FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.07.17. 21:13:31

Semmi fájó pont nincs bennem és semmi drámaiságot nem vizionálok ezzel kapcsolatban, csak azt a - sztem - hibás tézist szeretném eloszlatni, h a vereség nem volt hatással semmire. Előtte elmondtam, h gond lehet, ha nem tesszük oda magunkat, jöttek is a zakók meg kiesés a BL-ből. Lefogadom, h akkor más volt titokban a véleményed, mikor pontban feljött a Real meg az Atma. Utólag könnyű okosnak lenni, én már akkor erről pofáztam, ezért is hoztad fel a sör kapcsán a témát. Nem a bajnokságot értékelem, nem beszéltem a végéről se nem az egészről, csak erről a meccsről meg a következőkről, szép, h nyertünk végül, de ékes példája volt a tavalyi, h bizony lehet izgulós a vége egy Real elleni "belefér vereség" ellenére is. Ne értsd félre, de pont Cruyff miatt teljesen mindegy volt a meccs, ő ezt már nem látta, 3 pont helyett sem tudott volna 4 pontot adni.

Azért nem arra vezetem le, mert azokat a vereségeket nem követett másik, harmadik vereség, ahogy a Real meccs után. Ha nem fizikai oka volt (márpedig utána tudtunk gólokkal nyerni) ezeknek a vereségeknek, akkor mentális/lelki, ami arra a meccsre vezethető vissza, senki nem esett kétségbe a Villareal elleni x után, míg a Real elleni zakó után láthatóan megzavarodott a csapat, ki is zúgtunk a BL-ből, a győztes meccsen is kb 20 percet fociztunk. Amikor lent van egy csapat mentálisan, rossz játék rossz játékot szül, ezért hülyeség leülni a szezon legfontosabb szakaszában, addig kell ütni a vasat...pont elég volt 1-2 hétig tartania, mert kiestünk meg jött a következő kapufa.

Én is fociztam, de kissé más volt a tét magyar szinten, mint a Real vagy Atma ellen, és ha lent voltunk, tehát kikaptunk kétszer egymás után, nincs az a mentális erő, ami ezt elfeledteti a következő bajnokira. Ennek az ellenkezőjét senki nem magyarázza meg nekem. Volt a szitu mindkét oldalán, gyengébb csapattal vertük a mezőnyt, mert elkaptunk egy jó szériát egyszer.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.17. 20:28:51

@recrea
Hát tényleg nagyon nem értünk egyet, de szép a világ. :D
Villarrealt azért írtam, ha mindenképp akarunk keresni momentumot akkor ott kezdődött a gyengébb sorozat.

Az eredmény megtartásával sem értek egyet, van a másik serpenyőbe 15 ezer másik példa, de a rossz marad meg. Idén is (2015-16 még)nem egy meccset simán lepörgettünk gond nélkül.

Ugyanazt tudom írni, lehetett hatása x ideig, de nem addig hogy belelássunk bármit is. És továbbra is az, hogy valami fájó pontnak ítéled meg, így veszem ki a szavaidból miközben nem volt jelentősége a VÉGÉT tekintve. Azért nem mert az elején meg sokat nyertünk? Így is fellehet fogni, de összességében kell értékelni és abban minden benne van, a végén a győztes meccsek és 1-1 vereség is. Direkt ezért írtam, a Sevilla-Celta-Las Palmas sort. Hasonló kis hullámvölgy volt, miért nem arra vezeted le?

Mindegy, tényleg máshogy látjuk, én egy hatást látok ki nyert, nekem ez a hatásmérő. Neked nem tudom mi, valószínűleg kisebb intervallum, én meg azzal nem foglalkozok. Szavaidból valamiféle drámaiságot szűrök le, ezzel meg totál nem értek egyet. Cruyff miatt gáz volt hogy kikaptunk, de egyébként meg totál mindegy volt.
Válogatottnál 1-1 meccs hatása nagyon érződhet, mert gyorsan megy le a torna, de klubfociban kevésbé. Ha tart is meddig, 1 hétig? Kettőig? Mondom, mikor én fociztam néha azt se tudtam előző héten kivel toltuk. Vége lett a meccsnek győzelem, vereség tök mindegy, már a következőre kellett készülni.

