Luis Suárez

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.03. 12:54:32

basketking írta:A támadóharmadban az történik, hogy a labda körül akarnak létszámfölényt kialakítani és kombinálni. Ha ott szándékos statikus háromszögjátékot látsz, az a véletlen műve és az aktuális helyzethez való alkalmazkodás. Ott van elől Messi, Alves, Neymar, Alba, Suarez. Oldják meg!
Na én igazából erre gondoltam, amikor mondtam, hogy nincs háromszögezés manapság. Mert sokan azt várnák, hogy Suárez úgy visszalép, mint Eto'o anno, és részt vesz a statikus háromszögezésekben - remélem jól írom :D -, de ez manapság már nincs meg igazából, vagyis nem olyan tudatos, mint anno volt, sokkal kevesebbszer lehet látni iylet. Csak háttértudás híján nem tudtam leírni olyan jól mint te.. :D Bár lehet most is hülyeséget írtam.

Amúgy jó hsz-ek, még sok ilyet! :)
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.03. 12:49:13

Na jó, újabb kérdéseim merülnek fel, mint például az, hogy mi okozza (valószínűleg a Pep korszak), hogy ellenünk általában beállnak a csapatok, mások ellen pedig nem? De ez már más topik és megint kellene hozzá pár óra iszogatós hepaj, úgyhogy vehetjük úgy, hogy fel sem tettem :D

ON: Suarez pedig akkor is remek játékos lesz, ha nem lő 25-30 gólt majd, vagy, ha "nem válik be", mint Ibra.
Kép
Avatar
basketking
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.11.26. 14:18:48
Kapcsolat:

2015.02.03. 12:35:49

A háromszögjáték a saját térfélen megjelenik. Busquets labdát szerez, hazaadja Bravonak, onnantól pedig ott vannak ezresével (költői túlzás) a háromszögek, hogy megtartsák a labdát a letámadás ellen. Megtámadják pl. a kapust, Busquets megkapja középen és első érintésre Piquéhez passzol. Háromszög. Statikus. Ezek megvannak egészen a védelmi vonal áttörésig. Ott túl könnyen olvasható lenne ez az egész.
A támadóharmadban az történik, hogy a labda körül akarnak létszámfölényt kialakítani és kombinálni. Ha ott szándékos statikus háromszögjátékot látsz, az a véletlen műve és az aktuális helyzethez való alkalmazkodás. Ott van elől Messi, Alves, Neymar, Alba, Suarez. Oldják meg! Ezt nem lehet felrajzolni manapság mágnestáblára, hogy így meg így kell megcsinálni. Ezt ők improvizálják. Amiben az edző segíthet (és ez történt pl Heynckes Bayernjénél is, de most Guardiola Bayernjénél is ez történik), hogy megmutatja, hogy te meg te meg te nem lehettek hárman egy vonalban. Megmutathatja, hogyha Messi befelé húz a labdával, akkor Neymar Messi pályájára merőlegesen hajt végre mélységi beindulást és ebben a pillanatban indul be Alba a Neymar által kialakított üres területbe.

Szóval szerintem itt az improvizáció a kulcs és ebben nagyon jó a Barca támadójátéka. Ehhez nagyon kis igazítgatást, ötleteket tud hozzátenni az edző, melyek mankót adnak, de az nem azt jelenti, hogy az előbb említett esetben Neymar vagy Suarez vagy Alba meg is tudja kapni a labdát. Az már a védőktől függ. Ez csak opciót ad(hat) nekik!

Edit: szerintem a háromszögek megvannak, de az ellenfél is számít ezekre, így ezeket csak akkor tudják alkalmazni a Barcások, ha olyan a szituáció.

MQuCsabi írta:Barna!

A háromszöghöz: Az addig rendben, hogy nincsenek meg a klasszikus, megszokott háromszögezések. Látom, csak nem értem, hogy ezt mi okozza? Nem hiszem, hogy a betömörülő védelmek miatt maradozott el. VAn erről valami véleményed?

Suarezhez: Most neki kell/kellene lennie a falnak a Messi - Suarez - Messi vagy a Ney - Suarez - Ney háromszögben. Egyébként szerintem egészen jól oldja meg ezt a feladatot, idővel a gólok is jönnek majd, nem kérdés.

