FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.23. 19:12:01

LG írta: Szerintem kifejezetten jót tesznek a csapatnak az edzőcserék, az új edzők mindig új lendületet is hoznak, ezért az ilyen szezonokban legalább egy jó őszi szezont szoktunk hozni, Peppel és LE-vel kitartott tavaszra is a forma, Titoval volt visszaesés, Tatával is, bár nekem vele is inkább az volt a bajom, hogy a meccseink nagy részével vallatni lehetett.

Nemcsak nálunk, de szinte minden top csapatnál megfigyelhető, hogy második, de legkésőbb a harmadik szezonra ugyanazzal az edzővel befásul, motiválatlanná vele a csapat is, edző is. Lehet felhozni Fergusson, de én le merném fogadni, ha most kezdené a pályáját, nem tudna ő sem hosszú távon megragadni egy csapatnál, Wenger pedig tökéletes példa rá, hogy nem jó a hosszútávú házasság manapság. Az Atletico a kivétel egyedül a nagyok közül, de az ő helyzetük azért kicsit más, mint mondjuk egy Barcának, Realnak, Bayernnak, Chelseanek, Juventusnak.
Persze néha kell váltani, ezek a 3-4 éves periódusok szerintem megfelelők. Itt a Tito-eset (sajnos), meg Martino kinevezése zavarja az összképet.
Egyébként egyet értek, kell a frissítés, ahogy írtam is, de egy év múlva nem ildomos elküldeni senkit, pláne aki márciusig ilyen számokat produkál.
De még egy sikertelenebb szezonnál is azt mondanám, hogy adjunk még egy évet. Martinonál viszont látszott, hogy reménytelen.

Na a lényeg, hogy innentől bárhogy alakul a sorsunk, nem küldeném el EV-t, meg nem is fogják szerencsére.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.23. 19:06:54

csababarca írta: De elég volt az edzőkeringőből, 2012 óta már a 4. edzőnket fogyasztjuk, mondjuk nem is sok, de nem is kevés.
Szerintem kifejezetten jót tesznek a csapatnak az edzőcserék, az új edzők mindig új lendületet is hoznak, ezért az ilyen szezonokban legalább egy jó őszi szezont szoktunk hozni, Peppel és LE-vel kitartott tavaszra is a forma, Titoval volt visszaesés, Tatával is, bár nekem vele is inkább az volt a bajom, hogy a meccseink nagy részével vallatni lehetett.

Nemcsak nálunk, de szinte minden top csapatnál megfigyelhető, hogy második, de legkésőbb a harmadik szezonra ugyanazzal az edzővel befásul, motiválatlanná vele a csapat is, edző is. Lehet felhozni Fergusson, de én le merném fogadni, ha most kezdené a pályáját, nem tudna ő sem hosszú távon megragadni egy csapatnál, Wenger pedig tökéletes példa rá, hogy nem jó a hosszútávú házasság manapság. Az Atletico a kivétel egyedül a nagyok közül, de az ő helyzetük azért kicsit más, mint mondjuk egy Barcának, Realnak, Bayernnak, Chelseanek, Juventusnak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.02.23. 18:46:06

Én sem küldeném el EV-t, még egy darab kupával sem. Kell az állandóság, és látszik is, hogy az embernek van elképzelése a dolgokról, bízom benne, hogy látványra is javulni fogunk, már tavasszal.

De elég volt az edzőkeringőből, 2012 óta már a 4. edzőnket fogyasztjuk, mondjuk nem is sok, de nem is kevés. Úgyhogy maradjon csak, csinálja a dolgát a csapattal, jó lesz.
Kérdés inkább az, hogy majd átfordul e a fejében az, amit érzek, hogy kicsit túl óvatos még, mintha még mindig középcsapatot vezetne. Ezt kell levetkőznie fejben, és ha bátrabb taktikát merne elővenni, persze normál határokon belül, akkor még inkább elégedett leszek vele.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.02.23. 18:39:27

Szerintem Valverde jó levest főzött a rendelkezésre álló alapanyagból. És még Dembelével tovább ízesítheti. Lehetne látványosabb, de ízre nem rossz.

