Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Charlie
Öreg Harcos
Hozzászólások: 6901
Csatlakozott: 2004.10.08. 11:13:39
Tartózkodási hely: East Side

2010.06.28. 11:19:26

Cannavaro esetéből kiindulva, akár esélyes lehet Lúció és Julio Cesar is ilyen erővel.
C.
"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.06.28. 11:17:02

csababarca írta:Még azért be lehet sorolni aranylabda esélyes közé Maicont,Militot,Sneijdert,Robbent is.

Maicon ezek közül a legsanszosabb,hiszen ő végigmehet brazíliával.
Milito csak a triplának köszönhetően van ott,a vébén alig játszik,így bármeddig jutnak az argentínok esélytelen.
Sneijder is ugye tripla,ám a hollandok nem mennek be a 4be sem.
Robbennél szintén ez a helyzet,+ még sérülés miatt nem is játszik.
Maicon nevetséges lenne, a tőle sokkal dominánsabb Roby Carlos se kapta meg soha, bár a címhalmozás miatt elképzelhető, viszont ez mégegy fricska lenne az aranylabda presztizsének.
Ha hollandok nyerik, akkor Sneijdernek lehet esélye, bár ő sem aranylabda "alapanyag".
Puyol05
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1376
Csatlakozott: 2008.08.01. 20:37:32
Tartózkodási hely: Kecskemét/Freising

2010.06.28. 11:17:00

Egy jó páran mondják, hogy Messi nem játszik jól. Na és akkor mi van? Amíg nyernek az argentínok, addig nem is kell neki jól játszania. (nem vagyok argentin szurkoló) Nézzük már meg könyörgöm, hogy hány meccset játszott idén? pontosan nem tudom, de szerintem olyan 50 köröl, és ezeken lőtt 47 gólt. Bárhonnan is nézzük, ez emberfeletti teljesítmény, úgy hogy ne várja már senki sem tőle, hogy a válogatottban is csillogjon, mert ez lehetetlen. A válogatottban meg nem is azon a poszton játszik, mint itt a Barcában, (ezen is volt már vita) de kérdem én, hogy ki játszon akkor ot? akinek ott kéne, az nincs kint a VB-n. Max még azt a Pastore gyereket tudom elképzelni a helyén, és akkor egy sorral feljebb mehetne, és máris könnyebb lenne a dolga. De akkor meg ki maradna ki a támadósorból? A bomba forméban játszó Higuaín, vagy az ugyan csak jól játszó Tevez? Én inkább a másodikra szavaznék. Viszont senkiben nem látom annyira az akarást, mint Tevezben. Egész meccsen hajt, küzd ott hagyja a lelkét a pályán.

Szóval ez egy nehéz kérdés. Minden esetre mindenki gondoljon bele, hogy ő bírná-e ezt a fajta terhelést, mint amit a modern labdarúgás "áldozatai" próbálnak meg elviselni... :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Puyol05 2010.06.28. 11:17:54-kor.
Üdv: Laci
I can't do this all on my own. I know, I'm no Superman!!
Koorpiklaani - Tequila
amigo888
Barça C
Hozzászólások: 9
Csatlakozott: 2009.10.15. 13:54:24
Tartózkodási hely: Iván

2010.06.28. 11:01:43

Messi nagyon sokat tett az argentínokért mindegyik meccsen. Szerintem ha Messi nincs ott a csapatban akkor az argentinok sokkal nehezebben jutottak volna tovább a csoportból. Már minden sikerült neki, csak sajnos a gól nem. De biztos vagyok benne, hogy Leo akkor fog gólt lőni amikor az argentin válogatottnak nagyon nagy szüksége lesz rá. Mert ő az a játékos aki bármikor gólt tud lőni még a legkiélezetteb helyzetben is.

Mindörökké Barcelona!!!!!
katalunya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2009.10.18. 17:43:30
Tartózkodási hely: Ghana

2010.06.28. 11:00:10

Most még megjósolhatatlan az aranylabda győztese :? Messi-n egy jóh meccs németország ellen és egy jóh elődöntő sokan nyomhatna a latba,és így még biztosabb lenne Maicon előtt a győzelme :)
Tegnap szerintem nem volt olyan rossz Messi mint sokan mondjátok,teljesen vissza lép labdáér,ebben viszont Rooney jobb,mert Rooney is sokszor visszalép labdákér,de ő oda is ér a kapu elé.És még úgy is mindenidők legnagyobb EMBERE Maradona,h elrontja Messi-t,mert így is ők az egyik legesélyesebbek Brazília és Spanyolo. mellet :)

IMÁDUNK DIEGO!!!
Kép
Dream Team: Valdés-Dani A.,Beckenbauer,Piqué,Roberto C.- Y.Touré-Xavi,Iniesta-Messi,Eto'o,Henry
"Csak türelmesen, és minden jól fog elsülni” - Pep Guardiola
Make the ball happy :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.06.28. 10:45:03

Még azért be lehet sorolni aranylabda esélyes közé Maicont,Militot,Sneijdert,Robbent is.

