Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
kadarzsolt85
Jugador del Barça
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.02.09. 09:44:29

2014.11.06. 08:22:36

Samper írta:LE annak az áldozata, hogy a média belehajszolta Messit a rekordjavításba és a C.R.-el folytatott versenybe. LE ezzel nem mehetett szembe, viszont ez lerombolta a tervezett csapatjátékot, amiben Messinek az irányító, nem pedig a befejező szerep volt szánva.
Ugy latszik itt egyesek palyaznak a barca edzoi posztra annyira tudnak mindent es annyira ertik ,csak azt nem ertem ,hogy mert nem ok ulnek a kispadon hahaha :) !
Barca Barca Baaarca
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.06. 08:22:21

Samper írta:LE annak az áldozata, hogy a média belehajszolta Messit a rekordjavításba és a C.R.-el folytatott versenybe. LE ezzel nem mehetett szembe, viszont ez lerombolta a tervezett csapatjátékot, amiben Messinek az irányító, nem pedig a befejező szerep volt szánva.
ami a rekord hajhászást illeti ok.! magam is írtam a tegnapi meccsel kapcsolatban, de ez nem LE. -re van kihegyezve, hanem Messire!! az edzőnek éppen hogy ebben kellene megoldást kínálnia - ha tudna, ha lenne hozzá képessége! LE. az én szememben nem áldozata, hanem a tehetetlen szemlélője az eseménynek, így aztán nem csoda, ha olyan megoldásokat erőltetnek ami tegnap ordítóan feltűnt: Suarez a világ egyik legjobb befejező csatára kezét lábát tördeli, hogy Messi alá játszon, miközben persze mint góllövő csődöt mond. ebben persze türelmesnek kell lennünk, ő még új ember .... de ha így irányítják??!!
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.06. 04:19:25

LE annak az áldozata, hogy a média belehajszolta Messit a rekordjavításba és a C.R.-el folytatott versenybe. LE ezzel nem mehetett szembe, viszont ez lerombolta a tervezett csapatjátékot, amiben Messinek az irányító, nem pedig a befejező szerep volt szánva.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15449
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2014.11.05. 11:46:52

palesz77 írta:
Akkoriban amúgy csak csikó voltam és Dinho varázslatán kívül sokat nem láttam, szóval javítsatok, ha nem olyasmire hajaz alapjaiban a mostani játék a csatárok nagy szabadságával - és hogy az ő villanásaikban bízunk.

Hát azért ott egy Deco varázsolgatott a kp-n, most nincs ilyen kaliberünk középen,Iniesta más stílus, és Ronaldinho is sokat mozgott be középre a balosról, segítve a kp munkáját.

nem tudom,hogy arra hajaz e a mostani játék, én most még sok koncepciót nem vélek felfedezni. Az viszont biztos,hogy a kp-nk nagyon legyengült, szóval ott kéne valamit kitalálni,mert átjáróház, plusz előre se tudnak segíteni.
Masch,Rakitic,Iniesta mehetne, megnézni,hogy mire megyünk így, védekezés jobb lehetne a kp-n így, előrejáték kérdéses,mert csak Iniesta képes komolyabb dolgokra, Rakitic is ha úgy van,de azért ő alapjában véve egy védekezőbb típusú kp.

Ma kíváncsi leszek, muszáj nyerni,ha nem nyerünk ma sem,az nagyon ciki lenne.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.05. 11:30:26

Samper írta:Ez magyarul azt kell jelentse, hogy a továbbiakban nem a rövidpasszos játék dominál. Semmi szükség két felfutó szélsőhátvédre, viszont jól indítani tudó középpályára annál inkább. Albat előre lehetne hozni a középpályára, ha nincs elég megfelelő ember.
Miért ne dominálhatna? 2005-2006. Hasonlót próbálunk amúgy most is részben szerintem, csak kisebb a középpályánk szerepe, és nagyobb a szélső védőké.

Akkoriban amúgy csak csikó voltam és Dinho varázslatán kívül sokat nem láttam, szóval javítsatok, ha nem olyasmire hajaz alapjaiban a mostani játék a csatárok nagy szabadságával - és hogy az ő villanásaikban bízunk.
BarcaGeri777
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.10.22. 09:51:34

2014.11.05. 11:27:29

Palesz77 írta:Abban egyetértek, hogy a Pep team se volt hibátlan
Palesz77 írta:Az első Classico 2-0 lett
Bocsánat, az eredményt tekintve rosszul turkáltam az emlékeimben: a következő évben, amikor már Ibra is velünk volt, akkor nyertünk csak 1 góllal, egyébként szintén nyögvenyelősen, és azt a bajnoki szezont - akkor rekordnak számító - 99 ponttal hoztuk le.
Igazából a lényeg szerintem az, amit te is írtál, hogy a Pep Team-nek is voltak visszatérő hibái, melyek ellenére nagyon is eredményes tudott lenni. Illetve hogy az arany nem fénylett még akkoriban sem a szezon ezen szakaszában, és akadtak bőven kritikák is, de végül összejött. Szerintem ez a keret elég erős ahhoz, hogy egy jó (de nem örökké hibátlan) edzői taktikával és egy pályán mutatott győztes mentalitással bárhová elérhessünk. Úgy gondolom, - és erre céloztam az előző írásomban is -, hogy Lucho hasonlóan képes a győztes mentalitás átadására, felszínre hozatalára, ahogyan Pep képes volt, csak a játékosok figyeljenek rá oda..., ő pedig merjen meghúzni néhány határozott lépést (cserék, kezdők, stb.). Szakmailag úgyis csak később alkothatunk róla releváns véleményt.
A középpálya kontra csatár kérdést tekintve pedig arra gondoltam, hogy korábban (a sikeres korszakban) a csatáraink között is láttál zseniális háromszögezéseket, kisebb passz-sorozatokat, nemcsak gólpasszt; technikájukkal és kreativitásukkal ők is szét zilálták az ellenfél védekezését, nem csak a középpálya. Én ebből láttam viszonylag keveset az elmúlt 2 szezonban, inkább csak Messi és a középpályások csinálták ezt, a többi csatár pedig e téren kissé ügyetlennek tűnt (Villa jó formája óta) általában. Idén Messi és Neymar között újra láthatunk már ügyes dolgokat, és ha Suarez is be tud szállni ebbe, akkor a középpálya inkább koncentrálhat majd a játék képének kialakítására, az irányításra. Nem azt akarom ezzel mondani, hogy a középpályások ne adjanak gólpasszokat, de jobban örülnék, ha az ő gólpasszaik a középpályáról érkeznének (ahogy régen), és nem a 16-oson belülről indulnának, és halnának el valamelyik védőben. Szerintem ez lehet a kulcs a sikerhez! Így gondolom...
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2014.11.05. 09:55:22

mess2009 írta: nekem is éppen ez a benyomásom....ez a mostani nyilatkozata is ....egy rossz pillanat?! :mrgreen: volt az három is...., ez a nyögvenyelős optimizmus nekem inkább hibás önértékelésnek tűnik.... de nyilván kioktatták a sajtósai, hogy hogyan védekezzen.
Mi lett volna a helyes kommunikáció? "Fogalmam sincs mit kell tenni, lehet ma is kikapunk." Esetleg kritizálja nyíltan a játékosokat?
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.11.05. 09:37:26

Zozzy 5 írta:Jó. Bízzunk benne, adjuk meg az esélyt, vannak jó ötletei meg újításai, szezon közben amúgy sem érdemes váltani stb stb stb. Jogos valahol és nem lehet ezekre csípőből azt mondani, hogy ostobaságok, csak annyira unalmas már, hogy megint keresgetni kell az edzőnk munkásságában azokat a momentumokat, amik miatt nem muszáj kirúgni. Lehet bízni benne, de eddig teljesen középszer edző benyomását kelti, és nem tudom, hogy ez majd mitől változna meg.
nekem is éppen ez a benyomásom....ez a mostani nyilatkozata is ....egy rossz pillanat?! :mrgreen: volt az három is...., ez a nyögvenyelős optimizmus nekem inkább hibás önértékelésnek tűnik.... de nyilván kioktatták a sajtósai, hogy hogyan védekezzen.
Zozzy 5
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8567
Csatlakozott: 2006.11.04. 10:20:50
Tartózkodási hely: Debrecen

2014.11.05. 08:08:40

Jó. Bízzunk benne, adjuk meg az esélyt, vannak jó ötletei meg újításai, szezon közben amúgy sem érdemes váltani stb stb stb. Jogos valahol és nem lehet ezekre csípőből azt mondani, hogy ostobaságok, csak annyira unalmas már, hogy megint keresgetni kell az edzőnk munkásságában azokat a momentumokat, amik miatt nem muszáj kirúgni. Lehet bízni benne, de eddig teljesen középszer edző benyomását kelti, és nem tudom, hogy ez majd mitől változna meg.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2014.11.05. 07:32:47

hank1ee írta:Sokkal gyorsabban, dinamikusabban kellene felérni a kapu elé. Elöl van 3 olyan támadónk, akik szinte bármilyen helyzet megoldására képesek, a középpálya a kulcs szerintem, ott kéne egy olyan tempót diktálni, amivel helyzeteket teremtünk. Hát ezért van olyan kevés asszisztja a srácoknak... Az MSN csodákra lesz képes, ebbe biztos vagyok, de kell mögé egy gyors, hajtós, penge középpálya. Nem -2 Busquets meg ilyenek... (főleg a sebességére értem, bármilyen vonatkozásban)
Ez magyarul azt kell jelentse, hogy a továbbiakban nem a rövidpasszos játék dominál. Semmi szükség két felfutó szélsőhátvédre, viszont jól indítani tudó középpályára annál inkább. Albat előre lehetne hozni a középpályára, ha nincs elég megfelelő ember.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.05. 00:18:40

Sokkal gyorsabban, dinamikusabban kellene felérni a kapu elé. Elöl van 3 olyan támadónk, akik szinte bármilyen helyzet megoldására képesek, a középpálya a kulcs szerintem, ott kéne egy olyan tempót diktálni, amivel helyzeteket teremtünk. Hát ezért van olyan kevés asszisztja a srácoknak... Az MSN csodákra lesz képes, ebbe biztos vagyok, de kell mögé egy gyors, hajtós, penge középpálya. Nem -2 Busquets meg ilyenek... (főleg a sebességére értem, bármilyen vonatkozásban)
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.04. 23:23:47

hank1ee írta: Én ezért támogatnék egy szinte teljesen új koncepciót, aminek ezek a spílerek már nem fő részesei.
Ezt hogy gondoljátok amúgy? Sokan írják, de igazából nem egészen értem mire gondoltok..
3-5-2 kontrákkal és ívelgetésekkel, vagy hogy? A rövid passzos, labdatartós játék szerintem maradni fog ugyanúgy még jó sokáig - amivel nagy baj nincs is -, vagy ti ezt változtatnátok meg? Ha igen, akkor mire? Azon kívül, hogy dinamikusabb támadásépítés, mert attól még az alapok maradhatnak ugyanazok.. :D
BarcaGeri777 írta:...
Abban egyetértek, hogy a Pep team se volt hibátlan, sok minden miatt panaszkodtunk is akkoriban már - semmi se jó soha :D -, néha hajlamosak vagyunk ezt elfelejteni..

Viszont azzal nem értek egyet, hogy javarészt a csatárok töketlensége miatt gyengébb a középpálya. Az inkább Lucho "hibája", ő alkalmaz olyan taktikát, amiben inkább védekező szerepet szán a középpályának, mint kreatívat. Remélem ezen hamar változtat, mert kicsit elszomorító - számomra legalábbis -, hogy 10 forduló alatt egy irányítónk se adott még gólpasszt - még ha ez részben a csatárok hibája is ahogy te is írtad. Busi amúgy az egyetlen középpályásunk, aki a bajnokságban gólpasszt adott.. :D

(Az első Classico 2-0 lett Eto'o és Messi meccs vége felé szerzett góljaival, de tényleg nyögvenyelős volt.)
Bob_Marley írta:Ha most Lucho felé sem lenne meg a bizalom, akkor tényleg bezárhatjuk a boltot pár évre. Évről-évre új edzők, most már rahedli játékos is, valakit engedni is kellene dolgozni. Én az elején is írtam, hogy nagyon nehéz lesz ez a szezon, gyötrelmes meccsek tömkeleg van mögöttünk és lesz előttünk. De ahhoz hogy itt kiérjen megint egy jó mag idő kell. Ha megint elkezdünk egy újabb 5 éves tervet azzal sokra nem megyünk. Én továbbra is bizakodó vagyok, mert látom a fényt az alagút végén, de odáig még rengeteg kínkeserve meccsünk lesz.
Ezzel amúgy javarészt egyetértek én is, felesleges már most temetni a csapatot, igaz, hogy nem olyan jó most a bugi, de vannak jó részei is a megújulásunknak. Ha Lucho végre elkezd javítani a maradék problémákon is, akkor szezon végére egy pofás játék akár össze is állhat, de addig még rögös út vezet sajnos..
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2014.11.04. 21:33:36

hank1ee írta:Viszont szerintem a Barca sok éven át korszakos csapat volt ezekkel a játékosokkal. Aztán jöttek az élet törvényszerűségei. :) Én ezért támogatnék egy szinte teljesen új koncepciót, aminek ezek a spílerek már nem fő részesei.
Nem biztos, hogy az annyira jó ötlet. Egyrészt Xavi, Iniesta, Busquets, stb tett le annyit az asztalra, hogy ha ők úgy érzik, hogy még tudnak segíteni a csapatnak, akkor bízzanak bennük. Persze ha azt mondják, hogy ennyi volt nekik, menni akarnak levezetni, akkor had menjenek.

Másrészt pedig egy teljesen új koncepcióban van bőven kockázat is. Lásd Manchester United... Most két vesztes meccs után elégedetlenek a szurkolók, mi lenne itt, ha teljesen új utakon kezdenénk el járni és mondjuk csak a 6.-7. helyet tudnánk megszerezni a bajnokságban a szezon végére?

Szerintem egy átmeneti időszak teljesen rendben van. Ez az, amit sokan nem tudnak elfogadni, mondjuk biztos sokan vannak, akik a nagy sikerek ideje alatt kezdtek el focit nézni és a Barcelonának szurkolni, nekik ugye ez kicsit szokatlan lehet.

Maradjon a mag, a tapasztalt játékosok, de folyamatosan kell az új embereket is beépíteni. El kell fogadni, hogy esetleg most jön 2-3(-4-5) sikertelenebb év, de ha jól építkezünk és hosszú távra tervezünk, akkor ez idő alatt szép lassan kialakulhat egy új mag, akik a mostani veteránoktól tanulva képesek lesznek újra egy nagyon erős csapatot alkotni. Ez nem megy egyik napról a másikra, nem lehet azt megcsinálni, hogy a csapat felét elküldjük és fiatalokkal helyettesítjük őket.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.11.04. 18:16:12

Léfe írta:Nem lehet a toppon maradni hosszu évekig. Tagadhatatlan, hogy Mesi-Ini-Xavi trió vitte a primet. Xavi/Puyi/-nincsen gyakorlatilag, Iniesta leült, nyilván Messire is kihat, de Ő sem a régi.
Várható volt, hogy ez bekövetkezik. És Őket potolni ?? És ekkor jön Tata - LE. Lehet, de ez majd elválik, nincs több ebben a csapatban. Alves, Pique, Busi, Pedró egyre gyengébbek. Honnan lehet egy nemzedéknyi ilyen klasszist előkaparni. Sehonnan -nemcsak az anyagiak miatt. Xavi szintű irányitó most a földön sincsen. Türelem.... Ja és a zsebek nagyon tele vannak.
Ezzel csak egyetérteni tudok... Mou szerint azt lehet korszakos csapatnak nevezni, amelyik címet véd a BL-ben. Hát ezzel meg nem értek egyet, mert akkor gyakorlatilag egy ilyen csapat sincs, legalábbis egyelőre. Viszont szerintem a Barca sok éven át korszakos csapat volt ezekkel a játékosokkal. Aztán jöttek az élet törvényszerűségei. :) Én ezért támogatnék egy szinte teljesen új koncepciót, aminek ezek a spílerek már nem fő részesei.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Léfe
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1451
Csatlakozott: 2005.04.11. 11:41:27
Tartózkodási hely: Siófok

2014.11.04. 18:09:39

Nem lehet a toppon maradni hosszu évekig. Tagadhatatlan, hogy Mesi-Ini-Xavi trió vitte a primet. Xavi/Puyi/-nincsen gyakorlatilag, Iniesta leült, nyilván Messire is kihat, de Ő sem a régi.
Várható volt, hogy ez bekövetkezik. És Őket potolni ?? És ekkor jön Tata - LE. Lehet, de ez majd elválik, nincs több ebben a csapatban. Alves, Pique, Busi, Pedró egyre gyengébbek. Honnan lehet egy nemzedéknyi ilyen klasszist előkaparni. Sehonnan -nemcsak az anyagiak miatt. Xavi szintű irányitó most a földön sincsen. Türelem.... Ja és a zsebek nagyon tele vannak.
BarcaGeri777
Barça B
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2014.10.22. 09:51:34

2014.11.04. 16:02:14

Emlékeztek? A Pep korszakban végig jellemző volt 2 - nem szakmai, hanem mentális - hiba a csapatnál, amit nem igen tudott kezelni Guardiola sem: 1. A válogatott összetartások után rendre pontvesztések következtek (vereség vagy döntetlen), ritkán történt másképp! 2. Január derekán mindig jött egy formahanyatlás, amely sokszor február közepéig tartott, és nem 6, hanem akár 9 pontos veszteséget is hozott! Gyakran kis és közép csapatok ellen hullajtottuk ezeket a pontokat! Ez a mindent megnyerő években is így volt! Sőt továbbra is szeretném felhívni mindenki figyelmét arra, hogy Pep első Classico-ján vért izzadva voltunk csak képesek nyerni a 1 góllal a Camp Nou-ban! Egy jóval gyengébb Real ellen, mint a mostani, egy az akkori meccs után néhány hónapon belül 6 kupás Barca, az a Barca, amelyikről azóta is ódákat zeng a szakma és mi is! Sőt a 6 kupás Barca több gólt kapott, és valamivel kevesebbet lőtt a bajnokságban, mint az azt követő években egyszer-kétszer; de akkor lett 6 kupás és nem máskor... Pep érkezésével sem változott nagyobbat a játékosállomány, mint most LE érkezésével, mégis sikerült az, amit mindenki ismer! Ezekkel a példákkal csak azt szerettem volna érzékeltetni, hogy a Pep Team sem volt hibátlan, mentális téren pláne nem, és mégis világverő volt, ill. azt, hogy még nagyon a szezon elején vagyunk! Bízzunk LE sikerében, ne írjuk már most le őt! A habitusa, a győzelmekhez vezető útról alkotott képe nagyon hasonló Guardiola-éhoz, és Pep-nek sem volt a megítélése ebben az időszakban még semmivel sem jobb...
Egyébként azon szerintem érdemes elgondolkodni, hogy amikor Messi abban a pozícióban játszott, hogy a csapat szinte minden gólt vele lövetett, az a csapatnak vagy Messi-nek hozott több eredményt!? Ha megnézzük azokat az szezonokat, ahhol Messi-re hárult egyedül a gólfelelősi pozíció, azokban rendre azt látjuk, hogy kevesebb kupát nyert a csapat, de Messi több gólt lőtt! Érdekes az is, hogy a csapat akkor is rengeteg gólt lőtt egy szezonon belül, ha essi volt egyedül a gólgyáros, a többi csatár pedig jó, ha lőtt annyit, mint Iniestáék! Amikor a többi csatár is gólerős volt (nem mindent Messi-vel akartak rúgatni), akkor sem lőtt a csapat összességében sokkal több gólt, de a megoszlás egész más volt a játékosok között. Amikor Eto és Henry is ontották a gólokat, vagy éppen Villa és Pedro, akkor több játékosunktól tartott az ellenfél, mint az előző években, ahol csak Messit kellett megfogni, a többiektől pedig - ugyan nem rossz arányban - de csak esetleges gólszerzésre kellett, hogy számítson az ellenfél! Tudom, hogy ezzel senkinek semmi újat nem mondtam, hisz mindenki tisztában van már régen azzal, hogy nem csak egy góllövő kell a csapatba. DE gondoljunk bele, hogy ha Suarez és Neymar is rettegett gólvágóvá válik, nemcsak azt nyerjük velük, hogy több játékosunk lesz újra ,aki meccseket eldönteni képes, hanem azt is, hogy a középpályásaink végre újra azt csinálhatnák, ami a feladatuk, amihez a legjobban értenek: szerveznék a játékunkat, és igazi szűrőként funkcionálnának, nem gólokkal erőlködnének, mert a csatár képtelen berúgni és helyzetbe kerülni! Ennek csak az az eredménye, hogy koncentrációt veszít a középpálya a labdatartásban és a védekezésben! Tehát összességében lehet, hogy furcsa lesz a véleményem, de én a csatároktól várom a legnagyobb és tartós változást! Henry, Eto és Messi, ill. Messi, Villa és Pedro korábban megoldották, most van Messi, Suarez és Neymar (nem rosszabban csengő névsor). Oldják meg! Akkor a középpálya is tenni fogja a dolgát! Egyébként a jelek szerintem nem rosszak: Messi és Neymar már kezdetek egészen jól összejátszani, jöttek is a gólok, most még beveszik Suarezt a játékba, és megmutathatják, hogy csapatjátékosok ők is!
Elnézést, megint hosszú lett... :?
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.11.04. 15:06:56

Én nem vagyok híve az év közbeni edzőváltásnak, s most ráadásul nem is indokolná semmi. 0-0-10 eredmények után nyilván nagyobb lenne a népharag, val bennem is. :D De azért mert most kikaptunk kétszer felállítani valakit, abszurd lenne nálam.
Kép
Kép
Kép
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.11.04. 14:41:13

Bob_Marley írta:Ha most Lucho felé sem lenne meg a bizalom, akkor tényleg bezárhatjuk a boltot pár évre. Évről-évre új edzők, most már rahedli játékos is, valakit engedni is kellene dolgozni. Én az elején is írtam, hogy nagyon nehéz lesz ez a szezon, gyötrelmes meccsek tömkeleg van mögöttünk és lesz előttünk. De ahhoz hogy itt kiérjen megint egy jó mag idő kell. Ha megint elkezdünk egy újabb 5 éves tervet azzal sokra nem megyünk. Én továbbra is bizakodó vagyok, mert látom a fényt az alagút végén, de odáig még rengeteg kínkeserve meccsünk lesz.
ez a kérdés megint olyan, amihez sztem Te tök egyedileg állsz hozzá, és ha 0-0-10 állnánk, 0-100-as gólkülönbséggel akkor is ezt írnád :D

egyébként én sem látom értelmét h lecseréljék, egyelőre felesleges. bár azért akinek van egy kis szeme a focihoz, az láthatja, hogy sok változást ő sem fog hozni. nagy meccseken ugyanúgy nyomatja a piqué-alves-iniesta-xavi-messi tengelyt, mint az előző 42 edző... amiíg ezek az emberek itt lesznek, biztos h nem lesz változás.
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
JanPieterzoon
Jugador del Barça
Hozzászólások: 167
Csatlakozott: 2009.02.01. 00:01:49

2014.11.04. 14:29:27

Bob_Marley írta:Ha most Lucho felé sem lenne meg a bizalom, akkor tényleg bezárhatjuk a boltot pár évre. Évről-évre új edzők, most már rahedli játékos is, valakit engedni is kellene dolgozni. Én az elején is írtam, hogy nagyon nehéz lesz ez a szezon, gyötrelmes meccsek tömkeleg van mögöttünk és lesz előttünk. De ahhoz hogy itt kiérjen megint egy jó mag idő kell. Ha megint elkezdünk egy újabb 5 éves tervet azzal sokra nem megyünk. Én továbbra is bizakodó vagyok, mert látom a fényt az alagút végén, de odáig még rengeteg kínkeserve meccsünk lesz.
Ezzel nagyon egyetértek. Az évről-évre új edzők dologról a Real Madrid galaktikus éra utáni időszaka jutott eszembe. Most utánanéztem wikipedián és 2003 júniusától 2010 májusáig, tehát nagyjából 7 év alatt 9 különböző edzőjük volt. És nem sokra mentek vele. Mondjuk náluk ami nagy változást hozott az Perez visszatérése és egy valóban világklasszis edző (Mourinho) érkezése volt...

El kell fogadni, hogy most már nem a Barcelona a világ legjobb csapata. Pár éve még azok voltak, de most már nem. Továbbra is ott vagyunk az élmezőnyben, egyáltalán nem értek egyet azokkal, akik szerint idén a 4. helyért is küzdenünk kell, ha kicsit összekapják magukat a srácok, akkor simán ott leszünk végig a bajnoki címért folytatott harcban. De az a dominancia ami 2006 és 2011 között volt az már nincs meg, az egy nagyon kivételes időszak volt, ami hosszútávon nem tartható. Azon kell dolgozni, hogy legalább meg tudják közelíteni azt a szintet, ahhoz viszont idő kell és bizalom. Én is látom, hogy sok dologban nem tökéletes LE és a csapat, de a folyamatos edzőcsere nem megoldás, valakinek időt kell hagyni, felkészülve arra, hogy akár most még pár évig kevesebb kupát nyerünk, mint az elmúlt években...
zsovagi
Barça B
Hozzászólások: 31
Csatlakozott: 2006.03.23. 18:16:56

2014.11.04. 09:07:12

Sziasztok!

Ritkán szoktam írni a fórumra, de ez az elküldjük-ne küldjük felidézte bennem a 2003-2004-es szezont. Rijkaard első éve volt, félévkor a 10. hely környékén szerénykedtünk, ha jól emlékszem. Igaz, Laporta volt az elnök, de a culék szinte követelték tőle, hogy zavarja el az edzőt, mert egy kutyaütő. Aztán jött egy eszméletlen tavasz, 2.-ak lettünk a bajnokságban, majd 2 bajnoki cím és egy BL is leesett. Szóval tessék csak bízni Luchoban, elég lesz év végén értékelni ;-)
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19580
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2014.11.04. 00:07:57

Ha most Lucho felé sem lenne meg a bizalom, akkor tényleg bezárhatjuk a boltot pár évre. Évről-évre új edzők, most már rahedli játékos is, valakit engedni is kellene dolgozni. Én az elején is írtam, hogy nagyon nehéz lesz ez a szezon, gyötrelmes meccsek tömkeleg van mögöttünk és lesz előttünk. De ahhoz hogy itt kiérjen megint egy jó mag idő kell. Ha megint elkezdünk egy újabb 5 éves tervet azzal sokra nem megyünk. Én továbbra is bizakodó vagyok, mert látom a fényt az alagút végén, de odáig még rengeteg kínkeserve meccsünk lesz.
Kép
Kép
Kép
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.11.03. 21:35:36

palesz77 írta:
Fuentealbilla írta: danger regény veszély!
23. nap: Még mindig nem értem az iromány végére, kezdem azt hinni, hogy sosem fogom elérni a regény alját.. :mrgreen:
És még tőlem kértél több komolyságot? :mrgreen:
palesz77 írta: Azért akarom csak később, mert akkor már teljesen új játékoskeret lesz, akikhez nem kötődik szentimentálisan Pep. Ő mondta anno, hogy nem lenne szíve Xavitól elvenni a karmesteri pálcát, ezek után nem várnék sok jót ha most térne vissza.. Inkább más végezze el a takarítást most.

Plusz én még Luchot se temetném..
Így már érthető. Bár éppen ő volt az akinek volt illetve lett volna töke kihajingálni azokat az embereket annó akik már nem illettek az összképbe
(igaz nem is azok voltak az ő sikertörténete alapkövei)

Hát akkor majd pár év múlva talán
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.11.03. 21:27:31

Fuentealbilla írta: danger regény veszély!
23. nap: Még mindig nem értem az iromány végére, kezdem azt hinni, hogy sosem fogom elérni a regény alját.. :mrgreen:

Na de amúgy komolyra fordítva a szót:
Fuentealbilla írta:de akkor mégis mennyivel lenne akár Neked akár a többi barca szurkolónak több bizodalma Pep-ben mint jelenleg? Mert még addig bizonyít 1-2 helyen? Ezt tartom megfelelő érvként csak.
Azért akarom csak később, mert akkor már teljesen új játékoskeret lesz, akikhez nem kötődik szentimentálisan Pep. Ő mondta anno, hogy nem lenne szíve Xavitól elvenni a karmesteri pálcát, ezek után nem várnék sok jót ha most térne vissza.. Inkább más végezze el a takarítást most.

Plusz én még Luchot se temetném..
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3542
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2014.11.03. 21:07:30

Fuentealbilla írta: on: én azért megnézném ismét Guardiolát a Barca kispadján... érdekes lenne, h mit tudna kialakítani ismét...
Én mondjuk biztos is vagyok benne, h lesz ő még itt tréner... kérdés mikor :)
Egyenlőre ne legyen. Pont az ő hagyatékát nem győzzük már évek óta felszámolni. Nagyon szeretem Pepet és tényleg zseniális amit a Bayernnel csinál, de sok dolog van amiből nem enged amin nem akar túllépni. Pl. ez a középpályás áll lassan a kapuba is dolog. Egyenlőre nem kell. Vegyünk mi új vonalat.

Az tény ha L.E. nem fogja tudni levezéreni ezt már csak külsős edzővel tudjuk akkor végigjátszani. Klopp vagy Biesla. De hátha nem kerül rá sor.
Kép
Fuentealbilla
Barça B
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2014.06.18. 01:02:05

2014.11.03. 21:03:47

palesz77 írta: Több komolyságot ha kérhetem! :mrgreen:

Fú, én a közelmúltban biztos nem nézegetném itt le Pep-et. Max 10-15 év múlva - de még akkor sem biztos. Habár igaz, hogy most baromi pofás játékot játszat a Münchennel, de a Pep-Barca szerelem kicsit kihűlt a végére, épp az ő stílusából próbálunk megújulni, nem lenne sok értelme visszahozni.. :D
danger regény veszély!

De..!

Szerintem...

Vitathatatlan tény, h amit Guardiola véghez vitt a Barcával az egyedülálló így engem igen is érdekelne , h ismét hazai környezetben ahol a legmegfelelőbb a játékos alapanyag mit tudna véghez vinni a csapattal. Ennek nem feltétlenül kellene amúgy a Barcánál zajlódnia akár lehetne a Realnál is ... de maradjunk a realitásoknál :mrgreen:
Szóval kicsit kifejtve... Müchenben látszik a keze munkája a csapaton... nálam sokkal okosabbak ezrei mondták már el viszont , h az ott erőltetett játék nem fekszik teljesen a játékoskerethez... ez igaz is... de azért ahhoz képest, h nem fekszik tavaly rekordokat halmozva nyerték meg a Bundesligát szép és gólerős játékot mutatott a csapat. Igen persze a Real ellen belefutott a késbe Guardiola , de istenem... azért abban a páanrharcb is igazán csak a visszavágón kapott ki a München. Az első mérkőzésen Madridban egy szót nem szólhatott volna a Real ha X-el megy a München haza vagy akár 1 gólos fórral... a második meccsen lemosták a Münchent... nem is kérdés. De alapvetően én személy szerint nem tudtam volna elképzelni a tavalyi Realon kívül mást aki meg tudta volna őket állítani a BL-ben sem.
Vagyis azért a keze munkája látszik Németo.ban is.
Haza környezetben sem lenne ez másképp csak ismét olyan játékos alapanyaga lenne ami igazán illik az általa kedvelt futballhoz. Lehet, h nem lenne már egy csúcs Xavi-Ini-Messi triója... de ettől függetlenül szerintem tudna véghezvinni még haza fronton sikereket.. na nem arról beszélek, hogy megismételné azt az időszakot sikerekben és jönnének a 6 kupás szezonok...
Nem... ez egyedi valóban. De azért én hiszem , h sikeres lehetne ismét.

Érdekes dolog ez... mert főképp Madridos "kollégák"-tól hallom/olvasom, h Xavi dehogy minden idők a posztján de még TOP3 is vicc... Iniről kb ugyanezeket... Messiről talán ilyesmiket nem hallani mert aki őt nem ismeri el az magát teszi közröhej tárgyává legyen az bármilyen szimpatizáns társaság vagy csoportosulás.
De ha valóban nem akkora TOP sem Xavi sem Ini.. Busi végképp tucat akit csak ezek ajátékosok húztak fel.. Pique fogalmatlan , Valdes bohóc kapus, Alves meg régen se tudott csak támadni...(aha persze...) akkor mi eredményezte a Barca talán legfényesebb aranykorát?
Az edző? Szintén Realos kollégák nézek kb semmibe akinek csak szerencséje volt , hogy ilyen triumvirátus játszott alatta mint Xavi-Ini-Messi, de ha ebből a hármasból kettő kis túlzással tucat akkor hogy van ez? Se a játékosok se az edző nem volt kiemelkedő Messit kivéve?
Fura gondolatok ezek... És nagyon messze állnak a valóságtól.
Guardiola munkája igen is nagyon kellett ebbe az aranykorszakát élő barcához és az a véleményem , h elismerést feltétlen érdemel amit letett edzőként. Példának okáért...: Fergusont mindenki elismeri pedig sehol nem vírított semmit a Man.utd-n kívül (félre értés ne essék az életmunkája ott minden elismerést megérdemel) De ha mégis elment volna onnan biztos nem a Valencia kispadját választja ahogy Guardiola is egy csúcs korszakot irányító barca edzőjeként lehetősége volt bele ülni a tutiba vagyis a Bayern padjára ahol szinte a bajnoki cím fix velejárója az edzői munkának ezzel a kerettel és lehetőségekkel ami ott van.
Vissza kanyarodva... Pep munkája igen is nagyban hozzájárult a barca sikereihez és bár megértem, h jelenleg átkozzátok már lassan a hátra hagyott örökségét hiszen minden edző az ő munkája alapkövein járva akarja ismét sikeressé tenni a barcát és ez nem 100%-ig biztos, h a legjobb irány most , de én úgy gondolom ennek , hogy mindenki ezt az utat járná bizony komoly érveket tett le az itt töltött néhány éve alatt.
És úgy gondolom Pep is fejlődik annyit a világ labdarúgásával, h azt az annó tökéletes koncepciót és munkát aminek eredményeként elérte amit Barcelonában meg tudná újítani annyival amennyiben szabad kezet kapna, hogy emelne a jelenlegi Barca játékán és eredményességén feltétlenül...
ÉN jövőre is megnézném már mit tudna itt Pep... aztán persze lehet, h erre csak 10 vagy 15 év múlva kerül ismét sor... de akkor mégis mennyivel lenne akár Neked akár a többi barca szurkolónak több bizodalma Pep-ben mint jelenleg? Mert még addig bizonyít 1-2 helyen? Ezt tartom megfelelő érvként csak.

Hát ennyi szorult most belém :)
Lezárt