FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.24. 14:34:44

Ter Stegen and Mascherano trained normally today and they will be ready for the league game vs Bilbao. [rac1]
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2016.08.24. 10:39:13

Én optimista vagyok a szezonnal kapcsolatban, és bár nem látom a jövőt, de a triplára nyomtam, nagyszerű lenne, ha harmadjára is összejönne. 8) Nem beszélve arról, hogy LE-nek is kijárna már egy 6 kupás év. :D
A keret elég mély, illetve a játékosok is motiváltok, úgyhogy minden adott egy újabb felejthetetlen szezonhoz.

Visca El BARCA!!!
Kép
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.08.23. 20:00:19

Tavaly ősszel amikor megsérült Alves és nem volt csak SR a padon és kényszerből játszatta,igy fedezte fel az egyik legnagyobb értékünket.
Idén lesérült Mascherano,Alba,Iniesta és nincs Neymar szintén kényszerből játszatnia kellet Dignét,Umtitit,Denist,Ardát és Munirt és mit ad isten,nem gyengén produkálnak.
Szóval kellenek ezek a szerencsés összetevők,hogy bizonyítási lehetőséget kapjanak az új szerzemények és a kiegészítő emberek.És eddig úgy néz ki tudtak élni a lehetőséggel.Csak most az a feladata az edzőnek,hogy játékban is tartsa őket.
Ja és ne feledkezzek meg Gomesről,akiben én nagyon bízom és lehet,hogy találtunk Marlon személyében is egy új középső védőt is.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.23. 19:49:15

Véleményem szerint az mutatja meg igazán, hogy egy csapat igazán korszakos, ha az európai kupa mellett a saját bajnokságát is megnyeri. Egy kupára koncentrálni jóval könnyebb, mint minden sorozatban helytállni a végsőkig.

Lásd: Tény, hogy a Real Madrid 2-szer nyert BL-t, mi meg 3-szor az elmúlt 7 év alatt, DE a Real Madrid egyszer sem volt bajnok mellette, míg mi mind a három BL győzelmünknél egyben Spanyol bajnokok is lettünk.(Amúgy mind az 5 BL győzelmünk alkalmábal, ebben egyedülállóak vagyunk)
Real Madridnak ez utoljára 1957-ben sikerült.
Nem mellesleg mi 3-ból 2-szer Tripláztunk is, ami egyedülálló.

Sosem lehet elvárás egy BL nyerés, de nagyon bízok benne hogy idén megnyerjük, már csak azért is mert akkor nem egy ilyen Real Madrid fog Bl címvédő lenni, az végképp a foci szégyene lenne.

Lehet szemét leszek, de az ideit véleményem szerint egyáltalán nem érdemelték meg. Lehet mondani, hogy azt kell megverni akit kap a csapat, de azért nehogymár egy BL ág kis túlzással olyan könnyű legyen, mint egy EL ág a döntőig.
Komolyan egy gyengélkedő City volt a legerősebb ellenfél amivel összesorsolták őket ELŐDÖNTŐBEN?
Mi a Cityt sorra oktattuk oda-vissza, a LEGJOBB 16 között.
Ehhez képest a BL serleg szerintem sírt, amilyen színvonalú volt a Real-City párharc...Egy ilyen cityt egy öngóllal tudtak csak kiejteni, bravo...Döntőbeli lesgólról meg egyebekről inkább nem beszélek.

Döntőben meg könyvelhető volt a Real Madrid győzelem, hogy miért? Mert az Atletico mindkét méregfoga ki volt eleve húzva: az idegenbeli gól, és a hazai pálya előnye. Különben meg ha nem döntőben találkoznak, házamat rá mertem volna tenni hogy a Calderonban megeszik őket vacsorára.

Ellenben a 2014-es BL győzelmüket elismerem, az megérdemelt volt(mégha csak 1 percen múlott), mert mesterien nullázták le a Bayernt az Allianzban.



Szóval bízom a BL győzelemben, ebben a szezonban is messze a legjobb csapat voltunk, de elrontottuk, mert nem pihentettünk és rosszkor jött ki a hullámvölgy, különben meg a szezon 80%-ában oktattunk, és mindenki tőlünk rettegett.

