Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.30. 18:43:06

Én meg azt mondom, ha az egyik kezét a segg*be dugja, és beköti a szemét, úgy is hasznosabb lenne mint Fati, vagy a szánalmas műbrazil gyerek (aki elképesztő csalódás, egyszerűen nem szint). Bármikor hoznám vissza 1-2 szezonra. Igy is uj emberek kellenek, mert Fati, Raphinha, Ferran teljesen szint alatti figura sajnos.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.01.30. 18:17:30

Most már szerintem sem kéne. Nem estünk vona ki vele jó eséllyel az elmúlt két BL csoportból, de ezt az árat pont tanulópénzként fizettük meg az újraépülés miatt. Kárba veszne csak a dolog. Elég korrekt csapat épül most, a fiatalok ahogy beérnek, úgy akár egy nagyon komoly csapat is lehet belőle 1, max 2 éven belül. Nyilván most is sokat tudna még adni, de kár, olyan lenne mint elköltözni a szülőktől, a saját utadra lépni, aztán visszatérni két év múlva, hogy újra fogják a kezed.

Egy Gamperre vagy ilyesmire hozzuk vissza egy hangulatos, éjszakai meccsre búcsúra.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.01.30. 18:13:49

Ha hoznám, akkor is max 1 szezonra, hogy méltó búcsúja legyen mindenhol, de ezt inkább a nosztalgia és nem a logika mondatja.
Szerintem nem lenne szerencsés, ha visszajönne. Plusz nem nézne ki jó az sem, ha pl gyenge szezonnal zárná itteni karrierjét. Így kb egy top játékosként távozott, ne jussunk el addig, hogy mindenki minden meccsen kifogásolja miért kezdő, miért nem cserélték le stb.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2023.01.30. 17:28:40

brazilfan írta:
2023.01.30. 15:58:45
Mellesleg nem hallottam, hogy a francia szurkolók kifütyülték volna Messit, pedig a vébédöntő után néhányan komolyan elhitték.
Neymart kifütyülték anno pár meccsen, amikor először el akart igazolni a PSG-ből. 3-4 meccs, 1-2 gól, 1-2 csel, aztán elfelejtették. Nem mintha persze én hallottam volna arról, h most Messit kifütyülte volna bárki ott.

Amúgy én remélem, nem jön vissza (a hírek alapján ennek 0 a realitása). A bennem lakozó gyermek örülne, de sztem most mind neki, mind a Barcának arra van szüksége, h ne jöjjön haza. Neki így még lehet esélye a BL-re egy jobb csapattal, mi meg szépen lassan újjáépülhetünk. Ha visszajönne, azzal csak elodáznánk az elkerülhetetlent (plusz az elmúlt pár évet kukáznánk).
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.01.30. 15:58:45

Gondoltam, megnézem a PSG-Reims meccset, de beleszunyókáltam, a párizsiak alig mutattak valamit, Neymar gólja szép volt, de Messi eléggé távol járt, vagy még a vébén, vagy már Barcelonában.
Ha jön, hozza magával Mbappét is Spanyolországba, hogy legyen valami tétje a Classicóknak.

Mellesleg nem hallottam, hogy a francia szurkolók kifütyülték volna Messit, pedig a vébédöntő után néhányan komolyan elhitték.
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2023.01.30. 15:21:33

Aki visszahozná, az kinek a helyére, azaz kinek a rovására tenné be a csapatba?
(csapat = {ter Stegen, Koundé, Araújo, Christensen, Balde, Gavi, Busquets, deJong, Pedri, Dembele, Lewandowski})
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.30. 15:21:33

Nyiri81 írta:
2023.01.30. 15:02:39
Andris írta:
2023.01.28. 20:47:38
Ha Messi elfogadna egy nagyon basic alap fizut...
Te is tudod hogy ez kb esélytelen.
Sose lehet ezt tudni, a honvágy nagy úr. :) Most már nem csak a fater diktál, ott az asszony, 3 gyerek.
Persze, sok esélyt nem adok. De el tudnék képzelni olyan dealt, ami mindenkinek jó valahogy. A szándék a kérdés.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.01.30. 15:02:39

Andris írta:
2023.01.28. 20:47:38
Ha Messi elfogadna egy nagyon basic alap fizut...
Te is tudod hogy ez kb esélytelen.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.01.28. 20:47:38

Tudom, hogy továbbra sem igazán előremutató a dolog, és részben csak egy gyermeki álom, hogy inkább innen vonuljon vissza (vagy legalább lássuk még 1-2 évet Barca mezben, szép búcsúval).

