FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.07.06. 00:47:07

gránit írta:Nem is kell venni, én szimplán nem adnám el Vermaelent. Bár valósznűleg eladják, a Roma vinné, néhány milliós nézetkülönbség van már csak a két klub között.
Mondjuk én csak ezért nem marasztalnám. 7-8 millióért mehet, ez alatt én sem engedném, de leginkább a pénz miatt. :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.07.06. 00:40:25

Nem is kell venni, én szimplán nem adnám el Vermaelent. Bár valósznűleg eladják, a Roma vinné, néhány milliós nézetkülönbség van már csak a két klub között.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.07.06. 00:33:57

gránit írta:A négy számomra necces. Egy kisárgázódik, egy lesérül, és mindjárt 100%-os a rizikó. Persze neki lehet vágni az idénynek a lehető legszűkebb látszámmal, de nem kétséges, hogy a tavaszi hullámvölgy, ami a BL-be került, a szűk kerek miatt következett be. Nagyon kevés játékossal játszotta végig a szezont a csapat.
MInden posztra elég 2 ember, oda is elég kell legyen. 5 ember szerintem felesleges, tavaly is alig játszott a Verma/Bartra kettős. Ha meg ilyen lesz, mint amit te írtál, ott lesz a kispadon egy fiatal saját nevelés. Azért ne vegyünk 1X millióért 5. számú védőt, hogy 500 percet játsszon a szezonban, szerintem. :)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.07.06. 00:23:58

A négy számomra necces. Egy kisárgázódik, egy lesérül, és mindjárt 100%-os a rizikó. Persze neki lehet vágni az idénynek a lehető legszűkebb látszámmal, de nem kétséges, hogy a tavaszi hullámvölgy, ami a BL-be került, a szűk kerek miatt következett be. Nagyon kevés játékossal játszotta végig a szezont a csapat.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.07.06. 00:12:31

gránit írta:Még azért nem állunk rajtra készen, egy jobbhátvéd mindenképpen kell. Vermaelent meg nem adnám el, kell a védő. Ha eladják, még egy középhátvéd is kell majd.
Minek? Lesz 4 középső védőnk. Pont elég. Ha meg kell esetleg, valakit felhívunk a B-csapatból, például Tarínt. 5. számúnak tökéletes, azért ne vegyünk.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.07.06. 00:01:31

Még azért nem állunk rajtra készen, egy jobbhátvéd mindenképpen kell. Vermaelent meg nem adnám el, kell a védő. Ha eladják, még egy középhátvéd is kell majd.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.05. 23:26:58

Két dolog ehhez. KÉSZ A CSAPATUNK, sokkal nagyobb kárt okozhat egy nagyobb név hozása és egyben az öltöző megbolygatása mint hasznot. Tegyük fel a te verziódat, jön Boateng. Kit raksz ki? A saját nevelésű Piquet vagy az edző jobb kezét Mascheranot? Mindkettő az öltözőben is fontos szerepet játszik. Gondolom akkor adjuk el Mascheranot, de miért? Baj van a teljesítményével? Nem. Akkor meg miért? Főleg hogy mint írtam rohadt fontos embere LE-nek, s csak kockáztatsz azzal, hogy lehet Boateng is ilyen lenne, de lehet nem.

Én megértem, amit mondasz egyébként, de az a baj, hogy olyan rohadtul nem elhanyagolható dolgokat, hogy öltöző, csapategység, kémia simán félre rugdostak csak mert amúgy Boateng egy kiváló játékos vagy Dybala vagy másik. Jah, csak most csúnya szóval élve, ez nem Fifa hogy ennek magasabb a ratingje és hú de jó lesz. Ráadásul Boateng egyébként Pique féle emberke, sokkal jobban illik melléje Mascherano, csak hogy még egy érvet mondjak a német ellen. Pogba nagyon jó lenne egyébként, mert nekem ez gyakorlatilag a totális középpálya lenne, hogy Rakitic-Busi-Iniesta-Pogba, mert iszonyat kiegészítik egymást, s lehetne Init nagyon jól konzerválni az idényben, de ennyiért meg nincs az Isten hogy eljöjjön. Megint csak azt mondom, olyan apró tényekről nem beszélünk, hogy stadionépítés, banki törlesztés, s még büntetések is. Sokkal komplexebb kérdések is felmerülnek 1-1 játékos igazolása kapcsán mint ahogy néha hozzááll valaki.

