Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2021.08.10. 20:08:00

Unicef írta:
2021.08.10. 19:43:11
Ha valakit érdekel, hogy gazdaságilag miért volt szinte esélytelen Messi maradása, itt egy érdekes cikk:

https://worldoffcb.blog.hu/2021/08/10/m ... znikRVbKac
Kösz, nagyon tanulságos és egyben érthető is, valamint válasz az álmodozóknak, hogy miért nem marad ingyen Leó meg hasonló marhaságok. Az alapján amit olvastam, egyik új igazolásunk sem regisztrálható a hétvégéig. Faxa. :wink:
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.10. 19:58:29

lesz valami hivatalos bemutatás ma, amit esetleg lehet élőben nézni?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Unicef
Jugador del Barça
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2009.12.14. 17:21:16

2021.08.10. 19:43:11

Ha valakit érdekel, hogy gazdaságilag miért volt szinte esélytelen Messi maradása, itt egy érdekes cikk:

https://worldoffcb.blog.hu/2021/08/10/m ... znikRVbKac
Avatar
Balinho
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1122
Csatlakozott: 2005.06.26. 00:39:59

2021.08.10. 18:52:40

Értem én, hogy gyász egyik fázisa a tagadás, de azért itt olyan hajmeresztő konteok jönnek, amiket nem értek.

Messi már rég elhatározta, hogy lelép, de direkt hitegetett minket Laporta (amivel amúgy sem ő, sem a klub nem járt jól), és Messi is, miközben előre le volt zsírozva, hogy megy? Meg benne volt a Liga is a buliban? És mi van, ha a Liga úgy dönt, hogy a covid-ra tekintettel kivételt tesz erre a szezonra? Akkor bukik a blöff? Ki tudja, lehet Messi még színjátszás órákat is vett, hogy hitelesen sírjon elköszönéskor...

Szerk.: Amúgy mi értelme lett volna Messi színjátékának? Tavaly kerek perec megmondta, hogy el akar menni, a nyilvánossághoz fordult ezzel, idén is megtehette volna, ha tényleg menni akar. Ha idejében derül ki a dolog, ki tudja, lehet, hogy Guardiolához is mehetett volna.

A másik, hogy Messi túl gyorsan írta alá? Komolyan a francia bajnokság már el is kezdődött, hova várjon? Ha igazak a hírek, akkor nem annyi a hiba, hogy pár milliót fel kell szabadítani, hanem tömegével kéne játékosoktól és fizetésektől megszabadulni. Egy egész nyár nem volt elég arra, hogy lepakoljuk őket, biztossá vált a távozása, mire várjon? Ha túl sokat vár, akkor az a kritika éri, hogy versenyezteti a kérőket.

Szerintem jó, hogy ment, nem tudtunk volna ilyen körülmények mellett jó csapatot építeni köré, most legalább nem csak lehetőség és döntés kérdése a megújulás, hanem kényszer. A ballaszt lepakolása sajnos továbbra is kritikus kérdés, és egyelőre azzal sem állunk túl jól.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10103
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 18:50:13

Furcsa hogy mennyit tud változni a világ 2 év alatt:
2019 nyarán még benne volt az is hogy a nyáron Neymart visszahozzuk(A PSG is kimondta hogy mehet), és újból összeáll a Messi-Neymar duó, ehelyett most az van hogy összeáll, de nem a Barcában hanem a PSG-ben, kész őrület.

Most nagy érvágás de hamarosan úgyis bekövetkezett volna, így legalább hamarabb kiderül hogy ő gátolta-e a csapatot vagy pedig ennyit tudnak, ha viszont sikerül összeállni a dolgoknak akkor sokkal kisebb nyomással, elvárásokkal mehetünk neki a trófeáknak, Messivel a közvélemény szerint minden évben a BL volt a cél miközben ha megnézi az ember hogy Messi mellett kik játszanak finoman szólva nem egy elit csapat benyomását keltette a névsor.


