Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.10.18. 21:07:16

Megmondom őszintén, most kicsit csalódtam Luchoban. A nyilatkozataiból az jött le, hogy itt kőkemény fegyelem lesz, meg ő lesz az alfahím a klubon belül, erre Pique celebasszonya még a padra is leülhet azok után, hogy Gerard barátunkat beidézik a bíróságra, mert úgy viselkedett ahogy az a klubhoz nem méltó.. A lelátóra küldtem volna a srácot 1 hónapra kb ezután - mivel ez már a sokadik ökörsége volt -, nem hogy a kezdőbe rakom, meg leültetem az asszonyt a padra - aki erről tud valamit, az leírhatná, mert ez igen nagy wtf volt nekem, hogy a padhoz vitte ki a kölköt Pique.

Alves helyzete szintén csalódást keltő dolog számomra, volt itt ez a csak a teljesítmény számít szöveg. Ja.. Úgy tűnik csak Deuval volt annyira kemény, hogy kitegye a csapatból. :roll:

Na mindegy, ennek ellenére még mindig komálom Luchot, de egyáltalán nem tartom akkora kemény legénynek, mint amilyennek beállította magát. Ő se mer - vagy nem hajlandó - bizonyos embereket kitenni a kezdőből, ez már most tisztán látszik. És tartok tőle, hogy ez hosszútávon megbosszulhatja magát, de ne legyen igazam.

Ezt a meccs előtt megfogalmaztam már magamban,. ha 5-0-ra nyerünk végül, ezeket akkor is így gondolom.
P.Kluivert9
Barça B
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2014.07.14. 00:30:52

2014.10.08. 11:09:20

mess2009 írta:olvastam egy cikket , ajánlom.http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... alatt.html" target="_blank
néhány gondolata igazolhatóan vissza köszön és ami nekem segített, hogy pl. Pedro szerepét és helyét jól körül írja, ami Messi vélt vagy valós átalakulását illeti az már nem ennyire egyértelmű: Messi maga nyilatkozta, hogy szabad kezet kapott - kvázi - ott és úgy játszik ahogyan akar és ami a fő nekem inkább ez jön le az eddigiekből, mert egyáltalán nem látom hogy feladta volna a góllövést legfeljebb annyiban igaz a cikk, hogy a hatékonysága csökken és talán mint kényszert majd ő is belátja.
Az én meglátásom szerint Messinek azért változott a szerepköre attól függetlenül hogy szabadon mozoghat mert a két szélső közelebb játszik a kapuhoz és nincs mindig annyi terület hogy odaberobbangasson és szerintem ezért is húzodik néha ki a szélére.befelé indul és jön is a gólpassz.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2014.10.08. 08:57:52

olvastam egy cikket , ajánlom.http://www.origo.hu/sport/focivilag/201 ... alatt.html" target="_blank
néhány gondolata igazolhatóan vissza köszön és ami nekem segített, hogy pl. Pedro szerepét és helyét jól körül írja, ami Messi vélt vagy valós átalakulását illeti az már nem ennyire egyértelmű: Messi maga nyilatkozta, hogy szabad kezet kapott - kvázi - ott és úgy játszik ahogyan akar és ami a fő nekem inkább ez jön le az eddigiekből, mert egyáltalán nem látom hogy feladta volna a góllövést legfeljebb annyiban igaz a cikk, hogy a hatékonysága csökken és talán mint kényszert majd ő is belátja.
ami a letámadást illeti elméletnek jó de hogy mit tudsz megvalósítani belőle azon dől vagy bukik a dolog és ezt kiválóan példázta (sajna!) a PSG elleni fiaskó!
ha olyan -fizikailag- erős csapattal állsz szemben, hiába akarsz !? nem fogsz tudni eredményesen letámadni!! az Iniesta-Busquets Rakitic hármas hiába képzett, klasszis, hármas a Franciák egyszerűen eltaposták, lefutották, fellökték...stb. őket alkalmasint.
az azonban nem lehet vitás, hogy LE. előre menekül! ezzel az emberanyaggal nagyjából ezek a lehetőségei amit még árnyalhat Suarez beépülése.
kérdéses lehet még Neymar szerepe is én ugyanis egyelőre nem érzem kirobbanóan gólerősnek, az biztos, hogy azt az egyoldalúságot hogy elfut a bal szélen fel kell adni, mert ennél ő többre képes és mert ott egy jó védő (vagy kettő) kiveszi a játékból.

