Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.09. 10:14:57

Nyiri81 írta:
2023.06.09. 10:01:13
csababarca írta:
2023.06.09. 04:55:54
Na pont erről beszéltem nem rég, szépen összejött az antimessi csapat.

Nem akarjuk zárni a topikot? 3-4 éve ugyanazok a körök, teljes mellszélességgel a szubjektív egyéni véleményt nagy objektív igazságnak beállítva.
Remélem nem rám érted. Én nem vagyok anti Messi csapat része már ha van ilyen. Sok sikert kivánok neki, de ettől függetlenül tartom és már akkor is úgy tartottam amikor még itt volt hogy nem lehet nagyobb senki mint a klub. Még javában itt volt akkor is voltak aggályaim vele szemben. Tata Martinos ügy az évenkénti zsarolások. Ezt nem csinálja az aki tényleg úgy tekint a klubra mint az otthonára (Xavi, Ini, Puyol, stb...). Ettől függetlenül köszönök mindent és sok sikert. Remélem szépen lezárja a karrierjét, de mindenkinek jobb hogy így alakult.
Nem kell szerintem Messi haternek lenni ahhoz, hogy valaki lássa a negatívumokat. Mivel èn egy szurkoló vagyok, ès mèg ha sokat is foglalkozok a gazdasági oldallal ès a vezetőséggel akkor is első a szurkolás. Nekem Messi mindig is a legnagyobb kedvenc marad a negatívumok ellenère is, de pl. Piquere vagy Albara sem tudok haragudni megosztó személyiségük ellenère. Elfogult vagyok, de azèrt próbálok széleskörűen tájèkozódni, levonom a következtetèseket, maximum nem tárom a nyilvánosság elè. Sok sikert kívánok Messinek a jövőben, ès januárban várom kölcsönbe.
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.06.09. 10:01:13

csababarca írta:
2023.06.09. 04:55:54
Na pont erről beszéltem nem rég, szépen összejött az antimessi csapat.

Nem akarjuk zárni a topikot? 3-4 éve ugyanazok a körök, teljes mellszélességgel a szubjektív egyéni véleményt nagy objektív igazságnak beállítva.
Remélem nem rám érted. Én nem vagyok anti Messi csapat része már ha van ilyen. Sok sikert kivánok neki, de ettől függetlenül tartom és már akkor is úgy tartottam amikor még itt volt hogy nem lehet nagyobb senki mint a klub. Még javában itt volt akkor is voltak aggályaim vele szemben. Tata Martinos ügy az évenkénti zsarolások. Ezt nem csinálja az aki tényleg úgy tekint a klubra mint az otthonára (Xavi, Ini, Puyol, stb...). Ettől függetlenül köszönök mindent és sok sikert. Remélem szépen lezárja a karrierjét, de mindenkinek jobb hogy így alakult.
Csak is Puyol
Avatar
PorSiempre
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 374
Csatlakozott: 2020.10.29. 09:40:15

2023.06.09. 07:12:56

Én csak annyit tudok hozzátenni, hogy örülök annak amit elért a csapattal. De szerintem és szerencsére a lehető legjobb történt most.
Egyszerűen nem kell Messi ebbe a projektbe.
O nem fog már hajtani ellenben a pénzét felveszi és az kb fél csapatra való fizu.
A jelenlegi helyzetben ez volt a legjobb forgatókönyv.
Ab intus enim de corde hominum cogitationes malae procedunt, adulteria, fornicationes, homicidia, furta, avaritiae, nequitiae, dolus, impudicitia, oculus malus, blasphemia, superbia, stultitia. Omnia haec mala ab intus procedunt, et coinquinant hominem.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.06.09. 06:45:47

Azért az törvényszerű volt, hogy itt is megjelenik finomított változatban az NSO "sokéletű professzorának" tevékenysége, bár úgy gondolom az emberek többségére úgy sincs hatással bárhogy erőlködnek a negatív kampánnyal.

Szerencsések azok a szurkolók, érdeklődök, akik egy ilyen karriert aktívan végig kísérhettek és természetesen nem a professzori szenvedésre gondolok, amely már BNO kódolást érdemelne :)
csababarca írta:
2023.06.09. 04:55:54
Na pont erről beszéltem nem rég, szépen összejött az antimessi csapat.

Nem akarjuk zárni a topikot? 3-4 éve ugyanazok a körök, teljes mellszélességgel a szubjektív egyéni véleményt nagy objektív igazságnak beállítva.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.09. 04:55:54

Na pont erről beszéltem nem rég, szépen összejött az antimessi csapat.

