Barca Igazolások

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!

Kivel pótolnád Busit?

Zubimendi
9
10%
Ambarabat
5
6%
Nico
25
28%
Más
33
38%
Nem hoznék senkit
16
18%
 
Szavazatok száma: 88
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.19. 20:13:48

És mi van akkor ha az Inter meg be akarja váltani az opciós jogát, de közben nekünk is kellene? Akkor az Interen múlik csak?
Tromort77

2018.01.19. 19:42:19

The purchase option for Rafinha will only be mandatory if Inter qualifies in the Champions League. [md] Ez elég érdekes lenne.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3277
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.01.19. 19:32:48

Az esetleges távozók közül őt sajnálom a legjobban,de neki is ez a legjobb. Nem sok lehetőség jutna neki jelenleg,azt se tudjuk visszanyeri-e a sérülés előtti formáját. Azért bízok benne,hogy még játszik majd nálunk,bár ha meg jól teljesít az olaszok élnek majd a jogukkal.
Tromort77

2018.01.19. 19:26:32

Cestus írta:
Nem egy év kölcsön először, aztán opcionálisan megvehetik ennyiért az olaszok? Azért úgy már más.
De.

Rafinha will be a new player of Inter Milan. Barcelona have accepted the loan offer with an option to buy for €35M + €3M. The buy option is not mandatory although the buy fee is set. Inter Milan were a bit cautious with the buy option due to his recent injury. [@martinezferran]
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.01.19. 19:21:49

El Pistolero írta:Rafinha hivatalos. 35+3 millió. Bőven jó deal mindenkinek. Ha egészséges, ér ennyit.
Nem egy év kölcsön először, aztán opcionálisan megvehetik ennyiért az olaszok? Azért úgy már más.
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
El Pistolero
Jugador del Barça
Hozzászólások: 206
Csatlakozott: 2015.08.14. 22:36:58

2018.01.19. 19:15:36

Rafinha hivatalos. 35+3 millió. Bőven jó deal mindenkinek. Ha egészséges, ér ennyit.
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2018.01.19. 00:40:14

Kovbal88 írta:
Ha a magas fizetések az oka, hogy nem kell senkinek se a Barcából játékos, akkor kell olcsóbban odaadni, hogy kompenzálni tudjanak. A kölcsönadásnak 25 év feletti játékosoknál, már nincs értelme.
A magas fizetés az oka. Akik ide jönnek, azoknak relative magas a fizetésük, amiből nyilván nem akarnak radikálisan leadni, ha mennek akkor sem. Legtöbbjük választja a padot inkább. Egy másik, jóval gyengébb költségvetésű csapat pedig ha meg tud adni egy megközelítően magas fizetést, akkor nem fog tudni még egy relative magas vételárat is kifizetni, sőt egy közepeset sem. Nyilván egyik spanyol középcsapat sem "hülye", hogy akár egy 15 millió körüli összeget kifizessen azért a Turan-ért, aki valószínűleg az egyik legmagasabban fizetett lenne a keretükben és az utóbbi 2,5 évben szinte alig volt a pályán, tehát garancia sincs rá, hogy jó lesz. Ez a helyzet a Douglas, Vidal duóval. A fiatalabb játékosokban, mint Gomes, Rafinha, Denis, Munír, Samper, Deulofeu (tőlük szabadulnánk elvileg) legalább a potenciál megvan, náluk viszont az életkor az, ami miatt más csapatok nem tolonganak értük, hiszen ha egy 22-24 éves, még nem bizonyított játékos egyből nagyobb gázsit kap, mint a csapatkapitány ill. a rutinosabb csapattagok, az nem lesz jó hatással az öltözőre sehol.
Ezek azok a tényezők ami miatt szinte kizárólag csak kölcsönbe tudunk leadni ide nem illő játékosokat. A megoldás egy merőben más igazolási politika lenne, amihez nyilván új vezetőség, stáb kellene, úgyhogy erről lemondhatunk a közeljövőben.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2176
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.01.18. 22:52:59

nagyatyesz írta:Sosem voltunk túl jók az eladásokat tekintve,
Én amúgy abban is benne lennék, hogy mind Denis, mind Vidal (mivel tegnap mindketten bizonyították, hogy nem idevalók), valamint Deut is odaadnám kölcsönbe fél évre kötelező vásárlási opcióval nyárra.
Attól még, hogy nem világklasszisok, de a világ egyik legjobb csapatába játszanak. És ha így nézzük, ez már maga garancia arra, hogy nem rossz játékosok, a hozzájuk hasonlóak is milliókért váltanak csapatot.
Nekem nagyon bosszantó, hogy nem tudunk alkalmazkodni, és megmagyarázzuk valahogy, nekünk miért nem sikerül drágán eladni. Pedig a magas fizetések, és a hihetetlenül alacsony eladási ár előbb-utóbb megbosszulja önmagát. Ezt nem lehet csinálni.
Pl. Rafinha is folyton sérült, na ő mehetne már 10-15 körül vígan, de egy Vidal is megér 10-et, ahogy egy Arda is annyit mindenképpen.

Ha a magas fizetések az oka, hogy nem kell senkinek se a Barcából játékos, akkor kell olcsóbban odaadni, hogy kompenzálni tudjanak. A kölcsönadásnak 25 év feletti játékosoknál, már nincs értelme.
bence8
Barça B
Hozzászólások: 79
Csatlakozott: 2008.08.06. 12:03:17
Tartózkodási hely: gépnél

2018.01.18. 22:20:12

nemespatro írta:Nem tudom ti hogy vagytok vele de szerintem ha Griezmann jön valakinek mennie kell a támadó sorból. A Messi Suarez Coutinho Dembele Griezmann 5 ös túl sok lenne szerintem egyszerre. Ezek közül a játékosok közül pesig senki nem tűrné a padot. Kíváncsi vagyok meg meri e lépni a vezetőség, hogy Messi mellől eladják a legjobb barátját. Coutinho biztos nem ül padra. Ha Dembele kerül padra akkor meg mi értelme volt 105+ ért megvenni. Kíváncsian várom hogy mi lesz a vége ennek.
Coutinho a középpályára érkezett a támadósorba szerintem maximum kiegészíteni fog szóval őt nem venném ide. Így maradt 3 posztra 4 klasszis ami azért már elfogadhatóbban hangzik :D
Az addigra 31éves Messire meg Suarezre is ráfér majd a pihenés, Dembelere(mivel ebben a szezonban sokat nem várnék tőle a sérülései miatt) pedig az szép egyenletes beépítés :) (hatalmas zárójelben írom mert bízom benne de azért Dembele sem bizonyította még hogy évekig a kezdőben lehet majd rá számítani)
Valverde szerintem tudja mit csinál szóval #InErnőWeTrust :D
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.01.18. 21:40:33

Nevetséges, az ilyen fajta üzletkötéseket nagyon gyorsan be kell fejezni, mert minden klub hülyének néz kb. Nem is nagyon látok ilyen üzletkötéseket máshol, hogy fiatal tehetségeken kívül kész, kiforrott játékosokat kölcsönözgessenek opciós vásárlási joggal, csak nálunk, mert vagyunk olyan madarak, hogy belemegyünk.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
BarcafanTomee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2574
Csatlakozott: 2006.09.16. 14:48:58

2018.01.18. 21:08:03

Az Inter ultimátumot adott a Barcának, hogy holnap délig fogadják el az ajánlatot vagy nem lesz egyesség.

Az ajánlat nem tiszta nekem mert nem biztos, hogy jól értem a szöveget. Valami olyasmi, hogy vásárlási opciót szeretne az Intert, de olyat ami nem kötelező, és 30 millió euró. A Barca pedig 35-öt szeretne egyből kapni.

A cikk:
http://www.mundodeportivo.com/futbol/fc ... finha.html
Avatar
nemespatro
Jugador del Barça
Hozzászólások: 108
Csatlakozott: 2009.08.19. 22:59:25

2018.01.18. 20:47:11

Nem tudom ti hogy vagytok vele de szerintem ha Griezmann jön valakinek mennie kell a támadó sorból. A Messi Suarez Coutinho Dembele Griezmann 5 ös túl sok lenne szerintem egyszerre. Ezek közül a játékosok közül pesig senki nem tűrné a padot. Kíváncsi vagyok meg meri e lépni a vezetőség, hogy Messi mellől eladják a legjobb barátját. Coutinho biztos nem ül padra. Ha Dembele kerül padra akkor meg mi értelme volt 105+ ért megvenni. Kíváncsian várom hogy mi lesz a vége ennek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.18. 20:03:06

barca0417 írta:Griezmannal mondjuk jövőre elég orr nehezek lennénk. De Valverde tudja mit csinál azt már bizonyította.
Amúgy Seri-ről már letettünk végleg? Szerintem ő nem lenne rossz igazolás, egy ilyen profilú, kreatív jól passzoló játékos elférne még a keretben akár Gomes akár Denis akár mindkettő helyett. És ő nem is lenne olyan drága.
Szerintem hozunk valakit erre a posztra nyáron, nem véletlenül figyeltük Serit, Arthurt.
etooka9
Capitá del Barça
Hozzászólások: 649
Csatlakozott: 2014.05.06. 14:22:57

2018.01.18. 19:47:34

S.Agüero írta:Mondjuk Mináé ettől függetlenül 24-es lesz szerintem.
ez már hivatalos is: OFFICIAL: Yerry Mina will wear the 24 at Barça.
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2035
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2018.01.18. 19:23:47

Griezmannal mondjuk jövőre elég orr nehezek lennénk. De Valverde tudja mit csinál azt már bizonyította.
Amúgy Seri-ről már letettünk végleg? Szerintem ő nem lenne rossz igazolás, egy ilyen profilú, kreatív jól passzoló játékos elférne még a keretben akár Gomes akár Denis akár mindkettő helyett. És ő nem is lenne olyan drága.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.18. 19:09:42

soadroli írta:FOX SPORTS:
Philippe Coutinho will wear the #14 shirt, and not the #7 shirt after all. The #7 shirt is being reserved for an 'important transfer'. The French international, Antoine Griezmann, would be the owner of the #7 shirt from next season onwards.
Várható volt, hogy ezért nem mondták még meg a mezszámát. Mondjuk Mináé ettől függetlenül 24-es lesz szerintem. Hacsak nem megkapja majd Deu vagy Rafinha számát.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5165
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2018.01.18. 19:02:02

FOX SPORTS:
Philippe Coutinho will wear the #14 shirt, and not the #7 shirt after all. The #7 shirt is being reserved for an 'important transfer'. The French international, Antoine Griezmann, would be the owner of the #7 shirt from next season onwards.
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.01.18. 18:47:21

Mondjuk Bartra szerintem egy 3-4. számú védőnek tökéletes lett volna hozzánk, csak többet akart játszani. Rafinha is jó lehetett volna egy 13-14. számú embernek, ha nem lett volna ilyen sérülékeny... :? Denisben pedig több van szerintem, mint amit általában lehet látni tőle, de valamiért tényleg nem jön ki a belőle... :roll:
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.18. 16:46:03

visca el barca írta:kár h nem mondott ilyet, pedig a suarez gyerektől a létező leghamarabb meg kellene szabadulni, mert rendre a csapat leggyengébbje. nála még arda is jobb lett volna.
Én meg voltam győződve róla, hogy az ő szezonja lesz az idei és simán Iniesta örökébe lép és Coutinhóra sem lesz így szükség. De kezdem feladni.

Viszont azt borzasztó látni, hogy a Iniestáék utáni következő generációból kb. senkinek sem sikerült megragadnia a csapatban Robin kívül. Se Delu, se Denis, se Bartra, se Rafi... Jó lenne már látni a Masiáról pár arcot, mert ha így folytatjuk, Messiék után nem marad kb senki homegrown :)
nagyatyesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1020
Csatlakozott: 2009.06.02. 16:51:33

2018.01.18. 15:40:52

Sosem voltunk túl jók az eladásokat tekintve, most viszont, hogy a tervezett igazolásokat gyorsan lezavarjuk a potenciális vevők is tudják, hogy mindenképpen szűkítenünk kell a kereten. Ezért akar mindenki kölcsönt vásárlási opció nélkül, mert tudják, hogy túl bő a keretünk. Ugye jött Mina és Coutinho, ráadásul felépült Rafinha is, így tovább bővült az amúgy sem szűk keretünk. Masc ugye megy, Arda pedig ment, de ez akkor is plusz 1 fő az őszhöz képest.
Én vhogy Rafinhát adnék túl mihamarabb - ha máshogy nem megy csak kölcsönben. Ha húzzuk az időt Rafinhával, akkor a vevők kitartanak a végtelenségig, és végül úgyis oda fogjuk adni őt kölcsönbe. Viszont ha az ő eligazolását rendbe tesszük, akkor már papíron nem leszünk rossz tárgyalási pozícióban, mert a keret létszáma ugyanannyi lesz, mint volt ősszel. Nyilván ez EV-nek nem kellemes helyzet, hiszen ő szűkebb keretet akar, de nekünk meg nem kell mindenáron odaadogatni az embereinket.
Én amúgy abban is benne lennék, hogy mind Denis, mind Vidal (mivel tegnap mindketten bizonyították, hogy nem idevalók), valamint Deut is odaadnám kölcsönbe fél évre kötelező vásárlási opcióval nyárra.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.01.18. 15:36:29

kár h nem mondott ilyet, pedig a suarez gyerektől a létező leghamarabb meg kellene szabadulni, mert rendre a csapat leggyengébbje. nála még arda is jobb lett volna.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Enrique
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10124
Csatlakozott: 2004.10.08. 07:05:05
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

2018.01.18. 15:07:30

davi10 írta:Egyelőre Ezt találtam, lehet tiltólistás oldal, de van forrás amit le szoktam csekkolni.

Esküszöm keresgélek fél órája, pedig biztos vagyok benne, hogy olvastam valahol, hogy Denis sem szerepel a tervekben. Aztán lehet meggondolta magát a mester.

Ha viszont benéztem akkor elnézést, de én a legutolsó facebook oldalon bedobott hírnek is igyekszem utánajárni, szóval egyelőre nem adom fel :D
Szerintem nem mondott ilyet, lehoztuk volna, ha igen.

A linkelt cikknek pedig valószínűleg ez a forrása: https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... as-6549251" target="_blank
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6642
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.01.18. 12:22:54

Tegnap:
kristop írta:
davi10 írta:Én nem értem, hogyha Valverde kijelentette, hogy sem Vidalra, sem Denisre nincs szüksége akkor minek vannak a keretben, de főleg a kezdőben?
es ezt megis mikor jelentette ki? mert en ilyenre nem emlekszem, sot, ketlem hogy ilyen megtortent volna. denisrol egyenesen hirek sincsenek, hogy o menne, fix maradonak tunik.
Egyelőre Ezt találtam, lehet tiltólistás oldal, de van forrás amit le szoktam csekkolni.

Esküszöm keresgélek fél órája, pedig biztos vagyok benne, hogy olvastam valahol, hogy Denis sem szerepel a tervekben. Aztán lehet meggondolta magát a mester.

Ha viszont benéztem akkor elnézést, de én a legutolsó facebook oldalon bedobott hírnek is igyekszem utánajárni, szóval egyelőre nem adom fel :D
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Alcantara
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3935
Csatlakozott: 2011.08.30. 09:31:30

2018.01.18. 06:52:52

Samper írta:Használhatatlanok a hírek a kölcsönadandó játékosok kivásárlási árával kapcsolatban. Elfelejtik odaírni, hogy kötelező opcióról van-e szó, vagy nem. Ha nem, akkor a magas ár alig ér valamit, mert visszaküldik a kölcsönjátékost és akkor az végképp nem lesz piacképes. A fölösleget mindenképpen véglegesen kell eladni, a kölcsön csak arra szolgálhat, hogy nem most fizetnek érte, hanem később.

Ezzel nagyon egyetértek kivételesen. Az olasz csapatok egyébként sem arról híresek, hogy tőlünk bőkezűen vásárolnak. Az összeg maga jól hangzik, de a kölcsönopció nagyjából azt jelenti, hogy ránk rohad a játékos és 1 év múlva visszatolják ide koloncnak. Szerintem jól tárgyalunk, hogy kötelező vásárlási opció legyen beépítve. Más kérdés, hogy a taljánok ebbe nem fognak belemenni, max. egy kisebb ár esetén.

A tegnapi meccs végérvényesen meggyőzött, hogy arról, amit rég óta tudok:Vidal, DS, mindkettő el innen minél gyorsabban. Tölteléknek is kevesek.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.01.18. 05:28:32

Használhatatlanok a hírek a kölcsönadandó játékosok kivásárlási árával kapcsolatban. Elfelejtik odaírni, hogy kötelező opcióról van-e szó, vagy nem. Ha nem, akkor a magas ár alig ér valamit, mert visszaküldik a kölcsönjátékost és akkor az végképp nem lesz piacképes. A fölösleget mindenképpen véglegesen kell eladni, a kölcsön csak arra szolgálhat, hogy nem most fizetnek érte, hanem később.
Válasz küldése