Plusz még Boatengre visszatérve, egy német játékosnak a csúcs a Bayern Mücnhenben focizni. Nem is nagyon igazolnak németek külföldre, akad mint most pl Gündogan vagy ugye Özil, vagy más, de egy németnek a legelső a Bayern és ha oda eljutottál max levezetni mennek el máshova.
Kép
Kép
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.07.05. 23:20:10

A PSG és a City más kategória, az ő büdzséjüket nagyon komoly befektetők turbózták fel, ezzel viszont a tulajdonosi jogokat is kiárusították ezek a klubok, ami gyakran a szakmaiság rovására megy. Én azt mondom, hogy a Barcelona kössön zsíros szponzori szerződéseket, de a tulajdonviszonyokat ne árusítsa ki.

Umtiti 25 millióját önmagában találom csillgászatinak, a piaci viszonyokat nézve viszont nem irreális. Sajnos a játékosok árszínvonala ugrott meg a valóságtól elszakadva, én már régóta mondom, hogy a labdarúgásban is be kellene vezetni a fizetési plafont.

Én inkább abban látom a problémát, hogy fillérekért adjuk el a játékosainkat, számos klasszisunkat is egy tál lencséért adtuk el.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.07.05. 23:02:29

Elősször is kezdjük azzal, hogy majd minderre ráérünk visszatérni legkorábban januárban, mert
akkor már lesz mit kiértékelni de azért reagálok.

Umtiti: Rendben, biztos hogy nem ügyetlen gyerek, az izland elleni meccsen látszott hogy focista, bár mondjuk az egyik gólban benne volt de nem az a lényeg. Egyértelmű, hogy jövőre is a Piqué-Mascherano páros lesz a kezdő. Nálunk nem egy fárasztó dolog KH-t játszani, túl sok pihentetés meg védelem megbontás nincs, de ha valamelyikük kiesett (nem túl gyakran) akkor is Mathieu volt az elsőszámú ember a pótlásukra szerintem ez se lesz másképp. Bármi megtörténhet úgy hogy kell egy 4. számú is, ami számomra érthetetlen hogy miért nem lehetett Bartra vagy Vermaelen. Egyikük se volt világklasszis de még talán túl jók is voltak negyedik számú védőnek. Kettejüket eladtuk (Vermaleen még csak most fogjuk) 16 millióért, és a francia gyereket idehoztuk 25 millióért. Nem tudom hogy ebben mi a logika.

Boateng: Van olyan játékos a világon jelenleg aki nem jönne a Barcában? Ugyanmár... Persze, kevesebb fizetésért nem fogja elhagyni a Bayernt, a bajorok meg nem fogják áron alul eladni. Csak hogy hogyan lehetséges az, hogy az elmúlt 10 évben többször is lealáztuk az egész világot, olyan név lett a Barcelona amiről még az ovodás kislányokoktól át a 80 éves öreg nénikig is mindenki tudja hogy a világ legjobb csapata, nem sikerült olyan marketinget kialakítani a csapat körül, hogy anyagilag egy szinten legyünk egy Real Madriddal, Bayernnel, PSG-vel, Cityvel, Uniteddel stb. stb. Biztos vagyok benne hogy nem Umtitiket meg Denis Suarezeket hoznánk ha megtehetnénk hogy azokat vegyük meg akik a lehető legjobb megoldások lennének. Pogbát én se akarom, de azért mondtam mert ha akarnánk se tudnánk megvenni és ez szerintem nagyon szomorú az elmúlt évtized sikerességének függvényében.

Jelenleg itt van a világ egyik legjobb séfje, a hús az prémium de a körethez az alapanyagot a Tescoban kell megvennie és nem a legjobb piacon.

Legyen igazatok, de ha jövőre se lesz kispad és komoly gondok akadnak a jobbszélen, akkor bármennyire is unalmas, de jönni fogok azzal, hogy én megmondtam.

Amúgy meg elvileg jövőhéten dől el hogy Vietto. vagy Gameiro. Most már mindegy csak valamelyiket tényleg hozzuk el. :-? :roll:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.05. 22:58:13

gránit írta:Abban viszont igazat adok Nerónak, hogy tényleg nagyon sok a zűrös ügy a klub körül, és én sem örülök annak hogy a döntéshozók között félvilági elemek vannak. Szabálysértések miatt egyszer már nagyon komolyan megütöttük a bokánkat, 47 millió eurót kidobni az ablakon meg luxus.
Korántsem patyolat tiszta ez a vezetőség, sőt. Neymar ügy pl, de érdekes módon ez is Laportához köthető, ahogy pl az átigazolási kitiltás kiváltó okai is nála kezdődtek. Úgyhogy azokat az elemeket visszanyúlva is érdemes lenne megnézegetni. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.07.05. 22:43:24

Abban viszont igazat adok Nerónak, hogy tényleg nagyon sok a zűrös ügy a klub körül, és én sem örülök annak hogy a döntéshozók között félvilági elemek vannak. Szabálysértések miatt egyszer már nagyon komolyan megütöttük a bokánkat, 47 millió eurót kidobni az ablakon meg luxus.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.07.05. 22:16:41

