Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2010.04.11. 14:32:20

Továbbra sem vagyok kibékülve Vele. Nekem nem szokásom elfogultnak lenni egy Barca játékossal sem, egy másik Barca játékossal szemben, de továbbram sem értem, hogy Yaya miért tölti az egész szezont a padon.

Az érveim:

Busquets sokat cselezget feleslegesen, és értelmetlenül a középpályán, néha a saját térfelének közepén is, egy labdakihozatalnál. Az Arsenal ellen is onnan kaptuk az első gólt Londonban, hogy Busi elkezdett flik-flakkozni a középkörben, és elszedték tőle. Egy védekező középpályás ne arról legyen híres hogy végigsz.patja az ellenfél középpályásait, hanem arról, hogy rengeteg labdát szerez, azokat pontosan osztogatja el, és nem vállal ennyi teljesen értelmetlen és felesleges kockázatot. Azon kívül fejjel még erősen verhető, és ha Bojan kispadraültetésének az volt az oka, hogy fizikálisan még nem erős, fel kell szednie magára még vagy 15 kg izmot, akkor hát Busiról nem is tudom hogy mit mondjak...neki még 25 is elférne. Szerintem felelőtlen, és annyit nem ér a játéka, hogy ennyire háttérbe szoruljon Touré-val szemben. Valószinűnek tartom, hogy ha nem egy katalán edző ülne a kispadon, akkor a katalán vkp se játszana annyit...de hát én ezt az élettársi kapcsolatot Pep és Busi közt sosem fogom megérteni.


Azon az érven, hogy amikor Touré játszott akkor rengeteg labdát eladott, és sokat szabálytalankodott már elnézést de csak nevetni tudok. Ennyi játékperccel nem is csodálom, hogy pontatlan. Főleg még ha hozzávesszük azt, hogy az önbizalma is szerintem valahol a Marianna-árokban lehet azok után, hogy 2 éve még a csapat 3 legjobb játékosa között volt, és most hirtelen tartósan a padon találja magát.
Kép
Avatar
Rivaldo11
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8005
Csatlakozott: 2006.08.22. 11:44:15
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.11. 14:15:07

Cooltiszo írta:
Andris írta:De meg is vannak a Xavihoz, Iniestához, Barca nevelésű középpályáshoz méltó képességei és mozdulatai, passzai, éppcsak még nagyon csikó és van h nem jó megoldást választ, illetve túl flegma (gondolok itt az elpasszolt labdákra, mert hogy passzolni hihetetlen pontosan tud, csak sokszor úgy tűnik lazáskodik).

Akárhogyis, szerintem azért nagy szerencsénk hogy itt van, még ha sokszor ordítok is a képernyővel.
Teljesen egyetértek.
Hihetetlen fejlődésen ment keresztül a tavaly év elejei önmagához képest. Egy csiszolatlan gyémánt, aki pár éven belül tökéletes vkp lehet a csapatnak. A cselei, passzai sokszor lenyűgöznek, viszont úgy érzem sokszor még felelőtlen, de ez kinőhető, fejleszthető. Szóval: csak így tovább Busi.

(Remélem 1 évig még marad Touré, jövőre még nyugodtabb lennék ha ők ketten tolnák le a szezont, viszont utána csak Busi lesz sztem)
Én meg egyetértek veletek. Nagyszerű képességekkel megáldott játékos. Vannak hajmeresztő dolgai, de ezeket remélhetőleg kinövi. Néha túl laza, nem elég racionális, de ezen majd segít a rutin, amit megszerez. (Ami Tourét illeti, azért remélem még sokáig marad Ő is.)
Rivaldo-A Legnagyobb.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2010.04.11. 14:10:51

