Samuel Umtiti

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.26. 12:55:42

dani87 írta:
2021.08.26. 09:18:22
MatyiG írta:
2021.08.25. 23:21:45
Nem lenne ezzel baj, ha anno nem a sámánokkal kezelteti a térdét.
Hagyjuk már ezt a témát, soha semmi normális forrás nem támasztotta ezt alá.
Hivatalos oldal is lehozta pedig.
Barca_10
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1489
Csatlakozott: 2009.06.27. 15:50:43

2021.08.26. 12:44:24

Gonosz leszek, egyáltalán nem bánom hogy Piké rásérül, Umtitiért viszont nagy kár mert egy betonfal volt kb. Azt viszont elképzelni sem tudom milyen sámánnál járhatott, tapasztalatból tudom hogy az igazi sámánok a lelket és az elmét gyógyítják nem a térdproblémákat. Úgy tűnik nála az első sem sikerült, kár érte hogy ennyi esze van.
“...I like the idea of a black sun; like a black hole is space, sucking everything into darkness, where we came from and where we’re heading...”
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.26. 10:15:40

Barcaforever írta:
2021.08.26. 09:35:48

2 nagy okos, Piqué meg Umtiti, egyik se műttette meg a térdét, látszik a végeredmény, a 2 kezdő belsővédünk totál lelassult, Piqué meg folyamatosan rá is sérül. Mondjuk a munkához úgy kell hozzáállni, hogy más is hozzáférjen, ők ezt teljesítették.
Fati megműtette magát, és csak negyedszerre sikerült, az első 3 (!!!) műtét sikertelen volt.
Egyáltalán nem biztos, hogy műtéttel jobban felépültek volna. Ez csak találgatás.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.26. 09:47:58

Makanaki írta:
2021.08.25. 22:11:23

Teljesen egyet tudok érteni.
Hát persze, hogy nem profi és sportszerűtlen és akármi, de hány olyan Barca szurkoló van aki adna a klubnak 1-5-10-20 milliót ajándékba? 100 ilyen szurkoló már kihúzná a klubot a gödörből. Fütyűlni és szidni lehet, mert rosszat tesz a csapatnak, de nem minden az ő hibája (és nem feltétlenül védeni szeretném).
Nézzük kizárólag csak a pozitívumokat Umtiti szemszögéből:
- aláírt egy szerződést és tartja magát hozzá, ezért a csapattársak rossz szemmel kellene nézzenek rá? Miatta ment el Messi?
- rendesen edz, szeretne játszani, viszont bármennyire is szeretne 3-4 középső védő előtte van, de nem is számítanak rá, mit tehetne még?
- lehet hogy egy másik csapatnál 10-20 évig kellene játsszon a következő 2 évi béréért, a kedvenc munkahelyedért megtennéd?
- jó formában volt, alapember volt, neki sem jött jól a sérülés, valahol biztosan sportember és játszani szeretne (sok-sok pénzért)
- a saját nevelésű katalán csapatkapitányok is alig mentek bele a fizetés csökkentésbe, akkor meg?
Azért ne hasonlítsunk már egy szurkolót egy játékoshoz. Főleg, hogy neki ez a munkája.
-Nem azt mondom, hogy rossz szemmel kellene rájuk nézni, de nem biztos, hogy örülnek, hogy akkora sz..ban van a klub, hogy játékosokat sem tud nevezni, a klub szabadulna tőle, mert ez segítség lenne az egyenesbe álláshoz. A többiek pedig csökkentik a fizetésüket. Egyenlőre a kapitányok, de nincs messze Griezmann és Coutinho sem. (főleg az előbbi hajlik rá)
-Ha ennyire szeretne játszani, akkor biztosan nem marad mert kerek-perec megmondták neki, hogy, "figyu 6. játékos vagy a rotációban, ne nagyon számíts játékpercekre." Ha ezután is marad az számomra nem azt mutatja, hogy neki annyira fontos a játék.
-Ha eligazol és tényleg olyan jó formában van 3-4 milliót simán kereshet, ami később több is lehet. Ha elkezdi hozni azt a formát egy komolyabb csapat is elviheti. Itt lehet kap két évig brutál fizetést, de utána max. valami alsó-közép kategóriás csapatban köthet ki minimális fizetésért. Mi a jobb ha nem játszik és két évig jó fizetést kap utána meg létminimum, vagy egy közepes bér még 7-8-9 évig? Szóval anyagilag sem biztos, hogy jobban jár.
-Azt a lehetőséget is megkapta, hogy ingyen távozzon még két évig élő szerződéssel, amivel amúgy is bukik a klub.
-A bércsökkentés nem tudom hogy jön ide, de ez rendben ment ment. Nem lehet egyik napról a másikra, azt is meg kell előznie tárgyalásoknak. Egyedül SR problémás, de ő is a lejáró szerződése miatt.