Szóval nagyon nagy kulcs lesz az, hogy Lucho le tud-e ülni a nagy szenthármassággal, és megvitatni hogy tanulva az idei szezonból, bizony ők is olykor padozni fognak.

Bajnokságot szerintem hozni fogjuk, sokkal mélyebb a keret, sokkal többet tudunk pihentetni, és olyan dolgok valósultak meg amiről eddig csak álmodoztunk: hengereltünk egy Iniesta, és Neymar nélkül, Alba, Masche kieséséről nem is beszélve. Legnagyobb kérdés számomra a JHV poszt, Robi nagyon ügyes, de kérdés hogy bírni fog-e egy ilyen konstans teljesítményt, és nem fog-e a legrosszabb időpontban lesérülni.

Realnál viszont papíron megvannak, de szerintem nem lesz olyan sima a James-Isco dolog. Leginkább egyikük sem illik a játékukba, viszont cserébe vizet dobálgatnak, és hisztiznek, ki tudja milyen csapatbontó lesz ez.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.23. 19:37:09

Kicsit alázatosabban állnék ehhez hozzá, mert szerintem egyértelműen kijelenteni, hogy TOP1 keret nem lehet. Kapásból a bajnokságot nézve a Realé sem gyenge, sőt. Nemzetközileg meg ott a Bayern is, ahol VB győztes hátvéd után hoztak EB győztes középpályást (mondjuk mi is :D). És csapatjátékra meg az Atletico a legkeményebb dió. És kiegészítőelemekre nagyon össze vannak állva. Lehet nem nagy nevek, de a sikeres projekt egyben áll össze.

És lesajnálni a RM-ot meg balgaság lenne, mi reális mi nem, nekik is korszakos csapatuk van, gólrekordok voltak neki, pontrekordok ezalatt a hét-nyolc év alatt nekik is. Pont ez az, hogy közben mi még így is hoztunk 6!!!! bajnokságot. BL-ben 3-2, pont azért, amit veb írt a sorsolás is sokat jelenthet, velünk nem nagyon találkoztak, de ettől még baromi erősek és a két győzelmük nem véletlen. De a bajnokság az igazi fokmérő, ott se sorsolás se semmi, a végén ki nyer. Luchonál is prioritás, nem véletlen. Katalánoknak a bajnokság megnyerése mindig a legfontosabb ezzel is lehet protestálni a spanyol állammal szemben.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.23. 19:30:21

Piqué és Busi nem hiszem, hogy azért nem ül le a padra, mert nem akar. Szimplán nem akarta, vagy nem tudta őket rotálni LE.
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2016.08.23. 19:23:15

ntibi67 írta:Idén nagyon sok fog azon múlni,hogy felnőt emberekhez méltóan,le tudnak-e űlni az "érinthetetlenek" (MSN,Busquets,Piqué) és Luchó,hogy megbeszéljék,hogy a pihentetés nem csak a csapat szempontjából fontos,ha nem az Ő érdekük is.Hiszen egy sérülésmentes,kipihent csapat a záloga a sikeres tavasznak,ami hozza a trófeákat.Én bízom benne,hogy vannak olyan inteligensek,hogy felül tudnak emelkedni az egyéni érdekeiken.Hiszen az idei keret van olyan mély és minőségi,hogy biztosított a kockázat mentes rotáció.
Ezzel egyetértek. Szerintem is ez lehet a kulcs, hogy elkerüljük a tavaszi hullámvölgyet, és behúzzuk a fontosabb kupákat. Én elég optimista vagyok az első pár meccs alapján, ami a rotálást illeti. Lucho nem hülye, nem véletlenül igazoltunk ennyi játékost a nyáron, biztosan játszatni is fogja őket. Tényleg már csak a "sztárokkal" kéne megbeszélni a dolgot, de az például jó jel, hogy Suarezt a szuperkupa visszavágón nem játszott. Illetve a rotálást nem csak úgy kell érteni, hogy meccseket hagynak ki a kulcsemberek, hanem hogy pl. félidőben, 60. perc környékén lehozza a nagyobb neveket. Emlékszem, előző szezonban voltak olyan meccsek, amikor Lucho egyet sem cserélt (!), a sajtó többször meg is találta.
Magyarul szerintem a csapaton és Luchon múlik minden, mert a keret minden kétséget kizáróan TOP1 jelenleg Európában. Én bízom LE-ben, ezért bajnokság/BL duplát várok/érzek. A kupát idén sztem bukjuk, arra most rámegy a Tico.
S.Agüero írta: Egy esetleges Barca-Real BL-döntőn annak jobban tudnék örülni, ha azt nyernénk mondjuk, főleg így, hogy ők lehetnek az elsők, akik megvédik a címet. :D
Döntőben nem akarok velük találkozni, mert ott tényleg nüanszokon múlik minden. Viszont elődöntőben/negyedöntőben szívesen találkoznék velük. 2 meccses párharc során nem tudnak minket legyőzni, ez egyértelmű.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.08.23. 18:47:49

