Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
looka
Capitá del Barça
Hozzászólások: 966
Csatlakozott: 2008.05.07. 08:47:29

2023.05.12. 08:55:05

Vele kapcsolatban mindig előbújik belőlem a szurkoló, már-már gyermeki szinten, pedig csak 5 évvel idősebb a srác :D és nem érdekelnek nagyon a pénzügyek (nyilván addig, míg nem kell beáldozni a klub jövőjét, de ez azért nem is valószínű), meg nem érdekel kb. semmi, csak az, hogy itt játsszon, amíg játszani akarja ezt a játékot.

Full mindegy, nyerünk-e valamit, tényleg, totál nem érdekel, Messit akarom látni játszani. Nyert ő már nekünk eleget, nem gondolom, bármivel is tartozik, nem várom el tőle, hogy BL-címet hozzon, nem érdekel, csak játsszon.

Ronaldinhóval voltam még így anno meg Iniestával.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.12. 01:01:35

Az Asperger-szindrómát senkinek nem kell szégyellnie, sőt, ha valaki kiemelkedő akar lenni valamiben, előnyös is, ha az érdeklődési és tevékenységi körét egyetlen dologra tudja koncentrálni.

Messi személyiségéről nem bátorkodnék írni, mert nem ismerem személyesen. Két dolog biztos: a karrierét a Barcelonának köszönheti, ami felkarolta, állta a kezelési költségeit, hogy egyáltalán profi sportoló lehessen. Ő pedig kamatostul mindent vissza is fizetett. A 10-est semmiképp nem adtam volna oda Fatinak, és minimum moratóriumot vetnék ki a klubnál viselésére, kvázi visszavonultatnám.

Abban, hogy ez komolyan fel sem merült a klubnál, nagy szerepe van annak, hogy bízott mindenki abban, hogy lesz élet nélküle is, és nem lesz nagy megrázkódtatás a távozása, ha eljön az ideje. Ezzel sok szurkoló túlzottan is próbálta megnyugtatni magát, így sokszor kiáltották ki problémák okozójának, sokszor vált bűnbakká, már 2014-ben jöttek azok a vélemények, hogy el lehetne adni, mert csak "sétálgat a pályán" (Argentínát azért szépen besétálgatta a döntőbe akkor is).

Több nosztalgikus kötődés nem várható tőle több a klub felé, mint amennyit Niki Lauda a Ferrari vagy Lewis Hamilton a McLaren felé tanusított. Ők is egyes csapatoknak köszönhetik a karrierjüket, de meg is szolgálták mindezt. Több nem várható el, kaptak is, és legalább annyit adtak is. A túlzott követeléseit meg a klub nem volt köteles elfogadni, de elfogadtuk, mert évekig tartotta a csapatot az élmezőnyben.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.11. 21:33:52

bence0330 írta:
2023.05.11. 21:08:06
Szerintem senki nem írta itt, hogy Aspergere van, én sem, Nyíri sem. Sőt, én oda is írtam, hogy biztos nincs neki, és inkább egy olyan művészhez hasonlítottam, akit csak az ecset érdekel a kezében, és semmi más. Magnus, az általad leírtak teljesen egybevágnak azzal, amit én is gondoltam róla, így interjúk és egyebek alapján, köszi a tömörített verziót. :)
"Valamiféle asperger-szerű beütéssel, bár konkrétan kb biztos nem az".

biztos nem az, de valamiféle beütése van.
nincs.
de tudom, azt se írtad, hogy a tottenham fix dobogós:D

na mindegy, nincs jelentősége, nem is ér ennyit az egész, nem is neked szólt konkrétan.

csak itt akkora mellszélességekkel nyilatkoznak ki dolgokat emberek pl Messiről kapcsolatban, amit még lehet Antonella se tud :D
Vagy a klub pénzügyeivel kapcsolatban ugye, az a másik kedvenc témám olvasni, olykor popcornt is ragadok:D
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2023.05.11. 21:13:15

Személy szerint örülnék neki, ha még 1 évet a Barca-ban focizna, és örülnék ha lenne egy felejthetetlen búcsúmeccse, túl azon hogy megérdemli és méltatlan volt a távozása. Az észérvek közt is találok sok pozitívat, például még több néző menne ki a meccsekre, amikor nem sikerül gólt begyötörni, ő szokott rést találni, az utánpótlásnak is nagyon vonzó lehet vele edzeni, úgy hogy tudod hogy visszajött egy utolsó szezonra. Talán ez a beton védelem el is bírná, hogy ő a védekezésből nem veszi ki a részét. Sokat tudok aki csak Messi miatt kezdett el psg meccseket nézni. Mindenki nyerne vele. Érdekes lenne, ha Pedri és Messi osztogatná elől a labdákat...
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.11. 21:08:06

Szerintem senki nem írta itt, hogy Aspergere van, én sem, Nyíri sem. Sőt, én oda is írtam, hogy biztos nincs neki, és inkább egy olyan művészhez hasonlítottam, akit csak az ecset érdekel a kezében, és semmi más. Magnus, az általad leírtak teljesen egybevágnak azzal, amit én is gondoltam róla, így interjúk és egyebek alapján, köszi a tömörített verziót. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Magnus
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.08.04. 20:16:17

