Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Petr
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2144
Csatlakozott: 2013.10.31. 15:46:41
Tartózkodási hely: Az ország legszebb városának a legszebb utcája

2018.03.01. 23:05:04

davi10 írta:A mai után alá is írnám az X-et az Atma ellen, mert úgy néz ki, hogy a Girona elleni gála csak egyszeri fellendülés volt (és jöhetnek a rossz nyelvek, hogy a Girona lefeküdt nekünk).
Akkor a megfelelő kezdő játszott. Talán EV levonja a tanulságot és az Atma ellen is a legkompetensebb csapat lesz a pályán.

Valahogy, amikor az emberek a stabilitással példálóznak, mindig az ilyen nézhetetlen és eredménytelen meccsek jutnak eszembe. A szó jelentésének a rossz oldalán kopogtatnak az illetők.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6640
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.01. 23:02:31

"Minnél hamarabb szeretnénk megnyerni a bajnokságot"

Akkor jó lenne mostmár leszokni arról, hogy a kiscsapatok ellen tökörészünk Vidalokkal a kezdőben. Ez már nem az első meccs volt, amit simán hozni kellett volna.

Bírom a palit, de ha innen elbukjuk a bajnokságot, akkor az biztos, hogy felkoncolják, jogosan.
Mostmár nem lehet a kupameccses fáradtságra fogni a dolgokat.

Van egy Coutinhonk, van egy Dembelenk, tessék használni őket!

A mai után alá is írnám az X-et az Atma ellen, mert úgy néz ki, hogy a Girona elleni gála csak egyszeri fellendülés volt (és jöhetnek a rossz nyelvek, hogy a Girona lefeküdt nekünk).
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.21. 00:16:44

Samper írta:
Samper írta:Kedden fog majd eldőlni, hogy milyen volt a mai teljesítménye. Én ifeiglenesen meg vagyok vele elégedve az összeállításért is és a cseréiért is.
Az eredmény megint őt igazolja.
Az eredmény igen, a mutatott játék.. Hát... Ha a visszavágón jobban játszunk (vagy ilyen játékkal is továbbmehetünk bőven) vagy majd tavasztól akkor azt mondom okosan tartalékolta a csapatot a tavaszra, de most egyelőre nehéz elképzelni hogy szintet ugorjunk. Ahhoz, hogy komolyabb feladatokat is megoldjunk ahhoz pedig javulni kell.
Mondjuk a Chelsea ereje is nagy kérdőjel, mert könnyen lehet hogy ma úgy játszottak mint a szezonban még egy egyszer se.

Sok a kérdés, kezdődik a szezon érdemi része, majd meglátjuk.
Mondjuk Conte se csapta ma ki az edzőzseni szintet, beálltak védekezni, slusz.
Ja mondjuk ők se nagyon akartak focizni, volt 3-4 távoli lövés, abból pont az akadt be amit 10/9szer blokkol valaki.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6724
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.02.21. 00:00:48

LG írta:Hát ez a meccs biztos, hogy nem őt igazolja, ma Conte egyértelműen fölé kerekedett az eredmény ellenére is, gondolom nem kell magyaráznom, hogy miért.
Mondjuk Conte se csapta ma ki az edzőzseni szintet, beálltak védekezni, slusz.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.20. 23:35:13

Samper írta:
Samper írta:Kedden fog majd eldőlni, hogy milyen volt a mai teljesítménye. Én ifeiglenesen meg vagyok vele elégedve az összeállításért is és a cseréiért is.
Az eredmény megint őt igazolja.
Pinyő?
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21099
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2018.02.20. 22:58:47

Hát ez a meccs biztos, hogy nem őt igazolja, ma Conte egyértelműen fölé kerekedett az eredmény ellenére is, gondolom nem kell magyaráznom, hogy miért.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.20. 22:43:04

Samper írta:Kedden fog majd eldőlni, hogy milyen volt a mai teljesítménye. Én ifeiglenesen meg vagyok vele elégedve az összeállításért is és a cseréiért is.
Az eredmény megint őt igazolja.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.17. 18:59:29

Kedden fog majd eldőlni, hogy milyen volt a mai teljesítménye. Én ifeiglenesen meg vagyok vele elégedve az összeállításért is és a cseréiért is.
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3538
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2018.02.13. 06:54:43

Szerintem ebbe a két X-ben vastagon benne van a belefér faktor is.A Valencia nem adta magát könnyen épp ezért taktikázott.

Másrészt ki kell próbálni amit lehet.Conte nem hülye.A londoniak nagyon szervezettek lesznek és veszettűl meg tudnak kontrázni ha gyorsan tudnak labdát szerezni.Másrészt a brazillal azon a meccsen nem számolhat és nyílván látja azt is, hogy Dembele sérülései és a meccshiány nagyon megnehezítette a srác beilleszkedését, nincs még meg a kellő kémia.Ez lehetett sz ok Paco kezdetésének.(Jó ez az én véleményem, de szerintem azt nézte ez esetben bevállna e ott.)

