Ivan Rakitic

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.08. 19:31:34

Ivan Rakitic - FC Barcelona - Skills, Assists, Passes | 2014/15

Ha belegondolok, hogy így is tudna játszani. :roll: Esküszöm visszafejlődött a Lucho team a felkészülés óta..
danianevem írta:...
Hasonlóan láttam, de az első félidőben is volt egy nagy labdája - volt 3 perc, amikor Rafinhaval közel voltak egymáshoz, érdekes módon volt 2 veszélyes szitu is belőle -, a másodikra meg még inkább feljavult. Persze nem volt így se túl jó, de a javulás érezhető volt.

Én azt nem értem, hogy miért nem lehet szinte csak középen játszatni. :roll: Volt megint jobbszélső, kb hamis9-es is.. Na mindegy, mióta "megvilágosultam" a középpályával kapcsolatban, azóta kicsit máshogy nézem a helyzetét. Szerintem a lehető legtöbbet kihozta a mai napból, de lesz majd még ez jobb is - és soha rosszabbat, mint az utolsó fél óra! :D
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.08. 19:14:29

Az első félidőben, csak úgy, mint a csapat 80%-a, nagyon gyengén játszott. A másodikra már feljavult a játéka, kellett hozzá egy Xavi is, aki sokkal jobban mozgatta a középpályát. Összességében: 90%-os passzpontosság, 3 kulcspassz meg ugye a második gólnál ő tette ki szélre Suáreznek a lasztit. Szóval a végére jó lett ez, csak azt nem tudom, hogy miért kellett megint 60 percet várni rá (is, meg a csapatra is).
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.07. 14:26:56

Rakitic: "Squad is very talented, at the start I was afraid to try a nutmeg. I'm grateful to teammates, they make me feel one of the family"

Hát pedig pont mostanában tűnik inkább megszeppentnek, az elején többet mutatott magából. Játszhatna akkor megint tele gatyával.. :D
Chino írta:Lehet, hogy szürke és nem látványos a játéka, de iszonyatosan fontos láncszem.
Szerintem mindenki tudja, hogy fontos láncszem, de az elején megmutatta, hogy nem csak szürke játékkal képes az lenni, és azt a játékát hiányoljuk tőle többen..
Danianevem, ment egy PÜ! :D
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.06. 16:06:27

Persze lehet mondani, hogy szürke, de amit az első félidőben is gürizett, azt nem sok játékos tenné meg. Oroszlánrésze van abban, hogy realatíve kevés gólt kapunk. Egy Cesc-Xavi vagy Cesc-Iniesta duóval tegnap sem úsztuk volna meg 1-2 alatt. És ha ez az ára, hogy masszívabbak legyünk és kevésbe szaladjanak át rajtunk, akkor én azt mondom, ám legyen. Idáig pont az volt a probléma, hogy folyamatosan lekontráztak minket, nem volt egy olyan játékos, aki a jobb oldalon labdát szerezzen, ütközzön, akár szabálytalanság árán is megakadályozza, hogy gyorsan fordulhasson az ellenfél.
Most ez megvan Rakitic személyében. Csak tényleg nem értem, hogy ha előrébb menne és jobban részt venne a támadásépítésben (pl. mint Xavi vagy a másik oldalon Ini) akkor az lenne a gond, hogy hatalmas üres terület lenne a helyén. Ezt tavaly és tavalyelőtt is nagyon megszívtuk, nem kell ecsetelni. Boldog-boldogtalan úgy futkározott át ott, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne. Most a horvát le tudja zárni a területet és képes megakadályozni, hogy elfussanak. Ráadásul Alvest is sokszor neki kell pótolnia. Ezért szerintem nyilvánvaló, hogy nem veszi ki annyira a részét a támadásokból, egyszerűen fizikailag lehetetlen. Az ő szerepe kicsit hálátlan. Mindenki Neymarra meg Messire stb fog figyelni, emlékezni pedig legalább annyira fontos, mint mondjuk a brazil.
Személy szerint örülök, hogy LE ezt a szisztémát alkalmazza. Ha lenne egy megbízhatóbb jobb bekkünk más lenne a helyzet, de ez van.
Lehet, hogy szürke és nem látványos a játéka, de iszonyatosan fontos láncszem.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.06. 15:41:48