2023.05.11. 20:58:48

olvastam pár könyvet a Barcáról olyan emberektől akiknek személyes élményei vannak a játékosokkal. Messinek nincs aspergere, nem autista vagy debil, egy introvertált fickónak írják le aki keveset beszél, nehezen barátkozik és nehezen bízik az emberben. A focin kívül szinte semmi nem érdekli, egy könyvet olvasott egész életében, azt sem fejezte be (Maradona önéletrajza). Az első éveiben az A csapatnál nem élt profi életmódot, nem figyelt oda az evésre és az alvásra, ezekből adódtak a folyamatos izomsérülései ami miatt az elnökségben néhányan kételkedni kezdtek benne. Ez Pep érkezésével változott meg aki elnyerte a bizalmát és akinek a segítője, Tito Messi kedvenc edzője volt az ifiben.
R10-et és Decot azért is adták el, mert nem akarták hogy Messi két jó haverja elvonja a figyelmét a futballról, tudja mindenki, hogy ők addigra inkább parti-kokó-k.vák vonalon mozogtak mintsem az edzéseken.
Messinek senki nem mondta meg a klubnál, hogy mit tehet és mit nem, nem kellett nyilatkoznia ha nem akart, nem kellett részt vennie PR eseményeken, stb.

2005-ben, az U20-as vb után kapta meg az első profi, milliós összegű szerződését Laportától akinek versenyt kellett futnia a többi csapattal Messiért, mindenki őt akarta.
A fizetése is gond volt, de a nagyobb baj az volt, hogy miután Neymart kivásárolták Bartoék megijedtek, így Leonak odaígérték azt is ami nincs, ami azt a problémát generálta, hogy mikor emelést kapott megjelent a többi keselyű is több pénzért, pedig a teljesítményével nem szolgáltak rá (nem mindenki).
Így lehetett egy sr-nek 9 milliós fizuja többek közt.
A fizuját kezdetben Laporta évente-kétévente emelte a többi klub érdeklődése miatt, 2008-ban pletykálták, hogy Abramovics letenne érte 100 millió fontot.
Ezt vitte tovább Bartomeu és a sleppje ami inkább köszönhető Messi apjának aki zsarolta a klubot a távozással mintsem magának Leonak.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.11. 20:05:22

Pénzügyi zsenik, gazdasági szakértők, de mostmár pszichológusokká is lettek páran a fórumon:D

Lehet defektes Messi, de semmiféle aspergeres szimptóma nem jellemző rá. Talán ne dobálozzunk ilyen szavakkal, ha lehet.

Ezért is remélem hogy nem jön vissza, mert kezdődnek a véget nem érő litániák, meg viták róla.
Mondjuk így is ez megy, megítélünk valakit akit egyáltalán nem ismerünk, se a családját, se senkijét, az életünkben a közelébe se férkőzhetünk.
Nem tudjuk milyen ember, semmit nem tudunk róla, csak az, hogy zseniális futballista, kora legjobbja, meg mindenidők legjobbjai között van.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2023.05.11. 18:40:23

Messin és Ronaldo volt az akik az utóbbi 15 évben más ligában játszottak a többiekhez képest. És ugye Messi pont akkor érkezett meg, amikor Ronaldinho elindult lefelé a lejtőn. És megint a Real lett a jobb csapat. Aztán megalakult a Pep csapat és elkalapáltuk az egész világot. Messi nélkül ez nem sikerült volna, nem tudok mondani, olyan játékost helyette, aki alkalmas lett volna arra, hogy sikerre vigye a csapatot. Pedig azért, mikor ment a szekér jöttek az igazolások.
szóval én a pénzt, amit itt keresett nem sajnálom tőle. De vissza már nem hoznám. Még ingyen se.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.05.11. 10:53:35

drobika írta:
2023.05.11. 10:49:11
Amikor ment a szekér sok sok éven át, akkor valahogy nem lehetett ilyeneket olvasni róla, hogy autista, nyelveket nem beszélő, óvodás szinten megrekedt stb. a családját minősítő kommentek.
Ez szerintem nagyon gáz, és sajnálatos.
Azt is ki kellene számolni, hogy mennyi zsetont hozott a marketingje a szurkolóknál szerte a világon, az üzleti világban a támogatók mennyit tettek le az asztalra miatta.
Hány és hány trófeában volt elévülhetetlen érdeme. Mennyi örömet, csodát hozott az egyszerű egységsugarú user szurkolónak.
A klubtól amit kapott pénzt, azt mind a vezetők adták neki, gondolom üzleti megfontolások alapján. Akkor most ítélje meg mindenki ezek alapján, hogy jó befektetés volt e vagy sem.
A jövőre nézve, ha mégis visszajön gyakorlatilag zéro pénzért, akkor kíváncsi leszek majd az hogy lesz kommunikálva.
Amikor még itt volt és a csúcson volt akkor is már sokkaltam azt a pénzt amit kapott. Nem nőhet a klub fölé senki. Főleg nem egy játékos.
Nem fog idejönni, főleg nem zéró pénzért. Ezt te is tudod úgyhogy felesleges azon agyalni hogy hogy lesz ez kommunikálva.
Csak is Puyol
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.11. 10:49:11

szilva írta:
2023.05.11. 08:50:34
drobika írta:
2023.05.11. 07:15:10
ha a szigeted, szállodád, repülőgéped, holdbázisod van és annyi nem elköltött pénzed, hogy soha el nem tudod verni, akkor lehetnek más motivációi is.
Mióta nők is vannak a környezetemben, azóta nem hiszek az elkölthetetlen mennyiségű pénzben. :D
Ez jó! :D