Hajlamosak vagyunk azt hinni, ha egy játékos valahol befutott, esetleg már nem 18-20, hanem mondjuk 25-27 éves, akkor már nem alkalmas és nem is kell neki fejlődnie, tanulnia. Ez egyáltalán nincs így. Nem véletlen vannak különböző játékrendszerek, de főleg játékstílusok, filozófiák a különböző országokban. Ezeknek a megszokásához feltétlen szükséges az idő, ami egy ennyi idős játékosnak is a rendelkezésére áll még. Amit Barna is említ, ne molyan dolgokat kell megtanulnia most, hogy hogyan érjen a labdába, csak magát a stílust kell felvennie, a légkört kell megszoknia.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.03. 12:26:08

Barna!

A háromszöghöz: Az addig rendben, hogy nincsenek meg a klasszikus, megszokott háromszögezések. Látom, csak nem értem, hogy ezt mi okozza? Nem hiszem, hogy a betömörülő védelmek miatt maradozott el. VAn erről valami véleményed?

Suarezhez: Most neki kell/kellene lennie a falnak a Messi - Suarez - Messi vagy a Ney - Suarez - Ney háromszögben. Egyébként szerintem egészen jól oldja meg ezt a feladatot, idővel a gólok is jönnek majd, nem kérdés.

Hajlamosak vagyunk azt hinni, ha egy játékos valahol befutott, esetleg már nem 18-20, hanem mondjuk 25-27 éves, akkor már nem alkalmas és nem is kell neki fejlődnie, tanulnia. Ez egyáltalán nincs így. Nem véletlen vannak különböző játékrendszerek, de főleg játékstílusok, filozófiák a különböző országokban. Ezeknek a megszokásához feltétlen szükséges az idő, ami egy ennyi idős játékosnak is a rendelkezésére áll még. Amit Barna is említ, ne molyan dolgokat kell megtanulnia most, hogy hogyan érjen a labdába, csak magát a stílust kell felvennie, a légkört kell megszoknia.
Kép
Avatar
basketking
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.11.26. 14:18:48
Kapcsolat:

2015.02.03. 12:05:01

Olvasgattam a kommenteket és rengeteg dolog van amivel egyetértek, de sok olyan is akad, amivel nem. A legjobban bosszantott az, hogy még nem érzi nagyon ezt a háromszögjátékot és, hogy a Barca idén nem háromszögezik.

Háromszögjátékról:
A Barcára jellemző alapalakzat a háromszög. Amikor 3 játékos alkotja a háromszöget és mindegyik pozíciót fog (mint a Rondonál) és úgy járatják a labdát, akkor azt statikus háromszögjátéknak nevezzük. Ez a labda cirkulációjára és a labda megtartására szolgál. Így hozzák ki a labdát is, ha megnézitek.
A támadóharmadban viszont meglepetésekre, védelmi vonal áttörésekre van szükség, tehát a labda cirkulációja itt nem jellemzi a Barcelonát (csak addig, amíg altatnak és megtalálják az áttörési pontot, de most az ezután történtekről beszélek - tempótámadás). A Barca-stílus egyik alapeleme már az Aranycsapat játékában is megjelent, az elmozgó alakzat és az alakzat építő-bontó játékok. Ennek röviden annyi a lényege, hogy nem a posztjukhoz pozicionálják magukat a játékosok, hanem a labda aktuális helyzetéhez. Ilyenkor pedig dinamikus háromszögjátékot alkalmaznak, tehát passz és elmozog. Ilyen egy kényszerítő is. Messi-Alves-Messi. Ez is háromszögjáték, csak ez nem a statikus, hanem a dinamikus!

Suarezről:

Én nem értek egyet azzal, hogy Suareznek annyi a dolga, hogy a kapu előtt vár a sült galambra és bepasszolja 5 méterről. Ez marha jól hangzik, meg minden, de esélytelen, mert annyira betömörülnek a védelmek Spanyolországban, hogy valaki mindig fel tudja őt venni. Ezért neki is folyamatos elmozgásra van szüksége.
Labda nélkül:
Labda nélkül segítheti a támadást a leshatár kitolásával (folyamatosan a belső védők vonalába helyezkedik és készenlétben áll a mélységi indításra). Ez azért lesz jobb, mert az ellenfél hátrébb szorul vagy hosszabb lesz az ellenfél (nagyobb távolságok lesznek a csapatrészek közt).
Ráadásul mindig felveszi őt valaki, akit úgy tud jobbra-balra húzni és hurcolni, hogy az nagyon hasznos Neymarnak, Messinek.

