Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.16. 21:39:27

Nem fogtok meggyőzni arról hogy egy Griezmannal vagy egy Mbappeval kevesebbek lennénk, foleg hogy egyre kevesebb a kreatív/gyors ember a kezdo 11ben.
Nekem Eto'o ezért volt nagy kedvencem mert a játékból is kivette a részét.
A gólmutatója szépen néz ki, de ilyen kiszolgálás mellett nem akkora durranás. Nagyon sokszor hozzák tiszta gólhelyzetbe a társak amiket előszeretettel szórakozik el.

https://m.youtube.com/watch?v=qRFiOWgiVx4" target="_blank

Hogyhogy az uru van főszerepben...
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.16. 21:11:35

Én is túlzásnak tartom ezt, a ziccerei miatt lehet bosszankodni, de a lőtéri kutyát nem érdekli mit tud a labdával, nem a dekázás meg a biciklicsel rúg gólt. Ő pedig a góllövéshez nagyon ért.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.08.16. 21:07:49

Nero. írta:
palesz77 írta:Gerardo Romero is azt írta most, hogy Marlont nem befolyásolja Coutinho és Paulinho érkezése, mert Suárez már nem EU-s helyet foglal el a keretben. Csak mert volt róla szó nemrég.
Jol megijesztettél, màr kezdtem örülni hogy valami tavozassal kapcsolatos pletyka. :D
Ja, zseniális húzás lenne Neymar után őt is eladni, csapkodnám a térdem örömömben, hiszem tulumtus van olyan centerből a piacon, aki érti is a posztját meg gólt is tud lőni...
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.16. 20:59:26

palesz77 írta:Gerardo Romero is azt írta most, hogy Marlont nem befolyásolja Coutinho és Paulinho érkezése, mert Suárez már nem EU-s helyet foglal el a keretben. Csak mert volt róla szó nemrég.
Jol megijesztettél, màr kezdtem örülni hogy valami tavozassal kapcsolatos pletyka. :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.16. 20:51:05

Gerardo Romero is azt írta most, hogy Marlont nem befolyásolja Coutinho és Paulinho érkezése, mert Suárez már nem EU-s helyet foglal el a keretben. Csak mert volt róla szó nemrég.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.25. 18:38:20

BarcafanTomee írta:Engem kifejezetten zavart és idegesített egész szezonban mikor fél csapatunk reklamálásokért kapta meccsenkénk a sárgákat és szinte minden meccsen eltiltásveszélyben volt valaki tavasszal.
Egyetértek, plusz hozzátenném, hogy Lajosnál a túlzott pofázás egyenlő a frusztráltsággal, ami egyenlő a rosszabb játékkal. Amikor megy neki a játék, sokkal kevesebbet ordibál a bíróval és mindenkivel. Én is jobban szeretem, amikor higgadt.

Alapból se szimpatikus nekem ez a stílus amúgy, de nála a játék képét is befolyásolja.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.05.25. 18:30:04

Engem kifejezetten zavart és idegesített egész szezonban mikor fél csapatunk reklamálásokért kapta meccsenkénk a sárgákat és szinte minden meccsen eltiltásveszélyben volt valaki tavasszal. Már ebből látszik, hogy valami nem stimmelt egész évben, nem ment úgy, ahogy elképzelték.

Szerintem én is szépen leírtam, hogy számokban egyáltalán nem rossz a szezonja. A pofázásnál meg oda is írtam, hogy nem ő az egyetlen. Igen, Neymarnál is fel lehet hozni ugyanezeket, csak ez itt Lajos topikja. Nem azt mondtam, hogy mindent be kell lőni, de mindenki tudja, hogy Suarez képes lehetetlen helyzetből gólt lőni és fordítva. Ilyen szezonban amikor nem ment csapatként, jól jött volna, ha képes ő is meg a többiek is jobban gazdálkodni a helyzeteivel. Magasra tette a lécet és több gólt várunk tőle, pláne az 1v1 helyzetekben egy ilyen kalibertől.

Embertelen gólt szerzett már az MSN, de nem lehet mindig a toppon lenni, jövőre simán bemehetnek ezek S meg N-nél is. :D
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.25. 17:42:15

BarcafanTomee írta:végig pofázta ezt a szezont és kapta is a sárgákat szépen érte.
már bocs, de ki nem tojja le. 51 meccsen összehozott 37+20, azaz meg bőven van a meccs/pont átlag. az összes többi adag bullshit amivel az utálói dobálóznak. idén tényleg nem ment a fontosabb meccseken, de hagyjuk már a savazását. tavalyelőtt meg 53 meccs 59+26, azelőtt meg 45 meccs 25"4. kutyát nem érdekli mit pofázik amíg így fossa a gólokat. az sem nagyon izgat, hogy csetlik botlik. vicces mikor felrójátaok neki hogy mennyi helyzetet kihagy. neymar idén kb 10x annyit kihagyott, viszont emlékszem, hogy eto1o, r10, henry meg a többiek mindet belőtték. oh wait.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2017.05.25. 17:09:05

Suarez has suffered a hamstring injury and will be out for 15 days. He was already set to miss the Cup final due to suspension.