danianevem írta:A Bilbao ellen jól működött a dolog, a védekezőfeladatait talán akkor látta el a legjobban. Mondjuk kellett hozzá egy nyílt focit játszó Atlethic is. Egyébként "érdekes" módon az eddigi legjobb teljesítményét a Levante ellen nyújtotta, amikor jóval többször helyezkedett középen.
Heatmap (ma már a 4. hőtérkép, amit linkelek. Leállok, mielőtt még függővé válok. :mrgreen: )
Direkt olyanokat meccsekről gyűjtöttem amúgy, amiken jól ment neki a játék mindhárom csapatban, hogy jobban látszódjon a különbség. Bilbao ellen még egy Montoya nevezetű illető is kellett szerintem Rakitic jobb szerepléséhez, aki mellett nyugodtabban támadhatott, és nem csak a jobb szél irányába passzolt, hanem inkább középre, a támadóink felé - szerintem akkor volt a legjobb amúgy, de ezen nem veszünk össze. :D
Arról meg nem lehet leszokni, egyre inkább függő leszel.. :mrgreen:
Sanama írta:Azonban ez nem mentség arra, hogy labdával ő is alig-alig választ jó megoldást, vagy olyat, amivel előre mennénk. Ez év elején megvolt 3-4 meccsig, azóta viszont borzasztó szürke.
Hát igen, illene visszatérnie ahhoz a formájához végre. De szerintem az is az egyik oka a szürkülésének, hogy Alves miatt olyan poszton játszik meccsről meccsre, ahol annyira nem tud jól, és egyre rosszabbul érzi magát a pályán - vagy szimplán elfogyott a kezdeti lendület, ki tudja.. :D
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.11.06. 15:31:25

Konkrétan rengeteget védekezik Alves helyett, majdnem jobb bekkett játszik olyankor.

Azonban ez nem mentség arra, hogy labdával ő is alig-alig választ jó megoldást, vagy olyat, amivel előre mennénk. Ez év elején megvolt 3-4 meccsig, azóta viszont borzasztó szürke.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.06. 15:24:27

palesz77 írta:Néztem heat mapeket róla a VB-ről - egy, kettő -, a Sevillaból - egy, kettő -, meg most nálunk - egy, kettő.

A Bilbao ellen jól működött a dolog, a védekezőfeladatait talán akkor látta el a legjobban. Bár ebben lehet az is közrejátszott, hogy némileg tehermentesítette őt Montoya... Meg kellett hozzá egy nyílt focit játszó Atlethic is. Egyébként "érdekes" módon az eddigi legjobb teljesítményét a Levante ellen nyújtotta, amikor jóval többször helyezkedett középen.
Heatmap (ma már a 4. hőtérkép, amit linkelek. Leállok, mielőtt még függővé válok. :mrgreen: )
palesz77 írta:Kíváncsi vagyok, hogy meddig játszatja így Lucho.
Amíg "élete szezonját" futja Alves...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danianevem 2014.11.06. 15:31:52-kor.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.06. 14:22:40

danianevem írta:Nem tudom mi lesz Ivannal hosszú távon, de jó lenne, ha a képességeit is kamatoztathatná. Nekem teljesen mindegy, hogy ki lesz a jobb oldali védő, csak lehetőleg ne helyette kelljen güriznie a meccs nagy részében/egészében. Annál azért jóval ügyesebb spíler, meg ugye a középpályás védekezőmunkáján is csak ront, ha mások helyett is zárnia kell...
Pedig tudna így is játszani - a szebb labdákra, és megindulásokra gondolok a videóból, nem a szögletekre -, nagyon ki van herélve az ő játéka Alves miatt. :?