Labdával:
Amikor technikáról beszéltek, ne feledkezzetek meg arról, hogy a technika alatt alkalmazott technikát értünk, tehát amit mérkőzésen meg tud csinálni védők nyomása, játékostársak helyezkedése szerint. Eszerint számít a védők nyomása, mert aszerint tud észlelni, felismerni, döntést hozni és végrehajtani egy-egy cselt. Visszatérnék arra, hogy Spanyolországban -az általam látottak szerint- jobban betömörülnek a védelmek főleg a Barca ellen, aki gyakorlatilag erre kényszeríti a labdatartással az ellenfelet. Betömörülnek ---> kisebb lesz a terület a kapu előtt, tehát Suarez körül ---> kevesebb ideje van jól analizálnia a helyzetet és jó döntést hozni. A végrehajtással nincs gond, mert azt már az agyának másik részével (motoros tevékenységek) irányítja, míg az észlelést, analizálást és döntéshozatalt pedig a kognitív részeivel (döntéshozó képesség, reakcióidő, pontosság, stb.). Ehhez az új szituációhoz alkalmazkodni pedig nehéz és időt igényel. A Liverpool is tiki-taka csapat, de ott nem a tempótámadás a jellemző (altatás, áttörési pont keresése, ellenfél altatása), hanem a direkt futball, tehát minél hamarabb kombinációt kezdeményezni, amíg az ellenfél nem készült fel rá. Ráadásul a Pool ellen jobban ki mertek jönni a csapatok, így több területe adódott Suareznek, ahol ugyanaz volt a feladata labda nélkül, hogy találja meg az üres passzsávokat és oda kapjon mélységi labdákat vagy az, hogy, ha megkapja a labdát, azonnal forduljon szembe a kapuval. (szerintem, nem láttam túl sok Suarez-Pool meccset)

Helyezkedése, amikor kapja a labdát:
Sokszor az az érzésem, hogy háttal játszik az ellenfél kapujának. Ennek az az oka, hogy míg eddig a 4-3-3-ban (vagy 3-4-3-ban, mindegy!) hamis kilences volt, tehát a három támadó körül a két szélső támadó előrébb volt, mint a középcsatár, eddig most ez nem így van. Tehát neki a labda felé kell fordulnia és így kaphat csak átlós vagy mélységi passzt, ezért én ennek tudom be azt, hogy sokat játszik háttal az ellenfél kapujának.

Jól játszik-e vagy lehetne jobb is?
Lehetne jobb is, ez egyértelmű, de a labda nélküli munkája szerintem sokkal jobb ütemben fejlődik, mint a kis területen végrehajtott alkalmazott technikai képessége. Ehhez rengeteg idő kell, gyakorlás, hiszen a kognitív képességeire itt MÉG jobban szükség van, mint a Liverpoolban. Ezekről a képességekről pedig órákat tudnék mesélni, hogyan alakulnak ki, meddig fejlődnek, mikor érik el a maximumot, hogyan fejleszthető, stb.

Én nagyon bízom benne, hogy még jobban tud alkalmazkodni az új légkörhöz és szerintem most neki is lesz egy kevésbé jó (direkt így mondom, mert azért nem gyenge) szezonja, mint Neymarnak és 1-2 év múlva pedig már teljesen a magáénak érzi ezt a Barcát. Persze nem kell velem egyetérteni, de igyekeztem megérteni Suarez helyzetét és a Suarez gólokra váró Culék helyzetét is. :)
szszabolcs19
Jugador del Barça
Hozzászólások: 228
Csatlakozott: 2008.09.16. 15:57:42

2015.02.03. 11:27:33

Reszemrol nagyon sajnalom hogy itt a forum nagy resze, de meg a katalan sajtoban is kipecezik maguknak Suarezt. (Akinek nem inge...)
egy tamado jatekost velemenyem szerint nem csak a goljai alapjan kene megitelni, plane ugy, hogy a szinte a szezon felenel tudott becsatlakozni erdemben.

Akkor lenne suareznek borzaszto a jateka, ha majdnem minden tamadas megakadna rajta, es emelett nem tud golokat rugni es golpasszokat adni, kulcspasszokat adni es teruletet nyitni a tarsai szamara, valamint lefoglalni a vedoket.
Suarez ezzel szemben csakis a golokban marad el. Csupan meg kell nezni, hogy hany golpaszt adott, annal fontosabb vagy hasonloan fontos, hogy javareszt jol adja tovabb a labdat a tarsainak(nem csak hatra es oldalra passzol, mint meddo labdatartas). Es ezzel egyutt sok olyan kulcspassza van, azaz olyan tarshoz passzol, aki golpaszt tud adni.

