Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.07.01. 23:22:16

Remélem egy kölcsön keretében még visszatér... [-o<

Amúgy meg ennyi, soha nem feledem az elmúlt másfél évtizedet A G.O.A.T-.tól:

https://www.youtube.com/watch?v=prP4Y8rO498
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.25. 11:40:45

Még két BL-cím elég valószínűtlennek tűnt már. Ha a PSG-nek értelmesebb középpályája lenne, még sikerülhetett is volna. Néhány mérkőzésüket láttam, és nagyon furcsáltam, hogy ennyi pénzből ilyen középszerű középpályásaik vannak. A pályafutásában benne volt több BL-cím is, 2010, 2012, 2016, 2019, mind fájnak a mai napig. Ennek ellenére kevesen nyertek nála többet, és így is többet nyert játékosként, mint egy Beckenbauer, mint egy Cruyff, Platini stb, persze akkoriban sokkal nehezebb volt nyerni, mint ma, mert a BEK-ben országonként csak egy csapat indult, és az induláshoz bajnoknak kellett lenni az azt megelőző szezonban.

Komolyan már nem is lett volna értelme folytatnia, csak árnyéka lenne már a régi önmagának. Ezt az argentin válogatottat meg nagyon szereti, már a 2019-es Copa után is nyilatkozta, hogy mennyire tetszik neki ez a csapat, és igaza is lett, amint kicsit tapasztaltabb lettek a társak, jöttek is az aranyérmek.
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2023.06.25. 10:38:03

Troym írta:
2023.06.25. 08:37:25
BarcasKrisz írta:
2023.06.25. 06:24:17
Egyetlen motivációja lehetne még: ő lehetne az első, aki hatszor is megnyerte a BL-t. Amúgy egyetértek azzal, hogy miért nem jött vissza.
Hát azt szerintem nem nehéz látni, hogy erre sem itt, sem Párizsban nem lett volna reális esélye. Ami fura, hogy a válogatottban még játszogat, Copa America még talán belefér, de szerintem azt a brazilok behúzzák.
Talán az olimpián akar játszani még.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.06.25. 08:37:25

BarcasKrisz írta:
2023.06.25. 06:24:17
zsoltfree írta:
2023.06.18. 20:51:18
Ezt nyilatkozta mostanában valahol: “I have achieved everything in football. There is nothing left.”
Egyetlen motivációja lehetne még: ő lehetne az első, aki hatszor is megnyerte a BL-t. Amúgy egyetértek azzal, hogy miért nem jött vissza.
Hát azt szerintem nem nehéz látni, hogy erre sem itt, sem Párizsban nem lett volna reális esélye. Ami fura, hogy a válogatottban még játszogat, Copa America még talán belefér, de szerintem azt a brazilok behúzzák.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
BarcasKrisz
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 375
Csatlakozott: 2006.05.07. 22:46:31

2023.06.25. 06:24:17

zsoltfree írta:
2023.06.18. 20:51:18
Ezt nyilatkozta mostanában valahol: “I have achieved everything in football. There is nothing left.”

Sokáig rágódtam, hogy miért nem jött vissza. Viszont ebben benne van minden. Gyakorlatilag tényleg megnyert egyéni, klub, és válogatott szinten is mindent. És igazából sok dolgot többször is. Gyakorlatilag tényleg semmi oka nem lenne így a vb után itt maradni. Van neki egy hihetetlen legendája itt Európában. Legjobb esetben, ha maradt volna Barcelonában, és mondjuk triplázna, és nyerne még egy aranylabdát (nyilván esélytelen ez így mind) akkor mi történne? Semmi, mindet megcsinálta már egyszer. Ellenben, ha nem így történne, akkor az ő hibája lenne, vagy mert "nem rúgott minden meccsen még egy góllal többet" , vagy mert "kiszoritja a fiatalokat" és "elvesz sokat a bérkeretből". Ezekre ugye az elmúlt években volt sok példa a szurkolók részéről.

Ő gyakorlatilag végigvitte azt a játékot, amit labdarúgásnak hivnak. Így már megértem. Kívánom neki hogy oktassa az mls védőket szépen 😊
Egyetlen motivációja lehetne még: ő lehetne az első, aki hatszor is megnyerte a BL-t. Amúgy egyetértek azzal, hogy miért nem jött vissza.
" A hazád nélkül, senki sem vagy
Nincs már helyed, nincs életed,
Jöttment lett a bélyeged..."