Nem ekézni akarom a franciát, de a magatartása nem igazán sportemberhez méltó. Még az védhető lenne, ha próbálkoznának de nem vinné el egy csapat sem, de így, hogy megegyeznek egy váltásban a klubbal, aztán néhány nap múlva azt mondja, hogy mégsem hallgat meg más csapatot és minden ajánlatot elutasít én nem tudok semmi együttérzést tanúsítani vagy bármennyire a védelmembe venni. Ráadásul ezzel a döntésével minden esélye elszállt, hogy a válogatottba visszakerüljön. Pedig ha valaminek, akkor ennek ösztönöznie kellett volna.
Forca Barca!!!!
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.08.26. 09:35:48

dani87 írta:
2021.08.26. 09:18:22
MatyiG írta:
2021.08.25. 23:21:45
Nem lenne ezzel baj, ha anno nem a sámánokkal kezelteti a térdét.
Hagyjuk már ezt a témát, soha semmi normális forrás nem támasztotta ezt alá.
2 nagy okos, Piqué meg Umtiti, egyik se műttette meg a térdét, látszik a végeredmény, a 2 kezdő belsővédünk totál lelassult, Piqué meg folyamatosan rá is sérül. Mondjuk a munkához úgy kell hozzáállni, hogy más is hozzáférjen, ők ezt teljesítették.
Kép
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.26. 09:18:22

MatyiG írta:
2021.08.25. 23:21:45
Nem lenne ezzel baj, ha anno nem a sámánokkal kezelteti a térdét.
Hagyjuk már ezt a témát, soha semmi normális forrás nem támasztotta ezt alá.
de Jong
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.08.25. 02:01:06

2021.08.26. 08:13:21

menczel írta:
2021.08.25. 17:33:02
De könnyű lenne a a négy kapitánynak úgy néznie a helyzetet, hogy ők azért kényszerülnek kevesebbet keresni, miközben a kezdőben játszanak (SR közel hozzá), hogy az ilyen mihaszna tetvek, mint Umtiti a legjobban fizetett szurkolót alakítsa a lelátón.
Ezt vajon hogy lehet feldolgozni. És hogy van pofája Umtitinek a szemükbe nézni?
A "mihaszna tetvek" nagyon... hmmm durva megfogalmazás.
A csapatkapitányok pedig nem azért keresnek kevesebbet, hanem azért mert eddig kerestek sokat. Nem csak az eredményeikhez képest, hanem más csapatok játékosainak béréhez képest is. Az hiszem ezt ők is így látják.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.25. 23:21:45

Nem lenne ezzel baj, ha anno nem a sámánokkal kezelteti a térdét.
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2021.08.25. 22:11:23

jclayton írta:
2021.08.24. 21:33:03
A focis munkaszerződés egy határozott időre szóló megállapodás. 2018-ban a klub képviselői leültek Umtitihez (mint a csapat legjobb védőjéhez) és kvázi azt mondták neki:
"Tetszik, amit csinálsz, szeretnénk megtartani, 24 éves vagy, előtted az élet, a Manchester United majdnem kivásárolt 60 millióért, ami a régi záradékod. Írjunk alá öt évre. Kapsz ezért évi 11 milliót. Nagyon szeretünk!"
"Remek, oké."
Umtiti játszott, aztán megsérült, aztán megint megsérült, most meg állítólag rendben van, valójában pedig nem tudni. Ezt követően (két évvel a szerződése lejárta előtt) nagyjából a következő jelenet játszódott le:
"Helló világ, Umtiti eladó!"
:a távolban átsuhan egy ördögszekér a sivatag fölött:
"Figyelj Samuel, bajban vagyunk, menj el!"
"De benne van a szerződésemben, hogy két évig még sok-sok pénzt kapok tőletek! Én vagyok a csapat kulcsfigurája!"
"Oké, de mi bajban vagyunk. Meg nem is játszanál. Menj csak el, miért ilyen nehéz dolog ez?"
"Tudjátok, hogy ilyen előzmények után máshol kapok mondjuk évi egymilliót. Az húszmilliós differencia. Csak azért, mert szépen kéritek? Mi vagyok én, Máltai Szeretetszolgálat?"
"Igen, a Klubnak ha elmész, az Szolgálat!"
"Fckaiserslautern you, ha találtok valakit, aki kifizeti nekem az évi tizenegyet, nektek meg valamilyen szimbolikus összeget, akkor megyek. Sok sikert a keresgéléshez, majd szóljatok."
:a távolban átsuhan egy másik ördögszekér:
"Samuel, figyelj, bekeményítünk, ha nem mész magadtól, mi felbontjuk a szerződésed!"
"Oké, sok sikert" :távolban a telefon hangja, ahogy valaki tárcsáz egy nagyon jó ügyvédet"
:a távolban egy harmadik ördögszekér is megjelenik:
A klub hivatalos álláspontja: "Rajongóim, társaim, hát Umtiti nem hajlandó önfeláldozni magát a Csapat érdekéért, hogy kifizessük a bérét valaki másnak, elnézést, ezt nem ide. Hát ember az ilyen? Fütyüljük ki!"
Teljesen egyet tudok érteni.
Hát persze, hogy nem profi és sportszerűtlen és akármi, de hány olyan Barca szurkoló van aki adna a klubnak 1-5-10-20 milliót ajándékba? 100 ilyen szurkoló már kihúzná a klubot a gödörből. Fütyűlni és szidni lehet, mert rosszat tesz a csapatnak, de nem minden az ő hibája (és nem feltétlenül védeni szeretném).
Nézzük kizárólag csak a pozitívumokat Umtiti szemszögéből:
- aláírt egy szerződést és tartja magát hozzá, ezért a csapattársak rossz szemmel kellene nézzenek rá? Miatta ment el Messi?
- rendesen edz, szeretne játszani, viszont bármennyire is szeretne 3-4 középső védő előtte van, de nem is számítanak rá, mit tehetne még?
- lehet hogy egy másik csapatnál 10-20 évig kellene játsszon a következő 2 évi béréért, a kedvenc munkahelyedért megtennéd?
- jó formában volt, alapember volt, neki sem jött jól a sérülés, valahol biztosan sportember és játszani szeretne (sok-sok pénzért)
- a saját nevelésű katalán csapatkapitányok is alig mentek bele a fizetés csökkentésbe, akkor meg?
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1612
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2021.08.25. 17:33:02