Szerintem fejben már a Chelsea elleni meccsen agyal.Arra meg fogadni merek, hogy egy mocskos módon unalmas látványtalan célfocit akar majd végigvinni.Mondjuk ha ez kell az üdvösséghez bánja akinek 6 anyja van.(Ne felejtsük hogy január február körül van mindig az az 5-6 hét amikor megmegyba csapat ha ezt mocskosul unalmas meccsekkel egy-két bajnoki X-vel át tudja hidalni főleg úgy hogy látjuk vannak játékosaink akiket túlhúztunk mostanában, akkor engem megvett örökre! :D )
Kép
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.02.12. 19:42:08

Normandia írta:
Yokozuna írta:Kiderült az, hogy a támadójáték nem tartozik Valverde alternatívái közé...
Csak emlékezzünk 2016 őszére. Hajlamosak vagyunk egy egy rosszabb meccset az edző nyakába varrni, pedig ez a szezon nagyon is a toppon van eredmény szempontjából. EV tegnap is feltolt, akit lehetett, hogy gólt szerezzünk. Dembi beadása és Mina fejese majdnem hozta is a vártat.
Igazad van, nem akarom rákenni. A kezdő csapat jónak tűnt, bár Paco a jobb szélen szerintem edzői hiba. Mivel oda igazán megfelelő emberünk nincs, Coutinhonak kéne ott játszania, és akkor az ő helyén akár Iniesta is kezdhetett volna.
pydev
Barça C
Hozzászólások: 14
Csatlakozott: 2016.02.28. 11:32:57

2018.02.12. 19:40:26

Ne legytek elégedetlenek, mert az idény elején a fórum 90%-a aláírta volna azt, hogy a csapat így álljon február közepén. Valverde azért az esetek nagyrészében jól nyúlt bele a meccsekbe, és ezeket jól is időzítve, a tegnapi meccsen sem követett el szerintem semmi ördögtől valót. Az, hogy Cou bekerűlt az erdőbe, és egy percig sem tudta, hogy merre van merre, azt nemigen sejthette, mert ha minden terv szerint maradt volna, most zseni lenne, és ha Dembelé állandóan nem csak ijedten padlózik, hanem még hatszor megismétli az egyetlen ívelését, szintúgy.
És a Getafe szervezetsége, erőnléte és akarása sem volt egy szinten a Barcáéval, van az az előny és fáradság, amikor már az utolsó méterekre nem marad lekvár. Valaki írta, hogy a támadások hatékonyságának csökkenésében ludas EV, lehet még igaz is, de hát mikor próbáljon variánsokat, ha nem a Cselzí előtt. Amíg nem tudjuk, hogy jól következtet-e a rosszból, addig nem kell megkövezni.
(A szint alatti impotens meccsek csak altatás, nőjön máson a gallér :D )
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2018.02.12. 12:26:53

Yokozuna írta:Az első komolyabb csalódás az idényben. És nem az alkalmi védelem mondott csődöt. Kiderült az, hogy a támadójáték nem tartozik Valverde alternatívái közé. Stabillá tette a csapatot, de csak ezt tartotta szem előtt, és más megoldásokat nem próbált. Egysíkú lett a játék, láthatóan nem maradt embere, akitől a támadások hatékonyabbá tételét várhatná. És mostanában Messi sem tündököl.
Csak emlékezzünk 2016 őszére. Hajlamosak vagyunk egy egy rosszabb meccset az edző nyakába varrni, pedig ez a szezon nagyon is a toppon van eredmény szempontjából. EV tegnap is feltolt, akit lehetett, hogy gólt szerezzünk. Dembi beadása és Mina fejese majdnem hozta is a vártat.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.12. 05:28:10

Nero. írta: Nem kell a hangulatkeltés, a vilagon minden csapatnak vannak gyengébb napjai. Egyenlőre továbbra is veretlenül vezetjük a ligát, 7 ponttal ami azért nem rossz. Most egy kicsit leapadt az elony, de úgy látszik a kupa donto nem ingyen volt.

Ha kiesünk a Chelsea ellen lehet mérgelődni, de egyenlőre minden messze a várakozások felett alakul.
Szónincs hangulatkeltésről. De látni kell, hogy a kiemelkedő labdabirtoklás nem vezetett oda, hogy a kezünkben lett volna a meccs. A koncepciózus középpályás játék megerősítése bizony megoldandó feladat.
Yokozuna
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1637
Csatlakozott: 2008.11.22. 18:54:18

2018.02.11. 23:42:46

Az első komolyabb csalódás az idényben. És nem az alkalmi védelem mondott csődöt. Kiderült az, hogy a támadójáték nem tartozik Valverde alternatívái közé. Stabillá tette a csapatot, de csak ezt tartotta szem előtt, és más megoldásokat nem próbált. Egysíkú lett a játék, láthatóan nem maradt embere, akitől a támadások hatékonyabbá tételét várhatná. És mostanában Messi sem tündököl.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2018.02.11. 20:42:41

Samper írta:Most először nem jöttek be a cseréi. Nem változott meg a csapatjáték tőlük. Némi szerencsével ugyan be lehetett volna nyomni egy gólt, de fölényben legfeljebb percekig voltunk. Fáradtság? A védelem közepén viszont a szükségmegoldások működtek.
Nem kell a hangulatkeltés, a vilagon minden csapatnak vannak gyengébb napjai. Egyenlőre továbbra is veretlenül vezetjük a ligát, 7 ponttal ami azért nem rossz. Most egy kicsit leapadt az elony, de úgy látszik a kupa donto nem ingyen volt.

Ha kiesünk a Chelsea ellen lehet mérgelődni, de egyenlőre minden messze a várakozások felett alakul.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.11. 20:27:53

Most először nem jöttek be a cseréi. Nem változott meg a csapatjáték tőlük. Némi szerencsével ugyan be lehetett volna nyomni egy gólt, de fölényben legfeljebb percekig voltunk. Fáradtság? A védelem közepén viszont a szükségmegoldások működtek.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.09. 13:09:57

de ez a trükk a fociban alap
Bárcsak minden játékosunknál alap lenne... :)

Amúgy szerintem 4312 lesz a jövőben a felállás.
Középen Rakitic (Paulinho/Arthur) - Busi (Samper) - Cou (Ini)
előttük Messi, elöl Suárez (Paco) - Griezmann (Dembélé)

Legalábbis ez tetszene. :)
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2018.02.09. 13:09:20

Szerintem Dembélé azon a poszton halott ügy. Fegyelmezettségben és védekezésben sem elég erős szvsz. Őt mindenképp támadó poszton kellene játszatni.

Egyébként meg közel sem biztos, hogy ott képzeli el Valverde. Nincs annyira kőbe vésve ez a 4-4-2, mióta itt van pl. Coutinho, sokat használjuk a 4-3-3-at is, tegnap is így játszottuk a második félidőt.

Szerintem hosszútávon a fő elképzelés még mindig a 4-3-3, Coutinhoval Iniesta posztján, Dembélével a támadósorban. A szezon elején is inkább kényszerből jött a 4-4-2 mikor Dembelé lesérült. Az más kérdés, hogy nagyon bevált eddig.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.02.09. 13:01:31

Chino írta:a nagy kérdés Dembouz, hogy hová, kivel képzeli el.
jobb oldali kp-snak, hova máshova. az az egyetlen egy poszt ami nála nem fix, ide még nem talált embert. játszott már itt dembelé, paula, rakéta, SR, AG, meg coutinho is. egyértelmű h jelenleg ez poszt a gyenge láncszem a kezdő 11-ben.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10094
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.09. 12:53:57

Boldog 54. születésnapot a Tanár Úrnak(ahogy Mina hívja)! =D> =D>

Most már nagyok az elvárások, kilátások a szezonnal kapcsolatban, mert mindenhol nagyon jól állunk, épp ezért durva belegondolni, hogy mi mindent tett a csapattal ezalatt a fél év alatt, pedig féltünk hogy egy flop lesz(emlékszem első pár meccsből már sokan lemondtak róla, hogy semmi sem változott)

Azt hiszem már félszezonban is nagyon nagy köszönetet mondhatunk neki, hogy sikerült a csapatot helyre hozni, és problémák tömkelegével is hihetetlenül magas eredményt nyújtani.

Az egész felfogáson, a csapaton látszik a profizmus, magabiztosság és az hogy Valverde felméri a helyzetet, és tudja hogy hogyan hozza ki a legtöbbet belőle.

Utoljára a 2014-15-ös csapaton éreztem ezt a magabiztosságot, és azt hogy legyen akárki az ellenfél, szép esélyekkel mehetünk ki ellenük a pályára, mert ha esetleg ki is kapunk, az sem úgy lesz hogy azt sem tudjuk milyen rendezvényen vagyunk.

Nagyon profi a hozzáállása, a türelemre intő játékstílusa, palesz linkelt egy videót, érdemes megnézni hogy mennyire nagy mágus =D>
Sok mindenre ráérzett, Alba szerepére, a Busi-Rakéta középső kettős potenciáljára, és még lehetne sorolni estig a sort.

És persze főként: Megtanította a csapatot arra, hogy nem túl attraktív játékkal, de nyerni tudjunk nehéz terepeken.
Régebben ez nagyon szenvedés volt, ha gyengén játszottunk rendre ki is kaptunk mint a huzat, míg Valverdével a nehéz terepeken is nem mindig látványos(szigorúan Barca mércével!), de magabiztos teljesítményt nyújtunk, ami hatalmas kincs minden sorozatnál.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7402
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2018.02.09. 12:44:08

Amin én csodálkoztam, hogy nem kapta le Suarezt, amikor vezettünk. Persze jó volt így, hogy Ini kicsit pihenhetett és Piquének sem kellett végigjátszani a meccset, de ez elég kockázatos húzás volt. Az uruban bármikor benne van egy lap, képes a 93. percben is bekapni egyet, az pedig nagy érvágás lett volbna a Sevilla ellen, főleg, hogy ennyire elkapta a fonalat. Alcacer cserének vagy kiscsapatok ellen elmegy, de egy kupadöntő más tészta. Tavaly mák volt, hogy relatíve könnyű ellenfelet kaptunk, de akármilyen formában is van a Sevilla nem jósolnék könnyű meccset.

Arra leszek nagyon kíváncsi, hogy a két új embert hogyan fogja beépíteni. Coutinhoval szemmel láthatóan nem lesz gond, a nagy kérdés Dembouz, hogy hová, kivel képzeli el. Jó lenne ha az ő tudását is maximálisan ki tudnánk aknázni.

Ami számomra a legnagyobb fegyvertény vele kapcsolatban, hogy egy egységes csapatot alkotott és megtalálta Rakitic igazi helyét, ezzel egy nagyon hatékony taktikát kialakítva. Az Busi-Rakitic duó iszonyatosan működik, a horvát szinte minden meccsen a top3-ban van ami legjobb teljesítményeket illeti.
Forca Barca!!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.02.09. 09:01:24

S.Agüero írta:
(pl Semedo fut fel, Busi rá néz, és ehelyett beküldi Messinek a tömegbe a kis helyen)
Ez Valverde előtt is ugyanúgy megvolt. Busi-Messi kapcsolat nagyon fontos a játékunkban, semmiből is képesek lehetőséget teremteni. Szóval ez inkább Busi zsenialitása, mintsem Valverdéé.
eszemben sincs elvitatni......de ez a trükk a fociban alap....van aki (szinte pofátlanul a közönségnek játszva műveli, van aki finomabban, inteligensen)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.02.09. 05:46:09

Valverde eddig minden elé kerülő feladatot megoldott. Van rá remény, hogy ezután is így legyen. Nyilván egy egészséges Dembelének is talál majd szerepet. Egyedül az kár, hogy Coutinho a BL-ben nem játszhat - de helyette is húzhat váratlant, ha végre elfelejti az "ötöket".
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.02.05. 17:46:58

(pl Semedo fut fel, Busi rá néz, és ehelyett beküldi Messinek a tömegbe a kis helyen)
Ez Valverde előtt is ugyanúgy megvolt. Busi-Messi kapcsolat nagyon fontos a játékunkban, semmiből is képesek lehetőséget teremteni. Szóval ez inkább Busi zsenialitása, mintsem Valverdéé.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10094
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.02.05. 17:26:30

palesz77 írta:Getting to know Valverde's Barca: THE 4 PRINCIPLES

Akit érdekelne, egy 20 perces videó Valverde Barcájáról. Angol sajna kell hozzá.
Remek videó, érdemes volt végig nézni, sok mindent megtudhatunk Valverde taktikáiról.
Látszik hogy nagyon magas szinten űzi a Mester, és nem véletlen hogy ilyen jól állunk minden porondon. =D>


Ami erről lejött nekem:
*Sokszor kétértelmű a játékunk, és amikor adná magát a helyzet, nem azt a lépést választjuk, hanem egy kevésbé egyértelműt, ez sokszor az ellenfelet is összezavarja.(pl Semedo fut fel, Busi rá néz, és ehelyett beküldi Messinek a tömegbe a kis helyen)

*Türelmesek vagyunk, a labdatartás a legfőbb cél, és főleg 1 gólos vezetésnél azzal az elvvel játszanak, hogy ha túl rizikós akkor inkább meg sem próbálják, azzal az elvvel hogy" majd lesz nemsokára mégjobb helyzet", a Villarreal elleni példa is remek volt, ahol 0-1-nél nem léptük meg a kockázatos passzt, és rá pár percre jött egy sokkal jobb helyzet
Valószínű ezért is van az, hogy összességében kevesebb helyzetünk van, de jobban kihasználjuk

*Nagyon jól kidolgozta Valverde a taktikát, hogy hogyan hozzuk ki a labdát ha letámad az ellenfél


Egyedül azt remélem, hogy van terve arra is, ha esetleg Messit szándékosan kiveszi a játékból az ellenfél, amire számítani is lehet azért.
Válasz küldése