Sergi Roberto

Ki hogy teljesített legutóbb? Ki milyen formát mutat, kik a kedvenceid? Mondd el itt! - Az első csapat játékosai, a La Masia, a vezetőedző és a régmúlt csillagai kapnak itt helyet.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2016.09.02. 18:05:15

Ironizált recrea szerintem, de mindegy. :D
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.09.02. 17:49:58

Látom most a károgók aktuális szövege az h lassú. Érdekes módon valahogy mégis mindig odaér, ahova kell. Nincs olyan gyors mint Alba vagy Alves 6 éve, de annál az Alvesnél, akit az utóbbi 2-3 évben láttunk egy fokkal se marad el, csak épp helyezkedni is tud, amit Alves pl védelemben sose tudott. Az utóbbi időben megszokott szélsőinktől elmarad a sebessége, de csak pár nevet említenék, akik kezdők voltak és sebességben egy fokkal se voltak jobbak: Abidal, Gio van Bronchorst, PUYOL(aki ne emlékezne ő szélsővédő volt eleinte csak középen hatékonyabb volt az önfeláldozása minden esetben). Sztem nem is jó, amikor mindkét oldalra van 1-1 futóbolond. Pl Sergi alighanem már több fejpárbajt nyert idén, mint Alves tavaly egész szezonban. Mindig is valamilyen szintű antiszimmetria híve voltam. Egyik oldalra jobb egy intelligensebb szélső a másikra mehet Alba. :lol:
A Fifa egy szégyen
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2016.09.02. 17:29:37

recrea írta: Mi lenne, ha nem lenne ilyen lassú? :roll:
Akkor a fiatal Dani Alves lenne. :mrgreen: De egyébként én nem hittem, hogy ennyire patent lesz a gyerek, 2 éve itt már mindenki a vérbe kívánta el. :D
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2016.09.02. 16:53:27

Alfa írta:A legnagyobb 8)
Mi lenne, ha nem lenne ilyen lassú? :roll:
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.09.02. 16:31:13

FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2016.08.29. 15:48:48

Bob_Marley írta:Őt bárhova belehet tenni, mert magas a játékintelligenciája. Nálam az alap posztja kp lenne, de a labdabiztonságát itt is maximálisan kilehet használni. Robbanékonyság egyedül, ami hiányzik belőle a jhv poszthoz, de mással ezt kompenzálja.
Én ezzel vitatkoznék. Ha a középpályát vesszük, akkor inkább Busi helye lenne amiben el tudnám képzelni. A játékintelligenciájával nincs baj, ezt én sem vitatom, ugyanakkor valamivel többet kellene mutatnia, mint azt teszi. Itt nem arról van szó, hogy szórja a gólpasszokat, Ini helyére pedig szerintem alkalmatlan. Meg lehet nézni Rakiticet, aki nincs Xavi magasságokban játékintellingencuia és labdabiztosság tekintetében és nagy feladata van védekezésben, ugyanakkor támadásokban, támadásépítésben rengeteget ad a csapatnak. Ezt Robi nem nagyon tudja hozni, főleg, hogy így el vagyunk eresztve kp-n.
Ellenben jh-ként tökéletes. A védőmunkája nagyon jó, a labdakihozatalokban remek és jól érzi mikor lehet fellépni támadásokhoz, a belőtt, beadott labdái pedig rendre embert találnak.
Jobb bekként tökéletes, szerintem nem kívánhatnánk jobbat. Azt hiszem palesz írta, hogy ha nem nálunk játszana, a fél fórum nem Bellerínek mellett kardoskodna, hanem őt akarnák. (nem megbántva ezzel senkit)
Viszont nagy kérdés vele kapcsolatban, hogy ezt a szintet fent tudja-e tartani. Én csupán ettől félek. Ha hasonlót hoz, mint eddig, nem hiszem, hogy annyira meg fogjuk érezni Dani hiányát, mint azt gondoltuk.
Forca Barca!!!!
Gareth Tello
Az Év fórumozója 2013
Hozzászólások: 5728
Csatlakozott: 2012.03.03. 19:01:12
Tartózkodási hely: Budapest

2016.08.29. 14:42:31

Sergi Roberto vs Athletic Club (A) 28/8/16
http://drive.google.com/file/d/0B3LH6d_ ... RFUkE/view" target="_blank
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.08.29. 01:06:08

Őt bárhova belehet tenni, mert magas a játékintelligenciája. Nálam az alap posztja kp lenne, de a labdabiztonságát itt is maximálisan kilehet használni. Robbanékonyság egyedül, ami hiányzik belőle a jhv poszthoz, de mással ezt kompenzálja.
Kép
Kép
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.08.28. 23:56:07

Ez a gyerek meccsről meccsre jobb.. Már egy rangadót is letolt szinte hiba nélkül, hátul is jó, de amit támadásban ad.. Ilyen labdabiztos jobbhátvédet szerintem egyet se tudnék mondani jelenleg a piacon. Mindegy, hogy passzolni vagy cselezni kell, nem is izgulok, hogy megoldja-e, mert tudom, hogy úgyis meg fogja. Ma meg még olyan megindulásokkal is megspékelte a napi teljesítményét a végén, hogy csak lestem. Hatalmas húzás volt Luchotól, hogy betette jobbhátvédnek, a mostani meccsek után meg engem senki nem fog meggyőzni, hogy ő nem ide lett teremtve.. :mrgreen:
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.08.28. 22:59:48

Ma is baromi jól játszott. A középre, laposan belőtt labdái még mindig baromi pontosak, igaz ma ebből az ellenfél játékstílusa miatt nem volt túl sok. Viszont -helyette- a szólói élményszámba mentek 8) . Hihetetlenül magabiztos, csak így tovább =D> .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
ntibi67
Capitá del Barça
Hozzászólások: 611
Csatlakozott: 2013.06.16. 12:01:52

2016.08.23. 20:12:55

Azt hiszem Alves első szezonjában bajnokin 11-12 gólpasszt adott
Van egy olyan érzésem,hogy SR idén ezt túlszárnyalhatja
Ehhez nagyban hozzájárulhat hogy úgy látom,Messi elfogadta,hogy már jobbszélen nem Alves a játszőtársa.
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2016.08.20. 19:06:44

Elképesztően érzi ezeket a középre, laposan belőtt labdákat. 3-4 ember köze is olyan pontosan adja be, hogy öröm nézni. Csak az első félidőben volt 5-6 ilyen labdája. Parádés -mint mindig- =D> .
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2016.08.15. 14:31:59

Egy kis elemzés a tegnapihoz.

Ugyebár most egy kimondottan erős csapat ellen kellett lenyomjon 90 percet.
Kezdeném pár negatívummal: még sokat kell fejlődjön abban, hogy mozog be üres területre, nem olyan könnyen megjátszható, mint Alves. Volt pár apróbb hiba: rossz passz v hasonló, de egyikből se lett baj. Ezutóbbit arra fognám h előszezon van még, Busquets pl rémesen játszik. Sebességben elmarad a csúcs Alvestől, ez egyértelmű.

Pozitívumok:
1. 90 percnyi jó játék. Eddigi meccsein is rengeteget hajtott, de a 60-70. perc környékére ő is és Rakitic is kifúlt. Most nem. Még a 85. percben is sprintelt gond nélkül.
2. Helyezkedés védelemben. Alves ebben mindig gyenge volt, Vidal meg rémes. SR ellenben valahogy mindig ott volt, ahol kellett, számos alkalommal állított meg egy belépővel vagy fejessel támadást. Egyszer futottak majdnem el mellette, de ott is tartotta a lépést az ellenféllel és szorította ki. Tud védekezni!
3. Az, hogy mennyit van játékban. Megfigyelhető, hogy az újakat sokszor nem játszatják a többiek, mert még nem bíznak bennük. Ezzel szemben tegnap a legtöbbet Mascheranonál, majd utána SR-nél volt a labda. SR-nél, 6,5 perc, összehasonlításként: Mathieu+Digne összesen 5,5 perc. Bíznak benne a társak. Bátran játszatják és ez nagyon fontos.

Egy ilyen meccs után jobb, ha befogja a száját a sok károgó. Rengeteget volt játékban, voltak remek megmozdulásai, nagy hibái nem voltak. Még a legtöbb csel is az övé holtversenyben Messivel.

Máskor mindig a szélsővédőink miatt kellett aggódni minden meccsen, most teljes nyugalom volt a széleken. Inkább középen volt jobb a Sevilla, főleg Busquets gyenge játéka és Ini kiesése miatt.

Mindent összevetve, úgy érzem nagyon is jó lesz SR. Fizikailag láthatóan jobban bírja mint tavaly, még mindig fejlődik és már kimondottan jó. Szerintem sokkal többet fogunk érni egy ilyen dolgos játékossal, akinek azért még tehetsége is van(egyre inkább meglátszik), mint egy Alvessel, aki néha meccseket döntött el(Bayern), úgy, hogy máskor meg egymást követő meccseken a bekapott gólok miatta jöttek.
A Fifa egy szégyen
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12233
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2016.08.03. 11:24:27

Az új Luis Enrique, nem győzöm hangsúlyozni, a mester ugyanezt a Jolly Joker szerepet töltötte be anno a csapatban, ha emlékeim nem csalnak.
Már Guardiolánál figyelem, hogy egy adott edző talál egy játékost, aki önmaga kivetülése a pályán, ez volt a tar mesternek Busi, most L.E.-nek Robi.
"And my heart will leave you never."
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2016.07.29. 18:14:06

palesz77 írta:Sergi Roberto when asked about his position for upcoming season:
"I've not yet spoken with Luis Enrique about that but seen from the training and tactical work we are doing, I think I will play at the right back position. I did that last season and that played out very well. Playing as a right back at Barça is almost as playing in midfield because you always have to play offensive. The defending part is also important. It's something I need to improve on because big teams must have their back covered. It's clear that playing in midfield will be very difficult this year, with the number of midfielders out there. Dani Alves? He is undoubtedly one of the best right backs in the world."


Robi megért engem, ezt mondom én is.. :mrgreen: Nem tudom miért, de neki kicsit jobban szurkolok mint Vidalnak, biztos azért, mert a mi kutyánk kölyke. Vidal is baromi szimpatikus gyerek, és számomra szimpatikusan is játszik, szóval azzal is 100%-ig elégedett leszek, ha neki sikerül úgy teljesítenie, hogy kezdő szintű jobbhátvéd legyen itt, de SR-nek mégjobban örülnék. Ha a "visszaszoktatás" után ismét azon a szinten fog teljesíteni, mint tavaly az Atma vagy a Bilbao elleni bajnokikon, akkor simán meg is ragadhat szerintem. Remélem az nem csak egy időszakos teljesítmény volt tőle, hanem az volt a valós énje, csak miután kizökkent nem tudott visszarázódni, és most majd újra azt az énjét láthatjuk pár héten belül - eleinte tuti nem. Ha így lesz, akkor a jobbhátvéd gond meg is lesz oldva..
Ugyanezt gondolom én is, két nagyon szimpatikus ember van most a jobbhátvéd poszton - és nagyon jó játékosok is. Bizonyos értelemben meg Aleix is a mi kutyánk kölyke ugyebár.

Furcsa, hogy Sergi Roberto kezdetben csak tartalék volt, utána berobbant a középpályán, majd most jobbhátvédként kell majd megállnia a helyét. Jól passzoló, okos játékos, aki szeret futni, nem lehet gond. Csak a védekezést is oldja meg.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.07.29. 15:07:59

Sergi Roberto when asked about his position for upcoming season:
"I've not yet spoken with Luis Enrique about that but seen from the training and tactical work we are doing, I think I will play at the right back position. I did that last season and that played out very well. Playing as a right back at Barça is almost as playing in midfield because you always have to play offensive. The defending part is also important. It's something I need to improve on because big teams must have their back covered. It's clear that playing in midfield will be very difficult this year, with the number of midfielders out there. Dani Alves? He is undoubtedly one of the best right backs in the world."


Robi megért engem, ezt mondom én is.. :mrgreen: Nem tudom miért, de neki kicsit jobban szurkolok mint Vidalnak, biztos azért, mert a mi kutyánk kölyke. Vidal is baromi szimpatikus gyerek, és számomra szimpatikusan is játszik, szóval azzal is 100%-ig elégedett leszek, ha neki sikerül úgy teljesítenie, hogy kezdő szintű jobbhátvéd legyen itt, de SR-nek mégjobban örülnék. Ha a "visszaszoktatás" után ismét azon a szinten fog teljesíteni, mint tavaly az Atma vagy a Bilbao elleni bajnokikon, akkor simán meg is ragadhat szerintem. Remélem az nem csak egy időszakos teljesítmény volt tőle, hanem az volt a valós énje, csak miután kizökkent nem tudott visszarázódni, és most majd újra azt az énjét láthatjuk pár héten belül - eleinte tuti nem. Ha így lesz, akkor a jobbhátvéd gond meg is lesz oldva..
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21163
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2016.04.14. 12:11:04

palesz77 írta:
Nero. írta:Nem lehet elmenni szónélkül amellett, hogy mennyivel használhatóbb lett a jobboldal vele. Nagyon gyenge a piac, Alves szép lassan kiöregszik, őt kell oda beépíteni.
Ma nálam is ismét felcsillant a remény, pedig már majdnem lemondtam róla ott.. :lol: Csak bele kellett szoknia megint lehet, nyomassuk ott kifulladásig, középpályán meg mehetnek Rafinháék. :mrgreen:
Ez nekem is tetszene. Busquets óta amúgy sem tudtunk egy fiatalt sem beépíteni a kezdőbe (na jó, egy darabig Pedro is az volt, de hosszútávon kevésnek bizonyult).
És igen,erőltessük a játékát, ahogy korábban tettük a saját neveléseinkkel. Mert mostanában nagyon nincs meg feléjük a bizalom, inkább kiadunk egy csomó pénzt olyan játékosokért, akikkel semmivel nagy vagyunk beljebb. #-o
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.04.14. 00:49:24

Nero. írta:Nem lehet elmenni szónélkül amellett, hogy mennyivel használhatóbb lett a jobboldal vele. Nagyon gyenge a piac, Alves szép lassan kiöregszik, őt kell oda beépíteni.
Ma nálam is ismét felcsillant a remény, pedig már majdnem lemondtam róla ott.. :lol: Csak bele kellett szoknia megint lehet, nyomassuk ott kifulladásig, középpályán meg mehetnek Rafinháék. :mrgreen:
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2016.04.14. 00:35:28

Nem lehet elmenni szónélkül amellett, hogy mennyivel használhatóbb lett a jobboldal vele. Nagyon gyenge a piac, Alves szép lassan kiöregszik, őt kell oda beépíteni.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2016.03.28. 02:05:40

Gratula neki a debütáláshoz, ha így tolja tovább, könnyen az eb-n találhatja magát. :mrgreen:
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2016.03.20. 18:14:59

Középpályán a helye, neki a labda körül kell lennie, mert abban jó, a bemozgásokban kevésbé. És a kellő gyorsasága sincs meg hozzá. Ez van, de beugrósnak jó lehet ide is, meg máshova is, mert játékintelligenciából letudja hozni, helyezkedni jól tud, csak kisebb meccseken esedékes ez inkább.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2016.03.20. 18:03:10

palesz77 írta:Nyilvan lehet csak rossz forma, de ketlem, hogy Lucho nagyon megkockaztatna ujra ezen a poszton.
tök feleslegesen játszatja ott, van két jobbhátvédünk. nyilván alvest pihentetni akarta, vidal meg túl támadó szellemű és ezért játszott robi, de tény h ma is harmatos volt
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
edermatyi
Barça B
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2010.11.24. 14:48:03
Tartózkodási hely: Győr

2016.03.20. 18:02:21

palesz77 írta:Ugy tunik csak az ev eleji revuleteben tudott jol jatszani jobbhatvedkent.. Sajnalom, mert ezen a poszton tenyleg sokat lattam benne, de az utobbi idiben semmit nem csinalt itt - mint amikor balbekk volt. Nyilvan lehet csak rossz forma, de ketlem, hogy Lucho nagyon megkockaztatna ujra ezen a poszton.

Igy viszont ramennek Aurierre szerintem a nyaron, de ez mar itt off.
szerintem ő volt a legjobb a védelmünkben de ez nem dicséret sajnos :D
"Xavi is more important than the coach"
Vicente Del Bosque
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2016.03.20. 17:52:50

Ugy tunik csak az ev eleji revuleteben tudott jol jatszani jobbhatvedkent.. Sajnalom, mert ezen a poszton tenyleg sokat lattam benne, de az utobbi idiben semmit nem csinalt itt - mint amikor balbekk volt. Nyilvan lehet csak rossz forma, de ketlem, hogy Lucho nagyon megkockaztatna ujra ezen a poszton.

Igy viszont ramennek Aurierre szerintem a nyaron, de ez mar itt off.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2016.03.12. 19:19:27

LG írta: Na, azért messze nem csak 2 jó meccse volt! Az lehet, hogy mostanában a fórum általánosságban pozitív irányban elfogult vele, talán kompenzációként amiért tavaly ugyanez negativ irányban volt meg nála.
Ok, 3.:-D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Válasz küldése