RM-nél 1:1 volt azt hiszem mikor jött a kiállítás, mentünk is előre, de ennyire futotta. Abban egyetértek nem teljesen ugyanaz a szitu, mert egyiknél egy gólos hátrányban voltunk. De lélektanra viszont azt tartom sokkal inkább az jön elő fejben, hogy Úristen 1 hete így kaptunk ki.
Kép
Kép
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.07.17. 19:18:24

el lehet vitatkozni hetekig, hogy okoz e mentális blokkot egy egy vereség én nem tudom. ilyenkor az a szakszöveg, hogy ezek az emberek profik.... ha meg azt akarjuk igazolni, hogy bizony megfogta őket akkor jön az, hogy ezek sem gépek....
én mást láttam az idény második felére: örültünk ősszel, hogy változott (bővült) a csapat taktikai arzenálja, beépült a lendületes, célratörőbb, időnként kontrákat produkáló gyors játék aztán tavasszal szépen vissza sűlyedtünk a keresztpasszos az ötösig "helyzetesdit" játszó lassú és jól levédekezhető meddő fociba.
az is szembetűnő volt, hogy amíg Messi kiesésére parádésan reagált a csapat a visszaállásakor megtorpant és talán ettől kezdve veszítette el igazán a lendületét?! jó, tudom azután is voltak eredményeink, ha izzadva is de meg lett a Liga, de bennem az maradt meg, hogy ez nem az amit LE. akart az idény elején és ha így marad az kevés lehet az új idényben.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.07.17. 17:52:22

Az eredmények azt mutatják, h szívtunk, azon a 15 percen kívül, meg kell nézni az eredményeket, pofon egyszerű, Soci után további vereségek. Az eredmény azt mutatja, h kiestünk az Atletico ellen, nem pedig továbbjutottunk. 15 perc a 180-ból, ennyi jutott nekünk. Ez kb a válasz arra, h hatással volt-e. Igen.
Nagyon el rossz példa az emberelőny, ugyanis egyik meccsen megelégelték az eredményt, jött is belőle a vereség, másik meccsen meg futni kellett az eredmény után. Mindez azt jelenti, amit írtam múltkor, ez a csapat akkor tud eredményt hozni, ha gólokat kell lőni, nem pedig eredményt tartani meg alibizni.

Most akkor szerinted is számít egy meccs, mivel a Villareal ellen kezdődött a mélyrepülés? Bár sztem idegenben belefér bármikor egy x a Villareal ellen, nálam ez nem rossz eredmény, pláne nem mélyrepülés kezdete. Real ellen meccsben voltunk a végéig, magunk sem hittük el, h kikaptunk, egész más volt a két meccs lelki vonzata, ezt kb mindenki látja. Sztem nagyon nem fért bele így kikapni a Realtól. Pluszban felhoztuk őket keményen, ha másra nem is, legalább emiatt lett volna jó őket megverni.

Attól nem lehetett hatása, h megnyertük a ligát? Hogyne lett volna, világosan látszik az azt követő meccseken. Összeszedtük magunkat az utolsó pillanatban, és elég volt az előny, ennyi történt. Fizikai fáradtságot én nem láttam, mivel tudtunk hajtani meg 24 gólt lőni az utolsó pár meccsen.

Az utolsó bekezdéssel egyetértek, egyébként is elfogadom, amit írtál, legyen nekem igazam :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.17. 16:48:54

Celta és Sevilla között Las Palmast vertük 2:1re. Itt meg RM vereség, vertük az Atleticot vereség Sociedad, na ez nálam hasonló hullámvölgy. Ráadásul négyet kaptunk Vigoban....

És továbbra is Villarreal ellen ikszeltünk és onnan indult a hullámvölgy.

És az eredmények meg nem azt mutatják, hogy utána szívtunk, hát ezt mondom. Így vagy úgy, de pl az Atletico ellen volt az egyik legjobb 15 percünk és az eredmények azt mutatják, hogy nyertünk a végén.

Nem is értem min vitatkozunk, legyen igazad, rohadt sokat számított. :D Nagy hatása volt, akkora hogy megmaradt az előny és nyertünk a végén, én meg ezt látom. :D

Érted tegyük fel volt hatása. Hat meccsünk volt, abból négy bajnoki és kettő nemzetközi. Atleticot ráadásul vertük is. Mire lett hatása? Elbuktuk a ligát? NEM. Kiestünk a BL-ből? Két héttel később volt és mit ad Isten nyertünk az első meccsen, ott miért nem volt hatással? A kiállításig volt csak? Előtte meg emberelőnyben kaptunk ki, sokkal inkább az ugrik be ilyenkor, hogy jaj Istenem három napja így kaptunk ki és mentális összeesik, erre mi meg a szezon egyik legjobb perceit produkáltuk.

