Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2010.02.28. 01:31:06

Igen,s a megelőzés kötelezően labdaeladással jár.

Lehet,hogy kissé elvakít Touré mellőzése,de azért ne szrjuk össze magunkat Busquetstől sem.
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.02.28. 01:25:04

Mi a lófüttyöt hibázott most gól előtt? megelőzte a másik csávót rossz helyre fejelt tény, de hátul megvoltak, ellenfél 16osánál adta el, de arról is ő tehet már, hogy 3a 2ben így megszívattak minket? ugyan már...
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Avatar
barca_bome
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 444
Csatlakozott: 2009.03.09. 22:50:08

2010.02.28. 01:00:55

Én nem hibáztatnám Busquetset, megesik, hogy hibáznak az emberek. Ez már csak ilyen, ezért nem robotok játszanak a fociban.

Összességében szerintem nem játszott olyan rosszul :!:

Persze ettől függetlenül ráfért volna egy csere...
Avatar
Saviola
Júdás 2, az áruló
Hozzászólások: 4944
Csatlakozott: 2004.10.08. 20:00:31
Tartózkodási hely: Tolna

2010.02.28. 00:26:41

Megint ő hibázott a gól előtt,csak kár,hogy ezt mindenki látja,Guradiolan kívül.. :evil:
,,Azt hitted, hogy mi történt."
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.02.28. 00:25:41

Capon írta::lol: :lol:
Jó ez a T-zés meg B-zés. Legyen mr. T és Mr. B és leforgathatnánk a Men in Blaugrana 1-et :lol:

hú hú ez még nekem is fájt :lol: (bocsi mindenkitől)
Tehát T és B változók. :lol:
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
petejke
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2006.03.20. 23:39:13

2010.02.28. 00:24:01

Egyszerűen nem tudok elmenni mellette, ahogy a Stutgart elleni meccs után sem.
A gólt megelőzően ő hibázott óriásit.
Ok, hogy Alves elhibázta a beadást, de a kivágott labdát Busquets fejelte szépen oda az ellenfélnek, aztán csak kocogva kisért vissza őket a pálya közepéig. Egy ilyen hiba után vagy fussa ki a tüdejét, vagy kövessen el egy taktikai szabálytalanságot.
Esetleg van egyszerűbb megoldás is: Ne hibázzon ekkorát. Játszon inkább Toure!
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.02.26. 17:33:48

:lol: :lol:
Jó ez a T-zés meg B-zés. Legyen mr. T és Mr. B és leforgathatnánk a Men in Blaugrana 1-et :lol:

hú hú ez még nekem is fájt :lol: (bocsi mindenkitől)
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Olafinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.04.16. 17:12:24

2010.02.26. 17:18:29

Mondjuk azt a vak is látja, h ebben az idényben "egy picit" több lehetőséget kap, mint Touré.

Én csak azt mondom: ha pl. Zlatan esetében él a logika, mely szerint a formajavulás feltétele a rendszeres játék, akkor ez igaz lehet T esetében is. Főleg azok után, h tavaly az egész világ láthatta, h T egy univerzális klasszis játékos, aki ha formában van, a posztján jelenleg csak Essiennel említhető egy lapon.

B tehetséges, de (egyenlőre) nem az a szint. Ezen kár vitatkozni. A spanyol válogatott meg nem a Barca, Touré meg nem spanyol állampolgár. Annak pl. örülök,h Del B meghívja, mert ez is fejlődési lehetőség.

Nem B nyakába varrom T mellőzését, de sajnos az összehasonlítás adja magát, mer egy poszton játszanak (T-re ez nem feltétlenül igaz:).

Én azt gondolom, h pl. a bl meccsen tök fölösleges volt mindkettőnek a pályán lennie, T pedig megérdemli a bizalmat (persze abban igazatok van, h csak akkor ha a formája alapján rászolgál). Aztán szépen föltoltuk Init bal támadóba, Xavi meg egyedül maradt mint kreatív ember a középpályán. Sztem sok olyan hibája volt Businak ami miatt le kellett volna hozni, de ezek szerint ezzel egyedül vagyok.

Félreértés ne essék nem felelősöket keresek, de ez a véleményem.

Egyébként remélem, h szép pályafutás áll előtte, mert tehetséges ez tény. Csak az zavar - asszem min. 2 embert a fórumon -, h T nincs eléggé pörgetve, ahhoz képest amit tud. Remélem Pep valamennyire tudatosan hagyja a "végső küzdelmekre", mert most jön a legnehezebb időszak.

Üdv!
Avatar
LM10
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4726
Csatlakozott: 2008.12.26. 11:30:58
Tartózkodási hely: Gotham City

2010.02.26. 16:40:58

Én is a védelmembe veszek Sergit. Én is azokat említeném amiket leírtatok a védelme mellett, de ez mellé még 1 példát: Victor Sánchez :D
Pep őt is szerette mint játékost, de mivel ő inkább az "új Oleguer" nem sűrűn játszott a felnőtteknél. De még a B csapatban oszlopos tagja volt a csapatnak, és Pep ott meg is bízott benne, de hiába bírta, a szimpátia kevés volt a felnőtt keretnél. Ha Busquets is ilyen lenne, ő sem itt lenne már. Attól, hogy ő is rosszabbul teljesít mint tavaly, az a csapat hullámvölgyének is köszönhető. Gondoljuk csak a tavalyi BL döntőre, ahol mesteri munkát végzet Touré pótlására :wink:
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.02.26. 16:32:44

Olafinho írta:Pep azért favorizálja, mert a balfék apjával együtt játszott. Kár, h a Touré testvérek faterja nem volt kapus a Barcában. Akkor kiderülne az igazság:)
Del Bosque meg az apja szomszédja volt, igaz?...
Biztos Del Bosque is egy kretén, hogy behívja Busquets-et a spanyol válogatottba, és játszatja...


Azért nem ártana elgondolkodni ezek után, hogy két elismert szakember: Pep és Del Bosque is lát valamit ebben a fiatal vkp-ban, amit sok laikus ezek szerint nem.

Mondjuk szerintem nem lenne olyan megerőltető kinyitni a szemünket, és belátni, hogy ez évben alig volt különbség Yaya és Busq játéka között. Nem emlékszem klasszis produkcióra egyiktől sem.
De csak a kisebb értékű neve, és kevesebb rutinja miatt nem fogom Busq-ra mondani, hogy nem-Barca szint, mert akkor -ezek szerint- Touré sem az.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2010.02.26. 16:22:54

Busquets teljesítménye valóban hagy némi kívánnivalót maga után, idén nem teljesít olyan jól mint az elmúlt évben, ahogy Touré sem közelíti meg a tavalyi teljesítménye 40%át sem, mégis az egyik játékos (sarkosan fogalmazok) egy gyökér akinek semmi keresnivalója nincs a csapatban, a másik meg a szent akinek a sz@rj@ sem büdös, pedig az idei teljesítménye pont ez előbb említett jelzővel egyenlő.
Nem értem, hogy az egyik mért jobb vagy rosszabb a másiknál mikor ugyan azt a szintet hozzák idén. Már lassan ott tartunk hogy Busquets nyakába van varva Touré egész idei gyenge szereplése, ha Touré rosszul ér a labdába az is Busquets hibája lesz.
Jelenleg egyik sem azt hozza amit tőlük várnánk és sajnos ez nagyon rányomja az egész játékunkra a bélyegét. Ha a kp nem a miénk meghal az egész focink.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Avatar
Bányász
Rendfenntartó - moderátor
Hozzászólások: 3345
Csatlakozott: 2007.12.07. 21:34:15
Tartózkodási hely: Neverland

2010.02.26. 14:53:00

Pontosan valami hasonlót akartam írni mint Eto'oka.Nagyon meg kell erőltetni magamat,h idén eszembe jusson elfogadható teljesítmény Toure részéről.Sajnos.

Ezzel szemben Busi ha nem is játszik úgy mint mondjuk tavaly Toure de az idei Tourénál szinte mindegyik meccsén többet mutatott.Sajnos.

Viszont erre a fórumra jellemző az elméletek gyártása(olvastam már érdekességeket más játékosok mellőzésével vagy épp játszatásával kapcsolatban is).Szóval annyira nem meglepő,h mindenféle összeesküvés elmélet lát napvilágot ezzel kapcsolatban is...
Kép
"Akinek rózsaszín a világ az hazug,aki mindent imád nem látta még úgy a tengert ha zúg..."

"A szívem a Barçában van, és egy nap ismét magamra öltöm majd ezt a mezt." Yaya Toure
B. Tamás
Hí­rhozó-cikkíró
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.02.25. 21:20:32
Kapcsolat:

2010.02.26. 14:41:23

Azt még megérteném, hogy amennyiben Touré fantasztikusan teljesített volna, amikor beállt, akkor kikövetelné mindenki Busquetset.

De nem így volt.

Az év elején pedig a Szuperkupáknál, illetve az első meccseken is ő játszott. Aztán influenza, sérülés, Afrika-kupa. Plusz az említett rotáció.

Szerintem nagyon fel van fújva az ügy.

Az pedig, hogy Busquets csak a katalán volta miatt kerül be a csapatba, meg azért, mert Guardiolát magára emlékezteti, nem igaz. Ebben az esetben ugyanis del Bosque Sergi nagyapja, lévén, hogy a spanyol válogatottban is legtöbbször már kezdőként lép pályára.

Zárszóként, csakhogy nehogy letámadjatok: nagyon kedvelem Yayát, ugyanakkor csak azért, mert többet játszik helyette egy amúgy igenis tehetséges Busquets, nem fogom elkezdeni szidni. Ha Yaya nagyon akarja a pozíciót, eddzen keményebben, és meg fogja kapni a lehetőséget.
.
katalunya
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 297
Csatlakozott: 2009.10.18. 17:43:30
Tartózkodási hely: Ghana

2010.02.26. 14:34:53

Olafinho írta:
Colos írta:Mostanában elég sok Dream Team-meccset nézek, és az az érzésem támadt, hogy Pep azért favorizálja őt, mert egykori önmagára emlékezteti. Ugyanolyan a testfelépítésük, ugyanaz a posztjuk, szinte ugyanaz a stílusuk is. Meggyőződésem, hogy beleesett ebbe a hibába.
Pep azért favorizálja, mert a balfék apjával együtt játszott. Kár, h a Touré testvérek faterja nem volt kapus a Barcában. Akkor kiderülne az igazság:)
Busi faterja Pep-el játszott együtt? :shock: anyóóós :D
Kép
Dream Team: Valdés-Dani A.,Beckenbauer,Piqué,Roberto C.- Y.Touré-Xavi,Iniesta-Messi,Eto'o,Henry
"Csak türelmesen, és minden jól fog elsülni” - Pep Guardiola
Make the ball happy :)
Olafinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.04.16. 17:12:24

2010.02.26. 14:31:20

Colos írta:Mostanában elég sok Dream Team-meccset nézek, és az az érzésem támadt, hogy Pep azért favorizálja őt, mert egykori önmagára emlékezteti. Ugyanolyan a testfelépítésük, ugyanaz a posztjuk, szinte ugyanaz a stílusuk is. Meggyőződésem, hogy beleesett ebbe a hibába.
Pep azért favorizálja, mert a balfék apjával együtt játszott. Kár, h a Touré testvérek faterja nem volt kapus a Barcában. Akkor kiderülne az igazság:)
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2010.02.26. 13:23:29

testfelépítés ugyanaz??? Pep 180körül van Busi meg nyakigláb...
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2010.02.26. 13:10:00

Mostanában elég sok Dream Team-meccset nézek, és az az érzésem támadt, hogy Pep azért favorizálja őt, mert egykori önmagára emlékezteti. Ugyanolyan a testfelépítésük, ugyanaz a posztjuk, szinte ugyanaz a stílusuk is. Meggyőződésem, hogy beleesett ebbe a hibába.
Kép
Olafinho
Jugador del Barça
Hozzászólások: 179
Csatlakozott: 2008.04.16. 17:12:24

2010.02.26. 09:58:18

[quote="LG"]Régebben gyakran hívtam a középpálya Presasának, de a tegnapi meccsen új becenevet találtam neki: Circus Maximus. Bele lehet kötni, de akkor is igy fogom hívni, mert nekem nagyon tetszik. :) A játékát hagyjuk inkább, megint csak az mutatkozott meg, amit oly sokszor leírtam vele kapcsolatban.

Hali!

Igazad van.

A stuttgart elleni mérkőzés alatt én is folyamatosan le oleguereztem, mert kritikán aluli volt. Bár neki sem ment olyan jól, azért Touré más szint, én őt hagytam volna a pályán, ha már az a logika, h játszon vki a formajavulás érdekében.

Asszem a jelenlegi Presas megnevezésnél jobban nem lehet kifejezni a státuszát. Katalán, de a posztján van nála jobb a keretben...ez már tényleg circus maximus...

Hajrá Szikla!
Avatar
Titinho
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2927
Csatlakozott: 2006.11.17. 11:29:46
Tartózkodási hely: Nyíregyháza, lélekben Camp Nou

2010.02.25. 15:02:42

Találtam egy jó cikket, ami szerintem reálisan látja Sergio játékát és a csapatban betöltött szerepét. Angol nyelvű a cikk. (forrás: totalbarca.com)

KATT IDE A CIKKHEZ

Az utolsó 2 bekezdéssel abszolút egyetértek.

Én nem írom le a srácot, még csak 21 éves, még rengeteget fejlődhet és azt se feledjük, hogy csak másfél éve játszik a profik között. Reméljük az idő majd Guardiolát igazolja...
Més que un club :!:

"Az akarás egyenlő a tudással, s aki akar, az tud is!"- Johan Cruyff
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21052
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.02.25. 10:10:11

Régebben gyakran hívtam a középpálya Presasának, de a tegnapi meccsen új becenevet találtam neki: Circus Maximus. Bele lehet kötni, de akkor is igy fogom hívni, mert nekem nagyon tetszik. :) A játékát hagyjuk inkább, megint csak az mutatkozott meg, amit oly sokszor leírtam vele kapcsolatban.
Emberi oldaláról nem mondanék véleményt, szó se róla neki is volt az első csapatnál eltöltött első 6hónap után reklamálásai ha nincs fizu emelés akkor távozik stb stb. Ezen kívül annyira nem figyeltem.
Hát igen. Presas én legalább csíptem, de Busquets emberileg is nagyon unszimpatikus.

Azért az látszik, h nem esik messze az alma a fájától, ő is örökölte apja isteni tehetségét... :mrgreen:
Avatar
Lionel85
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7126
Csatlakozott: 2007.08.11. 10:38:38
Tartózkodási hely: Budapest, Pestszenterzsébet

2010.02.24. 10:58:05

Busi kétarcú játékos, vannak jó pillanatai, de borzalmasan rosszak is. Minden edzőnek vannak kedvencei, akiket még gyengébb formája ellen is játszat, Guardiolának Busi a kedvence, ezért Touré padozik sokat.

Egyik jelentre volt jellemző, hogy amíg az egyik német sprintelt a labdáért, addig Touré csak kitette a hosszú lábait és elpöckölte a labdát. Simán, sallangmentesen. Busquets ellen a kora és a rutintalansága van, de ha ezeket bepótolja, tényleg jó középpályás lehet, de ma még nem az. Ma tényleg csak annyi szerepet kéne kapnia, mint Pedrónak vagy Jeffrénnek, de Pep szerint többet kell játszania hogy fejlődjön. Lehet védeni és támadni Busquetset, de tény, hogy ma még nem ő a legjobb vkp a csapatban.
Kép
Kép
Kép
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.02.24. 10:50:36

Andris jól összefoglalta a lényeget.

És azért azt se felejtsük el, hogy tegnap az ő okos észrevétele és pontos ívelése is alaposan kellett a gólhoz. Ez az, amit hiányolok, mióta Zlatan nálunk van: bátrabban mehetnének a felívelések.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.02.24. 08:37:33

Azért mostanában nagyon gyengélkedik a srác, nem megy neki. Ráadásul mint kiderült borzalmasan lassú, talán a leglassabb a csapatban a hosszú lábai ellenére.
Vannak viszont egyéb képességei amik a többiekhez képest kiugróak, és ezrét tarthatja bent magát egy ilyen csapatban.

Ahogy senki, ő sincs formában, de a játékát nagyon kedvelem amúgy, teljesen passzol iniestáékhoz kp-n.

Az a szerencséje, hogy most Keita sérült, Touré meg egy erősebb sprintet se mer vállalni.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Maxsteel666
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.02.10. 08:02:21
Tartózkodási hely: Remélem egyszer: Barcelona!

2010.02.24. 08:18:36

Még azt se mondanám, hogy nagyon kilógott a csapatból lefelé! Persze nagy volt rajta a figyelem, amiért kiegyengette párszor a füvet, mert göröngyös volt! :) :D
Mondjuk Pep helyében én is őt cseréltem volna le Titire, de lehet, hogy nem merte még több időt a pályán hagyni Tourét! Az hiányzott volna, ha Touré rásérül a Getafe ellen összeszedett sérülésére, ami nem hiszem, hogy már teljesen a múlté!? :?

De igaz ami igaz nem nyújt valami fényes teljesítményt mostanában, mondjuk ez elmondható a csapat egész támadó részlegére is!
"Katalónia egy ország, a hadseregét pedig úgy hívják, FC Barcelona!"
/Sir Bobby Robson/
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.02.24. 00:31:53

de ha vkp posztot játszik akkor ne kezdjen el cselezgetni könyörgöm
erre még reagálnék... ez engem is bosszant! nem azért mert miért kezd el, hanem MIÉRT NEKI KELL???? Xavi kupa kiesés után volt pár jó meccse, de azóta megint, nagy alibi, hol vannak azok a lefordulások kényszerítők, indítások amiket tavaly csinált? Ma is, 16osnál, 4 a 4be lehettek, erre vissza passzolja középpályára, nem egy lögybölés, nem egy kényszerítő, nem egy csel, nem egy lövés. Iniesta hagyján, bár utóbbi 3 meccs neki se lesz ott a polcon DVD-n.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Válasz küldése