FC Barcelona 18/19

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Mit tippelsz szezon végére?

Nem nyerünk 1 kupát se a 3-ból
24
18%
Megnyerjük a Bajnokságot
21
16%
Megnyerjük a BL-t
3
2%
Megnyerjük a Kupát
15
11%
Megnyerjük a Bajnokságot és a Kupát
28
21%
Megnyerjük a Bajnokságot és a BL-t
11
8%
Megnyerjük a BL-t és a Kupát
1
1%
Triplázunk
32
24%
 
Szavazatok száma: 135
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.07.20. 11:10:47

Nero. írta:Ezt a múltkor én is megmertem említeni, de kilettem röhögve hogy hogy lehet szóbahozni a Unitedet egy Barca-fórumon, hogy miért arra nem kaptam választ. :D
persze h ki lettél röhögve, ezután is ki leszel. egy klub sikerességét a pályán elért eredményei, a kupák száma határozza meg. ezért volt vicces, hogy pont itt példálózol a uniteddel. 463272 milliós szponzoruk van, kit érdekel? mire mentek vele?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.07.20. 11:02:51

pep71 írta:MU 71 millió, közben BL-ben sem indulnak :D Barcelona 35 millió..ok, tudom, hogy a United, a legértékesebb angol fociklub és világszerte is az egyik legtöbb szurkolóval rendelkező egyesület, de ez óriási különbség és az ő javukra.Pont, hogy fordítva kéne lennie :D
fizetések meg az egekben,jövőre ennél sokkal komolyabb mezszponzor kellene
..nem indulni és kiesni, nem megnyerni
reklám szempontjából talán még rosszabb....nem ismerem az okokat, de annyit azért lehet sejteni, hogy nem erősítette Barto pozícióit a BL.-kiesésünk.
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2016.07.20. 10:25:19

José Suárez, Nili, Marlon, José Antonio Martínez, Borja, Gumbau, Carbonell, Aleñá, Perea, Alfaro, Cardona, Abeledo és Cámara edz a nagyokkal ma délelőtt. Luis Enrique tehát - a sérült Varo kivételével - gyakorlatilag a B csapat összes új igazolását meghívta az edzésre, miközben többek között Tarín, Kaptoum, Paik és Mujica hiányzása elég feltűnő. Remélem, arról van szó, hogy Lucho kipróbálgat majd nagyjából mindenkit a következő napokban, és hamarosan Tarínékra is sor kerül... :D
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.07.19. 18:33:37

pep71 írta:MU 71 millió, közben BL-ben sem indulnak :D Barcelona 35 millió..ok, tudom, hogy a United, a legértékesebb angol fociklub és világszerte is az egyik legtöbb szurkolóval rendelkező egyesület, de ez óriási különbség és az ő javukra.Pont, hogy fordítva kéne lennie :D
fizetések meg az egekben,jövőre ennél sokkal komolyabb mezszponzor kellene
Ezt a múltkor én is megmertem említeni, de kilettem röhögve hogy hogy lehet szóbahozni a Unitedet egy Barca-fórumon, hogy miért arra nem kaptam választ. :D

35 milla... Hát jobb mint a semmi. Én már beletörődtem hogy üzletileg ritka bénák vagyunk. Ez 5-10 éve se volt másképpen.
Valahol olvastam, hogy a Katariak amúgy megvennék a stadion nevét is. Na mondjuk azt biztos nem adnám. :roll:
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
pep71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1102
Csatlakozott: 2011.08.30. 00:28:51

2016.07.19. 15:33:15

MU 71 millió, közben BL-ben sem indulnak :D Barcelona 35 millió..ok, tudom, hogy a United, a legértékesebb angol fociklub és világszerte is az egyik legtöbb szurkolóval rendelkező egyesület, de ez óriási különbség és az ő javukra.Pont, hogy fordítva kéne lennie :D
fizetések meg az egekben,jövőre ennél sokkal komolyabb mezszponzor kellene
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.07.19. 15:10:45

szerintem az is benne van, hogy a nagyobb cégeknek egy picit talán necces a barcát támogatni, mert akkor akarva-akaratlanul is kinyilvánítják h katalónia mellett vannak és ez nem biztos, hogy jó nekik. persze aki a fifán él meg a football manageren, annak nehéz megemészteni a ilyen dolgokat...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2016.07.19. 15:39:05-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.19. 15:09:58

hajnesz írta:Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy én pl. hiába szeretnék évente 200milliót kapni, ha nincs olyan cég, aki engem szponzorálna ennyiért.
http://www.eurobarca.hu/index.php?menu=hir&id=17263

