Leo Messi

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Ha lenne rá lehetőség, visszahoznád?

Igen, még tudna adni a csapatnak
66
46%
Nem, tovább kell lépni
78
54%
 
Szavazatok száma: 144
Avatar
fcb4ever
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2010.02.12. 16:04:50

2010.05.08. 09:26:50

MichaaBee írta:Egyébként hogy létezik, hogy már 44 gólja van? Nem úgy volt, hogy Ronaldo 42-es csúcsa megdönthetetlen? :lol:
Elérte már Ronaldo csúcsát???
Més que un club.
Avatar
bucinho
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.05.29. 17:58:22
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.05.08. 09:00:44

Igen, lehetséges az, hogy a VB-re is kitart a jó formája, és hogy világbajnoki címhez segíti a válogatottat. De valljuk be, hogy egy Maradonával a kispadon ez nehéz lesz. Messire is csak nyomást próbál gyakorolni végig, a sajtóban üzen neki, a házához látogat, hogy miért nem játszik jól a válogatottban. De azt nem nézi meg, hogy 35-36 éves kiégett játékosokat hív be a válogatottba, mint Palermo vagy Ortega. Messinek sem lenne mindegy, hogy Agüeroval, Tevezzel, Militoval, Híguainnal vagy akár Lisandro Lópezzel rohamozná a kaput, nem pedig velük. Nekem Maradonaról az a véleményem, hogy játékosként nagy volt, de edzőként egy nagy nulla.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.05.07. 20:16:34

Az sincs kizárva, hogy a vb-n is folytatja a jó formát, hiába a rengeteg kritika felé, lehet ott robban majd a bomba és tarolni fog Argentína. Amellett, hogy nagy argentin-fan vagyok, azért elfogultság nélkül is merem állítani, hogy képes arra, hogy a válogatottban is sokkal eredményesebb lehet, mint a selejtezők során.
Kép
Kép
Kép
Avatar
bucinho
Barça B
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2005.05.29. 17:58:22
Tartózkodási hely: Nou Camp

2010.05.05. 14:37:55

Igazak az itteni írások, hogy ő játszik a legkiegyensúlyozottabb formában. Csak sajnos ez önmagában "kevés". Úgyis világbajnok kapja valószínűleg az Aranylabdát, de ennek azért tudok "örülni", mert akkor valószínűleg nem Inter játékos kapja meg, hiába nyernének a BL döntőben. Eddig is utáltam őket, de a BL csak rátett egy lapáttal. Na de mindegy, ha idén nem kapja meg Leo, akkor meg kapja jövőre, meg azután. Nem kell aggódni, addig is örüljünk az Aranycipőjének. Meg hát eddig minden játékos elszállt az Aranylabdától, de Leo eddig nem. És szerintem nem is fog... Ő ennél nagyobb ember.
Köszönöm Istenem, hogy hétről-hétre láthatom focizni Messit a pályán!;)
Raul#7
Barça B
Hozzászólások: 99
Csatlakozott: 2009.12.13. 00:02:04

2010.05.05. 14:20:05

Már mikor CR megnyerte az Aranylabdát, Messi jobb volt nála. A portugál semmivel sem tett többet nála, aztán tavaly Messi tarolt. Nagy szerepe van a vb-nek a díjban, de nem kizárólag az kapja, aki a világbajnok csapatban játszik.
Szerintem ez hülyeség... abban a szezonban Messi 40/16, C.Ronaldo 49/42. Messi nem nyert semmit, a Barca is gyenge volt. C.Ronaldo BL győztes és angol bajnok. Én elismerem Messit, de se a 2006/07-es se a 2007/08-as szezonban nem volt még jobb mint C.Ronaldo azóta viszont jobb ez tény (2008-ban nem is igazán értettem, hogy miért lett Messi második a szavazáson).
Egyébként én is Messinek adnám, de a VB évében mindig az a legfontosabb. 2002-ben hiába nyert meg mindent R.Carlos Vb-t is mégis Ronaldo kapta...
Avatar
barcafan0911
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1142
Csatlakozott: 2008.03.07. 17:40:36
Tartózkodási hely: Balassagyarmat