Mehet vakációzni, reméljük sikerül lenyugodnia a nyáron és össze tudja kapni magát mentálisan. MErt valljuk be, végig pofázta ezt a szezont és kapta is a sárgákat szépen érte. (nem ő az egyetlen). Ő is érezte szerintem, hogy nem megy úgy a góllövés, sok könnyű gól benne maradt, plussz a csapatnak sem ment és ez frusztráltá tette szinte minden meccsen.

Eladni nem kell, pár jó év biztos van még benne. Számok alapján ez a szezonja sem rossz, csak az előző szezonban nagyon magasra tette a lézet. Meg mondom, nagyon sok könnyű gól maradt benne, ez miatt van mindenkinek hiányérzete. Ha eltette volna őket, senkit nem zavarna, hogy néha mennyire ügyetlen tud lenni, meg akkor nem is reklamálna ennyit.
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.05.22. 20:12:19

Érthetetlen számomra az eladását firtató reakciók.

Kritizálni kell, mert idén a kulcspillanatokban nem tudta sokszor beverni amit be kellett volna, de ez igaz Messin kívül mindenkire a csapatból. De hogy adjuk el, stb.. Azért csak elrakott megint 29 gólt, tizenakárhány gólpasszt. És idén lehet, de általánosságban véve egy Lewa vagy Agüero semmivel sem ront kevesebb ziccert, csak őket nem látjuk hétről hétre. Még mindig Top 3 csatár Európában szvsz, elmúlt három-4 évben meg kérdés nélkül Top 1. ( Messit és CR-t nem számítva a klasszikus csatárok közé)

Idén az egész csapat a béka s.gge alatt volt mentálisan, ő is, ez tény. De hogy adjuk el... :D Két év még alsóhangon van a paliban a legmagasabb szinten, de szerintem több is. Nála a gyorsaság amúgy se szempont, most is tetű lassú, fejben meg csak érettebb lesz folyamatosan, összjátékban is sokat javult azért mióta itt van.

Pótolni meg nem is tudom jelenleg kivel lehetne. Sokan írjátok Dybalát, de a csávó abszolút nem befejező csatár, hanem amolyan hamis 9-es, Messi poszt leginkább. Bappé madridos lesz kérdés nélkül. Több mozdítható, minőségi, fiatalabb alternatívát meg nem is tudok. Agüerót hagyjuk, közel egyidősek, a pali meg éles szitukban sokkal balfékebb mint Lajos, világversenyeken, BL meccseken sosem tudott döntő faktor lenni.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.22. 16:32:48

Az mondjuk igaz, hogy nem sokan tudnák érdemben pótolni. Szerintem csak Agüero és Lewa.
Ettől függetlenül nem tilos kritizálni, főleg úgy, hogy teljesen jogos, a tavasza gyenge volt, el kell ismerni.

Mondjuk egy támadónak szerintem itt a legkönnyebb és egyben a legnehezebb a helyzete. Könnyű, mert olyan játékosok vannak mellette, akik bármikor kiszolgálják. Viszont nehéz is, mert összjátékban, kicsiben jónak kell lennie, különben megette a fene.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.05.22. 16:12:42

Ki is lóg lefelé tudásban a másik kettő csatárhoz képest,csak az a probléma ,hogy nagyon nehezen lehetne pótolni. Annyi pénzbe kerülne egy új világsztár ,hogy ahhoz őt is el kéne adni,belőle pedig max idén láthatnánk elegendő pénzt. Amekkora spanja Messinek nem hiszem,hogy egyhamar eladjuk.