Kalapos : Ez igaz hogy a PSG undorító csapat, de sajnos szeretett klubunk sem jobb.Játékosok aktuális klubja ellen fordítása, titokban megkeresése, a klubjuk háta mögött megállapodások a játékosokkal és még lehetne sorolni.
Griezmann is hosszabbított, bejelentette hogy Atleti legenda akar maradni, aztán mi így sem hagytuk annyiban és az Atleti háta mögött eszméletlen fizuval csábítgattuk és még hitelt is vettünk fel rá hogy elhozzuk mert mindenképp meg akarták mutatni Bartoék.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2021.08.10. 18:20:07

Leon írta:
2021.08.10. 17:31:31
Szerintem keresve se talált volna jobb bajnokságot. Olyan hoki csapatok vannak ott, hogy még sétálgatva meg lötyögve is el fog tenni évi 30 gólt. Nem rúgják agyon. Lecserélni ott sem merik majd.
Totál jól el lesz a haverok közt, a BL-re felszívja magát és ilyen kerettel nagy eséllyel behúzza.
Én se mentem volna más csapatba a helyében, csak mondjuk nem lett volna pofám ezt a színjátékot így végig játszani amikor már kb a szerződése lejártakor tudta, hogy mi lesz...
Betűről betűre ugyanezt gondolom, annyit tettem hozzá egy hétvégi posztban, hogy elegánsabb és elvárható lett volt volna felvállalni ezt akkor, amikor eldöntötte.
Azt azért fenntartom, hogy Laportával ezt időben közölte, aki viszont hallgatásra kérte, esetleg Messi papa és Laporta együtt bűvészkedték ki a tálalást ..... :mrgreen:
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.10. 18:10:34

davi10 írta:
2021.08.10. 17:58:51
csababarca írta:
2021.08.10. 17:50:55
Mennyit költ?
Fél kezdő ingyen ment oda.
Meg is van az eredménye fizetés oldalon.
Azt hiszem az az alapja a Laporta-attacknak, hogy a 19/20-as szezonban a franciák a bevételük 99%-a ment fizetésekre.

De az ugye rendben volt az UEFA-nak. Meg a francia szövetségnek. Azok nem hülyék, hogy a saját csapatuknak ott tegyenek keresztbe, ahol tudnak.
Nekünk meg a 95%a és gyengébb minőség.
Uefa nem nagyon szólt ránk, a liga igen. Arról megint csak nem a francia liga tehet.
Majd meglesz a böjtje, örökre a psg se lesz kegyelt.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21122
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2021.08.10. 18:06:59

Xavier Hernandez írta:
2021.08.10. 10:35:30
A párom megjegyezte (régebben röplabdázott, képben van a fociban is) hogy tulajdonképpen Neymar eligazolásával kezdődött a Barca látványos mélyrepülése, aki ki akart lépni Messi árnyékából, ezért elment a PSG-hez, hogy "nagy sztár" lehessen. Most meg arról szolnak a hírek, hogy Neymar mennyire örül Messi érkezésének, még a 10-es mezét is felkínálta! Szerinte a "népművészeti cserépedény Neymar" a felelős mindenért... van benne valami :).
Igen, ez valóban érdekes dolog. Viszont a barátság úgy tűnik, mindvégig megmaradt a két játékos között, és azóta valószínűleg Neymar feladta, hogy kilépjen Messi árnyékából. Szerintem a tudása meg lett volna hozzá, fejben és hozzáállásban viszont kevés volt. Ez ő is belátta, és örömmel lesz ismét Messi mögött másodhegedűs.

Mbappé már kérdés, hogy ő nem rendelkezik-e komolyabb egyéni ambíciókkal. Mondjuk 2018 óta eléggé megcsömörlött. Neki szerintem váltania kellene.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1947
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.10. 18:04:00

egyébként ha már fair playezik az UEFA, legalább az irányban lehetnének törekvései, h egységesítse a bajnokságok szabályzatait. jelenleg a La Ligát köti ez a fizusapka, plusz ott vannak a kivásárlási árak. a spanyol bajnokság lehetővé teszi jelenleg a kluboknak, h lerabolják őket úgy, h az eladó klubot kizárják ezáltal a tárgyalásokból (értsd: tőlünk elvihetnek egy Neymart úgy, h meg sem kérdezik a Barcát róla, mert kivásárolják. Mi/a Real nem igazolhat onnan egy Mbappét, mert nincs kivásárlási, elhajtanak minket a rákba). így szépen, csöndben halad a spanyol bajnokság affelé, h nevelőklubokká váljanak a csapatai az európai elit számára. pláne, ha a City-PSG féle csapatok lelépnek a Barca-Real-Atléti hármastól időközben.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2021.08.10. 17:58:51

csababarca írta:
2021.08.10. 17:50:55
Mennyit költ?
Fél kezdő ingyen ment oda.
Meg is van az eredménye fizetés oldalon.
Azt hiszem az az alapja a Laporta-attacknak, hogy a 19/20-as szezonban a franciák a bevételük 99%-a ment fizetésekre.