Barca oldalon ma a Uniteddel példálozni bármiben is...kicsit sok volt a tütüke hétvégén.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21124
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.07.05. 21:32:40

Nero. írta:Na egy újabb bírság, ezúttal "csak" 47 millió € :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: Vicc komolyan milyen félemberekkel volt és van tele a vezetőség :evil: Nekünk Boatengeket, Pogbákat és Dybalákat kéne igazolni minden további probléma nélkül, de helyette még egy Nolitora se telik meg egy átkozott jobbhátvédre a vállalhatatlan vezetőség miatt. :evil: :evil: Közben egy United akik lassan már menetrendszerűen nem jutnak be a BL-be azt vesz meg akit az aktuális edző épp kiejt a száján. Hagyjuk már... #-o

És most már jó lenne hallani valamit az új mezszponzorral, valamit egy Enrique nyilatkozat is érdekelne hogy mégis a mi a francért kellett nekünk ez az Umtiti nevezetű fazon ennyiért, és mik a további tervek igazolásokra. :roll:
Én sem értem ezt a kifakadást, úgy beszélsz, mintha évek óta nem nyert volna a csapat semmit, és komoly válságban lennénk, pedig halomra nyerte magát a csapat az elmúlt két évben.
Jelenleg nincs szükségünk Boatengekre, Dybalákra, Pogbákra, hisz van egy kés csapatunk. Egyedül a jobbhátvéd posztra lehetne egy nagyobb nevet hozni, de nincs olyan piacon, aki egyértelműen előrelépés lenne.

A védelembe teljesen érthető, hogy miért olyan játékos jött, mint Umtiti. LE-nek van 2 bevállt játékosa a kezdőbe, és 1 megbízható cseréje. Mögéjük tökéletes egy olyan fiatal tehetség, aki 1-2 éven belül, ha tud fejlődni, előrébb léphet a rangsorban. Ha meg nem, olyan nagyot nem bukunk akkor sem, ma már nem olyan nagy összeg, amennyiért érkezik. Stílusban meg passzol a csapatba.

Ha szükség lesz rá, akkor fogunk drágábban is igazolni, ahogy megtettük Neymar, Suarez esetében is, de ez az idő még nem jött el.
én megmaradok Dennis Suareznél
Mondjuk neki pont nem látom nagy értelmét a telitett kp.-ra, de hátha berobban, mint SR.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.05. 19:47:44

Rakiticek, Mathieuk nagyon sokat hozzátettek az elmúlt két év bajnoki címeihez ki egyik ki másik évben....hát sokkal inkább ilyen arcok mint a felsoroltak, azok mehetnek nyugodtan 100 milliókért, mi meg nyerjük a bajnokságokat. Pogba pl nagy kedvencem, s iszonyat atletikus, de soha a büdös életben nem akarom itt látni annyi pénzért mint amennyit rebesgetnek róla, én megmaradok Dennis Suareznél, aki egy speciel spanyol élcsapat egyik meghatározó embere volt......Ennyit a nagy nevekről. :D
Kép
Kép
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.07.05. 17:59:56

S.Agüero írta:
ntibi67 írta:A bajnoki menetrend mikor várható?
3-4 héten belül szerintem. De 19-én kezdődik a szezon, az tuti.
Azt tudtam,hogy a 20.-i hétvégén kezdődik,csak jó lenne már tudni,hogy hazai lesz-e az első meccs.Mert ki mennék a szuperkupa visszavágóra ha hétvégén otthon játszanánk az első bajnokit.De addig nem merünk repjegyet venni.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.07.05. 17:50:36

ntibi67 írta:A bajnoki menetrend mikor várható?
3-4 héten belül szerintem. De 19-én kezdődik a szezon, az tuti.
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.07.05. 17:18:30

A bajnoki menetrend mikor várható?
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.05. 15:58:29

Nero. írta:Nekünk Boatengeket, Pogbákat és Dybalákat kéne igazolni minden további probléma nélkül,
Igazoltunk is 2 évig nagy neveket, ott van most az MSN. Hova kellene most ekkora arc? Védelembe nem tudsz most nagy nevet hozni úgyse, mert nincs mozdítható klasszis - Hummels is a Münchenbe akart menni. Halkan hozzátenném, hogy Boateng is úgy lett ekkora név, hogy lehetőséget kapott, és fejlődött.
Nero. írta:de helyette még egy Nolitora se telik meg egy átkozott jobbhátvédre a vállalhatatlan vezetőség miatt.
Jobbhátvéd azért nem jön, mert Lucho a Vidal-SR kettőssel tervezi megoldani a dolgokat.
Nero. írta:Közben egy United akik lassan már menetrendszerűen nem jutnak be a BL-be azt vesz meg akit az aktuális edző épp kiejt a száján. Hagyjuk már... #-o
Vegyék csak, sokra is mentek velük az elmúlt években. Okosan is lehet igazolni, nem csak drágán.
Nero. írta:És most már jó lenne hallani valamit az új mezszponzorral
Több hónapja is július-augusztus volt a kitűzött dátum a döntésre. Az meg még nem telt le, felesleges előre aggódni.
Nero. írta:valamit egy Enrique nyilatkozat is érdekelne hogy mégis a mi a francért kellett nekünk ez az Umtiti nevezetű fazon ennyiért, és mik a további tervek igazolásokra. :roll:
Mert 25 millió a mai piacon egy fiatal, jó felépítésű, tehetséges, a rendszerünkbe passzoló játékosért nem sok. Védő meg kellett.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.07.05. 15:44:50