Amikor ment a szekér sok sok éven át, akkor valahogy nem lehetett ilyeneket olvasni róla, hogy autista, nyelveket nem beszélő, óvodás szinten megrekedt stb. a családját minősítő kommentek.
Ez szerintem nagyon gáz, és sajnálatos.
Azt is ki kellene számolni, hogy mennyi zsetont hozott a marketingje a szurkolóknál szerte a világon, az üzleti világban a támogatók mennyit tettek le az asztalra miatta.
Hány és hány trófeában volt elévülhetetlen érdeme. Mennyi örömet, csodát hozott az egyszerű egységsugarú user szurkolónak.
A klubtól amit kapott pénzt, azt mind a vezetők adták neki, gondolom üzleti megfontolások alapján. Akkor most ítélje meg mindenki ezek alapján, hogy jó befektetés volt e vagy sem.
A jövőre nézve, ha mégis visszajön gyakorlatilag zéro pénzért, akkor kíváncsi leszek majd az hogy lesz kommunikálva.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.11. 10:31:00

Nyiri81 írta:
2023.05.11. 10:07:34
A tesója és az apja nyilatkozatai alapján számomra úgy tűnik hogy a család egy amúgy eléggé iskolázatlan és mivel szegénységből jött igy semmi nem számit csak a pénz. Minél több. Messiről meg az a véleményem néha, hogy olyan mint egy óvodás korban megrekedt csodagyerek. Mintha egy autista veszett volna el benne. Egy dologban extrém kiemelkedő, de az élet minden más téren picit belassult. Tehát szerintem sodródik az árral amit a családja generál neki. Az is beszédes hogy kb majd 30 év az európai foci utan sem volt hajlandó megtanulni más nyelvet. Neki csak a foci van, az a komfortzónája, mig minden más területen kényelmetlenül érzi magát. A családja meg ezt használja ki. Kisajtolja belőle annyit amennyit tud.

Ezzel nem mentegetem Messit és a korábbi vezetőket. Azért hogy 2015 óta ide lezüllött a kapcsolatuk azért mindannyian hibásak. De ha Messi tököt növesztett volna és leállitja a családját és maga dönt a sorsa felől, akkor sok minden másképp alakulhatott volna. Persze a mi szintünkön ez felfoghatatlan hogy miért akar még milliárdokat keresni mikor már most is multimilliárdos. De úgy néz ki ez nem elég.

Az ominózus riport a testvérével amikor szénné alázta a Barcat az jól bemutatta hogy a családja csak a pénz nyelvét érti. Ha én tesóm csinálta volna ezt az biztos hogy a büdös életbe egy forintot nem adnék neki többet és tanulja meg tisztelni azt ami az életem része volt évtizedekig. De persze mindenki más...

Szerintem a szurkolók olyan piedesztálra emelik a kedvencüket ami soha nem is volt. Fociban isten. De minden más területen egy ember. Simán lehet hogy neki ez tényleg csak egy klub...
Szóról szóra így látom őt én is. Ő egy nagy gyerek, tényleg valamiféle asperger-szerű beütéssel, bár konkrétan kb biztosan nem az. Vagy fogalmazzunk akkor úgy, hogy olyan, mint egy igazi művész, aki mondjuk a festésen kívül azt sem tudja, mi létezik a világon, egy ilyen burokban él, ahol van a foci, meg a családja. A pénz ebből adódóan amúgy ANNYIRA szerintem sem motiválja, mint amennyit keresett. Nincs baja azzal ha csillió helyett csilliárdot keres nyilván, de én is úgy érzem, hogy ez inkább amolyan mindegy neki, a család kedvéért leakaszt még párszáz extra millió eurót, ha kell, meg neki sincs ellenére. Nem piedesztrára akarom emelni, mert szerintem nem erkölcsi okokból nem érdekli a pénz ANNYIRA, hanem egyszerűen csak kevéssé van benne az ő burokszerű világában.

Van egy nem vér szerinti rokonom, nagynéném férje, menő festő Párizsban, nagyon sokat keres, de kb 50 évesen kezdte el megtanulni, mi az a pénz, meg a bankkártya, meg ilyenek, és az is csak nyűg volt neki. Ő csak festeni akart, nagynéném kezelte folyamatosan minden anyagi témájú ügyét. Azt ő is értette, hogy minél több, annál jobb, nem hülye, de nem ez motiválta, nem akart foglalkozni vele, rábízta a környezetére, akiben megbízott. Nekem Messi abból, amit mi láthatunk belőle, nagyon hasonló eset.