2010.05.05. 10:58:23

Lionel85 írta:
bence-barca írta:Azért elég csalódott lennék, ha nem ő kapná meg az aranylabdát, hisz magasan ő hozzza a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt. Lehet, h nem játszhat bl döntöt, de akkor is mind1ik játékosnál aki a döntőben van jobb.
Igaz ez majd a VB-n fog eldőlni, de ha ott nem játszana jól és vki. más aki csak a VB miatt kapja meg Messi elől az aranylabdát(mint pl: Cannavaro Henry elől... :? ) akkor teljesen elcseszik a szavazók. Ha mondjuk aki bl győztes lesz, tegyük fel RObben a vb-n is nagyot alakít (meg a bajnokságban is jól játszik) akkor ő is megérdemli eléggé, de talán a Barcáés szívem akkor is Messi felé húzna, hisz mégis k. jól jászik és nagyon sokat tett a Barcáért h bajnok? legyen.
( Remélem a kérdőjel hamarosan el fog tűnni :wink: )
Már mikor CR megnyerte az Aranylabdát, Messi jobb volt nála. A portugál semmivel sem tett többet nála, aztán tavaly Messi tarolt. Nagy szerepe van a vb-nek a díjban, de nem kizárólag az kapja, aki a világbajnok csapatban játszik.
Ez így van. Már akkor is Messinek adták volna az aranylabdát, csak a Barca nem nyert semmit abban az évben.
A felhasználó nevemben a 0911 nem arra utal hogy terrorista vagyok. Csupán akkor születtem. :wink:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.05.05. 10:47:08

bence-barca írta:Azért elég csalódott lennék, ha nem ő kapná meg az aranylabdát, hisz magasan ő hozzza a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt. Lehet, h nem játszhat bl döntöt, de akkor is mind1ik játékosnál aki a döntőben van jobb.
Igaz ez majd a VB-n fog eldőlni, de ha ott nem játszana jól és vki. más aki csak a VB miatt kapja meg Messi elől az aranylabdát(mint pl: Cannavaro Henry elől... :? ) akkor teljesen elcseszik a szavazók. Ha mondjuk aki bl győztes lesz, tegyük fel RObben a vb-n is nagyot alakít (meg a bajnokságban is jól játszik) akkor ő is megérdemli eléggé, de talán a Barcáés szívem akkor is Messi felé húzna, hisz mégis k. jól jászik és nagyon sokat tett a Barcáért h bajnok? legyen.
( Remélem a kérdőjel hamarosan el fog tűnni :wink: )
Már mikor CR megnyerte az Aranylabdát, Messi jobb volt nála. A portugál semmivel sem tett többet nála, aztán tavaly Messi tarolt. Nagy szerepe van a vb-nek a díjban, de nem kizárólag az kapja, aki a világbajnok csapatban játszik.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5725
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.05.05. 10:18:00

Egyébként hogy létezik, hogy már 44 gólja van? Nem úgy volt, hogy Ronaldo 42-es csúcsa megdönthetetlen? :lol:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
bence-barca
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5465
Csatlakozott: 2007.06.14. 17:19:38
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.05. 09:50:05

Azért elég csalódott lennék, ha nem ő kapná meg az aranylabdát, hisz magasan ő hozzza a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt. Lehet, h nem játszhat bl döntöt, de akkor is mind1ik játékosnál aki a döntőben van jobb.
Igaz ez majd a VB-n fog eldőlni, de ha ott nem játszana jól és vki. más aki csak a VB miatt kapja meg Messi elől az aranylabdát(mint pl: Cannavaro Henry elől... :? ) akkor teljesen elcseszik a szavazók. Ha mondjuk aki bl győztes lesz, tegyük fel RObben a vb-n is nagyot alakít (meg a bajnokságban is jól játszik) akkor ő is megérdemli eléggé, de talán a Barcáés szívem akkor is Messi felé húzna, hisz mégis k. jól jászik és nagyon sokat tett a Barcáért h bajnok? legyen.
( Remélem a kérdőjel hamarosan el fog tűnni :wink: )
kunigunda
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.05.04. 22:15:51

2010.05.05. 09:15:30

Imperial írta:Hehe, sajnos ami az épelméjű embereknek csak irónia, mások szerint a komoly valóság. Szinte mindegyik jelzőt hallottam már anitbarcás szájból, persze ezt is csak az ilyen tv elöli "futballszakértőktől", illetve gyerekektől. A két kedvencemet viszont kihagytad Alex:

1) "Hogy a tudásának java a hihetetlen szerencsén alapul, hogy minden labda odapattan hozzá magától, és minden labda véletlenül mindig pont úgy pattan tovább, ahogy az neki jó." Általában ezen szoktam a legnagyobbat nevetni, mert aki még életében nem játszott profikkal, vagy magas szinten focit, bizonyára csak azokban fogalmazódhat meg ilyen gondolat. Erről az a fiatalkori élmény jut az eszembe, amikor a (tőlem) fiatalabb Varga Józsival (igen, a lokista) játszottam együtt -frissen bekerülve- az Olasz Focisuliban, és mivel nem tudtam követni még a játékát, folyton csak annyit láttam, hogy mákja van, hogy nála maradt a labda, mákos ahogy berúgta. Persze utána a fejlődés és a több tapasztalat után rájöttem, aki tud, az már gyorsabban is gondolkodik, bokából - érzésből tud dolgozni. Van hogy ezt nem is ésszel cselekszi az ember, hanem a teste már a tanult folyamatot végzi el, mint egy robot. Amatőr meccseken még mindig tudok alázni, pedig az évek alatt sajnos az én bokaszalagjaim már eléggé tropára mentek. Pl. egy megkerülős cselt is meg lehet csinálni úgy hogy gyakorlatilag csak gyalogolsz, ha ügyes vagy, kívülről mégis az elég nevetségesen néz ki. Ami úgy pattan az valójában a finomságok egyik végső stádiuma, ennek már csak a sebességét lehet javítani.
Ide sorolnám azt is, hogy le kell rúgni, el kell törni a lábát, én megoldanám, semlegesíteném stb.
Hát aki ezt komolyan gondolja, az olyan szinten el van tévedve, kicsit sokat gondolnak magukról az ilyet nyilatkozók, mert én nagy összeget tudnék tenni arra is, hogy még az NB1 top10 csapatának bármelyik kezdő játékosából (kapusokat is beleszámítva) egynek sem tudnák lekövetni élőben a mozgását, ha akarnák sem tudnák eltalálni a lábukat.
De főleg a madridista huszárok azok, akiknek köztudottan mindegyike olyan képzett, hogy ő megoldaná gond nélkül, mindegyikük gondolom legalább egy NB3-as csapat technikás játékosa.
2) "Egyedül nem tud játszani, csak Xavi és Iniesta passzai éltetik illetve hogy fontos meccseken nem tud villanni."
Gyakorlatilag említésre sem lenne méltó az ilyen megjegyzés, az ilyen ellendrukker a legelvakultabb fajta. Az anyjába is belekötne, ha Barcelona-mezben játszana.
Döntött már el egyedül is meccseket, én nézem a Madrid meccseit, de olyan gólt még nem láttam sem Higutól sem Ronaldotól, amikor végigcselezte volna az egész pályát, egyszer sem, ellenben Messit nem véletlenül hasonlították nem egyszer Maradonához, hiszen rúgott már nem is egyszer így gólt. Így szerintem ez valójában fordítva igaz. Higu erőcsatár. Ha kap egy használható labdát, a befejezést egész jól megoldja, az angol bajnokságban szerintem nagyon jó lenne emiatt. Cselei nagyon ritkán vannak, és kezdetlegesek, legtöbbször a hátrahúzom a labdát, elindulok a másik irányba, de egyből ütemtelenül elrúgom a labdát stílusban játszik. Messi ugyanezt csinálja, csak egy kicsit lassabban de sokkal ügyesebben. Cristiano Messi és Higu között áll, a sebessége elképesztő, ebben nem hiszem hogy 10 éven belül lesz bárki is aki felérne hozzá, de cselei gyakran céltalanok, vagy triviálisak. A biciklicsel látványos de nagyon könnyű, nézzenek ki egy magyar ifi-meccsre, mindenki meg fogja tudni csinálni. Ezenkívül a sebessége miatt könnyen csinál testcselt, ebben már tényleg dicséretes, de ritkák a beforgatós, vagy boka-cselei. Messinél sokkal de sokkal gyakoribbak. Nem a világ legnagyobb cselgépe, de a spanyol bajnokság jelenlegi legjobbja. Amúgy a világon a legtöbbet és a legjobban a csúcson lévő Dinho tudta csinálni ezeket. Szóval ez az állítás szerintem egyértelműen epic fail.
Fontos meccsen, meg a BL-ben van 8 gólja asszem, amelyből 6-ot a BL kiesés szakaszában szerzett a Stuttgart és az Arsenal ellen. CR-nek 7 gólja van, melyből 1 kivételével, melyet a Lyon ellen szerzett, mindet a csoportkörben rúgta, a Marseille és a Zürich ellen. Csak ebben a szezonban betalált a Real, a Valencia, a Sevilla, a Mallorca, a Getafe, a Villareal, a Bilbao, a Depor és az Atletico kapujába, van amelyik csapatnak nem is egyszer. A ligat top10 csapatának mindegyike ellen betalált. Akkor nem értem, miért is csak a kis csapatok ellen villanna?!


