide, mascheranon kívül nincs erre alkalmas emberünk.

valamivel tudása alatt játszik, de azért bőven jó ő ide. amugy sokan tényleg azt várják, hogy védekezzen alves helyett, védekezzen a kp-n, ezenkívül irányítson, adjon gólpasszokat, , értse a tikitakát, meg még a kapura is legyen veszélyes... ha ezt mind tudná már 3x aranylabdás lenne, 300 milliós kivásárlási árral...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2015.01.12. 13:14:41

Samper írta:
palesz77 írta:Amúgy tényleg nem kifejezettebben Barca szint, de ha lenne mellette 1-2 olyan kreatív játékos, akik már azok, akkor viszont aranyba foglalnánk a nevét kb, hogy a labdajáratást nem nagyon akadályozza, de mellé 2 ember helyett is gürizik..
Már hogy ne lenne Barca szint, ha állandóan játszik és világos a szerepköre? Az tehertétel neki, hogy közben Alvesnek kell folyamatosan besegítenie.
Úgy érzem néhányan kicsit sokat várnak el tőle: brusztoljon a középpályán, védekezzen Alves helyett, hosszú labdákkal irányítsa a társait, de egyébként érjen fel a támadásokkal és legyen már kreatív a kapu előtt. Lehet, hogy elfogult vagyok, de úgy vélem a 18 milliós vételárával együtt remek boltot csináltunk vele.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.01.12. 11:29:06

palesz77 írta:Amúgy tényleg nem kifejezettebben Barca szint, de ha lenne mellette 1-2 olyan kreatív játékos, akik már azok, akkor viszont aranyba foglalnánk a nevét kb, hogy a labdajáratást nem nagyon akadályozza, de mellé 2 ember helyett is gürizik..
Már hogy ne lenne Barca szint, ha állandóan játszik és világos a szerepköre? Az tehertétel neki, hogy közben Alvesnek kell folyamatosan besegítenie.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.01.12. 11:15:34

neki egy 4-2-3-1-es felállás feküdne, a védelem előtt egy párban mascheranoval.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.11. 23:06:22

danianevem írta:Jobban feküdt neki ez a kicsit célratörőbb játék, mint a szokásos tilitoli. Szerintem ő volt a "kötelező rossz". A támadásépítésben ugyan pontatlan volt, viszont remekül védekezett és a mezőnymunkája miatt kellett ő nagyon a középpályára.
A 3. gólban meg hatalmas érdemei vannak, Suáreznek ő adott egy félpályás indítást, aztán Messinek is ő lőtte be középre - mondjuk azt nem túl jól -, de az a mezőnymunka.. =D>

Megmondom őszintén szerintem vkp-ként lenne nálunk a legjobb, mert egy valamit tud rohadtul - a védekezésen kívül -, hosszú keresztlabdákkal súlypontot váltani, a válogatottban is ezt villogtatja folyton, de a mostani posztján erre nem képes, túlságosan a szélen van hozzá, középről viszont ez igen megy neki - válogatott. Amúgy tényleg nem kifejezettebben Barca szint, de ha lenne mellette 1-2 olyan kreatív játékos, akik már azok, akkor viszont aranyba foglalnánk a nevét kb, hogy a labdajáratást nem nagyon akadályozza, de mellé 2 ember helyett is gürizik..
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.11. 22:53:51

Jobban feküdt neki ez a kicsit célratörőbb játék, mint a szokásos tilitoli. Szerintem ő volt a "kötelező rossz". A támadásépítésben ugyan pontatlan volt, viszont remekül védekezett és a mezőnymunkája miatt kellett ő nagyon a középpályára.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2015.01.11. 22:09:31

Technikában nem egy szint a többi középpályással ( amit egyébként kicsit furcsállok, mert még fiatalabb korában, mikor a Schalkéban focizott ő volt a 10-es és kifejezetten technikás, ügyes gyereknek tűnt, illetve a Sevillában is elképesztő megoldásai voltak olykor, de itt valahogy nem... vagy csak nem tűnik ki), viszont ez a meló amit elvégez gyakorlatilag a létező legégetőbb szükséglet volt itt a csapatnál már évek óta, én meg ezt figyelte meg így kicsit visszatekintve a múltba. A hiba az, hogy a "kreatív" emberek mellette mint pl. Iniesta pocsék formában vannak. Ha Cesc lenne mellette esetleg... szerintem senkiben sem fogalmazódna meg hogy nem kezdőszint.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Stalkyard 2015.01.11. 22:57:08-kor.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.01.11. 22:00:14

Az fogalmazódott meg bennem, hogy mindent jól csinál ma, rengeteget melózik, de ha focizni kell a szó szoros értelmében, akkor sokat nem tesz hozzá...
Egy igazán jó Barcában max pados lehetne.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.01.11. 21:58:07

pepG1991 írta:Ma is sokat melózik, de ma is látszik a játékán, hogy nem Barcelona szintű labdarúgó. Kiegészítő embernek jó, de nem a kezdőbe való. Hozzáteszem Iniesta is gyenge ma.
Bennem is ez fogalmazódott meg. Olyan érzésem van vele kapcsolatban, mintha Keita II. lenne. (Év eleji formáját leszámítva, mert akkor tetszett)
De a kezdőbe szerintem kevés.
pepG1991
Barça C
Hozzászólások: 19
Csatlakozott: 2012.04.14. 19:57:56