Nem akarjuk zárni a topikot? 3-4 éve ugyanazok a körök, teljes mellszélességgel a szubjektív egyéni véleményt nagy objektív igazságnak beállítva.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.06.09. 02:33:26

Deluigi írta:
2023.06.08. 15:50:27


volt egy zaradek a szerzodesben, hogy barmikor menni szeretne, elengedik

a covid miatt ez az idopont kinyult par nappal a szokasos idenyzaras datuma utan, ezert nem fogadtak el a menesi kereset

pedig joga volt hozza, papiron

aztan maradt meg egy evet, mert nem akart perelni a barcaval, pedig megtehette volna

innen is latszik, hogy inkabb a nyugodt megoldasokra torekszik (fat lehet vagni a hatan), megis mindenki ot szidja/szidta
Én nem értem miért nem lehet Messit reálisan értékelni. Korosztályának legjobb játékosa volt, de a valaha volt legjobbak szűk elitjében is simán benne van(Pelé, Maradona, brazil Ronaldo stb). Aki ezen vitatkozik, azt hagyjuk is.

Másrészt az a méltatlan elválás(és a mostani huzavona is) sokkal jobban rajta múlt,mint bármelyik elnökön. Messi egy zsoldos volt, gátlástalanul zsarolta ki mindig a végtelen sok pénzekért az új szerződéseket. Ezzel nincsen gond, az emberek többsége is ilyen. Ha nem kapunk elég emelést,akkor elmondjuk,hogy akkor elmegyünk és így emeli a saját bérét mindenki. De Puyol vagy Ini mikor csinált ilyet?

Nekem nem az a bajom Messivel,hogy csak a pénz és a haverjai meg a kényelmes élete számít neki(a klub huszadrangú) hanem,hogy össze-vissza hazudik, játsza a szegény kis ártatlant, sokan be is veszik. Ugyanolyan képmutató,mint Laporta. Messit el kellett volna adni sok pénzért, erre bőven lettek volna alkalmak. Ha lett volna kis esze Bartonak, legkésőbb a faxos esetkor kellett volna azt mondani,hogy az ingyen elmenetelről lecsúsztál, de nyitottak vagyunk,hogy a kivásárlási ár alatt megvegyen valaki,ha nagyon szeretne. Mennyivel tisztább lett volna minden! Aztán Laporta meg hülyített mindenkit. Az egész olyan,mintha Messi és a két elnök szándékosan akarták volna mindenkinek a legrosszabb lehetőséget.

A konkrétum,amit írtál, az egy naív, de pofátlan hazugság,amit Messiék terjesztenek.
Én nem láttam a szerződést, de aki igen,az azt nyilatkozta, hogy konkrét dátum van a záradékhoz írva. Nem idény vége, nem harmadik telihold,hanem júni 10. Nyilván ezt egy csapat sztárügyvéd megtámadhatta volna arra hivatkozva,hogy de a júniusi határidőnél mégsem a dátum a fontos,hanem az idény vége, ez volt a szerződés író esszenciája.. elképesztő gyenge lábakon áll ez az érv. Nem mondom,hogy nyerhetetlen, mert semmi sem az, de nem sok esélye lett volna. És nem csak a perköltséget bukta volna,hanem, ha elmegy,akkor lehet,hogy egy 700 millás csekket is kapott volna, ami már neki is nagyon komoly pénz. Micsoda hős,hogy nem perelt...
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2023.06.09. 00:39:51

Nyiri81 írta:
2023.06.08. 15:21:21
Konkrétan amikor el akart menni élő szerződése volt és nehogy már ingyen menjnen. Meg volt mondva, hogy mehet de van ára. Sokan azt felejtik el hogy nem csak Ő adott a klubnak hanem a klub is rengeteget neki. Ez egy kölcsönös jó kapcsolat volt ami a végén megromlott. Én nem birom neki elfelejteni az utolsó években az 1 éves szerződésekre kizsarolt brutál pénzeket. Lehet a Madridot szidni de ott Perezt nem érdekli hogy kiről van szó elhajtja a francba. 15-s BL után kellett volna jó pénzért eladni. Szépen búcsúzni. Nem lehet senki nagyobb mint a klub. Ezzel csak azok nem értenek egyet akik Messi szurkolók és nem Barca. Egyébként nem elküldték hanem nem volt más megoldás. Mikor Laportáék átvették a klubot szotyira nem volt pénz nem 100 milliós fizura. Lehet szindi őket, de esélyük se volt kifizetni. A La liga szabályai meg nem engedték hogy maradjon ingyen vagy sokkal kevesebbért. Egyébként meg 2 nappal a könnyes búcsú után már vigyorogva integetett Párizsban. Iniesta, Xavi, Puyol, stb.. Ők klubikonok. Soha nem húzták volna le a klubot. Szégyen hogy se Xavi se Ini még a közelében se volt az aranylabdának. Biztos kinyilik a bicska sok zsebben. Messi soha nem volt klubikon. "Csak" a világ legjobb játékosa és még mindig az. Emiatt csodálom, de egy klubikon nem húzza le és zsarolja az "élete" klubját főleg úgy hogy amúgy is rohadt jól meg volt fizetve.