És amiket felhoztak ellene:

-csúnya, gnóm törpe:
A magasságáról nem tehet, másnak a külsejébe belekötni a legalattomosabb dolog, és nem a viselkedéséről beszélek. Szerintem amúgy is az tesz ilyen megjegyzést a másikra, aki szintén nem egy szépség. Aki jól néz ki, az azt hiszem az önbizalmából fakadóan nem foglalkozik az ilyen felszínes dolgokkal.
-nem tud cselezni:
Szánalmas. Fentebb írtam miért. Aki ezt állítja annak azt fogom mondani, hogy CR meg annyit sem tud szerintem és csókolom. És én legalább játszottam már NB2-ben, szóval talán jobban is tudom.
-a kommentátorok elfogultak vele:
Vagy esetleg az antibarcások azok, akik alig várják hogy bele lehessen kötni valamibe, ha már a csapatuk pályán mutatott játéka nem kielégítő.
Illetve lehet hogy az ott ülők nem olyan elfogultak és lehet hogy jobban értenek a focihoz, mint tvmacik, meg a sufnimenedzserek.
(Egyik kedvenc embertípusom az, aki a különféle Manager játékok előtt kockulta végig a az élete egy részét, és már komolyan gondolja, hogy akár edzői minősítést is kaphatna azért a teljesítményért, mert már annyira ért hozzá...)
-bírók segítik:
A bírók általánosságban a játék tisztaságának óvásáért vannak. Elvileg a focinak a szép játék kellene az értelme legyen, csak most már akkora pénzek vannak benne, hogy sajnos teljesen eredményközpontú az egész. A bírók a szabályok betartását kell kövessék. Nem kedvezhetnek senkinek, nem lehet lekenyerezni sem nagyon őket. A vb-n lehet manipulálni őket, de az emberi hiba nem csapatfüggő. Aki pedig egy bírónak a szemére veti, hogy CR, Messi, Villa vagy Aguero játékát kicsit jobban támogatja, az ugyanazt az elvet akarja követni, ami a játék szépségének próbál ártani. Más manipulációt nem történt. Volt év, amikor a Madridnak mindenki pártját fogta, minden befújtak nekik. Aztán 2 évre rá meg mindent befújtak, ellenük. Ezt amúgy az ilyen szurkolók idézik elő, akik ilyen hülyeségeket beszélnek és terjesztenek, mert közvetve nyomást helyeznek a meccs előtt a bírókra.
-színészkedik:
Hát igen, Messi a legnagyobb színészek egyike. Minden lábat kikerül, utána látványosan összerogyik. Jajveszékel, hordágyat hív stb. Hagyjuk már! Egyedül Busi színészkedése volt az, amire azt mondtam, hogy ez most minek kellett, de nem Messi. Ja és itt jegyzem meg, hogy annak idején a kislokinál mondták: "Színészkedni nem illik, de ha jobbak vagyunk a másik csapatnál, akkor talán belefér!" Cristiano most ezért sem tud annyit villantani, mert mindig gyorsan fel kell kelni, futni kell az eredmény után, de ezt csak rosszindulatból mondom, amúgy nem hiszem, hogy ezt komolyan a szemére lehet vetni valakinek, ha csak nem annyira átlátszó.
-Angliában nem tudna érvényesülni:
Itt a kedvencem az a megjegyzés, hogy már csak azért sem mert alacsony, és a magas angol védők megölnék.
Rooney sem egy hű de magas ember 178 centi, de egyből eszembe jut egy másik játékos: Defoe. 169 centi, kevésbé képzett, fizikailag sem fejlettebb, mint Messi. Ennek ellenére elég jól termel, és még tudnék mondani neveket. Nem tudna forgolódni: ennek ellenére az Arsenalnak dobott egy négyest. Szétrúgnák: Aki ezt mondja az is rosszindulatból jelesre vizsgázott, mert a foci nem erről kellene hogy szóljon, de mindegy.
-doppingol:
Szintén, bizonyítékok nélkül, csak azért is, ha már semmibe nem lehet belekötni, akkor biztosan csal. Akik meg ezt komolyan állítják, azok az emberek azok, akiket a leginkább lenyűgöz Messi, csak nem akarják elismerni.
-válogatott szinten nem bizonyított:
Kakát meg lehet most ki se viszik, és nem érdemelné meg? Szerintem még így is legalább csereként ott kellene lennie. CR meg Messi hozzájuk képest tényleg nem sok mindent csináltak, de ők ott mégis ott lesznek, Kaká meg nem. A válogatott téma nagyon relatív, Puskás és Hidegkúti nem nyert vb-t, tehát nincs helyük a legendák között? A nagy Di Stéfano sem nyert egy Copa Américán kívül semmit, tehát érdemtelen a legnagyobbak között említeni? Ennek semmi köze ahhoz hogy egyénileg mit tud valaki.
Azt hiszem csak annyit tudok mondani, hogy akik ilyeneket írogatnak, azok a saját csapatuk tagjait sem ismerik és tisztelik, és hogy szerintem az intelligenciájukat is inkább másban kellene kamatoztatniuk, mert ezekhez a témákhoz vagy nem tudnak vagy nem akarnak értelmesen hozzászólni.
Minden szavaddal egyetértek. Emberi irigységből fakadóan írnak ilyesmiket. Ezekszerint téged is zavar. Ahelyett, hogy néznék és hagynák őt focizni, piszkálják. nem is tudom felfogni az egészet. Sajnos nemcsak Messiel, hanem más sikeres emberekkel is ezt teszik. Mindenbe belekötnek.