De könnyű lenne a a négy kapitánynak úgy néznie a helyzetet, hogy ők azért kényszerülnek kevesebbet keresni, miközben a kezdőben játszanak (SR közel hozzá), hogy az ilyen mihaszna tetvek, mint Umtiti a legjobban fizetett szurkolót alakítsa a lelátón.
Ezt vajon hogy lehet feldolgozni. És hogy van pofája Umtitinek a szemükbe nézni?
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2021.08.25. 16:31:11

szerintem meg bevetheto lehet mindketto, mert elegge sok a serultunk mostansag es a vedoket sujtja :(
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2021.08.25. 15:01:02

vg99 írta:
2021.08.25. 15:00:06
jclayton írta:
2021.08.25. 14:43:09
https://www.barcablaugranes.com/fc-barc ... ona-report Na, most épp az a helyzet több forrás szerint is, hogy rendezte a viszonyát a klubvezetéssel (ami valószínűleg egy nagyon fagyos hangulatú találkozó lehetett) és maradni fog.
akkor adjuk el Lenglet-t, mert bőven felesleges mindkettő..
Lenglet legalább le tud játszani két meccset egymás után.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2021.08.25. 15:00:06

jclayton írta:
2021.08.25. 14:43:09
https://www.barcablaugranes.com/fc-barc ... ona-report Na, most épp az a helyzet több forrás szerint is, hogy rendezte a viszonyát a klubvezetéssel (ami valószínűleg egy nagyon fagyos hangulatú találkozó lehetett) és maradni fog.
akkor adjuk el Lenglet-t, mert bőven felesleges mindkettő..
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.08.25. 14:43:09

https://www.barcablaugranes.com/fc-barc ... ona-report Na, most épp az a helyzet több forrás szerint is, hogy rendezte a viszonyát a klubvezetéssel (ami valószínűleg egy nagyon fagyos hangulatú találkozó lehetett) és maradni fog.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2021.08.25. 14:36:57

sanika01 írta:
2021.08.24. 23:19:20
Igazából érthető, hogy Umtiti marad és próbál minél többet "kihozni" a múltjából. Viszont ez lehet nagyon kétélű...

Egyrészt, ha marad és tényleg kitölti a két évet a szerződéséből, nagyon nehéz lesz neki még valaha is top szinteni játszani. Ha jól számolom, már 29 éves lesz ls szinte biztos, hogy nem fog tudni top csapathoz igazolni. Ha utána jól is játszana a jövébeli csapatából, 30+ évesen már nagy valószinúséggel nem fognak kapkodni utána...

Viszont, ha esetleg most elmenne egy másik csapatba, és jól játszana egy-két évet, akkor 29 évesen még mindig lehetne esélye újra egy nagyobb csapatba igazolni.

Ami most történik, az szerintem az égvilágon senkinek nem jó. Oké, hogy kap egy rakat pénzt, de nem játszik, nem kedvelik a szurkolók, nem ideális körülötte a légkör. Plusz a csapat hasznára sincs és még fizetni is kell érte...