Itt van, második bekezdés. Minket szponzoráltak volna 65 millióért, csak aztán mégse..
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2016.07.19. 14:37:22

Viszont azt is figyelembe kell venni, hogy én pl. hiába szeretnék évente 200milliót kapni, ha nincs olyan cég, aki engem szponzorálna ennyiért.
A világ legjobb csapata és a legjobban csengő márka még sajnos mindig nem ugyanaz, itt van példának az MU. Ferguson óta csak szenvednek, de még mindig kapják a lóvét a semmire...
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.07.19. 14:31:01

Normandia írta:
ntibi67 írta:Megint bebizonyította a vezetőségünk a rátermetségét.
Meglebegtették az új szponzor érkezését 60 M
Maradt a régi 35 M
Tehát mínusz 25M indulunk
A -25 milla max a vágyainkhoz képest minusz. Úgy emlékszem, hogy új szerződést nem tudtunk kötni ez évtől, ezért marad még egy évig az arab vonal. Több mint a semmi, jövőre meg kötünk mással.
A tényen nem változtatt,hogy az utóbbi évtized legeredményesebb csapataként messze nem a miénk a legjobban fizető szponzor.Lehet,hogy ez másnak csak vágy,nálam ELVÁRÁS!
Az meg nálam nehezen elfogadható érv,hogy több mint a semmi.Ha a vezetőségnek ilyen a hozzáállása akkor érdemtelenek a Barca vezetésére!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.19. 14:30:08

Normandia írta:A -25 milla max a vágyainkhoz képest minusz. Úgy emlékszem, hogy új szerződést nem tudtunk kötni ez évtől, ezért marad még egy évig az arab vonal. Több mint a semmi, jövőre meg kötünk mással.
Választások előtt Bartoék váltig állították, hogy van egy 60 milliós ajánlat a Qatartól, és ha új elnök lesz majd, akkor ők is aláírhatják, vagy kereshetnek saját szponzort. Azt valamiért aztán mégse írták alá - pedig nyertek -, és a 2-3 60 millás ajánlatból, amiről szó volt, lett semmi. Azért ez tényleg cink, az Amazon is 45-öt adna max, mi meg 60-65 körül akarunk. Nem tudom, hogy nem volt egyáltalán 60-as ajánlat, és akkor ott kamuztak, vagy volt, csak valamiért mégse sikerült megkötni..
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.07.19. 14:12:51

ntibi67 írta:Megint bebizonyította a vezetőségünk a rátermetségét.
Meglebegtették az új szponzor érkezését 60 M
Maradt a régi 35 M
Tehát mínusz 25M indulunk
A -25 milla max a vágyainkhoz képest minusz. Úgy emlékszem, hogy új szerződést nem tudtunk kötni ez évtől, ezért marad még egy évig az arab vonal. Több mint a semmi, jövőre meg kötünk mással.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.07.19. 13:50:25

Megint bebizonyította a vezetőségünk a rátermetségét.
Meglebegtették az új szponzor érkezését 60 M
Maradt a régi 35 M
Tehát mínusz 25M indulunk
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2458
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2016.07.19. 00:30:37

Jó az amerikai rendszer, legfeljebb nem tökéletes. Van fizetési sapka, kiegyenlítettebbek az erőviszonyok, több a jó meccs. NBA-ben hosszú távon nem szokott nagy meglepetés történni, de az NHL például teljesen kiszámíthatatlan, szezonkezdetkor megtippelhetetlen, ki lesz a bajnok. Amíg az 5 csapatos dívízió-rendszer működött, előfordult, hogy olyan divízióelsők jutottak harmadikként a rájátszásba, akik egyébként pontszám alapján kiestek volna. Ez a divíziós rendszer sok kritikát kapott, azóta az megszűnt, de a lényeg, a kiegyenlített erőviszonyok azóta is fennállnak az NHL-ben. Az NBA-ben világosabbak az erőviszonyok, de a focihoz képest több a jó meccs, meg alapból több meccset játszanak, mint bármelyik focis ligában.
A foci teljesen más, a La Ligában is két csapat viszi el a szurkolók többségét, a rajongók nagy része nem is igényelné azokat a viszonyokat, amik az USA-ban vannak. Az USA-ban meg az lenne elképzelhetetlen, hogy novemberben eldől a liga...
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.18. 19:56:06