/Ismerős Arcok/
http://www.ismerosarcok.hu
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.06.24. 18:14:48

A legnagyobb, az első az utolsó az egyetlen ma 36 éves, Isten éltesse! Éljen végtelen + 1 évig! 8)

https://www.youtube.com/watch?v=8W96U7MGnbY

https://www.youtube.com/watch?v=ZmKy_fnRM_E
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.06.19. 06:43:10

Teljesen jól látod és érzékelted a dolgokat, bár szerintem pld-ul a magyar fórumokon menő okoskodást nem kell olyan túlzottan jelentős véleménynek venni, mert szerintem a Barca szukolók döntő többsége - függetlenül bármilyen negatívnak vélt hatástól, amit a szerződtetése eredményezhetett volna - szerette volna látni még legalább egy szezont a csapatban, mert a labdarúgás, bárhogy is sokan szeretnék egy közgazdasági feladatnak ábrázolni, jóval több annál.


zsoltfree írta:
2023.06.18. 20:51:18
Ezt nyilatkozta mostanában valahol: “I have achieved everything in football. There is nothing left.”

Sokáig rágódtam, hogy miért nem jött vissza. Viszont ebben benne van minden. Gyakorlatilag tényleg megnyert egyéni, klub, és válogatott szinten is mindent. És igazából sok dolgot többször is. Gyakorlatilag tényleg semmi oka nem lenne így a vb után itt maradni. Van neki egy hihetetlen legendája itt Európában. Legjobb esetben, ha maradt volna Barcelonában, és mondjuk triplázna, és nyerne még egy aranylabdát (nyilván esélytelen ez így mind) akkor mi történne? Semmi, mindet megcsinálta már egyszer. Ellenben, ha nem így történne, akkor az ő hibája lenne, vagy mert "nem rúgott minden meccsen még egy góllal többet" , vagy mert "kiszoritja a fiatalokat" és "elvesz sokat a bérkeretből". Ezekre ugye az elmúlt években volt sok példa a szurkolók részéről.

Ő gyakorlatilag végigvitte azt a játékot, amit labdarúgásnak hivnak. Így már megértem. Kívánom neki hogy oktassa az mls védőket szépen 😊
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.06.18. 22:18:28

zsoltfree írta:
2023.06.18. 20:51:18
A VB döntő éjszakáján, ha "lelkes felindulásból is", de azt írtam itt a fórumon, hogy a helyében vissza sem mennék már Párizsba, max a költözködés miatt.... :wink:
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.18. 20:51:18

Ezt nyilatkozta mostanában valahol: “I have achieved everything in football. There is nothing left.”

Sokáig rágódtam, hogy miért nem jött vissza. Viszont ebben benne van minden. Gyakorlatilag tényleg megnyert egyéni, klub, és válogatott szinten is mindent. És igazából sok dolgot többször is. Gyakorlatilag tényleg semmi oka nem lenne így a vb után itt maradni. Van neki egy hihetetlen legendája itt Európában. Legjobb esetben, ha maradt volna Barcelonában, és mondjuk triplázna, és nyerne még egy aranylabdát (nyilván esélytelen ez így mind) akkor mi történne? Semmi, mindet megcsinálta már egyszer. Ellenben, ha nem így történne, akkor az ő hibája lenne, vagy mert "nem rúgott minden meccsen még egy góllal többet" , vagy mert "kiszoritja a fiatalokat" és "elvesz sokat a bérkeretből". Ezekre ugye az elmúlt években volt sok példa a szurkolók részéről.

Ő gyakorlatilag végigvitte azt a játékot, amit labdarúgásnak hivnak. Így már megértem. Kívánom neki hogy oktassa az mls védőket szépen 😊
norbi040122
Barça C
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2023.06.18. 11:37:56

2023.06.18. 11:40:48

Szép gól, de ami igazán tetszett ez a szóló, 4emberrel a nyakában:
https://youtu.be/hy4WueMIx3U?t=407
6:50
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.06.17. 16:50:22

A kis gól is gól: Amúgy ez a pályafutása leggyorsabb gólja.Durva, hogy 36 évesen is ennyire top.

https://www.youtube.com/watch?v=SAruXHfLL2k

Ilyenkor még jobban fáj, hogy nem jött vissza. :(
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.13. 03:22:04

gránit írta:
2023.06.12. 22:13:36
La Masia1 írta:
2023.06.12. 21:57:10

A Barca alap játéka - nagyon helyesen - semmit nem változott ez idő alatt, és pontosan ezért kellene most is a "Xavikat és Iniestakat" keresünk és preferálnunk, az "ütközni tudó, harcos középpályások helyett".
Szerintem sokat változott az alap játékunk, a labdatartás maradt a hírmondója, de sok minden eltűnt belőle. Az a korszak szerintem egyszeri és megismételhetetlen volt, ezt tudta Pep is, ezért zárta le még akkor, amikor csak a szép maradhatott meg belőle. Guardiolát ezért is tartom nagyra, meg tudott újulni, és nem mindenáron Barcelonát akart csinálni Manchesterben, mert tudta, hogy az nem lehetséges.

