Sergio Busquets

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
drobika
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1412
Csatlakozott: 2017.10.12. 11:54:08
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.25. 09:07:49

Az biztos, ha Busi jövőre is marad és kezdőként marad és CSK.-ként marad, akkor előrelépést senki se várjon komolyabb szinten.
Nem kerékkötőnek akarom ezzel beállítani, hanem mert egyszerűen eljött az ideje, hogy a padon csereemberként szerepeljen, és átadja a stafétabotot.
Kellenek az új motivációk azoknak, akikre hosszabb távon számítunk. Kell egy új vezér, aki motiválja a többieket.
Ez ténykérdés függetlenül az ő játékának minőségétől.
Érdemei elismerése mellett kell természetesen ezt megtenni.
Az év végen meg kell tenni.
barlacy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 202
Csatlakozott: 2011.03.08. 06:26:33
Tartózkodási hely: kecskemét

2023.04.25. 08:58:09

Nagyon kedveltem Busit, fazont adott a játéka. Lassuló (és sajnos lassító) játéka miatt kikopik a csapatból. Pótlására én el tudnám képzelni - a meccseken -ráadásul iszonyatos terheket viselő Atleticós (argentin) De Pault !!
FCBsteve
Capitá del Barça
Hozzászólások: 607
Csatlakozott: 2022.05.30. 16:19:05

2023.04.25. 07:51:27

bence0330 írta:
2023.04.24. 23:34:00
Ráadásul DJ amikor bekerült a kezdőbe - mert tényleg bekerült úgy nagyjából - rendre feltolva játszott, a helyén talán 1-2 meccse volt, mert a januári szuperkupa döntőn volt az első duplaszűrős meccs. (Csak zárójelben, Xavi annyira nem számított DJ-ra a helyén, hogy a felkészülési meccseken hol padozott, hol középhátvédnek próbálgatta...) És persze, ha Busit pályára akarjuk tenni, akkor nem lehet máshová rakni, és DJ ott is elég jó ahhoz, hogy ne legyen ez ez valami óriási hülyeség, csak tényleg DJ és Kessié is a posztján kívül játszott emiatt, Kessié az egész szezonban, DJ meg januárig abszolút, és azóta is jópárszor, mikor 4-3-3-aztunk. Pedig az elefántcsontparti egy nagyon jó kis játékos, DJ meg az egyik legjobb a posztján.
DJ azért játszott posztján kívül előszezonban, hogy finoman noszogassák a távozásra, ezt nem Xavi terhére írnám...
A dupla szűrő jól működött eddig, Busi inkább védekezés, passzsávok fedezése, másik szűrő (alapból Frenkie, de esetleg Eric is) meg inkább előre játékban... Kis hibákat is tudták kompenzálni...
Akárhogy is néztem a meccseket, egy-két fellángolást kivéve, Kessie nem tűnik nélkülözhetetlennek...
Voltak csúnya eladott labdái (MU visszavágó egyik gól előtt, pl), hátul nyomás alatt bizonytalan(nak tűnik), és mintha játék intelligenciában lennének hiányai. Jellemző példa volt, amikor egész pálya üres előtte és ő megállt (talán Elche meccs?). Vannak szép momentumai, befejezései, de számomra érthető, miért nem fix kezdő...
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.25. 02:07:00

MatyiG írta:
2023.04.24. 21:14:22
Amúgy nem tötymörgés az, hanem nem akarja vaktában előrevágni a labdát, illetve jobb pozíciót akar magának kiharcolni a támadásépítéshez, ezekben pedig benne van a hiba. De szerintem hosszútávon akkor is sokkal jobban megéri ez, mint előrevágni, aztán lehet mondani, hogy nem hibázott. :)
A rövidpasszos labdakihozatal kevesebb kockázattal jár, de gyors, lendületes, intenzív mozgást és összjátékot igényel. A megfelelő átmenet érdekében, a létszám vagy akár létszámfölény kialakítása és a területek lefedése miatt a mélységi irányító szerep erős munkabírást és sok mozgást igényel.
A hosszú passzok önmagukban már nagyobb kockázatot hordoznak.
Vaktában előrevágni pedig nincs kinek, egyik támadónk sem különösen gyors, egy egészséges Dembelé az akitől bármit is lehetne remélni ilyen helyzekben.
Szóval az aktív és meggyőző dominanciához, a gyors kombinatív játékhoz, a labdakihozatalokhoz, a magabiztos labdatartáshoz nagy munkabírású középpálya nélkül semmi esély. Sok futás, ritmusváltás, intervall. Ez már nem Busquets világa.
Busquets mire kiharcolja magának a jobb pozíciót, addig az ellenfél vagy visszazár vagy egy rámenősebb ellenfél nem is hagyja, hogy kihozzuk a labdát....
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 23:34:00

