Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3881
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2023.06.10. 20:18:06

gy írta:
2023.06.10. 19:40:24
Be kellene zárni ezt a topikot egy időre...
Nem kell olvasni! Görgess tovább, ha nem szimpatikus. Bárki formázhat véleményt minden oldalról.
Amennyiben nem megfelelő formában teszi kezelve van.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.06.10. 19:40:24

Be kellene zárni ezt a topikot egy időre...
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.06.10. 15:41:25

Subinho írta:
2023.06.10. 11:32:54
Valaki segítsen megérteni, Messinek miért érte meg elmenni a tökutolsó Inter Miamibe. Utolsó a bajnokságban. A rájátszást érő hely is esélytelen. A teljes keret értéke (34 millió) kevesebb kb. mint a Fradié. Semmi értelme nem volt ennek, ráadásul kb. az átigazolási szezon első napján döntött.... :shock:
Lötyögni akart jó pénzért egy kellemes helyén nyomás és felelősség nélkül. Amcsiba olyan a liga, hogy hiába tökutolsók akkor sem esnek ki.
Én olyan szempontból nem értem, hogy a válogatottban még mindig teljesíteni akar, ahhoz meg ugye év közben kéne valami épkézláb csapat/bajnokság ahol formában tud maradni, így ez aligha lesz meg.
A 2 évvel ezelőtti huzavona után szerintem eszébe sem volt jönni, csak ment a parasztvakítás, hogy a Barca szurkolók szemében megmaradjon az "isten" státuszban. Számomra így is úgy is az és csakis a legjobbakat kívánhatom neki annak ellenére, hogy nagyon szerettem volna ha egy uccsó évre még visszajön.
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.10. 12:56:13

De Jong és a fizikum? Hagyjuk már, lepattan mindenkiről. Messi szerintem abból a szempontból jól döntött, hogy a saját szobrát ne döntse le. Már nem tudta volna hozni azt, amit megszoktunk tőle. 36 évesen is tudta volna még szállítani a gólokat, gólpasszokat, de egy olyan csapat bír el egy koros támadót, amiben mások el is végzik a kemény mezőnymunkát. Az argentin válogatott tele van rakkolós, nagy munkabírású játékosokkal, sőt, hentesekkel is. A PSG-ben ilyen munkabírású társai nem voltak, aztán ott is a támadók sétáit fütyülték, miközben egy argentin tipusú csapat elbírta volna ezt. De ahhoz az egész csapatot át kellene alakítanunk ezért, és a jelenlegi keretünk nem ilyen.

Hozzáteszem, az nem igaz, hogy a Barca stílusa kizárja a középpályán a henteseket, rakkolósokat. A Guardiola-korszakra nem volt ez jellemző, akiket megörökölt, azok is kiszorultak (pl Yaya, Marquez, később Mascheranót is a védelemben használta), de hát az egy röpke négy év volt a csapat történelmében, aztán próbáltuk még fel-felélesztgetni, egy ideig még sikerült is. Ahhoz, hogy ennek a játékstílusnak a hiánya működjön, olyan elképesztő mezőnyfölényre van szükség, ami ma már nincs meg. Akkora mezőnyfölényünk volt akkor, olyan szinten nem rúgtak labdába az ellenfelek, hogy akkoriban még Piqué is jó védőnek tűnt. De játszottak ebben a klubban van Bommelek, akikre nagy szükség is volt, hogy felérjünk a csúcsra.

Hogy miért választotta Miamit? Szerintem az sem mellékes, hogy arrafelé nagyon nagy számú spanyolajkú közösség él, rengeteg spanyol iskolával. A családja, a gyermekei szempontjából ez is közrejátszhatott a döntésben.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.06.10. 12:23:09

gránit írta:
2023.06.09. 22:12:05
Pedri és Gavi nagyon túl van értékelve, főleg Gavi. Mezőnyben tényleg nem tudjuk úgy domonálni a játékot, mint Xavi és Iniesta idején, pont ezért kellene a MatsMessi által emlegetett védekezőbb, erősebb középpályás. Kessiétől reméltem hasonlót, sajnos csalódás. Xavi és Iniesta idején olyan szinten uraltuk a játékot, hogy egyszerűen nem volt rá szükség, annyival a mezőny felett állt a csapat. Most, hogy nincs ilyen dominanciánk, szerintem kellene egy passzjátékban ügyes, de azért erős, ütközni tudó vkp. Ha jön Gündogan, még mellé leigazoltuk volna MacAllistert (amit nem tettünk), meg egy Yaya Toure típusú játékos, és atom középpályánk lenne.
Ott van FDJ aki azért fizikumban, és játékintelligenciában is elég erős. Pedrinek ugyan nem durva a fizikuma, de képtelenség szabályosan elvenni tőle a labdát.
Kimmich sem pl. az az erős testfelépítésű, ütközős típus, MacAllister is kb. ott van fizikumban, mint Gavi.
A testfelépítés egy dolog. Gavit nem sokan és nem egyszerűen ütközik le. De vehetjük példának anno Riquit, aki volt kb. 55 kiló meg vagy 165-170 centi aztán pattogtak le róla az emberek.
Az argentínnal kapcsolatban azért nekem fenntartásaim vannak. Nem bántásból írom és akinek nem inge ne vegye magára, de a VB előtt ki ismerte egyáltalán? A Brightonban húzott le 3 évet, azelőtt meg oda-vissza dobálták az angolok a Juniorsnak.
Volt egy jó VB-je de 5-6 válogatott meccs alapján nem mondanék ilyen ítéletet. Ha a VB előtt valaki megemlíti mint olcsó, 40 milliós igazolást szerintem kiröhögik.

De hogy Leonál maradjunk. Szerintem akár kétéves távlatban sem lett volna jó ötlet. Le kell zárni azt a korszakot. 10 évig róla szólt a játék, nem lehetett volna úgysem beállítani a sorba. Ilyen fizuval és sztárkultusszal ami körülveszi nem lehetett volna eljátszani, hogy majd ül a padon, aztán bejön frissen. Vele kb. dobhattuk volna ki azt amit eddig kezdtünk felépíteni. Egy évig még biztos lendített volna a játékon, de már nincs Alba akivel olyan összjátékokat tolhatott, Raphinha/Dembélé is még hátrébb szorult volna, az pedig kérdés, hogy Lewaval megfértek volna-e ketten a pályán és ha igen mennyire lett volna meg köztük az összhang.
Forca Barca!!!!
Avatar
Subinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4183
Csatlakozott: 2005.03.17. 14:44:52
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.10. 11:32:54

Valaki segítsen megérteni, Messinek miért érte meg elmenni a tökutolsó Inter Miamibe. Utolsó a bajnokságban. A rájátszást érő hely is esélytelen. A teljes keret értéke (34 millió) kevesebb kb. mint a Fradié. Semmi értelme nem volt ennek, ráadásul kb. az átigazolási szezon első napján döntött.... :shock:
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.10. 00:27:25

Ha olyan játékosaink lennének, mint Xaviék idején, akkor egyetértenék, akkor nem lenne ilyenre szükség. De pont azért kell, mert nincs, és ha felveszik felünk a kesztyűt mezőnyben, a csenevész középpályánkat megeszik reggelire. Vagy olyan szintű játékosokat kell keresni, mint annak idején voltak. Igazából nem is ez a lényeg, hanem az, hogy a jelenlegi felhozatal nem túl kreatív, ezért értettem egyet mindkettőtök hozzászólásával. Ami Messit illeti (hogy ne legyen off), annyiban meg tudom érteni azokat, akik szerint nem Messire volt már most szükségünk, hogy pont a mezőnyfölény elvesztése miatt van szükség nagy munkabírású, a mezőnyben is szívós játékosokra, Gündogan ezért is lenne egy remek igazolás.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.09. 22:30:54