Mar Eto'o ota szugsege volt a csapatnak egy ilyen beallo ekre. Jovore majd hozza a golokat is boven. De en azt mondom, hogy iden nelkule tuti sokkal szornyubb lenne a csapat jateka. Jo pelda erre, hogy amikor Messi vagy Neymar a szelrol befele cselez, akkor a ket kozepso vedo nem nagyon tud kilepni ra, mert ott van suarez, es a ket szelso vedo sem mehet nagyon befele, mert azonnal felfut Alba vagy Alves es kapja is a labdat amit visszatesz kozepre valamilyen formaban.
Ha nem lenne ott egy beallo Suarezunk, akkor a szelso tamadoinkra nagyon kizarnanak es igy maris rosszabb helyzetbol kellene golt lonunk. Lasd az elmult idenyt/eket.

Sorry ha hosszu lett, es telorol
Guardiola
Capitá del Barça
Hozzászólások: 699
Csatlakozott: 2004.10.14. 10:40:57

2015.02.03. 11:15:26

Nincs nagy baj a játékával szerintem, ha figyelembe vesszük, hogy idén érkezett. Persze a gólok hiányoznak de így is rengeteg gólhoz hozzájárult gólpasszal.

Nézzük a számokat:

956 pályán töltött perc 2 gól 8! gólpassz, 95,6 percenként van benne egy gólban, ezt Messi (57,6) és Neymar (67,73) is felülmúlja, viszont megváltozik a kép ha Neymar belépő szezonját nézzük, ahol 103.1 perc kellett neki is, hogy egy gólhoz hozzájáruljon. A támadások építésében ezen kívül is kiveszi a részét, több statisztikában (pl. kulcspassz/mérközés 2.5, Messi 2.6 ) csak Messi előzi meg a csapatból. Bár igaz, hogy a számok nem adják teljesen vissza a nyújtott teljesítményt (nehéz a különböző kategóriákat egy mérlegre tenni pl. eladott labdákban rosszul áll) de legalább objektív és pontos. Ezek fényében (de ez a szubjektív véleményem is) a játéka hasznos és a kihagyott helyzetek ellenére veszélyesebbek vagyunk vele mint a korábbi években.

(Statisztikáknál csak a bajnokságot vettem figyelembe, a BL -ben ennél jobban teljesít 85.6)

Edit: Én úgy látom, hogy amikor új játékos érkezik - főként nagy összegért - akkor mindenki árgus szemmel kezdi figyelni és akaratlanul is - bár szurkol azért, hogy jól teljesítsen - hajlamosabb a hibákat észrevenni, ezért érdemes kicsit a számok tükrében is vizsgálni egy játékos teljesítményét mielőtt meghozzuk az "ítéletet".
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Guardiola 2015.02.03. 11:44:04-kor.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4091
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.02.03. 10:55:57

Namármost......A 30-35 gólt az egész szezonra értettem, amibe ugye beletartozik a BL és a Kupa is. Azért hülye nem vagyok, hogy első évben 30-35 gólt várjak el egy csatártól, még akkor se, ha az az aktuális Aranycipős. Egy Messivel felálló csapatban meg pláne nem.

Nem igazán értem meg azokat, akik azt mondják, hogy meg kell nézni, hogy mennyit küzd, hajt, felszántja a pályát. Na most én elhiszem, hogy Ronaldoék óta sokat változott a foci, viszont tudtommal ezt a játékot még mindig gólra játszák, és a csatároknak még mindig az az elsődleges feladata, hogy gólt rúgjanak. Jah, itt gyorsan közbeszúrnám, hogy meg kell nézni egy 2009-es vagy egy még korábbi meccset, és figyelni Eto'o játékát. Azt a védőmunkát, amit Ő leművelt egy meccsen, fenomenális. Mégis konstans 30 gól körül termelt csak a bajnokságban. Úgyhogy innentől kezdve nekem ne jöjjön senki se azzal, hogy hát de felszántja a pályát...