Néztem heat mapeket róla a VB-ről - egy, kettő -, a Sevillaból - egy, kettő -, meg most nálunk - egy, kettő. Igaz, hogy a válogatottban hátrébb játszott, de még ott is többet tudott szinte hozzátenni a támadásokhoz, mint nálunk a legjobb meccsein, mert középen volt nagyjából, és nem kellett jobbhátvédet is játszania pluszban.. Kíváncsi vagyok, hogy meddig játszatja így Lucho. Amíg kicsit nem változtat, addig nem várok sok javulást, pedig tényleg hasznos kis játékos lehetne ha úgy játszatnánk, hogy a legjobbját tudja nyújtani.
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.06. 11:11:13

Tegnap sem volt kiemelkedő a teljesítménye, sőt. Nagyjából az utolsó 10 percében hozta azt, ami várható tőle, addig (újfent) többnyire a középvonalnál, a pálya jobb szélén álldogált. Gondolom próbálta zárni az Alves által szabadon hagyott területeket.

Ami azért tök jó, mert Dani támadójátéka viszont a szokásosnál is impotensebb volt (még a rossz beadásokig is alig jutott el...), de így legalább 2 ember is hátráltatta a csapatot...

Nem tudom mi lesz Ivannal hosszú távon, de jó lenne, ha a képességeit is kamatoztathatná. Nekem teljesen mindegy, hogy ki lesz a jobb oldali védő, csak lehetőleg ne helyette kelljen güriznie a meccs nagy részében/egészében. Annál azért jóval ügyesebb spíler, meg ugye a középpályás védekezőmunkáján is csak ront, ha mások helyett is zárnia kell...
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.05. 22:53:25

P.Kluivert9 írta:ÚJ színt hozott a Barcaba...a szürkét!!!
Vagy szőkét. :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.11.05. 22:53:13

P.Kluivert9 írta:ÚJ színt hozott a Barcaba...a szürkét!!!
Igaz is! Meg 6centit a csapat átlagmagasságán. Meg a szőke hajszínt a kpra,úgyis untam már a sötétet.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára hajnesz 2014.11.05. 22:53:31-kor.
P.Kluivert9
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2014.07.14. 00:30:52

2014.11.05. 22:48:42

ÚJ színt hozott a Barcaba...a szürkét!!!
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.03. 21:10:06

Iniesta kényszerpihenője okán most már elvárom tőle, hogy többször besegítsen a támadásokba/ támadásépítésbe. Főleg, ha Xavi, vagy Robi fiú mellett fog játszani. Mondjuk akkor is, ha Rafinha lesz a társa...

Egyébként lehet én misztifikálom túl a dolgot, viszont nem látom, hogy pl. Messi szívesen vonná be a játékba. Mezőnyben inkább az "ex-tiki-takásokat" keresgéli a Bolha (de rég hívtam így...), talán még Busquetset is előrébb sorolja ezen a téren. Mindenesetre visszaesett Ivan fiam teljesítménye, de egészen biztosan magára talál majd, remélhetőleg mihamarabb.
Akár már az Ajax ellen. 8)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.03. 20:48:52

szerk.:
Utána néztem, tippeljetek melyik meccsén volt a legtöbb hosszú indítása?? A Bilbao ellen, amikor Montoya játszott Alves helyett, és nem kellett annyit védekeznie - amúgy 7-ből 6 volt sikeres akkor. A legtöbb helyzetet is akkor teremtette a pálya közepéről "open playből", szám szerint 2-t. Mily meglepő. :roll:
Chino írta:Azért ne temessük már. Az Ajax ellen nem játszott, a Real ellen is egy fél órát félidőt. A teganpi volt az első teljes meccse jó ideje. Megjegyzem sokan szintén nem remekeltek. Akkor elküldhetnénk, Init, Messit is, mert ők is visszaestek egy kicsit.
Nem azért írtam róla, mert temetném, csak szimplán megjegyeztem, hogy haloványabb mostanában - szerintem senki nem temeti, csak a mostani formájával nem vagyunk páran elégedettek a szezon elején mutatott játékának tükrében. De én már kritizáltam a Celta elleni meccs előtt is - hipster vagyok 8) -, nem csak a vereség miatt találtam meg.