Egyébként a Miami nem a PSG úgyhogy lehet neki egy bari meccs ahol búcsúzhat a Camp Nou-tól.
Teljes mértékben egyetértek.
Nálam sem klubikon az, aki pénzügyi romokat hagy maga után.
Lehet persze ráfogni, hogy ezért a vezetőség a hibás /ami részben igaz/, de egy klubikon nem zsarolja az "imádott" klubját évenkénti fizetésemeléssel. Ha ezt más csinálja / csinálta volna meg/ mocskos zsoldosnak mondaná itt a legtöbb ember.
Most is a pénzt választotta. Lehet az alapbér nem lesz magas a Miaminál, de a szponzori pénzekkel ott lesz az 100 millió közelében.
A szaúdi ajánlatot meg ne hozzuk fel példaként, hogy nem a pénzt választotta. Látták ők, hogy megégett Ronaldo is ott, meg jöttek a hírek mennyire rosszul érzi magát a családja is, hülyék lettek volna oda szerződni.

Felesleges lett volna visszaigazolni a Barcába is. A PSG sem tudott vele egy kört menni a BL kieséses szakaszában két év alatt, valószínűleg nálunk se ő lenne már a megmentő, a bajnokság megnyerése nélküle is ment idén.
Pénzügyileg meg felért volna egy szeppukuval az újbóli leigazolása.
Ezt tudta Laporta és Xavi is. Ezért is mondtak szépeket róla / mennyire szeretnék, ha újra nálunk játszana stb./, mert tisztában voltak vele, esélye sincs a klubnak leigazolni. Így persze mondhattak bármit következmények nélkül.

Sokan elfelejtik nem ő emelte /újra/ a Barcát a top csapatok közé, azt már megtette Ronaldinho. Ő csak folytatta, még fényesebbé tette a Barca nevet.
Nekem személy szerint nem hiányzik, hogy már nem játszik többet Barca mezben. Én azt a Messit szeretném látni a pályán, aki ha megindult a kapu felé abból helyzet vagy gól lett. Ezt ő már nem tudja. Akkor meg minek. Csak csalódás lenne.
Jól választotta meg a karrierje befejezésének utolsó állomását. Ott nyomás nélkül játszhat még évekig jó pénzért.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.06.08. 22:55:08

Úgy gondolom Messi a valaha volt legjobb labdarúgó. De ...
Azt mondjátok rengeteget adott Messi a Barcelonanak, de a Barcelona is rengeteget adott neki. Nem csak az orvosi kezelésre gondolok, hanem arra hogy milyen társai voltak a Barcaban. A csatársorban Ronaldinho, Eto'o, Henry, Souarez, Neymar; a középpályán Iniesta Xavi, Busquets, Keita; a védelemben Puyol, Piquet, Masquerano, Alves, Abidal; a kapusok Victor Valdez, Pinto, ter Stegen. Ilyen csapattársakat nem akárhol talált volna nagyon sokáig. Aztán elkezdett megváltozni a helyzet. Talán Neymar távozásakor. Már nem voltunk olyan sikeresek, és neki sem lett annyira fontos itt játszani. Sajnálom, hogy így alakult. Volt egy másik csapatban egy játékos aki azt mondta, őt csak bunkósbottal lehet elkergetni a kedvenc csapatától. Messi története nem ilyen. Nem próbálok ítélkezni felette, hogy mit jelent neki a pénz. csak azt próbálom kifejezni, hogy neki a Barca nem az, mint Xavinak, Iniestanak vagy Puyolnak.
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.06.08. 22:34:10

Egy játékos, amelynek sikerére, csillogására még a csapata szurkolóinak egy része is jellemzően féltékeny volt, ez mindent elmond arról, hogy milyen hatással volt a labdarúgásra.