De akkor is, a heti hírecskéket (nem hosszabbít a PSGvel, pedig már rég aktuális lenne) és a mai támadójátékot látva... meg belegondolva az anyagi lehetőségeinkbe a kövi pár évre még... sose éreztem még ennyire reálisnak és szükségesnek a visszatérését.

Ha Messi elfogadna egy nagyon basic alap fizut, ami mondjuk 30 évig tartana.. vagy valami hasonló trükk, a jövőnk kiárusítása nélkül..
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.01.21. 23:15:03

Számomra örökre egy hihetetlen tény marad az, hogy jött egy csóró mélynövésű argentin gyerek és a sportág legnagyobbja lett, tényleg mint a mesékben. Örülök, hogy Messi korában éltem és elmondhatom majd az utódaimnak, hogy a világ legnépszerűbb sportjának legnagyobb alakját "élőben" láthattam. Annyi vágyam van már csak, hogy Barca mezben fejezze be... :roll:
Egy újabb jó kis videó az "Isten" mennybemenetéről:

https://www.youtube.com/watch?v=Tv5dxW0PX38
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2023.01.01. 18:52:26

M4-en ismétlik a döntőt, még így két hét elteltével, az eredmény tudatában is izgi nagyon :mrgreen: Nálam all-time top 3 match az tuti :!:

GG G.O.A.T
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.31. 16:59:06

Néztem már pár ilyet, de ez még nem jött szembe:D
Peter Drury kommentálását is ajánlom:D

off:
Én komolyan így érzem, ma is néztem a meccsünket, hát a pulzusom egy percre nem ment fel.
Nem tudok senkiért lelkesedni a mostani csapatból, kicsit se mozgat meg senki. Nincs tűz, nincs fanatizmus, semmi nincs, csak a tátott száj, meg a méla tekintetek, identitás teljes hiánya, amit Zsolti is ír a másik topikban, random feldobált emberek, aztán azért sírunk, hogy ki nem játszik. Nem tök mindegy?

Nem tudom, egyedül ARaujoban látok valami tüzet, ha éppen játszik, a többi az a tedd ki had hűljön kategória.
Kötelességből megnézem a meccseinket, TS, DeJong, néha Pedri megmozdulásai miatt még fel is figyelek, de a többi...hát, inkább no comment.

Elvertük a világ pénzét, idehoztunk egy rakat játékost, és akkor ilyen Alonsok vannak a csapatban, meg kp-ra egy Busquetset tudunk becserélni, ha éppen nem kezdő. Vicc kategória.

Arra meg már 5 éve nincs se időm, se energiám, hogy a felhájpolt PL-t nézzem, noname középszerekkel akik csinálnak egy beadást, és kattan a 80 millás árcédula, aztán egyébként hatalmas lufik, tiszavirág életű karrierrel.
NBA, NFL, ezekben még megtalálom a szépséget.
Fociban meg marad a megye 2 szotyizós, bíróanyázós hétvégéi:D

na de offból ki, bocsánat miatta.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2022.12.31. 16:39:30

Hideg rázós videó a G.O.A.T mennybemeneteléről: 8) https://www.youtube.com/watch?v=rZyxRfunRZM

Nem érdekel, hogy nem Barca mezbe tette, a lényeg, hogy révbe ért.
Csababarca nagyon találóan leírta amit én is érzek: ezzel a diadallal nálam is ki lett maxolva a foci. Az "Isten" célba ért. Minden
amit a focival kapcsolatban szurkolóként akartam megtörtént, nincs tovább. Lélekben úgy érzem én is Leoval emeltem magasba a VB trófeát. Köszönöm a csodás 15-20 évet amit Barca és Messi fanként megéltem.
Innentől hátradőlök és szemlélődöm. :)
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1912
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2022.12.23. 05:59:19

Nosztalgiából* szép lenne, ha visszajönne. De most a Barcának, és neki is arra van szüksége, hogy ne folytatódjon ez a közös történet.