Ráadásul DJ amikor bekerült a kezdőbe - mert tényleg bekerült úgy nagyjából - rendre feltolva játszott, a helyén talán 1-2 meccse volt, mert a januári szuperkupa döntőn volt az első duplaszűrős meccs. (Csak zárójelben, Xavi annyira nem számított DJ-ra a helyén, hogy a felkészülési meccseken hol padozott, hol középhátvédnek próbálgatta...) És persze, ha Busit pályára akarjuk tenni, akkor nem lehet máshová rakni, és DJ ott is elég jó ahhoz, hogy ne legyen ez ez valami óriási hülyeség, csak tényleg DJ és Kessié is a posztján kívül játszott emiatt, Kessié az egész szezonban, DJ meg januárig abszolút, és azóta is jópárszor, mikor 4-3-3-aztunk. Pedig az elefántcsontparti egy nagyon jó kis játékos, DJ meg az egyik legjobb a posztján. Ezért nem szabad maradnia Businak, és ezért kell nagyon támadóbb középpályás a helyére, mert a két tini nem tudja végigvinni a szezont egyedül, nem isképviselik még azt az erőt és szintet, meg hát ketten vannak két posztra, ami nevetséges, rajtuk kívül meg van egy nem túl magas minőségt képviselő SR, aki sokszor sérült is.

Plusz még a labdakivágásra: rendben van, hogy ki akarjuk hozni kis passzokkal, örülök is neki, de néha már olyan, mintha szégyellnénk kivágni, mert mi vagyunk a Barca. Pedig ha egyedül vagy, rádrontanak, és nem tudod mit csinálj, akkor még taccsra, sőt, akár szögletre is jobb kirakni, nemhogy vaktában előrevágni. Olyan, mintha nálunk ez még vészhelyzetben sem lenne opció, pedig sok ilyen lerohanást megúszhatnánk vele. Főleg, hogy már jól véfdekezünk, beleférne 1-2 ilyen eset egy meccsen, főleg Busquets posztjáról, ahonnan a legveszélyesebb a labdavesztés, de ő erre az istennek sem hajlandó. Megjegyzem, DJ sem, szerintem kicsit ráragadt már ez a mentalitás.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.24. 22:40:33

Andris írta:
2023.04.24. 17:51:47
Na jo, de egyszer már Frenkie ezt megcsinálta. Bűn rossz volt, Xavi idonkent becserelte, berakta, aztan csak osszejott neki. Tulajdonkepp lecserelte Busit. Eppen csak a tamadoink annyira rosszak voltak utana, hogy kicsit kesobb inkabb levett kozuluk egyet, es visszarakta Busit negyediknek.
Ez egyszerűen nem igaz amit írsz.
Egész első félévben kétszer kezdett padon, a plzen elleni bl meccsen szeptemberben, és szintén szeptemberben az elche ellen.
A következő padozása február végén volt az Elche ellen.

Vitatkozunk itt, de ha ferdítesz úgy nehéz.
Ezeknek könnyen utána lehet nézni.
És nem szeptember közepétől kezdtünk 4 kp-zni, és nem is akkor hullottak ki a kp-saink.

Nem rakta vissza negyediknek, szezon elejétől stabil kezdő volt, és a másik hármast rotálta körülötte.
Ez objektíven ellenőrizhető.
MatyiG írta:
2023.04.24. 21:14:22


Amúgy nem tötymörgés az, hanem nem akarja vaktában előrevágni a labdát, illetve jobb pozíciót akar magának kiharcolni a támadásépítéshez, ezekben pedig benne van a hiba. De szerintem hosszútávon akkor is sokkal jobban megéri ez, mint előrevágni, aztán lehet mondani, hogy nem hibázott. :)
Se testben, se fejben nem képes már arra, amire 4-5 éve még képes volt.
Hívhatjuk tötymörgésnek, vagy akárminek.
E között meg aközött hogy vaktában felrúgja a labdát még vannak fokozatok.
Nem képes ezeket megcsinálni. Amit látok rajta, hogy ezt már ő is érzi.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 21:20:54

MatyiG írta:
2023.04.24. 21:14:22
bence0330 írta:
2023.04.24. 21:10:34
Igen, nem hibázott még óriásit. Azt kivételnek én is odaírtam a hozzászólásban. :) A lényeg, hogy nála nem az van, hogy meccsenként 2-3-szor indítja az ellenfelet/szerelik le, mert tötymörög. Elnyomni nem lehet, és passzolni is biztosat választ mindig.
Lehet, hogy átlagban meccsenként egy labdaeladása van Businak kényes szituban, de a játékstílusával jár, amiből még mindig több szerintem a haszon összességében, mint Kessié játékában azon a poszton nálunk.
Baromira nem egyszerű nálunk ezt a posztot megoldani úgy, ahogy a játékstílusunk igényli. Kessié játékintelligenciája meg egyszerűen kevés hozzá ebben a formában.