LG írta:Most jön az El Classico. Az előzőn majdnem megégtünk az ostobasága miatt. Sajnos valószínűleg most is ő kezd majd, szóval lesz miért izgulni. De remélem a csapat lesz annyira jó, h az ő teljesítményét is felhúzza, ill.nem lesz nyomás alatt, és nem hibázik.
Hát nem lett baj belőle, hogy kezdett... És nem a csapat húzta fel szerintem, magától volt képes így szűrni/építkezni. Az meg, hogyha rosszul megy a csapatnak, akkor neki is... Ez logikus, ugyanis nem a vkp-tól kell elvárni, hogy húzza a csapatot. Erre Yaya sem képes. Akkor mindketten többet hibáznak, mert kevés a mozgás a jó labdakihozatalhoz... De ha a középpálya jobb, akkor már Businak is megy. Egyedül csak az extraklasszisok tudnak alkotni a középpályán, de egy 21 éves sráctól ezt ne várjuk már el... A képességeit meg nem érdemes nagyon kritizálni, jól cselez, passzol, szűr - fetreng. :lol: :lol:

Szóval én megértem Pepet, hogy Busi többet játszik idén. Yaya amikor megkapta a lehetőséget, nem élt vele, ezzel szerintem fölösleges vitatkozni. Természetesen hozta a Barcában elvárt szintet, de Businál nem alkotott nagyobbat. És Sergivel szerintem gördülékenyebb a középpályás labdafelhozatal. Passzok terén idén kreatívabb lett, mint Yaya. Plusz neki még jobban is fekszik az a poszt, amit Pep kitalált - ez a középsővédők mellett marad, és néha feljebb lép -, mint Tourénak. A labdaszerzésben is ugyanolyan hatékonynak mondható kb, csak más stílusban dolgozik. Az elefántcsontparti a testi erejét használja, míg a katalán srác helyezkedik. Nagyon sok lasztit elcsíp, és a küzdésével sincs gond, a statisztikája max azért rosszabb - ha egyáltalán rosszabb -, mert elég sok olyan szitu van, hogy ő odakotor az ellenfélnek, az csak hosszan tudja megtolni a labdát, és így a védők elveszik tőle.

Úgyhogy az én világom nem dől össze, ha esetleg elmegy Yaya, mert idén is elég jól játszunk, pedig ahogy írjátok, Touré elvétve van pályán... Ezért kétlem, hogy úgy összeomlana a játékrendszerünk, mint a madridnak omlott - ezt ti tudjátok, én akkor még nem néztem focit, de hiszek nektek :D Amúgy Yaya ha esetleg kezdő is, elég sok lasztit elszór, és nem tudjuk olyan pörögve kihozni a ballont, mint Busival. Lehet, hgoy talán kicsit stabilabb a védekezés, de annyival lassabb a támadásépítés - magyarul hangyányival.

Bocs, hogy hosszú lett, azért remélem valaki elolvassa - másodszorra íírom meg, az előbb befagyotta net küldés előtt, az pedig hosszabb és "jobb" lett volna :lol:

u.i.: És látom nem csak nekem tűnt fel, hogy Messi a Xavi-Busi-Ini középpályássprt dícséri... :roll:
Avatar
Cooltiszo
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1949
Csatlakozott: 2004.10.08. 06:57:08
Tartózkodási hely: Bp

2010.04.09. 11:51:57

Andris írta:De meg is vannak a Xavihoz, Iniestához, Barca nevelésű középpályáshoz méltó képességei és mozdulatai, passzai, éppcsak még nagyon csikó és van h nem jó megoldást választ, illetve túl flegma (gondolok itt az elpasszolt labdákra, mert hogy passzolni hihetetlen pontosan tud, csak sokszor úgy tűnik lazáskodik).

Akárhogyis, szerintem azért nagy szerencsénk hogy itt van, még ha sokszor ordítok is a képernyővel.
Teljesen egyetértek.
Hihetetlen fejlődésen ment keresztül a tavaly év elejei önmagához képest. Egy csiszolatlan gyémánt, aki pár éven belül tökéletes vkp lehet a csapatnak. A cselei, passzai sokszor lenyűgöznek, viszont úgy érzem sokszor még felelőtlen, de ez kinőhető, fejleszthető. Szóval: csak így tovább Busi.

(Remélem 1 évig még marad Touré, jövőre még nyugodtabb lennék ha ők ketten tolnák le a szezont, viszont utána csak Busi lesz sztem)
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2010.04.09. 11:47:10

De meg is vannak a Xavihoz, Iniestához, Barca nevelésű középpályáshoz méltó képességei és mozdulatai, passzai, éppcsak még nagyon csikó és van h nem jó megoldást választ, illetve túl flegma (gondolok itt az elpasszolt labdákra, mert hogy passzolni hihetetlen pontosan tud, csak sokszor úgy tűnik lazáskodik).

Akárhogyis, szerintem azért nagy szerencsénk hogy itt van, még ha sokszor ordítok is a képernyővel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
menczel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1618
Csatlakozott: 2006.04.11. 14:16:25

2010.04.09. 11:41:42

"Túlléptem ezeken az összehasonlításokon Cristiano Ronaldóval. Mi nem csak egy játékos vagyunk, hanem egy csapat, ráadásul megvan az a szerencsénk, hogy továbbra is ott vagyunk a BL-ben. De Xavival, Busquets-szel és Iniestával együtt minden sokkal könnyebb is. Öröm nézni őket a középpályán, és nagyon boldog vagyok. Márpedig minél boldogabb vagyok, annál jobban játszom." - Messi

Azért ennél nagyobb dicséretet nem lehet kapni. Leo nem Yayát, Danit, Ibrát mondja hanem őt.
Avatar
Maxsteel666
Jugador del Barça
Hozzászólások: 133
Csatlakozott: 2010.02.10. 08:02:21
Tartózkodási hely: Remélem egyszer: Barcelona!

2010.04.09. 11:10:46

Azért Busi valamivel több lehetőséget kap, de nem sokkal!
Utolsó 7 meccs:

Arsenal 4-1: Busi: 90 perc Touré: 35 perc
Bilbao 4-1: Busi: 53 perc Touré: 74 perc
Arsenal 2-2: Busi: 90 perc Touré: 0 perc
Mallorca 1-0: Busi: 0 perc Touré: 61 perc
Osasuna 2-0:Busi: 69 perc Touré: 90 perc
Zaragoza 4-2:Busi:90 perc Touré: 63 perc
Stuttgart 4-0: Busi: 66 perc Touré: 90 perc

Busi Mallorca ellen eltiltás miatt nem játszott! Ha viszont beleszámoljuk, hogy ott is játszik minimum 60 percet, akkor már nagy lenne a különbség!

Összesen: Busi: 458 perc Touré: 413 perc

De szerintem Touré azon a két meccsen amíg végig a pályán volt jól játszott, plusz stuttgart ellen gólpasszt is adott.
Uhogy én továbbra is bízok benne, hogy belelendül az év végére, mert szükség lesz rá nagyon! :D
"Katalónia egy ország, a hadseregét pedig úgy hívják, FC Barcelona!"
/Sir Bobby Robson/
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.04.09. 10:12:45

LG írta:
Mikaos írta:Megértem Guardiolát, hogy miért őt favorizálja...csak ezen a figyelmetlenségén kéne javítani...
Jó neked, h megérted. Mert rajtad kívül nem sok ilyen ember van. :roll:
Úgy látszik, Messi is megérti, olvasva a friss interjúját :) : "De Xavival, Busquets-szel és Iniestával együtt minden sokkal könnyebb is. Öröm nézni őket a középpályán, és nagyon boldog vagyok". Nem véletlen: Busquets-szel még kreatívabbá vált a középpályánk, és számomra is öröm nézni a teljesítményét. Zavaró, hogy még minden meccs előtt téma, hogy Busquets így meg úgy...
Azt leírtam én is, hogy sajnos elég figyelmetlen még, de Pep valszeg úgy van vele, hogy még ez is belefér úgy, hogyha Busq a meccs többi részében nagyon aktív részese a labdakihozatalnak.
Ebben az évben Touré-tól még nem láttam igazán jó teljesítményt*, ezt sajnos be kell ismerni. A Barcában -mindnyájan tudjuk- a legfontosabb tényező a sikeres, gyors, kreatív labdakihozatal, s ebben az évben Busquets ebben egyértelműen megelőzi Touré-t. Ezért írtam, hogy megértem, Pep miért favorizálja a fiatalabb játékost - lehet, hogy Touré jobb védekezésben, szerelésben: ez jelenti a döntetlent. A Barca viszont mindig győzelemre játszik, s mindenáron fel kell törni az ellenfél védelmét.