*mondjuk hülyén hat a szó, hisz' csak nemrég ment el. :D
Avatar
Messithebest
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3308
Csatlakozott: 2010.05.15. 20:34:35

2022.12.22. 22:59:40

Nyilván akár mikor visszahoznám, ez nem kérdés, de lássuk be, nem reális ez se a mi részünkről, se az ő részéről. Az ő részéről azért, mert minek jönne vissza az EL-be bohóckodni, amikor a PSG-ben BL címre esélyes keret veszi körül(és akár CR-t is beérheti a BL címek számában, ha nyerne még egyet), francia bajnokságban nem kell megszakadnia a bajnoki címért, igazából minden mellettük szól velünk szemben sajnos. A mi részünkről meg egyszerűen nem vagyunk olyan pénzügyi helyzetben, még ha nem is mentünk el teljesen a fiatalitás irányába és több 100 milliót kidobtunk az ablakon Lewára, Koundéra, Raphinhára és társaikra, akkor sem tudnánk megoldani szerintem, hogy vállalható fizetésért játszon itt Messi, mégha esetleg ez neki első számú opció lenne is. (amit kétlek, hiszen többször kijelentette már, hogy Barcelonába játékosként már nem szeretne visszatérni)
Kép
"I don't know, why the man above gives me the hardest road, but... the man above don't put you in situations that you can't handle." - LeBron James
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2022.12.22. 20:50:36

Andris írta:
2022.12.22. 17:14:35
Jelenleg az anyagiak a nagy kerdes mindket oldalon sztem. Elfogadhato-e, megengedheto-e.
A klub jovokepe nekem jobban fest meg 1-2 ev Messivel, mint nelkule, mert nem bizom Laportaekban. Eddig ugy erzem, hogy nem keves okom is van erre.
A gond az hogy mikor itt volt mindig az volt a legfontosabb hogy Ő legyen a legtöbbet kereső játékos a világon. Ennek köszönhetően jutottunk oda ahova. Sokat köszönhetünk neki ez igaz, de meg is volt az ára. Nagyon is. Szerintem nagyon jól elvan Párizsban. Rohadt sokat keres és neki ez nagyon fontos. Mi nem érthetjük, mert Ő másodpercenként többet keres mint mi egész életünkben, de neki ez más világ. Neki számít. Nem fog ide ingyen eljönni és bohóckodni az EL-ben. Neki a Barca egy jó üzlet volt, aminek már vége. Mert van jobb. Nekem akkor tette be az ajtót amikor itt sírt hogy jaj de gond hogy vége másnap meg már vigyorogva írta alá a szerződést az olajosoknál. Maradjon is ott. Amúgy jót tett neki. Látva a képeket durván ki lett pattintva és ez A VB-n is számított. Ha itt marad szerintem nem nyer VB-t. BL-t se fog már a Barcaval nyerni. Nekünk is még évek kellenek ehhez.

Lehet hogy visszaköltöznek Barcelonába, mert itt élte le az élete nagy részét, de max akkor ha visszavonult.
Csak is Puyol
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2022.12.22. 17:30:17

Minden vágya, hogy égjen az EL-ben nyilván :D De nem értem amúgy, megegyezett szóban a PSG-vel a hosszabbításról akkor most mért téma ez megint ??? :D
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.22. 17:14:35

recrea írta:
2022.12.22. 16:37:52
Amellett mik az érvek, hogy hagyja ott Párizst értünk? Keresem őket, de valahogy nem találom :)

Azt tudom elképzelni, h idegenben mindenhol fütyülni fogják tavasszal, nagyjából ennyi ellenérv kút eszembe.
1. El se akart menni, tovabbra is a Barcaban szeretett volna jatszani
2. Barcelonaban akarnak lakni, minel hamarabb, minden heten ketszer elmondjak
3. Egyelore a PSGvel sincs semmifele kimagaslo eredmeny vagy irto dominans latvanyos jatek (nemzetkozi viszonylatban), es a spanyol bajnoksagot megnyerni nagyobb kihivas meg mindig, mint a franciat.
4. Esetleg meggyozi Xavi jelenlete, es az a csapat, ami kialakuloban van olyanokkal, mint TS, Araujo, Balde, FdJ, Pedri, Gavi.
5. A franciakbol kinezem, hogy otthon is kifutyulik, nem ez lenne az elso eset.
6. Jobb a marketingjenek, ha nem Mbappe mellett focizik hetrol hetre
7. Nalam erv lenne az is, hogy eltavolodok az arab olajmilliardos avilagleggusztustalanabb embereinek egy valogatott csoportjatol. De ki tujda, ez Messinek mennyire erdekes.

Nyilvan ha nem akar visszajonni egyertelmuen, akkor nincs kerdes, de siman lehet, hogy szeretne.

Jelenleg az anyagiak a nagy kerdes mindket oldalon sztem. Elfogadhato-e, megengedheto-e.
A klub jovokepe nekem jobban fest meg 1-2 ev Messivel, mint nelkule, mert nem bizom Laportaekban. Eddig ugy erzem, hogy nem keves okom is van erre.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2022.12.22. 16:37:52

Amellett mik az érvek, hogy hagyja ott Párizst értünk? Keresem őket, de valahogy nem találom :)

Azt tudom elképzelni, h idegenben mindenhol fütyülni fogják tavasszal, nagyjából ennyi ellenérv kút eszembe.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.22. 15:23:21

Sanama írta:
2022.12.22. 10:57:36
Andris írta:
2022.12.22. 09:25:16
Nem bírná végig, ahogy 25 évesen se bírta volna végig.
Nem is kell végig bírnia.Elég azt nézni, hogy mit csinál a PSGben. Idén abszolút zseni, VB tempóban szórta egész ősszel a gólpontokat.


Ha megy körülötte jól a csapat, nem tud rá 2-3 ember jutni mindig, nem kell saját térfélig visszajönnie labdáért és folyton csak osztogatni, és nem is ő az egyetlen aki gólképes, akkor annyival kevesebb teher van rajta, hogy simán kiemelkedik még bármilyen meccsen szerintem.

Szerintem Lewa és Dembelé mellett simán megvan a helye
, egyelőre nincs harmadik támadónk aki meggyőzően kezdő. És még Dembelé is visszaeshet, a VBn pl halványabb volt sokkal, mint nálunk.
Én vissza is hoznám. A jövő építését kidobták Laportáék (legalábbis rövid távon) Lewával, Alonsoval, azzal, hogy inkább gyors-megoldás sztárokat próbáltunk igazolni részben a hiányposztok helyett. Ennyi erővel vissza is jöhet, és segíthet még nekünk bőven 1-2 évig , simán a világ legjobbja még mindig, csak most van mellette a világon 1-2 fiatalabb még hasonló szinten.
Szépen is távozhatna a klubtól, nem úgy, mint ahogy sikerült. Szerintem ez is fontos lenne mindenkinek, a klubnak, a szurkolóknak is. Még egy nem horribilis, de jó fizut is meg lehetne neki adni, egyszerűen van akkora gazdasági ereje az ő jelenlétének, hogy simán visszajönne a pénz.

Én akár még el is adnék 2-3 játékost, hogy beleférjen a fizus szabályokba. (Piquén, Busin felül)
Pl Memphis, Alonso, Kessié szerintem semmiképp nem szükséges már középtávon sem, de nálam Raphinna is ilyen. Jó a srác, javult is, de én továbbra is kétlem, hogy egy majd valóban BL képes ütős csapatban ő valaha kezdő tudna lenni. Cáfoljon rám, nem bánom, de nem vagyok optimista. Ő ősszel is, és a VBn is átlagosan nagyon gyenge volt.
Jaj engedjük már el ezeket a nosztalgikus lángon égő érveléseket. Persze, bárhova beférne még mindig, mert 35 évesen is a világ, és a történelem legjobb játékosa.
De egyrészt nem a jövő, és csak tovább halasztaná az évek óta szükségszerű újjáépítést, plusz pont az nincs meg a Barcaban, ami a PSG-ben igen. Sőt, valahol öngerjesztő módon pont azért nem is volt meg MSN után ez a Barcaban, mert akkora a zsenije, hogy vitte egyedül a hátán a csapatot, majd épp ezért mindenki tőle várta a megváltást, és senki nem nőtt fel még csak annyira sem a feladathoz mint Alvarez a VB-n.
Semmi értelme nem lenne egy lassan nyugdíjas Lewa, és egy örök ígéret Dembelé mellé visszahozni jelen szituba. A szurkolók örülnének 2-3 meccsig, aztán amint nem jön az eredmény, csak be lenne sározva minden. Azért ne felejtsük el a klub futball nem ugyanaz, mint egy VB. Ő sem tudna 10 meccsnél tovább olyan intenzitással zárni, védekezni, mint a VB-n, stb.