gránit írta:
2023.06.09. 22:12:05

Pedri és Gavi nagyon túl van értékelve, főleg Gavi. Mezőnyben tényleg nem tudjuk úgy domonálni a játékot, mint Xavi és Iniesta idején, pont ezért kellene a MatsMessi által emlegetett védekezőbb, erősebb középpályás. Kessiétől reméltem hasonlót, sajnos csalódás. Xavi és Iniesta idején olyan szinten uraltuk a játékot, hogy egyszerűen nem volt rá szükség, annyival a mezőny felett állt a csapat. Most, hogy nincs ilyen dominanciánk, szerintem kellene egy passzjátékban ügyes, de azért erős, ütközni tudó vkp. Ha jön Gündogan, még mellé leigazoltuk volna MacAllistert (amit nem tettünk), meg egy Yaya Toure típusú játékos, és atom középpályánk lenne.
Pont az a lényeg, hogy egy Barca középpályásnak NEM KELL ütköznie! Ha igen, akkor már minden el lett rontva az azt megelőző másodpercekben. A Barca középpálya 100% fej és technika (kellene, hogy legyen...).
Kessié akkora siker volt, hogy már szabadulnának is tőle, pont azért, mert a Barca középpályát a technikával dominálod.
Aki a legközelebb áll Busihoz az Zubimendi, csak egyelőre úgy tűnik, hogy ahhoz csóró a klub, hogy megszerezze.
Neki van kb. 150+ meccse, és kb. életében 3 meccset hagyott ki sérülés miatt. Nyilván pont azért, mert semmit nem ütközik keményen, a közelébe nem kerülnek, olyan ütemben veszi át/teszi tovább a labdát.

[Gondolom lassan itt kezd erősen off topic lenni a téma.]
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.09. 22:12:05

MatsMessi írta:
2023.06.09. 19:04:13
Businak örülök, hogy elment, az egyetlen pozitívum a szezonban Piqué visszavonulása mellett. Viszont sajnos ilyen kp-val az életben nem kerülünk vissza az elitbe. Egyszerűen a Pedri-Gavi duót egy kicsit is komolyabb ellenfél úgy nyomja el ahogy akarja. Nagyon kéne középre egy spíler akinek legalább egy kicsi fizikuma is van.
La Masia1 írta:
2023.06.09. 21:46:49
Pedrivel és Gavival NEM a fizikum a gond, hanem, hogy az említett hármashoz képest kb. a "focizni nem tudnak" a szintjük!
.
És a röhej, hogy az egyetlen poszt pont a középpálya, ahova az akadémia folyamatosan termeli a játékosokat.
Hoppá! Na, felpörög az élet a fórumon :D

Amikor Piqué bejelentette a visszavonulását, pezsgőt bontottam. Nem átvitt értelemben, hanem szó szerint. Kb akkor ujjongtam így, amikor gyerekkoromban megkaptam a FIFA 97-et, ami talán az első olyan FIFA játék volt, amelyben a játékosok már valamennyire kidolgozottak voltak, és nem csak pálcikaemberek, név és arc nélkül. A maga korában úttörő volt. Isi után mindig nyomattuk a srácokkal.

Pedri és Gavi nagyon túl van értékelve, főleg Gavi. Mezőnyben tényleg nem tudjuk úgy domonálni a játékot, mint Xavi és Iniesta idején, pont ezért kellene a MatsMessi által emlegetett védekezőbb, erősebb középpályás. Kessiétől reméltem hasonlót, sajnos csalódás. Xavi és Iniesta idején olyan szinten uraltuk a játékot, hogy egyszerűen nem volt rá szükség, annyival a mezőny felett állt a csapat. Most, hogy nincs ilyen dominanciánk, szerintem kellene egy passzjátékban ügyes, de azért erős, ütközni tudó vkp. Ha jön Gündogan, még mellé leigazoltuk volna MacAllistert (amit nem tettünk), meg egy Yaya Toure típusú játékos, és atom középpályánk lenne.
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.09. 21:46:49