*csak ne legyen megint kifogás, hogy keveset játszik, mert nem igaz, hogy 2100 perc alatt (Touré ennyit játszott) nem lehet összehozni 1 igazán kiemelkedő teljesítményt.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.04.09. 09:50:14

Mikaos írta:Egyetlen komoly hibája, hogy a meccs folyamán nagyképűvé válik a biztos vezetés tudatában.
Egyébként meg az egyik legjobb vkp, akit valaha láttam ilyen fiatalon...nem nagyon jut eszembe más. Tökéletesen beleillik a passzjátékunkba: nagyon jók az egyérintős passzai, amelyek felgyorsítják a középpályás játékunkat (akkor is, ha hátrafele történik az egyérintős), mindig üresbe mozog, amivel szintén segíti a labdakihozatalt. A szerelései is rendben vannak, a rendkívüli gyorsaságot meg nehéz elvárni ilyen magas embertől.
Megértem Guardiolát, hogy miért őt favorizálja...csak ezen a figyelmetlenségén kéne javítani...
Jó neked, h megérted. Mert rajtad kívül nem sok ilyen ember van. :roll: Fergusson azt mondta, h az a különbség Rooney és Berbatov között, h az utóbbi csak akkor képes a jó játékra, ha a csapat is jól játszik, előbbi pedig bármikor. Ez a különbség itt is megvan. Csal amikor jól megy a csapatnak, serdzó akkor is képes egy hibával csőbe húzni a csapatot. Most jön az El Classico. Az előzőn majdnem megégtünk az ostobasága miatt. Sajnos valószínűleg most is ő kezd majd, szóval lesz miért izgulni. De remélem a csapat lesz annyira jó, h az ő teljesítményét is felhúzza, ill.nem lesz nyomás alatt, és nem hibázik.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2010.04.01. 11:26:01

Mikaos írta:Egyetlen komoly hibája, hogy a meccs folyamán nagyképűvé válik a biztos vezetés tudatában.
Egyébként meg az egyik legjobb vkp, akit valaha láttam ilyen fiatalon...nem nagyon jut eszembe más. Tökéletesen beleillik a passzjátékunkba: nagyon jók az egyérintős passzai, amelyek felgyorsítják a középpályás játékunkat (akkor is, ha hátrafele történik az egyérintős), mindig üresbe mozog, amivel szintén segíti a labdakihozatalt. A szerelései is rendben vannak, a rendkívüli gyorsaságot meg nehéz elvárni ilyen magas embertől.
Megértem Guardiolát, hogy miért őt favorizálja...csak ezen a figyelmetlenségén kéne javítani...

Egyetértek,én is így látom,hogy dekoncentrálttá,flegmává válik ha vezetünk.
Touré még sokkal jobb nála,de ha levetkőzi Busi ezt a rossz tulajdonságát,akkor nem lesz gond vele.
Jah meg ne színészkedjen,mert néha úgy fetreng hogy Cé vagy ALves is megirigyelhetné :roll:
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Mikaos
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2613
Csatlakozott: 2008.11.17. 13:11:47