Amúgy nem tötymörgés az, hanem nem akarja vaktában előrevágni a labdát, illetve jobb pozíciót akar magának kiharcolni a támadásépítéshez, ezekben pedig benne van a hiba. De szerintem hosszútávon akkor is sokkal jobban megéri ez, mint előrevágni, aztán lehet mondani, hogy nem hibázott. :)
Persze, van itt egy mérleg, amit ad és amit elvesz Busquets, nem akarom elvenni az érdemeit. Csak szerintem ez a mérleg már átment erősen negatívba, főleg a hajtósabb meccseken.

Kessié szinte soha nem vágja ki a labdát, majdnem mindig rövid, egyszerű fel/oldalpasszal operál, csak nem stresszel rajta. Busquets meg már nem fordul olyan gyorsan, és fejben sem annyira gyors, mint 7-8 éve, ezért könnyen meg lehet zavarni.

Plusz Busi hamarosan nem lesz, és úgyis nélküle, és a stílusa nélkül kell focizni, tökmindegy, hogy az most jó vagy nem jó. Lehet, hogy létezik 1-2 ilyen... mélységi irányító a piacon, de ha igen, nem fogjuk tudni megszerezni. Főleg, ha modernet akarunk, aki lát is a pályán és jól védekezik is. Kb Brozovic, Höjbjerg, Tonali, Rodri, Kimmich, Csuameni... 1-2-t biztos kihagyok, de nem olyan sűrű a piac, és ők brutál árúak mind.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.04.24. 21:14:22

bence0330 írta:
2023.04.24. 21:10:34
Igen, nem hibázott még óriásit. Azt kivételnek én is odaírtam a hozzászólásban. :) A lényeg, hogy nála nem az van, hogy meccsenként 2-3-szor indítja az ellenfelet/szerelik le, mert tötymörög. Elnyomni nem lehet, és passzolni is biztosat választ mindig.
Lehet, hogy átlagban meccsenként egy labdaeladása van Businak kényes szituban, de a játékstílusával jár, amiből még mindig több szerintem a haszon összességében, mint Kessié játékában azon a poszton nálunk.
Baromira nem egyszerű nálunk ezt a posztot megoldani úgy, ahogy a játékstílusunk igényli. Kessié játékintelligenciája meg egyszerűen kevés hozzá ebben a formában.

Amúgy nem tötymörgés az, hanem nem akarja vaktában előrevágni a labdát, illetve jobb pozíciót akar magának kiharcolni a támadásépítéshez, ezekben pedig benne van a hiba. De szerintem hosszútávon akkor is sokkal jobban megéri ez, mint előrevágni, aztán lehet mondani, hogy nem hibázott. :)
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 21:10:34

Igen, nem hibázott még óriásit. Azt kivételnek én is odaírtam a hozzászólásban. :) A lényeg, hogy nála nem az van, hogy meccsenként 2-3-szor indítja az ellenfelet/szerelik le, mert tötymörög. Elnyomni nem lehet, és passzolni is biztosat választ mindig. Megbízható, főleg, ha azt nézzük, hogy benne nem bíznak, időnként kap csak lehetőséget, és azt sem a helyén.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2023.04.24. 20:55:30

Fú, Kessié nem is hibázott még. :D
Csak az a hiba, ha valaki középen labdát veszít és kontráznak belőle?

De most beugrik egy tizi, amit róla kaptunk legutóbb a Real ellen.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 18:48:19

Andris írta:
2023.04.24. 18:01:50
Ha nem vagy jatekban, akkor nem nehez hibatlanul nyomni. Abszolut nem errol van szo, amit irsz..Nem Busquets teljesitmenye a kulcs, orak ota errol beszelunk…… pont a tobbiek teljesitmenye a kulcsa annak, hogy megis o jatszik, a neha hajmereszto hibai ellenere is.

