Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.07.07. 16:57:30

Bartomeu Elnök ma egy hosszabb lélegzetvételű nyilatkozatot adott. Elismerte, hogy januárban felvette Dani a kapcsolatot vele az esetleges visszatérés lehetőségéről, ezt azonban a leghatározottabban elutasították a Klubnál.

Legyen min csámcsogni. :D
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.09. 18:55:58

MessiNeymarSuarez írta: Kovbal88: " Ha jön Verratti" Hát, lehet hogy én vagyok túl pesszimista, de szerintem kb kizárt hogy jöjjön.

Fizetésekkel kellene amúgy valamit kezdeniük Bartoéknak.
Ezt úgy értem, ha tényleg olyan jól áll a klub, mint ahogy a vezetőség állítja akkor meg tudjuk venni. Ha meg nem veszünk senkit mert jön a duma, hogy jó a keret, akkor nagy bajok vannak, mert nincs pénz. És egy Barcelona szintű klubnál, ami idén se zárt olyan nagyon de nagyon rossz évet lennie kell, ha minden oké.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10104
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.06.09. 13:43:46

Kovbal88: " Ha jön Verratti" Hát, lehet hogy én vagyok túl pesszimista, de szerintem kb kizárt hogy jöjjön.

Fizetésekkel kellene amúgy valamit kezdeniük Bartoéknak.
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2177
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.06.09. 11:45:23

visca el barca írta:
Nero. írta:Az hogy gazdaságilag mennyire erősödött meg a klub az majd augusztus utolsó éjféljén kiderül.
ha jól tudom - majd vki kijavít ha nem - a szerződések nem évre, hanem idényre szólnak, ergo ezek a pénzek csak szeptembertől indulnak be
Azért, ha el tudunk költeni, igazolásokra 100-120 milliót az azt jelenti rendben van a klub. Lehet nyilván játszani a számokkal meg szerződésekkel, de pl ha jön Verrati egyértelmű, hogy van pénz.
Úgyanis azért, a korábbi években, Laporta, Rosell alatt is ennyit el költött a Barca évente.. Ha nem sumákolt, akkor ez idén is menni fog. Kíváncsian várom, bár gyanús, hogy nagyon megy a hallgatás a stadion felújítással kapcsolatban is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.06.09. 05:13:13

Nyilván az LE féle periódus kudarccal végződése tette újra támadások tárgyává Bartot. Ha sikeres a csapat, lehet próbálkozni, de lepereg. Ha viszont a csapat nem pajzs, akkor érdemes bepróbálkozni. Ezt valószínűleg Barto is tudja. Ő első feladatának a sztárjaink tartós idekötését tartotta- ezt megcsinálta. De még a nyáron újabb ígéretes dobásokra van szükség, hogy javuljon a hangulat a csapat körül. A személyes érdek ebben azonos a szociokéval is, meg a szurkolókéval is.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.08. 23:58:30

Mihu írta:Azokról, akik ennyire támogatják Bartot, kicsit Pablo Escobar hívei jutnak eszembe.

Kicsit mintha olyan lenne a felfogás, hogy "megölt mindenkit aki az útjában állt, azt is aki nem, gyerekek, nők, ártatlanok, mindenkit, és ezzel szerzett jó sok lóvét, ez nem szép dolog...de hát azért csak pénzt oszt állandóan, köztünk szegények között..."

Nekik is mindegy volt hogy miből szerzi azt a sok pénzt, amiből segít a szegény embereken, lényeg az volt hogy segít...

Kicsit mintha itt is ez lenne...mindegy, hogy hogy szerzi a sok pénzt meg a kupákat, a lényeg, hogy szerzi.

Ennyi erővel a rengeteget szidott Pereztől egy szemmel se jobb, viszont őt nyugodtan lehet szidni, sőt kell is, mert nem a mi hasznunkat hajtja...

Érdekes értékrendek...
Nem az értékrend az érdekes, hanem a naivitásod. Sajnos vagy sem a hatalom megszerzése nagyon ritkán tiszta. Egyébként egy olyan embert tett c vágányra, akit azóta le is csuktak. Nem értem mit okoz ez neked erköcsi dilemmát? Pénzt meg nem emberölésből szerzett, hanem üzletből. Ezt azért nem kellene siratni.
Az idenditásoz meg annyit, hogy abból nem fizeted ki Leo fietését, Ney leigazolását stb. Szép meg minden, meg valamikor biztosan jó is volt, de ez már nem az elsődleges szempont. Én mint magyar szúrkoló nem a katalán idenditás miatt, vagy a szponzornélküli mezük miatt lettem a rabjuk, hanem a játékuk miatt. Nyilván a játékuk okán elolvastam a történelmét, történetét a katalánoknak és a klubnak, ami csak mélyítette a szimpátiám, de elsődleges szempont a játékuk volt.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.06.08. 21:19:12

visca el barca írta:
Nero. írta:Az hogy gazdaságilag mennyire erősödött meg a klub az majd augusztus utolsó éjféljén kiderül.
ha jól tudom - majd vki kijavít ha nem - a szerződések nem évre, hanem idényre szólnak, ergo ezek a pénzek csak szeptembertől indulnak be
Én is így tudom.Nem most fog látszani hanem jövőre.
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.08. 19:45:43

Nero. írta:Az hogy gazdaságilag mennyire erősödött meg a klub az majd augusztus utolsó éjféljén kiderül.
ha jól tudom - majd vki kijavít ha nem - a szerződések nem évre, hanem idényre szólnak, ergo ezek a pénzek csak szeptembertől indulnak be
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.08. 18:28:17

Az hogy gazdaságilag mennyire erősödött meg a klub az majd augusztus utolsó éjféljén kiderül. Nagyon szép ez a Nike szerződés de már Ronaldinho idejében is nekünk kellett volna lenni a legfizetettebbnek, ugyanez igaz a mezszponzorra. Ez kritika Laporta felè is.

Neymarrol meg a mai napig nem tudjuk hogy mennyibe került. Legyünk őszinték, aligha úsztuk meg 100 alatt.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19558
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.06.08. 18:24:02

Gazdaságilag megerősítette a klubot és ez a legfontosabb. Egy elnök ezért felel, a szakmai munkáért meg azok, akiket kiválaszt és mint lejjebb írták ez is működött, mert hát csurran-cseppent pár kupa.
A fizetések elszállását sokkal nagyobb gondnak látom, mint egyéb dolgokat. Messi új szerződése megfogja a kezünket, irreális.

És az FFP azért súly jobban minket, mert a klub a szurkolóké, socióké. A City vagy PSG magánkézben van, s "máshogy" könyvelnek. Ez ellen ha jól tudom szeretne tenni az Uefa, mert egész egyszerűen Khalifa bevallja, hogy a bevételük x+300 millió volt (más cégből) és így többet igazolhatnak.
Én legalábbis így tudom.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.08. 17:25:42

:lol:

azért ne hasonlítsuk már össze a kettőt. elhiszem, hogy utálod, de ez már ilyen beteges hasonlítgatásnak tűnik. mintha vmi hihetetlen mértékű adócsalások, vagy simliskedések árán szerzett volna több százmillió eurot. NEM. ÜZLETET KÖTÖTT.

laporta előtt ott volt a lehetőség, hogy felvázoljon a culéknak vmi konkrét gazdasági tervet, de max annyira futotta, hogy minden szép, minden jó lesz, nem lesz mezszponzor, meg abidal sportigazgató lesz, meg holiday, sunshine.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.06.08. 17:24:20

Gyerekek ne legyünk már naívak.Ez nem klub elsősorban hanem mint mondtam gazdasági válalat ahol euromilliárdok folynak át.A vezetőséget a pénz érdekli.Ezt mutatja a több mint kétes Neymar transzfer vagy egy-két olyan igazolás amit nem értünk.Douglas, Maty 20 plussz,Gomes.Ez így megy minden ekkora anyagi javakat mozgató klubbnál.Real,Juventus,Bayern.A négy top klub és érdekes módon valaki a vezetőségből mindenhol van akit lecsultak.

Ez a harc most sem a klub értékeiről identitásról stb. szól, hanem ki tud a klubbon keresztül gazdagabb lenni.
Kép
Avatar
Mihu
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4093
Csatlakozott: 2005.02.12. 21:35:42
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2017.06.08. 17:11:04

Azokról, akik ennyire támogatják Bartot, kicsit Pablo Escobar hívei jutnak eszembe.

Kicsit mintha olyan lenne a felfogás, hogy "megölt mindenkit aki az útjában állt, azt is aki nem, gyerekek, nők, ártatlanok, mindenkit, és ezzel szerzett jó sok lóvét, ez nem szép dolog...de hát azért csak pénzt oszt állandóan, köztünk szegények között..."

Nekik is mindegy volt hogy miből szerzi azt a sok pénzt, amiből segít a szegény embereken, lényeg az volt hogy segít...

Kicsit mintha itt is ez lenne...mindegy, hogy hogy szerzi a sok pénzt meg a kupákat, a lényeg, hogy szerzi.

Ennyi erővel a rengeteget szidott Pereztől egy szemmel se jobb, viszont őt nyugodtan lehet szidni, sőt kell is, mert nem a mi hasznunkat hajtja...

Érdekes értékrendek...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.08. 17:04:18

whitecule írta:Az megvan, hogy el akarta adni Iniestát idén nyáron, csak Valverde közbelépett? Ja, szuper elnök...
mese habbal, azért ekkora lámának ne nézzétek már. köpködik ahol érik, Ti meg nyelitek ahogy kell.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.06.08. 16:29:40

Samper írta:Laporta miatt Barto ősszel bizonyítás-kényszerben van. A meglévő kerettel ez aligha sikerülhet. Ezt tudnia kellene.
Semmi ilyesmi nincs.Összehozott két olyan szerződést amiből kb. 800 millió haszon lesz.Új stadion, óriási reklámértékkel bíró támadótrio.Tulajdonképpen anyagilag a jövő évtől elvben jön a Kánoán.Ráadásul az általa kinevezett edző egyszer trillázott egyszer duplázott, és még az utolsó éveiben is elhozta a kupát és csinált egy olyan fordítást a BL-ben ami szintén megy a történelemkönyvekbe.

Az hogy a madridi duplázott a BL.-ben és elvitt egy bajnoki címet semmit sem von le az ő eredményeiből.Laporta károghat amennyit akar,semmilyen szinten nincs nyeregben.Ha egy átigazolási bann után csak semmit mondó program nélkül fujjogásra volt képes, akkor hidd el ezután se lesz többre bármennyit fizet a katalán médiának hogy mellé álljon.

Az egy másik kérdés hogy a pali üzleti de főleg erkölcsi szempontból csúnyán megkérdőjelezhető, de ne gondolja senki hogy Laporta még nem állt 5x bíróság előtt és még egyszer sem zárolták a vagyonát.

Beszéltünk mi itt identitásról stb. de ez kb. Pep idejében volt egyedül igaz.A Barcelona bárhogy is gondoljuk mi szurkolók, nem egy klub hanem a szurkolók szórakoztatását szolgáló üzleti vállalkozás, ami szerencsére top brand.Most!Ha nem kell mezszoponzor akkor nagyon hamar óriási lóvé esik ki a zsebünkből aminek hála a horribilis fizetések (amiket pont Laporta kezdett el osztani) nagyon hamar tarthatatlanná vállnak és akkor egy Neymar apuka pillanatok alatt átköltözteti a kisfiát Párizsba, vagy Manchesterbe és az is tuti hogy lesz aki egyből követi.Visszaesünk 4.-5. helyre a Real akkor kalapál el amikor kedve tartja és izgulhatunk hogy legyen BL hely.A hihetetlen reputációnk megtörik a szurkolók 3/4-e lelép és vakarózhatunk megint vagy 20 évig mi legyen.Szóval bármennyire is ellenszenves Barto anyagi szempontból azt csinálja amit kell mert így tudunk elől maradni.

Az hogy egy unszimpatikus halvérű pali az itt nem szempont...
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.06.08. 16:28:10

Szerintem nem akarta eladni csak próbálják lejáratni de nekem se szimpatikus a mostani vezetőség.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2017.06.08. 16:26:10

Az megvan, hogy el akarta adni Iniestát idén nyáron, csak Valverde közbelépett? Ja, szuper elnök...
Kicsit komolyabban: financiális szempontokból tényleg jó munkát végez, de közben a klub identitását rombolja... Melyik a fontosabb?
Én amit leginkább hiányolok belőle, hogy szinte soha nem áll ki a csapatért a sajtó előtt. Ott van Laporta, akit itt sokan nem bírnak. Lehet róla mondani bármit, de most a Real Madrid címvédése után, mikor a madridi és nemzetközi lakás sportsajtó elkezdte éltetni a királyiakat, meg azt harsogták, hogy sokkal jobb a mostani Real, mint a Pep Team, Laporta egyből nyilatkozott és a védelmébe vette a Barcát.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.08. 15:57:57

benedito még mindig nem nyelte le a 7%-ot? :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.06. 16:31:42

így van, sokan fikázzák bartot, de azért csak tető alatt hozott egy

- 5 éves nike szerződést évi 100 millióval (az eddigi csúcstartó a MU volt évi vmi 85 milllióval - igaz ők 10 évre kötötték, mi egyelőre csak 5-re, de meghosszabbítható)
- rakuten 4 évre, évi 58 millió euró

vegyük úgy, hogy a rakuten is itt lesz 5 évig, ez 5 év alatt összesen 790.000.000 euró, azaz évi 158.000.000.

ezek nélkül a pénzek nélkül egyszerűen nem bírnánk hosszabb távon ezeket a fizetésket... és ezek a dolgok 1000x fontosabbak, minthogy abidal sportigazgató legyen, meg ne legyen mezszponzor...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.06.06. 16:10:57

Barto nem rossz, már amennyire kiigazodok ebben. Rosselt, szerintem ő csinálta ki, mert máshogy nem kerülhetett volna képbe az elnöki posztra. Így simán beáldozta a "mentorát". Én ezt jópontnak írnám be neki. A pénzügyeink, már amennyire tudom, rendben vannak. A klub egyensúlyban van és a Rakuten meg Nike szerződés további stabilitást adhat ezen a téren. Nehéz a szemére vetni hibákat. A komolyabb megmérettetés majd most fog jönni, mert akár tetszik, akár nem, a Madrid eredményessége okán, eredményeket kellesz felmutatniuk. Még egy ilyen év és az ázsiója jelentősen esni fog, ezt pedig nem engedheti meg magának. Valamelyik jelentősebb kupát meg kellesz nyerjük. BL vs Spanyol bajnokság, netalán mind a kettő.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2017.06.06. 09:30:41

recrea írta:
palesz77 írta:Rosell jobbkeze volt anno, nem véletlen ő vette át a helyét. Azóta is vannak ügyek, én örülnék, ha elmenne innen. Laportát se várom vissza annyira megmondom őszintén, inkább egy új arcot szeretnék.
Nunez elnök úr még csak 85 éves, esetleg jó lehet, ha épp szabadlábon van :D
a fél keretet kivágná az öreg :mrgreen:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7411
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.06.06. 08:36:48

recrea írta:
palesz77 írta:Rosell jobbkeze volt anno, nem véletlen ő vette át a helyét. Azóta is vannak ügyek, én örülnék, ha elmenne innen. Laportát se várom vissza annyira megmondom őszintén, inkább egy új arcot szeretnék.
Nunez elnök úr még csak 85 éves, esetleg jó lehet, ha épp szabadlábon van :D
Én inkább Gapsartot javasolnám. Ő már legalább bizonyított. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6725
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2017.06.05. 23:20:14

palesz77 írta:Rosell jobbkeze volt anno, nem véletlen ő vette át a helyét. Azóta is vannak ügyek, én örülnék, ha elmenne innen. Laportát se várom vissza annyira megmondom őszintén, inkább egy új arcot szeretnék.
Nunez elnök úr még csak 85 éves, esetleg jó lehet, ha épp szabadlábon van :D
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.06.05. 22:19:19

Rosell jobbkeze volt anno, nem véletlen ő vette át a helyét. Azóta is vannak ügyek, én örülnék, ha elmenne innen. Laportát se várom vissza annyira megmondom őszintén, inkább egy új arcot szeretnék.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2017.06.05. 21:41:04

Én igen. Rosell mocskát kellett átvennie, és viszonylag stabilizálta is a klubot. Én így látom, vessetek a mókusok elé...
"And my heart will leave you never."
Válasz küldése