Sok zseni ilyen amúgy, nem véletlenül lesznek zsenik. Minden idők legjobb biliárdosa pont ugyanez az eset, pedig a fülöp-szigeteki gettóból jött, de annyira nincs benne a pénz a burkában, hogy szétszórja már kifelé menet, mikor megkereste, egyszerűen nem akar foglalkozni vele. Ő csak biliárdozni akar, ha interjúztatni akarják, pont ugyanaz, mint Messi, nem tanult meg angolul, nehéz vele másról beszélni, mert lehet látni, hogy ugrana vissza az asztalhoz lökni, mint ahogy Messin is látszik, hogy futna egy labda után, és koncentrálnia kell nagyon, hogy válaszolgasson a kérdésekre. Ha a biliárdos csávó mögött lenne egy kapzsibb család, gondolom pont ugyanaz lenne, mint Messinél, lenne végtelen pénze, mert neki nem kéne foglalkoznia vele, de valaki megteszi helyette. Mivel nála nincs ilyen, ezért a szülőföldjén tök érdemtelenül piedesztrára emelték, pedig szerintem nem jót akar tenni a pénzszórással, csak nem akar vele foglalkozni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.05.11. 10:07:34

A tesója és az apja nyilatkozatai alapján számomra úgy tűnik hogy a család egy amúgy eléggé iskolázatlan és mivel szegénységből jött igy semmi nem számit csak a pénz. Minél több. Messiről meg az a véleményem néha, hogy olyan mint egy óvodás korban megrekedt csodagyerek. Mintha egy autista veszett volna el benne. Egy dologban extrém kiemelkedő, de az élet minden más téren picit belassult. Tehát szerintem sodródik az árral amit a családja generál neki. Az is beszédes hogy kb majd 30 év az európai foci utan sem volt hajlandó megtanulni más nyelvet. Neki csak a foci van, az a komfortzónája, mig minden más területen kényelmetlenül érzi magát. A családja meg ezt használja ki. Kisajtolja belőle annyit amennyit tud.

Ezzel nem mentegetem Messit és a korábbi vezetőket. Azért hogy 2015 óta ide lezüllött a kapcsolatuk azért mindannyian hibásak. De ha Messi tököt növesztett volna és leállitja a családját és maga dönt a sorsa felől, akkor sok minden másképp alakulhatott volna. Persze a mi szintünkön ez felfoghatatlan hogy miért akar még milliárdokat keresni mikor már most is multimilliárdos. De úgy néz ki ez nem elég.

Az ominózus riport a testvérével amikor szénné alázta a Barcat az jól bemutatta hogy a családja csak a pénz nyelvét érti. Ha én tesóm csinálta volna ezt az biztos hogy a büdös életbe egy forintot nem adnék neki többet és tanulja meg tisztelni azt ami az életem része volt évtizedekig. De persze mindenki más...

Szerintem a szurkolók olyan piedesztálra emelik a kedvencüket ami soha nem is volt. Fociban isten. De minden más területen egy ember. Simán lehet hogy neki ez tényleg csak egy klub...
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.11. 09:45:25

Nem olvastam végig mindent, de ahelyett, hogy különböző lényeges szempontokat teljesen figyelmen kívül hagyó logikai szálak mellett erősködnétek, próbáljátok inkább beleképzelni magatokat Messi helyzetébe.
Nem a pénzről szól, nem a fociról, nem a családról, hanem mindről együtt. Meg még ki tudja, miről.

1. Totál kizártnak tartom, hogy "szögre akarja akasztani" a cipőt, magyarul hogy megnyert mindent, elég neki, és csak ezért elmegy valahova lötyögni. Ha szaudi vagy usa lötyögés lesz, akkor az nem azért lesz, mert már nem akart volna a legmagasabb szinten focizni. Gondoljatok bele, ez az egész életetek ovi óta, ezt senkinek nem könnyű feladni, akkor se, ha már nyilván nem vagy rá alkalmas. És ez rá egyszerűen nem is igaz.

2. Pénz.. a biznisz menedzserei, meg a fater biztos azt nyomatnák, hogy nem elég a dollármilliárdos státusz, menjünk rá a következő nagyságrendre. És persze pénzből sose elég, az embert elkapja a gépszíj. Hiába keresel havi 4 milliót, és költöd el csupán a 10%át, felcsillan a szemed a 8 milliós fizura.
De ugyanakkor ha és ameddig ez a mennyiségű pénz ügyesen van karban tartva, addig csak további pénzt szül. Ha nem jön valami világégés, akkor ebből Messi ükunokái is még a világ leggazdagabbjai közt lesznek, attól függetlenül, hogy soha egy percet nem dolgozott senki ezen a családfán 2023 óta.
Némi adalék: Ha megkapná azt a nem túl magas fizut tőlünk, amit elvileg ígérni tudunk, ami a Laporta féle plafon, az nem olyan rossz pénz. Ennyit keresnek kb pl a City legnagyobb sztárjai (kivéve Haaland, de neki is elvileg ennyi kb a fix rész), ennyit keres nálunk kb Frenkie meg Lewa... nem sok, de egy európai topklubhoz méltó sztárfizetés.
+ ugye Messi még két év múlva is gond nélkül kapni fog egy csilliárdos ajánlatot keletről, ha mutat hajlandóságot