Kessie egyszeruen nem egy olyan jatekos, aki ide valo. Nem helyezkedik jol vedekezesben, nem tudja megnyerni a parharcait, nem igazan tudja zavarni az ellenfelet, labdaval meg vegkepp nincs semmi hatasa a jatekra. Persze voltak kivetel pillanatok, de alapvetoen egy ritmust valtani nem tudo, helyezkedni nem tudo, kulcspasszokat osztani nem tudo emberrol beszelunk. :? Legalabbis azokhoz kepest, akiknek fix helyuk van a kezdonkben.

Biztos vagyok abban, hogy jovore a Gavi Frenkie Pedri kozeppalya lesz az alap. Az lesz 4. Es 5. Szamu jatekos, akik a legtobbet meg tudjak valositani abbol, amit Xavi egy kozeppalyastol ker. Businak van eselye cserekent, Kessienek szerintem kevesebb. Nicoban amugy nagyon bizok meg, es remelem jovore Torre is jatszhat.
Ez az "idevaló" vagy "nem idevaló" kicsit nézőpont kérdés, ha mindenáron Busquets erényeihez akarod hasonlítani az ő erényeit, akkor nem való ide. Amúgy meg de. Csak máshogy. És ez is egy probléma Busival, hogy mindenáron olyat akarunk, mint ő. De ilyen nincs, Rodrihoz hasonlítgatják, de Rodri kétszer olyan gyors, kigyúrt, gólerős, összehasonlíthatatlanul modernebb játékos. És nem véletlen, hogy nincs olyan, mint ő. Mert nincs rá szükség. És nem csak a kontracsapatoknál, egy ten Hag-i csapatnál is elég egy Casemiro, vagy egy Artetánál is egy Partey. Pedig hát technikás és szép focit tolnak, földön, sok érintéssel.

Most direkt megnéztem egy összehasonlító statot, kb csak a progresszív passzban jobb Busi - kb háromszoros értékkel - de ez nem csoda, ha az ember hátulról játszik, a saját posztján, Kessié meg háttal az ellen kapujának bolyong valahol egy olyan poszton, ahol egy Seria A középcsapat Milanban is kevés volt. Onnan jóóóval kevesebb progresszív passzt lehet adni. De még így is háromszor annyi progresszív labdacipelése van, mint az öregnek. Kicsit erősebb védekező számokat is hoz a spanyol, de a poszt miatt az lenne a fura, ha nem így lenne.
De ebben megint leírnám, az a durva, hogy még össze sem tudjuk hasonlítani őket, egy statisztikai oldalon is alig, mert sosem játszott a helyén egy már tét nélküli BL meccset kivéve. Ez azért mindenképp szégyen ránk nézve, hogy idehívjuk az egyik legkeresettebb vkp-t, és még véletlenül sem játszatjuk a helyén. Mi alapján lehet egyáltalán megtippelni, hogy jobb Busi? Ha Kessié lenne a helyén, és Busit raknánk fel nyolcasba, szétröhögnénk az agyunkat a csetlés-botlásain, és az sem lenne igazságos. Most ugyanez történik, csak fordítva, és ez nagyon nem igazságos az elefántcsontpartival szemben, mert ugye Busi a helyén játszhat, akármennyit hibázhat, ő meg ida-oda van pakolva.

Szóval ez olyan dolog, hogy Busquets valamiben jobb, de közben meg sok más dologben Kessié az erősebb. Erre így is, úgyis át kell állni, Kessié 1-2 évig a világ legjobbjai közt volt értékeléseben és piaci értékben is a posztján, ha ő nem lesz elég ide, akárki jön, senki nem lesz "idevaló", mert Busquets lesz a mértékegység.

"hogy megis o jatszik, a neha hajmereszto hibai ellenere is. "

Ezt sajna paradoxonnak látom. Pont azért kéne másnak játszania, mert hajmeresztő hibái vannak, és bűnlassú. Plusz azért, mert vagy idén, vagy jövőre tutira lép, és jó lenne valami előremutató dologgal próbálkozgatni közben, amire évekig építhetünk, nem pedig végignyomni az öreget, és meglepődünk nyáron, hogy egy teljesen más típusú kp-t kell úgyis-úgyis beéíteni, és megkezdhettük voln ezt fokozatosan is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 18:01:50

bence0330 írta:
2023.04.24. 17:56:14

Kessié nem követett el kb hibát - oké, egyszer egy jogos tizi elmaradt róla. Busi meg... olvasd vissza csa a főoldali értékelőt. 1-1 kivételével már nagyon régóta arról szól a java, hogy "Ez nem Busquets estéje volt" "Több esetben elpasszolta a labdát veszélyes helyzetben". Ez a végtermék, ezt látjuk mi is, hiába nem látunk bele az edzésbe, és rendelkezünk nyilvűn kevesebb infóval. Felőlem lehet Busi tökéletes az edzésen, ha folyamat indjtja az ellent ziccerben.
Ha nem vagy jatekban, akkor nem nehez hibatlanul nyomni. Abszolut nem errol van szo, amit irsz..Nem Busquets teljesitmenye a kulcs, orak ota errol beszelunk…… pont a tobbiek teljesitmenye a kulcsa annak, hogy megis o jatszik, a neha hajmereszto hibai ellenere is.

Kessie egyszeruen nem egy olyan jatekos, aki ide valo. Nem helyezkedik jol vedekezesben, nem tudja megnyerni a parharcait, nem igazan tudja zavarni az ellenfelet, labdaval meg vegkepp nincs semmi hatasa a jatekra. Persze voltak kivetel pillanatok, de alapvetoen egy ritmust valtani nem tudo, helyezkedni nem tudo, kulcspasszokat osztani nem tudo emberrol beszelunk. :? Legalabbis azokhoz kepest, akiknek fix helyuk van a kezdonkben.

Biztos vagyok abban, hogy jovore a Gavi Frenkie Pedri kozeppalya lesz az alap. Az lesz 4. Es 5. Szamu jatekos, akik a legtobbet meg tudjak valositani abbol, amit Xavi egy kozeppalyastol ker. Businak van eselye cserekent, Kessienek szerintem kevesebb. Nicoban amugy nagyon bizok meg, es remelem jovore Torre is jatszhat.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 17:56:14

Andris írta:
2023.04.24. 17:51:47
En legalabbis nem ereztem, hogy alkalmas jelolt barhova is a mi kozeppalyankra. Szerintem ha te vagy en lennenk edzok, ugyanugy azt neznenk, hogy vajon edzesen ki csinalja ket jatekos kozul jobban, amit mondunk nekik.
Sok mindent lehet latni a meccseken, de szerintem csak toredeke informacioval rendelkezunk a mindenkori edzohoz kepest.
Kessié nem követett el kb hibát - oké, egyszer egy jogos tizi elmaradt róla. Busi meg... olvasd vissza csak akár a főoldali értékelőket. 1-1 kivételével már nagyon régóta arról szól a java, hogy "Ez nem Busquets estéje volt" "Több esetben elpasszolta a labdát veszélyes helyzetben". Ez a végtermék, ezt látjuk mi is, hiába nem látunk bele az edzésbe, és rendelkezünk nyilván kevesebb infóval. Felőlem lehet Busi tökéletes az edzésen, ha folyamat indjtja az ellent ziccerben. Ezért gondoljuk többen szerintem joggal, hogy itt azért van valamiféle rózsaszín ködszerűség. És ez azért valahol érthető volt cspaattársként, nálam sem akkora kritika Xavira, mert ő akkor jött, amikor szükség volt rá, és nem akkor, mikor ideális lett volna neki plusz tapasztalattal, lemorzsolódott haverokkal, főleg Busi, de jövőre akár Messi miatt is.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 17:51:47

Na jo, de egyszer már Frenkie ezt megcsinálta. Bűn rossz volt, Xavi idonkent becserelte, berakta, aztan csak osszejott neki. Tulajdonkepp lecserelte Busit. Eppen csak a tamadoink annyira rosszak voltak utana, hogy kicsit kesobb inkabb levett kozuluk egyet, es visszarakta Busit negyediknek.

Szerintem sem egy-egy meccsen kell meggyozni az edzot, nem igy mukodik. Eloszor edzesen kene, mert abbol van 300 egy evben, es mindegyiken mindenki reszt vesz. Meg lehet mutatni korlatok nelkul, hogy milyen kvalitasaid vannak. Aztan meg igenis muszaj elni a lehetosegek egy reszevel, de nem ezen fog mulni. Azon, hogy amit ker toled az edzo, azt a tobbiekhez kepest milyen minosegben tudod kivitelezni. Es foleg az edzesen, mert abbol van sok.
Kessienek voltak szep mozdulatai, voltak jo meccsei, fontos golpontjai. De megse igazan alkotott semmi maradandot a kozeppalyas jatekban, elol se, hatul vegkepp nem, pedig az utobbi ket honapban tekintelyes mennyisegu lehetoseget kapott a teljes spektrumon, a sok serult miatt.
En legalabbis nem ereztem, hogy alkalmas jelolt barhova is a mi kozeppalyankra. Szerintem ha te vagy en lennenk edzok, ugyanugy azt neznenk, hogy vajon edzesen ki csinalja ket jatekos kozul jobban, amit mondunk nekik.
Sok mindent lehet latni a meccseken, de szerintem csak toredeke informacioval rendelkezunk a mindenkori edzohoz kepest.

A masik vonalat szepen megfogalmaztak elottem. Ha az edzesekkel szemben arra tamaszkodunk, hogy valaki 15 meccsen nem tud jol teljesiteni, de majd 45 meccsen esetleg, annak bizony komoly hatasa van a csapat jatekara, es meg mindig nincs garancia semmire. Ehhez a felfogashoz olyan turelem kene, ami ez alapjan a forum alapjan alig van nehany szurkolonak.

Amugy meg Kessie szerintem egyszeruen nem megfelelo tipusu jatekos. Jo ha az edzo talal helyet kulonbozo tipusu embereknek, de alapvetoen a csapat jatekahoz kell alkalmazkodni a jatekosoknak, akik kezdobe akarnak kerulni, nem pedig a csapatnak hozzajuk. Ez meg valami abszolut vilagsztar #1 jatekos eseteben is karcos lenne, nemhogy masok eseteben.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Guille
Capitá del Barça
Hozzászólások: 802
Csatlakozott: 2018.01.29. 08:34:40
Tartózkodási hely: Hungría

2023.04.24. 17:41:47

csababarca írta:
2023.04.24. 17:35:49
Az a baj azzal amit mondasz, hogy az, hogy mit érünk Busi nélkül nem 1-1 meccsen fog kiderülni, megmutatkozni. Hanem hosszútávon tudna megmutatkozni.
Pont ez a baj, hogy 1 meccsre leteszi, rosszul játszunk vagy akit random bedobnak helyette nem jól játszik, és megy a mutogatás, meg a bezzeg Busizás.
Ez nem így működik, lehet kell fél év, 1 év mire tudnánk Busquets nélkül masszívak lenni. De mivel előbb utóbb muszáj nélküle helytállni, nem értem miért odázzuk el évek óta a kérdést. Vagy hát abszolút értem, csak nem értek vele egyet.
Ez most kicsit off itt, de pont ez a probléma ezzel az egész Barcelonás eredménykényszerrel. Te most ezt mondod, de még a fórum 2/3-a is szétszedte Xavit az elmúlt hetekben pár tényleg gyenge meccs után. Itt tényleg úgy néz ki, nincs idő fejlődni.
Behúzzuk a bajnokságot, a "szotyi-szuper" kupát, de nemzetközileg megint ugye lebőgtünk, tehát "kuka" a szezon.

Na most ezek után kérdem én - egyetértve a kiemelt mondandóddal -, hogy mennyi esélye van Xavinak fél - 1 évig beépíteni bárkit Busi helyére? :D
Tényleg nem irigylem a tagot. :D
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 17:41:09

De ha Busquets van itt más játékosok helyett, kárára (Nico, vagy akárki aki kintről érkezett volna/érkezne jövőre), akkor oké, hogy még mindig lehet, hogy benne van a legjobb 4 középpályásunkban (bár én ezt alapveten is kétlem), és eszerint játszik, viszont ez akkor Xavi döntése/rajongása miatt van így. Ha más lenne itt helyette, mert nem ragaszkodna ennyire hozzá, más lenne a legjobb négy között, ergo értelemszerűen nem kéne már itt játszatni, hanem más közül kerülne meritokrácia alapon a kezdőbe. De mondom, nálam Kessié Busi előtt lenne minimum a meccsek felén, és legalább előremutató lenne a beépítése, mert itt van fél éve, és még meg sem tudhattuk, milyen lenne a SAJÁT POSZTJÁN. És ő is akkor volt jobb, mikor nem egy hónap után kapott 15 percet, mert úgy nem lehet. Pláne vkp poszton.

És még nem is említettem a csapatkapitányi karaszalagot. Az valami borzalmas látvány rajta, és nem csak a kiöregedése, hanem az egész habitusa miatt. Kb 3 új érkezőnk is alkalmasabb lenne rá fél év után (Lewy, ha nem túlnánk túl, Raphinha, és még tán Chris is), Araujo evidens választás lenne, de még egy nem feltétlenül erre való TS/DJ is simán megkaphatná, nem lenne az igazi, de rendben lenne. Főleg, hogy Albát tényleg kitette Xavi, SR kb 5. középpályás, Piqué elment, úgyhogy ha Busi nem lenne itt, akkor csak sokkal rátermettebb ember kaphatná a karszalagot, mert már tényleg nem maradna ebből a magból kezdő játékos.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.24. 17:35:49

Andris írta:
2023.04.24. 17:21:32

Latod, mi sem bizonyitja jobban, hogy mekkora edző a srác: még csak 1,5 éve van itt, de már 3 éve esküdözünk, hogy padoztatni fogja Busit, amint lesz nála jobb játékos. :D
Én nem Xavira mutogatok emiatt, ő már a kialakult szituba ült bele. Nem bántom miatta Xavit, még ha nem is tetszik ebben a kérdéskörben mutatott hozzáállása.

Az a baj azzal amit mondasz, hogy az, hogy mit érünk Busi nélkül nem 1-1 meccsen fog kiderülni, megmutatkozni. Hanem hosszútávon tudna megmutatkozni.
Pont ez a baj, hogy 1 meccsre leteszi, rosszul játszunk vagy akit random bedobnak helyette nem jól játszik, és megy a mutogatás, meg a bezzeg Busizás.
Ez nem így működik, lehet kell fél év, 1 év mire tudnánk Busquets nélkül masszívak lenni. De mivel előbb utóbb muszáj nélküle helytállni, nem értem miért odázzuk el évek óta a kérdést. Vagy hát abszolút értem, csak nem értek vele egyet.

De én nem akarok ezen harcolni, se veled se senkivel.
Én úgy látom, hogy nem elvárható pl Kessiétől egy meccsre oda dobva, hogy na tessék bizonyíts. Annál érzékenyebb ez a poszt, mint hogy ennek így kellene működnie.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 17:21:32

csababarca írta:
2023.04.24. 16:42:56
Andris írta:
2023.04.24. 12:04:00


Ha elmegy, akkor nem marad kérdés. Ha meg marad, és lesz három épkézláb kp-nk, meg három épkézláb, valamire való támadónk, akkor szerintem Xavi rád fog cáfolni, és Busquets nem lesz kezdő a legkeményebb meccseken, sőt, nem lesz kezdő a meccsek nagyobbik felén, ha mindenki egészséges és jobban teljesít. :)
3 éve hallgatom ezt, majd hiszem ha látom.
Latod, mi sem bizonyitja jobban, hogy mekkora edző a srác: még csak 1,5 éve van itt, de már 3 éve esküdözünk, hogy padoztatni fogja Busit, amint lesz nála jobb játékos. :D

Viccet félretéve, nekem tovabbra is meggyozodesem, hogy Xavi tartja magat ahhoz, amit a legelejen igert: mindig azok a jatekosok kapnak lehetoseget, akik a legjobb formaban vannak, legjobban kepesek teljesiteni. Szerintem semmi nem is utalt arra, hogy ez maskent lenne, akar a spanyol ajkuak, akar a katalanok, akar a regi haverok telinteteben. Busi azert jatszik ilyen sokat, mert egesz egyszeruen nem volt jobb a posztjara, es nem volt olyan osszeallitas sem, ami nelkule mukodik es kozben jobb a csapat.

Mondogattatok sokat EG meg Torres meg Alba eseteben is, hogy pl csak a spanyolokat jatszatja, de mikor megsem, akkor meg azt lattuk, hogy masok se jobbak helyettuk. S mikor megis lett az ido mulasaval jobb opcio, mind szepen ki is kerultek a kezdobol.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6882
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2023.04.24. 16:56:25

csababarca írta:
2023.04.24. 16:42:56
Andris írta:
2023.04.24. 12:04:00


Ha elmegy, akkor nem marad kérdés. Ha meg marad, és lesz három épkézláb kp-nk, meg három épkézláb, valamire való támadónk, akkor szerintem Xavi rád fog cáfolni, és Busquets nem lesz kezdő a legkeményebb meccseken, sőt, nem lesz kezdő a meccsek nagyobbik felén, ha mindenki egészséges és jobban teljesít. :)
3 éve hallgatom ezt, majd hiszem ha látom.
Szerintem valamennyire most is így van, csak szigorúan elméleti síkon :D Busi a 4. számú középpályása Xavinak, de sokra megyünk vele, ha valaki mindig sérült. :D Meg hát tényleg nem szabad a 18 éves Gavit túltolni, de ennyire még a 20 éves Pedrit sem, közben meg már sok esetben állun fel 4 kp-val, szóval megint csak ott vagyunk, hogy a 4. számú középpályás kvázi kezdő. Pont ezért kellene elmennie. Eleve Kessié simán kiszoríthatta volna a 4. helyről is már, kisebb a játékintelligenciája, oké, de cserében meg képes gólokat lőni, ütközni, stabilizáni, és azért ő sem hülye és béna, sőt, állítom, hogy adott szemfülesebb passzokat, mint maga Busi. De ez pont Busquets jelenléte miatt tudott csak nagyon lassan kiderülni.
ter Stegen; Cancelo - Cubarsí - Araujo - Koundé; Gündogan - Christensen - Pedri; Felix - Lewy - Raphinha
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2023.04.24. 16:42:56

Andris írta:
2023.04.24. 12:04:00


Ha elmegy, akkor nem marad kérdés. Ha meg marad, és lesz három épkézláb kp-nk, meg három épkézláb, valamire való támadónk, akkor szerintem Xavi rád fog cáfolni, és Busquets nem lesz kezdő a legkeményebb meccseken, sőt, nem lesz kezdő a meccsek nagyobbik felén, ha mindenki egészséges és jobban teljesít. :)
3 éve hallgatom ezt, majd hiszem ha látom.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3229
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2023.04.24. 13:37:38

Ezerszer lerágott csont, így én nem bonyolítanám túl:

Szeretnél látni egy céltudatos, dinamikus, lendületes, bátor Barcelonát vagy egy körülményes, statikus, óvatos, unalmas Barcelonát?

A labdarúgáshoz és a szurkoláshoz a szenvedély hozzátartozik, tehát van benne érzelem, ez pedig azt jelenti, hogy a "pro" és "kontra" oldalon sem lehet az érzelmeket megkerülni. Ez az érzelem ugyanakkor a foci milyenségéhez köthető.

Szoktam írni, hogy a "fórum nem felejt".....írtam itt erről eleget.

Logikusan ma ennek a történetnek már egy lezárt pályafutásnak kellene lennie.
Szerintem már korábban távoznia kellett volna.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.24. 13:20:47

Deluigi írta:
2023.04.24. 13:10:25
Leo Messi, the best example of why you don't have to run a lot to be a top footballer. The Argentine footballer runs only 7'906 kilometres per match and he is one of the best players in the competition.
Off:
Azért az átlag 8km is karrierszintű adat és fiatalon még azért emlékszem, hogy sokat ment a meccseken.
Utolsó éveire céloztam csak, ráadásul nem bújtam a statisztikákat.
Plusz nem egy ilyen játékos a gond a csapatban.

A gond, hogy van mondjuk 4kp, Messi nem "akar", Busi nem tud a modern tempónak és futómennyiségnek megfelelni.
Lewa még bírja fizikálisan, de azért az idő ellen a végtelenségig ő se tud ellenállni.
Így a többiekre, főleg a 2 másik kp-ra sokkal nagyobb teher és felelősség hárul.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Deluigi
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1827
Csatlakozott: 2021.06.08. 22:25:50
Tartózkodási hely: Szekelyudvarhely

2023.04.24. 13:10:25

Troym írta:
2023.04.24. 12:59:00
mert Messi 5 éve nem futott egy meccsen 4km-nél többet
Leo Messi, the best example of why you don't have to run a lot to be a top footballer. The Argentine footballer runs only 7'906 kilometres per match and he is one of the best players in the competition.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2455
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2023.04.24. 12:59:00

csababarca írta:
2023.04.24. 11:58:00
Amíg Busquets itt van, addig kezdő lesz.
Messi ugyanez lenne, ha jön fix kezdő lesz, formától függetlenül.
Én sem hiszem, hogy Xavi ki merné szedni a kezdőből véglegesen.
És akkor Messi + Busi középen egyszerre lenne a pályán. A másik 2 kp a fenekén fogja venni a levegőt minden meccsen 60. perctől, hogy ütközzön, labdát szerezzen, helyezkedjen, mert Messi 5 éve nem futott egy meccsen 4km-nél többet, Busi végsebessége meg Pique szintjén van. Pedr/Gavi/FdJ teljesen kilesz már ősz végére.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2023.04.24. 12:04:00

csababarca írta:
2023.04.24. 11:58:00
...
Ha elmegy, akkor nem marad kérdés. Ha meg marad, és lesz három épkézláb kp-nk, meg három épkézláb, valamire való támadónk, akkor szerintem Xavi rád fog cáfolni, és Busquets nem lesz kezdő a legkeményebb meccseken, sőt, nem lesz kezdő a meccsek nagyobbik felén, ha mindenki egészséges és jobban teljesít. :)
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Válasz küldése