Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.06. 13:12:56

Egy racionális elnök először azt dönti el, hogy milyen Barcat szeretne látni eredményekben, játékmódban, a bevételek-és kiadások tekintetében és a közönségkapcsolatokban,valamint az utánpótlás szekcióban. S ezt érvényesíti minden tekintetben - így az edző-kérdésben is. Ezt üres frázisok nem helyettesítik.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.06. 12:45:44

Máshogy értelmezzük a racionalitást. Nálam az nem ésszerű, hogy a legtöbbet fizetjük a játékosoknak, nem ésszerű, hogy nagyon sokat költünk igazolásokra, nem ésszerű, hogy szinte bárki, aki több fizut akar, megkapja.
Nem a bevétel oldallal van gond (merchandising), hanem a kiadással, ami okán az FFP is elég karcos.

És ha már annyira szeretjük a hasonlítgatást a RM-dal, akkor példát vehetnénk róluk az elmúlt időből, mert érdekes módon tudtak olcsón igazolni, kölcsönben vannak a saját neveléseik, remekül adnak el a fizetések ha jól tudom Ronaldot-Balet kivéve mind 10 millió alatt, s a szponzori pénzekből is részesülnek. Vagy mint múltkor írtam a BM az életben nem fizetett 50 millió euró felett és vígan megvannak, mert egyedül nyerik a bajnokságot, ez igaz, de Európában is ott vannak a térképen. Neymar-Suarez féle gigaigazolások nélkül, amik nálam nem voltak racionálisak pl. De ugyanúgy Gomez vagy Mathieu se, s lehetne sorolni. De hagyjuk az igazolásokat, a fizetések sokkal aggasztóbbak, szeretem Messit, de ezért írtam Nunezt és tudom sokszor őt hozom fel példának, de nálam etalon volt az öreg (pedig bőven van vaj a füle mögött, sitten is volt) nála ugatott valaki fizetésért másnap mehetett. Totál egyenlőtlennek érzem a fizetési hierarchiát nálunk, óriási különbség van az első hármas fizetése és a többiek között, pedig ők is sokat kapnak. És mondom a piacot lehet hozni példának, de érdekes módon megoldják mások, Juventust is idevehetem. Sajnos sokkal inkább érzem azt, hogy nem mi alkalmazkodunk a piachoz hanem mi növeljük a piaci fizetéseket. És az eredménykényszerrel egyetértek, én is mindig hangsúlyozom, de nálam a racionalitás az ár/érték előtérbe helyezése. Ugyanígy tekintek megint az igazolásokra, idehozunk valakit 80 millióért hurrá....Jah hogy közben lehetne megoldást találni kevesebbért is, az lényegtelen, s már most azon agyalnak, hogy hogyan férnek be fizetések.

Nekem az szimpatikus volt, hogy az elején nem lógtak a levegőben a kölcsön embereink se, hanem ha kellett eladtuk őket, most nem ez van. Munirnál már a jó Isten se tudja hogy milyen szerződést kötöttünk a Valenciával, elég nonszensz, hogy mi fizetünk ha lejár a kölcsön.
Kép
Kép
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.06. 12:03:01

Bob_Marley írta:
Örültem mikor ő nyert, mert a pénzügyi részt tartom a legfontosabbnak a vezetés részéről, ezt viszont felemásan hozta. Új szponzori szerződések rendben vannak, de egyszerűen irreálisak már a fizetéseink, plusz rengeteget költünk játékosokra. Sokkal racionálisabb vezetőt tudok elképzelni, aki nem fél meghozni kemény döntéseket. Többször írtam Nunezt, na nála nem lenne szerződéshosszabbítási cirkusz.
Azért az, hogy nem racionálisan viszi a klubbot enyhén szólva sem igaz. Pénzügyileg stabil a klub, szerződések folyamatosan újítva vanak, Leo szerződésétől sem félek, hogy nem lesz meg. Ne felejtsük 2018-ban jár le a szerződése.
Azért költünk játékosokra sokat, mert ez a Barca és nem a Porto. Mindenki drágán ad nekün és ha nem válik be, akkor jóval áron alul adjuk tovább. Végfogyasztók vagyunk és nem játékostermelő klub, ezért a fizetéseket is ennek megfelelően határozzák meg. A világpiac mondja a fizuk mértékét és nem Barto. Ez a szint ahova eljutott a Barca ezzel jár. A klub költségvetésének bevételi oldalát nem a játékoseladás teszi ki, de a kidási oldalt a vétel erősen meghatározza a fizetésekkel együtt. Ezt a részét jól oldotta meg Barto. Ami hiányos az elnöksége alatt az az utánpótlás megfelelő menedzselése. Ebben kellene fejlődnie a klubnak, de ez sem egyszerű dolog. A teljesítmény kényszer sokmindent behatárol.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6727
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.05.06. 11:32:27