Idén nagyon sok fog azon múlni,hogy felnőt emberekhez méltóan,le tudnak-e űlni az "érinthetetlenek" (MSN,Busquets,Piqué) és Luchó,hogy megbeszéljék,hogy a pihentetés nem csak a csapat szempontjából fontos,ha nem az Ő érdekük is.Hiszen egy sérülésmentes,kipihent csapat a záloga a sikeres tavasznak,ami hozza a trófeákat.Én bízom benne,hogy vannak olyan inteligensek,hogy felül tudnak emelkedni az egyéni érdekeiken.Hiszen az idei keret van olyan mély és minőségi,hogy biztosított a kockázat mentes rotáció.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2016.08.23. 18:16:55

Sok múlik az edzőn, hogy mit tekint prioritásnak. Ha nem a bajnokságot, akkor bőven benne van a kalapban a váratlan ponthullajtás, amit kihasználhatnak a riválisok. Ha a kupát a jövő építésére szánja és a tartalékoknak, B-s játékosoknak ad bizonyítási lehetőséget, akkor kipottyanhatunk, de ez akár meg is érheti. Ha pedig nagyon a BL-re hajt, a kieséses szakaszban rágörcsölhet a csapat.
Én a bajnokságot favorizálnám, a többi meg majd alakul.
Avatar
Ronaldinho&Barca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4507
Csatlakozott: 2007.10.02. 19:49:32

2016.08.23. 17:43:59

Én a bajnokság + bl-t kattintottam. Tetszik nagyon az ahogy erősítettünk a nyáron, mély lett a keret több kulcs poszton is, így remélhetőleg marad elég erő és motiváció a szezon végére. Bajnokságot szerintem hozni fogjuk, viszont a bl-t én nagyon szeretném, elmúlt szezon csorbáját ideje lesz kijavítani. A kupát azért nem választottam, mert másik kettő sokkal fontosabb cím,de egy jó sorsolással lazán vehetjük az akadályt, nálam viszont a BL a nyerő.
Visca El Barca!
Kép
Més que un club
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.08.23. 16:27:57

A Liverpool is nyert BL-t, mégse tartotta senki őket a világ legjobbjának. A Real most pont ugyanez. A bajnokságban ugyan ott vannak a tűzközelben, de rég volt már olyan, amikor esélyesek voltak. Az igazi érték jelenleg a duplázás/triplázás. Akkor elmondhatja magáról egy csapat h a legjobb volt abban a szezonban. Valóságos undort érzek én is ha arra gondolok h a Real 2 BL-t nyert 3 év alatt, miközben a játékuk alapján kb a TOP-be se raknám őket.
Amúgy triplázást raktam én is. :D
A Fifa egy szégyen
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.23. 16:12:25

csababarca írta:Engem idén a bl érdekel.
Vicc hogy 7 éve van a korszakos csapatunk (Peptől nézem) és "csak" 3-2 az arány a realhoz képest, akit ugye lesajnálunk a fórumon.
Szóval nekem prioritás a bl idén.
Persze nem vágok eret magamon ha bajnokságot húzzuk "csak" be.
bl győzelmet nem nehéz egy jó sorsolással összecsalni, szóval nálam ez abszolut nem mérvadó
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
BFC
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 383
Csatlakozott: 2014.07.15. 17:55:16

