Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
El fanático
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1417
Csatlakozott: 2009.09.08. 12:36:46
Tartózkodási hely: Valahol a nagyon közel és a nagyon távol között...

2010.06.28. 22:02:20

Amikor a VB előtt beírtam egy Maradona interjú részletet, arról, hogy Messi ezen a VB-n irányítót fog játszani / szó szerint: azon a poszton, amin a Barcában Xavi / mindenki leintett, hogy ez így hül.eség, meg úgy baromság - aztán tessék!
Itt a VB, mostmár pár nap és a negyeddöntők jönnek.
Messi pedig irányítót játszik - szemmel láthatón neki sem jön be a dolog és a drukkereknek sem, de Verón sajnos már nem bírja 100%osan ellátni a posztot, Maxi támadó közéépályás és Javi Pastore is az, ráadásul az utóbbi még csak 21 éves és csupán egyeten névet húzott le eddig Európában és még azt sem mondhatom, hogy egy nagyobb klubnál, mert a Palermo játkosa, előtt a Huracánban játszott odahaza, Argentinában.

Leo-hoz visszatérve: Ha veszitek a fáradtságot és kerestek képeket a meccsekről, láthatjátok, hogy egyetelen ellenfél sem tett szoros emberfogást senkire, csak Messire - minden fotón látszik, ha labda van nála, akkor máris 2-3 ellenél lóg a nyakán és húzzák-vonják-gáncsolják, ahol érik, igyekeznek teljesen kikapcsolni a játékból.
Nem volt jóformán jó passza? Igen, úgy nehéz, ha rögtön a labdalevétel után felrúgnak, ellöknek, letalpalnak.
Rafa Marquez barátunk sem bánt kesztyűs kézzel Leo-val, hiába csapattársak - olyannyira nem, hogy sárga lapot kapott azért, mert olyan aranyosan felrúgta.

Messi viszont alázatos, szorgalmas és szerény - igazi csapatjátékos. Nem egyénieskedik, ha kell akkor vállalja a vízhordó szerepét is, hogy a hazája válogatottja elérje a célját.

Persze, mindenki a Barca Messijét akarja látni - a Barca drukkerek azért, mert megszokták a magas színvonalú játékát - az Argentin nép pedig azért, mert szerintük kutya kötelessége a válogatottban is ugyanazt a szintet hozni.
...és itt viszautalok arra, amit fentebb írtam, hogy igen ám! De ebben a válogatottban most úgy lehet a leghasznosabb, ha nem a szokott posztján játszik és ha tetszik, ő szolgálja ki passzokkal a két csatárt.
Eddig be is jött a dolog. Szombaton lesz az igazi vizsga.
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.06.28. 20:24:00

barcalaci84 írta:márpedig Messinek volt 3 több mint kiváló meccse és egy gyengébb...
a felsoroltakba ugyanúgy bele lehet kötni sőt...

ui: nem Messi a kedvencem , de engem irrritál már , hogy ledegradálják a teljesítményét , mert nem lőtt gólt... :evil:
Te miről beszélsz? Kiváló meccse egy sem volt. Jó is kb. 1, 2 közepes, egy nagyon gyenge.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.28. 16:01:02

kb egyről beszélünk...

eddig nem volt kiugró teljesítmény a vb-n , de Messi mindenképpen a legjobbak között volt + 4 -szer nyert a csapata ,aminek egyértelmű vezéregyénisége volt
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.06.28. 15:51:12

barcalaci84 írta: a felsoroltakba ugyanúgy bele lehet kötni sőt...