A játéka haloványabb lett, kevesebbet vállal, pedig csúcsformában sem egy Xavi - bár ezt a labdát ő is megirigyelné -, és nekem hiányzik az év eleji bombaformája. Azt meg nem hinném, hogy az csak kezdeti lendület volt, mert a válogatottban is úgy tolta a VB-n, mint nálunk eleinte - meg gondolom a Sevillaban is, azért volt ekkora ász ott -, szóval várom a percet, hogy ismét visszatérjen a jobbik énjéhez. De én nagyon kritikus vagyok a középpályásainkkal szemben, az irányítók a kedvenceim, szóval sokat várok tőlük, Init is folyton savazom, ha nem tetszik a játéka.. :D

Amúúúgy az Ajax ellen végigtolta a 90 percet, de ebből is látszik, hogy nagyon beleszürkült a mezőnybe és nem vállal sokat, hogy nem is emlékszel rá. :mrgreen:
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára palesz77 2014.11.03. 23:50:08-kor.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.03. 16:09:53

Azért ne temessük már. Az Ajax ellen nem játszott, a Real ellen is egy fél órát félidőt. A teganpi volt az első teljes meccse jó ideje. Megjegyzem sokan szintén nem remekeltek. Akkor elküldhetnénk, Init, Messit is, mert ők is visszaestek egy kicsit.
Forca Barca!!!!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2014.11.03. 00:23:27

hank1ee írta:Rakitic: "Mindenben figyelem Xavit, hogy mit hogy csinál. Még abban is, hogy vezeti az autóját."
Inkább nézze a 3-4 évvel ezelőtti Xavit, mindenki jobban járna.
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.11.03. 00:03:42

shutterisland írta:

szerintem ahhoz, hogy egy csúcsra húzott, támadásépítésben és szervezésben is magához képest maximumot nyújtó rakiticet lássuk, mascherano a kulcs.
a munkabírása, agressziója, védőmunkája valamelyest levenné a terhet ivan barátunk válláról is.
egészségesebb balanszot hozna a horvát játékába az, ha nem kellene sokszor busquets (na és persze alves, de az más történet) helyett tevékenykedni.
Ebben egyetértek. Bár ha Masc előrébb jönne 1 sorral a hátvédsor miatt aggódnék. Így meg a KP sorról hiányzik. :D Hát vicces egy szitu.. Azért most nem lenne rossz valóban egy Yaya pótlás oda középre. Mekkora játékos lett annó elpasszolva Te atya ég.. bár akkoriban nem érezte meg a hiányát a csapat.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.02. 23:56:01

Ha ő is besül, mint Fábregas, hivatalosan is játékostemető leszünk? :roll: Remélem, azért vállal majd még valamit, nem csak a pontos oldalpasszra megy...

"Jobban utálok eladni egy labdát, mint kihagyni egy helyzetet." - Xavi
Rakitic: "Mindenben figyelem Xavit, hogy mit hogy csinál. Még abban is, hogy vezeti az autóját."

Nem túl jó remények. :lol:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2014.11.02. 23:54:20

valóban visszaesett kissé, de hát elég komoly repülőrajtot vett, azért hosszú távon normálisan ellátni az irányítói feladatokat ilyen komoly mezőnymunka mellett nem lehet.
mondjuk egy yaya tavaly megcsinálta a cityben, vagy egy modric/kroos nagyjából képes rá, de ezek egy lépcsővel rakiticnél magasabb kaliberű focisták.

szerintem ahhoz, hogy egy csúcsra húzott, támadásépítésben és szervezésben is magához képest maximumot nyújtó rakiticet lássuk, mascherano a kulcs.
a munkabírása, agressziója, védőmunkája valamelyest levenné a terhet ivan barátunk válláról is.
egészségesebb balanszot hozna a horvát játékába az, ha nem kellene sokszor busquets (na és persze alves, de az más történet) helyett tevékenykedni.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára shutterisland 2014.11.02. 23:56:47-kor.
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.11.02. 23:53:18