2016.08.23. 15:53:07

Bajnokság+Kupa szerintem idén is meglesz. A BL meg csak a hab a tortán, ahogy szokták mondani. :lol:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.08.23. 15:51:26

csababarca írta:Engem idén a bl érdekel.
Vicc hogy 7 éve van a korszakos csapatunk (Peptől nézem) és "csak" 3-2 az arány a realhoz képest, akit ugye lesajnálunk a fórumon.
Szóval nekem prioritás a bl idén.
Persze nem vágok eret magamon ha bajnokságot húzzuk "csak" be.
Egyetértek. Ez a 3-2 nagyon nem reális. Ennek ellenére soha nem lehet elvárás a BL-cím, és valószínűbb az hogy nem nyerjük meg, minthogy igen.
Luis Enrique a statisztikák alapján már jobb, mint az edzőlegenda, Pep Guardiola. Luchonak 126, Pepnek 139 mérkőzésre volt szüksége, hogy a 100. győztes meccséhez jusson. A rúgott és kapott gólok tekintetében is jobbak Enrique számai. 100 mecsen 359-91 a mérlege Luchonak, Pepnek 339-108.
Ez meg: =D> =D> =D>
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2016.08.23. 15:46:33

Engem idén a bl érdekel.
Vicc hogy 7 éve van a korszakos csapatunk (Peptől nézem) és "csak" 3-2 az arány a realhoz képest, akit ugye lesajnálunk a fórumon.
Szóval nekem prioritás a bl idén.
Persze nem vágok eret magamon ha bajnokságot húzzuk "csak" be.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.08.23. 15:19:21

én bátor voltam, triplázunk. jelenleg minden adott hozzá
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.08.23. 14:54:47

Húzzuk be a bajnokságot, BL-nek is örülnék, de azt nem lehet elvárni. Egy esetleges Barca-Real BL-döntőn annak jobban tudnék örülni, ha azt nyernénk mondjuk, főleg így, hogy ők lehetnek az elsők, akik megvédik a címet. :D
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.23. 14:33:36

Én toltam egyet a bajnokságra a többi nem is érdekel. :) A Realnak is hosszú évek után abban lehet az erejük, hogy egyben maradtak, de úgy érzem élességre és nehéz szituációkat mi még mindig jobban tudunk lereagálni és behúzzuk ismét. Nagyon fontos lenne, zsinór három bajnoki cím felemelő érzés és mutatja egy csapat erejét és összeszokottságát.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.23. 14:08:35

A fórumozók 45%-a megfordította volna Bravo és MAtS helyzetét, 39% pedig a németet nevezte volna ki elsőszámú kapusnak. Ilyen egyoldalú szavazás se nagyon volt még.. :D Itt az új.

Én arra tippelek, hogy most nem lesz meg a Bajnokság. Ennek meg csak annyi apalja van, hogy mi elég sokszor nyertünk mostanában, a Real meg baromi kevésszer, úgyhogy a nagy számok törvénye alapján lassan "ideje", hogy ők is behúzzanak egyet. Remélem nem így lesz persze, de valamiért azt érzem, hogy most ők fogják megnyerni.
Avatar
mahitoo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1193
Csatlakozott: 2009.11.05. 17:38:37
Tartózkodási hely: Veszprém-Budapest

2016.08.16. 08:32:04

Veidt_madridista. Már nem először olvasom, lehet máskor is te írtad. Alexis nem az akadémiánkról jött ki, kemény pénzért vettük az Udinesetől.
"De a csaj adta meg a telefonszámát!!! Ez olyan, mintha elmennél vadászni, a szarvas kijön az erdőből, elveszi a puskádat, fejbelövi magát és bemászik a csomagtartódba. Persze hogy hazaviszed és megeszed!" :D
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.08.16. 01:10:14

