Sergi Samper

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.07.30. 18:14:42

Igen, eddig pozitív csalódás nekem, a srác pedig eddig is bírtam, remélem marad és megkapja az esélyt. Busi szerepét nehéz betölteni, de ő azon kevese egyike aki képes lehet rá.
És sokkal többet tud adni a csapatnak mint Gomes pl.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.07.30. 17:36:00

Én nem. A srácról süt, hogy SR szintjén imádja a klubot - aki lássuk be elég sokat végigpadozott itt, mielőtt számításba került -, Xavi érkezéséig én maradnék még a klub kötelékeinél egész biztosan, azok után amit most nyilatkozott.. 2-3 évnél többet nem kellene vár várnia, akkor lesz 25, posztját tekintve még 10 évet lehúzhat máshol is, ha a Maestrotól se kap lehetőséget.

Amúgy a túrán látszott, hogy elég sokat fejlődött, többet mozog, dinamikusabb, keményebb mint eddig. Sajnálni fogom, mert én tuti biztos vagyok benne, hogy menni fog kölcsönbe most is - gondolom Gamperen se látom, pedig nagyon vártam már -, de szerintem ennyi idősen még nem kell temetnie a Barcás karrierjét.. Csak bazi türelmesnek kell lennie, de eddig láthattuk, hogy ezzel nincs gondja. Remélem nem telik be nála a pohár most se még.
MessiNeymarSuarez írta:Samper rosszul szállt be, konkrétan faulttal, de utána szépen feljavult.
Én annak konkrétan örültem. Régen nem lépte volna meg azt a taktikai faultot, pedig ilyenkor ez nagyon kell. Sokkal kevésbé tűnt gyámoltalannak, mint tavaly, hátrafele sokat segített neki a granadai kölcsön. Helyezkedéséről nem is beszélve.

Nyilván jobb lett volna ha szerel tisztán, és nem sárgát kap, de az én szememben egyértelmű fejlődés, hogy nem hagyta aztán a párharcot..
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.07.30. 17:12:43

Ha még egy Paulinhot is betesznek elé, egyetértünk, azt kell mondjam.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.30. 17:04:23

Helyében - ilyen előszezon után - nem fogadnám el, ha újra kölcsön akarnának adni. Azt mondanám, adjanak el nekem megfelelő helyre vagy bontsák fel a szerződésemet.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.07.23. 02:19:58

Sampernek maradnia kell! Ő lesz Valverse embere.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.04. 09:13:03

Amikor a Roma elleni Bl meccsen beállt, meg voltam győződve a képességeiről, azt gondoltam, stabilan felkerülhetne a nagyokhoz. Sajnos itt a bizalom tényleg hiányzott, pedig speciel Gomesnek összesen nem volt tán annyi ígéretes momentuma, mint ennek a srácnak azon a derbin-még ha az akkor már egy agyonnyert meccs is volt...
Rivaldo-A Legnagyobb.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.04. 06:48:29

Ha az előszezonban nem tudja meggyőzni Valverdet, akkor örökre keresztet vethetünk rá. Unzuénál meg éppen nincs keresni valója, mert LE-vel együtt ő nyírta ki nálunk.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.03. 12:35:10

Sergi Samper ● Full Season Show ● 2016/17

Remélem jövőre jobb csapathoz megy kölcsönbe, Celta akár pont jó lehetne Unzuéval. :-k Mondjuk annak örülnék a legjobban, ha maradna és játszana, de erre sok esélyt nem látok sajna.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.04.16. 21:29:09

Egy fiatal játékos szinte nem bizonyíthat, ha az edző nem bízik benne. Ez volt Samper esete LE-vel. De itt van Deulofeu példája is: talán a Milan a negyedik csapata és itt jött össze a képesség, a mentalitás és az edzői koncepció. Majd kiderül, hogy ki lesz az edző, mit akar játszatni, kiben bízik, kit enged el stb. El tudom képzelni, hogy Samper visszajön és előbb-utóbb kirobbanthatatlan lesz a Barcaból és azt is, hogy csak kevesen fogják ide-oda igazoló játékosként emlegetni, hogy pedig mekkora tehetségnek látszott. A foci karrier szerencse dolga is - talán a nagy gólvágókat kivéve.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.16. 20:07:54

Egy kiesés ellen küzdő csapatnál pont nem fogják nézni, hogy ki lesz a csapatukban jövőre vagy ki nem. Egy céljuk van csak a bent maradás.