Megkockáztatom ennek így kellett lennie, ha itt marad, nem nyert volt VB-t. Így kerek, és szomorúan szép a történet. Egy tisztességes búcsút meg kell adni neki, amit megérdemel, de szerződtetni már nem kell.
Remélem nem hagytam ki semmit. :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.22. 11:38:14

Szerintem most van olyan jó ez a keret, és lesz olyan jó ez a csapat, hogy tudna segíteni Messinek. Egész máshol vagyunk, mint mikor Messi még itt játszott.

Sanama, válaszoltam rá, ott van, kiemeltem a kedvedért. Igaz, még a hozzászólásod előtt kezdtem bele, de egy az egyben passzol a racionális(nak tűnő) eszmefuttatásodra, szerintem. És erre fel is hívtam a figyelmed külön.

Fontosnak tartom megismételni: Én se tartanám jó ötletnek a 35-36 éves Messi visszahozatalát. Függőségi, anyagi és jövőépítési aggályok miatt.
Csakhogy, Laportáék egyáltalán nem felelnek meg ezeknek a kritériumoknak Messi nélkül sem. Gólokban most is egy közel-nyugdíjas, Messinél még mindig bőven gyengébb játékostól függünk, eltapsoltunk százmilliókat a milliárdos adósságunk ellenrée, és ráadásul újra köti a kezünk minden hülye szabály. A keret építése pedig aligha jövőbemutató olyan igazolásokkal, mint az ide nem illő Kessié, a közel nyugger Lewa, Christensen, Alonso, és a pánikigazolás Raphi. Mindeközben hiányposzt maradt teljesen üresen (jobb bekk).
Szóval Messi visszahozatala, ha anyagilag szándékilag megoldható mindkét fél részéről, már nem oszt nem szoroz az irányvonalon szvsz. Persze reménykedni lehet, hogy na majd most már alárendelik a saját népszerűségüket és feltételes módban a klub pillanatnyi eredményességét annak, hgoy hosszútávon anyagilag és sportszakmailag helyreálljunk, de én nem vagyok ilyen optimista most.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2022.12.22. 11:22:51

Nekem Messihez való viszonyom tiszta mindenkinek, de én sem hoznám vissza, és a helyében lennék nem is akarnék visszajönni.
Minek?

Szerintem ő már lezárta ezt, most fog hosszabbítani a PSG-vel, kisebb tempóban lealázhatja a franciákat (egyébként ennyire nem sajnálnám le azt a bajnokságot, fizikálisan keményebb mint a spanyol, szvsz).
Itt megint nyakába szakadna "vénségére" egy nagy elvárás csomag, nem hiszem, hogy ez kellene neki.

Kétségem sincs afelől, hogy sétálva is elrakna ebben a spanyol bajnokságban 15 gólt még mindig, meg értelmes társakkal (pl. Lewa) ennyi környéki asszisztot is, tehát tudna rajtunk segíteni. Pont azért, mert ő ha odakerül beteszi általában (mielőtt jönne valaki, belém állva, nem 100%osan használja ki a helyzeteit, nem ezt írom!!!), csak lehet mi nem tudunk már neki segíteni.

36 éves lesz a nyáron, azt se felejtsük.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.12.22. 11:07:01

Sanama, neked külön már nem válaszolok, az előzőben és ebben a hsz-ben mindent leírtam, szerintem a jövő építését kapásból elengedtük tavaly, és nem reménykedhetünk jobb teljesítményben Laportáéktól. Amennyire meg lehet építeni a jövőt, azt Messivel is lehet, ezt itt fentebb megfogalmaztam.

Ez nem nosztalgia, ez egy objektív és stabil érvrendszer csak és kizárólag két dologra alapozva: A Barca elmúlt fél éves, és Messi elmúlt fél éves teljesítményére. Nem pedig a VBre. Egyetérteni nem kell, de semmit nem olvastam tőled, ami picit is ellenérv, cáfolat vagy meggyőző volna. Ettől még nem biztos az se, hogy igazam lenne.