2010.04.01. 11:21:03

Egyetlen komoly hibája, hogy a meccs folyamán nagyképűvé válik a biztos vezetés tudatában.
Egyébként meg az egyik legjobb vkp, akit valaha láttam ilyen fiatalon...nem nagyon jut eszembe más. Tökéletesen beleillik a passzjátékunkba: nagyon jók az egyérintős passzai, amelyek felgyorsítják a középpályás játékunkat (akkor is, ha hátrafele történik az egyérintős), mindig üresbe mozog, amivel szintén segíti a labdakihozatalt. A szerelései is rendben vannak, a rendkívüli gyorsaságot meg nehéz elvárni ilyen magas embertől.
Megértem Guardiolát, hogy miért őt favorizálja...csak ezen a figyelmetlenségén kéne javítani...
progyface
Barça B
Hozzászólások: 33
Csatlakozott: 2006.11.15. 12:33:40

2010.04.01. 09:42:24

Ismételten csak közepes teljesítményre volt képes. Az első gól az ő lelkén szárad, ehhez kétség sem fér. Ezenkívül meg alszik a tej a szájában annyira lassú a gondolkodása. A labdától is sokkal könnyebb elválasztani, mint Yayát. Nem értem, hogy miért ő a favorit. Biztosan meg van ennek is az oka, ahogy annak idején Eto'o elzavarásának is, azt sem tudtam egy könnyen megemészteni. Ezt sem fogom tudni.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2010.04.01. 09:40:41

Bousqets-et én mindenképpen inkább valamelyik támadó kp cseréjeként vetném be. Semmiképpen sem a védekező kp poszton.
socio66

2010.04.01. 09:31:40

A barom módon eladott labdáin kívül amúgy semmi baj nincs vele. Tegnap is milyen cseleket bedobott már?
Meg azt bírom benne,hogy a legnagyobb meccseken is olyan hidegvérű,fiatal létére,hogy az hihetetlen. Mondjuk amikor ez könnyelműséggé válik, akkor én is fogom a fejem,de azt senki nem vitathatja,hogy potenciális világklasszis a srác.
Néhány dologban javulnia kell még,tapasztalatokra van szüksége és nagyon jó lesz.
Avatar
petejke
Barça B
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2006.03.20. 23:39:13

2010.04.01. 09:21:17

Mindig is Touré mellett voltam. Tegnap az Arsenal ellen is bosszankodtam, hogy ő játszott. Aztán szembesültem a játékával. Jól passzolt, jól helyezkedett. Néha-néha még előre is játszott.
De aztán nagyképű lett a játéka, 0:2-nél volt pár eladott labdája, rossz passza. Végül a SAJÁT TÉRFELÉN ajándékozott egy labdát az ellenfélnek és 20 mp múlva már 1:2 volt. Innen pedig nem volt visszaút.
Így hát bebizonyosodott, hogy nagyon fiatal még ahhoz, hogy ő legyen az elsőszámú vkp. Játszon néha-néha. Szerezzen rutint, de a csapattal szúrunk ki, ha egyből a mélyvízbe dobjuk.
Így jártunk Chygrynskiy-vel is a Sevilla ellen a Király kupában. Pep itt hibázik, az ilyen játékosokat lassan kell be-be játszani a csapatba. Anno Xavi és Iniesta is lassan lett kihagyhatatlan...
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.03.18. 18:11:50

Ilúvatar írta:
madmushroom írta: Azt megmondanátok, hogy hogyan lendüljön játékba Touré ha Pep nem ad neki lehetőséget? Anélkül nehéz. Sajnálom de el fog menni. Busqi túl van értékelve nem kicsit, sajnos.

Pep élete legnagyobb baklövése lesz, ha elmegy toure.
Teljesen egyetértek. Érthetetlen számomra ami vele történik, ezt a mellőzést egyszerű nem értem, biztosan van valami a háttérben amiről mi nem tudunk, mert erre így nincs magyarázat. Kulcsjátékosa a csapatnak de nem ismerik el sokan az érdemeit, nagyon sokat profitálunk pedig belőle. Keresve sem találnánk jobb vkp-t a helyére, Busi fényévekre van tőle. Touré a posztján világklasszis, ez számomra nem kérdés. Mondjatok egy olyan vkp-t aki ennyire jó fizikummal rendelkezik, aki a méretéhez képest ennyire jól kezeli a labdát és ilyen a sebessége, aki ennyi labdát szerez, aki ennyire otthonosan mozog akkor is ha fel kell menni a támadással vagy aki ennyire érzi a rövid passzos játékot. Igazi zongoracipelő akinek a teljesítménye nem kirívó mert nem csillog a látványos cselektől de a háttérben olyan stabilitást ad a középpályának, hogy az valami félelmetes. Nélküle könnyen átjátszható a középpályánk, a besegítései elengedhetetlenek. Tavaly a labdaszerzéseiből rendre villámgyorsan játszotta meg a Xavi-Iniesta duót, pillanatok alatt váltottunk így védekezésből támadásra. Hiányzik nagyon ha nincs a pályán. Remélem Pep talál valami megoldást és hasonlóan érez mint a fórum nagy része és azon lesz, hogy Yaya továbbra is minket erősítsen.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
Avatar
Deus
Boixos Nois
Hozzászólások: 10028
Csatlakozott: 2006.07.16. 22:58:29
Tartózkodási hely: Valhalla

2010.03.18. 14:20:29

madmushroom írta: Azt megmondanátok, hogy hogyan lendüljön játékba Touré ha Pep nem ad neki lehetőséget? Anélkül nehéz. Sajnálom de el fog menni. Busqi túl van értékelve nem kicsit, sajnos.

Pep élete legnagyobb baklövése lesz, ha elmegy toure.
KépKép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2010.03.18. 14:18:50

Valaki tud róla valamit, hogy mi van vele? Mert le kellett cserélni és jegelték is a lábát. Remélem nincs komoly baj, és csak elővigyázatosságból volt a csere. Minden játékosra szükségünk van, most jön csak a neheze :shock:
Kép
Avatar
madmushroom
Capitá del Barça
Hozzászólások: 938
Csatlakozott: 2009.01.19. 21:33:13
Tartózkodási hely: Faulensee, Switzerland

2010.02.28. 10:31:58

MichaaBee írta:Szerintem nincs különösebb baj Busquets játékával. Nem hozza a tavalyi önmagát, de ugyanez elmondható Touréról is. Ha nem lenne az elefántcsontparti, akkor mindenki meg lenne elégedve Sergi teljesítményével...

Az hogy Pep miért őt favorizálja azt nem tudom, de szakmai indok biztos van rá. Yayá formája sem az igazi idén (sajnos), de az is lehet, hogy az erőltetett menetre tartogatja őt Pep.

Akármi is a helyzet, én lassan elkezdeném Tourét is legalább annyit játszatni, mint Busquetset, de nem kellene minden egyes rossz passzát felróni a gyereknek, csak azért, mert nem szimpi és a kedvenc nem játszik miatta. :wink:
Azt megmondanátok, hogy hogyan lendüljön játékba Touré ha Pep nem ad neki lehetőséget? Anélkül nehéz. Sajnálom de el fog menni. Busqi túl van értékelve nem kicsit, sajnos.
Twitter: https://twitter.com/KJuraszik" target="_blank
Blog: http://laguardia.blog.hu" target="_blank
Facebook: https://www.facebook.com/laguardiablog/" target="_blank
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2010.02.28. 09:36:00

MichaaBee írta:Szerintem nincs különösebb baj Busquets játékával. Nem hozza a tavalyi önmagát, de ugyanez elmondható Touréról is. Ha nem lenne az elefántcsontparti, akkor mindenki meg lenne elégedve Sergi teljesítményével...

Az hogy Pep miért őt favorizálja azt nem tudom, de szakmai indok biztos van rá. Yayá formája sem az igazi idén (sajnos), de az is lehet, hogy az erőltetett menetre tartogatja őt Pep.

Akármi is a helyzet, én lassan elkezdeném Tourét is legalább annyit játszatni, mint Busquetset, de nem kellene minden egyes rossz passzát felróni a gyereknek, csak azért, mert nem szimpi és a kedvenc nem játszik miatta. :wink:
Ha nem lenne az elefántcsontparti, akkor követelném egy vkp igazolását a csapatba. Mert Sergio nem egy ekkora csapatba való, azt be kell látni. Ha nincs ekkora hátszele, nem hiszem, h valaha is a kezdő közelébe került volna. Tavaly sem csinált semmi különöset, egy kiválóan működő csapatban tudott elfogadható teljesítményt nyújtani, de emellett így is kaptunk pár gólt a hibáiból. Idén meg katasztrófa.
Touré is gyatra formában van, de én ezt Pep számlájára íróm. Egyszerűen nincs rá magyarázat, h miért padoztat fél évig egy sokat bizonyított, a világ egyik legjobbjának tartott vkp-t a bohóc haverja szintén bohóc kölke miatt.
Avatar
Colos
Capitá del Barça
Hozzászólások: 729
Csatlakozott: 2005.09.28. 14:12:43
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

2010.02.28. 09:35:09

Szerintem meg nagyon jól játszott tegnap. Nem sok labdát adott el. A gól előtti helyzetben Alvés adott be pocsékul, majd ragadt elöl. Busquets-nek abból a helyzetből nem nagyon volt esélye megtaratni a labdát. (Megtartani? Visszaszerezni!)
Kép
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5726
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2010.02.28. 09:28:26

Szerintem nincs különösebb baj Busquets játékával. Nem hozza a tavalyi önmagát, de ugyanez elmondható Touréról is. Ha nem lenne az elefántcsontparti, akkor mindenki meg lenne elégedve Sergi teljesítményével...

Az hogy Pep miért őt favorizálja azt nem tudom, de szakmai indok biztos van rá. Yayá formája sem az igazi idén (sajnos), de az is lehet, hogy az erőltetett menetre tartogatja őt Pep.

Akármi is a helyzet, én lassan elkezdeném Tourét is legalább annyit játszatni, mint Busquetset, de nem kellene minden egyes rossz passzát felróni a gyereknek, csak azért, mert nem szimpi és a kedvenc nem játszik miatta. :wink:
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8673
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2010.02.28. 08:16:11

Nem építenék ennyire azért Busquetsre mint Pep. Sokkal jobb lenne Touré-t látni játszani.

(Amúgy baromi hülyén állt neki a borosta).
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2010.02.28. 07:28:31

Ha minden eladott labdából gólt kapnk nagy gond lenne. Itt arról van szó,hogy Toure egyszerüen jobb. El fog menni,érthető.
Fecó
Avatar
kennyke04
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2007.04.17. 14:04:52
Tartózkodási hely: DöBö

2010.02.28. 02:10:47

Saviola írta:Igen,s a megelőzés kötelezően labdaeladással jár.

Lehet,hogy kissé elvakít Touré mellőzése,de azért ne szrjuk össze magunkat Busquetstől sem.
nem kötelező, de az igazán gyors kontra lehetőségét megelőzte de utána többen is hibázta ennél nagyobbat...
És nem, nem pisilem tőle én se össze magam idén, de lássuk be, Yaya még messzebb van tavalyi önmagához képest. Stuttgart ellen pl. az ő lecserélése után lett jobb a játék és nem igazán Henrynek köszönhető... Hidd el, én is jobb örülnék, ha Yaya formája jobb lenne, Sergio meg tanulna még tőle.
"A fociban az a lényeg,
hogy a labdát, ahhoz passzold, akin ugyanolyan színű mez van, mint rajtad.
Ja! És futni kell! A vízilabdában ezt már rég kitalálták: aki nem úszik - megfullad."
- Hofi Géza
Válasz küldése