Mindegy, tényleg felesleges, te is én is leírod ugyanazt. Mondom legyen úgy ahogy te látod, nekem csak egy fontos hogy nyertünk a végén, ez a tény és ez volt nálam az összhatás. Az hogy kikaptunk otthon a RM-tól? MINDIG kapjunk ki ha nyerünk a végén, totál nem érdekel.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.07.17. 16:18:55

Bob_Marley írta:Azzal egyetértek hogy szoros volt a bajnokság ahogy mostanában mindig, de egy meccsre nem lehet visszakövetkeztetni nálam, mert kapsából a Vilalrreal ellen kezdődött a sorozat. Csalódottságunkban meg nagy lefocizást nem láttam, jobb volt az Atletico aztán meg fordítottunk is, akkor nem voltunk csalódottak?

Kikaptunk az elején meg Vigoban és Sevillában is, az nem befolyásolta a dolgokat? Ennyire lehet leszűrni 1-1 szakaszra. Pont ez a lényege a bajnokságnak, hogy kiegyenlített teljesítmény kell. Volt egy nehéz időszak ezt aláírom, de nem egy meccs miatt.

És az eredmények miért ne azt mutatnák? Azt írtad hogy
Real-Barcán leírtad, h nem lesz annak a meccsnek hatása, akkor ott ki kinek jön sörrel?
Szerinted egy meccsre lelehet szűrni, meg milyen hatás mikor a végén megnyertük? Érted, futsz egy maratont a lőtéri kutyát nem érdekli ha a 32-ik kilométeren megbotlasz ha megnyered a végén.

Sima feltételezésnek érzem, mert hangzatos, hogy hú de megtörtünk. Pont ez volt a lényeg, hogy gyenge fizikai és mentális helyzetben bárki jöhetett volna, a RM tíz emberrel nyert, a Valencia a gyenge sorozatából és így tovább. Nem egy meccsnek volt jelentősége és volt hatása bármire is, hanem a hullámvölgy akkor volt, de ÖSSZHATÁSBAN meg nem jelentett semmit. Ami ősszel hegy volt, értelemszerűen tavasszal meg jött egy völgy. Ezért is írtam a maratoni példát is, megbotlottunk na bumm, nyerjenek mindig, örüljenek rohadtul nem érdekel ha mi nyerjük a Ligát.
Nem azt írtam, h azért fociztak le, mert csalódottak voltunk, ne írj olyat, amit én sem tettem. Azért tették, mert mentálisan fölénk nőttek, amiben közrejátszott a hétvégi zakó. Mindannyian tudjuk, hogyan és miért sikerült fordítani, a kiállításig közünk nem volt a meccshez.

Bajnokságnak pont az a lényege, h a meccseknek közük van egymáshoz, nem egy meccsről beszélek, hanem 3-4 meccsről, 1 meccsnek annyi a jelentősége, h bajnokságot lehet veszíteni és nyerni vele. Jól írod, többi vereség nem volt hatással, mert nem követték újabbak, pluszban a BL sem estünk vagy kaptunk ki utána. Az eredmények azt mutatják, h utána szívtunk, egyszerű matek, pontokat buktunk, máskor nem, csak ezután a meccs után, ahogy kiestünk BL-ből is attól a csapattól, akit előtte 6/6 vertünk...elválasztod a bajnokságot a BL-től, holott nem lehet egyiket a másiktól függetleníteni, mentálisan semmiképp.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.17. 15:34:29

Azzal egyetértek hogy szoros volt a bajnokság ahogy mostanában mindig, de egy meccsre nem lehet visszakövetkeztetni nálam, mert kapsából a Vilalrreal ellen kezdődött a sorozat. Csalódottságunkban meg nagy lefocizást nem láttam, jobb volt az Atletico aztán meg fordítottunk is, akkor nem voltunk csalódottak?

Kikaptunk az elején meg Vigoban és Sevillában is, az nem befolyásolta a dolgokat? Ennyire lehet leszűrni 1-1 szakaszra. Pont ez a lényege a bajnokságnak, hogy kiegyenlített teljesítmény kell. Volt egy nehéz időszak ezt aláírom, de nem egy meccs miatt.

