Josep Maria Bartomeu

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.09.01. 07:46:32

Bob_Marley írta:Pénzügyileg ezt vigyék tovább, de a kiadásokat bőven lehetne realizálni, amiket felsorolt palesz77, azok között is volt ilyen. Marketing költségeket be kéne szedni a játékosoktól, fizetéseket csökkenteni. Még inkább nyitni az USA felé, reális cél lehet az 1 milliárd EUR bevétel is.
Egy elnöknek leginkább a pénzügyi rész a feladata, természetesen hozzátartozik a jó szakemberek kiválasztása is, edzőkben szerintem jól is választottak, de tárgyaló embereket kevésbé. Ebben is fejlődést várok!
Csak nekem tűnik ellentmondásnak amit írsz?
Pénzügyileg vigyék tovább, majd leírod a legfontosabb dolgokat pénzügyben, hogy miken kéne változtatni.
Akkor pont nem kéne továbbvinni az eddigi pénzügyi dolgaikat, nem?
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.09.01. 07:35:48

Mégis szavaztam, mert a csőd nyilvánvaló.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.31. 15:15:30

Pénzügyileg ezt vigyék tovább, de a kiadásokat bőven lehetne realizálni, amiket felsorolt palesz77, azok között is volt ilyen. Marketing költségeket be kéne szedni a játékosoktól, fizetéseket csökkenteni. Még inkább nyitni az USA felé, reális cél lehet az 1 milliárd EUR bevétel is.
Egy elnöknek leginkább a pénzügyi rész a feladata, természetesen hozzátartozik a jó szakemberek kiválasztása is, edzőkben szerintem jól is választottak, de tárgyaló embereket kevésbé. Ebben is fejlődést várok!
Kép
Kép
Kép
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.08.31. 13:09:55

Barto belebukhat a mai napba, de a sorsa igazán Messi kezében van. Ha ő aláír, bukik a bizalmatlansági indítvány. Ha nem, vagy pláne még nyilatkozik is ellene, akkor Barto repül.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.31. 13:01:48

Normandia írta:Palesz, azért az igen csak álomnak tűnik az elvárásaid között, hogy a transzferek minden részletét transzparens módon nyilvánosságra hozzák és igen, a nem szabályosról beszélek, majd mellőzi bármelyik vezetőség is. Van akik megússzák és van akik nem. A többivel nagyjából egyetértek.
Én ilyet nem is mondtam, hogy hozzanak nyilvánosságra. :D A ne hazudjanak a szerződésekről az annak szólt, hogy Messi pl aláírt már Barto szerint.. Egy igazolás részleteit nyilván nem hozzák felszínre teljesen, ezt el se várnám. De pl a Neymar ügyön kívül én nem tudok egyről se, ami ennyi éves bírósággal végződött, ez se normális. Ez meg nem hiszem, hogy csak azért volt, mert mi vagyunk a Barcelona.. De ez meg már másik pont a "kívánságlistámon". :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.31. 12:15:35

Palesz, azért az igen csak álomnak tűnik az elvárásaid között, hogy a transzferek minden részletét transzparens módon nyilvánosságra hozzák és igen, a nem szabályosról beszélek, majd mellőzi bármelyik vezetőség is. Van akik megússzák és van akik nem. A többivel nagyjából egyetértek.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.08.31. 11:44:51

zknym írta:Es kerdezem, ha Barto "eltakarodik", akkor mi fog valtozni? A Pool hajlando lesz eladni Coutinhot? Vagy tobb fiatal fog bekerulni a keretbe, Messi es tarsai pedig mennek a padra? Mi lesz mas? Magas aron tudjak majd eladni a "tolteleket"?
Amibe én reménykedek, hogy egy kompetensebb brigád kerül majd a vezető pozíciókba minden tarületen. A mostani Neymar pénz utáni túlköltekezésért annyira nem felelős szerintem Barto, ez várható volt, tudta mindenki, hogy van pénz - bár ha előbb elkezdik komolyan venni a dolgot ugye..

De amit én akarok, az az, hogy ne hazudjanak játékosok szerződéséről; ne kelljen igazolások miatt 3-4 évig bíróságra járni; legyen egy normális játékosmegfigyelő részleg, akik nem 1 tervvel készülnek a nyárra; profilokat igazoljunk, ne neveket - Coutinho helyett Dybala, Di Maria vagy Seri, Verratti helyett Paulinho -; a klub szakemberei ne egy játékost hibáztassanak már egy vereség miatt; a B csapatot ne az eredmény miatt tartsuk, és töltsük fel emiatt külsős játékosokkal a sajátjaink kárára; ne "rombolják" a klub hírnevét, mint pl most a Dortmundnál; az utánpótlásba több hitet fektetni, és nem a Gomes-Paco féle igazolásokba ölni feleslegesen a pénzt; kétes üzletekről és bírósági ügyekről nem is beszélve; Cruyff és Abidal ügye szintén. Most hasra ütés szerűen ennyi hirtelen, de ha felfrissíteném az emlékeim az elmúlt 6(?) évről, biztos lenne még pár. Nyilván a következő jelölt se lesz szent, de nekem az ő munkásságuk már nagyon sok kezd lenni, ezen a nyáron meg végképp elindultak a dolgok egy olyan irányba szerintem, ami nem vezet jóra hosszútávon. Azért az már sokat mondó, hogyha a sajtó felé is érződik a feszkó a vezetőség és a játékosok között..
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.08.26. 13:05:08

LG írta:...
Természetesen egy top formában lévő Neymarhoz képest bárki visszaesés, na de mikor láttuk utoljára azt a Neymart? Talán a triplázós évben.
Sokak fejében gyorsan megszépült ez az idénye így hogy lelépett, azért akkora teljesítményt nem tett le tavaly a brazil. (Hozzátartozik, hogy az egész csapat sem) Nyilván voltak remek meccsei lásd PSG ellen, de vastagon benne volt ő is, hogy csak egy kupa esett le.

Nyilván még egy nem túl jó formában lévő Neymar után is biztos más lesz, főleg hogy 20éves a srác, de az mindenképp pozitívum, hogy úgy érkezik, hogy már 2 év európai foci van a lábában, ráadásul egy a Dortmundban.

Én nagyon szurkolok neki, én azt látom rajta, nagyon akart jönni, remélem megmutatja.

Persze Bartoékat ettől függetlenül rúgnám ki páros lábbal.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.26. 10:13:58

Messias2 írta:
Nero. írta: attol meg Dembele alig tobb mint a felere kepes annak amire Neymar.
Ezzel meg várjunk már legalább 1 egész szezont.
Szerintem a francia van akkora tehetség, mint brazil.
Szerintem is hatalmas tehetség, pár éven belül szerintem top 5 támadó lesz, rövid távon persze egyértelműen visszaesés lesz Neymarhoz képest, de még így is a legjobb opció volt.

Itt valóban gyengülünk, de én Valverdében bizakodom, hogy meg tudja találni azt a formációt és azokat a taktikai elemeket, amivel ki lehet maxolni ezt a keretet.

Egyébként akár az ő kinevezését is írhatnánk jópontnak a vezetőség számlájára, de aztán láthattunk, hogy akit ő kért azt nem hozták, akit nem kért az hozták, szóval nagyon gyorsan kenyértörésre került sor közöttük. Aztán ugye utóbbi időkben egyre inkább hallani, hogy a játékosok és a vezetőség között is rossz a viszony, Valverde pedig úgy tűnik, a játékosokkal van, aminek én nagyon örülök. Szerintem jó esély van rá, hogy ő túléli a vezetőséget.
Mondjuk én a "semmiképp sem"-re nyomtam, de ez gondolom a hsz-eimből már lejött.
Ezt az álláspontot, még ha nem is értek vele egyet, jobban tudom tisztelni, mint a pálfordulást két igazolástól. Mondjuk arra tippeltem volna, hogy a harmadik opcióra csak madridisták szavaztak. :D
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.08.26. 10:12:14

LG írta:Szomorúnak tartom, hogy vki két sztárigazolás miatt megbocsátaná a vezetőség összes mocskát. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor vkit fűvel-fával csal a férje, de néhány aranyékszer után úgy dúl a láv mintha mi sem történt volna.

Ne zavarjon senkit, hogy morális válságban van a klub, csak legyenek sztárigazolások. #-o Tudom, hogy egyeseknek ez a legfontosabb, és eddig sem a simlikért kritizáltak, hanem mert nem volt az elmúlt szezonokban nem jött megalomán igazolás.

A 2009-es nyár jut eszembe, mikor először tripláztunk, Perez meg felrobbantotta a piacot, a madridisták meg ahelyett, hogy szezonon keseregtek volna, a megalomán igazolásoknak örvendtek, azt hitték, az mindent megold. Akkor azt nagyon szánalmasnak tartottam, de íme, eltelt néhány év, és itt is ez megy. :roll:
Mondjuk én a "semmiképp sem"-re nyomtam, de ez gondolom a hsz-eimből már lejött.:-D
Szóval, hangulatot kelteni itt nem nehéz, vannak itt ennek prókátorai. Egy biztos, a közhangulat itt folyamat erre lett irányítva. Vannak olyanok, akiknek az a lényeg, hogy versenyképes legyen a csapat és ha ezt megkapja, akkor nincsen miért protestálni, csak ezért mgkérdőjelezni a döntésüket felesleges. Valamint, az önkéntes elnökjelöltek azon kívül, hogy semmi sem jó, nem tettek le olyan javaslatot, amiért azt mondhatnám, ők jobbak lennének.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.08.26. 10:02:37

Nero. írta: attol meg Dembele alig tobb mint a felere kepes annak amire Neymar.
Ezzel meg várjunk már legalább 1 egész szezont.
Szerintem a francia van akkora tehetség, mint brazil.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.26. 09:59:33

LG írta:Szomorúnak tartom, hogy vki két sztárigazolás miatt megbocsátaná a vezetőség összes mocskát. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor vkit fűvel-fával csal a férje, de néhány aranyékszer után úgy dúl a láv mintha mi sem történt volna.

Ne zavarjon senkit, hogy morális válságban van a klub, csak legyenek sztárigazolások. #-o Tudom, hogy egyeseknek ez a legfontosabb, és eddig sem a simlikért kritizáltak, hanem mert nem volt az elmúlt szezonokban nem jött megalomán igazolás.

A 2009-es nyár jut eszembe, mikor először tripláztunk, Perez meg felrobbantotta a piacot, a madridisták meg ahelyett, hogy szezonon keseregtek volna, a megalomán igazolásoknak örvendtek, azt hitték, az mindent megold. Akkor azt nagyon szánalmasnak tartottam, de íme, eltelt néhány év, és itt is ez megy. :roll:
Egyre ritkabban ertunk egyet, de most nagyon.
Es akkor arrol nem is beszelve hogy egyertelmu hogy szakmailag gyengulunk Neymar tavozasaval. Hiaba hoz ide mas posztokra jatekosokat, attol meg Dembele alig tobb mint a felere kepes annak amire Neymar.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21162
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2017.08.26. 09:30:12

Szomorúnak tartom, hogy vki két sztárigazolás miatt megbocsátaná a vezetőség összes mocskát. Ahhoz tudnám hasonlítani, mint amikor vkit fűvel-fával csal a férje, de néhány aranyékszer után úgy dúl a láv mintha mi sem történt volna.

Ne zavarjon senkit, hogy morális válságban van a klub, csak legyenek sztárigazolások. #-o Tudom, hogy egyeseknek ez a legfontosabb, és eddig sem a simlikért kritizáltak, hanem mert nem volt az elmúlt szezonokban nem jött megalomán igazolás.

A 2009-es nyár jut eszembe, mikor először tripláztunk, Perez meg felrobbantotta a piacot, a madridisták meg ahelyett, hogy szezonon keseregtek volna, a megalomán igazolásoknak örvendtek, azt hitték, az mindent megold. Akkor azt nagyon szánalmasnak tartottam, de íme, eltelt néhány év, és itt is ez megy. :roll:
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.26. 08:31:13

csababarca írta:
Sok volt Dembelé, elfogadom, az volt, de ezt diktálta a piac most. A vezetőség megette amit főzött, ha valakinek rágódni kell ezen azok ők, miattuk lett ez a szitu.
Ezzel egyet is értek, ezt mondom én is. Mind a fizetések elrugaszkodásában mind az igazolásokban. A hangsúly azon van nálam, hogy SOK volt, s hadd aggódjon már az ember szeretet klubja lépései miatt. Mert a Milanosodás, vagy ott az Inter mint kedvenc olasz csapatom pont azért süllyedt el, mert elfogyott a zseton.

Vitolot jó hogy felhoztad példaként, mi is akartuk, volt róla szó. 30 millióba került, nagyon nem mindegy, s beljebb lettünk volna vele is. Nekem ez a bajom ezzel az egésszel, mondjuk piac, de mégis a második legtöbbet fizettük érte. Lett volna 50-60-70, el is fogadom, de nem 105, irreális és egyben értelmetlen.
Kép
Kép
Kép
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.08.26. 04:25:44

Most a real nincs kényszerhelyzetben, nem távozott az egyik legfontosabb emberük, megvannak létszámban is meg minőségben is, sorra nyernek mindent.
Hidd el ha Benzema gondolt volna egyet és lécelt volna, akkor hozzák a másik franciát, ne legyenek kétségeid hogy azzal a Morataval mentek volna neki a szezonnak.

Williamset meg szajkózod, ha annyira jó lenne, már valaki kihúzta volna a Bilbaoból, nem véletlen nem mentünk rá mi se. Még Valverde se hozta szóba akkor miért erőlteted?

Komolyan nem értelek.
Nem lehet neki menni közepes játékosokkal a szezonnak, ezt el kéne fogadni. Hozhatunk Williamseket, meg Vitolokat, nem leszünk beljebb velük.

Sok volt Dembelé, elfogadom, az volt, de ezt diktálta a piac most. A vezetőség megette amit főzött, ha valakinek rágódni kell ezen azok ők, miattuk lett ez a szitu.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.26. 01:42:23

Ebben a 105 millióban már benne van az is, hogy nem tűnt el az első komolyabb klubban, nem úgy mint megannyi beharangozott "hatalmas" tehetség.

Persze köthettünk volna rá elővásárlási jogot jó pénzért, de ennyi erővel köthettünk volna rajta kívül még másik 20 ígéretes fiatalra is, akik most már lehet max szappanárusnak valóak, mert annyira el is tűntek a süllyesztőben.

Persze az ideális az lenne, ha olcsón vett fiatalokat sikerülne beépíteni, DE ahhoz elsődlegesen kell egy stabil MINŐSÉGI kezdőcsapat, de úgy hogy ha egy embert kiveszünk a KP-ról, és meg van halva egy ember hiányától az egész csapat, és az újoncnak kéne mindent ellátni hirtelen, úgy ne várjunk sokat az újoncoktól...
Denisékhez sem vághatjuk hozzá hogy " Nesze, oldd meg Iniesta szerepkörét mostantól minden meccsen, és még emellé még melózz 2 játékos helyett, különben EL helyért fogunk küzdeni"


Ha lesz egy minőségi stabil keretünk, ahol elhárultak a problémák, akkor lehet próbálkozni és ajánlatos is fiatalokkal, persze ésszel, és akkor lehetnek nagy fogások is.
Pont ezért nem szabad vénembereket hozni a fiatalok nyakára, lehet hogy ez a Paulinho is felét sem fogja tudni mint amit egy Samper tudott volna.

De véleményem szerint az utánpótlásnál is nagy problémák vannak játékosmegfigyelés terén is, nem véletlen hogy mennek el a tehetségek, és alig jönnek, nem sok olyan tehetséget lehet felsorolni jelenleg a korosztályosoktól akiknek nagy jövőt tippelnek a szakértők, talán Xavi Simonst kivéve, aztán lehet ő is jövőre majd megy egy Citybe mert itt nem bíznak benne...

Bob, van részigazság abban amit mondasz, de a valóság valahol a 2 között kell hogy legyen.
Törekedni kell a fiatal jó fogásokra, de mellette ha a helyzet megkívánja akkor bizony ki kell nyitni a pénztárcát, különben a csapat rovására lesz, amit a klub pénzügyileg is meg fog érezni. előbb-utóbb.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.08.26. 00:57:13

Bob... Nem az elmúlt 1-2 évben lerakott teljesítményét fizettük meg, hanem azt, hogy a következő 10 évben mire lesz képes. Remélhetőleg nálunk.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.26. 00:51:03

Sanama írta:
Egy Dembelé a második legdrágább idén, s azt mondjuk robbant a piac, s mégis csak mögötte vannak a többiek árban. Ha ő ennyi, akkor Lukaku 170 kellett volna legyen.
De miért kellett volna? Most komolyan nem érted a szitut még mindig? Nyilvánosan tudta még a legutolsó újságárus is, hogy rászakadt a bank a Barcelonara és élet halál kérdés Dembelé. Ez a két tényező pedig alapból azt jelenti, hogy 100 millió. Ha Neymar nem megy csak 120ért, fele annyi Dembele is. Egyszerűen csak mondod a magadét, nem érzem hogy megpróbálnád összekötni a pontokat..

Ha Lukakut nem engedik akkor a MU viszi Moratat, nem voltak rászorulva, hogy már pedig csak Lukaku vagy senki más.
Itt más alternatíva nem volt csak Dembele, és kellett mint egy falat kenyér. Még jó, hogy nem a Barca van/volt előnyben.
Ha így gondolod nem volt más alternatíva, akkor nincs miről beszélni. Kezdésnek, ha tudom hogy le akarnak húzni, várok egy évet. De igazolni kell, legyen így. A kényszerhelyzetet Ti érzitek, meg a vezetők mert engednek ennek.
Te nem érted a szitut, ár/értékben nem egy jó igazolás, ezen van a hangsúly nálam mindig. Nem érdekel se Dembele se ha a jó Istent hozzuk, mert nem az egyének múlik a dolog. Megeszem a kalapom ha valaki azt mondja egy 1,5, de legyen két éve játszó emberre, hogy megér 105 milliót, úgy hogy egy éve van a Bundesligában. És nem a kvalitásán van a hangsúly, hanem hogy olcsóbban hozhattunk volna embert, akivel erősödünk, betesszük. Tudjuk használni egy hosszú szezonban, ha meg égető a dolog, akkor jobb alkuból indulunk jövőre másnál.
Insigne mennyi lett volna 60-70-ről írtak, de tényleg ott van Williams a Bilbaoból, kiszúrná a szemünket és kicsit a Ligán belül is tudnánk növelni a presztízsünket, mert jelenleg azt látom a Realba mennek inkább.

Másik topikban volt szó róla, hogy Benzmea gyengébb, elment Morata, kézenfekvő lenne MBappé, ki tudja lehet elhozzák, de érdekes Perez azt mondta a francokat ad ennyi zsét rá.


Lukaku egy ideje mást se csinál, csak zsákszámra rúgja a gólokat, kicsit többet tett le az asztalra.
Kép
Kép
Kép
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.08.26. 00:28:10

Lukakuban kicsit kevesebb a potenciál, mint a franciában. :wink:
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2017.08.26. 00:24:46

Egy Dembelé a második legdrágább idén, s azt mondjuk robbant a piac, s mégis csak mögötte vannak a többiek árban. Ha ő ennyi, akkor Lukaku 170 kellett volna legyen.
De miért kellett volna? Most komolyan nem érted a szitut még mindig? Nyilvánosan tudta még a legutolsó újságárus is, hogy rászakadt a bank a Barcelonara és élet halál kérdés Dembelé. Ez a két tényező pedig alapból azt jelenti, hogy 100 millió. Ha Neymar nem megy csak 120ért, fele annyi Dembele is. Egyszerűen csak mondod a magadét, nem érzem hogy megpróbálnád összekötni a pontokat..

Ha Lukakut nem engedik akkor a MU viszi Moratat, nem voltak rászorulva, hogy már pedig csak Lukaku vagy senki más.
Itt más alternatíva nem volt csak Dembele, és kellett mint egy falat kenyér. Még jó, hogy nem a Barca van/volt előnyben.
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2017.08.25. 23:44:08

Chino írta:
Bob_Marley írta: RM legutóbbi pár év mozgásait nyugodtan lehet alapul venni. Kezdeném azzal, hogy a reklámszerződések áttárgyalása, nagyon jó struktúra van náluk. Fizetési rendszer meghatározása, olcsó spanyol/vagy Spanyolországban játékosok keresése, ennek kiterjesztése globálisan.
A kiemelt részen van a hangsúly. A jelenlegi gazdasági helyzetet a futballvilágban nem lehet összehasonlítani az utóbbi évekkel semmilyen területen. Az igazolások tekintetében pláne nem, de az aktuális helyzetet még a nyár elejivel sem. Két évvel ezelőtt, de talán már tavaly is nem hiszem, hogy akkora aggódásra adott volna okot Neymar 222 milliós kivásárlási ára. Most ott tartunk, hogy Messi 300 millióján aggódunk. A PSG pedig lehet, hogy behúzza még mellé 180-ért Mbappét meg ki tudja mennyiért Fabinhot.

Az átigazolási szezon elején, még földtől elrugaszkodottnak tartottuk Bellerín árát, de Semedo is soknak tűnt. Egy fiatal spanyol válogatott játékos, aki három éve a PL egyik élcsapatában edződik három éve MOST nemhogy reális, de talán még olcsónak is számít.

Hol van már Cr. 92 milliója. Egy akkori Cr ma 300 millióért jó vásár.

A szponzori pénzek detto. Amit pár éve a MU kapott, ma már sima átlagnak számít.
Ami még mindig magasnak vehető, azok a fizetések.
Ugyanazokat a csapatokat feltudom sorolni, mint eddig. Azt mondjuk robbant a piac, oké, de mégis vannak akik ésszel igazoltak. Nem a PSG-Man City nekünk a mérce, azt hiszem, régóta ezt csinálják. Bayern-Juventus-Real Madrid.
Egy Dembelé a második legdrágább idén, s azt mondjuk robbant a piac, s mégis csak mögötte vannak a többiek árban. Ha ő ennyi, akkor Lukaku 170 kellett volna legyen.
Ezt mar rengetegszer leírtad mint hiba, annyi a bökkenő, hogy Dembele maga sem akart idejönni tavaly, mert le is nyilatkozta, hogy elobb fejlődni akar, es kezdő lenni valahol. Szóval ezt felhozni értelmetlen.
Nem volt olyan a focitörténelemben, hogy elővásárlási jog? Vagy megvesszük és hagyjuk a Rennes-nél. Ha odamegyünk a Rennes elé, hogy 30 millió, fogadom meggyőzik Dembelét, hogy menjen el.
Kép
Kép
Kép
csabooo
Capitá del Barça
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2008.10.19. 18:20:56
Tartózkodási hely: Székelyföld

2017.08.25. 23:27:17

Messias2 írta:Ha jön Coutinho, felőlem maradhat.
Ezt ertem. Es mi garantalja, hogy nem folytatjak tovabb az amokfutast ? Attol meg ugyan ugy leepitettek a klub imazsat, amit nagynehezen felepitettek, azt 2,3 ev alatt teljesen leromboltak.

Ok egy vallaltkent gondolkodnak a klubrol, nem mint egy csapat, egy nep szimboluma, fennmaradasanak, megmaradasanak a jelkepe. Sajnos attol felek, hogy a szurkolok nagy reszet, ezzel az egy ket nagy nevvel meggyozik, s megy az elet tovabb, de felek, hogy megint egy egy lyukat befoltozunk, de kozben a nagy seb ott verzik a szemunk elott...

Megint el telik igy 2,3 ev s akkor csostol jon a baj.`15 ben is a trpila mentette meg oket, felek, hogy iden is ez a ket sztarnev menti meg, holott erthetetlen mit muvelnek ezek... :roll:
Barça,Barça,Baaarça!!!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2017.08.25. 23:26:15

Bob_Marley írta: RM legutóbbi pár év mozgásait nyugodtan lehet alapul venni. Kezdeném azzal, hogy a reklámszerződések áttárgyalása, nagyon jó struktúra van náluk. Fizetési rendszer meghatározása, olcsó spanyol/vagy Spanyolországban játékosok keresése, ennek kiterjesztése globálisan.
A kiemelt részen van a hangsúly. A jelenlegi gazdasági helyzetet a futballvilágban nem lehet összehasonlítani az utóbbi évekkel semmilyen területen. Az igazolások tekintetében pláne nem, de az aktuális helyzetet még a nyár elejivel sem. Két évvel ezelőtt, de talán már tavaly is nem hiszem, hogy akkora aggódásra adott volna okot Neymar 222 milliós kivásárlási ára. Most ott tartunk, hogy Messi 300 millióján aggódunk. A PSG pedig lehet, hogy behúzza még mellé 180-ért Mbappét meg ki tudja mennyiért Fabinhot.

Az átigazolási szezon elején, még földtől elrugaszkodottnak tartottuk Bellerín árát, de Semedo is soknak tűnt. Egy fiatal spanyol válogatott játékos, aki három éve a PL egyik élcsapatában edződik három éve MOST nemhogy reális, de talán még olcsónak is számít.

Hol van már Cr. 92 milliója. Egy akkori Cr ma 300 millióért jó vásár.

A szponzori pénzek detto. Amit pár éve a MU kapott, ma már sima átlagnak számít.
Ami még mindig magasnak vehető, azok a fizetések.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Chino 2017.08.25. 23:29:57-kor.
Forca Barca!!!!
Avatar
Stalkyard
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3161
Csatlakozott: 2010.05.19. 19:10:30

2017.08.25. 23:22:45

Bob_Marley írta:Fizetések csökkentése, itt meg továbbra is világi bénaság, hogy tavaly 15 ért vették Dembelét.
Ezt mar rengetegszer leírtad mint hiba, annyi a bökkenő, hogy Dembele maga sem akart idejönni tavaly, mert le is nyilatkozta, hogy elobb fejlődni akar, es kezdő lenni valahol. Szóval ezt felhozni értelmetlen.
Az éjjel soha nem érhet véget!

Klopp on Coutinho bid: "I think tomorrow they (Barcelona) will offer a McDonald's Happy Meal and we get the toy as well!?"
Avatar
Messias2
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2865
Csatlakozott: 2015.06.25. 16:10:25

2017.08.25. 22:22:35

Bob_Marley írta:Pont, hogy ilyen igazolások miatt máglyán elégetném. Legszebb Laporta féle pénzszórást idézte. Benedittoban legutóbb is láttam perspektívát, a gazdasági modell jó, amit lehet követni. Költekezés racionalizálása lehet a feladat.
Néha azt hiszem, hogy troll vagy.
TS-Alba-Araujo-Koundé-Azpi-Busi-De Jong-Pedri-Dembélé-Lewa-Fati
Válasz küldése