Ugyan úgy volt 2-3 jó meccsük.
Szerintem ilyenkor még nem lehet eldönteni semmit.
Majd ha valaki a negyeddöntőben-elődöntőben-döntőben csinál nagyot, akkor lehet döntést hozni, hogy ki is a legjobb.
Persze nem szabad a föld alá ásni azt sem, amit a csoportkörben nyújtott az illető :)
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.28. 15:49:16

márpedig Messinek volt 3 több mint kiváló meccse és egy gyengébb...
a felsoroltakba ugyanúgy bele lehet kötni sőt...

ui: nem Messi a kedvencem , de engem irrritál már , hogy ledegradálják a teljesítményét , mert nem lőtt gólt... :evil:
Leomessi14
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1715
Csatlakozott: 2009.03.04. 08:18:38

2010.06.28. 15:38:17

Most azert mert Messi nem kell allandoan az egekbe magasztalni,persze hogy vannak eddig sokkal jobb FORMABAN levo jatekosok tobb is mint 11.DE ha a posztjan jatszzana biztos lenne mar neki is 3-4 golja mint Higunak vagy Villanak,de igy lehet,hogy jobban segiti a csapatot es Maradonna ezt latja es nem fogja mar megvaltoztatni a posztjat sajnos.(Mivel en nem Argentinanak,hanem Messinek szurkolok,Argentina meccsein)
Avatar
FtcSikiHun
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2740
Csatlakozott: 2009.12.17. 21:59:21
Tartózkodási hely: Északon, délen, keleten, nyugaton

2010.06.28. 15:34:05

barcalaci84 írta:ha most kéne megválasztani a VB legjobbját , akkor szerintem most is Messit választanák...
Lahm,Özil,Klose,Müller,Iniesta,Villa,Higuaín,Maicon,Suárez,Honda,Asamoah Gyan

Szerintem jelenleg, jobbak nála ezek a játékosok :D
Kép
'élvezd, hogy minden rosszban van valami'
'...törekedj azzá lenni,ami lehetnél!'
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.28. 15:27:38

Varatrix írta:
barcalaci84 írta:ha most kéne megválasztani a VB legjobbját , akkor szerintem most is Messit választanák.
Szerintem csak az Argentin nemzeti 11-ből jobb nála Higuaín és Tévez.
Persze idáig. :twisted:
Tevez????
a tenapi meccse jó volt , de előtte a botrány kategória...
Higuain talán... 4 gól az 4 gól, de nem ő a motor...

Özil a másik aki egész jó átlagot hozott még...

Más estleg?

Villa is véleményes...

Messi magától elmarad illetve az elvárásoktól, de eddig jó meccsei voltak...
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2010.06.28. 15:05:01

ab1daL írta:Azon a poszton mondj nála jobbat a jelenlegi produkciokból amit láthattunk.

Mesut Özil :wink:
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3471
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.06.28. 14:51:53

geridoss írta:
barcalaci84 írta:ha most kéne megválasztani a VB legjobbját , akkor szerintem most is Messit választanák...
Szerintem kis túlzással eddig a legjobb 11-ben sincs benne. De remélem most már beindul...
Azon a poszton mondj nála jobbat a jelenlegi produkciokból amit láthattunk.
Avatar
geridoss
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2785
Csatlakozott: 2008.11.30. 23:00:46
Tartózkodási hely: Eger

2010.06.28. 14:50:21

barcalaci84 írta:ha most kéne megválasztani a VB legjobbját , akkor szerintem most is Messit választanák...
Szerintem kis túlzással eddig a legjobb 11-ben sincs benne. De remélem most már beindul...
"Látta a Real Madrid Villareal elleni 6-2-es győzelmét?" " Nem láttam, viszont emlékszek egy 6-2-re a Bernabeuból..." /Joan Laporta/

Visca el Barca!
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2010.06.28. 14:44:38

barcalaci84 írta:ha most kéne megválasztani a VB legjobbját , akkor szerintem most is Messit választanák.
Szerintem csak az Argentin nemzeti 11-ből jobb nála Higuaín és Tévez.
Persze idáig. :twisted:
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
kilibarca
Capitá del Barça
Hozzászólások: 756
Csatlakozott: 2007.06.13. 14:35:35
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.06.28. 14:36:24

Ha egy kis szerencséje lett volna ő is ott lenne a 3-4gólosok között :? Nem túl jó a poszt neki ahol Maradona játszatja. Remélem a németek ellen betalál.