És az eredmények miért ne azt mutatnák? Azt írtad hogy
Real-Barcán leírtad, h nem lesz annak a meccsnek hatása, akkor ott ki kinek jön sörrel?
Szerinted egy meccsre lelehet szűrni, meg milyen hatás mikor a végén megnyertük? Érted, futsz egy maratont a lőtéri kutyát nem érdekli ha a 32-ik kilométeren megbotlasz ha megnyered a végén.

Sima feltételezésnek érzem, mert hangzatos, hogy hú de megtörtünk. Pont ez volt a lényeg, hogy gyenge fizikai és mentális helyzetben bárki jöhetett volna, a RM tíz emberrel nyert, a Valencia a gyenge sorozatából és így tovább. Nem egy meccsnek volt jelentősége és volt hatása bármire is, hanem a hullámvölgy akkor volt, de ÖSSZHATÁSBAN meg nem jelentett semmit. Ami ősszel hegy volt, értelemszerűen tavasszal meg jött egy völgy. Ezért is írtam a maratoni példát is, megbotlottunk na bumm, nyerjenek mindig, örüljenek rohadtul nem érdekel ha mi nyerjük a Ligát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.07.17. 15:19:51

Az az 1-2 hét pontosan elég volt az újabb, aztán az újabb vereségre, elindult a spirál ezzel a meccsel. A meccs utáni viselkedésből látszott a csalódottság. Ha fociztál, akkor tudod, h vereség vereséget szül, győzelem győzelmet. Az eredmények sajnos nem azt mutatják, amit Te mondasz, azzal meg nehéz vitatkozni. Jött 3-4 vereség, azért nyertük meg a bajnokságot, mert kemény munkával összeszedtünk 10-11 pont előnyt.

Az Atmát jó, h említed, a hétvégi vereségünk után elhitték, h nyerhetnek, 11 ellen semmit nem tudtunk velük kezdeni, lefociztak minket otthon, ha nincs a kétes kiállítás, már akkor sem nyerünk, helyzetünk nem volt, nagy 0 volt a félidőig.

Arról meg nem is beszélve, h rendesen felhoztuk őket a győzelemmel, egy meccs jelentőségéről meg annyit, h 3 pont speciel a bajnokságot döntötte el tavaly.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.17. 15:02:21

Nem itt nem a hullámvölgyről volt szó, hanem egy meccsről. Azzal meg nem értek egyet, hogy egy meccs hatással lehet bármire is a klubfociban, egy szezon tekintve. 1-2 hétig esetleg ott lehet a fejekben, de nagyon esetleg, de ezért írtam, hogy kikaptunk a RM-tól majd vertük az Atleticot hátrányból, ergo nekem nem a nagy összezuhanás jön le abból a vereségből. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.17. 14:47:02

Bob_Marley írta:1; az engem nem nagyon érdekel :D Ligát behúztuk.
En is orulok neki, csak ugy irtad, mintha semmi hatassal nem lett volna a hullamvolgy a szezon osszkepere, gondoltam ezt az aprosagot megemlitem.. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.17. 14:39:51

palesz77 írta:BL parharcokra viszont elegge kihatott a rossz forma..
1; az engem nem nagyon érdekel :D Ligát behúztuk.
2; csak fordítottunk az Atletico ellen pedig hú de meg kellett volna törje a csapatot előtte a vereség. En bloc volt egy rossz formaidőzítés, válogatott utazás, de nem egy meccsre lehet ezt levetíteni.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.17. 14:15:38

BL parharcokra viszont elegge kihatott a rossz forma..
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.17. 13:58:23