A BL-t, szerintem rajtunk kívül még nem nyerte meg olyan csapat, aki szép támadó focit játszik. És ez nem véletlen. Viszont egy stabilan védekező csapat néhány kontrával, egy-egy egyéni hibát kihasználva, pontrúgással simán összehozza. Pl a Madrid is így nyeri, toldva egy kis bírói hátszéllel.
Tromort77

2018.02.23. 18:16:56

LG írta:Hát, ha szezon végéig ilyen gyatra játék marad, én felállítanám Valverdét eredményektől függetlenül. Ha Capellonak kétszer is el kellett mennie a Realtól bajnoki győztes szezon után, akkor nehogy már nálunk ne legyen elvárás a nézhető foci. Elment Neymar, de jött Coutinho, Dembelé, + itt van Messi, Ini, Suarez, Busquets, Rakitic, SR, Alba... nem is értem, mikor vkik azzal védik, hogy de szegénynek nincs olyan kerete, amivel jó focit lehetne játszani. :lol:
Ugye csak véletlen lemaradt a kommented végéről /s vagy bármilyen szarkazmust jelölő emoji?
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.23. 17:20:54

az szabna be ha egy dupla után elküldenék. ez itt nem a reál madrid...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.23. 17:06:34

Ha megnyerjük a bajnokságot és a kupát, a BLől viszont szorosan esünk ki (ilyen játékkal kétlem hogy bárki ellen nagy zakóba szaladnánk bele), akkor mindenféleképpen adnék még egy évet az öregnek. Sőt, ez nem is lehet kérdés egy hazai dupla után. A BL a legszebb, de azt pokoli nehéz behúzni még az esélyeseknek is.
Hát, ha szezon végéig ilyen gyatra játék marad, én felállítanám Valverdét eredményektől függetlenül. Ha Capellonak kétszer is el kellett mennie a Realtól bajnoki győztes szezon után, akkor nehogy már nálunk ne legyen elvárás a nézhető foci. Elment Neymar, de jött Coutinho, Dembelé, + itt van Messi, Ini, Suarez, Busquets, Rakitic, SR, Alba... nem is értem, mikor vkik azzal védik, hogy de szegénynek nincs olyan kerete, amivel jó focit lehetne játszani. :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.22. 20:15:31

Espanoltól kikaptunk.
Tényleg, elfelejtettem.
A klubhoz méltatlan játék miatt éri kritika, nem az x-ek miatt.
Mondjuk szerintem pont annyival lett szürkébb a játék, mint amennyit ez a (számok alapján) kíváló védekezés megkövetel, és amennyit Neymar "felesleges trükközései" jelentettek.
Egyelőre Valverde vitatathatatlan, főleg egy olyan időszakban ahol szinte tűzoltásként kellenek a trófeák.

Ha megnyerjük a bajnokságot és a kupát, a BLől viszont szorosan esünk ki (ilyen játékkal kétlem hogy bárki ellen nagy zakóba szaladnánk bele), akkor mindenféleképpen adnék még egy évet az öregnek. Sőt, ez nem is lehet kérdés egy hazai dupla után. A BL a legszebb, de azt pokoli nehéz behúzni még az esélyeseknek is.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.22. 18:47:54

Nero. írta:Ha most nem kapunk ki hetvegen hazain a Girona ellen, akkor minimum márciusig veretlen maradt a csapat a bajnokságban, BLben, kupában.
Espanoltól kikaptunk.
Ha Valverdét pár iksz miatt kritika éri olykor, az azt mutatja, hogy valamit jól csinál.
A klubhoz méltatlan játék miatt éri kritika, nem az x-ek miatt.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.02.22. 18:39:33

BarcafanTomee írta:Nekünk is evés közben jött meg az étvágy, és egy ilyen gyengébb meccsek után már panaszkodunk. Mi lenne még ha az eredmények se jönnének...?!
Na igen. Ha Valverdét pár iksz miatt kritika éri olykor, az azt mutatja, hogy valamit jól csinál.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.22. 17:50:16

És ki gondolta volna ezt a Szuperkupa után...Én is arra szavaztam itt, hogy nem nyerünk semmit, és nem az elvesztett kupa miatt, hanem kilátástalannak éreztem a helyzetet a csapat és a vezetőség körül.