Gyerünk Leo!
socio66

2010.06.28. 14:03:54

barcalaci84 írta:ha most kéne megválasztani a VB legjobbját , akkor szerintem most is Messit választanák...
Hát ez elég erős túlzás.
Saját képességeihez mérten nagyon gyengus eddig és bőven vannak nála jobbak. Nem bántásból mondom,én úgy voltam eddig is vele,hogy számára a negyeddöntőtől kezdődik a vébé,úgy érzem ott már nem jutnak tovább az Argentinok Messi zsenialitása nélkül.
De objektíven nézve eddig nem ő a vébé csillaga.
Persze ez az összes klubidényben kiemelkedően teljesítő játékosra igaz.
barcalaci84
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 441
Csatlakozott: 2010.04.12. 12:56:59
Tartózkodási hely: Debrecen

2010.06.28. 13:56:27

ha most kéne megválasztani a VB legjobbját , akkor szerintem most is Messit választanák...
3 meccsen több mint kiválóan játszott és csapata húzóembere volt, a tegnapi meccen kicsit szürkébb volt , de így is a jobbak között volt...

Más ki volt , aki jól játszott mindegyik mérkőzésen?
Nekem nem nagyon jut eszembe senki, idáig kiugró teljesítmény senkinél nem volt, Leo a jók között a legjobb volt eddig...
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.06.28. 13:32:25

Nem tudom, miért a Messi topc-ban ez a téma
Hoppá tényleg, annyit irkáltam hogy elfelejtettem hogy melyik topicba írok. :lol:
Avatar
haze71
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1003
Csatlakozott: 2006.02.28. 09:04:53

2010.06.28. 13:26:31

bali 15 írta:
Nem mennek a Hollandok a 4be? Na majd meglásd h. elverik a Brazíl válogatottat. Dunga [auto_cenzúra]ágai visszaütnek figyeld meg..
Imádom a brazilokat mint mindenki más. De sajnos egyet kell értenem veled, a jelenlegi Brazil csapatban senki sem annyira szimpi. Hollandia legyen a világbajnok! Nagyon sokat tettek a játék szebbé tételéért. Játékosok és taktikai szempontból is. Például a Barca tili-toli stílusa is Holland találmány.
Nem tudom, miért a Messi topc-ban ez a téma, de én azt mondom, hogy ne lepődjön meg senki, ha a Hollandok majd Chilével játszanak :wink:
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.06.28. 13:22:33

Nem mennek a Hollandok a 4be? Na majd meglásd h. elverik a Brazíl válogatottat. Dunga [auto_cenzúra]ágai visszaütnek figyeld meg..
Imádom a brazilokat mint mindenki más. De sajnos egyet kell értenem veled, a jelenlegi Brazil csapatban senki sem annyira szimpi. Hollandia legyen a világbajnok! Nagyon sokat tettek a játék szebbé tételéért. Játékosok és taktikai szempontból is. Például a Barca tili-toli stílusa is Holland találmány.
Szerk:
Messi meg majd legyen 4 év múlva világbajnok Braziliában :D.
4 év múlva már végre talán megszabadulnak Maraona-tól.
Amúgy ne értsetek félre. Én másokkal ellentétben az emberi természete miatt is szeretem Maradonát. Pontosabban a mostani énje sokkal szerethetőbb mint az a Maradona aki légpuskával lövöldözött a paparazzikra.
Tetszik az a szeretet amivel összefogja a csapatot.
Egy dolog miatt akarom a bukását: Ha Argentína mit ad isten most világbajnok lesz akkor mindenki Maradonát fogja fényezni megint.
Higgyétek el az Argentínok vannak olyan bálványimádók hogy még Messiről is elfeledkezzenek. Maradona segge már így is eléggé ki van nyalva odahaza.
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bali 15 2010.06.28. 13:28:43-kor.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.28. 13:21:25

Különben az angolok sem olyan vészesek már, mint régebben, hál'istennek kihalt az az alkesz-favágó nemzetség, akiktől nem (csak) a footballtudás miatt kellett félni, a mostaniak kemények, de sportszerűbbek. Bár ott van Carregher, hogy képviselje a régi vonalat...
Avatar
10Messi4ever
Jugador del Barça
Hozzászólások: 168
Csatlakozott: 2009.05.24. 22:46:47
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2010.06.28. 13:16:04