Senki nem írta le Sampert egyébként, én azzal nem értettem egyet, amit palesz77 írt. Franc se gondolta, hogy ilyen nehezen illeszkedik be Gomes, de hogy Denis azt pláne nem. Mindkettő már többet bizonyított mint Samper, teljesen logikus volt kölcsönadni Sergit, de nem jött úgy össze neki habár fejlődött.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.04.16. 19:51:33

palesz77 írta:Persze, abban egyetértek, hogy ez a kölcsön nem lesz a jövőben követendő példaként emlegetve. Szezon felében ha játszott, lényegesen jobban is összejöhetett volna ez, amiben neki is nyilván van szerepe. Én csak azt mondom, hogy annak ellenére, hogy ez így sikerült ahogy, összességében az kiderült, hogy egy játszó csapatban az első osztályban is hozni tudja a szintjét - 21 éves játékoshoz mérten -, képes keményebben is játszani ha kell, és van benne potenciál még mindig. Nem egy sikersztori, de nem is egy totális kudarc ez a kölcsön, annak ellenére sem, hogy így alakult a vége. Gomes részt elfogadom, elfogult vagyok vele, tény, de szerintem akkor is többre lenne nála képes jelenleg. Gomes sok rendszerben lehetne hasznosabb játékos, a Granadában is pl, de nálunk szerintem pont nem.
A kölcsönadós sztoriknak is két arca van. Ahhoz, hogy valakinek tényleg sikersztori legyen egy ilyen szisztéma igen kiemelkedőt kell alkotnia. Az, hogy valaki csere vagy kevesebbet játszik nem feltétlenül azért van mert a képességei nem predesztinálják többre.
Ha odadobnak egy edzőnek egy 20-21 éves játékost azzal, hogy egy évig itt van utána pedig vagy megy vissza vagy tovább nem lesz prioritás, hogy őt játszassa. Főleg egy olyan játékosnak, akinek ez az első szezonja és kell a játékperc. Nem fogja elkezdeni beépíteni, hogy mire stabil játékos lesz már mehet el.
Ez a baj a kölcsönszerződésekkel. Ha pedig elővásárlási joguk van és tényleg beválik akkor meg elviszik. Egy ilyen idős Xavi sem hiszem, hogy többet játszana, főleg ahogy palesz is leírta a Granada helyzetét.
De Sandro is jó példa. Kötve hiszem, hogy kölcsönjátékosként ennyi perce lenne a Malaga-ban, pedig látjuk, hogy a csapat gólkirálya.

Inkább az alapján kellene megítélni Sampert is, hogy nézed mikor játszik és nem felmenni a transfermarktra és megnézni hány meccse van.
Arról nem beszélve, hogy irányítani is képes. A B-ben is rengetegszer amolyan Xavi szerepkörben játszott mert Eusebio szerelmes volt Gumbauba.
Én egyáltalán nem írnám le Sampert, Gomes helyett tökéletes lett volna, többek között ezért is bánom, hogy hoztuk a portugált, mert minimum egy évig még a nyakunkon marad, holott ezt a szintet bőven lehozná Sergi és fejlődhetne.
Forca Barca!!!!
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.09. 18:50:03

Persze, abban egyetértek, hogy ez a kölcsön nem lesz a jövőben követendő példaként emlegetve. Szezon felében ha játszott, lényegesen jobban is összejöhetett volna ez, amiben neki is nyilván van szerepe. Én csak azt mondom, hogy annak ellenére, hogy ez így sikerült ahogy, összességében az kiderült, hogy egy játszó csapatban az első osztályban is hozni tudja a szintjét - 21 éves játékoshoz mérten -, képes keményebben is játszani ha kell, és van benne potenciál még mindig. Nem egy sikersztori, de nem is egy totális kudarc ez a kölcsön, annak ellenére sem, hogy így alakult a vége. Gomes részt elfogadom, elfogult vagyok vele, tény, de szerintem akkor is többre lenne nála képes jelenleg. Gomes sok rendszerben lehetne hasznosabb játékos, a Granadában is pl, de nálunk szerintem pont nem.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19486
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.04.09. 18:27:17

palesz77 írta:.....
Azért palesz77, valljuk be elfogult vagy vele szemben. Átállás és sok másban is egyetértek egyébként, de összességében szerintem kudarc neki is, hogy ilyen éve volt. Nem igazán tudott maradandót alkotni ott. Pedig valóban fejlődött, de többet várna tőle az ember és nem tudom egyértelműen magasba emelni, hogy márpedig neki játszania kellene xy helyett. Sampernek még nem volt olyan éve mint Gomesnek (írhatnám Denist is) igen, így én nem tudnám őket összehasonlítani.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.04.09. 16:27:08

palesz77 írta:... sokat fejéődött is, én totál biztos vagyok benne, hogy ennél a Gomesnél bőven jobb lenne nálunk, ennyi játékperccel meg főleg. De ugye ezt sose tudjuk meg..
Figyelembe véve a mostani szemellenzős hozzáállást az ifik felé szerintem jön mégegy év kölcsön, aztán ingyen megy végül pedig ha valahol bevált akkor vissza fogjuk hozni 50 millió fölött.
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.04.09. 15:16:58

Bob_Marley írta:Samper a kieső Granadában nem játszik már, nem jó példa szerintem.
Nem fogok a Gomes topicban offolni, de azért ezt leírom. Érdemes nézni is a Granada meccseket, és látszik akkor, hogy miért nem játszik. Amíg 4231/433 között variáltak, és próbáltak focizni, a csapat egyik legjobbja volt szinte minden meccsen, nem egy meccsen konkrétan a legjobbjuk. Baromi fontos volt, a játék középpontja, ő irányította a társakat is sokszor. Nem nagyon jöttek az eredmények sajnos így se, visszaálltak 541/532-re, ahol egyedül Pereira képes focizni a középpályán, a többiek meg futnak és ütköznek csak, azóta nem játszik. Mily meglepő.. Ebbe a csapatba egy ennyi idős Pep, Xavi vagy Busi se játszana, mert az edző a fejébe vette, hogy majd erőből behúzzák a meccseket, ezért az ütközni parádésan tudó, focizni már kevésbé képes középpályások kirobbanthatatlanok. Láthatóan ez se jön nagyon össze, de attól még nyomatja ezt, valamivel eredményesebbek így. De Farkas Norbi(?) se véletlen mondta a múltkor, hogy a focisták a padon ülnek a Granadában.. Boga is, bejött, aztán egyedül többet csinált ellenünk, mint az egész Granada előtte. Mégis rendszeresen csere ő is, pedig egy támadónak még könnyebb is villogni..

Úgyhogy lehet mondani, hogy onnan is kiszorult, mit akar itt, de remélem azért a klubnál nem ennyivel fogják lerendezni a dolgot, mert egyáltalán nem ilyen egyszerű a történet.. Elég sokat fejlődött is, én totál biztos vagyok benne, hogy ennél a Gomesnél bőven jobb lenne nálunk, ennyi játékperccel meg főleg. De ugye ezt sose tudjuk meg..
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.04.03. 09:00:14

Samper ügyéről tegnap méltatlanul kevés szó esett. Alena meg már megérdemelne egy önálló posztot.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.02.14. 17:09:37

Samper vs Eibar

Csere volt csak, fél órát játszott, de felüdülés volt nézni. Ezek csak azok, amik nekem tetszettek valamiért, ennél többet volt játékban, nagyon jól szállt be szerintem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.31. 23:36:58