3. A családod talán mégis a legfontosabb. Persze van akinek nem, de Messiéknél úgy tűnik, hogy igen. Persze kibírják a gyerekek, hogy életük első 10 évében 1-2 évente sulit, barátokat, országot, akár kontinenst váltanak, de azért nagyon nem jó ez. Nem hiszem, hogy szeretik, de szerintem még a szülők se szeretik. Nyilván Barcelonában képzelik leélni az életüket, ezt a részét elmondták ezerszer nyilvánosan. A legjobb forgatókönyv család szempontból kérdés nélkül ez. 2 év páriszi túra, oké, de akkor még két év mondjuk a sivatagban? Szerintem ez egy katasztrófa. Bár az is lehet, hogy a család és a gyerekek még Barcelonában is nagyon izoláltan élnek, és akkor kb mindegy hogy a világon hol, de alapvetően nem ez volt a benyomásom a sajtómegjelenések alapján.

Ez csak elméleti fejtegetés mind, részemről is, meg részetekről is, de próbáljátok a helyébe képzelni magatokat. Focizni akartok, boldog családot akartok, és sok pénzt akartok keresni.
Messi szándékán épp úgy múlik, mint a Barcáén, de szó sincs arról, hogy Messi valami alamizsnáért jönne, vagy hogy hálából kéne elfogadnia a Barca ajánlatát... arról meg végképp nincs szó, hogy tárgytalan az egész, mert annyival jobb pl a szaudiak ajánlata. Mert nem csupán fizetést, szerződést választ, hanem teljes életet, a következő évekre.

Sztem a PSG folytatás lett volna a minden szempont alapján ideális számára, de a szurkolók (és mostmár újabban a vezetőség) is elrontotta ezt valszeg. Ha én lennék az ő cipőjében, most 1+1 évre Barcelonába venném az irányt. Nem vagyok, szóval nem biztos, hogy így lesz. De ne egyszerűsítsétek le túlságosan a helyzetét, és a szempontrendszerét.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.11. 09:32:54

Az is meghatározza valakinek a pénzhez való viszonyát, ha körülötte egy családi klán van. Nomeg az is, ha három fia van.
szilva
Barça B
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2021.09.29. 22:46:05

2023.05.11. 08:50:34

drobika írta:
2023.05.11. 07:15:10
ha a szigeted, szállodád, repülőgéped, holdbázisod van és annyi nem elköltött pénzed, hogy soha el nem tudod verni, akkor lehetnek más motivációi is.
Mióta nők is vannak a környezetemben, azóta nem hiszek az elkölthetetlen mennyiségű pénzben. :D
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.11. 07:15:10

Sonoma írta:
2023.05.10. 22:22:55
csababarca: én is el tudom fogadni, ha a pályafutása végén egy labdarúgó egy anyagilag sokkal jobb ajánlatot fogad el. Viszont egyesek nehezen fogadják el, hogy Messi és a családja is szereti a pénzt. Nehéz elfogadni, a rajongásuk tárgya is emberből van.
Én azért vagyok a visszahozatala ellen, mert lecserélhetetlen lenne, mint ahogy nálunk vagy a PSG-nél se lehetett, bármilyen gyenge formát mutatott az adott meccsen.
Egyetértek azzal, ahogy te is írod, előre kell nézni, nem a múltba visszanyúlni.


drobika: miért ekézés az, hogy egy kiöregedő, (önmagához képest is) lelassult sztárt nem akar visszahozni a fórumozók egy része? Az érdemeit (elért eredményeit) mivel kissebítem, ha nem akarom Barca mezben látni újból a legjobb éveit már maga mögött hagyott játékost, aki nem bír végig hajtani egy félidőt sem, de lecserélni nem lehet?
Mitől lenne ez nekünk jó?

"Nem tudjuk a döntésében mi fogja legjobban motiválni, és lehet, hogy nem az arabok pénze. És ha ez így lesz, akkor mondjuk a 0 motiváció lehet valami olyasmi is, hogy adok vissza annak a klubnak valamit, akinek mindent köszönhetek, nem kicsit az egészségét is."

Ezt ugye te se hiszed el, bagóért visszajönne hozzánk csupán hálából!
Mivel hálálta meg eddig? A csillagászati fizetésével, amivel majdnem romba döntötte anyagilag a klubot?
Megint megy az ő különb, mint más, őt nem érdekli a pénz. De érdekli.
Érdekelte amikor nálunk volt, érdekelte amikor elhagyott minket, érdekelte amikor nem hosszabbított a PSG-vel, és érdekelni fogja, ha nem minket választ majd. Miért nem lehet elfogadni, őt is a pénz mozgatja, mint a legtöbb sportolót?
Ha nem hinnék abban, hogy ilyen is létezik, akkor le sem írtam volna.
Nem állítottam, hogy így lesz, mindössze annyit, hogy nem minden a pénz, ha a szigeted, szállodád, repülőgéped, holdbázisod van és annyi nem elköltött pénzed, hogy soha el nem tudod verni, akkor lehetnek más motivációi is.
A klubot nem ő döntötte romba anyagilag. A fizetését a vezérek fizették ki. Azt se felejtsük el, mekkora bevételt generált. Utólag nem illendő szerintem így fogalmazni. A kiöregedő, még mindíg jobb, mint a focihoz analfabéta, amiből van a támadó szekcióba nem egy se kettő.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.05.11. 01:18:20