Pótlására sok mindenki amúgy sem alkalmas a piacon,maximum egy Dybalát tudnék elképzelni,de ő meg persze drága. Auba a Realba szerelmes,Báppé' pedig egyenlőre lutri szerintem,Lewa annyira mozdítható mint a kínai nagy fal. Kihagytam volna valakit?
Abi & Tito
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.22. 16:06:51

Bob_Marley írta:Attól még a kritika jogos, mert a szezon végére eléggé hullámzó volt a teljesítménye és gólok, pontok múlnak rajta.
Tavaly pl zseniális volt, ahogy az utolsó fordulókban kíméletlenül rugdosta a gólokat, idén ez inkább elmaradt, sajnos.
Így van,de ebben a szezonban általánosnak mondható volt, hogy gyatra a helyzetkihasználása.
Mondjuk talán Messin kívül mindenkinek.
Fejben kéne odafigyelni,ezek ott dőlnek el főleg.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.22. 15:55:20

Attól még a kritika jogos, mert a szezon végére eléggé hullámzó volt a teljesítménye és gólok, pontok múlnak rajta.
Tavaly pl zseniális volt, ahogy az utolsó fordulókban kíméletlenül rugdosta a gólokat, idén ez inkább elmaradt, sajnos.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1463
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2017.05.22. 15:42:13

97 mérkőzés 85 gól 3 szezon alatt, úgy hogy fél szezont el volt tiltva. Mi is a probléma?
Adjuk el. Persze. Egy béna kutyaütő. Na és ki legyen helyette?

Csak érdekesség kép:
Benzema (2009 óta madrid) 244 mérkőzés 122 gól
Bale (2013 óta madird) 100 mérkőzés 54 gól
Aguero (2013 óta MCity) 181 mérkőzés 122 gól
Lewa (2014 óta Bayern) 96 mérkőzés 77 gól
Ronaldo (2009 óta Madrid) 265 mérkőzés 285 gól

Csak gyorsan összeszedtem pár támadóról a mai csapatokból. Na most akkor miért rossz? Ez a csávó a helyzetei felét elbassza és így is köröket ver többire. Egyedül Ronaldo nyomja le. De Ő korban érettebb. Szerintem ha jobban odafigyel és normális lelki állapotban van akkor simán hozza amit kell.
Csak is Puyol
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2552
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2017.05.22. 15:36:08

A fszi egyszerű, mint az ásóbot. De hatalmas szükségünk van rá. Bénáskodik sokszor, igaz, de a nullából tud gólt lőni. Meg a 100% ziccert kihagyja, ez igaz, de még egy ilyen kiszámíthatatlan játékos kevés van. A csapattársak bírják, ő is szeret itt lenni, szerintem nincs vele baj. Azzal van a baj, hogy rajta meg Messin kívül egyik béna vakegér sem bírt gólt lőni vagy csak nagyon néha. Ha lenne itt két értelmes középpályás még, fel sem tűnne, ha homorít.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.05.22. 15:26:55

A tavalyi szezonjához képest elég nagyot lépett vissza. Reméljük, hogy jövőre visszatalál a jó formájához, mert ez kevés lesz.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15435
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.05.22. 15:23:56

Nero. írta:Erdekes hogy o soha nem kap kritikat, pedig amit tegnap is muvelt az egyszeruen hihetetlen. Biztos hogy nem lez eladva sajnos.
én szidom eleget, csak felesleges, mert nyakamnak ugranak egyből 100an.
nézz be az élőbe, vagy a bajnoki topikba.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.22. 15:05:25

Erdekes hogy o soha nem kap kritikat, pedig amit tegnap is muvelt az egyszeruen hihetetlen. Biztos hogy nem lez eladva sajnos.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
corol
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1203
Csatlakozott: 2011.04.06. 20:08:57

2017.05.15. 15:39:40

palesz77 írta:Komolyan, efölött az ember fölött nem tudok egyszerűen napirendre térni. :D Csinál egy tanári cselt, erre majdnem pofára esik megindulás közben, majd miután sikerült újra egyensúlyba kerülnie, elrakja a hosszúba. Ez a gól tökéletesen leírja Suárezt, én ilyen botlábú klasszist esküszöm még nem láttam, kész ez a pali. :D

Remélem ez a gól kicsit visszahozza az önbizalmát, mert az utóbbi hetekben nem hozza magát annyira. Bár igazából azt se bánom, ha csak jövőre tér vissza az igazi énje, már úgyse kell nagyon idén.. De jövőre megint a fejben ott levő, gyilkos Lajost akarom látni, aki összjátékban se -1 ember. Mert megy neki az is, csak idén sokszor a másik énjét vette elő. De ma a gólja is, meg a Neymar gólja előtti passz is pazar volt, ezen kívül is voltak szép megmozdulásai, talán elindult valami ismét.
Palesz, a gólja előtt tegnap este én is azt hittem megint, hogy orra bukik. :D :D =D> =D>
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.10. 10:00:47

