Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.10. 10:23:43

A távozása kapcsán nem az a legrosszabb, hogy pótolni kell játékosként, hanem a csapatkapitányi tisztség átkerül egy olyan SR kezére, akinek a keretben sem lenne szabad lennie.
Írják, hogy SR, Alba, TS, Dembele lehetnek így kapitányok jövőre, hát elég harmatos.
Nem ilyenkor kéne játékosoknak szavaznia?

A játéka kapcsán meg nem értem miért gondolja bárki, hogy csak egyféleképpen lehet azon a poszton játszani, ahogy ő tette? Van kb 5 különböző profilú vkp, ő az egyik. Ha nem lesz a csapatban és Frenkie, Kessie, EG, Nico, tökömtudja játszik majd ott védekező középpályás poszton, akkor majd adott esetben szervezi a játékot a több pályán levő, előrébb játszó középpályás. Busi előtt is volt valahogy, utána is lesz.

Viszont tartom, hogy nem vkp igazolása kéne legyen prioritás, ha jön Gündogan és 0 db jhv, 1 épkézláb bhv, 0 bal oldali támadó, 1 db középcsatár van a keretben, aki betehető egy BL meccsen. Mi van ha megsérül, vagy eltiltott Lewa, Kounde, vagy Balde? Ha nem jön Gündogan még oké, értem hozzunk valakit középpályára is, bár szerintem akkor is gyengék, akikben gondolkodnak.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.10. 09:08:22

Chino írta:
2023.05.10. 01:18:57
Troym írta:
2023.05.09. 20:49:46
...Egyébként nem véletlen Xavi távozása óta nem érünk el BL címet. Amíg ő itt volt játékosként nem Businak kellett szerveznie az előre játékot, minthogy szinte sehol nem a vkp dolga. Erre való előtte a többi középpályás.
Sima szűrőket kéne használni azon a poszton, erre meg jó mondjuk Kessié, eddig jó, ha 1 meccsen játszhatott ott...
Kesssiére építeni ezt a posztot még nagyobb kockázat. Ha Busi nem tud szervezni, irányítani, Kessié még kevésbé. Attól, hogy nincs azon a poszton több mint 1-2 jó meccse kellett volna legyen. De a technikai képzettsége sem tűnik elégnek egy Barca kp-ra és a testi adottságait sem nagyon használja ki.

A csk ha nem jön Messi ha hivatalosan nem is de gyakorlatilag jó eséllyel MAtS lesz. Alba már elkezdett kiszorulni, SR szintén távol áll a kezdőtagságtól.
Bár nem én írtam, de sztem Troym pont azt írta, amit én is vallok, hogy nem neki kéne szerveznie, hanem valaki másnak mellette/előtte, és azért lehetne jó egy klasszikus vkp is. Legalább kipróbálni, mert az vicc, hogy még lehetőséget sem kapott, de ami még viccesebb, hogy duplaszűrőben is kizárólag előre tették, pedig ott aztán élne, és ott volt a Serie A legjobbja, mort ott teheti, amit tud.

És továbbra is irrelevánsnak tartom Kessié megítélését a posztján kívül játszatva, képzeld el Busit, ahogy 8-ast kell játszania, pont ugyanannyira lenne értelmetlen, és talán még rosszabb lenne, amit ott csinál az öreg, mert Kessié legalább ha más nem, fontos gólokat rúg és fontos kulcspasszokat ad a kapu előtt a higgadtsága miatt. De ugyanolyan igazságtalan lenne az alapján lehúzni Busit.

TS nálam a cseberből vederbe esete. Eleve a kapust hülyeségnek tartom erre, hisz sosincs ott a sűrűjében, de TS pont nem az a magabiztos vezér típus. Szerintem olyan kell, akit el tud ragadni a hév, és viszi a szíve, Araujo szerintem toronymagasan a legjobb választás, de tudnék még 5-6 embert mondani, aki TS-nél alkalmasabb szerintem, újak és fiatalok közül is. Vagy DJ, személyiségileg olyan, mint TS, ő sem lenne az igazi, de legalább mezőnyjátékos.
Persze SR-nél és Businál még mindig jobb.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.10. 08:54:35

Egybehangzó hírek szerint (Marca, Sport, Mundo) Busquets terv szerint, a pihenő alatt meghozta a döntését, amit a vezetőséggel is közölt, június 30-án csapatot vált. A hivatalos bejelentésre elvileg ma vagy holnap kerül sor, de az sem kizárt, hogy a matematikai bajnoki győzelem napján közli.
3 szaúdi klub lehet a végállomás, gondolom ebben közrejátszhat Messi útja is. A Miami is nagyon vinné, de közel sem tudják azt a fizut kicsengetni, mint az arabok. 1-2 évig még haknizik egy kicsit, hülyére keresi magát, aztán szögre akaszthatja a cipőt. Ráadásul két kupával búcsúzik 15 év után.
Forca Barca!!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2023.05.10. 01:18:57

Troym írta:
2023.05.09. 20:49:46
Nagybarcelona írta:
2023.05.09. 17:08:02

Így látom èn is. Kedvelem Busquetset, de ha lesz rá lehetőség hoozunk egy új kp-t. Nem tudom De Jong mennyire válna be a posztján, de más lenne a stílus. Nekem Busquets a tiki-taka meghatározója, sokszor már negatív èrtelemben. Átigazolások topikban Troym-al vitatkoztam Nevesről. Nem akarom sztárolni a csávót, de vèdekezèsben minimum annyit hozzátesz a meccsekhez, közben Busquets 0,2; Neves 2 kapura lövèst hoz le meccsenkènt. Amíg Busquets hátrapasszolja Stegennek, visszakapja, kipasszolja oldalra, visszakapja, odaadja valakinek előre, vagy kiteszi szèlre, addig Neves megkapja, ès indít egy 40 mèterest. Persze le van sarkosítva amit írok, de így tudom legkönyebben pèldázni a jelenlegi helyzetet, ès mit várhatnánk mástól, ami nem biztos, hogy rosszabb, de más.
Lehet félreértesz.
Szerintem 1. Jobb ha megy Busi. 2. A jelöltek a helyére viszont gyengék. 3. eddig nem írtam, de defektes a taktika. Egyébként nem véletlen Xavi távozása óta nem érünk el BL címet. Amíg ő itt volt játékosként nem Businak kellett szerveznie az előre játékot, minthogy szinte sehol nem a vkp dolga. Erre való előtte a többi középpályás.
Sima szűrőket kéne használni azon a poszton, erre meg jó mondjuk Kessié, eddig jó, ha 1 meccsen játszhatott ott. Venni egy random középcsapat középpályást (Amrabat, Zubimendi, Guido akárki, Neves) 20-30-40 millióért szerintem túl nagy luxus jelen helyzetben, főleg ha Gündogant is hozzák és Busin kívül mindenki marad.

Másik oldalon
Egyszerűen érthetetlen, hogy 7 éve nincs jhv, aki elfogadható szintet hoz. 2008-ban jött Alves, előtte ugyanez volt a helyzet, vele rögtön kupákat nyertünk. Ez is nyilván túlzás, de a poszt fontossága nem az.
Jelenleg a jobb oldalunkon Kounde kavarog össze-vissza és Raphinha, aki szerintem egy bóját is nehezen cselezne ki.
Kesssiére építeni ezt a posztot még nagyobb kockázat. Ha Busi nem tud szervezni, irányítani, Kessié még kevésbé. Attól, hogy nincs azon a poszton több mint 1-2 jó meccse kellett volna legyen. De a technikai képzettsége sem tűnik elégnek egy Barca kp-ra és a testi adottságait sem nagyon használja ki.
Amúgy akik így élből elutasítják Amrabatot például, hányan látták tényleg játszani? Nemzetközi kupákban biztosan nem, egy olasz középcsapat meccseit kik azok akik követik? Nem hiszem hogy olyan sokan. Nyilván nem jelenti azt, hogy ő aztán egy spíler, és megoldja a posztot, főleg hosszútávon, de sok játékost úgy írnak le egyből sokan, hogy nem is követték/ismernék igazán.

Nevesre visszatérve, nem lehet összehasonlítani egy PL középcsapat játékát egy Barcáéval. Más klub, más liga, más stratégia. Az, hogy milyen jól lő meg hagyjuk. Itt van pl. Raphinha, tavaly ontotta a bombákat, rendre lőtte a távoli gólokat. Itt alig-alig próbálkozik, meg lövi a homályokat. De max. inkább idén vállalkozik de ilyen átlövésből szerzett gólra is talán csak az előszezonban volt példa, ha jól emlékszem.
Szóval az, hogy Nevesnek vannak távoli lövései nem igazán releváns.

Jobbhátvéd poszt pedig világszinten a legnagyobb hiánycikk. Van legfeljebb 3-4 top aztán egy hatalmas szakadék és jönnek a közép/alsó-közép kategóriás játékosok. Még a nagyobb csapatok is szenvednek a jh kérdésben.
Koundé pedig nem is tipikus jobbhátvédet játszik. Ugyan fel-fel megy de inkább három védővel játszunk, főleg, ha másik oldalon Alba van.

De hogy ne legyen teljesen off. Lehet, hogy Busi eldöntötte mi lesz jövőre, de ezt hétvégénél előbb biztos nem tudjuk meg, habár szerintem is sanszosabb a távozása. Sajnálni fogom ha elmegy, mert egy fantasztikus korszak alappillére volt és a posztján nem sok jobb játékos volt, ilyen kvalitások egyedülállóak.
A csk ha nem jön Messi ha hivatalosan nem is de gyakorlatilag jó eséllyel MAtS lesz. Alba már elkezdett kiszorulni, SR szintén távol áll a kezdőtagságtól.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.09. 21:54:49

brazilfan írta:
2023.05.09. 20:37:59
bence0330 írta:
2023.05.09. 19:12:38
Én nagyon bíztam az öregben, hogy józanul tud majd dönteni Xavi hívása ellenére, és ha mindez igaz, akkor megtette.
Ha tényleg négyszemközt ebédeltek, akkor nemcsak azt nem lehet tudni, hogy mit válaszolt Busquets, hanem azt sem, hogy mit kérdezett Xavi. Fogadkozott-e, hogy rá építi a jövő csapatát, vagy inkább elmondta tárgyilagosan, hogy Busikám, kupákat akarok nyerni, de nem veled. Hamarosan kiderül, már nem kell addig sokat aludni.
Ez igaz, de szerintem messze az a valószínűbb, hogy Xavi akarta a maradását, Busi meg nem akarta tovább csinálni. Xavi ahogy viselkedik vele, ahogy beszél róla az interjúiban ("világ legjobbja a posztján"), ahogy nem hajlandó másokat játszatni Busi posztján, szerintem ebbe az irányba mutat. Szerintem Xavi minimum rotációban itt akarta tudni, elküldeni semmiképp sem tudom elképzelni valahogy.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.05.09. 21:46:12

csababarca írta:
2023.05.09. 16:07:01
De ettől lehet jobb is, vagy rosszabb is a kp eredményessége.
Meglátjuk.
Nagyon sok függ az edző habitusától. A középpálya a szíve, lelke és motorja bármilyen csapatnak, de nekünk különösen.
Xavi eddigi tevékenysége alapján számomra éppen a középpálya markáns karakterének hiánya a leginkább csalódás.
Ehhez ha hozzátesszük az igazolási lehetőségeinket, komolyabb változásra nem igazán számítok.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.09. 20:49:46

Nagybarcelona írta:
2023.05.09. 17:08:02

Így látom èn is. Kedvelem Busquetset, de ha lesz rá lehetőség hoozunk egy új kp-t. Nem tudom De Jong mennyire válna be a posztján, de más lenne a stílus. Nekem Busquets a tiki-taka meghatározója, sokszor már negatív èrtelemben. Átigazolások topikban Troym-al vitatkoztam Nevesről. Nem akarom sztárolni a csávót, de vèdekezèsben minimum annyit hozzátesz a meccsekhez, közben Busquets 0,2; Neves 2 kapura lövèst hoz le meccsenkènt. Amíg Busquets hátrapasszolja Stegennek, visszakapja, kipasszolja oldalra, visszakapja, odaadja valakinek előre, vagy kiteszi szèlre, addig Neves megkapja, ès indít egy 40 mèterest. Persze le van sarkosítva amit írok, de így tudom legkönyebben pèldázni a jelenlegi helyzetet, ès mit várhatnánk mástól, ami nem biztos, hogy rosszabb, de más.
Lehet félreértesz.
Szerintem 1. Jobb ha megy Busi. 2. A jelöltek a helyére viszont gyengék. 3. eddig nem írtam, de defektes a taktika. Egyébként nem véletlen Xavi távozása óta nem érünk el BL címet. Amíg ő itt volt játékosként nem Businak kellett szerveznie az előre játékot, minthogy szinte sehol nem a vkp dolga. Erre való előtte a többi középpályás.
Sima szűrőket kéne használni azon a poszton, erre meg jó mondjuk Kessié, eddig jó, ha 1 meccsen játszhatott ott. Venni egy random középcsapat középpályást (Amrabat, Zubimendi, Guido akárki, Neves) 20-30-40 millióért szerintem túl nagy luxus jelen helyzetben, főleg ha Gündogant is hozzák és Busin kívül mindenki marad.

Másik oldalon
Egyszerűen érthetetlen, hogy 7 éve nincs jhv, aki elfogadható szintet hoz. 2008-ban jött Alves, előtte ugyanez volt a helyzet, vele rögtön kupákat nyertünk. Ez is nyilván túlzás, de a poszt fontossága nem az.
Jelenleg a jobb oldalunkon Kounde kavarog össze-vissza és Raphinha, aki szerintem egy bóját is nehezen cselezne ki.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
brazilfan
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2023.05.09. 20:37:59

bence0330 írta:
2023.05.09. 19:12:38
Én nagyon bíztam az öregben, hogy józanul tud majd dönteni Xavi hívása ellenére, és ha mindez igaz, akkor megtette.
Ha tényleg négyszemközt ebédeltek, akkor nemcsak azt nem lehet tudni, hogy mit válaszolt Busquets, hanem azt sem, hogy mit kérdezett Xavi. Fogadkozott-e, hogy rá építi a jövő csapatát, vagy inkább elmondta tárgyilagosan, hogy Busikám, kupákat akarok nyerni, de nem veled. Hamarosan kiderül, már nem kell addig sokat aludni.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.09. 19:12:38

csababarca írta:
2023.05.09. 16:07:01
A fő probléma nem ez, hanem hogy évek óta nem tudja hozni a teljesítményt, amikor kéne.
Az öregebb focisták pont még arra az évi 4-5 tényleg fontos meccsre képesek odarakni az extrát. Busquets meg az inverze, "parádézik" a Girona meg társai ellen, meg háromhavonta ad egy gólpasszt, vagy egy jó labdát (túlzok nyilván), aztán a kicsit erősebb csapatok meg csak rajta keresztül támadnak minket, mert látják mennyire sebezhető...
Ez a lényeg. Modric meg Benzema akkor hozzák életük meccseit, mikor iszonyú éles a helyzet. Ez persze nem csak Busi sara, hanem tipikus Barcás "vert sereg" dolog, igaz még TS-re is, aki jelenleg top2 kapus - a MU meg Inter ellen fog remegni a lába. De ha a rosszabb formát félre is tesszük egy ilyen meccsen, akkor jön az, hogy tényleg rászállnak, és ezt nem bírja már el. Nem szégyen, nem őt kritizálom, hanem aki beteszi egy ilyen meccsre. Ezért lehetne egy ideális világban, teljesen objektív edzővel egy jó rotációs játékos a kiscsapatok ellen, csak hát igen, ezt Xavi nem tudja meglépni szerintem sem. Mikor kivágta Albáékat, azt gondoltam, meg tudja csinálni, de ő a kivétel, tévedtem.

Egyre több sajtó hozza le kb biztosra már a dolgot, persze lehet, hogy csak egymásból merítkeznek. Én nagyon bíztam az öregben, hogy józanul tud majd dönteni Xavi hívása ellenére, és ha mindez igaz, akkor megtette.

És azt tényleg ne felejtsük el, hogy ez nem úgy lesz, hogy kivesszük és lesz egy borzasztó nagy lyuk. Be lesz tömve. Egy másik játékos lesz itt helyette, aki másban lesz jobb, másban meg talán rosszabb. Busquets elmúlt 2-3 évéhez képest alighanem jobb összképe lesz, amúgy szerintem Amrabatnak vagy Nevesnek is, akiket kifejezetten kedvelek.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.09. 17:08:02

csababarca írta:
2023.05.09. 16:07:01
Hát igen, ezen lehetne lamentálni, mennyire jogos volt Yaya padra tétele egy Busquetsért. Szerintem egyáltalán nem, de az idő megoldotta a kérdést, mert vele nyertünk BL-eket, és itt van még mindig.

A fő probléma nem ez, hanem hogy évek óta nem tudja hozni a teljesítményt, amikor kéne.
Az öregebb focisták pont még arra az évi 4-5 tényleg fontos meccsre képesek odarakni az extrát. Busquets meg az inverze, "parádézik" a Girona meg társai ellen, meg háromhavonta ad egy gólpasszt, vagy egy jó labdát (túlzok nyilván), aztán a kicsit erősebb csapatok meg csak rajta keresztül támadnak minket, mert látják mennyire sebezhető.

Szép volt, jó volt, elég volt.

A másik fő probléma, hogy ő nem rotációs játékos lenne. Ezt nem tudjátok, akarjátok felfogni, hogy nem fogja padoztatni Xavi. Ha itt van kezdő lesz.
Maradhatna, tehermentesítőnek, meg a gyengébb bajnokikra. De tudjuk, hogy előbb utóbb jönne október-november, kulcs bl meccsek, és mit ad isten, rögtön visszakerülne a kezdőbe. Láttuk tavaly is.

Ugyanezt gondolom Messiről, pedig őt Busquetssel ellentétben szeretem/imádom, de őt se hoznám vissza igazából. Mert itt se látom magam előtt, hogy valami patent formaidőzítéssel pont akkor tudna segíteni, amikor kellene.
Majd őt is 37 évesen tavasszal orrvérzésig akarjuk játszatni.


szerk.: még egy dolog eszembe jutott.
14 éve alapkp az ember. Nyílván most úgy tűnik, hogy vége mindennek, nélküle atomjaira esünk, stb. Persze ez valósínűsíthető, hogy nem ugyanolyan kp-nk lesz, és nem ugyanazt fogja az ott szereplő nyújtani.
De ettől lehet jobb is, vagy rosszabb is a kp eredményessége.
Meglátjuk.
Messi nélkül se tudtuk elképzelni a klubot, csapatot, aztán tessék, bajnoki címet ünneplünk a második nélküle eltöltött évben.
Így látom èn is. Kedvelem Busquetset, de ha lesz rá lehetőség hoozunk egy új kp-t. Nem tudom De Jong mennyire válna be a posztján, de más lenne a stílus. Nekem Busquets a tiki-taka meghatározója, sokszor már negatív èrtelemben. Átigazolások topikban Troym-al vitatkoztam Nevesről. Nem akarom sztárolni a csávót, de vèdekezèsben minimum annyit hozzátesz a meccsekhez, közben Busquets 0,2; Neves 2 kapura lövèst hoz le meccsenkènt. Amíg Busquets hátrapasszolja Stegennek, visszakapja, kipasszolja oldalra, visszakapja, odaadja valakinek előre, vagy kiteszi szèlre, addig Neves megkapja, ès indít egy 40 mèterest. Persze le van sarkosítva amit írok, de így tudom legkönyebben pèldázni a jelenlegi helyzetet, ès mit várhatnánk mástól, ami nem biztos, hogy rosszabb, de más. Ha Xavi Zubimendit akarja 60, vagy Amrabatot 40 millióèrt, akkor viszont hosszabbítsunk Busquetssel mèg 2 èvet, ès az új edző majd hoz szája ízènek megfelelőt. :)
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.09. 16:07:01

Hát igen, ezen lehetne lamentálni, mennyire jogos volt Yaya padra tétele egy Busquetsért. Szerintem egyáltalán nem, de az idő megoldotta a kérdést, mert vele nyertünk BL-eket, és itt van még mindig.

A fő probléma nem ez, hanem hogy évek óta nem tudja hozni a teljesítményt, amikor kéne.
Az öregebb focisták pont még arra az évi 4-5 tényleg fontos meccsre képesek odarakni az extrát. Busquets meg az inverze, "parádézik" a Girona meg társai ellen, meg háromhavonta ad egy gólpasszt, vagy egy jó labdát (túlzok nyilván), aztán a kicsit erősebb csapatok meg csak rajta keresztül támadnak minket, mert látják mennyire sebezhető.

Szép volt, jó volt, elég volt.

A másik fő probléma, hogy ő nem rotációs játékos lenne. Ezt nem tudjátok, akarjátok felfogni, hogy nem fogja padoztatni Xavi. Ha itt van kezdő lesz.
Maradhatna, tehermentesítőnek, meg a gyengébb bajnokikra. De tudjuk, hogy előbb utóbb jönne október-november, kulcs bl meccsek, és mit ad isten, rögtön visszakerülne a kezdőbe. Láttuk tavaly is.

Ugyanezt gondolom Messiről, pedig őt Busquetssel ellentétben szeretem/imádom, de őt se hoznám vissza igazából. Mert itt se látom magam előtt, hogy valami patent formaidőzítéssel pont akkor tudna segíteni, amikor kellene.
Majd őt is 37 évesen tavasszal orrvérzésig akarjuk játszatni.


szerk.: még egy dolog eszembe jutott.
14 éve alapkp az ember. Nyílván most úgy tűnik, hogy vége mindennek, nélküle atomjaira esünk, stb. Persze ez valósínűsíthető, hogy nem ugyanolyan kp-nk lesz, és nem ugyanazt fogja az ott szereplő nyújtani.
De ettől lehet jobb is, vagy rosszabb is a kp eredményessége.
Meglátjuk.
Messi nélkül se tudtuk elképzelni a klubot, csapatot, aztán tessék, bajnoki címet ünneplünk a második nélküle eltöltött évben.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.09. 15:57:35

Busi skilljei tagadhatatlanok voltak. Nagyszerű korszak utolsó mohikánja Albával. Ha Messi visszajön, akkor 3-mad magával.
Engem az sem zavarna, sőt talán jól is elsülhetne, ha mindhárman maradnának a padról beszállónak, minőségi cserének. Csak szerintem ennek a valószínűsége elég kicsi, mert ott vannak az olajos ajánlatok...
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.05.09. 15:14:37

Annyira érdekelne, mi alapján írja le XY újságíró, ha Xavi és Busi négyszemközt beszélt, hogy mi hangzott el. Vagy egy étteremben beszélték meg és a szomszédos asztalnál ott lapult Gipsz Jakab újságíró?
Amúgy szerintem is jobb lenne, ha most menne. Sokkal nehezebb lenne kétségtelen, de kb itt az idő. +1 szezon ide, vagy oda nem számít.
Adott esetben távozásával meg választanék 4 új kapitányt, mert a többiek inkább kiegészítők már, és pl SR-nek sok vezetői kvalitása sincs.
Nálam Araujo lenne a kapitány következő szezontól.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.09. 14:54:47

Van egy nagy "hátránya" : anno kiszoritotta sokak kedvencét, Yayát. Hozzáteszem, teljesen jogosan került anno az amúgy szenzációs elefánt helyére, sokan ezt nem tudták lenyelni vele kapcsolatban.
Nálam-pedig nem ma kezdtem a meccsnézést-az egyik legzseniálisabb játékos, akit valaha láttam, minden ismert hibája ellenére. Nyilván nem vele kell tervezni a jövőt, és nagyon remélem hogy nem is keresünk hasonló profilt-úgysem találnánk.
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.09. 13:40:44

Andris írta:
2023.05.09. 13:15:49
...Meg persze ismeritek az én véleményemet is: aki valamennyire képes kicsit összefüggéseiben látni játékosok és egy csapat játékát, mozgását, pozíciós játékait (akár labda nélkül, sőt a labda környezetén kívül is figyelni és értékelni ezeket) azok azt is tudják, hogy a néha hajmeresztő hibáin és a már huszonévesen is jellemző lassúságán kívül mi egyéb tűnik majd el a középpályánkról. Imádkozzatok, hogy ne legyen sérült jövőre Frenkie, és gond nélkül bírjon egy 50-60 meccses szezont. :D
Szerintem mindenki tisztában van vele, mik az erényei, azok is, akik már régóta távol akarják tudni, vagy akár ár csúcskorszakában sem volt nekik szimpi. Van esze, vannak jó meglátásai, jól helyezkedik védekezésben fent is, hátul is.

Amit viszont bármilyen, legalább erős közepes pótlás hozna: kapuralövések - Busi a világ minden pénzéért nem tenné rá, egy emberrel kevesebb, akit le kell védekezni, és ez nagy gáz. Gyorsaság, előre és hátra is. Jobban felépített kontrák, átmenetek. Kevesebb labdavesztés necces helyzetben a mára már nagyon lassú fordulékonysága miatt. És azért vélhetően nem egy idiótát hozunk, szóval aki jön, tudna szervezni is.

Amúgy meg nyilván mindenki úgy szeretné távol tudni, ha van pótlása, mármint akár DJ-on kívül is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.09. 13:15:49

Deluigi írta:
2023.05.09. 13:03:29
Andris, mindenki ezt varta mar, hogy felalljon es elmenjen
Dehogy várták :D Maximum ti. Ami részemről oké is, de azért ne ess túlzásokba.
A stadion nagyrésze legalábbis továbbra is imádja odakint (most legalábbis), és Xavi is szerette volna, hogyha marad, ő meg ugye az edző.
Meg persze ismeritek az én véleményemet is: aki valamennyire képes kicsit összefüggéseiben látni játékosok és egy csapat játékát, mozgását, pozíciós játékait (akár labda nélkül, sőt a labda környezetén kívül is figyelni és értékelni ezeket) azok azt is tudják, hogy a néha hajmeresztő hibáin és a már huszonévesen is jellemző lassúságán kívül mi egyéb tűnik majd el a középpályánkról. Imádkozzatok, hogy ne legyen sérült jövőre Frenkie, és gond nélkül bírjon egy 50-60 meccses szezont. :D
Ha én lennék az edző, és ilyen állapotban lenen a kispadom meg a klubom, akkor bizony rohadtul tepernék, hogy legyen jövőre is még egy ilyen játékosom a rotációban.

De ha nincs szándék, és nincs pénz, akkor nincs miről beszélni.

Amúgy azért várjuk meg, hogy mit mond Busi hivatalosan.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1828
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.05.09. 13:03:29

Andris, mindenki ezt varta mar, hogy felalljon es elmenjen

legalabb elindulhat egy teljesen mas (ertsd gyorsabb) jatek kozeppalyan, aztan ha nem nyerunk bajnoksagot, hat nem nyerunk, ez van, vannak aldozatok, amiket meg kell hozni
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.05.09. 11:43:31

Nagybarcelona írta:
2023.05.09. 11:30:45
Az általában Barcával kapcsolatban jól èrtesült Javi Miguel szerint Busquets közölte Xavival, hogy szezon vègèn távozik a klubtól, a 7 milliós megtett nettó ajánlattól kedvezőbbek vannak az asztalán.
Ha ez így van, mármint hogy netto 7 misi nem elég neki, és fontosabb már a pénz, akkor nehéz szívvel, de azt mondom én is, hogy el lehet engedni őt.
Alapvetően ennél nagyobb fizu nem fér bele a klub részéről, szerintem ez tiszta sor. Busit is megértem, nyilván vannak kellemetlen pillanatai a szurkolók egy része miatt, amúgy meg ha még kap valahol jó pénzt pár évig, le lehet rá csapni.

Én elnézve az idei keretünket, a csere középpályásainkat, és Busi összteljesítményét, azt gondolom hogy ez nagyon komoly lyukat fog ütni a játékosállományunkon. Olyat, amit borzasztó nehéz lesz betömni. Az idei alig pár gólos szezonunknak szerintem kulcseleme volt az ő játéka is, akkor is, ha a legmagasabb szintű évi pár meccshez ő már kevés.

Tényleg nem lehet több pénzt adni neki, de ha nem történnek nagy javulások a támadósorunkban, és a góljaink számában, akkor szerintem meg fogjuk szenvedni még az ő távozását, a hosszú bajnoki szezon során különösképpen.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Nagybarcelona
Capitá del Barça
Hozzászólások: 777
Csatlakozott: 2021.02.19. 17:41:31

2023.05.09. 11:30:45

Az általában Barcával kapcsolatban jól èrtesült Javi Miguel szerint Busquets közölte Xavival, hogy szezon vègèn távozik a klubtól, a 7 milliós megtett nettó ajánlattól kedvezőbbek vannak az asztalán.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.05. 21:14:11

Ja, de a spanyoloktól felállt, ami bíztató. Meg lehet, hogy már idénre is azt hitte, hogy helyén kezelik. Én az arcán valahogy ezt látom, hogy kínosnak érzi a dolgot, de simán lehet, hogy nem így van, és gyorsan ki is derül. :)
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.05.05. 20:56:09

bence0330 írta:
2023.05.05. 20:40:01
Nagyon kiváncsi leszek, mi lesz vele, pár napon belül ugyebár ez ki fog derülni. Mindig úgy éreztem, hogy neki van önkritikája, és nem érzi már annyira jól magát a pályán, és szerintem ő maga is tudja, hogy max cserének kellene már lennie. Most kiderül. Remélem Xavi nem győzte meg... vagy az, hogy pont most volt tényleg egy csodálatos meccse.
Pont nála nem látok semmi önkritikát, már rég felállt volna, ha lenne neki.
Nyilatkozatai is beszédesek.

Szerintem aláír 1 plusz 1 opciós évre, aztán stabil kezdő lesz következő szezonban is.
Nincs pénz hozni mást, az FDJ-Pedri-Gavi vonal meg nem fog tudni egész szezonban egészséges maradni, meg lehet továbbra is ezt a 4kp-t favorizálja majd Xavi, ki tudja.

Meglátjuk, ha marad kezdő lesz, olyan opciót egyáltalán nem látok, hogy majd padra szorulna.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.05.05. 20:40:01

Nagyon kiváncsi leszek, mi lesz vele, pár napon belül ugyebár ez ki fog derülni. Mindig úgy éreztem, hogy neki van önkritikája, és nem érzi már annyira jól magát a pályán, és szerintem ő maga is tudja, hogy max cserének kellene már lennie. Most kiderül. Remélem Xavi nem győzte meg... vagy az, hogy pont most volt tényleg egy csodálatos meccse.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
La Pulga
Atomico
Hozzászólások: 2597
Csatlakozott: 2007.07.28. 11:36:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2023.04.26. 10:39:54

bunga írta:
2023.04.25. 14:06:24
A holnapi sárgalapos eltiltás talán segít rávezetni Xavit, hogy Nostalgiabusi már bőven nélkülözhető.
Feltörekvő szupertehetség EG bizonyíthat majd a helyén, nem tudom melyikükkel járunk jobban :lol:
bunga
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2021.01.26. 21:13:33

2023.04.25. 14:06:24

A holnapi sárgalapos eltiltás talán segít rávezetni Xavit, hogy Nostalgiabusi már bőven nélkülözhető.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6887
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.25. 09:38:13

FCBsteve írta:
2023.04.25. 07:51:27
DJ azért játszott posztján kívül előszezonban, hogy finoman noszogassák a távozásra, ezt nem Xavi terhére írnám...
A dupla szűrő jól működött eddig, Busi inkább védekezés, passzsávok fedezése, másik szűrő (alapból Frenkie, de esetleg Eric is) meg inkább előre játékban... Kis hibákat is tudták kompenzálni...
Akárhogy is néztem a meccseket, egy-két fellángolást kivéve, Kessie nem tűnik nélkülözhetetlennek...
Voltak csúnya eladott labdái (MU visszavágó egyik gól előtt, pl), hátul nyomás alatt bizonytalan(nak tűnik), és mintha játék intelligenciában lennének hiányai. Jellemző példa volt, amikor egész pálya üres előtte és ő megállt (talán Elche meccs?). Vannak szép momentumai, befejezései, de számomra érthető, miért nem fix kezdő...
Ja, én sem nélkülözhetetlennek mondtam itt nálunk, csak Businál már stabilabb és előremutatóbb választásnak, főleg a tempós meccseken. Vagy legalább hogy kaphasson perceket a helyén, mert ez nem történt meg. Játékhiányban, posztján kívül meg persze, hogy bizonytalanabb néha.
Az előszezon szerintem fordítva volt. FDJ eleve azárt lett nélkülözhető, mert előretolva tényleg az volt. Ott is nagyon jó, csak oda az árából jobbat (BS?) lehetett volna venni. És mivel Xavi mindig is előretolva számított rá Busi mellett, tavaly is és idénre is, ezért el lehetett volna adni, ha ez így marad. És akkor visszaértünk ahhoz, hogy Busi mellől majdnem kilőttük a világ egyik legjobbját a posztján, csak hogy ő játszhasson a helyén. Ha nincs az öreg, senki fejében meg sem fordult volna, hogy a nála már szintekkel jobb DJ-ot eladjuk a posztjáról, sőt, hogy addig kb ki sem próbáltuk addig, mert tavaly is végig fent játszott. Én személy szerint nem nézem ki amúgy Xaviból, hogy csak azért csinál valamit, mert Laporta azt mondta, de persze nem elépzelhetetlen.

Kessié amúgy tényleg pont ugyanez, Busi miatt nem játszhatot még próbaként sem a posztján egy egész szezonban. Ha érdekel, miért hülyeség, nézz megegy 19 körüli Milan meccset, mikor 4-3-3-ban nyolcast játszott, és a 7.-8. helyen lévő Milanból is lefelé lógott ki, aztán nézd meg a 20-21-22-es sorozatból egy meccset, ahol közönségkedvenc, és rendre MOM volt, az egyik szezonban a Milan legjobbja. Ennyit számít nála, hogy elöl vagy hátul játszik, ezért lehetetlen megítélni, mit tudna itt adni a posztján. Ha letolt volna 15 meccset csak 30-40 percekig, és nem elég, elengedem a témát, de tudom, mekkora nála a különbség a két poszton, és még így is nagyjából helytállt. Szeretném, ha legalábbk iderülhetetne/kiderülhetett volna, mit tud. Ha Xavin és Laportán múlik, FDJ elmehetett volna nyáron úgy, hogy soha egy percet nem kapott a posztján... belegondolni is gázos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Válasz küldése