Igazán majd csak évekkel később fogják sokan megérteni, hogy Ő több volt, mint egy club, de jó értelemben és nem abban a szerepben, amelyet előszeretettel sokan aggasztanak rá úgy, hogy fingjuk sincs arról, mik is történtek pontosan körülötte.

Azért az valahol agyrém, hogy valakinek például megtisztulást jelent az, ha az összes olyan labdarúgó távozik egy clubtól, akik azt sport nagyhatalommá tették.

Volt nekem egy olyan "változás fétisű" főnököm, aki folyamatosan nyomta a rizsát, hogy mindig, folyamatosan változtatni kell a változó környezet miatt (sokszor túlzásba is vitte), pedig a változás még semmire sem garancia, mert a változás - amely persze több aspektusból sokszor tényleg törvényszerű és szükségszerű folyamat - nemcsak a pozitív prosperáló jövő forgatókönyvét hordozhatja magával, hanem annak akár ellenkezőjét is.
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.08. 15:50:27

Nyiri81 írta:
2023.06.08. 15:21:21
Konkrétan amikor el akart menni élő szerződése volt és nehogy már ingyen menjnen. Meg volt mondva, hogy mehet de van ára.
volt egy zaradek a szerzodesben, hogy barmikor menni szeretne, elengedik

a covid miatt ez az idopont kinyult par nappal a szokasos idenyzaras datuma utan, ezert nem fogadtak el a menesi kereset

pedig joga volt hozza, papiron

aztan maradt meg egy evet, mert nem akart perelni a barcaval, pedig megtehette volna

innen is latszik, hogy inkabb a nyugodt megoldasokra torekszik (fat lehet vagni a hatan), megis mindenki ot szidja/szidta
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2023.06.08. 15:21:21

Barcahun írta:
2023.06.08. 11:46:51
Persze most megy a pénzéhes sárdobálás, de egyrészt minimál focista bérért nem jön ide, ugyanakkor az Inter-be se fog 5 milliónál többet kapni, fizetésen kívüli juttatásokkal még megdobják, de azt a Barca is tudta volna azért..
Honnan veszed ezt az 5 milliót? :D Forrás?
Barcahun írta:
2023.06.08. 11:46:51
Szerintem szégyen, hogy üres lelátók előtt búcsúzott a valaha volt legjobb, amikor ment volna nem engedték, amikor maradt volna elküldték...
Konkrétan amikor el akart menni élő szerződése volt és nehogy már ingyen menjnen. Meg volt mondva, hogy mehet de van ára. Sokan azt felejtik el hogy nem csak Ő adott a klubnak hanem a klub is rengeteget neki. Ez egy kölcsönös jó kapcsolat volt ami a végén megromlott. Én nem birom neki elfelejteni az utolsó években az 1 éves szerződésekre kizsarolt brutál pénzeket. Lehet a Madridot szidni de ott Perezt nem érdekli hogy kiről van szó elhajtja a francba. 15-s BL után kellett volna jó pénzért eladni. Szépen búcsúzni. Nem lehet senki nagyobb mint a klub. Ezzel csak azok nem értenek egyet akik Messi szurkolók és nem Barca. Egyébként nem elküldték hanem nem volt más megoldás. Mikor Laportáék átvették a klubot szotyira nem volt pénz nem 100 milliós fizura. Lehet szindi őket, de esélyük se volt kifizetni. A La liga szabályai meg nem engedték hogy maradjon ingyen vagy sokkal kevesebbért. Egyébként meg 2 nappal a könnyes búcsú után már vigyorogva integetett Párizsban. Iniesta, Xavi, Puyol, stb.. Ők klubikonok. Soha nem húzták volna le a klubot. Szégyen hogy se Xavi se Ini még a közelében se volt az aranylabdának. Biztos kinyilik a bicska sok zsebben. Messi soha nem volt klubikon. "Csak" a világ legjobb játékosa és még mindig az. Emiatt csodálom, de egy klubikon nem húzza le és zsarolja az "élete" klubját főleg úgy hogy amúgy is rohadt jól meg volt fizetve.