MatsMessi írta:
2023.06.09. 19:04:13
Nagy gáz ez, hogy nem jön vissza. Egyszerűen még ennyi idősen is mérföldekkel mindenki felett áll. Businak örülök, hogy elment, az egyetlen pozitívum a szezonban Piqué visszavonulása mellett. Viszont sajnos ilyen kp-val az életben nem kerülünk vissza az elitbe. Egyszerűen a Pedri-Gavi duót egy kicsit is komolyabb ellenfél úgy nyomja el ahogy akarja. Nagyon kéne középre egy spíler akinek legalább egy kicsi fizikuma is van.
Ahhh, légyszi, hagyjuk már ezt a fizikum dolgot, könyörgöm!
Ez a létező legnagyobb tévedés a Barca esetében! NEM ERRE épül a klub stílusa/játéka.
Milyen fizikuma volt a Xavi/Iniesta/Busquets középpályának?!
Pedrivel és Gavival NEM a fizikum a gond, hanem, hogy az említett hármashoz képest kb. a "focizni nem tudnak" a szintjük!
Egyetlen egy darab igazolás nem vált be soha, aki a "fizikum miatt" jött.
De Jong az egyetlen, aki nagyon messziről nézve, hunyorogva, jó indulattal, alulról kapargatja Busquets szintjét.
És a röhej, hogy az egyetlen poszt pont a középpálya, ahova az akadémia folyamatosan termeli a játékosokat.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2023.06.09. 19:04:13

Nagy gáz ez, hogy nem jön vissza. Egyszerűen még ennyi idősen is mérföldekkel mindenki felett áll. Businak örülök, hogy elment, az egyetlen pozitívum a szezonban Piqué visszavonulása mellett. Viszont sajnos ilyen kp-val az életben nem kerülünk vissza az elitbe. Egyszerűen a Pedri-Gavi duót egy kicsit is komolyabb ellenfél úgy nyomja el ahogy akarja. Nagyon kéne középre egy spíler akinek legalább egy kicsi fizikuma is van.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.09. 14:28:53

bence0330 írta:
2023.06.09. 13:55:27
gránit írta:
2023.06.09. 11:29:04
Én inkább azt láttam, hogy nincs rajta kívül kreatív ember a csapatban. Most is ezt látom, pedig már nincs Messi, aki visszafogná a titánokat.
Ezt melyik titánra érted pontosan? Mert szerintem a kicsit is támadásért felelős szekcióból egyedül Dembélé és Pedri volt itt akkor is, amikor Messi itt volt.
Elsősorban az akkoriakra értetettem, akiket Messi állítólag visszafogott. De vonatkozik a mostaniakra is, akiket Messi már nem tud visszafogni.

De Jong nagyon is felelős a támadásokért, néha jelentkezik is szép indításokkal, egyébként bőven túl van értékelve. Dembeléről sokszor kifejtettem már a véleményemet, ő az egyik, akitől évről évre várjuk a csodát, és évről évre pofozódunk ki a nemzetközi mezőnyből, vele a keretben. De Xavi topicjában egyértelműen látszott, hogy nagyon eltérnek a szurkolók elvárásai. Ha a cél az, hogy bejussunk a 16 közé vagy megnyerjük a bajnokságot, arra ez a keret is elég lehet. De hogy Messi bárkit visszafogott volna, nem nagyon gondoltam akkor sem.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.06.09. 14:25:30

Pedri első szezonja totál újoncként már igazán pofásra sikeredett és Messivel is jó volt a játékkapcsolatuk.
Az, hogy a következő még jobb lett, pedig már törvényszerű a srác tehetségéből adódva és ez nem Messi távozásához köthető.
Sokkal többet tanultak tőle, sokkal nagyobb motivációt és elvárást biztosított, mint amit "elvett" a pályán az ifjú titánoktól.

Az, hogy az USA-ban milyen fizetést kap, teljesen indifferens a Barca szempontjából, Messi nem hiszem, hogy hasonló igénnyel állt volna elő, amikor ilyen megkötések sújtják a clubot és semmilyen realitása sincs annak, hogy azt megkapja.
Az USA-ban is szerintem a "sima" fizetésen felüli bevételek lesznek azok az anyagi motivációs eszközök, amelyek más dimenzióba helyezik az anyagi kifutását a pályafutásának lezárási szakaszában.

Csapat építés folyik folyamatosan, de ha az alapanyag nem extraklasszis összetételű, akkor hasonló dominanciára (éveken keresztül BL győztes kvalitású csapat) a jövőben nem lehet számítani, bár az is igaz, hogy szerencsére az extraklasszis alapanyagból már rendelkezésre áll egy-egy tégla (vagy opció), csak azokat meg is kell tudni tartani.
A konkurencia, a labdarúgásba áramló tőke és innováció pedig folyamatosan nehezebbé teszi az utat.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.06.09. 13:55:27

gránit írta:
2023.06.09. 11:29:04
Én inkább azt láttam, hogy nincs rajta kívül kreatív ember a csapatban. Most is ezt látom, pedig már nincs Messi, aki visszafogná a titánokat.
Ezt melyik titánra érted pontosan? Mert szerintem a kicsit is támadásért felelős szekcióból egyedül Dembélé és Pedri volt itt akkor is, amikor Messi itt volt. Pedri teljesen kinyílt az első Messi nélküli évében, akkor tolta először klasszis szinten, előtte nagyon látszott, hogy mindig csak neki - és ezt most nem annyira kritikaként írom, mert érthető, én is Messinek passzolnék. Dembélé is bőven a legjobb fél+fél szezonját futotta. Ez a két játékos, aki mindkét érában ott volt, jelentőset lépett előre játékban, statokban is.
Griezmann, Cou pl elmentek, akikkel ténylegesen ütközött a posztja pl, nem lehet összehasonlítani. Gavi, Raphinha, itt sem voltak.

Jelenleg szerintem Pedri és Raphinha akik kreatívak illetve Dembélé is, bár rá jobban használnám a kiszámíthatatlan szót ugyanazzal a végeredménnyel, mintha kreatív lenne. Torre az, aki még nagyon kreatívnak tűnik, csak ő meg nem játszik.

De abban egyetértek mindenképp, hogy kéne még kreatív középpályás pl. a csapatba.

Egyébként érdekes lett volna, ha a Messi utáni érában érkezik egy Griez kaliber.

Nyilván nekem is Messi a kedvenc játékosom, mint oly sokaknak, még véletlenül sem vagyok Messi-hater, csak tényleg nem érzem úgy, hogy vissza kéne nyúlnunk a régi sémákhoz.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.09. 12:15:12

Azért az idő sokmindent megszépít..
Te vagy a világ legjobb játékosa, hatalmas teherrel, eközben az elnök egyrészt félnótásokat hoz horror összegben, másrészt pedig a sajtóban járatja le a saját játékosait, többek között téged is.

"Egy asztalnál ülök Messi-Ronaldoval" Griezmannt is idehozták poszt nélkül, horror fizetéssel miközben Neymar elérhető lett volna mint utólag kiderült, közben minden egyes kudarcért főként őt hibáztatták, érthető ha előbb-utóbb megunta azt hogy többéves csapatrombolás ellenére is BL trófeát vártak el tőle, minden más bukás.

Lehet hogy túl volt fizetve, de ő vissza is hozta azt, míg a vakok összességében mégnagyobb összeget vittek el, ha akkora teher lett volna a csapatnak az elnökség még örült is volna hogy önként el akar menni, amire szerződés alapján a lehetősége is megvolt ingyen, pechére egy előzőleg olyan lehetetlennek tűnő esemény történt ami a Camp Nou-ba csapó aszteroidával egyenlő, mégis megtörtént, túlfutva a határidőn.


Az meg hogy a 2015-ös BL után el kellett volna adni..Háát, az a csapat nagyon nem úgy nézett ki mintha a közeljövőben megállítható lett volna, pechünkre 2016-ban pont a pár hetes hullámvölgyben jött egy antifocis Atletico, plusz idővel kijött hogy a most megszerezni kívánt Gündogan helyett Arda Turanokat, Gomeseket igazoltunk horror áron.
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2023.06.09. 11:37:15