Az amerikai rendszer sem jó még az NBA-ben sem, mert ment is a berzenkedés, hogy pl pár éve a nyugati kilencedik nem jutott be, de az Keleten negyediket ért volna. :D Meg ugye az alapszakasz rendszer sem totál kiegyenlített, más konferenciából csak egyet tolsz és a többi. Míg fociban pont ezért tartom többre a bajnokságot, mert nincs kérdés mindenki oda-vissza. Ráadásul a világ legjobb csapataiból három is itt van, a maradék kettő három meg speciel az EL-t veri évről-évre.

Ezt is többször átbeszéltük, tartom hogy van annyi nehéz meccs a bajnokságban is mint a BL-ben ezért nem tétel az sem, hogy ott erősebb csapatok vannak, mert nincsenek. A végső győzelemig 13 meccsen kell szerepelni. Ennyi nehéz meccs van a Ligában is, ráadásul a Bl negyedik kiemeltek általában nem világverő együttesek. Az igaz, hogy egy rossz meccsen kilehet esni, drámai faktor nagyobb. Viszont ne felejtsük az utóbbi években rendre az utolsó fordulók környékén dőlt el a bajnokság és az utóbbi években 1 győzelmen belül voltak a végén csapatok és nem kettő hanem most már évről-évre három is. Így a drámaiság itt is megfigyelhető és nem nagyon fér bele a hibázás.

Pont amiatt is, hogy itt nem lehet vita, nálam a bajnokság mindig előrébb lesz és a legfontosabb sorozat minden év kezdetén.
Kép
Kép
Kép
bowlinggolyo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1984
Csatlakozott: 2006.05.10. 11:15:00

2016.07.18. 16:55:25

[quote="Res"][quote="mess2009"]...[quote]...[quote]

Tökéletesen eltér a két sportág a most felvázolt cikkben, de érdemes elolvasni, mert ugyanezt a témát boncolgatja.

Tündérmese (BL) vs. Igazságosság (Bajnokság)

Innentől mindenkinek szuverén joga eldönteni, hogy melyiket értékeli nagyobbra. Nekem személy szerint a bajnokság fontosabb, mert jobban megmutatja egy csapat erősségét.
Visca el Barca!!!
GO Colts GO!!!
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2016.07.18. 13:44:30

Veidt_madridista írta:Res: de ez ketelu fegyver, mert a bajnokságban pont hogy belefér akar tobb hiba is, de a BL-ben egy elrontott meccsel vege lehet Mindennek.
Igen, Ezen és is elgondolkodtam. Mondjuk úgy, hogy objektíve nehezebb bajnokságot nyerni, szubjektíve meg nehezebb BL-t nyeri, mert ahhoz több szerencse kell. :mrgreen:
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.07.18. 12:14:14

itt a munkába állás időpontja, messi állítólag kapott +1 hetet az itt feltüntetetthez képest

http://www.nemzetisport.hu/data/cikk/2/ ... so_640.jpg" target="_blank
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Veidt_madridista
Madridista
Hozzászólások: 836
Csatlakozott: 2016.05.25. 22:41:18
Tartózkodási hely: Miskolc

2016.07.18. 11:39:52

Res: de ez ketelu fegyver, mert a bajnokságban pont hogy belefér akar tobb hiba is, de a BL-ben egy elrontott meccsel vege lehet Mindennek.
Kép
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2016.07.18. 10:57:09

mess2009 írta:látom ugyan, hogy a polémia két emberes de egy dologban mégis engedtessék meg: melyik a jelentősebb sport(üzleti?!) érdem? a Liga vagy a BL.?
eddig azt hittem ez evidens. mármint, hogy a BL. de úgy látom a fociban nincsenek evidenciák.
csak egy próba: a BL. a (nemzeti)bajnokságok győztesei -és helyezettjei- külön megmérettetése! az azt jelenti, hogy a bajnokok közül melyik a legjobb ....van sok jó bajnok de melyik a legjobb!!
nekem ennyi is elég egy szerényen tárgyilagos értékrendhez miszerint a BL. trófea az európai elit nemzetek közötti megmérettetésének a díja és ilyenformán rangban és értékben a nemzeti bajnokságok trófeái felett áll.
Nyilván presztízsét tekintve - köszönhetően a sok reklámnak és körítésnek, valamint az egyenes kiesés varázsának - a BL rangosabb, ezzel együtt a legerősebb bajnokságot nyilván sokkal nehezebb megnyerni, ahogy azt már Mou is megállapította...

