Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
Varatrix
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4857
Csatlakozott: 2007.12.26. 14:18:11
Tartózkodási hely: Böpö

2016.02.29. 15:35:52

palesz77 írta:
Nem bántani akarok ezzel senkit, meg nyilván egy ilyen nem mutatja pontosan, hogy mit is rakott le a pályán.. Csak nekem komolyan tök fura, hogy olyan szinten megváltozott a megítélése, hogy olyat még nem is láttam kb. Ami tavaly alibi meccs volt, az idén kiegyensúlyozott és megbízható lett.. Régebben fel volt hozva, hogy csak a biztosra megy, az elmúlt 3 hónapban volt talán 1-2 kiugratása, de ez fel sincs hozva most. Kicsit érdekes nekem ez, de hát ilyenek a drukkerek.. :D

Mindenesetre bajom nincs vele, de én továbbra sem érzem úgy, hogy ő meg fog ragadni valaha nálunk a kezdőben - a középpályán legalábbis. Nyilván ezt úgy értendő, hogy ha ezt a teljesítményt hozza majd, és nem fejlődik tovább. Ha ilyen lasztikat fog szórni 1-2 meccsenként - komoly párharcok során is -, akkor még akár lehet is belőle meghatározó játékos, mert amúgy nagyjából rendben van a srác, de a megbízhatósága ellenére támadásban nem mutatkozik meg annyira a zsenije.. Most is 1 olyan passza volt, ami veszélyt teremtett, azt is a jobbhátvéd helyéről adta be - oda mondjuk tökéletes lenne szerintem, de ezt már megbeszéltük párszor itt. Én meg azért bízok benne, hogy mostantól nem lesz elég a jó mezőnymunka egy középpályásnak nálunk ahhoz, hogy évekig a kezdőben ragadjon..
Nem az előző egy-két hónap mérvadó mert Arda óta fele annyit játszik, mint az őszi szezonban, amikor valóban zseniális volt, hő és passz térképektől függetlenül. Akkor azért olyan cikkek jelentek meg vele kapcsolatban hogy: " Az idény igazolása... Az eltiltás nagy nyertese..." egyszerűen bizonyított.

Azóta pedig inkább a másik " hát ilyenek a szurkolók" jelenség lépett életbe. Hogy Arda a nagy név tökmindegy mit csinál neki kell játszania. Ha bármelyik nem frissen igazolt játékos csinálná amit most ő, akkor nagyobb lenne a fölháborodás. Ez maximum annyiban érthető hogy "aklimatizálódnia kell" , de játsszon a jobb.

Roberto jobban meghálálná Arda játékperceit....
Kép
"Gavi egy porszívó hangja egy másnapos reggelen. Egy sirály, aki ellopja a halat, amikor már a zsinóron tekered. A villám, amit nem lehet megállítani. Egy vuvuzela a nagymamád temetésén. "- Javier Aznar
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.02.29. 15:10:25

Na, kis tippjáték.. :D Találjátok ki, melyik képen melyik szezonból voltak meccsei. A 4-ből 2 képen idén tolta - a többség szerint jól -, a másik 2 meccse után pedig "be volt találva".
1 - 2 - 3 - 4

1: 15/16 - Roma; 2: 14/15 - Apoel; 3: 13/14 - Getafe; 4: 15/16 - Sevilla
Nem bántani akarok ezzel senkit, meg nyilván egy ilyen nem mutatja pontosan, hogy mit is rakott le a pályán.. Csak nekem komolyan tök fura, hogy olyan szinten megváltozott a megítélése, hogy olyat még nem is láttam kb. Ami tavaly alibi meccs volt, az idén kiegyensúlyozott és megbízható lett.. Régebben fel volt hozva, hogy csak a biztosra megy, az elmúlt 3 hónapban volt talán 1-2 kiugratása, de efelett átsiklik szinte mindenki. Kicsit érdekes nekem ez, de hát ilyenek a drukkerek.. :D

Mindenesetre bajom nincs vele, de én továbbra sem érzem úgy, hogy ő meg fog ragadni valaha nálunk a kezdőben - a középpályán legalábbis. Nyilván ezt úgy értendő, hogy ha ezt a teljesítményt hozza majd, és nem fejlődik tovább. Ha ilyen lasztikat fog szórni 1-2 meccsenként - komoly párharcok során is -, akkor még akár lehet is belőle meghatározó játékos, mert amúgy nagyjából rendben van a srác, de a megbízhatósága ellenére támadásban nem mutatkozik meg annyira a zsenije.. Most is 1 olyan passza volt, ami veszélyt teremtett, azt is a jobbhátvéd helyéről adta be - oda mondjuk tökéletes lenne szerintem, de ezt már megbeszéltük párszor itt. Én meg azért bízok benne, hogy mostantól nem lesz elég a jó mezőnymunka egy középpályásnak nálunk ahhoz, hogy évekig a kezdőben ragadjon..
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.02.29. 12:07:01

Kissé gyengébben kezdte tegnap a meccset, de aztán folyamatosan javult. Mindent összevetve jobb meccse volt, mint bárkinek a kp-n Busquetset leszámítva, a lehozatala pedig kimondottan destabilizálta a kp-t.
Nem egyszerű Rakitic posztját ellátni, hiszen rengeteg futást igényel és nem lehet annyit elvárni egy olyan játékostól, akinek ez az első felnőtt szezonja, amikor rendszeresen játszik is. Amit megfigyeltem, hogy amennyiben erősödik még, nagyon passzolhat neki Rakitic feladatköre, hiszen kell hozzá védekezés, támadás és mindenek felett taktikai fegyelmezettség. SR ezen a poszton néha kicsit skizofrén játékot nyújt még, innen is jönnek a ki nem kényszerített hibák. Kicsit talán elfáradt fejben is, hiszen nem kis nyomás nehezedik rá: eddig nem is játszott, most nem elég, hogyjátszik, de !3! posztra ő az elsőszámú csere, miközben további 2-3 posztra beugró szükség szerint. Nem emelkedik annyira ki, mint szezon elején, de egy jó közepeset mindig hoz. Tegnap pl volt egy gólt érő beívelése, ha jól emlékszem.

Sokan amúgy azt írják, hogy nem lesz jó kezdőnek hosszú távon. Nos, ezzel vitatkoznék. Rakitictól szerintem elsősorban rutinban és teherbírásban marad el, de ebből a szempontból bepótolhatja az elmaradását 1-2 év alatt.
A Fifa egy szégyen
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.27. 23:23:22

Csak a szokásos. 8)
Az első gól leginkább az ő érdeme. Neymar góljánál amúgy a gólpasszt ő jegyzi, még ha nem is sok köze volt az akcióhoz.
Mellesleg sztem a legtöbb szerelés is az övé, bár most nincs stat, ami alátámassza.
A Fifa egy szégyen
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.27. 23:14:02

Gönyörű volt

Sokszor adunk olyan gólpassz előtti passzokat, amelyek sokkal nehezebben kivitelezhetőek, mint maga a gól vagy a gólpassz, mégsem jelzik sehol, de nagyon fontosak.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.01.24. 15:57:29

palesz77 írta:Eszméletlen milyen jól védekezik, remélem még sokszor fogom látni jobbhátvédként az évek során.. :D
Gyönyörű ezt látni. :cry: :mrgreen:
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.24. 15:01:04

Eszméletlen milyen jól védekezik, remélem még sokszor fogom látni jobbhátvédként az évek során.. :D
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.21. 16:02:05

Szerintem védekezésben igenis odatette magát, a meccs elején is bekezdett az Athletic, és a második félidőben is többet támadtak, még ha lövésig el sem jutottak sokszor, bár ez megint a védelem érdeme. Érdemes ránézni Busi statisztikájára is, sokat elmond arról, hogy mennyi dolguk volt, éppen emiatt nem ekézném, hogy nem ért fel a támadásokkal. Azt se tudjuk, hogy a hiányzók tudatában milyen szemléletben küldte fel őt, illetve az egész csapatot Lucho. Ha itt van Messi és Suarez, sokkal többet birtokoljuk a labdát, sokkal több idő van felérni a csapatnak, Neymar is sokszor eltűnt, Arda is igen keveset mutatta magát, én ezen a meccsen amiatt, hogy nem ért fel sokszor nem ekézném, még Alves is látványosan kevesebbet lófrált elől, mint egy átlagos meccsen.
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7360
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.01.21. 14:31:20

palesz77 írta: És azzal is egyetértek, hogy mostanság szinte mindig dícsérve van, bárhogy játszik. Állítom, ha mostani mezben lejátszanánk tavalyi vagy tavaly előti meccseket, akkor is magasztalva lenne Robi. Nem mintha ez baj lenne, csak az akkoriak tükrében vicces. Szerintem év elején volt a legjobb, főleg jobbhátvédként, aztán középpályán kicsit kitartott a lendület, azóta meg nem sokkal jobb, mint tavaly volt, de emiatt már az egekbe van emelve sokszor.. :D
Kicsit féltem, hogy kapni fogom a savat, de akkor úgy látszik nem csak én látom így. Legközelebb hasonló helyzetben Adrianonak kellene kezdenie, ezt a meeccs előtt is tartottam. Attól, hogy több poszton is kipróbálja LE még nem lesz jó. A kp és jh pozíció rendben, a többit el kell felejteni. Mind támadásban, mind védekezésben gyengén muzsikált. Ezzel nincs gond, nem is ott kell játszania, de érzésem szerint már a legtöbben átestek a ló másik oldalára és sokszor indokolatlanul nagy hype-ot kap.
Amíg az igazi pozíciójában, hoz egy jó teljessítményt nem lesz gond. Nem tartom valószínűnek, hogy valaha is stabil kezdő lesz, ahhoz még nagyobbat kellene ugrania, de 12.-13. játékosnak rendben lehet.
Forca Barca!!!!
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.21. 11:23:17

mess2009 írta: bocs, ha illetéktelenül ide piszkítok: legalább akkor ne bántsátok Mathieut amikor nem is játszott :mrgreen: amúgy pedig a hasonlatodnak nincs köze a valósághoz. netán nem kevered Alvessal?
Valamit félreértettél. Mathieu átlagos teljesítményéhez hasonlítom(ami kb 2 gólt jelent róla meccsenként) a bal oldalon. Még mindig sokkal nyugodtabb vagyok egy komoly meccsen egy ilyen SR produkcióval, mint Mathieu átlagos meccsével.
A Fifa egy szégyen
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2016.01.21. 11:18:18

visca el barca írta:ez jó játék lett volna? ugye csak vicceltek? :D se egy elfutás, se semmi. hátul simán zavarba hozták amikor csak akarták. érezhető volt, hogy mindig a jobb lábát akarja használni, néha elég körülményes volt ahogy próbált szabadulni a labdától
És furcsa módon mégis akkor kaptunk gólt, amikor már nem volt pályán, a jobbhátvédünk viszont remek gólpasszt adott az ellenfélnek. Na ezt add össze :)
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.01.21. 11:11:22

Normandia írta:
visca el barca írta:ez jó játék lett volna? ugye csak vicceltek? :D se egy elfutás, se semmi. hátul simán zavarba hozták amikor csak akarták. érezhető volt, hogy mindig a jobb lábát akarja használni, néha elég körülményes volt ahogy próbált szabadulni a labdától
+1.:-D
Nagyon adom, amit írsz. Néha SR-el kapcsolatosan mostanában azt érzem, hogy bármit csinál az jónak van ítélve. Ez a meccs sem az ő meccse volt, igaz nem is az ő posztja.
Teljesen egyetértek, én sem éreztem olyan kiugróan jónak SR-t tegnap, volt pár szebb megmozdulása, és még mindig inkább raknám be őt, mint Matyit balbunkóba ezentúl, de inkább amondó vagyok, hogy kell egy csere oda, mert SR elég kényellmetlenül mozgott ott sajnos - pedig előző meccsen bizakodó voltam. Egy szép megmozdulása volt támadásban, a "gólpassza", de az is azért, mert 2-en akkora hibát vétettek közben, hogy el se hittem..

És azzal is egyetértek, hogy mostanság szinte mindig dícsérve van, bárhogy játszik. Állítom, ha mostani mezben lejátszanánk tavalyi vagy tavaly előti meccseket, akkor is magasztalva lenne Robi. Nem mintha ez baj lenne, csak az akkoriak tükrében vicces. Szerintem év elején volt a legjobb, főleg jobbhátvédként, aztán középpályán kicsit kitartott a lendület, azóta meg nem sokkal jobb, mint tavaly volt, de emiatt már az egekbe van emelve sokszor.. :D
mess2009 írta:amúgy pedig a hasonlatodnak nincs köze a valósághoz. netán nem kevered Alvessal?
mathieu balhátvédként sajnos javarészt hasonló meccseket hoz le, mint Alves tegnap - jó, annyira talán nem vészes, de nem sokkal jobb. Éb és föld a különbség, amikor középhátvédet játszik.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2016.01.21. 11:02:14

noname írta:
visca el barca írta:ez jó játék lett volna? ugye csak vicceltek? :D se egy elfutás, se semmi. hátul simán zavarba hozták amikor csak akarták. érezhető volt, hogy mindig a jobb lábát akarja használni, néha elég körülményes volt ahogy próbált szabadulni a labdától
Hát Mathieu átlag meccséhez képest ez egy aranylabdás produkció volt. :wink:
bocs, ha illetéktelenül ide piszkítok: legalább akkor ne bántsátok Mathieut amikor nem is játszott :mrgreen: amúgy pedig a hasonlatodnak nincs köze a valósághoz. netán nem kevered Alvessal?
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.01.21. 10:48:25

visca el barca írta:ez jó játék lett volna? ugye csak vicceltek? :D se egy elfutás, se semmi. hátul simán zavarba hozták amikor csak akarták. érezhető volt, hogy mindig a jobb lábát akarja használni, néha elég körülményes volt ahogy próbált szabadulni a labdától
Hát Mathieu átlag meccséhez képest ez egy aranylabdás produkció volt. :wink:
A Fifa egy szégyen
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.01.21. 10:45:29

visca el barca írta:ez jó játék lett volna? ugye csak vicceltek? :D se egy elfutás, se semmi. hátul simán zavarba hozták amikor csak akarták. érezhető volt, hogy mindig a jobb lábát akarja használni, néha elég körülményes volt ahogy próbált szabadulni a labdától
+1.:-D
Nagyon adom, amit írsz. Néha SR-el kapcsolatosan mostanában azt érzem, hogy bármit csinál az jónak van ítélve. Ez a meccs sem az ő meccse volt, igaz nem is az ő posztja.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.01.21. 10:39:53

ez jó játék lett volna? ugye csak vicceltek? :D se egy elfutás, se semmi. hátul simán zavarba hozták amikor csak akarták. érezhető volt, hogy mindig a jobb lábát akarja használni, néha elég körülményes volt ahogy próbált szabadulni a labdától
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.20. 23:21:17

Azért megmutatta, hogy itt is tud jó játékot hozni, pedig próbára volt téve védekezésben, előre nem is mentünk annyira, mint máskor, de nem is biztos, hogy maradt volna ereje.

Luis Enrique: "Sergi Roberto? He's very talented, has a good technique, but today we saw he's also physically strong."


Sergi Rorberto vs Athletic Bilbao:

-88,9% passing
-3 interceptions
-3 clearances
-3 recoveries
-1 tackle
-1 foul
Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.01.19. 19:53:59

nzxtpo írta:Mr. Versatile
1-2 szezon és elnöki poszton is megfordul. :mrgreen:
Avatar
nzxtpo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2012.08.20. 18:12:58
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg, Győr

2016.01.19. 19:39:07

Kép
"I learned all about life with a ball on my feet." - Ronaldinho
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.01.18. 20:04:12

zola8787 írta:Hisztek a reinkarnációban? Szerintem hasonló természetfeletti erővel Xavi átadta tudását Robinak :mrgreen:
Xavi Katarban a Tv-je elött Barca meccsek alatt 8)
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.01.18. 19:58:36

zola8787 írta: Pár Chelsea sztár elég gyenguskám játszik :mrgreen:
Hát onnan max fabregastól tudott skill-t nyúlni meg Hazardtól. :D
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.18. 19:42:39

TripleH írta:
zola8787 írta:Hisztek a reinkarnációban? Szerintem hasonló természetfeletti erővel Xavi átadta tudását Robinak :mrgreen:
Szerintem a space jam űrmanó trükkre gondolsz. :D :D :D
Pár Chelsea sztár elég gyenguskám játszik :mrgreen:
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.01.18. 19:10:07

zola8787 írta:Hisztek a reinkarnációban? Szerintem hasonló természetfeletti erővel Xavi átadta tudását Robinak :mrgreen:
Szerintem a space jam űrmanó trükkre gondolsz. :D :D :D
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2016.01.18. 19:03:20

TripleH írta:Adja el a jó fene, ilyen képességű játékost akit szinte bármilyen posztra belehet rakni nem találnánk mégegyet. :D Pedig 1-2 éve egy zacskó szotyira elcseréltem volna. :D
Nyugi én sem akarom eladni, csak arra akartam utalni, hogy ma mennyit számít a marketing egy játékos igazolásnál
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2016.01.18. 19:00:57

Hisztek a reinkarnációban? Szerintem hasonló természetfeletti erővel Xavi átadta tudását Robinak :mrgreen:
Válasz küldése