Ha én lennék az elnök, két dologra bíznám: Xavi szándékára, és Messi fizetési igényére.
Hála az égnek, hogy egyikünk sem ül az elnöki székben.
Én is teljesen racionálisan leírtam neked, hogy miért gondolom abszolút rossz ötletnek, erre természetesen reakció nincs, csak az iránymutatás. :)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2022.12.22. 10:59:22

Troym írta:
2022.12.22. 09:55:49
Andris írta:
2022.12.22. 09:25:16

Szerintem Lewa és Dembelé mellett simán megvan a helye, egyelőre nincs harmadik támadónk aki meggyőzően kezdő. És még Dembelé is visszaeshet, a VBn pl halványabb volt sokkal, mint nálunk.
De akkor pl Dembele átkerülne végleg balra.
Azért csak nem véletlen, hogy kb. rekordmennyiségű asszisztot adott tavaly, Messi távozása után játszhatott jobb oldalon.
Mikor Raphinha játszik jobb oldalon idén, Dembele sokkal halványabb bal oldalon. Szerintem ők hárman nem egy szerencsés trió lennének. Dembele gyengébb oldalon lenne plusz lenne elöl két 35-36 éves pali, gondolom Lewa is egyre kevésbé fizikailag akar majd kitűnni és egyre inkább csak jó helyezkedéssel akar gólokat szerezni.
Személy szerint inkább hoznám ingyen Rashfordot, vagy Thuramot ingyen, ők jobbak lennének Dembele és Lewa mellé és Moukokot Lewa utódjának 2-3 éves időtávon.
Milyen jó hogy nem én döntök :)
Dembelé asszem jóval gólerősebb a baloson, vagy legalábbis volt valami ilyen. És ott sem játszik rosszul, ellenben ha őt rakjuk jobbra mindig, akkor marad a túloldalra a szintén komfortzónán kívüli Torres, az egyelőre használhatatlan Fati, és a baloson -1 embert jelentő Raphi.
Ezen felül Messi sem úgy játszott már se nálunk, se a válogatottban vagy a PSGben, mint anno, hogy egyértelműen jobboldali támadó. Sokkal inkább kp, árnyékék, mikor hogy engedi az ellenfél felfogása.
Részemről nem érdekel, hogy ki hol játszik, ki mennyi aszisztot ad. Tőlem visszaeshet Dembelé is, Lewa is, akárki, az érdekel, hogy a csapat maga ütőképesebb legyen, és jobb legyen nézni is. Meg az, hogy a fiatal tehetségeink akiknek a jövőjére mindenképp építenék (Frenkie, Gavi, Pedri, Araujo, Baldé), ne csak nagy reményekkel és nagy csattanásokkal kezdjék a karrierjüket, hosszú évekig. Ez legalább annyira fontos, mint az objektív, hosszútávú sportprojekt alapú keretépítés.
Messivel jobbak lennénk, én még azt is el tudnám képzelni, hogy Messi Lewa mögött, Dembi marad jobbon, Gavi kicsit fel és balra tolódik, Baldé meg nagyobb szabadságot kap felfutásokhoz.
Lényeg a lényeg, hogy Messivel szerintem a világ összes csapata sokkal jobbá válna, talán még a city is. De mi meg aztán végképp.

Az ilyen ingyenes és középszer támadók elhozatalát nem kommentálnám nagyon bőven, csak annyi, hogy nem értek vele egyet. Olyan mint az árstopos cukor, nem ér semmit mert nincs, de legalább olcsó. Pont mint Kessié, erre számítanék. Az már csak különvélemény, szubjektív, hogy Rashfordot egy labdaügyes bohócnak tartom csak, Thuram meg egy agyatlan futóbolond, ráadásul a VB-n nálam többször kiverte a fairplay biztosítékot is asszem. Az ingyen játékos sem ingyen van valójában, őket is fizetni kell, foglalják a helyet, és ronthatják a csapatmorált is.

Sanama, neked külön már nem válaszolok, az előzőben és ebben a hsz-ben mindent leírtam, szerintem a jövő építését kapásból elengedtük tavaly, és nem reménykedhetünk jobb teljesítményben Laportáéktól. Amennyire meg lehet építeni a jövőt, azt Messivel is lehet, ezt itt fentebb megfogalmaztam.