Másik dolog amit nem értek egyeseknél, hogy azt mondják: mennyi területet nyit a másik kettőnek. Könyörgöm, ezt egy Munir vagy Sandro, de hogy a testfelépítésben hasonlót mondjak, egy Adama vagy Dongou is megcsinálná, ha erre tanítanánk 1 éven keresztül. Emiatt nem kell 80 milliót kiadni egy játékosra. De Suárezt nem azért vettük, hogy területeket nyisson. Ezt onnan gondolom, hogy nincs az a hülye Aranycipős, csapat Nr.1, akinek ha az átigazolás előtt felvázolják, hogy fiam, azért akarunk megvenni, hogy Messinek meg Neymarnak minél több lehetőséget teremts a gólszerzésre, akkor azt mondja, hogy oké.
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.02.03. 08:53:59

tudom, hogy soha nem leszünk itt (teljesen)azonos hullámhosszon, engem csak az "ingerel" még itt hozzászólásra, ha nyilvánvalóan téves megállapításokat látok!
nem érzi a játékot, nem tud passzolni, lassú, ügyetlen....stb.
nézzük a teljesség igénye nélkül:
nem érzi még igazán azt a játékot amit a Barca (jól vagy rosszul) csinál!
kifejezetten jól passzol ! olyan zsugát amit a matracosok elleni kontránál külsőzött, DiMarián kívül senki nem tud ! csak a legutóbbi meccsünkön számoljátok meg Alba és Alves vaktában! belőtt passzait és már helyre is állt a trend!
a futó gyorsaság relatív dolog! olyan test tömeggel mint neki van nem várható el Alba , vagy Ney sebessége itt inkább az a lényeg(erre vártunk joggal!!) hogy egy erős! középső támadónk legyen.
labdakezelés: itt a legnehezebb megvédeni, de az sem igaz , hogy képzetlen. nem képes kezelni egyelőre(!) a közelről rá lőtt passzokat, mert nem ehhez van szokva!
és még egy: helyzetkihasználás, ziccerek kezelése. nem örülök annak én sem amit látok de ez is relatív! Neymarral pl. összevetve az a markáns különbség, hogy neki több a kihasznált helyzete de az elbaltázott valószínű nem!
summa summárum : több gól az ami igazán hiányzik a játékából jelenleg - szerintem. (persze tudom nem vagyok egyedül)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2015.02.03. 00:26:45

palesz77 írta:
Amúgy azt írta valaki, hogy látszik, hogy full izomból sprintel, de lassú így is. Ennek igazat adok, én nem emlékszem rá, hogy ennyire lassú lett volna anno, javítsatok ha tévedek, de a Poolos meccsein nem így tűnt. :-k Persze akkor sem volt egy Eto'o, de ennél mozgékonyabb volt azért..
PL védők lassabbak, nehézkesebbek mint a spanyol liga védői. Talán ezért adódik ez a problémája.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.02.03. 00:25:47

Ez a baj, hogy nem hiába van sokszor lesen mert ad hoc csinálja. Nem látom azt hogy egy figura lenne amiben jól belépne, vagy jól mozogna be és keresné a lukakat.
Én azt látom tőle, hogy megy a meccs idegenül mozog le-fel néha megindul de ezekben nem sok tudatosság van. Megkapja már alapból a legtöbbször 1-2 érintéssel korrigálnia is kell mert egyből nem is adja tovább mert "nem tudja" hova. Fejlődni fog ez biztos, de egyelőre borzasztó idegennek tűnik ott elől, egyszerűen rossz helyre mozog és sokszor megakad rajta a játék. Nem érti a játékot és ez a baj igazán nem az hogy kihagyja vagy sem, mert az koncentrációs dolog. Biztos hogy jó lehet, mert eddig nem ilyen volt de jelenleg nagyon eltűnik.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Bob_Marley 2015.02.03. 00:28:08-kor.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Messa
Az EuroBarca Utánpótlása
Hozzászólások: 3701
Csatlakozott: 2007.10.20. 20:59:24
Tartózkodási hely: Aba/Székesfehérvár

2015.02.03. 00:19:25

barca0000 írta:Egy borzasztó jó támadóról beszélünk ez tény, de sajnos be kell látni hogy a barca nem az ö csapata
Na ez a kedvencem, játszott eddig 10-en egypár meccset a csapatban és már felejtsük is el, nem való ide. Sokkal jobb játékos ő, mint amit eddig mutat. Szerintem egyszerűen túlmotivált. Mindenképpen bizonyítani akar, ami a magas ára miatt van, és pont ez megy a játéka rovására. Ez meg persze ördögi kör, mert minél inkább nem megy neki, annál inkább görcsöl, és így tovább.
Itt jöhet képbe Enrique, ha jó pszichológus, tud rajta segíteni.
Sóstó mellett van egy mocsár, kikapott a Zseljeznicsar. Az eredmény reális, így járt most a Real is... Real Madrid Videoton 0-1 1985.05.22
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.03. 00:09:33

Amúgy ez sem igaz, mert rohadt sokszor fut lyukra, csak eleinte sokszor nem kapott labdát ilyenkor. Mostanában már egyre többször, de sokszor lesen van, vagy nem éri utol, mert kicsit hosszú, szóval van még mit csiszolni rajta mindkét oldalról, de egyre javul a dolog ilyen téren. Villarreal ellen is vagy 3-4-szer kiugratták - Ini általában -, csak néha épphogy les volt, néha hosszú, meg egyszer rosszul döntött. De egyre többször sikerül megjátszani.