egyetlen pont még amin sokan mint tényen "átlibbennek":a szélső hátvédekről szólva a problémákat Dani Alvesre hegyezik ki mondván a másik oldalon Alba az : ok. nos én ebben nem vagyok olyan biztos. Albának az alapvonal környéki védekezése feltűnően gyenge, kifejezetten fél az egy az egyes párharcoktól és mellőle rengeteg góllal végződő beadás születik.
nem esik szó a cikkben arról sem, hogy a nincs igazán előrelépés a rögzített helyzetek terén,
és hogy bizony a játék sebessége sem az igazi - egyelőre.
Avatar
gerus993
Barça B
Hozzászólások: 40
Csatlakozott: 2014.07.19. 21:04:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.10.01. 23:10:22

Sziasztok!

Bennem nem a tegnapi vereség után fogalmazódott meg az észrevétel, + nem nagyon olvasgattam vissza, lehet , már többen írtátok. Szóval engem az zavar nagyon, hogy kevesebbet látom azt a direktebb játékot a csapattól, amit láttunk az előszezonban. Egy kis változás történt a távoli lövéseket illetően, emlékezhetünk itt Ini tegnapi távoli lövésére ( én a Cselszi ellen lőtt továbbjutást érő távoli lövésére emlékszem legutoljára, persze biztos lőtt azóta távolról, de na értitek :D ), de úgy összességében mikor tömörülnek az ellenfelek mint az állat még tovább akarjuk 1-el passzolni, és ez sokszor szerintem hátrányos. Ha már megvettük Rakiticet,( akit amúgy nagyon bírok és tökéletesnek tartok arra a posztra), akkor használjuk ki az Isten adta képességét, hogy távolról úgy lő mint egy bivaly, ezt az előszezonban is megmutatta. Összefoglalva csak annyi, hogy szeretném látni azt, hogy ha befuccsolnak a kispasszok akkor durrantgatunk, az előszezonban extázisban voltam, nem hittem a szememnek, annyit lőttünk messziről, és ez fokozatosan tűnik el. A beadásokat meg felejtsük el addig amíg nincs középen Suárez, az agyam eldobom, mikor volt egy Ibránk akkor meg fele ennyit sem ívelgettünk. Ha a kispasszos játékunkat tudnánk ötvözni a távoli lövésekkel, én elégedett lennék :)
Avatar
crixus
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1390
Csatlakozott: 2014.03.14. 14:43:58

2014.09.30. 23:33:42

Az én legnagyobb gondom az az, hogy most jön egy idegenbeli meccs a Rayo ellen, majd két hazai találkozó az igen erős Eibar és az Ajax ellen. Ezt a három meccset nagy valószínűséggel behúzzuk változatlan játékkal. ..... Utána pedig változatlan játékkal kapunk ki a simán a Real Madridtól.

Lucho-val igazából az a probléma, ami elvileg az előnye. A Barca-filozófia híve. Alapvetően ez nem is lenne baj, a probléma az az, hogy ez a csapat ezzel a játékkal már soha a büdös életben nem lesz a legjobb. Legalábbis 2-3 évtizeden belül biztos nem. Amire most szükség lenne, az az, hogy egy edző merjen valami újat is húzni. Mert hajtunk, való igaz, de Messi ugyanazt csinálja, amit az előző két évben (kp nyakára jár, alig húzódik ki a szélre, területet hagyva a többieknek). Nem mondom, hogy ez hátrány, de amikor azt látom, h Munir "szenved kint a szélen, Neymar nem tűnik fel, csak szökő évente középen.... alapvetően ez így borzasztóan levédekezhető taktika. A kicsik nem tudják megcsinálni, mert nagy a tudásbeli különbség, de egy PSG vagy a még erősebb csapatok megoldják. Rakitic hasznos játékos, de az építkezésben elég gyenge, ami nem éppen válik előnyünkre ha egy csapat beáll védekezni.
A védelmünk pedig ismételten úgy sza...rossz, ahogy van. De ez várható volt az átigazolási időszakot követően, mert nem erősítettünk hátra megfelelően.