Egy tényezőt nem szabad elfelejteni. Ha a klub rendesen építkezett volna, amivel 2015-ben leálltunk, Messi sem tudta volna így lehúzni a klubot. Ha lett volna egy erős keret, a klub nem függött volna így Messitől, így Messi sem tudta volna zsarolni a klubot. Akkor nyugodtan mondhattuk volna neki, hogy ennyi pénzt nem kapsz, ha ez nem tetszik, mehetsz. Annyit veszítünk rajtad, amennyit a Golden State Durant vagy a Boston Celtics Irving távozásával. Vannak még itt nagy játékosok, ennyi pénzt nem kapsz, ha ezt nem fogadod el, viszlát, megvagyunk nélküled is.

De nem volt építkezés, így függtünk Messitől. Emellett ha azt látta volna, hogy ennél a klubnál van a legtöbb esélye BL-t nyerni, az igényeit is alább adta volna, hogy maradhasson. De mivel tudta, hogy függünk tőle, megkérhette ennek az árát.

2015-ben valami nagyon megtört, azelőtt még jött egy Suarez, egy Rakitic, Bravo, ter Stegen, aztán jött a középszernél is gyengébbek sora, Deulofeu, Denis Suarez, Andre Gomes stb. Messit ebben a történetben se nem hibáztatom, se nem sajnálom. Egy süllyedő hajón maradt jó pénzért. Leléphetett volna, de nem tette, jó pénzért. Az ő döntése volt, így nem sajnálom amiatt, hogy a klub képtelen volt köré csapatot építeni. Elfogadta ezt az állapotot, pedig leléphetett volna. Hibáztatni sem tudom, megkérte az árát annak, hogy húzóereje volt egy sorvadó csapatnak. Amikor a Liverpool elleni odavágón összeomlott a gyepen, és méltósággal viselte, hogy mennyi kóklerral van körülvéve, óriási volt. Egy Michael Jordan úgy felpofozta volna Dembelét, hogy a feje leszállt volna. Nem sajnáltam, mert ezt választotta, jó pénzért. De számon sem kérhetjünk rajta, hogy megkérte ennek a szenvedésnek megkérte az árát, ő tartott minket a felszínen, nagyon sokáig.

Ha visszajönne, amit kétlek, irányítóként számolnék vele. Ebben a szerepben még mindig zseniáis volt az argentín válogatottban. A PSG építkezése meg szintén kuka, ilyen középpályával meg is lepett volna, ha ennél tovább jutnak a BL-ben.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.05.11. 00:49:36

csababarca írta:
2023.05.10. 22:34:19

Persze, hogy lecserélhetetlen lenne, de a PSG-nél néha azért lecserélték.
De nézd meg azt a PSG keretet, egy nulla, ráadásul sérültek is folyamatosak, tényleg egy gittegylet.
Azért letett elég komoly statokat idén, és ott tizik nélkül, mert azt MBappé vagy Neymar rúgta. Nem pacsira játszik ott sem, egyrészt azért van pályán, mert még mindig a jobbak között van egy PSG-ben is.
Másrészt az araboknak ez cirkusz, Párizsban 90 percezik, mert a nézők ezért mennek ki, ott ez fontos.

Kicsit lejjebb is igazságtalan vagy, nem csak az ő fizetése volt probléma. Kb mindenkit túlfizettünk, bőven. 2-3szorosan is sok esetben.
És akkor ezzel rácsatolok arra, hogy régen is ezzel tudtunk idecsábítani embereket, nem a két szép szemünkért.

Annyit hozzátennék, ezt mindig megteszem, az a munkavállaló tud a cég fejére nőni, akit hagynak. Maradjunk annyiban, hogy Messi és a többiek fizetésének elburjánzásában vaskosan benne volt a mindenkori klubvezetés.
Az elején megpróbálták, lett is belőle cirkusz, még a PSG elnöke is beszólt, hogy ilyet ne.

És mit ért el a PSG vele és az MNM-el? A gyengécske bajnokságot behúzzák vele ( ez nélküle is ment), a BL-ben meg kikap minden évben, ugyanúgy mint velünk.