Szóval, ha nem sikerül eladni, amire nagyon kevés esélyt látok már, én mindenképpen megpróbálnám játszatni, Ha tényleg olyan jó erőállapotban van, mint olvasni lehetett, még az is megtörténhet, hogy újra segíteni tudná a csapatot...
Én leginkább ezzel értek egyet. 27 éves középhátvéd. Még 7-8 év alsó hangon benne lehet a pályafutásában. Voltak tárgyalások a Lyonnal és a Roma is érdeklődött. A klub és Umtiti is belement abba a megoldásba, hogy minden további nélkül eligazolhat. Ahogy Pjanicnál is akarták egy kölcsönnel a klub állta volna egy részét a bérének, de meg is vehették volna, a klub nem támasztott akadályt, partner lett volna, mehetett volna ingyen. Valami lelépési bónuszról is szó volt, arra már nem emlékszem pontosan.
Ha a Lyonban vagy egy hasonló nívójú klubban elkezd játszani, formába lendül még bármi történhet, akár a válogatottba is visszakerülhet vagy egy nagyobb klub is elviheti 2-3 éven belül, ha tényleg olyan jó erőben van. Majdhogy a karrierje derekán van. És nem 1-2 milliót keresett volna. Most igen, kap egy valag pénzt, de úgy kinek kell majd 30 évesen, ha 2-3 évet nem játszott, előtte pedig 2 komoly sérülésen esett át. Jó esetben is elkerül valami alsókategóriás csapathoz, ahol aztán tényleg nem lesz megfizetve. Arról nem beszélve, hogy itt már haragszik rá az edző, a vezetőség, fütyülik a szurkolók. De abban sem vagyok biztos, hogy a csapattársak nem fújnak rá.

Még anyagilag sem biztos, hogy megéri neki kitölteni a szerződését, ha hosszútávon nézzük. Nagyon nagy esély van rá, hogy ha itt lejár már senkinek sem fog kelleni. Elmehet jó esetben bohóckodni 1-2 millióért, ha szerencséje van.

Amellett ő elsősorban sportember. Legalábbis névlegesen. Nyilván nagyon fontos a pénz, de gondolom ő játszani akar, a munkáját teljesíteni. A válogatottságra ezzel a döntésével már keresztet vethet, úgy tűnik ez sem érdekli. Pedig sansza még lehetne rá.

Nem akarom őt elővenni és ráverni az egészet, de amit most csinál az minden csak nem profi hozzáállás, hogy erről a pinpongozásról ne is beszéljünk.

Nézzük Pjanicot. Ő a klubbal együttműködve folyamatosan keresi a lehetőséget, hogy el tudjon menni, ahol rendszeresen játszhat. A fizetésének egy részéről is lemondana, akár egy Fiorentinaba is elmenne. A klub is partner megpróbálják kiokoskodni, hogy a mennyit állhatnak a béréből.
Pedig ő már 31 éves középpályás. Tényleg lógathatná a lábát és hébe-hóba még játszik is. De ő inkább a játéklehetőséget keresi, még ha kicsit kevesebb pénzt is kap. Valami hasonlót várna el az ember Umtititől vagy Moribától.
Forca Barca!!!!
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.25. 11:57:59

Barcaforever írta:
2021.08.24. 20:57:10

Hát én akkor megsziklázlak. :lol: Hogy a fenébe lenne már igaza? A foci, tudom a pénzről szól, de ezzel egy életre leírja magát. Csodálkoznék, ha a jövőben az ilyen esetek elkerülésére nem tennének a szerződésekbe egy záradékot.

Most egy pl, van egy házasság, a férfi tartja el a családot, a nő mindent megkap, de nyíltan fűvel fával megcsalja a férfit, effektíve nem működik a házasságuk, de a nő nem akar elválni az anyagi jólét miatt, a férje pedig kézzel lábbal menekülne tőle, szted igaza van a nőnek? :D
Szerintem ez rossz példa. Ez házasságtörés, vagyis a szerződés megszegése az egyik fél részéről.
Umtiti nem szegte meg a szerződését. Mióta felépült, edz a csapattal, ha beteszik, játszik.
(Az más kérdés, mit mond el róla, hogy inkább padozik évekig a jó pénzért, mint hogy elmenjen focizni valahova, jóval kevesebb pénzért.)

de Jong írta:
2021.08.25. 02:18:03
Teljes mértékben megértem a klubot amikor azt mondja, Umtiti pályafutása a Barcában véget ért. Én úgy emlékszem, hogy miután megemelték a fizuját megsérült, és az orvosi stáb javaslata ellenére nem a műtétet választotta, hanem először pihi a szezon végéig, majd az új szezon megint pihi, mert nem terhelhető a lába. így elment két szezon, a harmadikban meg használhatatlan volt...
Egyáltalán nem volt partner a klubbal szemben. Ahogy most sem az. Nem érdekel mit produkál az edzésen. Távozzon!
Most nem azért, de látva, az orvosi stábunk miket művel néha (lásd Fati például), én teljesen megértem, hogy nem akarta műttetni magát. De persze lehet, hogy rosszul választott, ezt már nem fogjuk megtudni.
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.08.25. 11:04:00

Kovbal88 írta:
2021.08.25. 10:38:39
Szerinted ez így működik a mai világban?
Érdekes lenne látni egy profi szerződést. Mikor még azt is beleírják, hogy hány kg lehet, mikor fekszik le, mit eszik stb.
Umtiti hozzáállása, pedig nem profi sportolóra vall.
Hát, a Barcelona egészen biztosan ismeri Umtiti szerződésének a legapróbb részletét is és minden lehetőséget megvizsgáltak a legális szerződésbontásra.
Alapesetben ugye a kölcsönt tartották a legjobb megoldásnak, de így sem találtak olyan csapatot, amelyik értelmezhető részét fizette volna Umtiti bérének. Utána néhány napig az volt a hír, hogy felbonthatják a szerződést, mert megtehetik, három évvel a szerződéskötés után ugyanis szankciók nélkül megszüntethető a kontraktus (https://www.sport.es/en/news/barca/barc ... s-11997130). Ez nem jött össze a mai napig, feltételezem azért, mert rosszul értelmezték a szabályokat és/vagy továbbra is kompenzálni kellene őt, lehet, hogy az orvosi vizsgálatok szerint Umtiti tényleg makkegészséges, esetleg az amortizáció miatt súlyosan érintené a klub idei gazdálkodását. A legújabb hírek szerint megint az a helyzet, hogy Umtiti megmakacsolta magát és nem megy sehová (https://www.sport.es/en/news/barca/barc ... u-12012110), a klub pedig "drasztikus intézkedéseket" helyezett kilátásba. Az vagy a veszteségek lenyelése és szerződésbontás kompenzációval, vagy Umtiti nem játszatása és... mondjuk rituális megszégyenítése, esetleg megölik a macskáját, nem tudom, mi lehet a mostaninál drasztikusabb.

Nekem amúgy nem jön be ez a Moribánál is alkalmazott keménykedés, mert arra utal, hogy tudatos terv helyett pánikmódban vannak a gazdasági osztályon. Aztán persze ki tudja. Ha Umtitit az utolsó pillanatban elpasszolják kölcsönbe, Moribát meg eladják tizenöt millióért, akkor mégiscsak ez volt a jó stratégia. Ha nem jön össze egyik sem, akkor pedig a klub nyakán marad két játékos, akiket elvből nem akarnak játszatni, a bérüket fizetik, de cserébe egyenes gerinccel mondhatják a szurkolóknak, hogy ők a hibásak. Ha ez megéri ennyi pénzért...
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.25. 10:58:57

Kovbal88 írta:
2021.08.25. 10:38:39
Mikor még azt is beleírják, hogy hány kg lehet, mikor fekszik le, mit eszik stb.
Na most nem akarom letörni a légváraidat, de én munkámból adódóan láttam már többet is, igaz csak NB1-est és el kell mondanom neked ez városi legenda.

Nem is lehet ilyen kikötést tenni mert ez személyiségi jogok korlátozása és egyébként nemzetközi sportjogász kollégák akiket ismerek azt mondják minél nyugatabbra mész annál inkább sportolóknak kedvező szerződések vannak.

Nem a 80-as évek NFL-jében vagyunk ahol, minden marhaságot le lehetett írni és nyilvánosságra lehetett, hozni, hogy egy játékos milyen sérülést szenvedett és milyen visszamaradó hatásai vannak.

Nem mondom nyilván van olyan hülye, aki aláír egy-egy baromságot, de egyébként ha bíróságra viszed azzal, hogy mi kikötöttük ennyi lehet a súlya és elhízott, konkrétan kiröhög a bíró. Ezt nem képletesen mondom, ilyen már láttam. Hozzáteszem nálunk a profi sportjog gyerekcipőbe jár ahhoz képest ami Nyugaton van, ott még inkább ilyen. És, hogy miért ilyen? Azért hogy ne rabszolga kereskedelemnek tűnjön.

Ilyen elhízás, sérülés, rehabilitációs szabályok megszegése esetén bónuszok vannak, amiktől elesel. Az alapbért csak akkor lehet levonni - maradjunk a focinál- ha nem jársz edzésre, megtagadod az edzői utasítást és cserénél nem jössz le, stb.

Egyébként teljesen úgy működnek mint a határozott idejű munkaszerződés. Ha felbontod idő előtt indoklás nélkül fizetsz. Mondjuk Magyarországon nem igaz, de azt hiszem, hogy spanyolba igen, hogy nem csak a szerződéséből hátra lévő időt fizeted ki, hanem kártérítést is kérhet, ami az elmaradt bér többszöröse lehet. Emlékezzetek, hogy Arda Turan három évig volt kölcsönben.

Ez a hosszú lejáratú kontraktus veszélye. Umtititől is ezért em szabadulhatunk felbontással.
Kép
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2021.08.25. 10:38:39