Összegezve tehát a ragaszkodás a berögzült, mára sablonossá váló taktikához, a hátsó alakzat elhanyagolása, nem megfelelő megerősítése és a középpályánk súlytalansága miatt tulajdonképpen esélytelenek leszünk a nagy csapatok ellen, a bajnokság pedig azon fog múlni, hogy a Málaga-szintű középcsapatok ellen be tudjuk-e húzni a meccseket és le tudunk-e ikszelni a vetélytársakkal.
Nem szép jövőkép, de idén nem látok többet a csapatban. Ez persze Suárez és Vermaelen beépülésével változhat, de az edző miatt nem hiszem,h gyökeresen fog...
Avatar
defender3
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1186
Csatlakozott: 2007.02.04. 14:58:23

2014.09.30. 23:12:53

Remélem betartja azt amit mondott szezon előtt. Vagyis, h épp az aktuáslis forma a legfontosabb nála. Ha meglesz akkor Pedro Alves majd a páholyból nézhetik a meccset Busquets meg a kispadról. De sajnos van egy olyan érzésem, h nem így lesz.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.30. 23:07:41

Xavival valóban jobban kéne rotálni Iniestát és Rakiticet.

Pedrot pedig NAGYON GYORSAN EL KÉNE FELEJTENI. Visszaküldeni a B-be, vagy eladni télen. Sehol sincs már az az ember, egyszerűen semmi értékelhetőt nem nyújt mint játékos, pláne nem mint csatár.

Egyébként mást nem nagyon tudok felróni neki egy ilyen sikertelenebb hét után sem, főleg nem a mai meccs után amikor minden esélyünk megvolt megverni is akár a világ egyik legjobb csapatát, ráadásul harapós támadójátékkal.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2014.09.30. 23:01:59

palesz77 írta:Na, megvolt az első komoly megmérettetés, le lehet szűrni a hibákat, aztán lehet fejleszteni. Erre szerintem ez a meccs tökéletes volt, reméljük Lucho felismerte a gondokat, és meg meri húzni a kellő lépéseket - pl Alves-Pedro out -, még ha ezzel el is kell ismernie, hogy eddig néhol hibázott. Én bízok benne még mindig, a felkészülés alatt is meccsről meccsre javított, szóval elméletileg van szeme a hibák kiszúrásához, kíváncsian várom a folytatást!
Rakitic-et pedig szerintem tobbet kell pihentetni, ma nagyon latszott rajta, hogy faradt.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2014.09.30. 22:59:55

Na, megvolt az első komoly megmérettetés, le lehet szűrni a hibákat, aztán lehet fejleszteni. Erre szerintem ez a meccs tökéletes volt, reméljük Lucho felismerte a gondokat, és meg meri húzni a kellő lépéseket - pl Alves-Pedro out -, még ha ezzel el is kell ismernie, hogy eddig néhol hibázott. Én bízok benne még mindig, a felkészülés alatt is meccsről meccsre javított, szóval elméletileg van szeme a hibák kiszúrásához, kíváncsian várom a folytatást!
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.25. 05:28:57

Tehetetlenség, tanácstalanság az egész vonalon. Most is messifüggő a csapat, csak másképp, mint korábban.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.25. 00:54:19

Luis Enrique is the first in history not to concede any goal in his first 6 games as Barcelona coach

hozok valami pozitívat is
sztárvédelmünk nincs, védelmünk viszont van
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Rumig
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2005.08.26. 21:49:04
Tartózkodási hely: EU