Maicon ezek közül a legsanszosabb,hiszen ő végigmehet brazíliával.
Milito csak a triplának köszönhetően van ott,a vébén alig játszik,így bármeddig jutnak az argentínok esélytelen.
Sneijder is ugye tripla,ám a hollandok nem mennek be a 4be sem.
Robbennél szintén ez a helyzet,+ még sérülés miatt nem is játszik.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
adriana10
Barça C
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2010.05.23. 16:48:41
Tartózkodási hely: magyarország

2010.06.28. 10:42:05

Messi tényleg nem tud kibontakozni a válogatottban... De egyben igazat adok Maradonának hisz Messit tényleg csak úgy lehet megállítani ha nem a labdát hanem a lábát célozza az ellenfél... A bíró pedig nem fújja le ezeket a szabálytalanságokat...kár lenne ha megsérülne... És elhihetitek biztos lesz Messinek vb-n gólja... ami gyönyörű lesz mint minden barcás gólja. :) ♥♥ :)
Lionel Kicsi Messi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 988
Csatlakozott: 2007.12.28. 12:51:09
Tartózkodási hely: Kaposvár

2010.06.28. 10:40:19

Somaa írta:
Cooltiszo írta:Mondjon már nekem valaki egy aranylabda esélyes sztárt aki jobban játszott eddig a vb-n mint Messi?
Rooney, Croni? Nevetséges.

És az, hogy nem a posztján játszik nem kifogás, hanem tény. 50 méterre a kaputól indul általában. Neki 25 méterről kellene indulnia, csak nincs irányító, őt meg nagy pazarlás oda rakni. Egy Banegaval mennyire izmosabb lenne ez az argentin kp...
Ezt teljes mértékben osztom. Eddig a nagy sztárok nem a legjobb formájukat hozzák ezen a VB-n.
szerintem simán megkaphatja idén megint az aranylabdát !! és nem azért írom mert kedvencem(sokak kedvence Messi), hanem azért mert ez így van : Ő a legjobb eddig az aranylabda esélyesek közül! :wink:
Somaa
Jugador del Barça
Hozzászólások: 114
Csatlakozott: 2010.06.15. 17:03:01

2010.06.28. 10:22:23

Cooltiszo írta:Mondjon már nekem valaki egy aranylabda esélyes sztárt aki jobban játszott eddig a vb-n mint Messi?
Rooney, Croni? Nevetséges.

És az, hogy nem a posztján játszik nem kifogás, hanem tény. 50 méterre a kaputól indul általában. Neki 25 méterről kellene indulnia, csak nincs irányító, őt meg nagy pazarlás oda rakni. Egy Banegaval mennyire izmosabb lenne ez az argentin kp...
Ezt teljes mértékben osztom. Eddig a nagy sztárok nem a legjobb formájukat hozzák ezen a VB-n.
Kép

Visca el Barca!
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.06.28. 10:18:28

Mondjon már nekem valaki egy aranylabda esélyes sztárt aki jobban játszott eddig a vb-n mint Messi?
Rooney, Croni? Nevetséges.

És az, hogy nem a posztján játszik nem kifogás, hanem tény. 50 méterre a kaputól indul általában. Neki 25 méterről kellene indulnia, csak nincs irányító, őt meg nagy pazarlás oda rakni. Egy Banegaval mennyire izmosabb lenne ez az argentin kp...
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.06.28. 09:52:33

Nem tudom mit szépítitek, és magyarázkodtok. Tegnap nagyon gyenge volt, a második félidőben volt egy lövése, azon kívül nem is lehetett hallani a nevét. De nem mintha az egész VB-n annyira menne neki. Sztem mindenképp csalódás, amit eddig mutat. Egyedül DK ellen játszott jól. Ha Aranylabdát akar, sztem itt lenne az ideje bizonyítani, mert úgy jár mint R10 2006-ban.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.06.28. 09:37:18

