Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.15. 10:43:36

[quote="noname"]Érdekes azért, hogy az "öreg róka" Martinonak látszólag semmi autoritása nem volt a játékosok körében, miközben a velük szinte egykorú LE-nek annyi van h pl Merssi probléma nélkül visszahúzta klasszikus irányítói posztba, de még a tavaly párszor kritizált Neymar-Messi összjáték is remekül működik.

Annyiban LE-nek könnyebb a dolga, hogy őt új Barca kiépítésével bízták meg, martinot nem. Annyiban is, hogy Messit és Neymart közben az élet meggyötörte (sérülés, pénzügyi vádak, VB), ezért túl vannak a gyerekes rivalizáláson. De LE-mnek nem csak hálásabb a helyzete, hanem jókat is húz (igazolás,fegyelem, edzésterhelés, visszatámadás, gólt nem kapó védelem, fiatalok). Ha ősszel minden nyerhetőt megnyer, akkor tavasszal még tovább léphet a csapattal.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.15. 10:12:24

Érdekes azért, hogy az "öreg róka" Martinonak látszólag semmi autoritása nem volt a játékosok körében, miközben a velük szinte egykorú LE-nek annyi van h pl Merssi probléma nélkül visszahúzta klasszikus irányítói posztba, de még a tavaly párszor kritizált Neymar-Messi összjáték is remekül működik.

Nah, kíváncsi leszek a továbbiakra. Szezon elején Martino alatt is voltak jó meccsek, de szezon közepére eltunyult a csapat. Xavi kezdetése orbitális hiba volt, Cesc is lusta, Piquenek nem volt rivális, nem voltak fiatalok.

LE nagyon bátran nyúl a fiatalokhoz(meglepetésemre olyanokhoz, akikkel ő régen nem is dolgozott együtt) és máris meg van az eredménye.

A letámadás jobban működik mint bármikor az utóbbi 2 évben, Messi fut és szerel.

A Bilbao meccsen olyan érzésem volt, hogy ha még nem is nyerjük meg, akkor is elégedett lennék a mutatott játékkal. Kissé emlékeztetett Pep első két bajnokijára, ahol ha jól emlékszem 2 gyenge csapat ellen lett kb 1 pontunk, miközben annyi helyzetet alakítottunk ki, mint Rijkaard alatt egy fél évben. Akkor a folytatást ismerjük. Soha rosszabbat most se.

Amúgy látva az utóbbi idők eseményeit már nem igazán foglalkoztat ez az átigazolási tilalom. A La Masia erősebb mint valaha( megnövekedett létszám, büdzsé és a B csapat a másodosztály egyik legerősebbje). Ennyi tehetség, mint most soha sem került még ki, csak egy edző kell, aki beépíti őket és a jelek szerint az van!
A Fifa egy szégyen
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.15. 08:40:11

Ki ne ismerné Tsubashat? :twisted:
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.14. 12:15:35

Olyan dolgokat csinál az edzéseken, amiket még nem láttam. Még Tsubasa kapitánytól, vagy Playstation játékosoktól sem

nem is tudtam h nagy anime rajongó :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
salas9
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2486
Csatlakozott: 2006.09.26. 14:37:40
Tartózkodási hely: Győr

2014.09.03. 22:30:50

barcafacan írta:LE és Pep egy képen egymást átkarolva bazsalyognak. A csapat történelme kiegyenesítve.
Most van az éves edzői kongresszus vagy mi. És ide a nagycsapatok edzőit hívják el egy kis eszmecserére. ÉS együtt mentek Pep-el. Valószínű elég sokat diskurálnak nem csak edzős témákról. Elvégre csapattársak is voltak :wink:
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.03. 22:18:34

LE és Pep egy képen egymást átkarolva bazsalyognak. A csapat történelme kiegyenesítve.
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.28. 11:36:06

Luis Enrique twitter: "Micsoda show San Mamés és Bilbao! Gratulálok!"
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.28. 07:52:53

Örömmel látva, hogy LE mennyi mindenben aktív és hagyják is, hogy az legyen, sajnálkozhatunk Tata Martinon, akinek mindez nem volt megengedve, aki gúzsba kötve táncolt.És akiről Alves elköpte, hogy a játékosok egy befolyásos csoportja fütyült az utasításaira. Na ennek - remélhetőleg - idén vége. Ha közben elkerülhetetlenül lesznek kudarcok is, LE azokon is könnyedén túlkerülhet.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.08.26. 13:49:08

A dinamikával annyira Martino első pár meccsén sem volt baj. A nagyobb gondok a letámadás hiánya voltak, illetve az, hogy egyszerűen nem volt elől ember. Még ha hátrányban voltunk, akkor is legtöbbször az a kép fogadott, hogy 2 soros védelem és előtte passzolgatnak a csatárok, de senki sem megy be a védők közé. Még ha be is mész 5 ember közé és nem csinálsz semmit, csak állsz, akkor is sokat számít h megosztod annak az 5 embernek a figyelmét. Most pl láthattuk, hogy Alba rendszerint próbált befutni a védelembe vagy mögé, Munir szinte csak a 16oson belül kuksolt, de Rafinha is eléggé előre volt tolva sok esetben(ezért is a gyengébb játék). Suarezzel ez még látványosabb lesz. Egyúttal sztem Suarezzel gyakoriak lesznek a helycserék is a támadók között.

Amúgy ahogy elnézem a csapatot, Rakiticre hárul majd a legnehezebb szerep. Neki az lesz a dolga h segítse védekezésben a csapatot, de osztogasson is (ala Xavi/Cesc), de törjön is be gyorspasszos kombókkal. Egyúttal az a tény, h Rakitic többet mozog, mint Cesc és gyorsabban Iniestát is némileg felszabadíthatja.

Az látszik jól, hogy LE-nek több elképzelése van, mint Martinonak és ami még fontosabb, nem fogja hagyni h belepofázzanak az ő dolgába.

Egyelőre negatívum volt, hogy érződik a csapaton az, hogy még szokniuk kell az új rendszert, illetve játékosokat. Pl. Rakitic sokszor kissé idegenül mozgott. A meccs elején a támadósor nagyon félős és impotens volt, ezt fogjuk arra h Rafinha és Munir is kezdtek.
A Fifa egy szégyen
Avatar
gerus993
Barça B
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2014.07.19. 21:04:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.08.25. 00:06:15

Tényleg egy dinamikusabb,direktebb játékú barcát látunk, a játékosokat fizikailag tényleg böszme durván felkészítette. Ami nekem nagyon nagy pozitívum, azok az átlövések..egyszerűen idáig bűn volt ilyen játékosokkal hanyagolni a távoli lövéseket, Iniesta is jól lő messziről és tőle is szerintem a 2009-es Chealsie meccs óta nem láttunk átlövést(jó ez nagy túlzás). Ha jönne Cuadrado én megnézném a csapatot 3-5-2-ben a 2. félidőben nem volt rossz mikor alves és alba rohangáltak fel és két csatár volt elől. Remélem Mascheranot elfelejti KH-ként, csak reménykedni tudok h most ez azért volt csak mert kis csapat ellen játszottunk, mikor megláttam a kezdőt bevallom meglepődtem, azt hittem hogy Bartha-Matyi védőpáros lesz és a kisfőnök VKp lesz [-o<
Avatar
sziryboy
Jugador del Barça
Hozzászólások: 101
Csatlakozott: 2010.04.13. 17:29:17

2014.08.24. 23:12:14

Gratulálok a karmesternek! Igy tovább! Érzem benne az erőt. (biztos van benne a midiklorián :-)
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.19. 08:30:06

Luis Enrique: "Fizikálisan annyira vagyunk készen, amennyire csak lehetséges, de normális, hogy nem lehetünk a csúcson a szezon kezdetén. Taktikailag több időre van szükségem, sokkal kiszámíthatatlanabbak akarunk lenni"
"Azt akarom, hogy ha egy év múlva a szurkolók visszatekintenek a szezonra, büszkék lehessenek arra a munkára, amit elvégeztünk"
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.08.19. 01:51:46

Barcaforever írta:Kép

A Gamperen nem volt állvány, így beépült közénk!! :twisted: :mrgreen: :^o (saját kép :wink: )
Ő nem az igazi Luis Enrique, csak egy szurkoló fiú felhúzta a mezét. :D

Nem lehet nagy következtetéseket levonni az eddigi meccsekből,de mikor Rakitic-Busi-Ini kp volt,akkor rendre tetszetős focit játszottunk,kellő dinamikával,és kreativitással. Tetszenek a változtatásai, ha nagy meccseken is megoldja,hogy Neymar és Messi (később a Pitbull) kellő térrel rendelkezzen,s mindkettő ki tudjon bontakozni, akkor jó idényt fogunk zárni. Mátyő játéka nekem is nagyon tetszett, szerintem vele sem fogott mellé. Szóval jó előérzettel ülök majd vasárnap a tv elé =D> =D> 8)
Avatar
Barcaforever
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3973
Csatlakozott: 2004.10.13. 19:17:18
Tartózkodási hely: Barcelona/Budapest

2014.08.19. 00:59:34

Kép

A Gamperen nem volt állvány, így beépült közénk!! :twisted: :mrgreen: :^o (saját kép :wink: )
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.08.17. 19:06:25

Luis Enrique: "Suárez jól ismeri a játékunkat, ő az, akire szükségünk volt. Pár percet játszani fog a Gamperen... ...Deulofeu kölcsönadása? Személyes döntésem volt. Úgy gondoltam, nem jutna elég játéklehetőséghez, a kölcsönadás ezért jobb megoldás volt... ...Leo Messi még annál is jobb, mint amit gondoltam róla. Úgy olvassa a játékot, mint senki más, szabad mozgást kell adnunk neki támadásban... ...Hol játszik majd Mascherano? A pályán, a padon, vagy a lelátón. Sokoldalú játékos, bármelyik poszton szerepelhet... ...Xavi és Neymar teljesen rendben edzett ma a többiekkel, úgy gondolom, megkapják az orvosi engedélyt holnapra... ...Örülök a csapat hozzáállásának, ambiciózusak, elszántak. Elégedett vagyok a felkészülésünkkel, megtettük, amit kellett. Abszolút optimistán tekintek a szezon elé"
Kép
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.08.04. 09:28:26

LE igen ambiciózusan kezdett a munkához. Nagy fizikai terhelést ad és erősen ellenőrzi az edzésintenzitást mindenegyes játékos esetében. Ezen túl abszolut komolyan veszi azokat a B-keretes játékosokat, akiket tehetségesnek tart. Ez mind kedvező dolog, csak azt nem lehet tudni, hogy mire elég. Kérdés, hogy ha netán az elején nem jönnek az eredmények, megengedik -e neki, hogy személyre való tekintet nélkül kitartson a szigorúság mellett, vagy rákényszerítik a nagy nevek játszatását akkor is, ha azok nem nyújtanak eleget.
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2014.07.15. 14:31:06

Kösz szépen,igen, ilyesmire gondoltam:)
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.07.14. 17:44:50

no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Cseri
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1784
Csatlakozott: 2010.11.19. 08:58:48
Tartózkodási hely: Pécs

2014.07.14. 16:13:50

Azt lehet tudni,(nyilatkozott már róla valahol LE),hogy milyen Barcelonát szeretne látni? Milyen edzői elképzelései vannak? Mi az edzői hitvallása?Milyen az elvárásokat támaszt a játékosok felé?
„Az egyik oldalon van egy csapat. A másik oldalon is van egy csapat, amiben ott van Lionel Messi. Az úgy egy teljesen más történet. Amikor az emberek különböző csapatokat elemeznek, emlékeztetniük kell magukat arra, hogy ez az egy ember mindent megváltoztat. Vele másképp néz ki egy csapat.”
vadaszita10
Barça B
Hozzászólások: 48
Csatlakozott: 2008.06.26. 17:52:30
Tartózkodási hely: Miskolc

2014.06.18. 00:34:21

Remélem látta a mai Brazil meccset és rájön, hogy nem kell itt kiadni pénzt kapusért. Ott van Ochoa ingyen.
Avatar
daffy
Madridista
Hozzászólások: 7207
Csatlakozott: 2010.01.31. 19:11:40

2014.06.14. 09:59:55

zola8787 írta:El kell felejteni a tiki-takát, venni hátra 8 szuper védőt, meg előre 2 kegyetlen gyors csatárt, a védők majd előreb.sszák a lasztit, a csatárok lefutnak mindenkit, aztán 1 gólt csak összehoznak. Sima 1-0ás meccsekkel is eredményeket lehetne elérni... Jó irányba megy a foci...
Ugyan már. Ez működik az eddigi csúcs ellen. Majd ha kitalálnak valamit,ami ezt a stílust veri,akkor az lesz a "divat". Utána újabb,aztán megint újabb. Lehet hogy 2 év múlva mindenki 3-3-4ben tolja majd. Felesleges elvárni pl a tegnapi hollandoktól,hogy próbálják meg úgy verni a spanyolokat,ahogy nem tudják,ahogy nem lehet.
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.06.14. 08:23:38

Remélem meg meri húzni, h Piquet és Mascheranot kispadra teszi, és akár Bartra is előttük legyen a sorban, mert amit tegnap Pique is leművelt az vmi kritikán aluli volt.
Xavit is egyre kevésbé kéne játszatni, mert ahogy elnéztem Rakitics tudna újat hozni meg ő azért elég sokat is próbált labdát szerezni.
Pavel
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1688
Csatlakozott: 2006.05.23. 20:57:21
Tartózkodási hely: Budapest

2014.06.14. 00:15:00

Remélem a chilei meccset is nézi.
El a kezekkel Alexistől.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.06.14. 00:03:14

Az a baj,hogy szerintem ő sem mer majd "nagyot" húzni,és leültetni Xavit a padra.
Pedig ez kéne,mert vele a kezdőben nem lehet mást játszani,csak ezt. Többedszerre árazzák be a tikitakánkat, sajnos, de ha normálisan,gyorsan, megfelelő emberek játszák ezt,akkor még mindig hatásos lehet.
Xavi már nem ez, ezt ha nem veszi LE,akkor ugyanaz az apátia lesz egész szezon közben,mint ami 2 éve tart már.

Az meg,hogy Piqué kabaré,nem újdonság, személy szerint ezért favorizálok két védő igazolást, ami nem vészmegoldás,meg 4. számú dolog.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Bestbarca
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1036
Csatlakozott: 2008.05.10. 11:29:48

2014.06.13. 23:05:27

No a mai meccs után,amit nyílván látott LE,vakarhatja a fejék.Tiszta Barca Bayern 7-0pedig én sosem példálózom ezzel. Kérdés ha elől Diego Costával Silvával nem megy,akikre azt mondom gondolkodás nélkül beillenének a Barcába a stílusunkba,akkor hogy fog?Mert a Barca középpálya ott volt ugye most.

Kérdés Iniesta balon használhatatlan,nagy meccsen balon mondíg is az volt mikor veszik már ezt észre az edzők.

Továbbá Pique megint bizonyított,vmit kell veke kezdeni.

Xavit meg még el lehet adni...Ma is kb 0 volt sajnos.De maradjon sztem a nagy öreg de kell Koke kezdőbe...Fix kezdőnek kevés már.

Továbbá ezt a kontrafocit hogy oldja meg,ez ellen tehetetlenek vagyunk. Kis csapatokat agyonverünk de nagyok ha ezt játszák vége...És azért a hollandok nem Real vagy Chelsea szint...

Hát kiváncsi leszek de meg kell oldani ezeket mégpedig megfelelő taktikával igazolásokkal,és ezt kb most kell kitalálniuk...
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva - de ha nyertek, a nevetek örökre fent marad.” Josep Guardiola

„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)

http://www.youtube.com/watch?v=CESroqFl ... re=related - Hatalmas!!!
Lezárt