recrea írta:
Bob_Marley írta: Nem hiszem hogy bármi hatása lett volna nekünk még utólag sem, ki nyerte a bajnokságot? :D
Remélem ezt Te sem gondolod komolyan? Csak jött a mélyrepülés :D
Villarreal ellen kezdődött a nehezebb sorozat meg utána válogatott. Egy EB-n vagy VB-n ott aláírom egy-egy rossz meccs komoly kihatással lehet a későbbiekre, de a bajnokságban nem. Mikor fociztam néha arra sem emlékeztem kivel játszottunk előző héten nem hogy arra két héttel előtte. Kikaptunk ment tovább az élet, ráadásul miféle hatása lett volna, ha megnyertük a Ligát? Jött a mélyrepülés? Lehet így hívni, de nem hiszem hogy ennek hatása lett volna pl a Valencia ellenire, de tegyük fel volt, akkor is összhatásban semmit nem jelentett, mert pl a végén meg simán hoztuk a meccseinket. Úgyhogy igen komolyan gondoltam, csak hipotézisnek érzem hogy ebből következtetést lehessen levonni mi volt egy meccsen. Cruyff miatt is fájdalmas volt, de kapjunk ki tőlük mindig otthon ha kell, engem rohadtul nem érdekel ha a végén mi emeljük fel a kupát. :lol:
Kép
Kép
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.07.17. 12:56:56

Bob_Marley írta: Nem hiszem hogy bármi hatása lett volna nekünk még utólag sem, ki nyerte a bajnokságot? :D
Remélem ezt Te sem gondolod komolyan? Csak jött a mélyrepülés :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.15. 15:41:03

palesz77 írta:Vidal megkapja a 2-est, Umtiti meg Abidal tiszteletere a 22-esben fogja csapatni jovore.
Samuel Umtiti will wear number 22, which was previously worn by former Barcelona players Eric Abidal and Dani Alves.

8) Nem tudom igaz-e, egy helyen olvastam csak Twitteren, de hülyeséget nem szoktak lehozni, szóval gondolom az.. :)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.07.06. 20:43:58

A Laporta-éra korai szakaszában nagyon okos volt a játékospolitikánk. Nekem az a korszak nagyon bejött. Alulértékelt, olcsó, de remek játékosokat vettünk. Bagóért gereblyézték össze a 2004-2005-ös bajnokcsapatot. Vicces, hogy akkor egy Eto'o-t olcsóbban lehetett venni, mint most Umtitit :D Irreálisak már a játékosárak.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.07.06. 20:33:32

Normandia írta:Laporta meg nekem személy szerint sohase volt hiteles. Mindig olyan érzésem volt vele kapcsolatosan, hogy nem mond igazat.
ő a saját népszerűségének növelésért bármire képes volt, imádott szerepelni. ha jól emlékszem az sem volt véletlen, hogy az idősebb sociók közül alig-alig szavazott rá az utolsó elnökválasztáson. a fórumon is alig-alig néhányan voltunk ellene, főleg olyanok, akik azért a laporta előtti időkre is emlékeztek
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.07.06. 20:12:13

Pogba nem Iniesta vagy Rakitic helyén játszana, legalábbis nem sok értelme lenne. Ritkán megy ki a szélre. Középen szereti a védekező és a támadó középpályás szerepét ötvözni. Brutális lenne egy olyan középpálya, ahol Pogba jobbján Rakitic lenne... Elképesztő kétirányú középpálya lenne.

Vermaelen nem keres évi 4,5 millió eurót se. Ha egy ekkora klubnak problémát jelentenek a periférikus fizetések, a vezetőségnek le kell mondania.

Az valóban nem igaz, hogy minden játékosnak a Barcelona az álma, főleg nem sztárjátékosoknak, akiknek semmi kedve a csúcson padozni. Az viszont már kevésbé érthető, hogy miért nem dőlnek a százmilliószámra a szponzori szerződések a klubhoz. Egy szponzor soha nem padozik, az a legnézettebb célponthoz szeret dörgölőzni. Ehhez képest ezen a téren, a Forbes adatait böngészve, sajnos nem verjük a Real Madridot. Ahhoz képest, hogy az utóbbi 8 évben 6 alkalommal nyertük a ligát, ennek nem így kellene lennie.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.07.06. 15:26:50

recrea írta: A 47 milliót pedig nem most kell kifizetni, gondolom polgári per, elsőfokú, gyakorlatilag évekig el lehet húzni, illetve törleszteni is lehet, nem kell egyben kifizetni, szóval nem úgy működik, h van x millió igazolásra, amiből most ki kell vonni a 47-et.