Ez nem nosztalgia, ez egy objektív és stabil érvrendszer csak és kizárólag két dologra alapozva: A Barca elmúlt fél éves, és Messi elmúlt fél éves teljesítményére. Nem pedig a VBre. Egyetérteni nem kell, de semmit nem olvastam tőled, ami picit is ellenérv, cáfolat vagy meggyőző volna. Ettől még nem biztos az se, hogy igazam lenne.

Ha én lennék az elnök, két dologra bíznám: Xavi szándékára, és Messi fizetési igényére.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2022.12.22. 10:57:36

Andris írta:
2022.12.22. 09:25:16
Nem bírná végig, ahogy 25 évesen se bírta volna végig.
Nem is kell végig bírnia. Elég azt nézni, hogy mit csinál a PSGben. Idén abszolút zseni, VB tempóban szórta egész ősszel a gólpontokat.

Ha megy körülötte jól a csapat, nem tud rá 2-3 ember jutni mindig, nem kell saját térfélig visszajönnie labdáért és folyton csak osztogatni, és nem is ő az egyetlen aki gólképes, akkor annyival kevesebb teher van rajta, hogy simán kiemelkedik még bármilyen meccsen szerintem.

Szerintem Lewa és Dembelé mellett simán megvan a helye, egyelőre nincs harmadik támadónk aki meggyőzően kezdő. És még Dembelé is visszaeshet, a VBn pl halványabb volt sokkal, mint nálunk.
Én vissza is hoznám. A jövő építését kidobták Laportáék (legalábbis rövid távon) Lewával, Alonsoval, azzal, hogy inkább gyors-megoldás sztárokat próbáltunk igazolni részben a hiányposztok helyett. Ennyi erővel vissza is jöhet, és segíthet még nekünk bőven 1-2 évig, simán a világ legjobbja még mindig, csak most van mellette a világon 1-2 fiatalabb még hasonló szinten.
Szépen is távozhatna a klubtól, nem úgy, mint ahogy sikerült. Szerintem ez is fontos lenne mindenkinek, a klubnak, a szurkolóknak is. Még egy nem horribilis, de jó fizut is meg lehetne neki adni, egyszerűen van akkora gazdasági ereje az ő jelenlétének, hogy simán visszajönne a pénz.

Én akár még el is adnék 2-3 játékost, hogy beleférjen a fizus szabályokba. (Piquén, Busin felül)
Pl Memphis, Alonso, Kessié szerintem semmiképp nem szükséges már középtávon sem, de nálam Raphinna is ilyen. Jó a srác, javult is, de én továbbra is kétlem, hogy egy majd valóban BL képes ütős csapatban ő valaha kezdő tudna lenni. Cáfoljon rám, nem bánom, de nem vagyok optimista. Ő ősszel is, és a VBn is átlagosan nagyon gyenge volt.
Jaj engedjük már el ezeket a nosztalgikus lángon égő érveléseket. Persze, bárhova beférne még mindig, mert 35 évesen is a világ, és a történelem legjobb játékosa.
De egyrészt nem a jövő, és csak tovább halasztaná az évek óta szükségszerű újjáépítést, plusz pont az nincs meg a Barcaban, ami a PSG-ben igen. Sőt, valahol öngerjesztő módon pont azért nem is volt meg MSN után ez a Barcaban, mert akkora a zsenije, hogy vitte egyedül a hátán a csapatot, majd épp ezért mindenki tőle várta a megváltást, és senki nem nőtt fel még csak annyira sem a feladathoz mint Alvarez a VB-n.
Semmi értelme nem lenne egy lassan nyugdíjas Lewa, és egy örök ígéret Dembelé mellé visszahozni jelen szituba. A szurkolók örülnének 2-3 meccsig, aztán amint nem jön az eredmény, csak be lenne sározva minden. Azért ne felejtsük el a klub futball nem ugyanaz, mint egy VB. Ő sem tudna 10 meccsnél tovább olyan intenzitással zárni, védekezni, mint a VB-n, stb.

Megkockáztatom ennek így kellett lennie, ha itt marad, nem nyert volt VB-t. Így kerek, és szomorúan szép a történet. Egy tisztességes búcsút meg kell adni neki, amit megérdemel, de szerződtetni már nem kell.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2022.12.22. 11:01:41-kor.
Válasz küldése