De az ugye rendben volt az UEFA-nak. Meg a francia szövetségnek. Azok nem hülyék, hogy a saját csapatuknak ott tegyenek keresztbe, ahol tudnak.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.10. 17:50:55

Mennyit költ?
Fél kezdő ingyen ment oda.

City szerintem nagyságrendileg több elköltött pénzből vergődik, ugyanúgy mint a psg.

Undorító csapat a psg, ezt aláírom, nem is drukkolok nekik direktbe, ellenünk ha játszunk velük pláne nem fogok mèg Messi gólnak se drukkolni.
De azért vicces ez a kettős mérce.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Kalapos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 712
Csatlakozott: 2020.12.10. 09:48:11

2021.08.10. 17:46:28

Bármennyire is szeretjük Messit, a labdarúgás jár jobban ha a PSG nem nyer BL-t. Bocsi, de ha az összevásárolt luxi csili-vili csapat lesz sikeres, csak még több okot ad hasonló klubbok létrehozására, és arra hogy tovább folytassák az ámokfutást.
Ellenben ha nem nyernek, úgy hogy ott van Messi, ott van Neymar, ott van Mpabbé, és nem elég? Kit vegyenek még meg? Lehet rájönnek hogy klubbot kell építeni, nem leigazolni az aktuális sztárokat.
Ha más nyer, tök mind1 a Realtól a Dormundig bárki, a foci nyer, mert azt tanítja az embereknek hogy pénz, a sztárok, a fényűzés, a kiskapuk és a folyamatos mutyizás sem nyerhet egyszerűen az összetartás,a szorgalom és a szív ellen. A City is sokat költ, persze meg beszéltünk róla hogy mennyit költ a Chelsea, meg a MU, vagy mi és a Real mennyi vertünk el korábban.
Össze se hasonlítható azzal amit a PSG csinál, erkölcsileg sem, max a City jön nagyon közel, de ők is le vannak maradva a PSG-től.

Mindenki jobban jár ha bárki más nyeri a BL-t, és nem a PSG. Ez a jobb lecke a szurkolóknak, a játékosoknak, és a klubvezetőknek is.

És ráadásul a PSG kezdőjében nem látom a rendszert, de majd pöckettínó kitalálja.
Avatar
szbsz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 320
Csatlakozott: 2018.11.06. 12:25:42

2021.08.10. 17:43:19

daffy írta:
2021.08.10. 17:32:30
Bl-ben ott a city ket csapatra valo klasszissal. Jobb napjain a Bayern is nyerhet
Szerintem a PSG-nek erősebb most a kerete mint a Cityé vagy a Bayerné: Donnarumma, Ramos-Marquinhos, Veratti-Wijnaldum-Di Maria, elől MNM... nem tudom, majd lássuk.
"Some people think football is a matter of life and death. I don't like that attitude. I can assure them it is much more serious than that"
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7209
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2021.08.10. 17:32:30

xavi321 írta:
2021.08.10. 17:12:55
Messi igen is akart maradni! Azt is felajánlotta h ingyen játszon.De a La liga szabályai szerint,csak 50%-os fizesetéscsökkentést kaphatott.
Nem ertek egyet. Messi a vilag egyik legnagyobb brand-je. Nem ertekeli le magat ennyire,milliokat er a csavo jelenlete. Neki nem erdemes ingyen jatszania,az ongol.
Barmennyiert alairhatott volna,az 50% akkor lett volna ervenyes,ha elo szerzodese lett volna.
Szerintem keresve se talált volna jobb bajnokságot. Olyan hoki csapatok vannak ott, hogy még sétálgatva meg lötyögve is el fog tenni évi 30 gólt. Nem rúgják agyon. Lecserélni ott sem merik majd.
Totál jól el lesz a haverok közt, a BL-re felszívja magát és ilyen kerettel nagy eséllyel behúzza.
az elejevel egyetertek.
A haverokkal is,bar mbappe nem illik a sorba. Szerintem o elviszi Messi elol a golokat.
Bl-ben ott a city ket csapatra valo klasszissal. Jobb napjain a Bayern is nyerhet
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2589
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2021.08.10. 17:31:31