Az Inter ellen is voltak lehetőségei, és a labdát ő adta Bojannak. Nem tűnt el, csak Cesar sajnos kifogott rajta. Egyszerűen nem volt szerencséje. Hajszálom múlott, hogy tovább menjen a csapat.

Ha Tevez boldogul Angliában, akkor Messi miért ne?

A másik támadónak nem kell labdát kapnia? Rooneynak nem adnak labdát? Dehogynem. Messi számtalanszor maga csinálja meg a helyzetet, ördöngős cselek után lő gólt.
Avatar
Imperial
Jugador del Barça
Hozzászólások: 119
Csatlakozott: 2009.06.27. 03:10:32

2010.05.05. 05:20:14

Hehe, sajnos ami az épelméjű embereknek csak irónia, mások szerint a komoly valóság. Szinte mindegyik jelzőt hallottam már anitbarcás szájból, persze ezt is csak az ilyen tv elöli "futballszakértőktől", illetve gyerekektől. A két kedvencemet viszont kihagytad Alex:

1) "Hogy a tudásának java a hihetetlen szerencsén alapul, hogy minden labda odapattan hozzá magától, és minden labda véletlenül mindig pont úgy pattan tovább, ahogy az neki jó." Általában ezen szoktam a legnagyobbat nevetni, mert aki még életében nem játszott profikkal, vagy magas szinten focit, bizonyára csak azokban fogalmazódhat meg ilyen gondolat. Erről az a fiatalkori élmény jut az eszembe, amikor a (tőlem) fiatalabb Varga Józsival (igen, a lokista) játszottam együtt -frissen bekerülve- az Olasz Focisuliban, és mivel nem tudtam követni még a játékát, folyton csak annyit láttam, hogy mákja van, hogy nála maradt a labda, mákos ahogy berúgta. Persze utána a fejlődés és a több tapasztalat után rájöttem, aki tud, az már gyorsabban is gondolkodik, bokából - érzésből tud dolgozni. Van hogy ezt nem is ésszel cselekszi az ember, hanem a teste már a tanult folyamatot végzi el, mint egy robot. Amatőr meccseken még mindig tudok alázni, pedig az évek alatt sajnos az én bokaszalagjaim már eléggé tropára mentek. Pl. egy megkerülős cselt is meg lehet csinálni úgy hogy gyakorlatilag csak gyalogolsz, ha ügyes vagy, kívülről mégis az elég nevetségesen néz ki. Ami úgy pattan az valójában a finomságok egyik végső stádiuma, ennek már csak a sebességét lehet javítani.
Ide sorolnám azt is, hogy le kell rúgni, el kell törni a lábát, én megoldanám, semlegesíteném stb.
Hát aki ezt komolyan gondolja, az olyan szinten el van tévedve, kicsit sokat gondolnak magukról az ilyet nyilatkozók, mert én nagy összeget tudnék tenni arra is, hogy még az NB1 top10 csapatának bármelyik kezdő játékosából (kapusokat is beleszámítva) egynek sem tudnák lekövetni élőben a mozgását, ha akarnák sem tudnák eltalálni a lábukat.
De főleg a madridista huszárok azok, akiknek köztudottan mindegyike olyan képzett, hogy ő megoldaná gond nélkül, mindegyikük gondolom legalább egy NB3-as csapat technikás játékosa.
2) "Egyedül nem tud játszani, csak Xavi és Iniesta passzai éltetik illetve hogy fontos meccseken nem tud villanni."
Gyakorlatilag említésre sem lenne méltó az ilyen megjegyzés, az ilyen ellendrukker a legelvakultabb fajta. Az anyjába is belekötne, ha Barcelona-mezben játszana.
Döntött már el egyedül is meccseket, én nézem a Madrid meccseit, de olyan gólt még nem láttam sem Higutól sem Ronaldotól, amikor végigcselezte volna az egész pályát, egyszer sem, ellenben Messit nem véletlenül hasonlították nem egyszer Maradonához, hiszen rúgott már nem is egyszer így gólt. Így szerintem ez valójában fordítva igaz. Higu erőcsatár. Ha kap egy használható labdát, a befejezést egész jól megoldja, az angol bajnokságban szerintem nagyon jó lenne emiatt. Cselei nagyon ritkán vannak, és kezdetlegesek, legtöbbször a hátrahúzom a labdát, elindulok a másik irányba, de egyből ütemtelenül elrúgom a labdát stílusban játszik. Messi ugyanezt csinálja, csak egy kicsit lassabban de sokkal ügyesebben. Cristiano Messi és Higu között áll, a sebessége elképesztő, ebben nem hiszem hogy 10 éven belül lesz bárki is aki felérne hozzá, de cselei gyakran céltalanok, vagy triviálisak. A biciklicsel látványos de nagyon könnyű, nézzenek ki egy magyar ifi-meccsre, mindenki meg fogja tudni csinálni. Ezenkívül a sebessége miatt könnyen csinál testcselt, ebben már tényleg dicséretes, de ritkák a beforgatós, vagy boka-cselei. Messinél sokkal de sokkal gyakoribbak. Nem a világ legnagyobb cselgépe, de a spanyol bajnokság jelenlegi legjobbja. Amúgy a világon a legtöbbet és a legjobban a csúcson lévő Dinho tudta csinálni ezeket. Szóval ez az állítás szerintem egyértelműen epic fail.
Fontos meccsen, meg a BL-ben van 8 gólja asszem, amelyből 6-ot a BL kiesés szakaszában szerzett a Stuttgart és az Arsenal ellen. CR-nek 7 gólja van, melyből 1 kivételével, melyet a Lyon ellen szerzett, mindet a csoportkörben rúgta, a Marseille és a Zürich ellen. Csak ebben a szezonban betalált a Real, a Valencia, a Sevilla, a Mallorca, a Getafe, a Villareal, a Bilbao, a Depor és az Atletico kapujába, van amelyik csapatnak nem is egyszer. A ligat top10 csapatának mindegyike ellen betalált. Akkor nem értem, miért is csak a kis csapatok ellen villanna?!