Én személy szerint örülök, hogy Messi most a németek ellen fog játszani. Ugyanis ha Anglia lépett volna tovább, az angolok sokkal jobban szétrúgnák Messit, mert 1.) a PL-ben sokkal többet engednek meg a bírók, mint a Bundesligában, és ezt megszokták, 2.) a németek becsületesen és őszintén, alig rugdosódva játszanak eddig a vébén. Szerintem nem fogják széjjelrúgni, és így talán tud lőni egy-két gólt. Jót tenne már neki. (Megjegyzem azért, hogy tegnap is majdnem sikerült, először Tévez miatt nem az ő gólja lett - bár lehet, hogy mentettek volna a mexikói védők - , másodszor a kapuson múlt csak, hogy végül nem ment be...)
J.S.Bach - J. Haydn - Liszt F. - E. Satie - Dukay B.

"Ne féljetek!"
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.06.28. 12:45:10

Cooltiszo írta:
csababarca írta:Még azért be lehet sorolni aranylabda esélyes közé Maicont,Militot,Sneijdert,Robbent is.

Maicon ezek közül a legsanszosabb,hiszen ő végigmehet brazíliával.
Milito csak a triplának köszönhetően van ott,a vébén alig játszik,így bármeddig jutnak az argentínok esélytelen.
Sneijder is ugye tripla,ám a hollandok nem mennek be a 4be sem.
Robbennél szintén ez a helyzet,+ még sérülés miatt nem is játszik.
Maicon nevetséges lenne, a tőle sokkal dominánsabb Roby Carlos se kapta meg soha, bár a címhalmozás miatt elképzelhető, viszont ez mégegy fricska lenne az aranylabda presztizsének.
Ha hollandok nyerik, akkor Sneijdernek lehet esélye, bár ő sem aranylabda "alapanyag".
Azért sztem egy brazil VB győzelemmel és Maicon jó játékával nem lenne nevetséges semmikép, főleg a Madridban is hozná a formát. Sztem az ő érdemeit nem lehetne annyira elvitatni, mint pl. Cannavaronak, Seggcsenkónak, vagy Owennek. Meg akkor a RM dicsekedhetne, h ismét lett egy új Aranylabdásuk :mrgreen:

Messinek össze kéne kapnia magát a VB-n, de mivel a németek szurkolok, így most már ne tegye inkább. Menjen haza pihenni, aztán a Barcában játszon jól. 8)
Kalap1988
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2007.12.11. 12:29:11
Tartózkodási hely: Magyarország,Pest megye