Szerintem keresve se talált volna jobb bajnokságot. Olyan hoki csapatok vannak ott, hogy még sétálgatva meg lötyögve is el fog tenni évi 30 gólt. Nem rúgják agyon. Lecserélni ott sem merik majd.
Totál jól el lesz a haverok közt, a BL-re felszívja magát és ilyen kerettel nagy eséllyel behúzza.
Én se mentem volna más csapatba a helyében, csak mondjuk nem lett volna pofám ezt a színjátékot így végig játszani amikor már kb a szerződése lejártakor tudta, hogy mi lesz...
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1947
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2021.08.10. 17:28:34

xavi321 írta:
2021.08.10. 17:12:55
Messi igen is akart maradni! Azt is felajánlotta h ingyen játszon.De a La liga szabályai szerint,csak 50%-os fizesetéscsökkentést kaphatott.
ezt az 50%-ot én is olvastam, de eleve kamunak (a mentegetőzés részének) érzem. lehet, h igaz ettől még persze, de akkor meg azt nem értem, h ez hogyan merül fel, mikor Messit technikailag free agentként igazoltuk volna le, nem hosszabbítás lett volna. ettől függetlenül vannak más szempontok, amik miatt ingyen játszania nem lett volna jó sztem a klubnak sem.
Tomix354
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1054
Csatlakozott: 2018.03.09. 21:22:40

2021.08.10. 17:26:21

xavi321 írta:
2021.08.10. 17:12:55
Azt is felajánlotta h ingyen játszon.
Hát hogyne :mrgreen:
xavi321
Barça C
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2021.05.06. 21:18:47

2021.08.10. 17:12:55

Messi igen is akart maradni! Azt is felajánlotta h ingyen játszon.De a La liga szabályai szerint,csak 50%-os fizesetéscsökkentést kaphatott.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2021.08.10. 17:07:21

akkor ez bevégeztetett.
nem kell mérgelődőm a sétálgatásai miatt. :mrgreen:
dani87
Jugador del Barça
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2021.05.31. 11:15:35

2021.08.10. 16:51:17

Én örülök, hogy elment.
A Barcára ráfér egy nagy "reset", és ennek Messi akadálya lett volna. Előbb tudjuk kezdeni az újjáépítést.
(Én már tavaly is elengedtem volna.)

Messi előtt is volt Barca, Messi után is lesz.
Remélem valami jó kis csapatjáték is kialakul, több meglepő és váratlan elemmel, nem csak az lesz a taktika, hogy tömjük Messit labdával.

Ha még a ballaszt egy részétől is megszabadulnánk, vagy legalábbis száműznénk őket a lelátóra, akkor egy tényleg izgalmas évnek nézünk elébe.
Nem érdekel az se, ha nem nyerünk semmit, de hátha látni fogunk egy épülő csapatot, sok lelkes fiatallal.
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2021.08.10. 16:49:19

Nem véletlen szereztük meg az "osztrák Messit" a nyáron. =P~
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15431
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2021.08.10. 16:49:07

Stalkyard írta:
2021.08.10. 16:38:17
Szeretném elhinni, hogy maradni akart mindenáron, de sajnos nem tudom. Akkor nem írsz alá két nap múlva a PSG-hez.

Megint csak a pofán köpés már már szokványos érzése jut nekünk Barca szurkolóknak. De már tényleg kezdem megszokni.
Nincs a kettő között összefüggés.
Akart maradni, de blt nyerni meg pénzt keresni még jobban.

Attól hogy tudta hogy eljön, még meghatódhatott.
Anyum is tudta hogy nyugdíjba megy már másfél ève a pontos dàtumot is tudta, mégis bőgött a búcsúztatón.


Sok sikert neki, legyen még jó két éve, nekünk meg még jó 100 legalább.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
vamosrobi
Barça B
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2017.02.14. 21:27:24

2021.08.10. 16:40:30

meg volt már a PSG címer csókolgatás, meg az elengedhetetlen "mindig is Párizsban akartam játszani" duma? minden hitelét elvesztette ezzel a gyors szerződéssel, esze ágában sem volt maradni, Laportával jól átvertek mindenkit =D>

legalább lezárult a saga, és végre újra láthatjuk a csapatot CSAPATKÉNT működni, nem mindenki őt fogja keresni a labdával. az ellenfeleink lesznek óriási bajban, eddig elegendő volt Messire állítani 2-3 embert és meg is voltunk fogva ha nem volt jó napja... :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2021.08.10. 16:38:17

Szeretném elhinni, hogy maradni akart mindenáron, de sajnos nem tudom. Akkor nem írsz alá két nap múlva a PSG-hez.

Megint csak a pofán köpés már már szokványos érzése jut nekünk Barca szurkolóknak. De már tényleg kezdem megszokni.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Camp Nou99
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 355
Csatlakozott: 2020.05.31. 14:32:47
Tartózkodási hely: Surány

2021.08.10. 16:38:04

Ok,ő már nincs de péntekig kell regisztrálni az új igazolásokat a ligánál.
Válasz küldése