Itt van egy érdekes cikk az ő munkásságáról:

http://totelcamp.blog.hu/2017/04/17/a_b ... dizalodasa" target="_blank

Teljesen másról szólt ez a klub a 90-es években, én legalábbis abba szerettem bele, más volt a kisugárzása a csapatnak. Imádom, amikor a sok gyökér madridista óbégat, h mennyivel több kupájuk van a múltban, de fogalmuk nincs, h miről szólt ez a klub. Az uraknál mindig a pénz, a csillogás, a győzelem volt a fontos, hagyjuk ezt a madridizmust, nem létező fogalom. Mondjuk mára mi is ezzé váltunk. Bár, azt nem tudják elvenni tőlünk, h minden idők legszebb fociját a Pep-féle Barca játszotta, azóta is meg vannak tőle rogyva csórikáim.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.05.06. 11:07:51

Samper írta:Teljesen alkalmatlan a szerepére, mert nem érti, hogy a hallgatásával tönkreteszi a csapat renoméját, aminek súlyos pénzügyi következményei is lesznek.
:lol:

milyen renomét tesz tönkre a hallgatásával? sztem állj le a ketaminnal, mert láthatóan kezdesz teljesen össze-vissza beszélni
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.05.06. 10:49:23

nekem szimpatikus ahogyan dolgozik egyet kivéve: a közismerten alacsony színvonalú játékos menedzselések. szerintem ott van sara jelenleg is mert ez a bagázs sem jobb a korábbinál. az hogy az edző kérdésből hogyan jön ki, még várjuk meg.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.05.06. 09:48:24

Samper írta:Teljesen alkalmatlan a szerepére, mert nem érti, hogy a hallgatásával tönkreteszi a csapat renoméját, aminek súlyos pénzügyi következményei is lesznek.
Edzőkérdésben?
Nagyon nem értek egyet ezzel, mert miért kéne már most kinevezni új edzőt? Van hátra pár meccs ezt nyugodtan lelehet játszani, plusz a jelöltek közül a többségnek csapata van, így érthető módon ők sem akarnak lépni és koncentrálnak a feladatukra.


Örültem mikor ő nyert, mert a pénzügyi részt tartom a legfontosabbnak a vezetés részéről, ezt viszont felemásan hozta. Új szponzori szerződések rendben vannak, de egyszerűen irreálisak már a fizetéseink, plusz rengeteget költünk játékosokra. Sokkal racionálisabb vezetőt tudok elképzelni, aki nem fél meghozni kemény döntéseket. Többször írtam Nunezt, na nála nem lenne szerződéshosszabbítási cirkusz.
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.05.06. 09:25:39

Teljesen alkalmatlan a szerepére, mert nem érti, hogy a hallgatásával tönkreteszi a csapat renoméját, aminek súlyos pénzügyi következményei is lesznek.
Avatar
Initom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2127
Csatlakozott: 2010.06.07. 16:11:17
Tartózkodási hely: Vas(trón)

2017.02.20. 14:00:54

Van egy közmondás ,mely azt mondja:
A fejétől bűzlik a hal.

Dani szavainak nyomán ,ugyanezen a véleményen vagyok én is...