Ezt is potoltam.. :D A teljesitmenye hasonlo volt mint a multheti utolso 30 percben nyujtott. Agbo ugy latom megse eltiltott volt amugy, gondolom akkor Afrika Kupan van. Kar, mert hianyzik elegge a csapatbol. Samper most is Xavi fele szerepkorben tolta - kicsivel tobb vkp feladattal -, nekem tetszett amit a labdaval csinalt. Keves alkalma volt ra mondjuk, mert a Villarreal lemosta a Granadat, kapufak, lesgolok, es igy is lottek asszem 3 szabalyosat is. De volt egy gyonyoru cselsorozata, meg ezen kivul is csinalt szebb dolgokat nyomas alatt. Remelhetoleg hamarosan visszaallnak ismet a 4 vedos rendszerre, ez a kokemeny bekkeles nem nagyon megy nekik, es a jatekuknak se kedvez.. Sampernek meg foleg nem, bar mondom, legalabb vedekezesben fejlodik, meg atelheti, hogy az ellenfel kozeppalyasainak milyen ellenunk jatszania altalaban, ebbol is profitalhat, kicsit jobban tud majd talan a fejukkel gondolkozni.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.23. 15:40:00

Na sikerult bepotolnom a hetvegi meccset. Az utobbi ido leggyengebb jatekat produkalta, de igazabol nem csak sajat hibabol, csapat szinten voltak gondok. Agbo kiesett piros miatt, ezert Sampernek kellett a helyen jatszania, vkp-nak meg nem emlekszem mar hogy kit kuldott fel az edzo, de nagyon mas volt igy a csapat. Labdakihozatalokat szinte egyaltalan nem tamogatta, bujkalt, igy meg sokszor alapjaiban halt el a tamadas. Samper is hibas kicsit, mert nem jart vissza az elso oraban, bar ez szerintem inkabb edzoi utasitas volt.. 60 perc utan kicsit valtottak, elkezdett hatrebb jarkalni, es lenyegesen feljavult, a csapat is. A jateka a szokasos volt nagyjabol, volt egy eleteros lovese is, tenyleg egyre sokoldalubb lesz. Ami a legnagyobb orom nekem, az latni, hogy mennyit kemenyedett. Most is volt hogy foldbe dongolte az ellenfelet, alig lehet elnyomni, altalaban o nyeri a parharcokat, jo ezt latni.

Ebben a szerepben latom en amugy a jovojet, amit a 60. perctol jatszott. Mint Xavi anno, vagy Verratti most kb, alapvonaltol alapvonalig bejatszani az egesz palyat, nagyjabol a labdaval mozogni. Ilyen jatekost hianyolok is a csapatbol amugy, de azert attol meg messze van szerintem, hogy egy Barcaban hasonlo szerepkort megkapjon. Idovel talan..
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.23. 09:47:53

Szerintem meg azon múlik Samper karrierje a Barcaban, hogy ki lesz az edző, amikor lejár a kölcsön. Ha LE - ő nem gondolkodik benne. Ha más, azt nem tudhatjuk. Ha év végén nem hozzánk jön vissza, akkor jó focista lehet, de Barca játékosként aligha.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.21. 17:14:37

Jol lat a palyan, technikas, gyorsan hoz dontest, batran passzol vonalak kozott, eleg jol birja a nyomast, miert ne jatszana itt jol? Raadasul jatszott mar tobb mint 10 meccset, BL-ben debutalt, mindig hozta a szintet.. Tenyleg nem ertem, hogy az eddig latottak alapjan miert ne tudna nalunk jol jatszani? :-k Ha meg nem probaltuk volna ki, azt mondom jogos, de lathattuk mar itt. Nem azt mondom, hogy egy Clasicon nyujtana maxot, nyilvan nem, 22 eves, elso felnott szezonja ez. De a Barca focit erzi, ezt bizonyitotta mar, es mostanaban is ezt teszi, bar tarsa nem nagyon van hozza.

Busira meg ha kicsereljuk, nyilvan romlanank valamilyen szinten. De nalam ez nem elvaras egy elso szezonos jatekostol, hogy az elotte levo emberre ha kicsereljuk, azt a szintet hozza. Busi is azert lett ilyen, mert sokat volt jatszatva. Ha Samper manapsag olyan jatekot nyujtana, mint Busi az Atma ellen anno, a szurkolok keresztre feszitenek kb - 1 hete neztem meg a meccset, azert mondom. Neki is kellett, hogy Pep szinte nyomas nelkul jatszassa, elnezze a hibait, es bizzon benne teljes mertekben. Luchonal ilyen nincs, nem fog beepulni egyhamar, ha marad se..