Nem akartam belemenni, de legyen.
Ez így volt, de ő volt a katalizátora ennek az egésznek. Ő hozzá mérte mindenki a saját fizetését, amikor alkudozni kellett. És igen a haverok meg az új igazolások ügynökei is tudták mit kap Messi nálunk,, ezért ők is megkérték a maguk csillagászati fizetését.
Hibás a vezetőség az elszabadult fizetésekért? Persze. Teljes mértékben.
De miután rájött a Messi-klán, mennyire rettegnek Bartóék, hogy eligazol Messi tőlünk, évenkénti hosszabbítást kértek folyamatos fizetésemeléssel.
Na ezek után nálam Messi nem egy ikon, aki példakép lehet a többi játékosnak, hanem egy vámpír aki évekig a klub ütőerejét szívta, amíg bírta anyagilag a klub. Ezzel nem a képességeit, eredményeit kérdőjelezem meg, hanem azt a pátoszt ami körülveszi.
Szóval válasszuk külön, mit tett le játékosként a pályán, és mit tett a klubbal anyagilag.
Én nem tudok rajongani egy olyan játékosért, aki legalább annyit elvett, mint amennyit tett a klub jövőjéért, mint ő.
Azt meg végképp nem szeretném látni, amint a saját szobrát rombolná le az újbóli visszaigazolásával, mint Ronaldo az MU-nál.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.10. 23:56:42

Azért sokan furcsán emlékeznek a múltra.
Messi 2017-2018 környékén talán a többiek közül elsőként jelezte, hogy inkább lépne, mert kezd megfáradni a kapcsolat. Ez Neymar távozása után volt, és majdnem mindenki a klub körül ott reszketett, hogy mi lesz Messivel, szintén tán 200-300m kivásárlási záradéka és lejáró szerződése volt.
Ott pont Bartóék vitték abba az irányba a történetet, hogy itt a világ összes pénze, szakmailag semmit nem ígérünk, jó-e? Erre simán rábólintott, amit kb mindenki megtett volna, hogy kap 2x 3x 5x annyi pénzt csak folytassa.
Sőt Covid nélkül ma is itt játszana kb ugyanezért a pénzért.

Ha jön, az valami nosztalgia jegyében lesz, ha nem, akkor is csak olyan mint a legtöbb ember.

Másik oldalon
Az meg hogy jobb-e mint FT, Fati, Raphinha, Dembele nem kérdés, amit nem értek, hogy miért ennyi a merítési alap?
5 támadóból kell választani? A 4 ittlévő vs. Messi? És bárki más a piacon?
Van minimum 30-50 támadó, akivel előrébb lépnénk. A kérdés, hogy az -e a lehető legjobb megoldás, ha a jelenlegi támadóink némelyike helyett pont Messit hozzuk vissza?
Na szerintem erre "nem" a válasz.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.10. 22:34:19

Sonoma írta:
2023.05.10. 22:22:55
csababarca: én is el tudom fogadni, ha a pályafutása végén egy labdarúgó egy anyagilag sokkal jobb ajánlatot fogad el. Viszont egyesek nehezen fogadják el, hogy Messi és a családja is szereti a pénzt. Nehéz elfogadni, a rajongásuk tárgya is emberből van.
Én azért vagyok a visszahozatala ellen, mert lecserélhetetlen lenne, mint ahogy nálunk vagy a PSG-nél se lehetett, bármilyen gyenge formát mutatott az adott meccsen.
Egyetértek azzal, ahogy te is írod, előre kell nézni, nem a múltba visszanyúlni.
Szerintem itt inkább az van néhány embernél, hogy azt képzelik a klubról, hogy kettőt tapsol, és jönnek ide ingyen, bérmentve az emberek.
Régen is megéltük ezt, rózsaszín köd sokaknál.

Persze, hogy lecserélhetetlen lenne, de a PSG-nél néha azért lecserélték.
De nézd meg azt a PSG keretet, egy nulla, ráadásul sérültek is folyamatosak, tényleg egy gittegylet.
Azért letett elég komoly statokat idén, és ott tizik nélkül, mert azt MBappé vagy Neymar rúgta. Nem pacsira játszik ott sem, egyrészt azért van pályán, mert még mindig a jobbak között van egy PSG-ben is.
Másrészt az araboknak ez cirkusz, Párizsban 90 percezik, mert a nézők ezért mennek ki, ott ez fontos.

Kicsit lejjebb is igazságtalan vagy, nem csak az ő fizetése volt probléma. Kb mindenkit túlfizettünk, bőven. 2-3szorosan is sok esetben.
És akkor ezzel rácsatolok arra, hogy régen is ezzel tudtunk idecsábítani embereket, nem a két szép szemünkért.

Annyit hozzátennék, ezt mindig megteszem, az a munkavállaló tud a cég fejére nőni, akit hagynak. Maradjunk annyiban, hogy Messi és a többiek fizetésének elburjánzásában vaskosan benne volt a mindenkori klubvezetés.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.05.10. 22:22:55

csababarca: én is el tudom fogadni, ha a pályafutása végén egy labdarúgó egy anyagilag sokkal jobb ajánlatot fogad el. Viszont egyesek nehezen fogadják el, hogy Messi és a családja is szereti a pénzt. Nehéz elfogadni, a rajongásuk tárgya is emberből van.
Én azért vagyok a visszahozatala ellen, mert lecserélhetetlen lenne, mint ahogy nálunk vagy a PSG-nél se lehetett, bármilyen gyenge formát mutatott az adott meccsen.
Egyetértek azzal, ahogy te is írod, előre kell nézni, nem a múltba visszanyúlni.


drobika: miért ekézés az, hogy egy kiöregedő, (önmagához képest is) lelassult sztárt nem akar visszahozni a fórumozók egy része? Az érdemeit (elért eredményeit) mivel kissebítem, ha nem akarom Barca mezben látni újból a legjobb éveit már maga mögött hagyott játékost, aki nem bír végig hajtani egy félidőt sem, de lecserélni nem lehet?
Mitől lenne ez nekünk jó?