Nero. írta:egy Enrique nyilatkozat is érdekelne hogy mégis a mi a francért kellett nekünk ez az Umtiti nevezetű fazon ennyiért, és mik a további tervek igazolásokra. :roll:
talán azért, mert veled ellentétben nem csak két meccsen látták játszani. jah, tudom, nem sztár akkor szhar lehet =D>
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.07.05. 15:35:50

Na egy újabb bírság, ezúttal "csak" 47 millió € :shock: :shock: :shock: :evil: :evil: Vicc komolyan milyen félemberekkel volt és van tele a vezetőség :evil: Nekünk Boatengeket, Pogbákat és Dybalákat kéne igazolni minden további probléma nélkül, de helyette még egy Nolitora se telik meg egy átkozott jobbhátvédre a vállalhatatlan vezetőség miatt. :evil: :evil: Közben egy United akik lassan már menetrendszerűen nem jutnak be a BL-be azt vesz meg akit az aktuális edző épp kiejt a száján. Hagyjuk már... #-o

És most már jó lenne hallani valamit az új mezszponzorral, valamit egy Enrique nyilatkozat is érdekelne hogy mégis a mi a francért kellett nekünk ez az Umtiti nevezetű fazon ennyiért, és mik a további tervek igazolásokra. :roll:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.04. 19:03:40

Ha megy Vermaelen akkor szerintem Umtiti rárepül a 23-asra, Lyonban is ebben tolta.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.07.04. 18:40:51

palesz77 írta:
Amúgy tényleg kíváncsi leszek, hogy ki fogja kapni a 6-ost, SR-nek speciel én nem adnám, nem az a stílus - plusz kezdő nem lesz a középpályán szerintem soha. Remélem jövőre használaton kívül lesz, nem látok rá "alkalmas" embert. Nem mintha manapság sok jelentősége lenne a számoknak, de nekem párnak azért van szentimentális értéke, ez is ilyen - Alvesen fura is volt nekem.
Azért én még reménykedem benne, hogy fog még a középpályán is játszani, én ott szeretem a legjobban. Én azért adnám neki a 6-ost mert a fiatalok között benne látom azt a fajta imádatot és feltétlen szeretet a klub iránt amely megvolt Xaviban és Puyolban. Egyébként szerintem idén nem lesz senkié. Az újak nem hinném, hogy elmernék kérni, másrészt a középpályára nem is érkezik ember. A meglévő kp-k közül meg max Robi lenne az aki elkéri, de szerintem ő maradni fog a 20-asnál.
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.04. 18:29:24

Alfa írta:Jó helyen lesz az Robinál is 8) :wink: .
Alves kivétel volt, de a 6-ost ne a jobbhátvédjeink hordják.. :mrgreen:

Amúgy tényleg kíváncsi leszek, hogy ki fogja kapni a 6-ost, SR-nek speciel én nem adnám, nem az a stílus - plusz kezdő nem lesz a középpályán szerintem soha. Remélem jövőre használaton kívül lesz, nem látok rá "alkalmas" embert. Nem mintha manapság sok jelentősége lenne a számoknak, de nekem párnak azért van szentimentális értéke, ez is ilyen - Alvesen fura is volt nekem.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.07.04. 18:15:11

palesz77 írta: a 6-ost megkapja Verratti jovore
Jó helyen lesz az Robinál is 8) :wink: .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.04. 14:56:22

MessiCesc írta:Ez engem valamiért mindig izgat, szerintetek hányas mezszámot fogja megkapni (Umtiti)? :D
Ugye szabad a 2-es, 6-os, 15-ös, 16-as, ha Sandro elmegy akkor a 19 is. Sztem ő kettes lesz, Denis meg 15 vagy 16. :D Más tipp? :)
Vidal megkapja a 2-est, Umtiti meg Abidal tiszteletere a 22-esben fogja csapatni jovore. Denis 19-es lesz, a 6-ost megkapja Verratti jovore, Samper meg majd a 16-ost. Szolottam. :D
Lezárt