Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.31. 10:41:52

Rakétáról nem esett még szó, pedig tegnap még támadásban is voltak fontos momentumai. Először Suáreznek pöcizett bokából egy gólpassz értékű lasztit a 16-oson belülre - csak fogta a kapus -, a második gólunkból meg szintén elég komoly szerepet vállalt. Volt még egy hosszabb indítása is Neymarnak, azokból lehetett volna mondjuk több, de egészen tetszett tegnap a játéka.

7 gól és 10 gólpassz eddig a neve mellett, jó kis kezdő év, szezon előtt nagyon tartottam tőle, a VB után viszont tárt karokkal fogadtam, szezon elején kicsit bátrabban tolta - több hosszú indítással és lövéssel meccsenként -, aztán volt egy gyenge periódusa, de év elején újra formába lendült, meccsenként adott legalább 1 gólpassz értékű lasztit, most év végére megint haloványabb lett kicsit, de összességében jó szezont zárt. Eszméletlen munkát képes végezni, nagyon kellett ő ide. Jövőre örülnék, ha egész évben bátran játszana előre fele is, mert láthattuk, hogy megy neki az is, ha akarja. A Bl döntőben meg remélem még gyarapítja a gólpontjait.. :mrgreen:
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2015.05.29. 22:39:59

http://www.sport-english.com/en/news/ba ... ad-4231023

El bírnám viselni azt ha kopasz lenne :mrgreen:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.05.14. 11:41:26

Elég szép lenne, ha az Európa Liga után a BL-t is megnyerné, akkor azt mondja az ember szintlépés. Rakitic rocks! :)
"And my heart will leave you never."
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.07. 19:20:26

Csbal írta: de vicces gyerek vagy te. En jol tajekozodtam, de valszeg te is a divatot koveted h azert mert vkit dragan vettunk meg, azt jelzi h barca szintu jatekos. Nezd meg a videot amit linkeltem, es meglatod h azt a teljesitmenyt, nem nehez uberelni.
Szeretem a divatot, mi a problémád ezzel?
Nem, nekem azzal van bajom, hogy egy játékos hasznosságát azon mérjük, hogy adott e el labdát. Adott, mint ahogyan a második félidő első 1/4 órájában mindegyik, mert olyan pressziót gyakoroltak ránk a középpályán.
Ebben az időszakban a kikényszerített passzok 90 %- a rossz, pontatlan volt. Ez a srác szerel, űz és hajt és nem mellesleg olyan gólpaszt adott Leonak, hogy az angol szakkommentátor is kiemelte külön. Kell egy ilyen szürke, észrevétlen, gürizős játékos a kp-ra, mert nélküle Leo oldala kevésbé volna ennyire aktìv és eredményes. Alves jóformán azóta játszik kiemelkedően. Szóval, nem csak a hibát kell látni, hanem a teljes játékot. Egyébként béke veled.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.05.07. 18:50:09

Csbal, majd néha írhatnál olyan hsz-t, amiben nincs személyeskedés és/vagy nem negatív...

Ja, és szerintem Normandia picit idősebb nálad, hogy le "gyerekezd". :wink:


Hogy ne legyen off:
Nekem tetszett tegnap Rakitic, sokat gürizett, és a gólpassza is szép volt, kell ő nekünk. :)
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.05.07. 18:39:02

Normandia írta:
Csbal írta: Te melyik meccset nezted? .
Valszeg nem azt, amit te, de ne keseredj el. A főoldalon ki van ìrva a kezdet meg az ellenfél neve is. Legközelebb onnan tájékozódj és akkor valszeg ugyan azt fogjuk látni mind a ketten.
de vicces gyerek vagy te. En jol tajekozodtam, de valszeg te is a divatot koveted h azert mert vkit dragan vettunk meg, azt jelzi h barca szintu jatekos. Nezd meg a videot amit linkeltem, es meglatod h azt a teljesitmenyt, nem nehez uberelni.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.07. 18:24:09

Csbal írta: Te melyik meccset nezted? .
Valszeg nem azt, amit te, de ne keseredj el. A főoldalon ki van ìrva a kezdet meg az ellenfél neve is. Legközelebb onnan tájékozódj és akkor valszeg ugyan azt fogjuk látni mind a ketten.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.05.07. 18:22:16