Egyébként a Miami nem a PSG úgyhogy lehet neki egy bari meccs ahol búcsúzhat a Camp Nou-tól.
Csak is Puyol
Skywalker
Barça C
Hozzászólások: 5
Csatlakozott: 2023.05.19. 13:51:05

2023.06.08. 13:37:38

Nem tudom, honnan veszitek az ilyen 5 milliót fog keresni meg hasonlók, legtöbb helyen 50 és 75 millió dollárt tippelnek, de van ahol 120-150 milliót (/év).
Nyilván szponzori pénzekkel együtt.
Peter50
Barça C
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2023.02.27. 11:42:06

2023.06.08. 11:49:42

Azért egy olyan búcsú ünnepség dukálna neki mint amilyent Zlatan kapott a Milantól vagy még annál is nagyobb. Nem csak az FC Barcelona de a világ valaha volt legjobb labdarúgója és annyit adott a Barcának mint 15 más játékos 100 év alatt együttvéve sem. Ez lenne a minimum Laportáéktól azok után amilyen szégyenteljes módon megalázták 2 éve. Nem ezt érdemli és érdemelte! A klubnál ennek a srácnak csakis köszönhetnek, legyen az vezető, szurkoló, szertáros, takarító stb. Egy olyan 17 éves korszakot és történelmet varázsolt a Barca életébe amit senki sem tudna utána csinálni és ezt minden igazi Barca érzelmű ember tudja a világon! Személy szerint én hálát adok Istennek hogy abban a korban élhettem, élhetek hogy láthattam minden idők legnagyobb futballistáját a kedvenc és szeretett klubbomnál és hogyan teszi azt igazán óriássá! Köszönöm Leo az elmúlt 20 évet, hogy láthattuk a fenomenális játékodat és azt a sok csodás pillanatot amivel történelmet, egyedi történelmet a Barca és a világ futtbaljában! Remélem ezt a klubvezetés is így fogja gondolni és méltóképpen elbúcsúztat ahogy azt megérdemled!
Barcahun
Capitá del Barça
Hozzászólások: 570
Csatlakozott: 2020.09.04. 16:09:08

2023.06.08. 11:46:51

Végül is várható volt ez, Barca terve annyi volt eladunk 200 millióért és jöhet Messi, ahogy korábban is taglaltuk miután már egyszer megszívatták ezzel, nem fog arra várni, hogy talán ez sikerül.

Persze most megy a pénzéhes sárdobálás, de egyrészt minimál focista bérért nem jön ide, ugyanakkor az Inter-be se fog 5 milliónál többet kapni, fizetésen kívüli juttatásokkal még megdobják, de azt a Barca is tudta volna azért..

Konkrétan ott tartunk, hogy nem tud a Barca játékost regisztrálni(jelenleg) így vicc volt bármit várni.
Szerintem szégyen, hogy üres lelátók előtt búcsúzott a valaha volt legjobb, amikor ment volna nem engedték, amikor maradt volna elküldték... Nem így kellett volna véget érjen, de azért Messi sem tett volna annyit már hozzá, pénzben igen, de játékban nem.

Mondjuk úgy, nem állt a jövő és az építkezés útjába, ez korrekt volt, nem ment pénzért tevefocizni és megérdemli jól érezze magát így az uccsó pár évben. Elnézve az MLS-t ha nem rúgják darabokra, akkor szétpocsékolja a B kategóriás védelmeket, régi élményeket élhet így újra, itt La Ligába azért már nem hiszem ez úgy ment volna.

Szóval igazából jó lett volna jön, nem baj hogy nem és respektálandó h nem a pénzt választotta, köszönünk mindent! Tanulság h nem kell bánni egy ekkora ikonnal és a pénzel a klubbnál...
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2023.06.08. 11:17:27

Vegulis decemberben kolcson adhatjak nekunk,ugy mint anno Henryt az arsenalnak:)
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2023.06.08. 09:39:28

Örülök, hogy nem jött, semmi szüksége neki megint egy olyan időszakra, ahol őt veszik elő a kudarcok esetén. Meg amit Csaba is írt, azzal egyetértek, nagyon arra lett is felhúzva jó pár ember bénázása, hogy Messi mellett nem tudnak kiteljesedni. Most erre minden esély megvan, szóval meg lehet mutatni, főleg, hogy a twitter huszárokkal ellentétben semmilyen komolyabb igazolásokra nem kell számítani itt, van egy nagyszerű politikus vezetőnk, aki elhúzza a mézes madzagot a szurkolók előtt, aztán hozunk 2 középszerű embert jó pénzért majd.

Messinek a vb-vel amúgy is teljes lett a karrierje, nem is hiszem, hogy nagyon harcolni akarna még bl címekért, erre max amúgy is egy City-ben lett volna esélye, de ott most fel sem merült a neve komolyabban. Szép volt a Barcás karrierje, nálam a történelem legjobbja egyértelműen, sajnálom, hogy úgy zárult ahogy, de nem kell még egy pofont adni a sz..nak.
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.06.08. 09:32:59

Ronaldinho&Barca írta:
2023.06.07. 21:29:00
„Nem térek vissza a Barcelonához, az Inter Miamiban folytatom a pályafutásomat. Nagyon szerettem volna visszatérni, de azok után, amit két éve átéltem a távozásomkor, nem akartam újra ugyanabba a helyzetbe kerülni... Nem akartam, hogy a jövőm megint más kezében legyen”
Szerintem kiemelted a lènyeget. Az egy az egyben igazoláshoz eladásra van szükség, egy meg nem nevezett összegre, ami szerintem megvalósulhat, Xavi ès a vezetősèg a hírek/nyilatkozatok szerint bizakodó. Griezmann+Trincao 27 kezdetnek nem rossz, Lenglet mèg 12, ami hónapok óta "közel a megegyezès". +Ferran, Kessie, Fati, Nico, Abde, Dest, Garcia, ès akár a kezdőből valaki, ha jön komoly ajánlat. Messi erre valamièrt nem akart várni, de teljesen megèrtem. A 20-25 milliós fizetèsèhez mèg hiányzott valamennyi, 40%-ra vetítve 50+ milliós eladás, ha a teljes összeg Araujoèk regisztrálása után. A vezetősèg sem adhatott el gazdasági kart, aminek 5%-a lett volna a bèrkeretre fordítható, mèg akkor sem, ha 100+ milliós bevètelt hozhatott volna, amit tegnap linkeltem.

Messi egy új karriert èpít az USA-ban, ami hosszabbtávon jövedelmezőbb lehet, mint a 2 èves arab ajánlat. Messiből nem nèzem ki az edzősködèst, de klubtulajkènt, vagy okos befektetèsekkel lehet többre megy, mint 2 èves fizetèssel a sivatagban. Messi eleve nagyon családcentrikus, akiknek jobb lesz valószínűleg az USA-ban.

https://barcauniversal.com/messi-and-ba ... ns-romano/
Tudom sokan előre megmondták, de azèrt itt van a független Fabrizio Romano vèlemènye.

Amúgy az MLS márc 8-Dec 8-ig tart, így ha továbbjutunk a BL-ben, jöhet kölcsönbe a címekèrt harcolni januárban kölcsönbe :)
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.06.08. 09:25:08

Andris írta:
2023.06.08. 09:05:50
Nyilvánvaló, hogy ha tényleg akart volna jönni, akkor adhatott volna a klubnak néhány hetet, hogy az eladásokat tető alá hozza.
tavaly mar megvilagosodtunk, hogy ez nem igy megy

akit el akarsz adni a magas fizuja miatt vagy mert valamennyire ertekes a piacon, az nem akar elmenni es nem tudod kenyszeriteni, egyeseket meg kolcsonbe sem

ha senkit nem adunk el, akkoris eletkepes csapatot tudunk kiallitani a ligaban, a BL-ben meg mindegy, csoportkoron tulmegyunk, a tovabbi ut meg kerdeses

es meg nem is kell ehhez Messi
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.08. 09:05:50

Fernando írta:
2023.06.08. 08:11:23
Miamiban többen beszélnek spanyolul és nem megy homok a seggébe. Én is odamentem volna. Viccen kívül a családját helyezte valószínűleg előtérbe, mélyen keresztények úgy tudom. A gyerekeknek jobb iskola stb...
Pontosan így van. :)
Így hogy aludtam rá egyet, már az is világos, hogy az interjúja csak egy porhintés a szurkolóknak. Nyilvánvaló, hogy ha tényleg akart volna jönni, akkor adhatott volna a klubnak néhány hetet, hogy az eladásokat tető alá hozza. Az még nagyban nem befolyásolta volna a költözését, az életüket. Ráadásul ajánlatokkal a zsebében nem lett volna hatalmas bizonytalanság meg kapkodás sem. Sőt, teljesen nyilvánvaló, hogy a Miami megadta volna neki az opciót, hogy egy évre ide jöjjön kölcsönbe, cserébe hogy őket válassza. Amennyiben a Barcának összejött volna a szükséges zsé eladásokból.
Én most újra elolvasva amit tegnap mondott, azt gondolom, hogy ez egy kisebb fajta hazugság a szurkolók számára, és valójában faterral kiegyeztek, Miami a félút a pénz és az egyéb szempontok (családi, sportszakmai) között.