"Nem tudjuk a döntésében mi fogja legjobban motiválni, és lehet, hogy nem az arabok pénze. És ha ez így lesz, akkor mondjuk a 0 motiváció lehet valami olyasmi is, hogy adok vissza annak a klubnak valamit, akinek mindent köszönhetek, nem kicsit az egészségét is."

Ezt ugye te se hiszed el, bagóért visszajönne hozzánk csupán hálából!
Mivel hálálta meg eddig? A csillagászati fizetésével, amivel majdnem romba döntötte anyagilag a klubot?
Megint megy az ő különb, mint más, őt nem érdekli a pénz. De érdekli.
Érdekelte amikor nálunk volt, érdekelte amikor elhagyott minket, érdekelte amikor nem hosszabbított a PSG-vel, és érdekelni fogja, ha nem minket választ majd. Miért nem lehet elfogadni, őt is a pénz mozgatja, mint a legtöbb sportolót?
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.05.10. 22:19:05

Sokkal korábban Barca szurkoló voltam, mint ahogy Messi felbukkant volna. A Dream Team nekem nem volt annyira meggyőző, mint Guardiola Barcája. Ez maga a csoda. Volt.

Nem jön vissza. Talán lesz új csapat, talán újra eljutunk a csúcsra, de az már nem Messivel lesz. Nehéz egy csodálatos álomból felébredni, de ez a realitás. Ezt még a klub elnökének is fel kellene ismernie. Nem örültem amikor Messi elhagyta a Barcát. Olyan volt mint amikor egy szerelem véget ér. Kegyetlenül nehéz. Iszonyat erő kell a padlóról felkelni, és élni tovább. Ilyenkor nem a múltba kell révedni, hanem el kell kezdeni az új életet megszervezni. Már majdnem sikerült. Karnyújtásnyira a bajnoki cím...
És akkor újra megjelenik a régi nagy Ő. Sajnos menni kell tovább. Nekünk is, neki is. Úgy látom ezt Laporta még nem ismerte fel. Remélem Messi igen, és a legjobb amit a Barcával tehet most, ha az arab dollár milliókat Ő teszi zsebre, és nem áramlik az európai fociba. Mi pedig építkezhetünk tovább.
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.05.10. 21:00:27

Nagyon meg lennék lepve, ha Busquets távozna, Messi meg jönne. Messinek a pályán szüksége lenne az őt jól ismerő, vele összeszokott barátjára. És alighanem vannak olyan jó barátok, hogy öszintén egyeztettek.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.10. 17:48:10

Nagyon király, hogy megy Messi ekézése. Végül is lehet, mert ezek is vélemények.
Igaz, hogy mindent vele nyertünk meg, nem tévesztendő össze azzal, hogy nem csak miatta.
Nagyon sok pénz van benne, amit akkor is eltesz a klub, ha pályára sem nagyon lép. Amit pedig itt olvastam Fati, meg Torres személyében, azzal csak egyet tudok érteni, bőven inkább Messi néha a pályán, mint ők.
Nem tudjuk a döntésében mi fogja legjobban motiválni, és lehet, hogy nem az arabok pénze.
És ha ez így lesz, akkor mondjuk a 0 motiváció lehet valami olyasmi is, hogy adok vissza annak a klubnak valamit, akinek mindent köszönhetek, nem kicsit az egészségét is.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.10. 17:07:57

Sonoma írta:
2023.05.10. 11:39:13


Csak nálunk az megy, hogy Messi ingyen is focizott volna 2021-ben csak nem lehetett megoldani.
Most is az fut, bagóért is eljönne hozzánk játszani, mert annyira szereti a Barcát.
Mindig azt csinálják, hogy lebegtetik a távozását ill. az odaigazolását, hogy minél többet tudjanak lehúzni az adott klubtól. Őt is a pénz mozgatja, mint Ronaldót.
Mondjuk ezt csak néhány itteni okos mondja, meg hogy itt mindenki ingyen is játszana, a realitás nem ez.
Nyilván lett volna megoldás a maradására, de Ő sem akarta ezt már, ez tény.

Azóta lehet megbánta, de így járt.
Mondjuk nyert egy VB-t közbe, kiplatinázta a játékot, neki semmit nem kell már bizonyítania soha sehol.

Hogy visszahoznám-e? Nem.
Mert nem hiszem, hogy rögtön ingyen érkezne, aláírási pénz nélkül, meg a fizetése se lenne kevés, hiába adna le valamennyit az igényeiből.
Előre kell tekinteni, Busquets távozása pipa, haladjunk.

Persze, hogy a pénz mozgatja, igaza is van. Mindent megnyert, hesszelni akar már csak, nulla motiváció. Akkor meg már miért ne akaszthatna le a focihoz buta araboktól még párszázmillát?

Ronaldot se ítéltem el emiatt, más dolgok miatt igen, de az mindegy.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése