Nélson Semedo

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.02.20. 17:42:58

BarcafanTomee írta:
Feast4 írta:Amúgy ő mikor játszott utoljára? :D
Alavés és az Espanyol elleni bajnokikon kezdett utoljára és az 50 x percben cserélték le. Azt már nem is tudom, hogy mikor kapott 90 percet.

Én is azt vallom, hogy a Semedo-Roberto jobb szél, idővel működhet.
Szerintem olyan szinten mukodhet, hogy ma is ezt a duot kene felkuldeni a palyara. Semedo lenne a legjobb megoldas a kezdobe ma.







:mrgreen:
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.20. 17:15:44

Feast4 írta:Amúgy ő mikor játszott utoljára? :D
Alavés és az Espanyol elleni bajnokikon kezdett utoljára és az 50 x percben cserélték le. Azt már nem is tudom, hogy mikor kapott 90 percet.

Én is azt vallom, hogy a Semedo-Roberto jobb szél, idővel működhet.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.02.20. 16:47:23

Amúgy ő mikor játszott utoljára? :D
Kép
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.29. 16:23:11

Én abszolút nem török pálcát felette, és nem is látom tragikusnak a teljesítményét. Viszont támadásban nekem is csalódás eddig, főleg amiatt, mert mikor megvettük, néztem róla nem egy videót (tudom... :D ) és ott egy támadógépezetnek tűnt, nyomta a cseleket, verte meg az embereket 1v1-ben. Még esküszöm azon gondolkodtam, hogy nehogy megint befürödjünk egy olyan játékossal, aki támadásban marha jó, de védekezni nem tud. Aztán mióta itt van, sokkal inkább véekezésben hoz stabilabb, jó teljesítményt, és támadás totál nulla. Mondjuk egyedül azt tudom elképzelni, hogy nem meri még meghúzni a cseleket meg felvállalni az előre játékot, mert a tudása ennél biztos, hogy jóval több, mint amit mutat. Sok új játékosunk esik ebbe a hibába, hogy az elején inkább mennek a visszapasszok, csak nehogy eladják a labdát.

A problémát tehát én nem feltétlenül a teljesítményében (tudásában) látom, hanem abban az egyszerű tényben, hogy ha SR bebetonozódik a jobbhátvéd posztra, akkor Semedo itt nem sok sót fog megenni, akármilyen jó vagy nem jó lesz. Márpedig ha a mostani középpályánkra "nem fér be" Robi, akkor nem látom, hogy a későbbiekben ez mitől változna. Mert nem megbántani akarom a jelenlegi játékosainkat, de azért szerintem ennél a középpályánk csak erősebb lesz a jövőben.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
tb12
Barça C
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2018.01.26. 13:40:12

2018.01.29. 16:12:31

Egyetértek az előttem szólókkal, nem kellene máris lehúzni a srácot. Év elején emlékszem, hogy a Betis ellen milyen jó volt, mintha két tüdeje lett volna, illetve azért olyan sok hibája a szezon közben sem igazán volt. Tipikusan az a játékos akiben simán ott van a lehetőség, Coutinhoról nem is beszélve. Biztos vagyok benne, hogy lesz még jobb, sokkal jobb meccse is.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.29. 15:43:19

Nem értem mi ez a fikaáradat.
Védekezésben jobb, mint Robi, egyedül meg nem tud világot megváltani támadásban. Értem, hogy Robi jobb támadásban, de szerintem egy Semedo-Dembelé jobbossal nagyon hasítanánk.

Igen, jobban érti Robi a játékot, de egyáltalán nem tragédia a csávó. A Valencia ellen nagyon vakon volt a gyerek, de se előtte, se utána nem tudok felidézni tőle valami akkora fatális hibát, amivel kiérdemelné ezt a lincselési hangulatot.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Res
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 386
Csatlakozott: 2014.08.06. 15:39:22

2018.01.29. 15:28:03

Úgy érzem korai még pálcát törni a srác feje fölött...

Én látom benne a lehetőséget. Technikailag nagyon rendben van, a védekezésben pedig jobb, mint Robi vagy akár Alba. Kicsit a rutin és a bátorság ami még hiányzik nála, meg persze nem érzi még az összjátékot sem annyira mint kéne.

Van jó pár játékosunk a bő keretben, aki nem "Barca szint", de róla ilyet semmiképpen sem jelentenék még ki.
Avatar
MisterDJ
Barça B
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2016.11.28. 10:42:54
Tartózkodási hely: Győr

2018.01.29. 15:06:00

Semedo még egy fiatal játékos, akinek -véleményem szerint- szüksége van fejlődésre. Nem nagy mértékűre,de be kell érnie szerintem. Az előre játékát én is gyengének látom és hibázik néhányszor-ami nem jelent akkora gondot szerintem-, de csak az hibázik, aki dolgozik is. Szerintem jövőre érhet be,mint ahogyan sokan mondják, de van a másik véglet is,hogy csak egy fellángolás volt az ősz eleji játéka,de reméljük nem így van. Valverde láthat valamit,mert nem ok nélkül mellőzi, főleg úgy hogy Valverde nem az a személyeskedő típus,mint LE volt például Montoyaval (picit azóta is sajnálom,hogy nem jött össze itt neki :( ).
"Az igazi bajnokok a célt látják maguk előtt, nem pedig az akadályokat."
- Leo Messi

“A történelem legnagyobb Barcájának volt a motorja, agya és stílusa egyben. Remélem hamarosan visszatér”.
-Carles Puyol mondata Xaviról
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.29. 14:47:34

Sokan hajlamosak gyorsan felejteni. A Bl-ben például kifejezetten jó volt, amikor folyamatosan játszott, a Juve ellen például simán MOM volt. Ez a támadásbeli hiányosság is inkább fejben van, mert ősszel nem egyszer felért a kapuhoz, komoly helyzetei voltak. Kicsit úgy érzem vel kapcsolatban, hogy volt néhány hibája mostanában hátul és már nem mer bátrabban részt venni az előrejátékban.
Nem védeni akarom, mert bőven van még hova fejlődni, de volt több olyan meccse, amikor komolyan részt vett a támadásokban és ezt csak nem felejtette el. Ehhez hozzá jön a gyorsasága és a nagyon magas technikai képzettsége. Szóval egyáltalán nem írnám le, fejben kellene jobban összekapni magát.

Odriozolanak pedig nem biztos, hogy a Real a legjobb választás, bár erről voltak korábban pletykák (mondjuk el is haltak). Carvajal még jó korban van és kirobbanthatatlan a kezdőből, neki pedig pont az kellene hogy folyamatosan játszhasson.
Forca Barca!!!!
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2018.01.29. 13:23:41

visca el barca írta:támadásban totál nulla a pali, 10-ből 11-szer megy az oldal/hátra passz. se egy csel, se egy beadás, se egy váratlan mozdulat, semmi. én őszintén megmondom, azonkívül hogy gyors nem sok semmit látok benne.
nem tudom ki mennyire emlékszik de, pár évvel ezelőtt S.Roberto gúnyneve sem véletlenül volt "oldal Robi" a fórumon és köpködve értetlenkedett rajta az egész fórum h. mit keres egyáltalán a kezdőben, mikor csak stabil oldalpasszra tellett maximum tőle.

Szerintem, egy kis biztatás az edzőtől és a társaktól hatalmasat lendítene Semedo önbizalmán, mert az első pár meccsén érdekes módon mindenki el volt ájulva tőle h. milyen jól tolta, csak ezt követően valamiért nem, vagy alig kapott játéklehetőséget, ez pedig sokat vissza vetett a teljesítményén. Nem gondolom, h. ne tudná azt a formát hozni amit az elején mutatott, csak remélhetőleg időre van szüksége és folyamatos játéklehetőségre a pályán.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.29. 12:18:20

visca el barca írta:
magyarázd el nekünk h a támadás melyik elemében "nem annyira rossz" és akkor elfogadjuk. mondom, se egy csel, se egy szél meghúzás, se beadás, semmi. oldal/hátra passz és ennyi. védekezée tényleg nem rossz, de többnyire ott is a saját hibáit kell neki kijavítani amit egyedül a gyorsaságával tud megoldani
Igazad van a tegnapi meccsel kapcsolatban. Viszont ha visszaemlékszel, akkor az ősszel voltak olyan meccsei, pláne az elején, ahol nem egy és nem kettő jó csele, felfutása is volt. Nála szerintem az az alapvető gond, hogy nem kap folyamatosan lehetőséget. Mentálisan sem hiszem, hogy egy 23 éves játékosnak ez olyan felemelő lehet, holott igazi jobbhátvéd nincs is rajta kívül a keretben.
Egyébként én is úgy gondolom, hogy kellene igazolni a jobbosra egy védőt, Semedo mellé, de főként azért, hogy Roberto végre visszakerülhessen konstans a középpályára.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.29. 11:54:07

bence8 írta:Botrány amit itt néhányan leműveltek... Jön egy nehezen(tbf rossz játékkal) lehozott meccs és máris krízis van igazolni kell...
Ez Semedo első szezonja és nem is folyamatosan játszik mert Sergivel felváltva játszanak. Védezkezésben szerintem nagyon jó de támadásban még javulhat(abban se annyira rossz mint néhányan beállítják)
Már előre várom hogy Coutinho lehozzon néhány olyan meccset mint tegnap és elzavarnátok a west ham-be
Az a botrány amikor úgy ír valaki hogy, nem olvassa el amit előtte írtak, vagy ha el is olvasta nem hagyott időt magának értelmezni.

Az első és a legfontosabb hogy, Nero azt írta hogy jövő nyáron lesz jobbhátvéd "kérdés!", és csak akkor ha nem tud szintet lépni. Én ezzel egyet is értettem /értenék, ha nem látnám azt hogy a liga egyik legtehetségesebb védője, Odriozola nem lenne befutó a legfőbb riválisnál a Real Madridnál, és más külföldi nagy kluboknál. Tehát elgondolkoztunk, hogy, ha esetleg nyáron érkezne ő, vagy más jobb védő, még akkor is látnék helyet a portugálnak.

Tehát semmilyen szintem nem gondolom hogy, habzószájjal követelte volna bárki is az eladását.

A második, ha esetleg még lejjebb olvasol, akkor a fórum nagy része ugyanazt írta amit te, hogy remek a védőmunkája, de a támadásokba fejlődnie kell.

És mivel szurkolók vagyunk egy fórumon, ahol beszélgetünk és spekulálunk, így egyesek, köztük én is eljátszottam egy kósza gondolattal hogy, mi jöhet szóba, ha ez a fejlődés nem történik meg.

Az persze megint egy külön téma, ha te már most egy kész játékosnak találod, de akkor ezt írd, és arra reagálok/ reagálunk, ahogy itt írás közben elnézem.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.29. 11:47:27

bence8 írta:de támadásban még javulhat(abban se annyira rossz mint néhányan beállítják
magyarázd el nekünk h a támadás melyik elemében "nem annyira rossz" és akkor elfogadjuk. mondom, se egy csel, se egy szél meghúzás, se beadás, semmi. oldal/hátra passz és ennyi. védekezée tényleg nem rossz, de többnyire ott is a saját hibáit kell neki kijavítani amit egyedül a gyorsaságával tud megoldani
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára visca el barca 2018.01.29. 11:59:05-kor.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
bence8
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.08.06. 12:03:17
Tartózkodási hely: gépnél

2018.01.29. 11:22:56

Botrány amit itt néhányan leműveltek... Jön egy nehezen(tbf rossz játékkal) lehozott meccs és máris krízis van igazolni kell...
Ez Semedo első szezonja és nem is folyamatosan játszik mert Sergivel felváltva játszanak. Védezkezésben szerintem nagyon jó de támadásban még javulhat(abban se annyira rossz mint néhányan beállítják)
Már előre várom hogy Coutinho lehozzon néhány olyan meccset mint tegnap és elzavarnátok a west ham-be
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.29. 11:21:31

noname írta:
Nero. írta:Ha nem tud szintet ugrani akkor jövő nyaron is lesz jobbhátvéd kérdés
Az ugye rémlik h neki ez az első éve??? SR jobb, mert itt van évek óta és még azt is megmondja h Messi a budira milyen ütemben megy.
De jövő nyárat írt. Plusz egy egész szezon bizalmat szavazott neki...Ez szerintem korrekt vélemény, két év alatt illik valamit mutatni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8563
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.01.29. 11:20:21

de Robi a kp-n hol férne el? kezdő ritkábban lenne, mint most, amikor fix helye van, és jó szintet is hoz.

számomra egyáltalán nem sürgető és megoldandó probléma a jhv kérdés. Robi pótolja Alvest, cserének meg ott egy ígéretes fiatal.

nem azt mondom, hogy teljesen légből kapott ötlet ezen a poszton is agyalni, mert ja, végül is az első számú emberünk oda igazából egy középpályás, de jelen állás szerint Roberto játékpercei csökkennének, ha visszarakják kp-ra, és kár lenne érte. a másik meg az, hogy tutibiztos klasszis szuperembert jobbhátvédet am se találnánk most a piacon.

Bellerín szintek vannak irreális pénzekért, ez az Odriozola meg kb. ugyanakkora zsákbamacska, mint Semedo is volt - aki amúgy csak ahhoz képest gyengus, hogy nyáron mindenki belevetítette a "megvan az új Alves" vágyképét, egyébként nagyjából olyan szinten teljesít, ami megszokott ennyi idősen egy portugál ligából érkezett, nem túl drága emberkétől.

szerk: ja, közben látom én is, hogy 2019 nyara volt szóban, az úgy persze más. a jelenben és a kövi szezonban sztem pont jó ez a szitu, ami most van.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Zozzy 5 2018.01.29. 11:24:19-kor.
Avatar
Gauchomester
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1400
Csatlakozott: 2006.04.19. 14:02:27
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

2018.01.29. 11:18:06

Nero. írta:Én se adnám el a portugált de most már kell találni egy kezdo szintű jobbhátvédet, SR meg végre mehet a kpra.
Semedo tegnap kijátszotta magát a kezdőből. Hozzáteszem neki sem sokat segített az játékban, hogy Messi és Coutinho egymást kerülgetve próbálták megtalálni a helyüket. De ha egy Alavés ellen nem tud hozzátenni semmit az előrejátékban, akkor bizony a BL-ben Robertonak bérelt helye lesz. És az igazság az, hogy nála nincs is a piacon jobb megoldás. Mindig azt mondjuk, hogy elpazarolja a csapat a tehetségét, és feljebb kellene vinni egy sorral. De valójában támadásban a csapat 3-5-2-t tol, ahol ő tökéletes a szélre, és nem egyszer előrébb helyezkedik még a támadóknál is. A másik pedig, hogy a középpálya telített.
lics
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2017.08.21. 22:12:42

2018.01.29. 11:17:35

Sem Semedo sem Digne nem kap elegendő játékpercet. Digne esetében érthető ott egy Alba, de személy szerint én bízom Semedoban meg a képességeiben. Előttem is írták hogy ez még csam az első éve. De tartom azt ha kapna több lehetőséget mondjuk az egész tavaszt akkor azért jobban lehetne látni mire képes. Meg az én észrevételem még annyi, hogy amíg Alba balon egyedül el tud futkozni addig Semedo előtt elég sokszor ott egy Messi meg most már Coutinho is, pedig szerintem ő is ugyanúgy betudná futni a szélt ha nincs előtte senki mind Alba. De ehhez kéne a cspattársak bíztatása és tánogatása. De lehet ezzel egyedül vagyok.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.01.29. 11:06:07

Nero. írta:Ha nem tud szintet ugrani akkor jövő nyaron is lesz jobbhátvéd kérdés
Az ugye rémlik h neki ez az első éve??? SR jobb, mert itt van évek óta és még azt is megmondja h Messi a budira milyen ütemben megy.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.29. 10:51:26

Varatrix írta:
Nero. írta:Ha nem tud szintet ugrani akkor jövő nyaron is lesz jobbhátvéd kérdés
Odriozola szerintem nyáron sláger téma lesz több csapatnál is. Nem tartom kizártnak hogy, mi is rámegyünk. Roberto játszhat középen, és akkor még Semedot sem kell eladni.
Én se adnám el a portugált de most már kell találni egy kezdo szintű jobbhátvédet, SR meg végre mehet a kpra.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.29. 10:38:55

Nero. írta:Ha nem tud szintet ugrani akkor jövő nyaron is lesz jobbhátvéd kérdés
Odriozola szerintem nyáron sláger téma lesz több csapatnál is. Nem tartom kizártnak hogy, mi is rámegyünk. Roberto játszhat középen, és akkor még Semedot sem kell eladni.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.01.29. 10:20:31

Ha nem tud szintet ugrani akkor jövő nyaron is lesz jobbhátvéd kérdés
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2018.01.29. 10:08:37

visca el barca írta:támadásban totál nulla a pali, 10-ből 11-szer megy az oldal/hátra passz. se egy csel, se egy beadás, se egy váratlan mozdulat, semmi. én őszintén megmondom, azonkívül hogy gyors nem sok semmit látok benne.
Egyetértek, annyit hozzátéve hogy, védőként viszont az egyik legmagabiztosabb. Nagyon jól szerel, és a tempója a gyors kontráknál áldás. Piqué kocorászik valahol középen, Big Sam meg Semedo meg sprintel mint állat, és Semedo még be is éri a támadókat. Sokszor szerelt már ilyen helyzetben.

Sajnos előre viszont tényleg mínusz egy embert jelent.

Taktikailag viszont nem rossz páros Robertóval, mert "kábé" inverz működnek. Talán Roberto jobban védekezik, mint ahogyan Semedo támad, de fejlődhet még a portugál.

Csodát nem tesz egy év alatt, de semmiképp nem szabad megszabadulni tőle.
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.29. 09:51:04

támadásban totál nulla a pali, 10-ből 11-szer megy az oldal/hátra passz. se egy csel, se egy beadás, se egy váratlan mozdulat, semmi. én őszintén megmondom, azonkívül hogy gyors nem sok semmit látok benne.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.01.29. 09:18:19

Chino írta:...
Szerintem Digne sem játszott rosszul.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Válasz küldése