Azóta nagyot fordult a világ. Nekünk is evés közben jött meg az étvágy, és egy ilyen gyengébb meccsek után már panaszkodunk. Mi lenne még ha az eredmények se jönnének...?!
Gyanítom, hogy akkor már Valverde sem lenne itt. De szerencsére egyelőre minden jól alakul, még ha nem is tudunk gálázni folyton.

Úgy érzem, hogy ez a csapat a következő szezonra fog rendesen beérni. És ha egy ilyen vészmegoldásokkal tarkított szezonban is hozni tudnánk a bajnokság+kupa kombót akkor az parádé lenne. A BL meg egyenes csoda, de erre nem érzem elégnek a támadó részleget. Kellene hozzá egy berobbanó Dembélé, és egy jó sorsolás.

Egyébként a Madrid előző szezonja jut eszembe most rólunk. Akkor nekik pattant minden úgy, hogy a végén jól jöttek ki belőle. Remélem mi nem járunk úgy, mint most ők, hogy nem jött nekik össze semmi ősszel, és adtak fél év előnyt.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.22. 16:44:27

Ha most nem kapunk ki hetvegen hazain a Girona ellen, akkor minimum márciusig veretlen maradt a csapat a bajnokságban, BLben, kupában.

Azért ez elég komoly, ráadásul a bajnoksagot nem csak hogy vezetjük de komoly előnyünk van, a kupa dontot elérni sima volt, a BLben is előnyben vagyunk a kellemetlen mumus Chelsea ellen.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.17. 23:08:47

Nero. írta:Ezért nem lepődnék meg és háborodnék fel ha Valverde úgy döntene hogy kedden Gomes kezd. Mondjuk sokkal többet ő se tud hozzá tenni, mint Paulinho. Az a baj hogy ez nem egy szokványos szerepkör, mondjuk szerintem SRnek feküdne de ameddig nem oldódik meg a jobbhátvéd kérdés addig ott kell dekkolnia, Rakitic is úgy ahogy elvolt, de ők most annyira összeálltak középen Busquetsel hogy vétek lenne megbontani. Be kellett volna kérnie nyáron egy jobboldali, középpályást. Vidal nagyon akar, meg vannak pillanatai de nem Barca kezdő-szint, Dembelé meg továbbra is kérdőjel, de ha be is válik akkor is inkább offenzív játékos, én inkább egy melóst képzelek el erre a posztra.
Áthozom ide.

SR-nek szerintem is feküdne a poszt, Semedo pedig lehetne kezdő jhv, utóbbi szerintem megütné a szintet, ha elég lehetőséget kapna, szezon elején nagyon is ígéretes volt. Előbbinek pedig egy sorral előrébb még talán jobban ki is jönnének az erényei, mert olyan meccseken, ahol ellenfélnek egy gyors és veszélyes támadója van az oldalán, azért még mindig kiszokott ütközni, hogy ő alapvetően nem hátvéd, Semedo az ilyen szituációkat hamarább megoldaná, eleve jóval gyorsabb.

Elsőkörben viszont valószínű, hogy Dembelét fogjuk erőltetni, és lehet, visszatérünk a 4-3-3-ra is miatta. Amit sajnálnék, hiszen ez a 4-4-2 most nagyon bejött, a mások sztárigazolás, Coutinho pedig ebben a felállásban is könnyen érvényesülne, de 4-3-3-ban is jó lehet, neki igazából mindegy szerintem, rajta pár meccs alapján is látszik egyszerűen, hogy érti a focinkat, és mikor igazán belendül, akkor nagyon sokat fog hozni nekünk. A franciáról ez nem mondható el, de azért adjuk neki időt. Nagyon kell szorítanunk neki, hogy beválljon, mer ha nem, akkor sokat fogunk szívni miatta, mert egy jó darabig biztos erőltetve lesz. Nyáron kizárt dolognak tartom az eladását, ha továbbra is gyenge és/vagy sérülékeny marad, a következő szezont még úgyis megkapja esélynek. Egyébként szerintem várható tőle javulás, mert sokkal jobb játékos ő annál, mint amit eddig mutatott, de hogy jelenlegi rendszerünkbe ő a leginkább megfelő poció, akárcsak a meglévő keretet tekintve, már egy ideje nem vagyok biztos, és sajnos egyre inkább a negatív válasz erősödik bennem.
Avatar
ElBartimaeus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2208
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:11:43
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.09. 02:49:14