És amiket felhoztak ellene:

-csúnya, gnóm törpe:
A magasságáról nem tehet, másnak a külsejébe belekötni a legalattomosabb dolog, és nem a viselkedéséről beszélek. Szerintem amúgy is az tesz ilyen megjegyzést a másikra, aki szintén nem egy szépség. Aki jól néz ki, az azt hiszem az önbizalmából fakadóan nem foglalkozik az ilyen felszínes dolgokkal.
-nem tud cselezni:
Szánalmas. Fentebb írtam miért. Aki ezt állítja annak azt fogom mondani, hogy CR meg annyit sem tud szerintem és csókolom. És én legalább játszottam már NB2-ben, szóval talán jobban is tudom.
-a kommentátorok elfogultak vele:
Vagy esetleg az antibarcások azok, akik alig várják hogy bele lehessen kötni valamibe, ha már a csapatuk pályán mutatott játéka nem kielégítő.
Illetve lehet hogy az ott ülők nem olyan elfogultak és lehet hogy jobban értenek a focihoz, mint tvmacik, meg a sufnimenedzserek.
(Egyik kedvenc embertípusom az, aki a különféle Manager játékok előtt kockulta végig a az élete egy részét, és már komolyan gondolja, hogy akár edzői minősítést is kaphatna azért a teljesítményért, mert már annyira ért hozzá...)
-bírók segítik:
A bírók általánosságban a játék tisztaságának óvásáért vannak. Elvileg a focinak a szép játék kellene az értelme legyen, csak most már akkora pénzek vannak benne, hogy sajnos teljesen eredményközpontú az egész. A bírók a szabályok betartását kell kövessék. Nem kedvezhetnek senkinek, nem lehet lekenyerezni sem nagyon őket. A vb-n lehet manipulálni őket, de az emberi hiba nem csapatfüggő. Aki pedig egy bírónak a szemére veti, hogy CR, Messi, Villa vagy Aguero játékát kicsit jobban támogatja, az ugyanazt az elvet akarja követni, ami a játék szépségének próbál ártani. Más manipulációt nem történt. Volt év, amikor a Madridnak mindenki pártját fogta, minden befújtak nekik. Aztán 2 évre rá meg mindent befújtak, ellenük. Ezt amúgy az ilyen szurkolók idézik elő, akik ilyen hülyeségeket beszélnek és terjesztenek, mert közvetve nyomást helyeznek a meccs előtt a bírókra.
-színészkedik:
Hát igen, Messi a legnagyobb színészek egyike. Minden lábat kikerül, utána látványosan összerogyik. Jajveszékel, hordágyat hív stb. Hagyjuk már! Egyedül Busi színészkedése volt az, amire azt mondtam, hogy ez most minek kellett, de nem Messi. Ja és itt jegyzem meg, hogy annak idején a kislokinál mondták: "Színészkedni nem illik, de ha jobbak vagyunk a másik csapatnál, akkor talán belefér!" Cristiano most ezért sem tud annyit villantani, mert mindig gyorsan fel kell kelni, futni kell az eredmény után, de ezt csak rosszindulatból mondom, amúgy nem hiszem, hogy ezt komolyan a szemére lehet vetni valakinek, ha csak nem annyira átlátszó.
-Angliában nem tudna érvényesülni:
Itt a kedvencem az a megjegyzés, hogy már csak azért sem mert alacsony, és a magas angol védők megölnék.
Rooney sem egy hű de magas ember 178 centi, de egyből eszembe jut egy másik játékos: Defoe. 169 centi, kevésbé képzett, fizikailag sem fejlettebb, mint Messi. Ennek ellenére elég jól termel, és még tudnék mondani neveket. Nem tudna forgolódni: ennek ellenére az Arsenalnak dobott egy négyest. Szétrúgnák: Aki ezt mondja az is rosszindulatból jelesre vizsgázott, mert a foci nem erről kellene hogy szóljon, de mindegy.
-doppingol:
Szintén, bizonyítékok nélkül, csak azért is, ha már semmibe nem lehet belekötni, akkor biztosan csal. Akik meg ezt komolyan állítják, azok az emberek azok, akiket a leginkább lenyűgöz Messi, csak nem akarják elismerni.
-válogatott szinten nem bizonyított:
Kakát meg lehet most ki se viszik, és nem érdemelné meg? Szerintem még így is legalább csereként ott kellene lennie. CR meg Messi hozzájuk képest tényleg nem sok mindent csináltak, de ők ott mégis ott lesznek, Kaká meg nem. A válogatott téma nagyon relatív, Puskás és Hidegkúti nem nyert vb-t, tehát nincs helyük a legendák között? A nagy Di Stéfano sem nyert egy Copa Américán kívül semmit, tehát érdemtelen a legnagyobbak között említeni? Ennek semmi köze ahhoz hogy egyénileg mit tud valaki.
Azt hiszem csak annyit tudok mondani, hogy akik ilyeneket írogatnak, azok a saját csapatuk tagjait sem ismerik és tisztelik, és hogy szerintem az intelligenciájukat is inkább másban kellene kamatoztatniuk, mert ezekhez a témákhoz vagy nem tudnak vagy nem akarnak értelmesen hozzászólni.
ALEXDP
Capitá del Barça
Hozzászólások: 582
Csatlakozott: 2008.08.18. 11:37:11

2010.05.05. 00:50:55

Viszont én körülnéztem,mert okosodni kell ugye,és meg is leltem az okosságot,miszerint:

Megfejtetett a miért is útálják sokan Messit,sőt egyre többen,sőt holnap már mindenki:-)

Mert Messi,egy veleszületett unszimpatikus gnóm,egy amorf törpe,aki olyan rohadt kötsög,hogy kisebb mindenkinél!
Nem is gyors,csak a többiek nagyobbak,és ő meg kisebb!
Cselezni,na azt nem tud,Ellenben a bírók nagyon is segítik,sőt,kivételezett,olyannyira,hogy már keleti országok kommentátorai is jobban szeretik,mint a saját anyjukat.! BIZONY!
Annak ellenére teszik ezt,hogy Messi PÖKHENDI(:-))!!,alattomos és sunyi,valamint mindenre rájáccik,ami nem is csoda,hiszen A Barcánál ezt megtanulta!!!!

Saját vélemény hogy még irigy is mert a labdát"szorosan bokánál tarja",hogy nehéz legyen elvenni tőle!!!

Még csak kedd van,de ez a hét legjobb estéje!!!

:-):-):-)!!!
Avatar
SuperMessi
Capitá del Barça
Hozzászólások: 615
Csatlakozott: 2008.07.17. 20:08:27

2010.05.04. 23:06:50

CR 42-es szezonja már a múlté, vajon Ronaldo 34-e is meglesz?
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.05.04. 22:39:08

Egyébként lassan az lesz, hogy nem Leo-nak kell magát megtisztelve éreznie mikor Maradona-hoz hasonlítják, hanem Diego-nak.
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
vlxe
Capitá del Barça
Hozzászólások: 781
Csatlakozott: 2008.05.07. 23:16:25
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg

2010.05.04. 22:37:54

A két gólja ma nagyon kifinomult volt... Az első talán azért, mert ilyent szerintem valljuk meg nagyon kevesen tudnak megcsinálni :shock: A második meg egyszerűen egy ekkora játékos higgadt megoldását mutatta :!: Ezaz kicsi Leo megvan a 44ik is :wink: Remélem még van benne pár találat :twisted:
Kép
Avatar
mrmonster
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1195
Csatlakozott: 2004.12.18. 13:54:14
Tartózkodási hely: Budapest XX. ker.