Szerintem amíg nem tudunk olyan szinten játszani, ahogy akkor, nagy szükség van a stabilitásra, erre a klubnak is voltak kísérletei, de nem a megfelelő emberekkel (pl. Vidal). Ha megint egykapuzunk majd a Bayern ellen, nem pedig ők cincálnak szét minket a mezőnyben, akkor újra eljöhet annak az ideje, amikor úgy védekeztünk, hogy végig nálunk volt a labda. Különben alig várom ennek az eljövetelét, de addig szerintem a realitás talaján kell maradnunk.

A Kobe elleni barátságos meccsen Torre adott egy olyan szép lyukra futtatást, ami a "régi" időket idézte.
OK, igen, reálisan nézve inkább egy erőlködés kicsit. Xavi azért próbálkozik rendesen, de mintha legbelül maga sem hinné el, hogy működhet, és egy ilyen hibrid rendszer állandósult. Vannak villanások, jó momentumok, de nincsen egy tiszta játékkép.
Na, igen, az egyik fő elem az lenne, hogy a labdával védekezünk megint, és mi is kellene ehhez...? Technika...és nem a "szörnyeteg" és "hentes" becenevű játékosok.
Pl. egy Riqui Puig ennek a katyvasznak lett az áldozata szerintem.

Én is pont erre gondoltam Torre passzánál a Kobe ellen! :wink: Ilyen játékosból kellene több, és nekik kellene időt, lehetőséget adni.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.12. 22:13:36

La Masia1 írta:
2023.06.12. 21:57:10

A Barca alap játéka - nagyon helyesen - semmit nem változott ez idő alatt, és pontosan ezért kellene most is a "Xavikat és Iniestakat" keresünk és preferálnunk, az "ütközni tudó, harcos középpályások helyett".
Szerintem sokat változott az alap játékunk, a labdatartás maradt a hírmondója, de sok minden eltűnt belőle. Az a korszak szerintem egyszeri és megismételhetetlen volt, ezt tudta Pep is, ezért zárta le még akkor, amikor csak a szép maradhatott meg belőle. Guardiolát ezért is tartom nagyra, meg tudott újulni, és nem mindenáron Barcelonát akart csinálni Manchesterben, mert tudta, hogy az nem lehetséges.

Szerintem amíg nem tudunk olyan szinten játszani, ahogy akkor, nagy szükség van a stabilitásra, erre a klubnak is voltak kísérletei, de nem a megfelelő emberekkel (pl. Vidal). Ha megint egykapuzunk majd a Bayern ellen, nem pedig ők cincálnak szét minket a mezőnyben, akkor újra eljöhet annak az ideje, amikor úgy védekeztünk, hogy végig nálunk volt a labda. Különben alig várom ennek az eljövetelét, de addig szerintem a realitás talaján kell maradnunk.

A Kobe elleni barátságos meccsen Torre adott egy olyan szép lyukra futtatást, ami a "régi" időket idézte.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.12. 22:11:37

Ma már mindkettőre szükség van, ezért Gavira is, egy kellemes kiegészítő, 12-14. ember szerepkörben.
Ha a Dejong, Pedri, Gavi kp-t akarjuk nyomatni, az szerintem hosszútávon nem életképes.
Egyszerűen se a védekező skillek, se a támadó talent nincs meg úgy ezen kp összességében.

De mindhárom játékosra egyébként szükségünk van.
De szerintem beszédes hogy mind Gavi és mind Pedri jellemzően akkor játszottàk a legjobb meccseiket, amikor a másik nem volt a pályán.

De egy mod. átrakhatná ezt a beszélgetést egy passzoló topikba, mert elég off itt a kecske topikban beszélni ezekről.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2023.06.12. 21:57:10

csababarca írta:
2023.06.12. 21:00:25
zsoltfree írta:
2023.06.12. 12:09:27

Ennyi idősen Xavi és Iniesta sehol nem voltak. Mi lenne, ha nem a csúcs, és érett Xavi - Ini párost hasonlitanád össze 2 tinivel?
20 év alatt változott a foci.
Akkor 17-18 évesen csak a Messi kaliberek érvényesültek, sokkal később jöttek fel a fiatalok a felnőttek közé.
Egy Gavi szintű játékos 20 éve soha nem került volna fel.