Az, h most így állunk gazdaságilag és jönnek a negatív hírek a Laporta időszakból, számomra erősen megkérdőjelezi az ő munkásságát. Tény, a csapat megítélése parádés volt annak idején, csak annak most isszuk a levét.
A 47 millát árnyalja az is, hogy az ingatlan tulajdonjoga is visszaszáll a Barcelónára ez által, így azt lehet újra értékesíteni és minimalizálni a veszteségeket. Laporta meg nekem személy szerint sohase volt hiteles. Mindig olyan érzésem volt vele kapcsolatosan, hogy nem mond igazat.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.07.06. 15:03:43

palesz77 írta:
Nero. írta:Boateng: Van olyan játékos a világon jelenleg aki nem jönne a Barcában? Ugyanmár...
Mondjuk innentől komolytalan a vita. Miért akarna mindenki idejönni? Hummels álma is a München volt, Lewa is mehetett volna bárhova, ingyen ment a Münchenbe, ezer meg egy példa van rá, hogy nem akar idejönni egy játékos. Nyilván a 90%-nak vonzó célpont vagyunk, de azok közül, akik válogathatnak, bizonyos szempontok miatt nem biztos, hogy mi leszünk a nyerők mindig. Dybala is megmondta, hogy MOST nem jönne ide, mert nem játszana. Úgyhogy sztárok helyett be kell majd érni Umtiti, Denis és Lucas Pérez/Vietto szintű kiegészítő emberekkel "sajnos"..
Azért Hummels ilyen szempontból kicsit más tészta. Persze, hogy nem mindenkinek a Barca az álma, illetve a Bayern legalább olyan név, mint mi. És nyilván hozzá jön, hogy ott nevelkedett, maradna a Bundásban, ugyanakkor nem hasonlítható egy az egyben Dybala, Pogba stb. esetekkel. A német olyan posztra jönne, ahol stabil kezdő lehet, legalábbis kb. ugyanakkora esélye lenne mint Münchenben. Azért ott is van egy Javi Martinez meg Benatia, akik egy kisebb hullámvölgy során átvehetik a helyét és megragadhatnak. Szóval van konkurenciája.
A Dybala, Pogba eset (ha már őket hoztuk fel) már nem ilyen egyértelmű. Az argentinnak Suarezt/Messit kéne kiszorítani, amire nem sok esély van és a rotáció sem valószínű, hogy olyan nagy lenne. Az összes csapat közül nálunk lenne a legkevesebb esélye a folyamatos játékra. Pogba is nagyon jó játékos, de közel sem biztos, hogy kirobbanthatatlan lenne. Ini és Rakitic is olyan játékos, aki tökéletes a játékrendszerünkbe és LE eléggé ragaszkodik hozzá. Nem lenne olyan no. a Barcaban, kőkeményen küzdenie kellene, nem elég a neve.
Inire kitérve, pedig szerintem kicsit túlzásba viszik egyesek vele kapcsolatban ezt a rotációt. Tényleg nem lehet végigjátszatni egy szezonon keresztül, de azért van még benne meglepően sok kraft. Az EB-n is láttuk, hogy komolyan végignyomta a meccseket egy ilyen szezon után és folyamatosan a csapat legjobbja volt.

A fizetésekről pedig ne is beszéljünk. A többi élcsapattal ilyen tekintetben nem vehetjük fel a versenyt. Van persze néhány sztárjátékos akinek komolyan perkálunk, de egy Hummelst vagy Pogbat nem tudunk ezzel idecsábítani. A Real, MU, Bayern, PSG simán ránklicitál.
Ezért is kell néhány esetben a keretre figyelni. Ott van Vermaelen. Megtartani 5. számú védőnek? Minek? 4 embernek kell kiesnie, hogy szükség legyen rá. És egy-két meccsre úgy is lenne vészmegoldás. Vagy éppen felhívni mondjuk Tarínt, aki legalább folyamatosan játékban van. Így csak feleslegesen dobnánk ki az ablakon a pénzt. Nem tudom pontosan mennyit keres, lehet, hogy nem hatalmas összeg, de prémiumokkal stb. neki is utalunk vagy 5 milliót, Adriano szintén zenész, amellett kb. 10 milliót kaphatunk is értük. Lehet, hogy pont ezek a pénzek hiányoznak majd egy olyan igazolásra, amire szükségünk van.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.06. 11:35:16