Legalább nem erről szól minden a következő hetekben, bár a média úgyis talál majd megint valakit, akivel "elhúzódhat" az ügy pár hónapig.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
sansz
Capitá del Barça
Hozzászólások: 843
Csatlakozott: 2019.09.23. 11:54:39

2023.06.08. 08:51:13

Nem az a hiba,hogy nem jön vissza,hanem,hpgy nem adta el sok pénzért az elmenetele előtt 1-2 éve.

Most még Laporta párszor beletörli a lábát a szokásos gusztustalan módján, aztán lenyugodnak a kedélyek és lehet építeni a csapatot. Messivel nem épült volna, csak egy fél csapat fizetése ment volna rá. Mindenkinek csak szenvedés lett volna.
Azért az vicces,hogy nem a pénz számított. Na persze. 15 éve revolverezte a klubot, látványosan fenyegetve a klubot a szerződés hosszabbítgatásoknál.
Iniesta mikor csinált ilyet? Ő nem is magyarázkodott sosem, hogy ez nem a pénzről szól. Végül ingyen, békésen elmehetett. Hát így is lehet és ez Messin múlt volna elsősorban.
A Miami egy vicc, az egész két dologról szól. Az egyik,hogy kipróbálják kicsit az amerikai életet másrészt a marketingbevételeit kimaxolja nem két,hanem 12 évre. Nyilván Beckhamék nem fognak annyit adni, mint az arabok, de a szponzori pénzek azok elképesztőek lesznek. Amerikában ehhez nagyon értenek, ott kimaxolták volna a márkanevet. Az araboknál a kutyát nem érdekelte volna egy interjúja és az,hogy milyen márkajelek vannak a sapkáján.

Tulajdonképpen az jó,hogy most nyár elején ez tisztázódott, nagyon kártékony lett volna ha ez megint olyan átigazolási szezon lett volna,ami csak arról szólt volna,hogy hogyan csinálunk Messinek helyet. Másrészt elegánsabb lett volna,ha eddig sem tartott volna és már fél éve tosztázta volna,hogy a Barca nem lesz nyerő.

Én örültem volna,ha a szaudiakat választja. Aki gyilkosokként emlegette őket, annak javaslom picit tanulmányozni a világtörténelmet. Az elmúlt 50 évben az amerikai hadsereg által megöltek száma a világban , mindenképpen több százezres, de akár milliós tétel is lehet. Senki a közelükben nincs. Az amerikai külpolitika kegyetlen és véres ösvényt vág 4 kontinensen keresztűl. Szóval ilyen alapon Messinek a Vaduzt kellett volna választania,vagy max a Salzburgot.
Azért örültem volna a Szaudiaknak,mert azt nem bánnám,ha szintet lépne marketing területén is és ilyen Messik és Ronaldok közt (egyrészt közvetítenék Európában is) megjelennének a nem csak levezetni vágyó jobb játékosok is.
A VBn nekem pozitív csalódás volt az arab csapatok játéka. Többnyire nyílt,kissé szertelen, de egész technikás volt.
Az a nagyon káros a focira nézve, mikor az arab pénzekkel tömik ki a huszadrangú angol csapatokat is. Ha az arab pénz jobban arab országokban maradna, akkor sokkal egészségesebb rendszer alakulhatna ki.
Avatar
gy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 164
Csatlakozott: 2010.07.07. 10:14:16

2023.06.08. 08:46:51

Fernando írta:
2023.06.08. 08:11:23
... és nem megy homok a seggébe.
Jaj, dehogynem... De micsoda különbség! :mrgreen: 🤣

https://en.m.wikipedia.org/wiki/Miami_Beach,_Florida
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.08. 08:35:04

csababarca írta:
2023.06.08. 02:53:34
Jobb is amúgy, hogy nem jött vissza, olvasni nap mint nap az okosok megfejtéseit, hogy azért béna Lenglet, meg azért potyázik TS, meg akárki mert Messi nem védekezik. :lol: Elég volt ez anno, nem hiányzik.
Valószinűleg lehet ebben igazság amit mondott, plusz a PSG-ben eltöltött 2 év sem segített ezen.
Itt bármi volt, rá lett húzva a vizes lepedő, Griezmann király is miatta nem tudott érvényesülni, Dembelé miatta sérült meg, Stegenre csúnyán nézett ezért kiesett a labda a kezéből :lol: :lol:
Szintén a PSG ellen lőtt 2 gólunkat ő szerezte, mégis voltak vádak felé, elment, aztán annyira gátló tényező volt hogy azóta BL nyolcaddöntőt sem láttunk. [-X
Ez tovább folytatódott volna ha most eladtak volna miatta X játékost

36 évesen már általában levezetnek a játékosok, különösen ha ilyen sokáig évekig topszinten teljesítettek, szomorú ráeszmélni, de egyben érthető is ha neki ennyi elég volt a nyomásból, a VB győzelemmel mindent elért, Miamiban élvezheti a játékot szinte 0 stresszel, és szinte biztos hogy rengeteg embert be fog vonzani a stadionba.
Amúgy ha igaz hogy a 3év 1+1+1 év, akkor még egy olyan forgatókönyvet sem tartok kizártnak(tudom remény hal meg utoljára) hogy 1 év lazulás után úgy dönt hogy visszajön Európába 1 max 2 szezonra.