Ha fele annyi lesz a csúcs Gavinál mint Xavinál vagy Iniestánál, a mai mezőnyben világklasszis lesz.
20 éve 12 egy tucat.
Pedri más, neki esze is van a játékhoz, ő akkor is érvényesült volna.
Pontosan erről van szó! A foci ész és technika kérdése! Ebben vannak a nagy különbségek a játékosok között!
A fizikai paraméterek között valójában nagyon kevés a mérhető, érdemi különbség.
A Barca alap játéka - nagyon helyesen - semmit nem változott ez idő alatt, és pontosan ezért kellene most is a "Xavikat és Iniestakat" keresünk és preferálnunk, az "ütközni tudó, harcos középpályások helyett".
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.06.12. 21:00:25

zsoltfree írta:
2023.06.12. 12:09:27

Ennyi idősen Xavi és Iniesta sehol nem voltak. Mi lenne, ha nem a csúcs, és érett Xavi - Ini párost hasonlitanád össze 2 tinivel?
20 év alatt változott a foci.
Akkor 17-18 évesen csak a Messi kaliberek érvényesültek, sokkal később jöttek fel a fiatalok a felnőttek közé.
Egy Gavi szintű játékos 20 éve soha nem került volna fel.

Ha fele annyi lesz a csúcs Gavinál mint Xavinál vagy Iniestánál, a mai mezőnyben világklasszis lesz.
20 éve 12 egy tucat.
Pedri más, neki esze is van a játékhoz, ő akkor is érvényesült volna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.12. 17:31:19

Aha. Témától függetlenül, érdekes adatok.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.12. 17:25:26

gránit írta:
2023.06.12. 15:54:35
Nem, nem csak a B-ben.

Ha figyelmesen elolvastad volna, amit írtam, és nem csak kötekedni szerettél volna, pont arról írtam, hogy ez a csapat minőségében nem éri el azt a szintet, amire egy fórumtárs hivatkozott, és amiben Xavi és Iniesta is bírillíroztak (teljesen egyetértve azzal, amit erről írtál). Ezért lenne szükség véleményem szerint nagyobb stabilitásra, hogy a nálunk gyorsabb, lendületesebb csapatok ellen ne legyen átjáróház a csapat. Ezért szerette volna Messi, ha de Pault leigazoljuk, amit nem tettünk meg. Az a véleményem, hogy egy hasonló tipusú játékosra már rég szüksége van a csapatnak, legalábbis ha sokáig el akarunk jutni Európában. Persze van más vélemény is, a klubvezetés azóta sem így gondolja. Egyelőre nem az ő meglátásuk igazolódik be.

A klubvezetés védelmében, lehet, hogy Kessiétől valami hasonlót vártak, csak nem nagyon jött be.
"Sehol nem voltak alatt erre gondolok":
Pedri (20 éves): Barcelonában 75 meccs + 36 meccs a Las Palmas felnőtt csapatában (=111). Spanyol válogatottban 18 meccs.
Gavi (18 éves): Barcelonában 70 meccs. Spanyol válogatottban 19 meccs.
Xavi: 20 évesen: Felnőtt keretben 41 meccs / spanyol válogatottban: 0 meccs. 18 évesen: Felnőtt keretben 0 meccs / spanyol válogatottban: 0 meccs.
Iniesta: 20 évesen: Felnőtt keretben 17 meccs / spanyol válogatottban: 0 meccs. 18 évesen: Felnőtt keretben 0 meccs / spanyol válogatottban: 0 meccs.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.12. 15:54:35

zsoltfree írta:
2023.06.12. 15:44:02


Nem, nem túlzás, hogy ennyi idősen sehol nem voltak. Oké, a B-ben.
A többi pedig pont azt támasztja alá, hogy ilyen csapatban, a csúcs Xavi Iniesta duó sem csinálta volna azt, amit. Mondom ezt úgy, hogy rajongásig imádom ezt a duót.
Persze neked mindig "igazad van", és ezért – illetve mert ez a Messi csoport offolása – részemről ezt befejeztem.
Nem, nem csak a B-ben.