Nero. írta:Boateng: Van olyan játékos a világon jelenleg aki nem jönne a Barcában? Ugyanmár...
Mondjuk innentől komolytalan a vita. Miért akarna mindenki idejönni? Hummels álma is a München volt, Lewa is mehetett volna bárhova, ingyen ment a Münchenbe, ezer meg egy példa van rá, hogy nem akar idejönni egy játékos. Nyilván a 90%-nak vonzó célpont vagyunk, de azok közül, akik válogathatnak, bizonyos szempontok miatt nem biztos, hogy mi leszünk a nyerők mindig. Dybala is megmondta, hogy MOST nem jönne ide, mert nem játszana. Úgyhogy sztárok helyett be kell majd érni Umtiti, Denis és Lucas Pérez/Vietto szintű kiegészítő emberekkel "sajnos"..
recrea írta:Barto vagy a gazdagsági vezető (nem emlékszem már) a múltkori cikkben elmondta, h ki vannak feszítve a fizetések, sőt, néhány százalékkal meghaladja a maximumot, ezt vissza kell igazítani, különben borul a cég. Gyanítom ezért engedték el Alvest ingyen, így megszabadulnak kb. évi 16-20 millió kifizetéstől.
Jött is rá Neymar és Busi új szerződése, most kap Messi és Suárez is emelést elvileg, szóval fél perc alatt ugyanott tartunk.. :D De amúgy ja, gondolom ez is közrejátszott, hogy nem marasztaltuk. És logikus is.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.07.06. 09:29:47

recrea írta:Barca oldalon ma a Uniteddel példálozni bármiben is...kicsit sok volt a tütüke hétvégén.
nálam azt hiszem elvitted az év kommentje díjat =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.07.06. 09:21:24

Barto vagy a gazdagsági vezető (nem emlékszem már) a múltkori cikkben elmondta, h ki vannak feszítve a fizetések, sőt, néhány százalékkal meghaladja a maximumot, ezt vissza kell igazítani, különben borul a cég. Gyanítom ezért engedték el Alvest ingyen, így megszabadulnak kb. évi 16-20 millió kifizetéstől. Ez van, ha egy csapat sikeres...új szerződések, fizuemelés, prémiumok, járulékos költsegek. És ezért nincsenek 60-80 milliós igazolások sem. Egyébként meg mindenki annyit ér, amennyit fizetnek érte. Ismerve a mostani helyzetet, biztos vagyok benne, h nem lesz sztárigazolás, hacsak el nem adjuk Turant, amennyiért hoztuk. Hahaha...

A 47 milliót pedig nem most kell kifizetni, gondolom polgári per, elsőfokú, gyakorlatilag évekig el lehet húzni, illetve törleszteni is lehet, nem kell egyben kifizetni, szóval nem úgy működik, h van x millió igazolásra, amiből most ki kell vonni a 47-et.

Az, h most így állunk gazdaságilag és jönnek a negatív hírek a Laporta időszakból, számomra erősen megkérdőjelezi az ő munkásságát. Tény, a csapat megítélése parádés volt annak idején, csak annak most isszuk a levét.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21161
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.07.06. 07:06:41

Boateng: Van olyan játékos a világon jelenleg aki nem jönne a Barcában? Ugyanmár...
A németeknek a Bayern csúcs, nézd csak meg, a nagyobb tehetségek előbb-utóbb szinte kivétel nélkül ott kötnek ki, onnan meg aztán nem nagyon viszi el onnan senki őket, csak akkor, ha már nem alap kezdőként számolnak velük, de láthatod, hogy pl. Götze még padozni is ott marad inkább, minthogy kezdő legyen egy külföldi csapatban.

Szerintem Boateng sem jönne el, főleg most, hogy valószinűleg megszerzik Hummelst is mellé, a világ legjobb belső védőpárosát alkothatják. A Bayern sem adná el, ahogy más kulcsjátékost sem. A harmadik dolog, hogy nincs rá szükség, bár jobbnak tartom Pique-nél és Maschnál is, nem változtatnék bevált dolgokon.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2467
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.07.06. 02:55:44

Én úgy vagyok vele, hogy ha adott egy állomány, akkor ne adjunk el embereket, ha nem muszáj. Minél hosszabb a pad, annál jobb. Bár Vermaelen ennél valószínűleg többet akar, és ha most egészséges, akkor valószínűleg ő maga is lelépne. Nem is ez a front érdekel engem annyira, inkább a jobbhátvéd posztja. Sergi Roberto beugró emberként nem volt ott rossz, de rá építeni ezt a pozíciót a teljes idényben, első számú emberként talán egy kicsit necces.
Lezárt