jclayton írta:
2021.08.24. 21:33:03
A focis munkaszerződés egy határozott időre szóló megállapodás. 2018-ban a klub képviselői leültek Umtitihez (mint a csapat legjobb védőjéhez) és kvázi azt mondták neki:
"Tetszik, amit csinálsz, szeretnénk megtartani, 24 éves vagy, előtted az élet, a Manchester United majdnem kivásárolt 60 millióért, ami a régi záradékod. Írjunk alá öt évre. Kapsz ezért évi 11 milliót. Nagyon szeretünk!"
"Remek, oké."
Umtiti játszott, aztán megsérült, aztán megint megsérült, most meg állítólag rendben van, valójában pedig nem tudni. Ezt követően (két évvel a szerződése lejárta előtt) nagyjából a következő jelenet játszódott le:
"Helló világ, Umtiti eladó!"
:a távolban átsuhan egy ördögszekér a sivatag fölött:
"Figyelj Samuel, bajban vagyunk, menj el!"
"De benne van a szerződésemben, hogy két évig még sok-sok pénzt kapok tőletek! Én vagyok a csapat kulcsfigurája!"
"Oké, de mi bajban vagyunk. Meg nem is játszanál. Menj csak el, miért ilyen nehéz dolog ez?"
"Tudjátok, hogy ilyen előzmények után máshol kapok mondjuk évi egymilliót. Az húszmilliós differencia. Csak azért, mert szépen kéritek? Mi vagyok én, Máltai Szeretetszolgálat?"
"Igen, a Klubnak ha elmész, az Szolgálat!"
"Fckaiserslautern you, ha találtok valakit, aki kifizeti nekem az évi tizenegyet, nektek meg valamilyen szimbolikus összeget, akkor megyek. Sok sikert a keresgéléshez, majd szóljatok."
:a távolban átsuhan egy másik ördögszekér:
"Samuel, figyelj, bekeményítünk, ha nem mész magadtól, mi felbontjuk a szerződésed!"
"Oké, sok sikert" :távolban a telefon hangja, ahogy valaki tárcsáz egy nagyon jó ügyvédet"
:a távolban egy harmadik ördögszekér is megjelenik:
A klub hivatalos álláspontja: "Rajongóim, társaim, hát Umtiti nem hajlandó önfeláldozni magát a Csapat érdekéért, hogy kifizessük a bérét valaki másnak, elnézést, ezt nem ide. Hát ember az ilyen? Fütyüljük ki!"
Szerinted ez így működik a mai világban?
Érdekes lenne látni egy profi szerződést. Mikor még azt is beleírják, hogy hány kg lehet, mikor fekszik le, mit eszik stb.
Umtiti hozzáállása, pedig nem profi sportolóra vall.
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2021.08.25. 06:10:11

de Jong írta:
2021.08.25. 02:18:03
sansz írta:
2021.08.25. 00:04:08
az ellene folyó kirohanások nagyon egyoldalúak és a tényeket mellőzőek sokszor.
Teljes mértékben megértem a klubot amikor azt mondja, Umtiti pályafutása a Barcában véget ért. Én úgy emlékszem, hogy miután megemelték a fizuját megsérült, és az orvosi stáb javaslata ellenére nem a műtétet választotta, hanem először pihi a szezon végéig, majd az új szezon megint pihi, mert nem terhelhető a lába. így elment két szezon, a harmadikban meg használhatatlan volt...
Egyáltalán nem volt partner a klubbal szemben. Ahogy most sem az. Nem érdekel mit produkál az edzésen. Távozzon!
Egész pontosan egy ilyen záradékot, ha vki olyan okos, h nem a klub által javasolt módszert választja, hanem szembe megy vele, akkor tudjon rá, hogy a klub is tehet mást vele, mint a norma.
Kép
de Jong
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2021.08.25. 02:01:06

2021.08.25. 02:18:03

sansz írta:
2021.08.25. 00:04:08
az ellene folyó kirohanások nagyon egyoldalúak és a tényeket mellőzőek sokszor.
Teljes mértékben megértem a klubot amikor azt mondja, Umtiti pályafutása a Barcában véget ért. Én úgy emlékszem, hogy miután megemelték a fizuját megsérült, és az orvosi stáb javaslata ellenére nem a műtétet választotta, hanem először pihi a szezon végéig, majd az új szezon megint pihi, mert nem terhelhető a lába. így elment két szezon, a harmadikban meg használhatatlan volt...
Egyáltalán nem volt partner a klubbal szemben. Ahogy most sem az. Nem érdekel mit produkál az edzésen. Távozzon!
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2021.08.25. 00:04:08

Barcaforever írta:
2021.08.24. 20:57:10


Hát én akkor megsziklázlak. :lol: Hogy a fenébe lenne már igaza? A foci, tudom a pénzről szól, de ezzel egy életre leírja magát. Csodálkoznék, ha a jövőben az ilyen esetek elkerülésére nem tennének a szerződésekbe egy záradékot.

Most egy pl, van egy házasság, a férfi tartja el a családot, a nő mindent megkap, de nyíltan fűvel fával megcsalja a férfit, effektíve nem működik a házasságuk, de a nő nem akar elválni az anyagi jólét miatt, a férje pedig kézzel lábbal menekülne tőle, szted igaza van a nőnek? :D
De mégis milyen záradékot? Azt kell látni,hogy egy szerződés mindig mindkét félnek rizikós. Aztán van mikor a játékos jön ki jobban,van mikor a klub. Egyébként hiába megy a sírás egyesektől,hogy szegény csapatok, mert többnyire pont a klubok a nyertesek. Hány olyat hallottunk már,hogy xy nyilatkozza,hogy mindigis itt akartam játszani, aztán a klubja eladta, úgyhogy nyilatkozhatta utána az ellentétjét. Milliókat kereső modern rabszolgák sokszor a játékosok és hiába írnak alá, sokszor nem rajtuk múlik,hogy hol kötnek ki.A klubok adják és veszik őket, ők meg próbálnak jó képet vágni hozzá.
Szóval nem tudom milyen záradékot tennél a szerződésbe. Ha megsérülsz,akkor bukod a pénzed? Ebbe hány játékos menne bele? A sérülés sajnos nagyon benne van egy jatékos életében. Vagy játékperchez kötnéd a bért? Az is kényelmes. Nem engedünk el a MUba,ha épp kellesz, de simán eldobhatunk,ha padoztatunk pár hónapot.