2010.06.28. 11:57:50

Ne feledjük ki a felsorolásból Xavit sem. Ha picit jobb formában lesz és a spanyolok nyerik a vb-ét, akkor 99%, hogy ő kapja. Bár azt nem mondanám, hogy rossz formában van, de sajnos ő is keveset találkozik a labdával, szerintem rá kellene építeni inkább a játékot, mint a barcában, nem pedig Xabi Alonsora. Nem bántom Xabit, mert kellemes meglepetés eddig, elég jól mozgatja a csapatot, de a majdnem névrokona ebben biztos jobb lenne:) Vagy Busit, vagy Alonsot kihagynám a kezdőből ( szívem szerint az utóbbit, de azért ésszerűen az előbbit) és előtte akár azt is el tudnám képzelni, hogy 3 belső kp-ás játszana (Ini, Xavi, Fabregas mondjuk). Ha pedig nagyon látszódna, hogy nincs szélsőjátéka a csapatnak, akkor Fabregas-Silva (vagy Navas, bár ő nagy hiba százalékkal játszik) csere és Init is valamelyik szélre vezényelném. Mindenesetre azért a két vkp-és játék sem rossz, csak Xavinak több labdát kellene adni. Ami az Argentinokat és főképp Messit illeti: Nem játszanak rosszul, de azt hiszem, hogy az első komolyabb csapat a középpályán bőven megfoghatja őket, ott sajnos hihetetlen gyengék, nem beszélve a védelemről. Bárki ellen van esélyük ennek ellenére, mert olyan zsenik játszanak a támadósorban, akik bármikor képesek egy maguk 2-3 gólt lőni, de még sem érzem őket favoritnak. A németek elleni meccs erre is választ adhat. Messi szvsz nagyon jól játszik a kp-án, tőle idegen poszton mindig alakít valamit, általában tőle indulnak az akciók, más kérdés, hogy kicsit fásult, így nehezebben ér fel a kapu elé, nincsenek góljai és gólpasszai eddig. Ennek ellenére elég sok Argentin gólt fel tudnék sorolni, ami nélküle nem valósult volna meg ( koreai öngól, két kipattanó labda _Palermo és Higuain, amikor 4 védő közül kiemelte Agüeronak Korea ellen stb-stb.). Hasonló a helyzet, mint amit Iniestanal is szoktunk emlegetni: Az ő játékának ereje és hasznossága most nem mérhető statisztikailag. Mindenesetre biztos vagyok benne, hogy fog még gólt szerezni, Németország ellen elő kell lépnie, mert ott szükség lesz a zseniére. A németeket erősebb és összerakottabb csapatnak érzem, Argentina csak egyéni alakításokkal nyerhet szvsz. Márpedig Higutól ezt nem várom, Tevezben benne van, de sokkal kevésbé.
Most úgy néz ki, hogy a németek léptek elő a legfőbb esélyessé a vb-én, nem vagyok elkápráztatva sem a braziloktól, sem a hollandoktól és a fentebb írt okok miatt az Argentinoktól sem. Talán Spanyolországban érzem a legtöbb tartalékot, Hollandia és Brazília sztem nagyjából csúcsra járatta magát (persze pl Kaká vagy Robinho tud többet, de nem hiszem, hogy a két éve szürke Kaká, vagy a Citybe sem beférő Robinho megnyerne egy vb-ét hazájának. 2007-2008 tájékán erre nagyobb esélyt láttam volna), Argentinában csak egyéni tartalék van, a csapat már sajnos a csúcson van, Spanyolországban viszont mind egyénileg (Xavi, Iniesta,Torres mind-mind többet tud ennél sokkal), mind csapat szinten még rengeteg van. Nem beszélve arról, hogy a kispadon milyen félelmetes tartalék van. Az ágak miatt spanyol-brazil (esetleg holland) döntőt várok, de persze bármi megtörténhet.
Avatar
hArpi89
Jugador del Barça
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2009.03.17. 10:07:32

2010.06.28. 11:24:31

csababarca írta:Még azért be lehet sorolni aranylabda esélyes közé Maicont,Militot,Sneijdert,Robbent is.

Maicon ezek közül a legsanszosabb,hiszen ő végigmehet brazíliával.
Milito csak a triplának köszönhetően van ott,a vébén alig játszik,így bármeddig jutnak az argentínok esélytelen.
Sneijder is ugye tripla,ám a hollandok nem mennek be a 4be sem.
Robbennél szintén ez a helyzet,+ még sérülés miatt nem is játszik.
Nem mennek a Hollandok a 4be? Na majd meglásd h. elverik a Brazíl válogatottat. Dunga [auto_cenzúra] visszaütnek figyeld meg..
"A mai labdarúgásban vannak a Világklasszisok, előttük pár lépéssel pedig Lionel Messi. "
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.06.28. 11:19:26

Cannavaro esetéből kiindulva, akár esélyes lehet Lúció és Julio Cesar is ilyen erővel.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.06.28. 11:17:02

csababarca írta:Még azért be lehet sorolni aranylabda esélyes közé Maicont,Militot,Sneijdert,Robbent is.

Maicon ezek közül a legsanszosabb,hiszen ő végigmehet brazíliával.
Milito csak a triplának köszönhetően van ott,a vébén alig játszik,így bármeddig jutnak az argentínok esélytelen.
Sneijder is ugye tripla,ám a hollandok nem mennek be a 4be sem.
Robbennél szintén ez a helyzet,+ még sérülés miatt nem is játszik.
Maicon nevetséges lenne, a tőle sokkal dominánsabb Roby Carlos se kapta meg soha, bár a címhalmozás miatt elképzelhető, viszont ez mégegy fricska lenne az aranylabda presztizsének.
Ha hollandok nyerik, akkor Sneijdernek lehet esélye, bár ő sem aranylabda "alapanyag".
Válasz küldése
cron