Skywalker írta:
2023.06.09. 11:22:07
Amit szerintem kritizálnak sokan, én is, hogy a csapat játéka teljes mértékben ráépült, nem csapat voltunk, hanem Messi meg a kiszolgálói. És ha neki nem ment, nem ment a csapatnak sem.
Ebben benne volt a vezetőség, az edző, szakmai stáb, Messi, meg a többiek is.
Amikor edzésen nap mint nap azt látod, hogy mennyivel jobb mint a többiek, akkor nyilván rá fog épülni a csapat.
Yerri Mina nyilatkozta egyszer, hogy edzések után nekiállt Messivel és Suarezzel szabadrúgásokat lőni, azok meg az összes pénzét elnyerték... Meg amikor egy Man City-Barcelona meccs előtt megüzente Yaya Tourénak, hogy bebőrözi őt, az teljesen rosszul lett.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.09. 11:29:04

Skywalker írta:
2023.06.09. 11:22:07
a csapat játéka teljes mértékben ráépült, nem csapat voltunk, hanem Messi meg a kiszolgálói. És ha neki nem ment, nem ment a csapatnak sem.
Ebben benne volt a vezetőség, az edző, szakmai stáb, Messi, meg a többiek is.
Én inkább azt láttam, hogy nincs rajta kívül kreatív ember a csapatban. Most is ezt látom, pedig már nincs Messi, aki visszafogná a titánokat.

Szereztünk egy gólkirályt, szereztünk egy Christensent Araújo mellé, ami a Ligában ütőképesnek, sőt, a spanyol bajnokság történelmének egyik legütőképesebb védelmének bizonyult. Néhány ember összegründolta a bajnoki címet, egyébként játékban most is nagyon sokszor tötymörgést látok, pedig már nincs Messi, aki akadályozná az állítólagos zsenik kibontakozását. Azt gondolom, hogy nagyon is bűnbak volt ő már a végén.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára gránit 2023.06.09. 11:39:52-kor.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.09. 11:27:38

Nyiri81 írta:
2023.06.09. 10:01:13


Remélem nem rám érted. Én nem vagyok anti Messi csapat része már ha van ilyen. Sok sikert kivánok neki, de ettől függetlenül tartom és már akkor is úgy tartottam amikor még itt volt hogy nem lehet nagyobb senki mint a klub. Még javában itt volt akkor is voltak aggályaim vele szemben. Tata Martinos ügy az évenkénti zsarolások. Ezt nem csinálja az aki tényleg úgy tekint a klubra mint az otthonára (Xavi, Ini, Puyol, stb...). Ettől függetlenül köszönök mindent és sok sikert. Remélem szépen lezárja a karrierjét, de mindenkinek jobb hogy így alakult.
Rád is valamennyire, mert ha éppen Messibe kell törölni a lábat, akkor Te is leírod ezeket.

Az, hogy nem klubikon, akkor én nem tudok klubikont mondani.
21. század Barcelonájáról az emberek 90%-nak Messi fog beugrani. Ha ő nem klubikon akkor senki.

Évenkénti zsarolások, igen. Biztosan úgy volt.
Véletlen se úgy, ahogy mondjuk le is nyilatkozták távozó ügyvezetők, elnök (!), hogy bizony a klub akart szerződést hosszabbítani, főleg a Neymar fiaskó után, nehogy ez előfordulhasson.
Nyilván Messi olyan amilyen, nem tisztem védeni, szereti a pénzt ez teljesen nyilvánvaló.

És ahogy írtam, én sem hoztam volna vissza, már tavaly is ugyanezt mondtam. Főleg anyagi okok miatt nem, de hosszútávú sportszakmai okok miatt sem. Mondjuk az mellékes, hogy ezeket a klub teljesen máshogy érti, mint én gondolom hogy kellene érteni.


Én csak azt mondtam, és tartom, hogy Messi is hibás volt abban, hogy el kellett hagynia a klubot, de a klub sem makulátlan.
Meg én nem veszem be ezt a "mindent megtettünk, hogy megtartsuk/visszahozzunk" Laporta féle maszlagot.
Ez sem fekete fehér, hogy vagy Messinek volt igaza, vagy Laportának.
Dehogyis.
Messi is el akart menni, kinyilatkoztatta előtte nyáron.
Attól, hogy utána sírt, az nem álszentség, kölyökkora óta itt volt, persze, hogy megviselte, még ha ő is akart menni.