2015.01.11. 21:55:03

Ma is sokat melózik, de ma is látszik a játékán, hogy nem Barcelona szintű labdarúgó. Kiegészítő embernek jó, de nem a kezdőbe való. Hozzáteszem Iniesta is gyenge ma.
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2015.01.10. 08:57:25

gg86 írta:Kezdek kiégni. Tegnap pocsék volt, de ez is az edző hibája. Csúnya gonosz LE. Sajnos rossz meccse volt, pontatlan átadások, hibás döntések, tényleg semmi sem sikerült neki, minden focistának van ilyen napja. Ha legközelebb jól teljesít, akkor az LE dicsérete?
Nyilván ne így értsd. LE kitette a csapatból (igaz esett valamit a formája, mielőtt Xavi visszakerült, de nem volt rossz a játéka), kegyvesztett lett és nagyon keveset játszott. Rendszeres játéklehetőség hiányában meg nem nehéz kiesni a formából.
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.01.09. 11:48:51

Kezdek kiégni. Tegnap pocsék volt, de ez is az edző hibája. Csúnya gonosz LE. Sajnos rossz meccse volt, pontatlan átadások, hibás döntések, tényleg semmi sem sikerült neki, minden focistának van ilyen napja. Ha legközelebb jól teljesít, akkor az LE dicsérete?
Pampalini
Jugador del Barça
Hozzászólások: 247
Csatlakozott: 2014.04.10. 12:36:22

2015.01.09. 09:29:25

mess2009 írta:Bevallom nem tudom miért rossz Rakitic. Elsőre az jön be, hogy LE. de, ha azt nézem, hogy akar valamit (mondjuk egy sima átadást) és azt nem tudja megcsinálni nos akkor bajb an vagyok. márpedig tegnap ez volt a helyzet, szórta a rossz átadásokat. Ezért aztán én inkább LE. nyakába várnám a dolgot ahogy írjátok játék és önbizalom hiány.
Tegnap sajnos Bebe jutott eszembe a MU-ból, annyira rettenetes volt, de ezt én a magam részéről Lucho nyakába (is) varrom.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.01.09. 08:13:09

Bevallom nem tudom miért rossz Rakitic. Elsőre az jön be, hogy LE. de, ha azt nézem, hogy akar valamit (mondjuk egy sima átadást) és azt nem tudja megcsinálni nos akkor bajb an vagyok. márpedig tegnap ez volt a helyzet, szórta a rossz átadásokat. Ezért aztán én inkább LE. nyakába várnám a dolgot ahogy írjátok játék és önbizalom hiány.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.01.09. 08:00:24

Többet vártam tőle ezen a meccsen. Pontatlanság, kapkodás, erővel meglőtt passzok jellemezték a játékát tegnap. Ez volt a mélypont érzésem szerint, ennél csak jobb lehet.

Sajnos tényleg mióta Xavi kiverte a díszhisztit, azóta árnyéka önmagának, szerintem nem érzi Lucho bizalmát. Görcsös volt nagyon a meccsen, bizonyítani akart.

Ugyanakkor érszrevettem azt a taglalt problémát, hogy a három középpályásunk rendkívül távol van egymástól. Mascherano konkrétan a védelem előtt 1-2 méterrel volt, S.Roberto ki tudja hol, így Ivannak nagy területet kellett (ismét) bejátszania és sok kockázatos hosszú passzot kellett hogy elvállaljon, amint láttuk nem túl sikeresen.

Azt tudtam, hogy nem említhető Fabregasszal egy lapon, de ennél jóval több kell tőle.
"And my heart will leave you never."
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.01.09. 07:54:51

PCsabi írta:Ha nagyon szemét szeretnék lenni, akkor:
1. Megkeresném a szezon elején írt hsz-eket, amikben az volt, hogy Rakitic > Fabregas.
Ne keress, ilyet nem fogsz találni. Olyanok vannak, ahol azt írják, hasznosabb tagja lesz a csapatnak, mint Fábregas. Ez meg elég szubjektív, mezőnymunkában sokkal jobb, mint Cesc, de irányítani már közel sem tud úgy...
Samper írta:Tegnap Xavi, Ini és Busi nélkül egységesebb volt a csapat. Rakitic láthatóan nem találta a helyét, mert nem kapott edzői instrukciót és talán nincs benne a Messi féle haveri körben sem.
Azért csak kapott valami edzői utasítást... A mondat második részében viszont lehet, hogy van némi igazság, mivel Ivan nagyjából minden második héten lenyilatkozza: milyen fantasztikus a Barcában, Messi a legjobb stb. Szóval elképzelhető, hogy csapaton belül nem igazán sikerült beilleszkednie.
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2015.01.09. 01:42:36

Ha nagyon szemét szeretnék lenni, akkor:
1. Megkeresném a szezon elején írt hsz-eket, amikben az volt, hogy Rakitic > Fabregas.
2. Azt mondanám, hogy még Fabregas-nál is hamarabb pukkadt ki.

(Na, de abba hagytam Fabregas oboázását, azt majd megteszi a csaja.)
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.01.09. 00:05:18

Eszméletlen mennyire leépítettük ezt az embert, rossz volt ma nézni komolyan. Pedig ahogy kezdte a szezont.. Kár érte, nagyon nem tett neki jót, hogy Lucho elkezdte rotálni, és aztán Xavit előtérbe helyezni - játszani pedig tud, elég csak megnézni, hogy a válogatottban milyen labdákat szór folyamatosan. Alapból is 5%-ot adtam arra, hogy hétvégén kezd, most ez lecsökkent 0-ra kb - a mai után érthető is lenne, ha kimarad.

Remélem visszatalál a helyes útra még idén, de egyelőre nem úgy néz ki, csak egyre rosszabb lesz szerencsétlen, nincs semmi önbizalma már szerintem.. :?
Válasz küldése