Titinho írta:U.I: Egy kérdés azért átfutott az agyamon a mai meccs után: Mi lenne ha Higuaín és Tevez MELLETT játszhatna és lenne valaki a középpályán helyette? Csakhogy nem ott van... :?
Maradona nem nagyon vállalja fel a három támadós taktikát. Ha Messi mégis helyet kapna Tévez és Higuaín mellett, akkor egy szervező akkor is elkélne a középpályára. Ilyen lenne mondjuk Riquelme, de hát ő már elég korán összeveszett Maradonával, mondván Riquelme túl lassú, amiben van némi igazság. Viszont írtó pontos labdákkal feledteti eme hiányosságát. Na de visszatérve Messire. Maradona a 4-4-2-ben ezért Messinek a középpályán ad helyet, ezzel ugyan távol tartva a kaputól, de az ő kezét nem köti meg, mint mondjuk Mascheranóét vagy Verónét. Szabadon mozoghat Leo, ezért is ér fel a kapu elé sokszor, de később, mint a két ék. Sok helyzetet így is ki tudott dolgozni eddigi meccsein, csak tényleg a befejezésekkel vannak gondok.

Amennyiben Messi elkezdi termelni a gólokat, ez a Maradona által újított poszt sem fog szerintem annyi ember szemében megmaradni. Messi lendületes, gyors játékos, ilyen ember kell Maradonának a középpályára. A klasszikus középpályások közül ilyet nem tud betenni. Esetleg Maxi Rodríguez, de ő is inkább szélső, mint középső középpályás.
Kép
Kép
Kép
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.28. 03:35:37

Titinho írta:U.I: Egy kérdés azért átfutott az agyamon a mai meccs után: Mi lenne ha Higuaín és Tevez MELLETT játszhatna és lenne valaki a középpályán helyette? Csakhogy nem ott van... :?
Papíron tökéletes megoldás, csak nincs aki ottmaradjon irányítani hátrébb. Aki lenne azt Maradona nem rakja be vagy el se vitte eleve.
Oké, nem akarok túlságosan Maradona-ellenesnek hangozni, de ez a csapat még lehetne ennél sokkal jobb is érzésem szerint.
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2010.06.27. 23:28:55

Tényleg nem játszott ma szenzációsan...DE!

Az eddigi meccseken a legjobb volt. Minden támadás tőle indult, mivel ő jelenleg a középpályán játszik a kezdőkörbe lép vissza labdákért és onnan osztogat, vagy viszi be a 16-osra és lő vagy passzol.

A Fifa által készített statisztikában a csoportkörök során, Messi lőtt a legtöbbször kapura, ő mozgott a legtöbbet a középpályán és övé volt a legtöbb szóló is.

Hiába nem lőtt még gólt a VB-n, rengetegszer kerül gólhelyzetbe és nem mások csinálják meg neki a helyzetet, hanem ő maga a középpáyáról. A világsajtó nagyon dícséri Messit egyébként a VB-n nyújtott teljesítményéért.

Remélem Németország ellen már gólt is sikerül szereznie és továbblövi az Argentínokat az elődöntőbe!

Ma a gólpasszán kívül (már az első kiugratása gólt érdemelt volna Tevez részéről és akkor nem lenne ez a cirkusz) nem tűnt ki igazán, de nem is játszott bűnrosszul. Ma azt játszotta mint egy átlagos középpályás.

Igaz, hogy távol van a kaputól, de én biztos vagyok benne, hogy csigalassú német védők mellett már gólt fog rúgni!

Gyerünk kicsi Leo! Egyszer megtörik a jég!

U.I: Egy kérdés azért átfutott az agyamon a mai meccs után: Mi lenne ha Higuaín és Tevez MELLETT játszhatna és lenne valaki a középpályán helyette? Csakhogy nem ott van... :?
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2010.06.27. 23:11:06

Ma nem a legjobb formáját mutatta Leo. :roll:
Kicsit kijött a ritmusból a bajnokság után úgy néz ki. Nincs formában, nagyon görcsösen játszik. Egy gól már jót tenne a lelkének úgy vélem. :wink: :)
Gyerünk Leo! :)
Avatar
Barça C
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2009.07.09. 14:27:06

2010.06.27. 23:05:13

ronaldinho89 írta:
mess2009 írta:sajnos itt már nem csak a gólról van szó, a mai "játéka" a 0-val volt egyenlő, így nem is fog soha gólt lőni!
lol, te melyik meccset nézted? :lol:
én is azt a meccset néztem
azér mer barca a mindenem...
volt két jopassza ma és ennyi, kifejezetten önző volt, nagyszázalékban el is vették tőle a labdát, de hát ő se gép, hogy ne legyenek [auto_cenzúra] meccsei..
barcafan1988
Barça B
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2009.05.03. 01:50:15
Tartózkodási hely: Kecskemét