2010.05.04. 22:33:42

Fecooo írta:egy kb 60%-os Messit láthattunk ma :lol: :lol: :lol:

annyira várom már a 100%-osat :D (néhány hete még az volt :lol: , de majd sztem olyan okt. körül láthatom újra :P )
Maradona örülne annak a 100%-nak júniusban is :) Ha meg még júliusban is látja, akkor már nem égett meg az öreg Diego ;)
Előre a TITOlusokért!
Avatar
ziipp
Capitá del Barça
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2008.11.02. 01:06:21

2010.05.04. 22:29:22

Második góljánál a levétel nagyon para volt. Az oké, hogy ballal levette, de utána nem botlott bele jobban, mint ahogy sokan tették volna. Pont megfelelően tolta meg. Bár fizikailag annyival gyorsabb a legtöbb védőnél, hogy az se baj, ha egy kicsit elpattan.
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7852
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2010.05.04. 22:29:04

egy kb 60%-os Messit láthattunk ma :lol: :lol: :lol:

annyira várom már a 100%-osat :D (néhány hete még az volt :lol: , de majd sztem olyan okt. körül láthatom újra :P )
kunigunda
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2010.05.04. 22:15:51

2010.05.04. 22:26:18

Sziasztok! Messi nincs formában? Aki nincs formában, az nem lő ilyen gólokat. Pedronak ő adta a passzt. Az első félidőben aktívabb volt. Maxvellnek adott remek labdát. Kaput veszélyeztetett. Ibrának is nagyon jó labdát adott. Fejben tény hogy fáradt.

Az Inter ellen majdnem sikerült neki továbbjuttani a csapatot, de Cesar nagyokat védett. A Barca Inter meccen volt két jó lövése, + ő adta a labdát Bojannak. Sajnálom, hogy nem sikerült továbbjutni a Barcának.

Az aranylabda mindenképp a VB-én jól játszó csapatból kerül ki, így nehéz lesz megvédenie.

Bízom abban, hogy Messi marad a gólkirály a BL-ben is. A bajnokságban mindenképp marad. Nem tudják megelőzni.

Kinga vagyok. Remélem, nem fogtok kitíltani, mert igazából csak egy ártatlan Messi rajongó vagyok, és imádom a Barcát. Gondoltam, ezt a pár sort azért leírom. Nem foglak titeket zavarni. További kellemes estét.
Avatar
lui1698
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7704
Csatlakozott: 2007.10.16. 16:28:15
Tartózkodási hely: A felhők alatt a parton egy tengeröbölben állva...

2010.05.04. 22:07:08

Az a durva, hogy egy 38 gólos szezon után produkál egy 44 gólosat.
Más játékosok egész életükben örülnek, ha egyszer 30-ig jutnak ez meg itt 23 évesen ilyenek csinál.
Nincs formában ez tény, de nála ennyit jelent ez a kifejezés. :D

Ezt meg csak úgy: http://img690.imageshack.us/img690/3963/outspces.jpg
Kép
Olyanokra képes vagy, amit talán még te se tudsz. Elfut az élet, jól teszed, hogyha vele futsz.
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.05.04. 22:04:07

Már írtam a másik topicban: Szerintem nincs jó formában, de nála így néz ki a szürkébb játék. :lol:
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.05.04. 22:03:10

Hatalmas Messi megint a maga természetességével lőtt gólt. :D Aranylabda idén is neki! :D
Kép
Kép
Kép
Avatar
ab1daL
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3473
Csatlakozott: 2008.05.08. 18:40:25
Tartózkodási hely: Siófok

2010.05.04. 22:01:36

madmushroom írta:Ez az bolha, ez az utolsó gól klasszikus volt, higgadt és nagyon nehezen kivitelezhető megoldás volt. Le a kalappal.
Higany megszakadhat se fogja beérni a góllövőlistán. :P
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.05.04. 22:00:15

Ez az bolha, ez az utolsó gól klasszikus volt, higgadt és nagyon nehezen kivitelezhető megoldás volt. Le a kalappal.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Válasz küldése
cron