Neked aztán nem semmi mi mindenre van energiád. :)
Tény, h egy többet vállaló Rakiticra nagy szüksége van a Barcának.
Bár a múltkori statodat olvasva amit szintén előbogarásztál valahonnan... azért az nem semmi, h Messi 29 Keypasst adott a ligában eddig... gondolom ezzel vezeti a ligát ilyen tekintetben is nem csak a gólpasszoknál...
Szóval nyilván Rakitic is tudja, h ebben mennyire hatékony Messi és mivel egy oldalon is játszanak többnyire így sokszor inkább odaadja a labdát , hogy majd Messi megoldja.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.02. 23:15:00

Na kicsit utánanéztem Ivan barátunknak, és tényleg jól érzékeltem, hogy mostanában semmi extrát nem próbál meg vállalni, csak a biztos oldalpasszok.. A Malaga elleni meccsel kezdődött amúgy a "mélyrepülése" - legalábbis úgy tűnik a statok alapján -, és máig is tart sajnos. Azóta 5 bajnokin 9 hosszú passzt reszkírozott meg, és ezek közül 5 volt pontos, és 0 védelem mögé belöbbölt labda - próbálkozás se. Az első 4 meccsén ezzel szemben 25 hosszú indítást kísérelt meg, amiből 21 pontos is lett, e mellé 3-szor próbálta meg belöbbölni a labdát a védelem mögé. És még azt se lehet mondani, hogy Ini javuló irányító vénája szorította a háttérbe az övét, mert Andrés is haloványabb statisztikai mutatókkal rendelkezik azóta ilyen téren.

Nem tudom, hogy mi történhetett. Lehet, hogy Lucho változtatott valamit a taktikán, ami miatt visszaesett a teljesítménye, de remélem csak egy kisebb hullámvölgy, és most már kilábal belőle, mert ha még Ceschez hasonló mélységi labdákat nem is ad, azért az oldalváltásai nagyon jók voltak az elején, legalább ezek megmaradhatnának.. A távoli lövésekkel amúgy tévedtem, tétmeccseken már eleinte se lődözött annyira, mint a felkészülés alatt - nekem ez hiányzik is kicsit.. :D

Na mindegy, mindenesetre látható, hogy mi az oka a játéka látványos visszaesésének, nem vállal már annyit, mint eleinte. Remélem ezen hamarosan változtatni fog, mert nagyon kéne az ő jó játéka a csapatnak - ahogy Inié is. Ezt a Rakiticet szeretném ismét látni! És még sok ilyen passzt tőle.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.11.01. 22:32:23

Sajnos ma tényleg nagyon gyengén ment neki. Ha múltkor szóba jött, hogy LE nem kéne ennyit rotáljon, akkor talán Ivanra igaz a legjobban, hogy mióta "össze-vissza" játszik azóta nem nagyon találja magát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.01. 22:08:11

Hát én nem tudom mi történt vele, de meccsről meccsre egyre kevesebbet nyújt előre játékban. Ma az 1 hónapig sérült Rafinhaban több fantázia volt.. Jó lenne, ha összekapná magát, mert ez így nagyon nem lesz jó.
Avatar
Ronal.10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1255
Csatlakozott: 2005.12.18. 09:10:35
Tartózkodási hely: Dunakeszi

2014.11.01. 22:00:02

Kezd irritálni.
Nem volt egy értelmes legalább 4 méteres labdavezetése.. Végig egyből passz vaktába..vagy hátra.
Összeszedhetné magát PSG óta nem csinál SEMMIT!!!! :oops: :evil:
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2014.11.01. 07:35:56

A Mundo csinált egy szavazást arról, hogy állandó kezdő legyen-e a Barcánál. 90% igennel válaszolt a majdnem 5000 szavazó közül :) 8)
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése