Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.03.07. 11:03:30

Milyen érdekes hogy az év eleje arról szólt hogy milyen sok középpályásunk van, most meg nincs kit berakni egy bl nyolcaddöntő meccsére.
Bár furcsa lenne egy Barcánál hazai pályán de jelen körülmények közt lehet felállnék egy Piqué Umtiti Vermaelen belső védőhármassal, így a két szélen Alba és Roberto nyugodtabban segíthetne be a támadásokba. a 3 kp-s Rakitic-Busi, előttük Paulinho. elől Messi Suárez.
Így összességében egy plusz védőt raknék be, de így ezzel nyernék két szélsőt akik bátrabban mehetnének előre.
Kép
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3936
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.03.07. 10:46:17

MatsMessi írta:Piquét kéne berakni jobb futónak.....
Eddig olvastam. Zseniális meglátás. Jobb oldali futónak egy közel kétméteres, nehézkesen forduló játékos.
MatsMessi
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 362
Csatlakozott: 2015.05.24. 12:31:37

2018.03.07. 10:34:07

Piquét kéne berakni jobb futónak, Verma Umtiti meg középen. Kp-ra felmenne Robi Rakitic meg Busi mellé aztán a negyedik meg lehetne Dembelé. Vagy vissza 433-ra aztán Dembelé feljebb lép egyet.

Szerintem ez lenne a legjobb megoldás, csak akkor off lenne a jobb oldal, bár ha Dembelé ott lenne, akkor nem lenne annyira rossz.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.07. 08:17:46

Nero. írta:Semedo is amúgy... :roll: ez a gyerek állandóan sérült.
nem ez az első sérülése? :-k
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Makanaki
Jugador del Barça
Hozzászólások: 107
Csatlakozott: 2017.12.13. 21:26:49

2018.03.07. 05:31:00

Jó ötlet lenne SR-t középpályára tenni, de egy bal lábas játékost a jobb szélre nem biztos, Vidal pedig nem arravaló, hogy hátul visszazárjon. Nekem egy jó formában lévő Rafinha hiányzik most nagyon, ehelyett meg itt maradt egy Gomes meg egy Vidal meg egy Denis ... Sajnos egyre kevésbé bízom abban hogy EV megtalálja az ideális megoldást, képes a kezdőbe tenni Gomest és Vidalt vagy/és játszik Iniesta és Piqué is sérülten, ahogy Suárez is játszott ősszel súlytalanul.
„Ne bízz meg semmiben, ami gondolkodik, de nem látni, hogy hol tartja az eszét!”
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.07. 00:20:34

Nero. írta:
Kovbal88 írta:A Chelsea ellen a középpályán kell lennie, mert különben végünk, ha Gomes játszik. Senki más nem alkalmas arra, hogy súlyt adjon a középpályánknak csak ő.
Helyén meg játszon Digne, Vermaelen, Vidal nincs más lehetőség.
Ez a verzió még nem is jutott eszembe, de talán az összes közül a legjobb ötlet. Viszont akkor Vidalnak nagyon fegyelmezettnek kell lennie, vagy Vermaelen, aki asszem tolta a válogatottban a szélen.

Semedo is amúgy... :roll: ez a gyerek állandóan sérült.
Kár hogy Valverdének nem valószínű hogy eszébe jut :?

Ideje iCloudot törni, és megszerezni Valverde telefonját, hogy írjunk neki egy "égből jövő üzenetet" :D

Kár hogy már nincs Mascherano, most jó lenne oda, City ellen is jól tolta :(
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.03.06. 23:29:54

Kovbal88 írta:A Chelsea ellen a középpályán kell lennie, mert különben végünk, ha Gomes játszik. Senki más nem alkalmas arra, hogy súlyt adjon a középpályánknak csak ő.
Helyén meg játszon Digne, Vermaelen, Vidal nincs más lehetőség.
Ez a verzió még nem is jutott eszembe, de talán az összes közül a legjobb ötlet. Viszont akkor Vidalnak nagyon fegyelmezettnek kell lennie, vagy Vermaelen, aki asszem tolta a válogatottban a szélen.

Semedo is amúgy... :roll: ez a gyerek állandóan sérült.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.03.06. 21:32:37

A Chelsea ellen a középpályán kell lennie, mert különben végünk, ha Gomes játszik. Senki más nem alkalmas arra, hogy súlyt adjon a középpályánknak csak ő.
Helyén meg játszon Digne, Vermaelen, Vidal nincs más lehetőség.
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.06. 17:52:02

zola8787 írta:Szerintetek lesz esélye bekerülni a válogatott kezdőjébe jobb hátvédként?
Gondolom az nem lesz kérdés, hogy keret tag lesz-e, de kik lehetnek majd a vetélytársai? Odriozola, Carvajal?
Én örülnék a legjobban ha kint lenne a vb-n, de kerettag is régen volt már. Carvajal és Odriozola is előtte volt mostanában Lopeteguinél. Esetleg még Azpilicueta is szóba jöhet ott, de talán őt előzi azért a sorban. Mindenesetre én nagyon drukkolok neki. [-o<
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.03.06. 15:42:04

zola8787 írta:Szerintetek lesz esélye bekerülni a válogatott kezdőjébe jobb hátvédként?
Gondolom az nem lesz kérdés, hogy keret tag lesz-e, de kik lehetnek majd a vetélytársai? Odriozola, Carvajal?
Én már csak azért is kivinném mert több poszton is bevethető. De amúgy is őt meg Carvajalt vinném, Odri nak van még ideje, még csak idén robbant be, nagyon fiatal.
Kép
Avatar
senkialfonz40
Capitá del Barça
Hozzászólások: 757
Csatlakozott: 2009.06.22. 19:46:19
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.06. 15:35:59

BarcafanTomee írta:...
Nagyjából egyetértek, de nekem még mindig hiányzik belőle egy adag csibészség, azzal lenne az igazi!!! De idővel hátha az is megjön... :D
" Lionel az után a futballista után kapta a nevét, aki szerintem minden idők legnagyobb játékosa, és az én példaképem. Remélem, úgy fog majd játszani, mint az apja, mert úgy, mint Messi lehetetlen." Antonio Cassano
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.06. 15:09:21

Ebben a szezonban ő a legjobb formában lévő spanyol jobb hátvéd, szóval bőven meglesz rá az esélye.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.06. 14:58:23

Szerintetek lesz esélye bekerülni a válogatott kezdőjébe jobb hátvédként?
Gondolom az nem lesz kérdés, hogy keret tag lesz-e, de kik lehetnek majd a vetélytársai? Odriozola, Carvajal?
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.02.22. 18:21:23

Hihetlen az ő pályája eddig. Én is, és szinte mindenki itt a fórumon temette a srácot, aztán a PSG ellen hős lett.

Kihagyhatatlan a csapatból jelenleg, és ha nem is egy Iniesta kaliber, de érti a játékunkat, van benne lendület és bátorság. A hozzáállása meg példamutató, nagy culé, biztos vagyok benne, hogy előbb utóbb kapitány lesz belőle. Szükségünk van az ilyen tipusú Masiás fiatalokra.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.22. 17:38:40

Örülök hogy hosszabbított! =D>

Szimpatikus nyilatkozat tőle, amelyben kitér a Alenara is:
"Én már régóta itt vagyok. Számtalan csodálatos pillanatot éltem át ebben a Klubban. Mindig emlékezni fogok arra a pillanatra, amikor debütáltam a felnőtt csapatban, és a fordításra, amit a PSG ellen vittünk véghez a Bajnokok Ligájában. Ezekre a pillanatokra életem végéig emlékezni fogok."

"Szeretném követni Iniesta és Messi példáját, akik egész karrierjüket a Barcelonában játszották le. Hatalmas boldogság lenne, ha itt fejezhetném be a karrieremet, ahol el is kezdtem."

"Voltak ajánlataim más klubok részéről, de én itt akartam maradni. Remélem, hogy nem ez volt az utolsó szerződésem, amit a Barçával kötöttem most."

"Amikor a Barça 'B'-ben voltam, nagyon sok jó játékos alkotta a felnőtt csapatot. Akkor azt gondoltam, hogy soha nem lesz rá lehetőségem, hogy velük játszhassak. Mindig keményen dolgoztam, hogy mégis elérjem azt."

"Carles Aleñá van most az én helyzetemben: ő a 'B' csapat nagy alakja. Ha csatlakozik a felnőttekhez, biztos vagyok benne, hogy hatalmas segítségünkre lehet. Ő egy nagyon mabíciózus játékos, akit számtalan más klub is figyelemmel követ."

"Tisztelem Guardiolát. Luis Enrique felé azonban nagyobb tiszteletet érzek, mert ő bízott bennem, lehetőséget adott nekem, hogy a Barcelonában játszhassak.Nagyon hálás vagyok Luchónak, mert mindig bízott bennem, és lehetőségekkel növelte önbizalmamat, hogy alkalmas vagyok az első csapat tagságára."

"Egész jó pillanatban vagyunk jelenleg, nem úgy, mint ahogy a szezon kezdetén elképzeltük azt. A Ligában vezető helyen állunk, harcban vagyunk a Bajnokok Ligájában, és Spanyol Kupa-döntőt játszunk. Ugyanakkor jelen pillanatban, egy kis fáradtság érződik rajtunk."

"Személy szerint, az a legnehezebb számomra, ha a meccset a padról vagy televízióban vagyok kénytelen nézni. Mindig azon vagyok, hogy a csapat fontos tagjaként a pályán tudjak segíteni a társaimnak és a Csapatomnak."

"A Girona jelenleg fantasztikus formában van, ami azt jelzi előre, hogy nem lesz könnyű dolgunk ellenük szombaton este."

"A példaképeim Messi, Iniesta, Xavi és Puyol. Lépésről-lépésre kívánok haladni előre, hogy hozzájuk hasonlóan, Barcelonában fejezhessem be a karrieremet."

"Nem áll szándékomban elkedvetleníteni a fiatal játékosokat, de el kell mondanom nekik, hogy a sikerhez vezető út nem könnyű, és ha célhoz akarnak érni, akkor keményen kell dolgozniuk és türelmesnek kell lenniük."

"Még mindig élénken él bennem a Paris Saint-Germain elleni küzdelem. Nagyszerű pillanata volt eddigi pályafutásomnak, és nagyon boldogan emlékszem rá vissza."

"Vannak olyan játékosok, akik elfogadják más klubok által felajánlott szerződést, és elhagyják Barcelonát. Én erre sosem gondoltam, pedig volt számos ajánlatom. Ez életem Klubja. Az otthonom.

Forrás:Blaugrana.hu"
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2018.01.21. 22:55:53

Vissza a kp-ra!!
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2018.01.19. 14:32:14

Örülök a hosszabbításának, ő pótolhatatlan a jelenlegi keretből :)
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.19. 11:51:17

Erre a szezonra egy egész korrekt játékos lett, most az Espanyol ellen is abszolút húzóember volt.
BarcafanTomee írta:Még ha Valverde feltolná egy sorral feljebb minden teljesülne. Ő azzal indokolja, hogy vele jobban ki tudják hozni a labdát. De én akkor is beépíteném Semedót, szerintem jól indult ő és képes lenne megoldani a posztot.
Szerintem azért hosszabb távon ki fog jönni, hogy Semedo védő, Robi pedig nem. Most még Robi jobb választás, mert jobban megvan nála az összhang a csapattársakkal, de 1-2 éven belül ha Semedo megszokja a Barcát, szerintem ő lesz a kezdő, Robi játékpercei pedig megoszlanak majd a középpálya és a jobbhátvéd pozíció között.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
Lilfish
Jugador del Barça
Hozzászólások: 177
Csatlakozott: 2004.10.08. 08:45:22
Tartózkodási hely: Na'Conxypán

2018.01.19. 11:18:27

Végre úgy tűnik kezdenek normális kivásárlási árakat is beletenni, már ha igaznak bizonyul a 400 mill EUR, Piquenél is az 500 már valami, na nem mintha az ő szerződésébe nagyon kéne :)
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.19. 11:16:48

A mi OldalRobink is hosszabbított 2022-ig:

https://www.fcbarcelona.com/football/fi ... elona-2022

Jó ég, de rég hívtuk így. :D Egyetlen reménye a La Masiás gyerekeknek. Ki gondolta volna, hogy eljut odáig, hogy nem is fix kezdő, de simán alapember lesz belőle.

Még ha Valverde feltolná egy sorral feljebb minden teljesülne. Ő azzal indokolja, hogy vele jobban ki tudják hozni a labdát. De én akkor is beépíteném Semedót, szerintem jól indult ő és képes lenne megoldani a posztot.

Neki is 500 milla lesz a kivásárlási ára, mint Piquének, csak Messinek van nagyobb (700).
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.19. 05:50:56

Nagyon helyes, hogy azok a játékosok, akik jobbaknak bizonyultak, mint amit a Club a szerződéskötéskor kinézett belőlük, azok új, előnyösebb szerződést kapnak. A baj csak az, hogy ez fordított esetben malusként nem működik, mert nem ilyen szerződéseket kötünk. Pedig lehetne tudni, hogy minden igazolás esetében van kockázat.
Grimaldo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2013.01.20. 19:26:59

2018.01.16. 18:30:21

Szerintem meg ő a mi emberünk erre a posztra ,védekezésben nyilván nem világklasszis ,de Semedonal jelenleg mindenképp jobbnak tartom ebben is ,azért pl El Classicon nem igen vitték el mellette egy az egyben ,csak amikor ketten jöttek.Plusz ami miatt nagy kincs a támadójátéka ,nagyon jól érzi a beadásokat és fontos meccseken jönnek is a gólpasszai (ATM,RM)
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.15. 20:31:20

Az első az egyértelműen Paulinhóé volt, a második gól előtt lemaradt Juanmiról, aztán javította volna a hibáját, de szerencsétlenül ért bele, azért lehet okolni, az első gólért semmiképp sem.
Tromort77

2018.01.15. 19:45:37

Nem védő és sosem lesz az. Megoldja a pozíciót, mert egy intelligens játékos aki átlátja a játékot, de sosem lesz neki természetes a hátvéd pozíció. Vannak olyan beidegződések, ösztönök amik nem tanulhatóak. Egész életében másra edzett. Nagyon egyszerű példa, de egy igazi védő sosem áll meg ameddig a labda a hálóban nincs. Nála, ez nem így van. Hiányoznak alapvető mechanizmusok amiket nem fog megtanulni már. Ezek akkor jönnek ki igazán amikor utolsó emberként kell védekeznie a tizenhatoson belül. Egyszerűen nem tudja, hogy mit csináljon. Egy védő aki egész életében a tizenhatoson belül van az nem fog berezelni. De ő igen, mert nincs hozzászokva. Ezért nem elég határozott és így könnyen verik meg a tizenhatoson belül. Pedig amúgy képes határozott védő munkára is, csak a kapu közelében ez megszűnik nála. Játszhat ő ott még évekig, biztos javulni fog, de az alapokat már nem lehet beleépíteni a játékába.

Viszont pont ezért olyan jó az előre játékban, mert középpályásként gondolkozik. Meg mer húzni egy-egy cselt, meg mer indulni. Pedig a szélső hátvéd pozíció nem az, ahonnan a kockáztatást várná az ember. Ezért működik annyira jól előre fele. Valamit valamiért.

De visszatérve a védő munkájára. Pique elég sokat van kritizálva, de én részben neki tulajdonítom, hogy Pique néha rosszabbul szerepel. Rengetegszer két védő helyett kell dolgoznia és sokkal nagyobb területet kell levédekeznie amihez nincs meg a sebessége. A másik oldat Alba vagy adott esetben Digne remekül tud kisegíteni. Mind a kettő simán behúzódik a tizenhatoson belülre és szerel ha kell. Ez Serginél nem így van.

Hosszútávon Semedo az út szerintem. Még sokszor nagyon idegen neki terep de nekem eddig Alba első szezonját hozza. Csak Alba többet szerepelt anno. De ő is bizonytalanul kezdett, de azért látszódott rajta, hogy mire képes.

A Chelsea ellen nem lesz Semedo eltiltás miatt, pedig szívesen megnéztem volna úgy a csapatot, hogy 4-4-2ben Sergi van előtte.
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.15. 19:30:52

Nero. írta:Csak szerintem volt övé mindkét gól? Én továbbra se érzem megoldott egyenletnek a jobbhátvéd kérdést.
Nem a gyereket akarom zrikálni (továbbra se ez az eredeti posztja és soha nem is lesz), vannak itt a szélén is jó meccsei meg komoly megoldásai, de jobban orulnek ha visszamenne a kpra.
Én az első gólért nem venném elő, ott Juanmi volt az ő embere, Paulinho meg kávézgatott védekezés helyett, ráadásul érdemben neki lett volna esélye a Willian José ellen fejpárbajban is. A másodiknál valóban csúnyán megverték, de megvolt az esély a javításra, de peches is volt, hogy bepattant róla.

Összességében szerintem többre megyünk vele jobbhátvédben (legalábbis egyelőre), mint Semedoval. A labdakihozatalban jelentős a különbség amikor Robi játszik. Ráadásul ő kevesebbet hibázik, mint Semedo, bár igaz a portugál legtöbbször javítja is a hibáját. Nekem tetszik így poszton a percek eloszlása. A középpálya telítettsége és a jobbhátvéd piac pangása miatt szerintem pár évig megragad a jelenlegi posztján, de ki tudja.
Válasz küldése