Amúgy azt írta valaki, hogy látszik, hogy full izomból sprintel, de lassú így is. Ennek igazat adok, én nem emlékszem rá, hogy ennyire lassú lett volna anno, javítsatok ha tévedek, de a Poolos meccsein nem így tűnt. :-k Persze akkor sem volt egy Eto'o, de ennél mozgékonyabb volt azért..
Avatar
shutterisland
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4070
Csatlakozott: 2011.07.09. 22:54:27
Tartózkodási hely: bcs.

2015.02.02. 23:35:03

se egy jó lukra mozgása nincsen.
ha ez a helyzetek kialakításának vonatkozásában értendő, akkor nagy kapufa, ugyanis baromi jól kerül helyzetbe, nem véletlen, hogy ennyi van neki.
no persze itt jön a negatívum, hogy nem tudja őket kihasználni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.02.02. 22:35:41

Chino írta:Lehet, hogy még nem érzi annyira ezeket a háromszögeléseket,
Nem mintha nagyon lennének amúgy háromszögezések idén.. Nem is értem ez hogy lett felhozva ellene, amikor még kényszerítőzések is ritkán vannak - általában Messi-Alves vagy Messi-Neymar között szoktak lenni -, nemhogy a Pep érához hasonló háromszögelések.

A mondandóddal amúgy egyetértek, de ezt már lejjebb olvastam, és akkor se értettem nagyon.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.02.02. 22:23:56

Én nem védem Suarezt, okom sincs rá, nem tartozik a kedvenceim közé sem, de általában ennyit olvasok azoktól akik szidják, hogy el "alexissancsezezi" a helyzeteit meg csetlik-botlik. Hát ez igen. =D>

Azért tegnap, ha közvetetten is, de két gólt köszönhetünk neki. Kellett egy ilyen játékos, hogy Messi (és valamennyire neymar is) hatékonyabb legyen. Ha maradt volna helyette mondjuk Alexis mehetne ugyanaz, mint eddig, hogy Messi próbálkozik középen, 3-4-en gyilkolják és szerelik. Az jobb lenne? Láttuk mi volt tegnap Pedro beállásával. Az argentin folyamatosan négy őrzőt kapott, sokkal veszélytelenebb, megjátszhatatlanabb lett mint az uru-val.
Lehet, hogy még nem érzi annyira ezeket a háromszögeléseket, de azért egy Pool-ból jött, ahol teljesen más a stílus, nem mellesleg mindenki őt szolgálta ki. Az meg külön komikum, hogy még 3 és fél hónapja sincs, hogy játszik és úgy van beállítva, mintha már 2 éve képtelen lenne hozzászokni a játékhoz és zavarnák már el, meg el van könyvelve rossz igazolásként.
Amúgy nem tartom idegennek a játékban, inkább kompletten változott a játékunk az utóbbi szezonokhoz képest.
Amit tényleg fel lehet róni neki az a helyzetkihasználás. Egy ilyen szintű és rutinnal rendelkező csatárnak ennyit nem szabadna kihagyni. Ezt aláírom, nálam is rossz pont.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2015.02.02. 22:46:45-kor.
Forca Barca!!!!
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.02.02. 21:12:46

Én kérek elnézést hogy többet várok Suárez-töl mint hogy jók legyenek a lefordulásai meg legyen 1-2 helyzete. Azért az hogy vannak helyzetei ne legyen már pozitívum, Munir is hányszor kerül helyzetbe, az meg hogy görcsöl meg lámpalázas azt megértem (nem,nem értem meg ) mert a jelenlegi legjobb (Messi) és a nem is oly távoli jövő legjobb játékosa (Neymar) mellet kell játszani, ez biztos frusztráló még 1olyan játékosnak is aki tavaly volt olyan jó mint CR7. De akkor igazoljon olyan csapatba ahol ö a kiskirály és nem lesz lámpalázas attól hogy nála jobb vagy egyszintű játékosok is vannak a csapatba. Ott van pl: az Atm elleni 3:1-es meccs ahol aztán nagyon jól játszott mert adott egy csodálatos halandó szemmel lehetetlennek tűnő gólpasszt Neymarnak, és lőtt egy szintén kivitelezhetetlen gólt Messi teljesen lényegtelen és elhanyagolható szólója után, ezzel tényleg a csapat egyik legjobb játékos mondhatja magát. #-o
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.02.02. 21:05:15