Busival valo osszehasonlitas meg nem neked szolt kulon, hanem a Busi light jelzokre. Van amiben rosszabb, van amiben jobb Sergional, ugyhogy nem egy light valtozata szerintem, eleg mas. Mas pluszokat tud nyujtani Busi nekunk mint Samper tudna, ugyhogy ha kap elhetoseget, valamiben meg Busi plusz lehetne. Erre celzok csak ezzel.

Samper meg szerintem ha be is epul, csak 3-4 ev mulva. Most meg 1 szezont lehet kolcsonbe tolt, lehet visszajon, majd kiderul. Onnantol ha kap lehetoseget, szerintem a tehetsege adott ahhoz, hogy itt elerjen valamit. Lehet azert amit te is irsz, hogy uj Xavikat akarunk latni, de en pl Alenaban nem latom azt a pluszt, amit benne igen. Pedig jelen allas szerint kozelebb van a csapathoz, megis.. Benne latom azt, ami ehhez a poszthoz kell. Lehet soha nem jon ki teljesen, lehet itt nem kap hozza eleg lehetosehet, lehet nincs is meg benne igazabol.. De szerintem attol meg, hogy 22 evesen nincs itt, vagy meg nem epult be, nem feltetlen jelenti azt, hogy itt nem is lesz jovoje.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.01.21. 16:21:19

Palesz,honnan tudod hogy játsza a focinkat, ha nem is nagyon játszott még nálunk élesben?
Lehet belőle valami, nem mondom, hogy nem.
De úgy látom inkább mi szurkolók várjuk nagyon,hogy potyogjon ki megint egy Xavi, Iniesta, Busquets kaliber, és olyanokba látunk bele dolgokat, akikbe alapjáraton nem kéne.

Értem,hogy Granada meg minden, de attól,hogy ott jó, meg fejlődik, semmit nem jelent.
Nyilván meg kell adni a lehetőséget majd neki, de úgy gondolom, ha eddig nem tört utat magának nálunk, akkor lehet már nem is fog, máshol persze lehet sikeres.

Busihoz meg azon egyszerű oknál fogva hasonlítom, hogy egy poszt, még ha nem is teljesen egy feladatkör. Meg mondjuk Busi miatt kiraktak anno egy világklasszis Yayat a csapatból...és nem lettünk rosszabbak. Most ezt képzeld el, egy Samper-Busi cserénél.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.01.21. 16:05:58

Szerintem mondjuk felesleges Busihoz hasonlitani, nyilvan van sok hasonlosaguk, de osszessegeben szerintem eleg mas karakterek a palyan. Busi azert cselez, hogy tisztara jatssza magat, Samper azert is, hogy elorebb jusson. Sokkal tobbet cipeli a labdat, a tamadasokhoz tobbet tud adni szerintem. Vedekezesben vannak hianyossagai boven, de eddig nagyon sokat fejlodott a Granadaban, utkozik, sprintel, becsuszik, sokkal harciasabb mar fel ev utan is, mint nalunk valaha volt. En mondjuk inkabb egy kicsit tamadobb szerepkorben kepzelnem el nalunk, nem Busi posztjan, de ezt az edzok majd eldontik. Most a Granadaban az biztos, hogy vkp letere az egesz palyat bejatssza.

Amugy meg 22 eves egy olyan poszton, ahol 26 korul lesz kesz valaki.. Potencial meg szerintem tobb van benne, mint barmelyik fiatalunkba a kozeppalyan jelenleg. Sokkal jobban erzi a focinkat mint Gomes pl, kiegyensulyozottan hoz egy eleg jo szintet, es folyamatosan fejlodik iden. A Barca B-be kar volt ennyit maradnia, de szerintem felesleges leirni meg. Kerettagsag szinten boven van jelenleg, mar ha a mostani padunk a merce, szerintem ha kapna annyi lehetoseget, mint iden Gomes, siman megragadna.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.01.21. 16:03:22

Jó, de azért Pep jobban preferálta a fiatalabbakat, mint most LE.

Szerintem szükségünk van rá, ha akarunk egy megbízható cserét Busi mögé, aki később akár át is veheti a helyét.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.01.21. 15:57:06

Busi is gáz, nemhogy egy light ...:-D :-D :-D
Kép
Lezárt
cron