Ez nem így működik. Mint mondtam, a szerződés rizikó mindkét félnek. A játékosnak is,mert mi van,ha nem kapod meg az éveid alatt a beígért perceket, de közben el sem adnak annak a csapatnak,ahova mennél?
A klubnak meg az a rizikó,hogy évekre kell megvásárolnia a játékost, amit fixen ki kell fizetnie, akkor is, ha lesérül,vagy csak simán nem válik be a játékos.

Itt ugyebár határozott idejű szerződésekről van szó, nem olyan, mint te,mint normál munkavállaló kapsz egy szerződés módosítást kisebb fizuval, hanem olyan,mintha az elmúlt évek fizetéseiből is vissza kéne adnod.
Umtiti ellen évek óta megy a lejárató kampány, vuduzással meg mittomén mivel nem vádolták már meg. Aztán most, amikor nagyon kéne egy jó belső védő, és végre egészséges és állítólag jobb fizikai állapotban van,mint a sérülése előtt, akkor a padra sem tesszük,mert a rohadék nem hajlandó elmenni a Lyonba a harmadannyi fizetésért.
Nonszensz az egész helyzet. Úgy csinálnak páran,mintha csak a klub lenne vesztes, Umtiti meg jól elvan. De nem biztos,hogy ha elengedjük a MUba akkor megsérül,vagy,ha igen,lehet jobb orvoshoz kerül és most ünnepelt sztár lenne. Jelenleg a fizetés az egyetlen dolog,ami nem óriási kudarc neki, de azért mondjon le erről is. És lehet mondani,hogy milyen sportember,aki inkább választja a lelátót a pénzért, de meg is lehet fordítani: szükségünk lenne belső védőre, de inkább lelátón tartunk valakit,csak,hogy rossz legyen neki, mert nem rúgja fel a szerződését.

A házasságos példa nagyon erőltetett és hímsoviniszta. A valóságban egy rossz házasságban is két emberről szól a történet,melyben lehet nem ugyanannyira,de mindkét fél hibás és lehet mindkét fél szenved is. Ha a klub és Umtiti kapcsolatát mindenképp egy rossz házasságra akarjuk leképezni,akkor inkább úgy kéne,hogy a nőnek volt egy kedves,jólelkű vőlegénye, de aztán jött Béla és elcsábította a lányt, elüldözte a vőlegényt és mindent beígért,hogyha őt veszi el, akkor mindent megad neki,amire csak vágyik.Ház,autó,ékszerek.. Így is volt, aztán egy autóbalesetben a szép lány arca megsérül, Béla duzzogva állja az orvosi beavatkozást, de mire felépül a lány,már rég mással tervez. El akar válni, és kéri vissza a házat,kocsit,ékszert. Na itt kinek van igaza?
Én nem akarom Umtitit okos, jólelkű srácnak beállítani,mert nem ismerem. Csak az ellene folyó kirohanások nagyon egyoldalúak és a tényeket mellőzőek sokszor.
Avatar
sanika01
Barça B
Hozzászólások: 91
Csatlakozott: 2008.01.20. 19:47:08

2021.08.24. 23:19:20

Igazából érthető, hogy Umtiti marad és próbál minél többet "kihozni" a múltjából. Viszont ez lehet nagyon kétélű...

Egyrészt, ha marad és tényleg kitölti a két évet a szerződéséből, nagyon nehéz lesz neki még valaha is top szinteni játszani. Ha jól számolom, már 29 éves lesz ls szinte biztos, hogy nem fog tudni top csapathoz igazolni. Ha utána jól is játszana a jövébeli csapatából, 30+ évesen már nagy valószinúséggel nem fognak kapkodni utána...

Viszont, ha esetleg most elmenne egy másik csapatba, és jól játszana egy-két évet, akkor 29 évesen még mindig lehetne esélye újra egy nagyobb csapatba igazolni.

Ami most történik, az szerintem az égvilágon senkinek nem jó. Oké, hogy kap egy rakat pénzt, de nem játszik, nem kedvelik a szurkolók, nem ideális körülötte a légkör. Plusz a csapat hasznára sincs és még fizetni is kell érte...