A BL - hasonlóan a nemzetközi tornákhoz - sokszor a szerencsén (pl. sorsoláson) és a formaidőzítésen múlik. Jó példa erre az idei szezon, akár a Madrid, akár a Portugál válogatott útját gondolom végig. A bajnokságban viszont folyamatosan kell jól teljesíteni, kevesebb szerepet kap a szerencse, ergo igazságosabb eredmény születik. Nyilván nem lenne ilyen egyértelmű a verdikt részemről, ha a több bajnokság hasonló szintet képviselne, mint a spanyol, de erről már hosszú évek óta szó sincs. Mind az angol, mind az olasz, mind a német jelenleg egy szinttel lejjebb van, a többi meg ezek után következik.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.07.18. 10:41:26

Új hír: Messi +1 hét szabadságot kapott, ezért augusztus 1-én fog csatlakozni.
(Gondolom Mascherano is, bár őt nem említették)

mess2009:

Naigen, de ez már igazából nem BAJNOKOK Ligája, elvégre pl spanyolból is 3+1 csapat szállhat ringbe, míg régen tényleg csak a bajnokok indulhattak.

Real Madrid is 2014-ben, és idén is úgy lett BL győztes hogy nem is volt bajnok már mióta.
SŐT ha azt nézzük, mi sem bajnokként nevezve nyertünk, mert másodikok lettünk 2014-ben.

DE még a 2013-mas Bayern sem úgy nyerte meg hogy bajnokként indult.

2012-ben Chelsea sem.

Legutoljára mi voltunk 2011-ben, akik bajnokként neveztek a BL-be, és nyerték meg... :lol:

Azért ebbe most durva belegondolni.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.07.18. 08:40:07

látom ugyan, hogy a polémia két emberes de egy dologban mégis engedtessék meg: melyik a jelentősebb sport(üzleti?!) érdem? a Liga vagy a BL.?
eddig azt hittem ez evidens. mármint, hogy a BL. de úgy látom a fociban nincsenek evidenciák.
csak egy próba: a BL. a (nemzeti)bajnokságok győztesei -és helyezettjei- külön megmérettetése! az azt jelenti, hogy a bajnokok közül melyik a legjobb ....van sok jó bajnok de melyik a legjobb!!
nekem ennyi is elég egy szerényen tárgyilagos értékrendhez miszerint a BL. trófea az európai elit nemzetek közötti megmérettetésének a díja és ilyenformán rangban és értékben a nemzeti bajnokságok trófeái felett áll.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.18. 07:14:03

recrea írta:
A témát meg Te hoztad fel az Adriano topikban ;) Azt is, h én jövök egy sörrel a dolog miatt.
Úgy emlékszem azt írtad ha nem verjük meg a Realt jössz egy sörrel.

A többi ugyanaz mint írtam, más intervallumot nézel. Miért nem az egészet? Az a legnagyobb cél. Sok kicsi adja az egész hatását.

És miért lett másabb fizikálisan 3-4 meccsel később? Mert nem kellett hétköznap is játszani. :wink: És volt idő regenerálódni.

A bajnokságot meg kint is többre értékelik, egy katalánnak az hogy a spanyolt megnyerheti és ezzel protestálhat a rendszer ellen mindennél többet ér. Mikor kint voltam még így vélekedtek. :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2016.07.17. 23:52:04

https://scontent-vie1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=57F2FA46
Kupa és Liga győzelem utáni ünneplésen.

Luchonál az a reakció mindent visz :lol: :lol:
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.07.17. 23:21:05

Még mindig nem az egész bajnokságról és a végéről beszélek, ezt értsd meg kérlek, szóval a reagálásod nagyrésze nem is ide tartozik, erre építed az érveidet, de szóba se hoztam. Én arról az egy meccsről meg a következményéről beszélek, nem arról, h ki nyerte a bajnokságot. Miért ne lehetne csak erről beszélni? Ok, ott fáradtak voltak, de 3 fordulóra is rá, aztán a következőben meg nem? Mentálisan esett szét a bagázs, nem fizikálisan. Én annyit állítottam, h a Real elleni meccs negatív hatással volt az azt követő időszakra, meccs előtt is ezt állítottam, már akkor is reagáltam arra, h azt irtad nem oszt nem szoroz. Előtte győzelmek, utána vereségek, nem túl bonyolult. Ne keverd ide a bajnokság végeredményét, nem érdekel, nem is volt téma. Ha erről lenne szó, akkor azt mondanám, h igazad van, igen, matekban a végén nem számított.