Csatlakozok a maximálisan támogatók táborához, tudjuk, milyen teljesítményre képes, mert nem kell messzire (Liverpoolig) menni, már Barca meccsen is láttunk tőle klasszis megmozdulásokat, gondoljunk csak az Atleti elleni 3-1-es meccsre.
Suarez005
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2015.02.02. 10:41:45
Tartózkodási hely: Nagykáta

2015.02.02. 20:24:56

hank1ee írta: A görcsölést kéne levetkőznie, aztán minden jó lenne. Én továbbra is maximálisan bízok benne.
Egy rész maximálisan igazad van h csak a görcsöléssel van baj de sztem a Man.City ellen Bl meccsen már kiengedhetne...nem lenne rossz.Az AtMa elleni 3:1 sztem az egyik legjobb meccse volt itt.Legalább olyat kéne ott is már játszania és utánna is.

Másrészt örülök hogy az eddigi rengeteg negatív hsz után valaki velem együtt még teljesen megbízik egy ekkora klasszisban.

Visca el Barca :D
"Lehet, hogy Neymar a Föld legjobb játékosa, de akkor Messi földönkívüli."-Maradona


Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.02.02. 19:50:28

Most nem értem ezt az elégedetlenkedést. Csetlik-botlik sokat, de tegnap ennek ellenére jó meccset hozott le. Volt egy életveszélyes lövése, egy alig mellément ziccere, de nem csak az az értékmérő egy ilyen csatárnál, hogy rúg-e gólt... Az egyenlítő találat előtt szépen fordult le, ebből lett sakk-matt, majd szépen odadobta Messi elé estében, gólpassz. Ez egy rossz teljesítmény? Szerintem most el vagytok tévedve. :D Nagyon nagy részt vállalt a tegnapi győzelemből, igyekszik, a cipőjét meg azért vágta földhöz a padon, mert elégedetlen magával, amiért képtelen betalálni. A görcsölést kéne levetkőznie, aztán minden jó lenne. Én továbbra is maximálisan bízok benne.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
eimenis1212
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 480
Csatlakozott: 2013.08.25. 21:47:14

2015.02.02. 19:22:00

Emlékszem Neymarnal is ez ment az első évben ami most Suareznél. Persze akinek volt szeme az látta mit tud a srác, és a felszín mögé nézett. Látta, hogy a tehetsége miatt milyen figyelmet igényel a védőktől, hogy egy- egy sikeres csele sokkal többet ért mint a többség alibi focija. Méghozzá azért mert ezzel az egy-egy csellel megbontotta és fellazította az ellenfél védelmét , emiatt plusz figyelmet igényelt, kiszámíthatatlanabbá tette a támadójátékot (ami előtte csak Messi miatt volt az). Persze utánna elbénázta fontos szituációban, kihagyta a helyzetet stb. És a többség csak a ziccer kihagyását tudta meglátni. A felszín mögötti dolgokat nem. Ma meg már mindenki isteníti. Suarez ugyanez pepitában. Nem akkora tehetség mint Neymar, de már most is rengeteget segít a csapatnak. Az, hogy a befordulásai kiszámíthatatlanná teszik a játékunkat, az, hogy olyan zsugái vannak, hogy az hihetetlen, meg hogy van egy vérbeli középcsatárunk rengeteget számít. Perse most még elalexiszezi a helyzeteit, de ez a srác hihetetlen nagy játékos. Ha a legjobb évében játszó Alexis vagy a mostani Suarez között kéne választani én a mostani Suarezt választanám. Azt azért hozzáteszem, hogy ahhoz is kell egy érzék, hogy jól helyezkedj, hogy ott legyél ahol kell (ettől is vérbeli csatár ő) és a csetlés-botlásai valahogy mindig assisthoz, vagy kulcs labdához vezetnek... Szóval mostmár van 3 kiszámíthatatlan támadónk (+Ini). Persze ő még kihagyja a helyzeteit, de ahhoz hogy a barca ismét nyerő lehessen ilyen csatárra van szükség mint ő is ( nem sabloncsatárokra)
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2015.02.02. 17:52:04

Alexis is csetlett-botlott első szezonjában, ne feledjétek. Aztán a továbbiakban belelendült. Suárezzel is ez van szerintem, ennek az idénynek rá kell mennie arra, hogy megtanulja a Barça-focit. Erre természetesen nem lett volna szükség, ha eleve meg sem veszi a vezetőség és marad Alexis, de már nem lehet visszacsinálni az igazolásokat. Sok lehetőség, játékperc kell neki és egyszer csak jönnek majd a gólok.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.02.02. 17:28:39

Bob_Marley írta:se háromszögekbe nem lehet bevenni se helycserébe se egy jó lukra mozgása nincsen.
erről beszélek. meg a helyzetkihasználásról. vmelyikben javulnia kellene, mert az hogy leköt 4 védőt... ennyi egy 80 milliós top 5-ös csatártól?
Bob_Marley írta:Azért pár hsz-t érdemes lesz elmenteni ha majd más játékosokról van szó. :D Elég durva megkülönböztetés van xy és yz játékosok között.....
a szurkoló már csak ilyen :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2015.02.02. 17:26:04

Mint szurkoló, nagyon sok mindent meg tudok érteni. Megértem, ha aznap nem megy. Van olyan, hogy próbálkozik, de pechje van. Új játékosnak be kell illeszkedni, eleinte nem megy, igen, ez is jogos.
Amivel viszont nem tudok megbarátkozni, ami irritál, és ami egy Barcelona szintű csapatnál elvileg nem tűrhető, az az ÜGYETLENSÉG.
Suarez lábáról mint a kőfalról pattognak el a zsugák. Képtelen részt venni a kis játékokban, és el tudom képzelni, hogy baromira idegesítheti már Messiéket is, hogy átviszik 2-3-védőn a zsugát, majd a letett labdát az uru képtelen visszatenni rendesen...egyszer, tízszer,hússzor. Figyelem, hogy vezeti a labdát, és az az érzésem, hogy bármikor elgurulhat-ráléphet, elhagyhatja...egyszerűen totál képzetlennek tűnik ide. 80x milláért ELVÁROM hogy abszolút labdabiztos legyen, ehelyett...Kegyetlen. (Ha én beállok játszani ismeretlenek közé, és elcsszem az első pár passzt, ég a pofám...pedig ingyen vótam... :lol: ) Emellett persze megy, harcol mint az állat, és valóban akad is 1-2 jó megoldása-tegnap ez 2 gólt jelentett-de hosszabb távon csak akkor érünk vele majd valamit, ha a fentebb említett bénázásait-amik az én szememben botrányosabbak, mint egy kihagyoott helyzet-levetkőzi.
Mindezek ellenére azt is látni kell, hogy Pedronál így is sokkalta hasznosabb, és tán a két zsenink tartós jó játéka is köszönhető részben annak a melónak, amit Suárez elvégez.
Még mindig azt gondolom összességében, hogy ha nem is ebben a szezonban, de a következőben egy rendes, csapattal történő felkészüléssel meg tudja mutatni igazán azt, miért is került ide. Persze ha ezt már a tavasszal megteszi, annál jobb.
Rivaldo-A Legnagyobb.
barca0000
Jugador del Barça
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2014.06.22. 17:32:46

2015.02.02. 17:24:54

Nem tudom miért kell állandóan mentegetni Suárezt ? Egy borzasztó jó támadóról beszélünk ez tény, de sajnos be kell látni hogy a barca nem az ö csapata. Nem lehet az kifogás hogy ujj környezet eltiltás stb. Szerintem mindenki tudna rengeteg olyan példát mondani amikor 1 játékos sérülten átigazol egy más bajnokságba és a vissza térése után 1-2 meccsen belül belelendült a játékba. A másik nézzétek meg Torrest ö is egy nagyon jó támadó de a Chelsea nem az ö csapata volt, és amióta vissza tért madridba pár meccs alatt több értelmes mozdulata volt mint az elmúlt 4 évbe.

A másik dolog amit nem értek miért kell Suárezt és Neymart összehasonlítani, gondolok itt arra hogy Neymarnak is kellet 1 tanuló év ö is a 2 szezonjába lendült bele stb.
Suárez egy már régóta eurobába játszó tapasztalt játékos volt amikor ide jött, ezzel szembe Neymar egy dél-amerikai bajnokságból jött neki kellet az 1év akklimatizálódás de Suárez esetébe ez csak kifogás.
Válasz küldése