Én is eladtam az autómat önszántamból, mert már öreg volt, 10 évig használtam, utána rosszul éreztem magam, pedig csak egy autó:D
Szóval ezt a szemére vetni...(tudom ezt nem te tetted)

Na mindegy, ennyi volt a sztori, szerintem felesleges ezen rágódni.


Ronaldinho meg felemelte a focitérképre újra a klubot az tény, de komoly tényezővé már Pep fémjelzett csapat vált, aminek legjobb játékosa toronymagasan Messi volt. Nem megfeledkezve Xaviról, Iniestáról, Busquetsről, Puyolról, stb.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.09. 11:22:39

Skywalker írta:
2023.06.09. 11:05:37
Rivaldo11 írta:
2023.06.09. 11:02:57
Milyen "zsarolások"???
Hagyjuk már ezt az orbitális sületlenséget, hogy "zsarolt"...Szerintem összekevered Ronaldoval, aki teny, évente volt "boldogtalan" valami miatt...
Egyetlen olyan nyilatkozatra, vagy kifakadásra sem emlékszem tőle, hogy elhúz innen ha nem kap új szerződést.
Miért, szerinted a klub akart minden évben új szerződést adni neki, meg egy csomó aláírási pénzt?
Ne legyél már ennyire naiv.
Nem kell szentnek beállítani Messit.

Azt se felejtsük el azért, mikor kiderült, hogy ő is off-shore számlákon pihenteti a pénzét, hogy megspóroljon jó pár millió adóbefizetést...
Igen, ez egyértelmű "bizonyíték " arra, hogy zsarolt... #-o
Rivaldo-A Legnagyobb.
Skywalker
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.05.19. 13:51:05

2023.06.09. 11:22:07

gránit írta:
2023.06.09. 11:12:41
...Amin elképedek, hogy hogy lehetett egy ilyen játékos bűnbak sokak szemében ("nem védekezik", igen, persze, neki kell védekeznie, véletlenül sem a magatehetetlen hátvédjeinknek, akik bohócgólok sorozatát hozták össze akkoriban, ráadásul akkora bohócvédelmünk volt, hogy szerencsétlen ter Stegennek sérült lábbal, operáció előtt kellett lehoznia a Bayern elleni Mohácsot, mert Netóra rá sem merték bízni a meccset, akkora nulla volt. De persze, Messi nem védekezik...)

Szerintem lapozzunk. A 10-est meg visszavonultatnám.
A többség szerintem nem tartja bűnbaknak Messit. Vagyis csak annyira, mint a többieket.

Amit szerintem kritizálnak sokan, én is, hogy a csapat játéka teljes mértékben ráépült, nem csapat voltunk, hanem Messi meg a kiszolgálói. És ha neki nem ment, nem ment a csapatnak sem.
Ebben benne volt a vezetőség, az edző, szakmai stáb, Messi, meg a többiek is.

Messi nélkül nem értük volna el azokat a sikereket, amiket elértünk, de az utolsó években többet is elérhettünk volna, ha nem lett volna olyan egyoldalú a taktikánk.
Skywalker
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.05.19. 13:51:05

2023.06.09. 11:14:59

Egy kis érdekesség a múltból:
https://www.espn.com/soccer/story/_/id/ ... vier-tebas

Mikor megvádolták Messit adóelkerüléssel, Tebas bevédte őt, hogy biztos ártatlan, és nem akarja hogy elmenjen Spanyolországból.

Úgyhogy mikor szidjuk Tebast, hogy nem akarja vissza Messit a ligába, lehet nem vagyunk közel az igazsághoz :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.09. 11:12:41

Túl van tárgyalva szerintem. Évi 54 millió eurós fizetést, amit Miamiban kapni fog, az FFP miatt mi nem tudnánk adni neki. Csak akkor lett volna esély a visszahozatalára, ha brutálian lead az igényeiből.