Szóval, ha nem sikerül eladni, amire nagyon kevés esélyt látok már, én mindenképpen megpróbálnám játszatni, Ha tényleg olyan jó erőállapotban van, mint olvasni lehetett, még az is megtörténhet, hogy újra segíteni tudná a csapatot...
"Football is a simple game; 22 men chase a ball for 90 minutes and at the end, the Germans win." - Gary Lineker
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2021.08.24. 21:53:35

Barcaforever írta:
2021.08.24. 20:57:10
...
Abba gondolj bele, hogy a csávó full kényszerpályán van. Elküldeni nem tudjuk, Ő meg vígan pénzt keres.

Ha belegondoltok semmi mást nem tehet csak marad.

Valóban sportemberileg, emberileg, erkölcsileg, minden szempontból full- gáz ezt én alá írom. De a csávó az egyetlen dolgot teheti amit tehet. Mi voltunk a barmok, hogy ilyen helyzetbe hoztuk magunkat. Sajnos ez van...

De nézzük meg azt a szempontot amit a jclayton kolléga mondott. Van egy élő szerződése, amit a mint a klub kulcsfigurájának adtak. Mi azt mondtuk, hogy ollé megtartjuk hullámtaps.

Sérülés. Közel egy év kihagyás. Kiszorulás, esélyes vége a karrierednek top szinten. Innen hova mehetsz? Vissza a csiga zabállókhoz apróért, vagy Katarba a világ segglyukára közép lóvéért a sivatag kellős közepére és soha többé senki nem fog hallani rólad, 27 évesen. Nem tudjuk milyen állapotba van az a láb. Lehet, hogy nem tud már hosszú távon úgy teljesíteni mint kéne és ezt ő is tudja.

Mi mi azt mondjuk feleslegessé vált ingyenélő.

Pénzből élsz, amit még most megkeresel, utána már a kutya se fogja felajánlani. A szerződésedből még van két év. Az 22 milla, vagy elmész valahova 2-3 millióért és ott lepukkansz végleg. A csúcskarrier bukta. Ki akarnak rakni. Engeded? Persze hogy nem.

Mi azt mondjuk mocskos ingyenélő aki csődbe viszi a klubot.

Nem olyan egyszerű ez a képlet, mint ahogy mondjuk. Menjen innen ahova akar, csak a pénzt viszi. Anó egy imádott játékosról beszélünk, akinek egy sérülés tönkre vágta a karrierjét kb. a csúcsán.Az, hogy műtve volt, nem volt műtve megint tök mellékes, mert nem tudjuk, hogy az is miért úgy történt ahogy. Szidhatjuk mint a bokrot és szerintem is full unszimpatikus amit már csinál, de most az ő helyzetében tegye a szívére mindenki a kezét és gondolja át, ő hogy döntene.
Kép
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2021.08.24. 21:33:03

A focis munkaszerződés egy határozott időre szóló megállapodás. 2018-ban a klub képviselői leültek Umtitihez (mint a csapat legjobb védőjéhez) és kvázi azt mondták neki:
"Tetszik, amit csinálsz, szeretnénk megtartani, 24 éves vagy, előtted az élet, a Manchester United majdnem kivásárolt 60 millióért, ami a régi záradékod. Írjunk alá öt évre. Kapsz ezért évi 11 milliót. Nagyon szeretünk!"
"Remek, oké."
Umtiti játszott, aztán megsérült, aztán megint megsérült, most meg állítólag rendben van, valójában pedig nem tudni. Ezt követően (két évvel a szerződése lejárta előtt) nagyjából a következő jelenet játszódott le:
"Helló világ, Umtiti eladó!"
:a távolban átsuhan egy ördögszekér a sivatag fölött:
"Figyelj Samuel, bajban vagyunk, menj el!"
"De benne van a szerződésemben, hogy két évig még sok-sok pénzt kapok tőletek! Én vagyok a csapat kulcsfigurája!"
"Oké, de mi bajban vagyunk. Meg nem is játszanál. Menj csak el, miért ilyen nehéz dolog ez?"
"Tudjátok, hogy ilyen előzmények után máshol kapok mondjuk évi egymilliót. Az húszmilliós differencia. Csak azért, mert szépen kéritek? Mi vagyok én, Máltai Szeretetszolgálat?"
"Igen, a Klubnak ha elmész, az Szolgálat!"
"Fckaiserslautern you, ha találtok valakit, aki kifizeti nekem az évi tizenegyet, nektek meg valamilyen szimbolikus összeget, akkor megyek. Sok sikert a keresgéléshez, majd szóljatok."
:a távolban átsuhan egy másik ördögszekér:
"Samuel, figyelj, bekeményítünk, ha nem mész magadtól, mi felbontjuk a szerződésed!"
"Oké, sok sikert" :távolban a telefon hangja, ahogy valaki tárcsáz egy nagyon jó ügyvédet"
:a távolban egy harmadik ördögszekér is megjelenik:
A klub hivatalos álláspontja: "Rajongóim, társaim, hát Umtiti nem hajlandó önfeláldozni magát a Csapat érdekéért, hogy kifizessük a bérét valaki másnak, elnézést, ezt nem ide. Hát ember az ilyen? Fütyüljük ki!"
Válasz küldése