A védekezése elképesztő a csapatnak, olyan sebességgel szűkítik a teret minden elvesztett labda után, hogy alig jut általában két passz az ellenfélnek, azok is kikényszerítettek. Meseszép csapatmunka van benne, amint megbillen egy kicsit is az ellenfél játékosa, egyből ott van valaki, hogy megszerezze a labdát. Nem véletlen, hogy az összes védekezőbb felfogású játékosunk jó formában van.

Lehetséges, hogy ez a 4-4-2 műve, amit az elmúlt időszakban játszatott EV, de inkább csapatmentalitásnak, általános játékintelligenciának tűnik, főleg, mert ma is működött. És ma inkább 4-3-3-t játszottunk gomessel, vagy coutinhoval a jobboson. Nagyon örülök ennek az iránynak, kicsit kevésnek éreztem a támadójátékunkat 4-4-2-ben, nem mintha sok választási lehetősége lett volna a mesternek az eddigi támadóinkkal. Coutinho és remélhetőleg Dembelé is alkalmas a kreatívabb játékra, úgyhogy remélem eltávolodunk a védekezőbb felfogású felállásoktól.
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.08. 23:55:10

Nagyon jól összerakta Valverde ezt a Busi-Raki belső középpályát. Mióta egymás mellett tolják a horvát is egészen elképesztően játszik. Busi meg egész szezonban tanár. Rengeteg labdát szereznek, és onnan meg építik a játékot. Meccsek óta nem lehet őket kihagyni a MoM szavazásnál.

Most már az is egyértelmű számomra, hogy Coutinhót a BL miatt játszatja így. Csak helyette majd Dembélé lesz. A Busi-Raki duót mellett a szélen Ini és Cou/Dembouz, előttük meg Suárez és Messi üt, mint a buszkerék.

Nagyon tetszik ilyen formában ez a 4-4-2. De ehhez nagyon kell az is, hogy szélén ne Paulinho vagy Gomes legyenek, hanem Cou vagy majd Dembouz. Persze az is kell, hozzá, hogy Busquets, Ini és Rakitic is ilyen formában játszanak. Így Paulinhónak egyértelműen a pad jut. Bizonytalanabb is az utóbbi időben a brazil.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.06. 16:25:49

Mondjuk azt nem is lehet elvárni, hogy mindig legyen a csapatban egy Puyol-kaliber. :)
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.05. 23:52:37

Mondjuk a jelenlegi helyzetnek köze van a globális társadalmi változásokhoz is, egyszerűen a Puyol féle mentalitás már nem divat, és egyre kevesebb az az ember, akinek a szemében becsülete van. Nem véletlen, hogy a fociból, de más sportokból is egyre inkább kopnak ki az igazi sportemberek, helyettük a nagyarcú szájkaratésok lettek a húzónevek, akik megadják az igénytelen a népnek a cirkuszt, amire vágynak.
Ezzel egyetértek, nem tudom te kikre gondoltál de nekem azonnal az ír bohóc jutott eszembe :D
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.05. 23:11:32

Nero. írta:Olyan vezérre gondoltam, aki ha kell kicsit felemeli a hangját az öltözőben. Messit biztos hogy tisztelik, de szerintem csendes, és ő még az a típus is aki nem bánja ha a pályán megy az ugatás meg a provokáció, Iniesta szerintem is halvérű, Busquets talán de őt szerintem csak a játék meg a bíró köti le. Piquét hagyjuk, nagyon remélem hogy sose lesz csapatkapitány.