Ha figyelmesen elolvastad volna, amit írtam, és nem csak kötekedni szerettél volna, pont arról írtam, hogy ez a csapat minőségében nem éri el azt a szintet, amire egy fórumtárs hivatkozott, és amiben Xavi és Iniesta is bírillíroztak (teljesen egyetértve azzal, amit erről írtál). Ezért lenne szükség véleményem szerint nagyobb stabilitásra, hogy a nálunk gyorsabb, lendületesebb csapatok ellen ne legyen átjáróház a csapat. Ezért szerette volna Messi, ha de Pault leigazoljuk, amit nem tettünk meg. Az a véleményem, hogy egy hasonló tipusú játékosra már rég szüksége van a csapatnak, legalábbis ha sokáig el akarunk jutni Európában. Persze van más vélemény is, a klubvezetés azóta sem így gondolja. Egyelőre nem az ő meglátásuk igazolódik be.

A klubvezetés védelmében, lehet, hogy Kessiétől valami hasonlót vártak, csak nem nagyon jött be.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.12. 15:44:02

gránit írta:
2023.06.12. 12:23:26
zsoltfree írta:
2023.06.12. 12:09:27


Ennyi idősen Xavi és Iniesta sehol nem voltak. Mi lenne, ha nem a csúcs, és érett Xavi - Ini párost hasonlitanád össze 2 tinivel?


- Nem beszélve arról, hogy nekik milyen csapattársaik voltak: elől a világ legjobb támadói 3-an (jelenleg kB 1 Lewandowski, aki első éves itt és hát ő sincs már ideális korban, a többieket inkább nem hasonlítom mert méltatlan), középpályán egy csúcs Bosquets / Mascherano/Toure (szemben a mostani 1 szem Bosquets), jobb hátvédként Dani Alves (most egyszerűen nincs ilyen posztra 1 darab játékosunk sem), bal hátvédként sem egy első éves Balde szaladgált.

Az túlzás, hogy sehol nem voltak. A többi meg pont azt támasztja alá, amit írtam. Mivel kevésbé tudunk már olyan dominanciát felmutatni, mint akkor, értelmetlen a jelenlegi helyzetünket ahhoz az időszakhoz kötni, nevezetesen hogy nem kellenek védekező tipusú középpályások, mert a Guardiola-korszakra nem volt jellemző. Pont azért van szükség erre, mert már nem a Guardiola-korszakot és annak lehengerlő mezőnyfölényét éljük. Guardiola sem úgy állítja fel a csapatát most, mint azt a Barcát annak idején, mert más tipusú játékosokból áll.
Nem, nem túlzás, hogy ennyi idősen sehol nem voltak. Oké, a B-ben.
A többi pedig pont azt támasztja alá, hogy ilyen csapatban, a csúcs Xavi Iniesta duó sem csinálta volna azt, amit. Mondom ezt úgy, hogy rajongásig imádom ezt a duót.
Persze neked mindig "igazad van", és ezért – illetve mert ez a Messi csoport offolása – részemről ezt befejeztem.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2401
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2023.06.12. 12:23:26

zsoltfree írta:
2023.06.12. 12:09:27


Ennyi idősen Xavi és Iniesta sehol nem voltak. Mi lenne, ha nem a csúcs, és érett Xavi - Ini párost hasonlitanád össze 2 tinivel?


- Nem beszélve arról, hogy nekik milyen csapattársaik voltak: elől a világ legjobb támadói 3-an (jelenleg kB 1 Lewandowski, aki első éves itt és hát ő sincs már ideális korban, a többieket inkább nem hasonlítom mert méltatlan), középpályán egy csúcs Bosquets / Mascherano/Toure (szemben a mostani 1 szem Bosquets), jobb hátvédként Dani Alves (most egyszerűen nincs ilyen posztra 1 darab játékosunk sem), bal hátvédként sem egy első éves Balde szaladgált.

Az túlzás, hogy sehol nem voltak. A többi meg pont azt támasztja alá, amit írtam. Mivel kevésbé tudunk már olyan dominanciát felmutatni, mint akkor, értelmetlen a jelenlegi helyzetünket ahhoz az időszakhoz kötni, nevezetesen hogy nem kellenek védekező tipusú középpályások, mert a Guardiola-korszakra nem volt jellemző. Pont azért van szükség erre, mert már nem a Guardiola-korszakot és annak lehengerlő mezőnyfölényét éljük. Guardiola sem úgy állítja fel a csapatát most, mint azt a Barcát annak idején, mert más tipusú játékosokból áll.
zsoltfree
Capitá del Barça
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2006.01.10. 11:45:38
Tartózkodási hely: Budapest