Ami ment itt az utóbbi pár évben az röhej. Példát vehetnénk a Bayern Münchenről.
Abi & Tito
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.17. 03:20:20

Látványos szurkolói elégedetlenségre reagálnia kell - ha lesz ilyen.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2180
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.02.15. 11:54:00

Samper írta:A mai nap Bartoé kellene, hogy legyen. Ha nincs mersze kiállni a tegnapi megsemmisítő vereség után és valamit mondani a hogyan továbbról, akkor LE őt is - joggal - magával rántja.
Van neki akkora hatalma, hogy nincs mitől félnie. Ha Laportát le tudta győzni, nem nagyon van ellenfele.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.02.15. 11:35:52

A mai nap Bartoé kellene, hogy legyen. Ha nincs mersze kiállni a tegnapi megsemmisítő vereség után és valamit mondani a hogyan továbbról, akkor LE őt is - joggal - magával rántja.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.01.08. 09:29:47

Samper írta:Ha ma nem nyer a csapat, akkor Bartonak sürgősen le kell ülnie előbb LE-vel, aztán a csapattal és tisztázni, hogy mi mennyi. De a játékosok válaszát is meg kell hallgatnia.
szerintem bőven elég ha csak írásban számol be neki.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.01.08. 08:03:13

Ha ma nem nyer a csapat, akkor Bartonak sürgősen le kell ülnie előbb LE-vel, aztán a csapattal és tisztázni, hogy mi mennyi. De a játékosok válaszát is meg kell hallgatnia.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.11.19. 10:40:56

Az elnöknek mérlegelnie kellene, hogy a csapatot a katalán - spanyol ellentét akkor is érinti, ha a klub távol tartja magát a politikától. A spanyol adóhivatal, az ügyészség és a fociszövetség már eddig is úgy keserítette meg a klub és külföldi játékosai életét, ahogy tudta. Ezért biztonságosabb, ha mennél több katalán játékos van az A csapat keretében. Ha viszont a vezetőség sztárigazolásokra hajt és elengedi saját fiatal katalán tehetségeit, akkor sokkal könnyebben kerülhet bajba, mint ha másképp gondolkodna.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.11.01. 20:22:28

palesz77 írta: Amúgy persze, jó dolog ez, de inkább mennénk neki a FIFA-nak az eltiltott Masia gyerekek ügyében, és ott keménykednénk.. Vagy az Arda ügyet zárnánk le valahogy. Ez nekem olyan "csak azért is" dolognak tűnik, hosszútávon jól nem fogunk kijönni belőle, szinte biztos vagyok benne.
én már az eltiltásnál elkezdtem volna, de bartomeuék békésebben akarták intézni ezeket.

ami laportának persze nem tetszik. és ebben mellette is vagyok.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.10.30. 20:46:35

palesz77 írta:
kristop írta:inkább olyan, mintha a rendőr megállítaná az autód és az izzókészletet kérné számon rajtad, mire te közlöd vele, hogy arra nincs is szükség, erre ő elmosolyodik és azt mondja "akkor találunk mást". mert megteheti, ő a főnök.
Jó példa lenne, ha nem szegnénk szabályt, de szabályt szegünk, még ha bele is lehet kötni.. :D Én is mondok akkor, ez nekem inkább olyan, mint amikor Wimbledonban valakit megbüntetnek, mert pl kicsit több színes cucc van a cipőjén. Néha röhejesek a döntések, mégse jön ki a következő meccsre egy játékos se fekete cipőben, hogy megmutassa..

Amúgy persze, jó dolog ez, de inkább mennénk neki a FIFA-nak az eltiltott Masia gyerekek ügyében, és ott keménykednénk.. Vagy az Arda ügyet zárnánk le valahogy. Ez nekem olyan "csak azért is" dolognak tűnik, hosszútávon jól nem fogunk kijönni belőle, szinte biztos vagyok benne.
Szerintem ez csak a kezdet, és rohamozni fognak közben az Arda ügyben is.
Amúgy szerintem is hasonló ez az eset arra, mint amit kristop fórumtárs mondott.

Tényleg vicces dolgokért tiltogatnak,bűntetgetnek minket, amikért pl más csapatot nem biztos hogy megbűntetnék.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2015.10.30. 20:24:20

kristop írta:inkább olyan, mintha a rendőr megállítaná az autód és az izzókészletet kérné számon rajtad, mire te közlöd vele, hogy arra nincs is szükség, erre ő elmosolyodik és azt mondja "akkor találunk mást". mert megteheti, ő a főnök.
Jó példa lenne, ha nem szegnénk szabályt, de szabályt szegünk, még ha bele is lehet kötni.. :D Én is mondok akkor, ez nekem inkább olyan, mint amikor Wimbledonban valakit megbüntetnek, mert pl kicsit több színes cucc van a cipőjén. Néha röhejesek a döntések, mégse jön ki a következő meccsre egy játékos se fekete cipőben, hogy megmutassa..

Amúgy persze, jó dolog ez, de inkább mennénk neki a FIFA-nak az eltiltott Masia gyerekek ügyében, és ott keménykednénk.. Vagy az Arda ügyet zárnánk le valahogy. Ez nekem olyan "csak azért is" dolognak tűnik, hosszútávon jól nem fogunk kijönni belőle, szinte biztos vagyok benne.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.10.30. 19:49:18

visca el barca írta:ez kb. olyan mintha folyamatosan az utcán vizelnék... tudom, hogy tilos, és mikor már 6. alkalommal büntetnek meg, felháborodok, meg nyomom a "meddig lehet még tűrnit" :lol:
inkább olyan, mintha a rendőr megállítaná az autód és az izzókészletet kérné számon rajtad, mire te közlöd vele, hogy arra nincs is szükség, erre ő elmosolyodik és azt mondja "akkor találunk mást". mert megteheti, ő a főnök.

persze értem én, hogy szabálykönyv és azt ők úgy értelmezik ahogy akarják, azt is beleírhatják akár, hogy aki gránátvöröskékben lép pályára az pénzbírságot kap, és onnantól kezdve mi hiába sipítozunk. de ez lényegében tényleg elvi kérdés, azok az arcok szívatnak minket, akikről hétre hétre derülnek ki a különböző korrupciós ügyek, lassan már nem találsz olyan jelenlegi arcot, vagy jelöltet, akinek ne lenne valami mutyija. ezek után tényleg olyan elvetemült gondolat, hogy talán ezen a téren se teljesen oké minden?
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.30. 16:14:57

Alfa írta:
Bob_Marley írta: Ez is egy nézőpont, de szerintem egy elnöknek minden esetben a klub érdekeit kell elsősorban néznie . A többi, amit írtál habitus kérdése, az Uefa tekinthető úgyis mint egy állam és azt sem egyszerű "beperelni". Ha nagyon nem tetszik akkor ki kell lépni az Uefa-ból vagy Bartomeu megjelenik rendezvényeken, ahol elmondja hogy egyetért a a különválás törekvéseivel, de az, hogy brutálisan függünk tőlük és csesztetjük az "államot" az nem nagyon fog jóra vezetni. Én is megértem a ti nézőpontotokat, én kevésbé vagyok "radikálisabb" és elfogadom azt ami a szabály.
Ez az "állam" most nagyon gyenge. Platinit felfüggesztették és korrupcióval vádolják és fennáll a veszélye annak , hogy nemcsak a FIFA-nál hanem náluk is szétnéznek és szinte biztos , hogy ott is találnának érdekes dolgokat. Barto fel is ismerte ezt a gyengeséget és szerintem csak ezért "támadja" őket . Jól észrevette , hogy meglehet csinálni merészebb dolgokat is következmények nélkül. Jó példa erre a magyar-feröer . Mint ismert az UEFA először adott egy zártkapus meccset aztán hatályon kívülre helyezték a büntetést és most úgy néz ki , hogy nem lesz belőle semmi. Nem tudom , hogy mennyit kell visszamenni az időben ahhoz , hogy találjunk egy olyan büntetést amit aztán visszavontak , de az biztos , hogy nem 2-3 évet. Az UEFA egy kicsit visszavett az arcából és próbálja egy kicsit meghúzni magát és ezt próbálja meg Barto kihasználni ( nagyon okosan).
Diplomáciailag okos lépés ebben teljesen igazad van, viszont általánosságban a sport minden területén szoktak politikai utalásokra figyelni. Én attól félek, hogy addig ráncigáljuk az oroszlán bajszát míg egyszer nagyon pórul járunk. Ha nem ez a vezetés akkor a következő Uefa vezetés fog "lecsapni" akik hozzáteszem nem fognak merőben eltérni a mostani felfogástól és ugyanúgy büntetni fognak. Tényleg olyan dologról beszélünk, ami nem új keletű és nem az Uefa heppje ezeket a politikai dolgokat figyelni hanem elterjedt és mi még inkább reflektorfényben vagyunk. Fellehet ellene lépni, de én egyáltalán nem látom, hogy ennek bármi értelme lenne. Ha nem is konkrétan ez ellen a szabály ellen hanem ha esetlegesen beakarjuk őket "puccsolni" akkor sem, mert mint mondtam a következő vezetés is valószínűleg hasonló elvek alapján fog működni és csak gyűjtsük a bűnlajstrom listát.

kristop szerintem arra akart utalni, hogy elvi kérdés, s sok eset van ellenünk és nem kell mindent tűrni, de abban vebnek meg igaza van, hogy ha le van írva valami szabályzatban akkor tótágast is lehet állni az úgy van. Lehet itt egyfajta forradalmi hőst játszani, de nem ugyanazok a lapok vannak kiosztva és az Uefa-val nem igen vezet jóra ha elkezdünk packázni akármilyen a vezetés. Főleg a mai focivilágban úgy tönkre lehet tenni egy klubot (bármelyiket) hogy csak na. Teszem azt csak 1 év kizárás a nemzetközi kupákból is sokat számít anyagilag, s most könnyű "magas lóról" ugatni (sikeresek vagyunk), de secperc alatt kicsinálhatnak minket és ha nagyon összeesküvés elméletekbe akarnék belemenni akkor pl nehogy azt higgye bárki, hogy a többi csapat pl bánkódna emiatt és "megvédene" minket. Szóval nagyon okosan kell packázni a nagyokkal, mert itt olyan pénzek mozognak hogy pillanatok alatt lehet fentről leesni és kőkemény érdekek is vannak. Nyilván ebbe mi nem látunk bele, de ez nem egy szép világ és az erősebb kutya....és az Uefa/Fifa a legerősebb.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.10.30. 15:12:54

kristop írta:itt az a kérdés, hogy meddig lehet tűrni és meddig húzzuk be a farkunkat és mondogatjuk azt, hogy tiszteletben tartjuk az uefa/fifa döntéseit.
mi az, hogy meddig lehet tűrni? folyamatosan egy szabály/törvény ellen vétünk, majd miután még ránkszólnak nekünk áll feljebb

basszus, ne idegesítsetek már :D

ez kb. olyan mintha folyamatosan az utcán vizelnék... tudom, hogy tilos, és mikor már 6. alkalommal büntetnek meg, felháborodok, meg nyomom a "meddig lehet még tűrnit" :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Alfa
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2126
Csatlakozott: 2013.04.05. 14:54:14

2015.10.30. 15:04:35

Bob_Marley írta: Ez is egy nézőpont, de szerintem egy elnöknek minden esetben a klub érdekeit kell elsősorban néznie . A többi, amit írtál habitus kérdése, az Uefa tekinthető úgyis mint egy állam és azt sem egyszerű "beperelni". Ha nagyon nem tetszik akkor ki kell lépni az Uefa-ból vagy Bartomeu megjelenik rendezvényeken, ahol elmondja hogy egyetért a a különválás törekvéseivel, de az, hogy brutálisan függünk tőlük és csesztetjük az "államot" az nem nagyon fog jóra vezetni. Én is megértem a ti nézőpontotokat, én kevésbé vagyok "radikálisabb" és elfogadom azt ami a szabály.
Ez az "állam" most nagyon gyenge. Platinit felfüggesztették és korrupcióval vádolják és fennáll a veszélye annak , hogy nemcsak a FIFA-nál hanem náluk is szétnéznek és szinte biztos , hogy ott is találnának érdekes dolgokat. Barto fel is ismerte ezt a gyengeséget és szerintem csak ezért "támadja" őket . Jól észrevette , hogy meglehet csinálni merészebb dolgokat is következmények nélkül. Jó példa erre a magyar-feröer . Mint ismert az UEFA először adott egy zártkapus meccset aztán hatályon kívülre helyezték a büntetést és most úgy néz ki , hogy nem lesz belőle semmi. Nem tudom , hogy mennyit kell visszamenni az időben ahhoz , hogy találjunk egy olyan büntetést amit aztán visszavontak , de az biztos , hogy nem 2-3 évet. Az UEFA egy kicsit visszavett az arcából és próbálja egy kicsit meghúzni magát és ezt próbálja meg Barto kihasználni ( nagyon okosan).
FOOTBALL AND HANDBALL
Kép

TITO ETERN
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2015.10.30. 14:59:53

itt az a kérdés, hogy meddig lehet tűrni és meddig húzzuk be a farkunkat és mondogatjuk azt, hogy tiszteletben tartjuk az uefa/fifa döntéseit. ez meg tényleg csak habitus kérdése. van aki már az elsőnél felszólalna, valaki pedig végig tűrne minden igazságtalanságot. a vezetőségnek úgy látszik most lett elege, nekem ez a pont kicsit hamarabb jött volna el, másnak meg később, de egyáltalán nem bánom hogy végre lépünk valamit.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.10.30. 14:28:22

MR. TROMORT777 írta:Megértek minden nézőpontot a témával kapcsolatban. Annyit tennék hozzá, hogy a módszer lehet nem megfelelő, de attól mert ők az UEFA attól még igenis szembe lehet velük menni és a döntéseikkel. Mert ha mindenki csak ül bambán akkor ne csodálkozzunk, hogy azt tesz meg a Fifa/Uefa amit csak akar. Ezzel a döntéssel Barto a szurkolók érdekeit védi és engem csak ez érdekel. Persze az elmérgesedett helyzeten nem javít, sőt. De egy bizonyos pont után én támogatom ha nem azt látom, hogy bokafogásban várjuk a Fifa/Uefa-t.
Ez is egy nézőpont, de szerintem egy elnöknek minden esetben a klub érdekeit kell elsősorban néznie . A többi, amit írtál habitus kérdése, az Uefa tekinthető úgyis mint egy állam és azt sem egyszerű "beperelni". Ha nagyon nem tetszik akkor ki kell lépni az Uefa-ból vagy Bartomeu megjelenik rendezvényeken, ahol elmondja hogy egyetért a a különválás törekvéseivel, de az, hogy brutálisan függünk tőlük és csesztetjük az "államot" az nem nagyon fog jóra vezetni. Én is megértem a ti nézőpontotokat, én kevésbé vagyok "radikálisabb" és elfogadom azt ami a szabály.
Kép
Kép
Kép
MR. TROMORT777

2015.10.30. 14:00:47

Megértek minden nézőpontot a témával kapcsolatban. Annyit tennék hozzá, hogy a módszer lehet nem megfelelő, de attól mert ők az UEFA attól még igenis szembe lehet velük menni és a döntéseikkel. Mert ha mindenki csak ül bambán akkor ne csodálkozzunk, hogy azt tesz meg a Fifa/Uefa amit csak akar. Ezzel a döntéssel Barto a szurkolók érdekeit védi és engem csak ez érdekel. Persze az elmérgesedett helyzeten nem javít, sőt. De egy bizonyos pont után én támogatom ha nem azt látom, hogy bokafogásban várjuk a Fifa/Uefa-t.
Válasz küldése