Ranking Player Goals Matches
1 Leo Messi 504 580
2 César Rodríguez 232 355
3 Ladislao Kubala 194 256
4 Josep Samitier 184 232
5 Josep Escolà 167 234
6 Paulino Alcántara 143 132
7 Samuel Eto'o 130 201
8 Rivaldo 130 235
9 Mariano Martín 128 145
10 Ángel Arocha 127 145
11 Carles Rexach 123 450
12 Patrick Kluivert 122 262
13 Luis Suárez 119 145

durva ez a pali ez a 3. éve itt és már majdnem top10-es. ha tudná tartani még legalább 3 évig ezt a szintet az kb még 100 gól és feljönne all-time 3.-nak :shock:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.06. 20:50:12

Komolyan, efölött az ember fölött nem tudok egyszerűen napirendre térni. :D Csinál egy tanári cselt, erre majdnem pofára esik megindulás közben, majd miután sikerült újra egyensúlyba kerülnie, elrakja a hosszúba. Ez a gól tökéletesen leírja Suárezt, én ilyen botlábú klasszist esküszöm még nem láttam, kész ez a pali. :D

Remélem ez a gól kicsit visszahozza az önbizalmát, mert az utóbbi hetekben nem hozza magát annyira. Bár igazából azt se bánom, ha csak jövőre tér vissza az igazi énje, már úgyse kell nagyon idén.. De jövőre megint a fejben ott levő, gyilkos Lajost akarom látni, aki összjátékban se -1 ember. Mert megy neki az is, csak idén sokszor a másik énjét vette elő. De ma a gólja is, meg a Neymar gólja előtti passz is pazar volt, ezen kívül is voltak szép megmozdulásai, talán elindult valami ismét.
Avatar
Kash
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1960
Csatlakozott: 2011.06.28. 13:23:33
Tartózkodási hely: Dél-kelet

2017.04.29. 22:47:04

Ő ehhez ért :D Lehet, hogy a meccsek nagyrészében ügyetlennek tűnik, de nem labdazsonglőrnek hoztuk. :)

Egyébként folyton a röhögés kerülget ahányszor csak a kamera mutatja...Azok a grimaszok, arckifejezések, értetlenkedések...áh :lol: Nagyon kedvelem ezt az embert, szerintem minden benne van ami kell nekünk.
Kép
Avatar
Waleba10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 283
Csatlakozott: 2015.04.16. 21:02:20

2017.04.29. 22:40:47

Adjuk el 8) .... olyan jókat lehet röhögni mikor valaki beirja 1-2 rosszabb meccs után hogy ezt meg azt adjuk el, csak mert ha idehozzuk helyére x-y-t az rögtön belő mindent, zavarja az ellent, lesben állva várja a labdákat, a hibákat, meg mindent, és még sorolhatnám... ahh.... csak igy tovább Sui =D> ez kell nekünk a kövi meccsekre, nem a mindent kihagyó énje :D
Sergi 94:38 Roberto
Avatar
Barca96
Jugador del Barça
Hozzászólások: 209
Csatlakozott: 2011.02.19. 22:03:54

2017.04.27. 17:45:52

Érdekes ital. Ez Dél-Amerikában olyan, mint nálunk a kávé.
Tea és a kávé keveréke, mert vannak benne olyan anyagok amik úgy hatnak, mint a koffein.
80-90 fokra kell felmelegíteni a vizet, semmiképp sem szabad, hogy forrjon.
Magába a pohárba(máté tök) 2/3-ig kell a máté leveleket tenni, és erre öntjük rá a vizet. Az a szívókaszerű dolgot bombillának hívják, a végén egy kis szűrő van, így a máté levelek a máté tökben maradnak.
Az ottani szokás szerint ez egy társasági ital, ha az emberek együtt vannak iszogatják és körbe adogatják. A matero az aki készíti az italt, és ő tölt mindig újra.
Az előbb említett országokban nagyon elterjedt, elvileg az utcán rengeteg ember járkál ezzel és egy termosszal a kezében.
Maga a máté tök eredetileg egy növényből készül, és mikor megvásárolja az ember, úgymond kezelni kell. Az egész egy kicsit szertartás jellegű.
Jezsuita szerzetesek is itták mikor Missionesben voltak.
A brazil verziója a Chimarrao, arról nem tudok sokat mondani, zöld színű, de úgy tudom hasonlóan kell fogyasztani.
Remélem kicsit sikerült bemutatnom :)
”A bajnokságban nagyon nehéz dolgunk lesz, mert a Madrid nagyon jó állapotban van. De nyerjék meg ők maguknak, mi nem fogjuk még meg is lökni őket a cél felé.”
Válasz küldése