2023.06.12. 12:09:27

gránit írta:
2023.06.09. 22:12:05

Pedri és Gavi nagyon túl van értékelve, főleg Gavi. Mezőnyben tényleg nem tudjuk úgy domonálni a játékot, mint Xavi és Iniesta idején, pont ezért kellene a MatsMessi által emlegetett védekezőbb, erősebb középpályás. Kessiétől reméltem hasonlót, sajnos csalódás. Xavi és Iniesta idején olyan szinten uraltuk a játékot, hogy egyszerűen nem volt rá szükség, annyival a mezőny felett állt a csapat. Most, hogy nincs ilyen dominanciánk, szerintem kellene egy passzjátékban ügyes, de azért erős, ütközni tudó vkp. Ha jön Gündogan, még mellé leigazoltuk volna MacAllistert (amit nem tettünk), meg egy Yaya Toure típusú játékos, és atom középpályánk lenne.
Ennyi idősen Xavi és Iniesta sehol nem voltak. Mi lenne, ha nem a csúcs, és érett Xavi - Ini párost hasonlitanád össze 2 tinivel?

- Ha életkort is nézed, akkor jobbak.
- Nem beszélve arról, hogy nekik milyen csapattársaik voltak: elől a világ legjobb támadói 3-an (jelenleg kB 1 Lewandowski, aki első éves itt és hát ő sincs már ideális korban, a többieket inkább nem hasonlítom mert méltatlan), középpályán egy csúcs Bosquets / Mascherano/Toure (szemben a mostani 1 szem Bosquets), jobb hátvédként Dani Alves (most egyszerűen nincs ilyen posztra 1 darab játékosunk sem), bal hátvédként sem egy első éves Balde szaladgált. Közép hátvédek és kapus kb egál.

Ez eléggé almát a körtével.
Avatar
Leon
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2578
Csatlakozott: 2014.02.17. 16:20:26
Tartózkodási hely: Balkán sarkán

2023.06.11. 00:44:54

Gaillard írta:
2023.06.10. 23:11:14
Egy ilyen BL döntő után (is) látja az ember, hogy Messi mit adott a labdarúgásnak a pályafutása során.
Ő az első az utolsó az egyetlen, soha nem lesz hozzá hasonló, végtelenül örülök hogy Messi korában éltem és átéltem a varázslatot
amit nekem és minden Barca és foci szerető embernek adott.
Nálam a VB megnyerésével a labdarúgás egyszer és mindenkorra beteljesedett, nekem tényleg nincs tovább, Messi felült a foci Istenek mellé (Maradona, Pelé) és bevégeztetett. Láttam videókat milyen egy csóró kis mélynövésű gyerek volt és hova jutott. A világ lengépszerűbb sportjának a legjobbja lett, ráadásul a mi szeretett csapatunkban, elképesztő. Ha a szurkolóként nézem az életet akkor boldogan halok meg. :D

https://www.youtube.com/watch?v=8W96U7MGnbY
Messi campion del Mundo 2022. G.O.A.T.

Gianluigi Buffon (a Messivel való találkozásról 2013-ban): Meg kellett érintenem Messit, hogy megbizonyosodjak róla, olyan ember, mint mi.

L4wandowski

Tito per sempre etern.Infinite Iniesta Grácies Xavi, Grácies Piqué!

Grácies Messi!
Gaillard
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2019.04.03. 06:01:56

2023.06.10. 23:11:14

Egy ilyen BL döntő után (is) látja az ember, hogy Messi mit adott a labdarúgásnak a pályafutása során.
Asensi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2022.01.30. 16:50:31

2023.06.10. 20:38:54

Subinho írta:
2023.06.10. 11:32:54
Valaki segítsen megérteni, Messinek miért érte meg elmenni a tökutolsó Inter Miamibe. Utolsó a bajnokságban. A rájátszást érő hely is esélytelen. A teljes keret értéke (34 millió) kevesebb kb. mint a Fradié. Semmi értelme nem volt ennek, ráadásul kb. az átigazolási szezon első napján döntött.... :shock:
Volt valamikor egy szóbeszéd/rágalom arról, hogy Messi határozta meg kit igazol a Barcelona. Na ez nálunk pénzügyi okokból most nem fordulhat elő. Az Inter Miaminál azt rebesgetik, hogy Busi, Suarez, Cesc is odakerülhet. A pénz se lesz rossz, a társaság se. Mi kell még negyven felé?
Válasz küldése