https://www.youtube.com/watch?v=XwRCkUOSPj4" target="_blank

Ilyen ember jelenleg nincs, az öngyújtós jelenetben minden benne van
Itt reagálok, mert Xavi topicjában már nagyon off lenne. Nekem is nagyon hiányzik Puyol és az a mentalitás, amit képviselt, és amit másokra is át tudott ragasztani. Sokaknak elég a jó játék meg a sikerek, számomra fontos a sportszerűség is, azért is szerettem jobban régen a csapatot, mert akkor még ebben is világelsők voltunk. Lehet köpködni a Realt v. az Espanolt, de régen érdekes módon még ezeknek a csapatoknak is ki tudtuk vívni a tiszteletét. Azt lehet mondani, hogy nem mi voltunk a kezdeményezők egyik csapatnál sem a viszony megromlásában, de a kesztyűt azért felvettük, ezt kár vitatni.

Mondjuk a jelenlegi helyzetnek köze van a globális társadalmi változásokhoz is, egyszerűen a Puyol féle mentalitás már nem divat, és egyre kevesebb az az ember, akinek a szemében becsülete van. Nem véletlen, hogy a fociból, de más sportokból is egyre inkább kopnak ki az igazi sportemberek, helyettük a nagyarcú szájkaratésok lettek a húzónevek, akik megadják az igénytelen a népnek a cirkuszt, amire vágynak.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.01.30. 17:40:43

Yokozuna írta:
18Barca99 írta:Bizakodásra adhat okot, hogy a Juve nem lőtt gólt nekünk most ősszel, de messze menő következtetéseket sem szabad levonni belőle.
Emlékszem, mikor anno Mourinho Interjével már a csoportkörben is találkoztunk, akkor eléggé lesimáztuk a két meccset ősszel. Ebben bízva azt hittem nem lesz gond majd az oda-visszavágós felállás sem, aztán tudjuk mi történt.

Ettől függetlenül, ahogy most állnak a dolgok, van okunk reménykedni.
Az Inter elleni kiesésben nem Mourinho fantasztikus képességei játszottak döntő szerepet, hanem a természeti erők. Emlékszem, a vulkán kitörés miatt hulla fáradt csapat érkezett Milánóba, és ezt az Inter ki tudta használni. A visszavágót meg kivédekezték.
A mostani csapatban tényleg lehet reménykedni, de a két támadón kívül még egy embernek ki kéne vennie a részét a góllövésből. Erre Coutinhot tartom képesnek, és talán még Paulinho is betalál néhányszor.
Szerintem a kolléga elsősorban arra célzott, hogy az egyenes kieséses rendszerben soha nem mehetünk biztosra, bármilyen meggyőzőek is voltunk korábban. Tavaszig még vissza eshet a formánk is, de még akár visszaesés nélkül is jöhet egy olyan meccs, ahol nem jön össze semmi, vagy meccsen belül egy 20 perces rövidzárlat, ahol bekapunk két gólt, és oda minden.

Szerencsére eddig a csapat nagyon stabilnak tűnik és mentálisan erősnek, a rangadókra kellő képen felpörögtünk, tehát remélhetőleg minden helyzetet jól le tudunk majd reagálni.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.01.30. 11:13:45

18Barca99 írta:Bizakodásra adhat okot, hogy a Juve nem lőtt gólt nekünk most ősszel, de messze menő következtetéseket sem szabad levonni belőle.
Emlékszem, mikor anno Mourinho Interjével már a csoportkörben is találkoztunk, akkor eléggé lesimáztuk a két meccset ősszel. Ebben bízva azt hittem nem lesz gond majd az oda-visszavágós felállás sem, aztán tudjuk mi történt.