Legfontosabb csak a Te véleményed szerint, ha itt mindneki a szívére tenné a kezét, akkor gyanítom a BL-t választaná, javaslom is egy szavazás kiírását :D A cél a BL győzelem (is) volt, nem értük el, többek között azért, mert mentálisan legatyásodva érkeztünk az Atma elleni meccsbe és azért, mert megelégedtünk az egygólos sikerrel. Amúgy, végeredmény tekintetében legalább annyi ellenpélda van, mint példa. Márhogy csak az számít, sztem inkább az oda vezető út ;)

A témát meg Te hoztad fel az Adriano topikban ;) Azt is, h én jövök egy sörrel a dolog miatt.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19557
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.07.17. 22:43:19

Csak nem tudjuk megállni. :D

Szerintem meg az a hibás tézis, hogy egy meccsre akarsz ráhúzni valamit és okozatit beállítani, ráadásul úgyhogy nem döntött a végső sorrendben. És pont hogy sokkal inkább volt benne fizikai dolog. Válogatott szünet után, sok utazás sűrű meccsek, nem volt elég a regenerálódás. Főleg a DA játékosoknál volt ez. Odatették magukat, 1:1 után is mentek, de nem jött össze. Figyelj osztott-szorzott az a vereség? Szorosabb volt a vége, de bakker hát csak megnyertük. :D Kiestünk a BL-ből? És akkor mi a ménkű van, a legfontosabbat csak behúztuk és azért nem számított, mert a fiúk előtte tettek róla ne számítson az a vereség. A felétől kezdve végig vezettünk.

A Celta-Sevilla vereség elég közel volt egymáshoz, közötte volt egy Las Palmas 2:1.

És nézd vissza mi volt akkor is a véleményem mikor feljöttek. Sokan már rég temették a dolgokat.

Szerintem egy dologban érthetünk egyet, hogy megnyertük a bajnokságot. :D És erről beszélek végig, hogy akkor mégis mit befolyásolt a dolog? Hullámvölgy volt? Mindig is volt és lesz elején is volt, de mit befolyásolt? Jelentett a végén? Nem. Nekem meg ez a lényeg, ez a hatás nálam. Lemegy 38 forduló, munka és annak hatása eredményben. Nem 1-1 meccs a lényeg, azért kaptunk ki a RM-tól mert akkor jobbak voltak és egyébként meg belefért mert előtte meg a többiekkel szemben voltunk mi jobbak. És ez az összkép. Ezek a tények, hogy nyertünk és beszélgetünk feltételezésről, hogy mentálisan szétestünk meg miegymás. Bakker ha szétestünk volna akkor nem csináljuk meg a végén, akkor nem fordítunk az Atletico ellen akkor nincs semmi kupa. Volt egy nehéz időszak, váltig állítom fizikailag estünk szét és jött pár vereség. De nem is lehet bírni azt amit pl ősszel meg letoltunk. Egyébként már akkor mondtam mikor ment az ilyen rekord olyan rekord, hogy szép és jó, de maradjon erő tavaszra is.Nem akkor kell villogni mikor megvan a meccs.

És a témát nem én hoztam fel, hanem te. :D És nem érzem miért jönnék virtuális sörrel, mikor mi nyertünk a végén. És ez az összhatás. Azon polemizálunk, hogy volt pár gyengébb meccs és miért? Legyen akkor a te álláspontod, ezt írtam korábban is, de ÖSSZESSÉGÉBEN meg nem befolyásolta az eredményt. És mi ha nem ez a lényeg? Erre írtam a maratoni példát, de bármi mást írhatnék. Van egy cél és teljesíted, annyira számított az az 1 meccs mint bármelyik másik, mert az egészből lett 38 és győzelem a végén.A célt elértük vagy sem? Hát igen, akkor meg nem rohadtul édes mindegy hogy kikaptunk-e akkor vagy sem? :D
Kép
Kép
Kép
Lezárt