2010.06.27. 23:02:44

Hát lehet h nem ott játszik mint a világ legjobb csapatában, de nem tolja rosszul. Azzal 1et értek h nem használják ki a képességeit maximálisan, de a csapatát segíti, majd jön az a gól is, aztán meg a többi:) A lényeg h aug-ra rendbe legyen fejben, akkor nem lesz gond. Faragó ricsi meg olyan hülyeségeket beszél mint a fifában! Messi az Isten!!!
gyuri03
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.07.06. 12:38:08

2010.06.27. 23:01:14

francia írta:Vajon miért nem rúgott Messi gólt a vb-n...EZ NEM BEUGRATÓS KÉRDÉS.TELJESEN EGYÉRTELMŰ:MESSI XAVI ÉS INIESTA NÉLKÜL KÖZELÉBEN SINCS AZ ARANYLABDÁNAK.
Még 1 szakértővel többen vagyunk :wink:
Kép

/A zsenialitás és a hülyeség között az a különbség, hogy az előbbinek határai vannak./ Einstein

2010. 11. 29. Barcelona-realmadrid 5:0 újabb történelmi pillanat :)
Siorac
Barça C
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2008.05.20. 10:29:10

2010.06.27. 22:54:41

Perrero írta:
messi70 írta:feliz navidad
ez nem boldog karácsonyt jelent :?:
de
Avatar
ronaldinho89
Capitá del Barça
Hozzászólások: 806
Csatlakozott: 2005.02.03. 16:05:03
Tartózkodási hely: Lélekben Camp Nou

2010.06.27. 22:47:37

mess2009 írta:sajnos itt már nem csak a gólról van szó, a mai "játéka" a 0-val volt egyenlő, így nem is fog soha gólt lőni!
lol, te melyik meccset nézted? :lol:
Kép
II.Eurobarca sigverseny 2.helyzettje
http://filmorigo.blogspot.hu/ - blogom.
Avatar
d
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1627
Csatlakozott: 2009.05.13. 18:46:36

2010.06.27. 22:47:24

Most éreztem a VB-n először, hogy kifejezetten gyenge. Eddig épp csak a gól hiányzott tőle, hogy az i-re feltegye a pontot, de ma egyre több rendkívül alap passzt is elrontott. Mentális probléma ez, nem tesz neki jót, hogy ilyen rendkívül nagy elvárások vannak felé, görcsössé vált.
A posztjával nincs gondom, hasznosan tud ott is játszani, ez a korábbi meccseken bebizonyosodott. Tény, hogy így a kaputól messzebb van és egy gól felszabadíthatná, de én reméltem, hogy van annyira profi, hogy ezen túltegye magát. Úgy tűnik túl fiatal még ahhoz.
Avatar
Attya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2005.01.20. 09:47:59
Tartózkodási hely: North Carolina

2010.06.27. 22:41:18

Mindenki gólt vár tőle miközben 2 sorral hátrább játszik mint a Barcában!!! Kb most ott van ahol Xavi, vagyis irányít, sajnos! :( rohadtul idegesít, h mindig a felező vonalon rohangál és osztogatja a labdákat! népművészeti cserépedény Maradona!! Eddig bejött, mert a mázli faktor nem gyengén volt velük, de a Németek kiverik őket ha Messi-t nem tolja feljebb! Egyszerüen 1 oan ember aki 47 gólt lő azzal ne a csapatot mozgassa!! Teljesen elment a kedve már a játéktol, ő nem ehhez van szokva, őt a gólt élteti teszi 1 egyre jobbá és nem az h osztogat!!!

Fas.opó Maradona!!!
"Leo egy egyéniség. Senkihez nem lehet hasonlítani. Idén mindenki Cristiano Ronaldoról beszél, pedig Messi az, akiről érdemes többet beszélni. Ugyan Ronaldo sem rossz játékos, csapattársak vagyunk a portugál válogatottban, csodálatos játékos. Viszont Messi bármikor képes a jó játékra és nem csak akkor, amikor kedve szottyan focizni, ellentétben másokkal.”
DECO
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2010.06.27. 22:31:50

sajnos itt már nem csak a gólról van szó, a mai "játéka" a 0-val volt egyenlő, így nem is fog soha gólt lőni!
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.06.27. 22:25:18

Már egy egész nemzet szurkol neki, hogy jöjjön össze neki a gól, de sajnos nem jött még mindig neki össze. Bízom a folytatásban és abban, hogy lő egy gólt a németeknek!
Kép
Kép
Kép
Válasz küldése