Yokozuna írta:De, ha nem az utánpótlásra támaszkodunk, a Reál sorsára juthatunk, és vágyakozhatunk a bajnoki győzelemre.
Sajnos hatalmas tévedés azt hinni, hogy egy eredményszerben lévő csapatnál van idő beépíteni a nem világklasszis, de tehetséges fiatalokat. A Realnál mindig is azonnali sikert akartunk, Pérez legfőképp, és sokszor ez volt a vesztünk (buta igazolások és edzőmenesztések formájában főként). Ellenben nálatok egy éppen nem túl sikeres időszakon átlendülve épülhetett be a csapatba Messi és Iniesta, később pedig Busquets, akik meghatározó játékosai a mai rendszernek. Ellenben ilyen kaliberű játékosok nagyon ritkán kerülnek ki az akadémiáról, és ezentúl még ritkábban fognak beépülni, mert már ti is az eredménykényszer útján vagytok, ezzel pedig kéz a kézben megérkezett a nagy összegű játékosvásárlás is (Neymar, Suárez), hiszen egyszerűen nincs elég "tét nélküli" meccs, hogy az olyanok mint Pedro, Thiago vagy Alexis kiforrott játékossá érjenek. Ezért is divat manapság a kölcsön, viszont sajnos ez jelentős hátrányokkal bír a közvetlenül az első csapatba beépítéshez képest. Szerintem ez esetben a megoldás az egészséges egyensúly megtalálása a saját nevelésű játékosok kiegészítőjátékosok (saját példából Lucas Vázquez, Jesé, Nacho), saját nevelésű klasszisok (Carvajal) és a klubhoz filozófiában és minőségben is passzoló igazolások között van. Nektek sem csak saját nevelések hozták meg a sikert, ott volt Ronaldinho, Giuly, Eto, Larsson, Deco.
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.16. 00:07:54

Normandia írta:
Bob_Marley írta:Máshogy látjuk, szentimentalizmusból nem lehet megélni.

Ronaldo, Rivaldo bárki elvesztését fel lehetne hozni, nem roppant össze a klub, sikeresebb mint valaha és az egyik oka pont a folyamat racionális döntések. Szisztematikus munka ez az egyik legnagyobb fegyverünk. És lsd van eredménye, ellenpólusnak Madrid szerintem jó példa ott az játszik, akit "bekovetelnek".
De én ezt nem vitatom, nem erről beszélek. Tisztában van vele mindenki, hogy a "kedvencek" előbb utóbb elmennek, abbahagyják stb. Majd lesz másik kedvenc. Szép is lenne, ha azon keseregnék, hogy Romarió miért nem focizik még nálunk. Nem erről szól a dolog. Arról beszéltem, hogy sokak nem vonalzóval huzigálják a képzeletbeli védelmi vonalakat és attól alélnak, ha a mentén áll fel a védelem xy meg z játékosa. Egyszerűen élvezik a játékot, amit legtöbbször a kedvenceik kiszámíthatatlansága, tudása okoz. Ennyi és nem több.
Néha azon csodálkozom, hogy nézel egyáltalán meccset? Elég lenne ha a végeredményt felírnád oszt annyi, mert csak az számít.:-D Nyilván nem így van, csak ez az érzésem.
Nyilasi mondta nem is olyan régen, hogy csak le kell ülni a tv elé és élvezni a barca játékát. Én, hihetetlen tudom, de ezt szoktam tenni.:-D
Elég kifordított ez a megfogalmazás, a győzelem a fontos. A kivel sokadik szempont nálam, pont azért mert ma Ronaldo játszik, holnap meg más. Soha egy játékos sincs a csapat felett, ezt ne felejtsük.
Kép
Kép
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1642
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2016.08.16. 00:05:15

Nekem is Ronaldinho, Eto'o a legnagyobb Barca, és ahogy beépült Messi. Ilyen korszakos zsenik ritkán teremnek, de ez a csapat sem rossz. A mostani utánpótlásban nem látok senkit, talán Deuolofeu volt potenciális jelölt, de más lett a történet. De, ha nem az utánpótlásra támaszkodunk, a Reál sorsára juthatunk, és vágyakozhatunk a bajnoki győzelemre.
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.08.15. 23:53:20