Laporta azt tette, amit Barcelonában elvártak tőle. Az valószínűleg nem egyértelmű Magyarországon, hogy mennyire várták őt Barcelonában a szurkolók, a sociók. Többször tüntetőleg skandálták a nevét, követelték vissza. Laporta erre az igényre reagált, ennyi. Nem kell őt emiatt bántani. Neki egy közegnek meg kell felelnie, bepróbálta, amit elvártak tőle, nem sikerült. Ennyi. Amin elképedek, hogy hogy lehetett egy ilyen játékos bűnbak sokak szemében ("nem védekezik", igen, persze, neki kell védekeznie, véletlenül sem a magatehetetlen hátvédjeinknek, akik bohócgólok sorozatát hozták össze akkoriban, ráadásul akkora bohócvédelmünk volt, hogy szerencsétlen ter Stegennek sérült lábbal, operáció előtt kellett lehoznia a Bayern elleni Mohácsot, mert Netóra rá sem merték bízni a meccset, akkora nulla volt. De persze, Messi nem védekezik...)

Szerintem lapozzunk. A 10-est meg visszavonultatnám.
Skywalker
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.05.19. 13:51:05

2023.06.09. 11:05:37

Rivaldo11 írta:
2023.06.09. 11:02:57
Milyen "zsarolások"???
Hagyjuk már ezt az orbitális sületlenséget, hogy "zsarolt"...Szerintem összekevered Ronaldoval, aki teny, évente volt "boldogtalan" valami miatt...
Egyetlen olyan nyilatkozatra, vagy kifakadásra sem emlékszem tőle, hogy elhúz innen ha nem kap új szerződést.
Miért, szerinted a klub akart minden évben új szerződést adni neki, meg egy csomó aláírási pénzt?
Ne legyél már ennyire naiv.
Nem kell szentnek beállítani Messit.

Azt se felejtsük el azért, mikor kiderült, hogy ő is off-shore számlákon pihenteti a pénzét, hogy megspóroljon jó pár millió adóbefizetést...
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.09. 11:02:57

Nyiri81 írta:
2023.06.09. 10:01:13
csababarca írta:
2023.06.09. 04:55:54
Na pont erről beszéltem nem rég, szépen összejött az antimessi csapat.

Nem akarjuk zárni a topikot? 3-4 éve ugyanazok a körök, teljes mellszélességgel a szubjektív egyéni véleményt nagy objektív igazságnak beállítva.
Remélem nem rám érted. Én nem vagyok anti Messi csapat része már ha van ilyen. Sok sikert kivánok neki, de ettől függetlenül tartom és már akkor is úgy tartottam amikor még itt volt hogy nem lehet nagyobb senki mint a klub. Még javában itt volt akkor is voltak aggályaim vele szemben. Tata Martinos ügy az évenkénti zsarolások. Ezt nem csinálja az aki tényleg úgy tekint a klubra mint az otthonára (Xavi, Ini, Puyol, stb...). Ettől függetlenül köszönök mindent és sok sikert. Remélem szépen lezárja a karrierjét, de mindenkinek jobb hogy így alakult.
Milyen "zsarolások"???
Hagyjuk már ezt az orbitális sületlenséget, hogy "zsarolt"...Szerintem összekevered Ronaldoval, aki teny, évente volt "boldogtalan" valami miatt...
Egyetlen olyan nyilatkozatra, vagy kifakadásra sem emlékszem tőle, hogy elhúz innen ha nem kap új szerződést.
Rivaldo-A Legnagyobb.
vg99
Capitá del Barça
Hozzászólások: 539
Csatlakozott: 2019.04.15. 18:07:51

2023.06.09. 10:48:06

Messi a valaha volt legjobb Barca játékos,
nem tudom, hogy mennyit segített volna,
marketing szempontból biztos sokat, pár zsugában biztos, csapatépítésben nem biztos.
De szerintem 50-60 meccset már nem tud komoly szinten lenyomni,
és ehhez képest egy laza MLS, csupa haver csapattárssal, család miamiban, strand, jó idő, angol nyelv,
neki egy csomó pénz az érdekeltségeken keresztül.
Simán várhatott volna még 1 hónapot, hogy tisztább legyen itt is a pénzügyi helyzet, de már most döntött.
Szerintem nem igen volt alternatíva már a visszatérés.
Valszeg azért Laportával sem felhőtlen a viszony, a haverok meg közben elmentek innen.
Válasz küldése
cron