Én a helyében amúgy elmentem volna Citybe ünnepelt peremembernek Haaland-Julian mögé, 30-40 perceket játszva olyanokat varázsolva mint a VB-n, nem megszakadva élvezni az utolsó focis éveit. Itt szinte biztosan 0-24-es játékos lett volna.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.08. 08:16:16

"Jobb is amúgy, hogy nem jött vissza, olvasni nap mint nap az okosok megfejtéseit, hogy azért béna Lenglet, meg azért potyázik TS, meg akárki mert Messi nem védekezik." - na köszi. Így már egy kicsit jobb a kis lelkemnek. Ez biztos lett volna. Meg olyan, hogy miért nem rúgott gólt, vagy miért csak egyet rúgott, stb. 😂

Azt a részt valahogy nem tudom elhinni, hogy nem akarta, hogy miatta adjanak el bárkit. Valamint azt is írta, hogy a pénz nem lett volna gond. Ingyen érkezett volna. "Csak" a fizuja lett volna költség, de azt meg oldjuk már meg. Egy Madridban gyakran használt klasszikust idézve: a mezeladásokból öszejött volna. Szóval ez a nem akarom, hogy eladjanak valakit, ez nekem olyan felesleges jó emberkedés.

Lehet benne volt, hogy nem akar bl-ből kizúgni megint. Valamint az a rész valid, hogy ő itt újra vezér lett volna rengeteg elvárással. És ha nem megy a szekér, akkor már nem tudnak Busira, Abára, Piquére mutogatni, így első számú céltábla csak ő lehet egy esetleges 😈 újabb bl zakó esetén.

Nekem ebből a nyilatkozatból azért még érződik egy olyasmi, hogy ő a Laportában csalódott 2 éve, és mint ha egyértelműen őt tartaná felelősnek a távozásáért. Nem mondom, hogy konkrétan utálja, de azért ez egy fricska volt az elnöknek (csórónak azért van dráma ebben az elnökségben bőven).

Madridba Bellingham egy rakás pénzért, mi meg a Messinket sem tudjuk hazahozni. De nézzük pozitívan, legalább a fiataloknak van már új szerződése.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2023.06.08. 08:11:23

Miamiban többen beszélnek spanyolul és nem megy homok a seggébe. Én is odamentem volna. Viccen kívül a családját helyezte valószínűleg előtérbe, mélyen keresztények úgy tudom. A gyerekeknek jobb iskola stb...
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7208
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2023.06.08. 08:04:15

Cseri írta:
2023.06.08. 07:57:38
Igazad van,pénzért is focizik,de ha csak az motiválta volna,akkor megy az arabokhoz.
Biztos vagyok abban,hogy okosak és évek múlva az egyenlőségjel után közel akkora összeg jön ki,mint ami az araboknál kijött volna. Okosan csinálták,Miami a jobb hely.
Barcába inkább azért nem jött a nyilatkozata alapján,mert nem kapott biztosítékot arra,hogy Laportáék képesek véghez vinni a szerződést és regisztrációt,ergo nem bízik bennük(meg is értem). Ez pedig nem jelent túl sok jót az átigazolási szezonra vonatkozóan.
Azt gondolom,hogy Messi igényei és a Barca lehetőségei évekre vannak egymástól. Szerintem a Barca a 10-20%-át ha meg tudta volna tegnap adni neki. Természetesen ez csak túlzó feltételezés,de biztosan mérföldekre voltak az álláspontok,mert nem várt Leo 1 hetet sem. Elmondta a Barca mit tud kínálni,Messiék jót nevettek,megették az oldalast Laporta-val,aztán faxolták az aláírást Miamiba. KB így képzelem el. Az ezek alapján valószínű,hogy nem Lewa-k fognak jönni nyáron a csapatba és aki jön,az is Tesco-s áron évekre elnyújtott fizetésekkel.
Válasz küldése