Én sem cserélném le Modricra,persze elég jó játékos de közel sem akkor isten mint amekkorának sokan tartják.Bár lehet mégis mert ha kikap a Real akkor egyből minden madrid fan a hiányára fogja! :mrgreen:
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2015.05.07. 16:44:59

palesz77 írta:
ZolTano írta: szezon elején ha azt mondják h odadják érte egy az egyben Modricot, simáén belementem volna. most ráfizetéssel sem cserélném ki vele, sztem Modric ekkora melót nem tud belevinni a meccsekbe és technikailag is max egy hajszálall van felette csak.
Értem én az örömködést, de azért túlzásokba ne essünk.. :D Modric jelenleg - már ha játszik - kb top3 középpályás, minden megvan benne, ami egy mai középpályásba kell, ráadásul a legmagasabb szinten. Nála kevés alulértékeltebb játékos van manapság szerintem - ezt az aranylabda gála is megmutatta. Rakitic más stílusú is amúgy, de azért nem egy szint a két játékos - amúgy melóban se marad el Modric szerintem Rakitictől sokkal, mindkét horvát hatalmas gürizésre képes.
a szezonban az összes RM meccset láttam, sztem elmarad melóban tőle, technikailag jobb, sokkal inkább irányítóbb típusú. Továbbra is tartom nem cserélném el, sztem nem lennék beljebb vele mint Ivannal.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.05.07. 16:10:26

ZolTano írta: szezon elején ha azt mondják h odadják érte egy az egyben Modricot, simáén belementem volna. most ráfizetéssel sem cserélném ki vele, sztem Modric ekkora melót nem tud belevinni a meccsekbe és technikailag is max egy hajszálall van felette csak.
Értem én az örömködést, de azért túlzásokba ne essünk.. :D Modric jelenleg - már ha játszik - kb top3 középpályás, minden megvan benne, ami egy mai középpályásba kell, ráadásul a legmagasabb szinten. Nála kevés alulértékeltebb játékos van manapság szerintem - ezt az aranylabda gála is megmutatta. Rakitic más stílusú is amúgy, de azért nem egy szint a két játékos - amúgy melóban se marad el Modric szerintem Rakitictől sokkal, mindkét horvát hatalmas gürizésre képes.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.05.07. 14:38:20

https://m.youtube.com/watch?v=9MVLgjFoA8g" target="_blank

ebben a videoban a tegnapi teljesitmenye benne van. Semmi olyat nem csinalt, ami bmelyik mas kozeppalyasunk ne tudna hozni. Ellenben sokat szabalytalankodott, es hat az eladott labdak. Sweininak a bőrös nagy volt, de ennyi. A cselei utan elvettek tole. Abszolut atlagos teljesitmeny.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.05.07. 14:28:49

corol írta: Szerintem meg Te az Éden Hotelt nézted közben, mert akkor alkothatnál Raki tegnapi teljesítményéről ilyen véleményt.
itt angliaban nem vetitenek ilyen musort;-) lattam amit lattam. Rengeteg labdat eladott. Egyszeruen odapasszolta az ellenfelnek. Az h van 5-6 becsuszasa, nem jelenti azt h hasznos. Voltak jo meccsei, de a tegnapi nem volt az.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.05.07. 13:06:17

Nem játszott kiemelkedőt, de mindenképpen pozitívan lógott ki a csapatból. Nagyon masszív volt, rengeteget melózott, megkockáztatom Alves se tudott volna ilyen meccset lehozni, ha nincs a horvát. Amióta az Ini-Xavi duó már nem tündököl nagyon hiányzott egy ilyen ember a csapatból. Képes ütközni, lezárni a terülteket, labdát szerez. Ezt egyszem Busi képtelen lenne, muszáj egy ilyen ember a kp-ra, ha ez a három támadó van fent.
Amellett a 7 gól, 10 gólpassz nem rossz egy olyan játékostól, akinek nem éppen a támadás a fő feladata és egy MSN mellett kellene gólt szerezni.
Forca Barca!!!!
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.05.07. 12:22:22

Csbal írta:
Normandia írta:Ma is rengeteget futott és szerelt. Ez a srác nagyon jó vétel volt. Nem egy Ini, de nagyon megértik egymást Leo-val. Gratula a játékért neki is.
Te melyik meccset nezted? Egy normalis labdaatvetele nem volt, a passzok nem sikerultek, tobb labdat eladott mint az adidas 2014-ben. Hu de jo vetel volt. Gyenge volt.
Őt nem azért vettük, hogy fényezze a labdát 90+ percen keresztül, hanem azért az iszonyat melóért, amit beletesz a meccsbe, hogy a többiek tündökölhessenek. Rendkívül alázatos, jó munkabírású játékos, aki mellesleg azért nem ügyetlen a labdával, ezt párszor bizonyította már. Egy Barca-ban persze nehéz a sztárok mellett tündökölni, de neki nem is ez a dolga. Zongoracipelők is kellenek egy sikeres csapatba, ő pedig erre tökéletes megoldás. Bár csak ennyire lenne gyenge meccse mindenkinek a csapatból a szezon során, mint amit ő a tegnap nyújtott.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2590
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2015.05.07. 12:09:53

corol írta:Te melyik meccset nezted? Egy normalis labdaatvetele nem volt, a passzok nem sikerultek, tobb labdat eladott mint az adidas 2014-ben. Hu de jo vetel volt. Gyenge volt.
Szerintem meg Te az Éden Hotelt nézted közben, mert akkor alkothatnál Raki tegnapi teljesítményéről ilyen véleményt.[/quote]

Hagyjad a kedves hozzáértő kolléga Pedrón kívül mindenkit rühell a csapatból! :mrgreen:

Tegnap is rendkívül hasznos volt a pali,imádom a horvátot,Suarez mellett a legjobb vételünk volt! 8)
Na jó azért Bravo és Stegen sem alap színt! :D
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
ZolTano
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 298
Csatlakozott: 2012.03.12. 12:49:39

2015.05.07. 10:22:19

TiTiHenry írta:Lefutott,leszerelt,lejátszott egy komplett NÉMET középpályát..emésztgessük, már egy picit...
Persze Iniesta és Busquets is ott volt és mindketten jó meccset játszottak, de a mi Ivan ad a csapatnak azt bizony senki más tudja.Megkockáztatom, hogy a világon is max 1-2 ember van aki ilyen teljesítményt tudna nyújtani nálunk...illetve ez a Messi-Dani Alves-Rakitic baloldal sem működne senkivel így.

Nem tudom mit kell csinálnia, hogy mindenki legalább halkan bólogasson, hogy ez igen. Minden esetre engem megvett és állítom nem itt tartana a csapat, ha ő nem lenne.

Rakitic 4 President! :mrgreen:
egyetértek maximálisan. hatalmas melót belerak a meccseibe és mellé még nem is botlábú, sőt... szezon elején ha azt mondják h odadják érte egy az egyben Modricot, simáén belementem volna. most ráfizetéssel sem cserélném ki vele, sztemModric ekkora melót nem tud belevinni a meccsekbe és technikailag is max egy hajszálall van felette csak. szép volt Ivan!!! 8)
TiTiHenry
Jugador del Barça
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2010.05.16. 20:02:16
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.07. 10:08:59

Lefutott,leszerelt,lejátszott egy komplett NÉMET középpályát..emésztgessük, már egy picit...
Persze Iniesta és Busquets is ott volt és mindketten jó meccset játszottak, de a mi Ivan ad a csapatnak azt bizony senki más tudja.Megkockáztatom, hogy a világon is max 1-2 ember van aki ilyen teljesítményt tudna nyújtani nálunk...illetve ez a Messi-Dani Alves-Rakitic baloldal sem működne senkivel így.

Nem tudom mit kell csinálnia, hogy mindenki legalább halkan bólogasson, hogy ez igen. Minden esetre engem megvett és állítom nem itt tartana a csapat, ha ő nem lenne.

Rakitic 4 President! :mrgreen:
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.05.07. 09:48:06

noname írta:Szerintem a legjobbak a pályán sorrendben Messi, Alves és Rakitic voltak. Rakitic szó szerintem lemelózta a pályáról a teljes Bayern kp-t. Ott volt mindenhol, szerelt, küzdött, cselezett, ő az egyik fő ok, hogy a Bayern helyzet nélkül maradt, mi pedig egymás után hoztuk a helyzeteket. Akinek van szeme láthatta, hogy mennyit számít, hogy nekünk ilyen energikus, gyors, határozott a kp, miközben az ellenfélnél Thiago bizonytalan volt.
így van. Attól féltem a meccs előtt, hogy majd középpályán verhetnek meg minket, ehhez képest azt is mi uraltuk, és ebben hatalmas szerepe volt horvátnak. Jó szokásához híven rengeteget dolgozott, letámadott, labdákat szerzett, jó passzokat adott. Kiváló igazolás volt, nagyon fontos láncszem a LE féle taktikához.

Abban igaza van néhányaknak, hogy nem ez volt az élete meccse, és ennél tud sokkal jobban játszani, de így is magas szintet hozott, és fontos szerepe volt a győzelemben.
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2015.05.07. 09:32:50

Te melyik meccset nezted? Egy normalis labdaatvetele nem volt, a passzok nem sikerultek, tobb labdat eladott mint az adidas 2014-ben. Hu de jo vetel volt. Gyenge volt.[/quote]

Szerintem meg Te az Éden Hotelt nézted közben, mert akkor alkothatnál Raki tegnapi teljesítményéről ilyen véleményt.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.05.07. 08:12:09

Szerintem a legjobbak a pályán sorrendben Messi, Alves és Rakitic voltak. Rakitic szó szerintem lemelózta a pályáról a teljes Bayern kp-t. Ott volt mindenhol, szerelt, küzdött, cselezett, ő az egyik fő ok, hogy a Bayern helyzet nélkül maradt, mi pedig egymás után hoztuk a helyzeteket. Akinek van szeme láthatta, hogy mennyit számít, hogy nekünk ilyen energikus, gyors, határozott a kp, miközben az ellenfélnél Thiago bizonytalan volt.
A Fifa egy szégyen
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2015.05.07. 07:50:33

Nyer 3:0-ra a csapat, erre bűnbakot kell keresni és pont Rakiticet választjátok. :lol:
Csbal írta:Te melyik meccset nezted?
A kérdés jogos, a címzett már nem feltétlenül passzol.
Egy normalis labdaatvetele nem volt,
A kétballábas szerencsétlenség. :lol:
a passzok nem sikerultek, tobb labdat eladott mint az adidas 2014-ben.
Egész pontosan 8-at. Passzpontosság terén Piqué, Masch, Iniesta és Busquets előzi meg. Csak talán azt is figyelembe kellene venni, hogy milyen passzokkal operál. Ráadásul neki lett egy gólpassza is, ami talán nem elhanyagolható...
Hu de jo vetel volt.
Továbbra is a szezon egyik legjobb ár/érték arányú igazolása, nem csak Barcelonában, hanem Európában. Posztján talán csak Kroos van előtte ebből a szempontból.

Arra lassú és alkalmatlan, hogy a csapatot a hátára vegye, viszont bőven kompenzálja ezt a hiányosságát mezőnyben. Meglehet nézni hogyan "boldogult" Alba a test-test elleni párharcokban Müllerrel szemben és hogyan ment Rakiticnek Schweinsteger ellen.
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1126
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2015.05.07. 07:44:43

Andris írta:Őszintén szólva szerintem nem igazán játszott jól. Lehet hogy sokat melózott, de labdával egyszerűen mindig a rossz megoldást választotta, ami az első félidőt illeti. És el is fáradt ismét, maximum 60 perces játékos egész szezonban, pedig nem is játszik minden meccsen.

Ettől függetlenül jól jártunk vele, és biztosan tud még fejlődni, sőt a hiányosságai már most is csak a legnagyobb meccseken jönnek ki. A gólpassza meg külön öröm.
Mondjuk az egész csapat pontatlan volt a nagy nyomás alatt, és amennyit hozott a melójával, én elnézem neki, hogy hibák csúsztak az alapjátékba.

Rengetegszer segített ki a jobbhátvéd posztjára és ezzel nagyban járult hozzá, hogy Alves játéka is javuljon, tehermentesüljön. Úgyhogy összességében szerintem kifejezetten jól és hasznosan játszott még így hibákkal együtt is, sőt szerintem tegnap a legjobb középpályásunk volt, főleg ha azt veszem, hogy Ini az előrejátékban szenvedett, Busi pedig kifejezetten gyenge meccset hozott.
Csbal
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2013.11.27. 12:54:35

2015.05.07. 07:12:52

Normandia írta:Ma is rengeteget futott és szerelt. Ez a srác nagyon jó vétel volt. Nem egy Ini, de nagyon megértik egymást Leo-val. Gratula a játékért neki is.
Te melyik meccset nezted? Egy normalis labdaatvetele nem volt, a passzok nem sikerultek, tobb labdat eladott mint az adidas 2014-ben. Hu de jo vetel volt. Gyenge volt.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2015.05.07. 01:01:52

Őszintén szólva szerintem nem igazán játszott jól. Lehet hogy sokat melózott, de labdával egyszerűen mindig a rossz megoldást választotta, ami az első félidőt illeti. És el is fáradt ismét, maximum 60 perces játékos egész szezonban, pedig nem is játszik minden meccsen.

Ettől függetlenül jól jártunk vele, és biztosan tud még fejlődni, sőt a hiányosságai már most is csak a legnagyobb meccseken jönnek ki. A gólpassza meg külön öröm.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.05.07. 00:55:05

Ma is rengeteget futott és szerelt. Ez a srác nagyon jó vétel volt. Nem egy Ini, de nagyon megértik egymást Leo-val. Gratula a játékért neki is.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése