Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.13. 03:55:10

Barcelona UnityIsStrenght írta:Én egyetértek azokkal akik LE-t védik. Ha már mindenképp értékelni kell, akkor ezt szezon végén tegyük meg. Adjunk már neki legalább 1 évet míg komoly elemzésbe megyünk. LE szerintem mindent megtesz, bár a múlt hétvégi az durva volt. :shock: Én se értem mi volt az elképzelése azonkívül, hogy pihentetni akart pár játékost.

Olvasgassátok a cikkeket, itt a vezetőséggel vannak ÓRIÁSi problémák. Remélem lesznek változások ott feljebb is, mert a mostani sz@*kavarás már idegesítő :!:
2016-ban lejár a vezetőség mandátuma. Ha most megtartják LE-t, az nekik biztos bukás a választásokon.
Barcelona UnityIsStrenght
Jugador del Barça
Hozzászólások: 224
Csatlakozott: 2012.04.15. 15:04:50

2014.11.13. 00:55:16

Én egyetértek azokkal akik LE-t védik. Ha már mindenképp értékelni kell, akkor ezt szezon végén tegyük meg. Adjunk már neki legalább 1 évet míg komoly elemzésbe megyünk. LE szerintem mindent megtesz, bár a múlt hétvégi az durva volt. :shock: Én se értem mi volt az elképzelése azonkívül, hogy pihentetni akart pár játékost.

Olvasgassátok a cikkeket, itt a vezetőséggel vannak ÓRIÁSi problémák. Remélem lesznek változások ott feljebb is, mert a mostani sz@*kavarás már idegesítő :!:
Barcelona Unity is Strenght!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.12. 21:51:47

Ezzel én nem Tatat próbáltam lenézni, lebábozni vagy bármi hasonló, sőt ellenkezőleg. Csupán arra céloztam, hogy egy teljesen ismeretlen fazon volt, akit relatíve gyorsan meg tudtak szerezni és a Barcahoz való kötődés edzőválasztáskor(is) nagyon sokat nyom a latba (Közel sem vagyok biztos benne, hogy Lucho lett volna az elsőszámú választás a poszt betöltésére, ha nincs múltja a klubnál.). A "naivsággal" azt akartam kifejezni, hogy tudni lehetett, nem vele képzelik hosszútávon a jövőt Barcelonaban. Legalábbis nekem végig ilyen érzésem volt vele kapcsolatban.

Én egyelőre bízok LE-ben, Pep utolsó éve óta ő az első olyan tréner aki alatt látszik valami újítás. Nyilván nem alapjaiban változtatta meg a dolgokat és akadnak hibák, finomítani valók, de legalább
nem úgy vannak felküldve a pályára a játékosok, hogy "nesztek, próbáljátok azt csinálni amit évek óta".
Forca Barca!!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.11.12. 21:10:59

Chino írta:Elég naiv dolog volt azt hinni, hogy ezt a Barcat hosszútávon egy nevesincs tréner fogja hosszútávon vezetni, akinek ráadásul kötődése sincs a klub felé, mint anno pep-nek, Tito-nak vagy most Luchonak.
mármint olyan nevesincs tréner, mint az atletico előtt volt mondjuk simeone? vagy rijkaard, esetleg antic nálunk? vagy mint ugyan kötődéssel a klub felé, de attól még nevesincs tito, pep?

amióta a barcának szurkolok egyedül van gaalra emlékszem, aki ténylegesen sztáredzőként jött hozzánk, de azért őt is utáltuk eléggé persze sok jó dolga mellett is, az se garancia. szóval ezt a hosszútávon "nevesincs trénert" én márpedig simán elhittem volna naivan, ha jól teljesít, mivel általában így volt, ilyen edzőink voltak.

egyébként én igazából erre a martino, aztán luis enrique kettősre gondoltam, hogy nem akarok évente edzőcserét. vagy adtunk volna martinonak, aki egyébként nem egy szakbarbár még egy évet, és legalább annyira szabad kezet, mint LEnek, vagy akkor most, ha már letettük a voksunkat valaki mellett, és a kezébe adtuk a csapat formálását, akkor neki.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
danianevem
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1700
Csatlakozott: 2008.07.05. 12:03:43
Tartózkodási hely: Bp/Eger

2014.11.12. 20:21:01

visca el barca írta: vmlyik elnök/alelnök tárgyalt murinnyóval, és miután közölte h itt mi lesz, egyből elhajtották.
2008-ban volt közel a megállapodás a portugállal. Rijkaard helyére akarták, de a médiaharcait meg gondolom a személyiségét övező légkört nem akarták Barcelonában. Mondjuk akkor Pep jött, mi meg nem jártunk olyan rosszul. :)

Azt leszámítva, hogy José egy életre megjegyezhette ezt és amíg tudja, folytatja majd az utálathadjáratát.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.12. 20:08:13

az a baj, hogy a vezetők is görcsösen ragaszkodnak ehhez az egészhez. én meg nem keresem, de vmlyik elnök/alelnök tárgyalt murinnyóval, és miután közölte h itt mi lesz, egyből elhajtották.

kb ugy működik az edzőkeresés, h aki nem bólint rá a 4-3-3-ra meg hogy kispista szélen játsszon az itt nem is lehet edző.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.12. 19:45:34

visca el barca írta:
Chino írta:Elég naiv dolog volt azt hinni, hogy ezt a Barcat hosszútávon egy nevesincs tréner fogja hosszútávon vezetni, akinek ráadásul kötődése sincs a klub felé, mint anno pep-nek, Tito-nak vagy most Luchonak.
Gyakorlatilag már májusban kijelentették (pedig még a bajnokság sem volt lefutva), hogy a szezon végén búcsúznak tőle.
LE pont olyan nevesincs tréner mint tata. sőt, az öregnek legalább volt 15 évnyi tapasztalata mikor idejött. az meg hogy kötődik a klubhoz, az égvilágon semmit nem jelent, ez csak ilyen barcás-katalán nacionlista agymosás, aminek megint inni fogjuk a levét évekig (mert LE után jön majd de boer, ha ő is megbukott, akkor majd xavi puyollal, aztán ha már 10 évig nem nyerünk semmit, akkor majd lehet h vmelyinek eszébe jut, hogy a 4-3-3, rövid passzos focin kívül más is létezik a világon)
Ha őszinte akarok lenni ahhoz, hogy ide tényleges és stabil változás történnyen ne pedig valami látszat vagy teljes tévút, az biztos, hogy ode a jelenlegi edzők közül egy Biesla vagy egy klopp lett volna a megfelelő, vagy tudom is én ki. Egy oylan ember aki tapasztalt mer újítani szereti a játszó focit és egy 4-3-3-n kívül más ötlete is van a világon.

Másrészt egyet értek azokkal akik azt mondják nem szabad évente edzőt cserélni mert ez még úgy se vezet sehova mint eddig bármi. Bár ha elkezdünk most sorozatban olyan meccseket produkálni int legutóbb akkor nem vagyok benne biztos, hogy hagyni kell hogy LE. égigvigye a szezont. Nem is értem mit gondolt azzal a felállással amivel kezdtünk. Nagyon bízom benne hogy egy kicsit rendet rak a saját fejében mert ha nem akkor nézhetünk nagyokat.
Kép
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.12. 19:25:36

visca el barca írta:
Chino írta:Elég naiv dolog volt azt hinni, hogy ezt a Barcat hosszútávon egy nevesincs tréner fogja hosszútávon vezetni, akinek ráadásul kötődése sincs a klub felé, mint anno pep-nek, Tito-nak vagy most Luchonak.
Gyakorlatilag már májusban kijelentették (pedig még a bajnokság sem volt lefutva), hogy a szezon végén búcsúznak tőle.
LE pont olyan nevesincs tréner mint tata. sőt, az öregnek legalább volt 15 évnyi tapasztalata mikor idejött. az meg hogy kötődik a klubhoz, az égvilágon semmit nem jelent, ez csak ilyen barcás-katalán nacionlista agymosás, aminek megint inni fogjuk a levét évekig (mert LE után jön majd de boer, ha ő is megbukott, akkor majd xavi puyollal, aztán ha már 10 évig nem nyerünk semmit, akkor majd lehet h vmelyinek eszébe jut, hogy a 4-3-3, rövid passzos focin kívül más is létezik a világon)
Amilyen nemes egyszerűséggel te meg tudod fogalmazni az igazságot, az már-már felemelő. :D Ha már kötődés, Kluivert-párti lennék később, csak mert nagyon kedvelem a fazont... Guardiola óta viszont sajnos azt kell mondjam, én se bízok egyik edzőben sem.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.12. 17:52:37

Chino írta:Elég naiv dolog volt azt hinni, hogy ezt a Barcat hosszútávon egy nevesincs tréner fogja hosszútávon vezetni, akinek ráadásul kötődése sincs a klub felé, mint anno pep-nek, Tito-nak vagy most Luchonak.
Gyakorlatilag már májusban kijelentették (pedig még a bajnokság sem volt lefutva), hogy a szezon végén búcsúznak tőle.
LE pont olyan nevesincs tréner mint tata. sőt, az öregnek legalább volt 15 évnyi tapasztalata mikor idejött. az meg hogy kötődik a klubhoz, az égvilágon semmit nem jelent, ez csak ilyen barcás-katalán nacionlista agymosás, aminek megint inni fogjuk a levét évekig (mert LE után jön majd de boer, ha ő is megbukott, akkor majd xavi puyollal, aztán ha már 10 évig nem nyerünk semmit, akkor majd lehet h vmelyinek eszébe jut, hogy a 4-3-3, rövid passzos focin kívül más is létezik a világon)
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.12. 17:21:45

kristop írta:én csak egyet kérek, légyszi, de komolyan légyszi, ne cseréljünk már évenként edzőt.

tanuljon a hibáiból, mert van, végelszámolásnál minden sorozatban legyünk ott, aztán abból olyankor bármi kisülhet. jövőre meg nyerjünk meg mindent :lol:
Ezek a gyors edzőcserék azért nem olyanok voltak, mint pl. a Realnal. Pep ugye elment. A helyére került Tito, akit kényszerből Roura helyettesített. A következő évet szintén Titonak adták, viszont kiderült, hogy mégsem képes ellátni tovább az edzői feladatait. Ez már bőven nyáron történt, nem sokkal a szezon kezdete előtt. Egy neves, vagy akár tapasztalt edzőt nem tudtak igazolni, így elő kellett rántani valakit. Ez volt Martino, aki olyan időben érkezett, hogy már igazán igazolni sem volt idő. (megjegyzem akkor már LE is a háttérben volt) Kimondva-kimondatlanul már szeptemberben tudni lehetett, hogy ez csak egy átmeneti tűzoltás volt és hatalmasat kellett volna robbantania, hogy továbbra is megtartsák. Elég naiv dolog volt azt hinni, hogy ezt a Barcat hosszútávon egy nevesincs tréner fogja hosszútávon vezetni, akinek ráadásul kötődése sincs a klub felé, mint anno pep-nek, Tito-nak vagy most Luchonak.
Gyakorlatilag már májusban kijelentették (pedig még a bajnokság sem volt lefutva), hogy a szezon végén búcsúznak tőle.

Ezzel csak azt akarom mondani, hogy nem teljesen úgy történtek ezek az edzőváltások, hogy elégedetlenek voltak valakivel aztán hajították kifelé, inkább a kényszer szülte őket.
Forca Barca!!!!
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.11.12. 16:15:40

én csak egyet kérek, légyszi, de komolyan légyszi, ne cseréljünk már évenként edzőt.

tanuljon a hibáiból, mert van, végelszámolásnál minden sorozatban legyünk ott, aztán abból olyankor bármi kisülhet. jövőre meg nyerjünk meg mindent :lol:
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.12. 15:30:06

Szerintem ez a Messi-ügy nagyon túl van lihegve. Mi bizonyítja ezt a lecserélős balhét? Egy összevágott video? Ez lehet igaz, de ugyanúgy nem is. Vagy lehet, hogy annyiról volt szó, hogy LE megkérdezte bírja-e még, minden rendben van-e. Ez is könnyen elképzelhető. A Realnál is hány hasonlót dobtak be Cr-el kapcsolatban! Vagy emlékezzünk abból is mekkora balhé volt, amikor kitömött minket a Bayern. Egyből jöttek a hírek, hogy a Bolha azért nem játszott, mert nem akart "megszégyenülni" és ezt meg is mondta az edzőnek.
Amellett van még egy pár dolog. Messi szerintem idén motiváltabb, mint Roura, Martino, sőt Tito alatt is. Régen emlékszem már olyanokra, hogy azért kap sárgát mert ellentámadáskor rossz ütemű becsúszással "szerelt". Sokkal többet melózik, letámadásban, mint az utóbbi 2, akár 3 évben és jóval kevésbe önző is. Arról meg nem is beszélve, hogy kire lehetne lecserélni a világ legjobb játékosát. Pedrora, Munirra, Sandrora? Az előrelépés lenne. Plusz nem tudom mennyire találná örvendetesnek Messi, ha kezdőnek mellé Suarez és Neymar helyett El Haddadit és Pedrot raknák be. (most tekintsünk el attól, hogy ebben nagyot hibázott Lucho)

Egy egészséges Piquét ki rakott fel a lelátóra aztán a padra és tette be Bartrat? Én nem nagyon emlékszem ilyenre. Sok hibát vétett és vét is, de hogy ne lenne szava azt kétlem.

Az pedig csak hab a tortán hogy az első néhány fordulóban mindenki el volt ájulva tőle és Messiásként beszéltek róla, most néhány meccs után már ő a közellenség. Ráadásul a pontvesztéseink sem varhatók egyértelműen a nyakába. Ha egy csapat jól játszik, de képtelenek 10+ helyzetből gólt szerezni, folyamatosan rugdossák a kapufákat mit csináljon? Menjen be és verje ő be ezeket? Ezt lehet arra fogni, hogy nincs rendben minden a fejekben, de nem hiszem, hogy egy Suareznek, akit fűt a bizonyítási vágy és a góllövés a mindene nem kell nagyon ösztönözni. De Neymarral se hiszem, hogy akkora gond lenne, mert már több gólt rúgott, mint tavaly az egész szezonban, ha a tizenegyeseket nem számítjuk ott lihegne a mindenki által gólgyárosnak stb. kikáltott Cr-nek.

De az se elhanyagolható szempont, hogy a kezdőbe négy új játékost kell beépítenie és a korábbi húzóemberek, mint Ini vagy Xavi sajnos kifelé mennek.
Lehet, hogy úgy tűnik védeni akarom, de nem ez a szándékom csak sokan úgy vélem túlzásba esnek, sőt már leváltani akarják. Baromi nehéz helyzetben van és egy-egy gyengébb meccs után mindig az edzőt veszik elő, főleg ha még új és relatíve tapasztalatlan.
Ismétlem vannak hibái, a kp nincs teljesen rendben ott az Alves ügy is,ami tényleg érthetetlen már Peppel kezdődően. mondjuk ha megkapja Marquinhost vagy Cuadradot (esetleg mindkettőt) lehet más lenne a leányzó fekvése.

Még egyszer mondom, nem védeni akarom mindenáron és felmenteni minden alól, de úgy gondolom többet kennek rá, mint az jogos lenne.
persze ez szubjektív, biztos sokan nem osztják ezt, nem is azért írtam, hogy bárkit meggyőzzek ez csak egy vélemény.

Bocs a hosszú hsz-ért köszi ha végigolvastad. :)
Forca Barca!!!!
Avatar
barca2010
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 330
Csatlakozott: 2009.06.15. 11:01:33
Tartózkodási hely: Budapest

2014.11.12. 09:35:37

Én úgy gondolom, hogy bárki lehetne itt az edző! Egy négyszeres aranylabdásnak nem mondhatod meg, hogy mit csináljon! Ezt lehet edzői gyengeségnek hívni, de akkor is Messi az úr, ezt tudomásul kell venni! Aki focizott, vagy sportolt valamilyen szinten, annak tudnia kell, hogy igenis az edzők sok esetben kikérik az idősebb játékosok, pláne egy négyszeres aranylabdás véleményét!!! Nézzük meg, hogy Pep első évében még a kispadra is lerakta, aztán ahogy gyűltek a lasztik, már nem nagyon mert hozzányúlni Ő sem. Jöttek Pep nyilatkozatai, hogy Messinek boldognak kell lenni, és Ő akkor boldog ha játszik! Pepnek annyiból könnebb dolga volt, mint az utána jövőknek, hogy együtt mentek felfelé, az elején még rendesen beállt a sorba, mert még Ő is akarta az eredményeket! Aztán kapta az aranylabdákat, Pep ezzel együtt hozta az eredményeket, ez egy csodás időszak volt! Egyszer a TF - en Mocsai tanár úr azt mondta, hogy a játékosok tudnak valakiből jó edzőt csinálni! Szerintem egyik fő oka volt Pep távozásának, hogy már nem tudta szabályozni Leót, és ez nem tetszett annyira neki, mert nem fért bele a filozófiájába. Ezután még jött Tito, aki valamilyen szinten tudott még hatni rá, mert Ő is ott volt a kiteljesedésében. Azután következő edzők, (Tata, LE) viszont egy kész négyszeres aranylasztist kaptak! Ami előny de hátrány is lehet egyaránt! Előny, mert ha van kedve játszani, akkor parádé! Ha viszont nincs kedve, akkor mi van? lecseréli? te vagy bárki lecserélné?, és most ne az indulat mondja bárkiből is hanem, a realitás. Innentől kezdve ez egy ördögi kör! Nem játszatod, mert már jól lakott? szét szed a média, meg mindenki! Játszatod, de unottan játszik, és sok esetben nincs a csapat hasznára? akkor meg gyenge edző vagy mert, nem mered lecserélni, ezáltal felvállalni a saját törvényeidet! Akkor???
„Uraim, ha ma veszítetek, akkor továbbra is a világ legjobb csapataként lesztek számon tartva, de ha nyertek, a nevetek ÖRÖKRE fent marad.” Josep Guardiola (2009)

"A spanyol futball jelenlegi problémája az, hogy mindenki azt gondolja, hogy olyan játékosai vannak, mint a Barcának. A Barca játékosaiban olyan technikai tudás van, amely a világ egyetlen másik csapatában sincs. Ezért nem próbálkozhatsz úgy játszani, ahogy ők, ez lehetetlenség." - Fabio Capello

BARCA FOREVER!!!
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.12. 08:47:37

nem vitatom: van olyan tárgyszerű nézete a LE. ügynek, hogy nincs itt semmi baj, hiszen így meg úgy állunk......stb
én azonban az eddigi ténykedése alapján határozottan azt látom, hogy ez az ember alkalmatlan. így egyszerűen.
azt, hogy szakmailag mennyire képzett nem tudom, nem ismerem az edzésmódszereit, de hogy legitimitási gondjai vannak (az öltözőben !) az előttem már nem kétséges mert erre utal néhány kipattant ügy de a viselkedése , ahogy kommunikál, mind erre mutat.
lehet hogy ezt a dolgot idővel valahogy rendbe lehet hozni - nem tudom, de azt igen, hogy ilyen kontextusban hatékonyan irányítani nem lehet az nálam egyértelmű.
ezt látom - most. ezért mondom most, hogy a bajok (egyik) oka az ő alkalmatlansága. a másik Zubi és valószínű így tovább felfelé....
természetesen az ember azért szurkoló, hogy várja a csodát, remél, megijed, kritizál, az élet meg majd igazolja, vagy nem.
Boixos
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 9655
Csatlakozott: 2004.11.21. 11:00:59
Tartózkodási hely: monaco di bavaria

2014.11.11. 22:32:44

sztem beton helye van enriquének, és az talán nem is túl nagy baj, ha nem szórnak ki kétpercenként edzőket az első rosszabb időszak után. ráadásul "annyira" nem is rossz a bugi, legalábbis az alkalmatlan főnökség szempontjából nem az, hiszen az élbolyban vagyunk, minden fronton állunk, nem pedig a kiesés ellen harcolunk. talán ha a bl kieséses szakaszában az első körben megégnénk, akkor lehet, h szrabbul esne az ebéd bartoéknak, de ebben sem vagyok biztos.
egy szó, mint száz, sztem még jódarabig el fogjuk nézegetni enrique szüttyögését, úgyhogy bízzunk abban, h fel fog nőni a feladathoz és a játékosok pedig partnerek lesznek ebben.
PUYOL-XAVI-INIESTA
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.11. 20:34:41

paco jemez neve már LE előtt is be lett dobva...
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.11. 19:52:43

Chino írta:A Sandro-Munir téma érdekes. Én is azon a véleményen vagyok, hogy jobb lett volna El Haddadit leküldeni, de más okból mint ahogy a legtöbben gondolják. Benne látszik valami plusz, ami miatt nagy játékos lehet, Sandro pedig sajnos elég középszer.
...
Munir ellenben, ha folyamatos játéklehetőséget kapna úgy érzem többre vihetné. Legalábbis több potenciál van benne.
Szerintem amúgy ezzel sokan így vagyunk, csak nem fejtjük ezt ki folyton ha leírjuk a dolgot - legalábbis én is így gondolom. :D JELENLEG mindenkinek több haszna lett volna szerintem abból, ha Sandro marad fenn, és Munirt küldi vissza Lucho. Reméljük El Haddadi fejlődése így nem fog megállni a játékpercek hiányában..
visca el barca írta:rourát vissza kell hozni :lol:
2 hét Rouraval, és mindenki más szemmel nézne Luchora.. :lol:

Amúgy Twitteren a Rayo edzőjéről olvastam, mint Lucho utód, de asszem az inkább csak kívánság volt, mint hír.
Na pont erről panaszkodok mostanában, hogy nem segítjük egymást, ebből tisztán látszik is milyen messze helyezkedünk a labdás embertől. Kíváncsi vagyok Lucho mikor fog változtatni ezen, az Almeria ellen már voltak olyan percek, amikor közelebb voltak a srácok egymáshoz, fel is pörgött a játék rögtön..

off:
barcastuff
Official: A hearing regarding transfer ban will be held at the CAS Court Office on 5 December and a decision issued before the end of 2014
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7417
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.11. 19:16:55

Samper írta:
barca0417 írta:De ez nem jelenti feltétlen azt, hogy új edző kellene. Csak lássa a hibáit, és fokozatosan javítgassa őket, idő kell neki is.
A játékosok körében titkos bizalmi szavazást kellene tartani LE sorsáról és ha nem kap meggyőző többséget, akkor szerződést kellene vele bontani.
A francokat. Ki kell rúgni, Messi gyorsan leteszi vizsgát és játékosedző lesz, mellé meg visszahozzuk Rourat vagy Van Gaal-t. :)

Viccet félretéve ez a Mascherano dolog elég bonyolult. Egyértelmű, hogy a védelemben nagy szükség van rá, látszik, hogy amellett hogy magabiztos és szinte hiba nélkül játszik képes összefogni a védelmet, amit sajnos a többi játékosunkról nem mondhatunk el. Ha felépül(?) talán Vermaelen lehet erre alkalmas, de egyelőre ő az oszlop abban a csapatrészben. Kérdés, hogy megérné-e a kockázat, hogy vkp-ként mögötte egy Bartra/Piqué-Mathieu páros álljon szemben a támadókkal, akik nem a legmagabiztosabbak és nem is a sebességükről híresek.
Nyilvánvaló, hogy feljebb sokkal többet tud adni, mint Busquets és talán így Rakitic is szabadabban mozoghatna, de a másik serpenyőben ott van a bizonytalan védelem.
Ha azt hozná hátul, amit tavaly, nem lenne kérdés hol a posztja, de így felmerülnek a kérdések.

Montoya szintén rejtély. Már gyakorlatilag az ötödik edző alatt nem jut szóhoz Alves mellett, pedig a brazil konstans gyenge teljesítményt mutat már legalább három éve.
Valami van amibe nem látunk bele, mert ez így nagyon gyanús.

A Sandro-Munir téma érdekes. Én is azon a véleményen vagyok, hogy jobb lett volna El Haddadit leküldeni, de más okból mint ahogy a legtöbben gondolják. Benne látszik valami plusz, ami miatt nagy játékos lehet, Sandro pedig sajnos elég középszer. A B-be is beleszürkül, lehet, hogy valamivel érettebb, azért ő már eltöltött egy teljes szezont a másodosztályban, de ha ott sem tud semmivel kitűnni nem hiszem hogy a felnőtt csapatban lenne a helye. Saját magának nem igazán tud helyzeteket kialakítani és a helyzetkihasználására sem lehet csettinteni.
Nem azt mondom, hogy rossz játékos lenne, mert még nagyon fiatal, de sokkal inkább már egy Dongou mint ő.
Munir ellenben, ha folyamatos játéklehetőséget kapna úgy érzem többre vihetné. Legalábbis több potenciál van benne.
Forca Barca!!!!
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.11. 17:42:18

gg86 írta:
Samper írta: A játékosok körében titkos bizalmi szavazást kellene tartani LE sorsáról és ha nem kap meggyőző többséget, akkor szerződést kellene vele bontani.
Így van! És ezután ki lehetne nevezni egy ifiedzőt akivel garantált lenne a bajnokság+BL kombó!
rourát vissza kell hozni :lol:
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.11.11. 17:16:15

Samper írta: A játékosok körében titkos bizalmi szavazást kellene tartani LE sorsáról és ha nem kap meggyőző többséget, akkor szerződést kellene vele bontani.
Így van! És ezután ki lehetne nevezni egy ifiedzőt akivel garantált lenne a bajnokság+BL kombó!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.11. 17:01:06

barca0417 írta:De ez nem jelenti feltétlen azt, hogy új edző kellene. Csak lássa a hibáit, és fokozatosan javítgassa őket, idő kell neki is.
A játékosok körében titkos bizalmi szavazást kellene tartani LE sorsáról és ha nem kap meggyőző többséget, akkor szerződést kellene vele bontani.
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2014.11.11. 15:28:22

De ez nem jelenti feltétlen azt, hogy új edző kellene. Csak lássa a hibáit, és fokozatosan javítgassa őket, idő kell neki is.
Kép
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2038
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2014.11.11. 15:24:45

ZBarca írta:Mielőtt még belevágnék szögezzünk le valamit; LE nem Barca szintű edző! DE megvannak hozzá a képességei, hogy azzá váljon.
Szerintem pont jókor jön a válogatott szünet, így legalább lesz ideje végiggondolni a taktikát. A szünet után jön a Sevilla - az EL címvédő - , lehet bizonyítani.
A kp-nk tényleg gyenge, rendbe kell tenni! Tőlem aztán Busi maradhat kvk-ban, de nem minden meccsre! Őt is rotálni kell és Masch is hadd játsszon már az eredeti posztján! :D Ini kicsit szürke lett, de tavaly is így kezdte, aztán feljavult. (Az már más kérdés, hogy mégsem érte el régi énjének szintjét. :? ) Rakitic helyzete megint más, Masch játszatásával le lehetne róla venni a védekezés terhét.
Viszont! A védősorba nagy szükségünk van Maschra! (Olyan boldog vagyok, hogy végre ezt jogosan írhatom! :D ) Vermát még nem láttuk játszani, Mathieu nem rossz, de szerintem lassú, Piquéből celeb lett, de Bartrában nagyon sok potenciál van. Ezért is kéne minél többet játszatni.
A csatársor jó lesz, ha összeszokik az MNS, csak sajna a cserepad nagyon vékony. Munirt vissza kell rakni a B-be és helyette Sandrot játszatni! Megismétlem; SANDROT!!! Én többet látok benne, mint Munirban - de ezenkívül még Munirból is válhat klasszis játékos!

A jövőről: LE-nek fel kell ismernie a hibáit és kijavítania őket, mert tényleg nem Barca szint, de megvannak a képességei, hogy azzá váljon!

Egyenlőre ennyi, a következő 4 meccs vízválasztó lesz; mind LE, mind a csapat szempontjából.
Egyetértek sok dologgal. Azt pl már én is akartam írni, hogy Sandro jobbnak tűnik mint Munir. őt kéne többet játszatni. Érettebbnek, összeszedettebbnek tűnik, és erősebb is fizikálisan. Munir talán túl hamar lett felkapva, de a tétmeccseken eddig Sandro volt a jobb. Munir most még inkább a B-ben játsszon egy jó szezont.
A középpályán Mascherano kell. egyrészt tényleg Rakitic-el párban hatalmas mezőnymunkát végeznének, és így a védőknek könnyebb dolga lenne, akkor elég lenne a Bartra és Piqué/Mathieu páros is. Ők is jobbak lennének ha tényleg szűrő lenne előttük, nem Busi.
Vermaelen ha összeszedné magát, hatalmas segítség lenne a védelemnek.
Amit még Luis Enrique hibái közé sorolok, az Montoya, akit nyomatni kéne hogy kiderüljön mire képes hosszabb távon, mert csak akkor derül ki, ha 5 meccset játszik egyhuzamban.
Kép
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2014.11.11. 14:21:56

Előtte: Kép

Utána: Kép
Kép
Avatar
ZBarca
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2717
Csatlakozott: 2013.07.18. 18:18:47
Kapcsolat:

2014.11.09. 12:26:04

Mielőtt még belevágnék szögezzünk le valamit; LE nem Barca szintű edző! DE megvannak hozzá a képességei, hogy azzá váljon.
Szerintem pont jókor jön a válogatott szünet, így legalább lesz ideje végiggondolni a taktikát. A szünet után jön a Sevilla - az EL címvédő - , lehet bizonyítani.
A kp-nk tényleg gyenge, rendbe kell tenni! Tőlem aztán Busi maradhat kvk-ban, de nem minden meccsre! Őt is rotálni kell és Masch is hadd játsszon már az eredeti posztján! :D Ini kicsit szürke lett, de tavaly is így kezdte, aztán feljavult. (Az már más kérdés, hogy mégsem érte el régi énjének szintjét. :? ) Rakitic helyzete megint más, Masch játszatásával le lehetne róla venni a védekezés terhét.
Viszont! A védősorba nagy szükségünk van Maschra! (Olyan boldog vagyok, hogy végre ezt jogosan írhatom! :D ) Vermát még nem láttuk játszani, Mathieu nem rossz, de szerintem lassú, Piquéből celeb lett, de Bartrában nagyon sok potenciál van. Ezért is kéne minél többet játszatni.
A csatársor jó lesz, ha összeszokik az MNS, csak sajna a cserepad nagyon vékony. Munirt vissza kell rakni a B-be és helyette Sandrot játszatni! Megismétlem; SANDROT!!! Én többet látok benne, mint Munirban - de ezenkívül még Munirból is válhat klasszis játékos!

A jövőről: LE-nek fel kell ismernie a hibáit és kijavítania őket, mert tényleg nem Barca szint, de megvannak a képességei, hogy azzá váljon!

Egyenlőre ennyi, a következő 4 meccs vízválasztó lesz; mind LE, mind a csapat szempontjából.
Kép
Lezárt