Most még véletlenül sem azt akarom mondani, hogy itt valakinél többre tartom magam, mint szurkoló, viszont ez a sport azért bőven több annál, hogy melyik csapat szurkolói élvezik jobban a meccset. :lol: S nem, nem eredmenyek.com- on nézem a meccset, viszont nem is az ilyen grundos brazilos megoldások miatt veszem rá magam hétről hétre, hogy leüljek a tv elé, azokat a falusi Romárió is megcsinálja, pöttyös labdával :mrgreen: Viszont ez már megint olyan téma, amit itt párszor átbeszéltük, valakinek egy show ez az egész, valakinek több annál, megtériteni egymást úgysem tudjuk :)
Viszont nem állhat egy csapat folyamatosan a legjobbakból, mert a jelen kihat a jövőre. Ha mondjuk folyamatosan Ini játszik, mert jobb, mint Denis vagy Rafinha, ha visszavonul, ott leszünk 0 km-es játékosokkal. Vagy játsszon végig Mascherano, mert jelenleg jobb teljesítményt nyújt, mint Umtiti, aztán később elmegy/kiöregszik mi meg ott leszünk egy "szűz" fiatal védővel.
Akkor meg foghatjuk a fejünket, hogy miért nem kezdtük el beépíteni őket, hogy fejlődjenek, integrálódhassanak a csapatba (ha nem is feltétlenül a kezdőbe). Bizony mindig gondolni kell előre is.

Másrészt akkor meg totál feleslegesen van utánpótlásunk is.
Pont ezaz, hogy nem felesleges az utánpótlás, de azért valakinek nem kell játszania állandóan, mert egyszer lehet, hogy jobb lesz, mint a stabil emberünk. Bizonyitson, és akkor megkapja a lehetőségét, vagy mehet kölcsönbe, mint Denis Suarez ill. Rafinha. Persze itt most a lényegi meccsekről beszélek, nem a kikiriki utolsó elleni, hazai pályás meccsekről, mert természetesen mindenkinek meg kell adni a lehetőséget a bizonyitásra, viszont akkor az a minimum, hogy bizonyitsanak a fiatalok, vagy türjék szó nélkül a padot...
Nézd meg, egy rossz szót se szóltam Digne-Roberto-Denis Suarez hármasra, mert megkapták a lehetőséget, és odaraktak egy nagyon jó teljesitményt. Ha ezt a teljesitményt hozni tudják hosszútávon, biztos vagyok benne, hagy LE találni fog nekik helyet a kezdő környékén, vagy 12. számú játékosok lesznek...
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.08.15. 23:39:56

Bob_Marley írta:Máshogy látjuk, szentimentalizmusból nem lehet megélni.

Ronaldo, Rivaldo bárki elvesztését fel lehetne hozni, nem roppant össze a klub, sikeresebb mint valaha és az egyik oka pont a folyamat racionális döntések. Szisztematikus munka ez az egyik legnagyobb fegyverünk. És lsd van eredménye, ellenpólusnak Madrid szerintem jó példa ott az játszik, akit "bekovetelnek".
De én ezt nem vitatom, nem erről beszélek. Tisztában van vele mindenki, hogy a "kedvencek" előbb utóbb elmennek, abbahagyják stb. Majd lesz másik kedvenc. Szép is lenne, ha azon keseregnék, hogy Romarió miért nem focizik még nálunk. Nem erről szól a dolog. Arról beszéltem, hogy sokak nem vonalzóval huzigálják a képzeletbeli védelmi vonalakat és attól alélnak, ha a mentén áll fel a védelem xy meg z játékosa. Egyszerűen élvezik a játékot, amit legtöbbször a kedvenceik kiszámíthatatlansága, tudása okoz. Ennyi és nem több.
Néha azon csodálkozom, hogy nézel egyáltalán meccset? Elég lenne ha a végeredményt felírnád oszt annyi, mert csak az számít.:-D Nyilván nem így van, csak ez az érzésem.
Nyilasi mondta nem is olyan régen, hogy csak le kell ülni a tv elé és élvezni a barca játékát. Én, hihetetlen tudom, de ezt szoktam tenni.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Lezárt