Ettől függetlenül, ahogy most állnak a dolgok, van okunk reménykedni.
Az Inter elleni kiesésben nem Mourinho fantasztikus képességei játszottak döntő szerepet, hanem a természeti erők. Emlékszem, a vulkán kitörés miatt hulla fáradt csapat érkezett Milánóba, és ezt az Inter ki tudta használni. A visszavágót meg kivédekezték.
A mostani csapatban tényleg lehet reménykedni, de a két támadón kívül még egy embernek ki kéne vennie a részét a góllövésből. Erre Coutinhot tartom képesnek, és talán még Paulinho is betalál néhányszor.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.01.30. 03:28:38

Meg kell csinálni a faultot sárga lapért cserébe. Ezt nem tesszük meg sokszor, hanem elengedjük és bízunk a szebb jövőben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.01.29. 22:52:29

Nero. írta:
A másik ami érdekes (valaki írta is tegnap), hogy úgy látszik védekezésnél az a taktika hogy mindenki rárohan a labdára (az eddigi bekapott gólok alapján ez jónak is tűnik), de ha ott az ellenfél gyorsba kipöcköli a szélre akkor baj van. Tegnap is volt ilyen szituáció de az Alaves elszórakozta, egy komolyabb csapat már lehet nem fogja.
Én írtam, és tartom hogy ez egy hibás berögződés.
2en rátámadhatnak, de amikor a szélsővédő is odarombol, otthagyva az emberét, az rendesen felzaklat.
Ezeket nem igazán értem, hogy ha látja pl Robi (tegnapi esetnél ő volt), hogy Umtiti és Piqué is odalépett, meg még Digne is, mert az ő oldala közelebb volt, akkor minek lép oda SR is, feladva egy hatalmas területet ahol érkeznek?

Ugyanilyen téves berögződésnek tartom, amikor az ellenfél ránkvezeti a labdát, akkor meg nem támadjuk le, hanem odaengedjük őket a 16os vonaláig, hátrálunk vagy 40 métert. Ezt sem igazán értem.
Mert okés, nem szabad ész nélkül kirombolni, de 25 méteren már meg lehetne állítani, legalábbis kísérletet tenni. Vagy ilyenkor kéne odasegíteni valakinek.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.01.29. 22:24:38

Nero. írta:
A világ legjobb csapata lennénk, ha tudnánk életveszélyesen kontrázni.
Ez főleg az Espanyol ellen volt zavaró, hogy 2-0-nál nem tudtuk lezárni, majdnem rá is fáztunk. Enriquével nagyon ment a kontra, de most megint sok a pipiskedés amikor 3v3ba vagy 3v4be megyünk.

A másik ami érdekes (valaki írta is tegnap), hogy úgy látszik védekezésnél az a taktika hogy mindenki rárohan a labdára (az eddigi bekapott gólok alapján ez jónak is tűnik), de ha ott az ellenfél gyorsba kipöcköli a szélre akkor baj van. Tegnap is volt ilyen szituáció de az Alaves elszórakozta, egy komolyabb csapat már lehet nem fogja.
Enrique alatt itt volt Neymar, Messi és Suarez pedig egyaránt fiatalabb volt kicsivel. Azért nem kontrázunk, mert nincs ki kontrázzon. Coutinho se villámléptű. Ezért van itt Dembele, Vidal, Alba, stb. Szerintem Dembele beépítésével jobban mennek majd a kontrák.
A Fifa egy szégyen
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.29. 21:41:34

Igen, letámadásnál rendre az van, hogy nem embert fog mindenki és támadja, hanem többször előfordul, hogyha megkapja az ellen, akkor ráront 2-3 ember, így gyakorolni nyomást, aztán ebből legtöbbször labdát is szerzünk.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.29. 21:29:45

A világ legjobb csapata lennénk, ha tudnánk életveszélyesen kontrázni.
Ez főleg az Espanyol ellen volt zavaró, hogy 2-0-nál nem tudtuk lezárni, majdnem rá is fáztunk. Enriquével nagyon ment a kontra, de most megint sok a pipiskedés amikor 3v3ba vagy 3v4be megyünk.

A másik ami érdekes (valaki írta is tegnap), hogy úgy látszik védekezésnél az a taktika hogy mindenki rárohan a labdára (az eddigi bekapott gólok alapján ez jónak is tűnik), de ha ott az ellenfél gyorsba kipöcköli a szélre akkor baj van. Tegnap is volt ilyen szituáció de az Alaves elszórakozta, egy komolyabb csapat már lehet nem fogja.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Lezárt