2014.09.25. 00:16:21

kristop írta:mintha egyszerűen lemeccselték volna, fogalmuk nem volt a játékosoknak, hogy mit kéne ilyenkor kezdeni.
Sztem Luchon eléggé látszott is a tanácstalanság, szerencsére ma először.
2006. május 17., 2009. május 27.,
2011. május 28., 2015. június 6.
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.25. 00:07:00

először ezen a douglas gyereken akadtam fent. hogy őt miért most kellett kezdetni. mármint én is vártam, hogy bemutatkozzon, hogy lássuk, de pont ezen a meccsen? idegenbeli malaga ellen? a hétvégi otthoni granada lazítás nem lett volna jobb? most meg montoya, vagy alves mehetett volna.
Andris írta:Csak nekem volt olyan érzésem, hogy semmit nem készültünk a Malagából
az a durva, hogy tök sokszor egyértelműen lehet látni, hogy mi a baj, most meg csak forgattam a fejem és figyeltem, hátha látok valamit, de nem. ilyenkor én is csak az edzőt tudom elővenni. mintha egyszerűen lemeccselték volna, fogalmuk nem volt a játékosoknak, hogy mit kéne ilyenkor kezdeni.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.24. 23:52:27

Csak nekem volt olyan érzésem, hogy semmit nem készültünk a Malagából ? tökéletesen nyertek szinte minden párharcot. Olyan van hogy nem jön a gól, de hogy ne legyen gólhelyzetünk se gyakorlatilag... :roll:
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.18. 14:20:13

Egyébként LE bátor rotációja azért extra okos dolog, mert - különösen transferbannal súlyosbítva - könnyen kiszolgáltatottá válhat az edző az olyan játékosok csoportjának, amelyik nélkülözhetetlennek tudja magát. Láthatóan tanult Martino sorsából.
barcafacan
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 341
Csatlakozott: 2014.04.19. 07:44:27

2014.09.18. 10:53:15

westerngom írta:remélem ezt a kezdő középpályát elfelejti örökre LE, mert nagyon harmatos volt. Lázálmomban sem állítottam volna így össze, nem is értem, hogy játszottunk vkp. nélkül. Végre Masch a helyén tolhatta volna, erre Sergi Roberto.....
Ebből szerencsésen jött ki LE, de rosszul is elsülhetett volna, mondjuk a végén egy Apoel talált góllal. Felejtős mérkőzés, 3 ponttal.
Samper játszott vkp.-t - jól! LE már eddig a 25 fős keretből 28 főst csinált. Ilyen rövid idő alatt nem semmi. Különös tekintettel a transferbanra.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.18. 07:47:07

Lehet, hogy csak az újdonság varázsa, de nekem úgy tűnik, hogy elég jók a cseréi. Jó ütemben teszi őket és jól felpörgeti velük a meccset. Jobban fogalmazva nem felpörgeti, csak jól látszik, hogy most is az elkészült Munirt leszedte, s Sandroval jobb lett a letámadás.
Kép
Avatar
hajnesz
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1561
Csatlakozott: 2009.05.04. 19:45:30
Tartózkodási hely: Szeged

2014.09.17. 23:02:29

Felhoztunk a Barca B-ből egy Samper nevezetű tehetséget,és olyan jól tolta,hogy ezen a meccsen felejtette Busquets hiányát
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2014.09.17. 22:59:16

remélem ezt a kezdő középpályát elfelejti örökre LE, mert nagyon harmatos volt. Lázálmomban sem állítottam volna így össze, nem is értem, hogy játszottunk vkp. nélkül. Végre Masch a helyén tolhatta volna, erre Sergi Roberto.....
Ebből szerencsésen jött ki LE, de rosszul is elsülhetett volna, mondjuk a végén egy Apoel talált góllal. Felejtős mérkőzés, 3 ponttal.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2014.09.17. 22:49:49

Ez hatalmas.
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2014.09.17. 22:47:35

Akart egyet nyerni ő is hard mode-ban.
A Fifa egy szégyen
PCsabi
aka Game90
Hozzászólások: 17048
Csatlakozott: 2006.06.20. 19:45:02
Tartózkodási hely: Vecsés/Budapest

2014.09.17. 22:45:11

Sergi Roberto-val is sikerült nyernünk az APOEL ellen.

Kép
A vezetőségnek be kéne számoltatni LE-t a sorozatban 2:0 után
kiengedett meccsekről - mégpedig írásban is, szóban is.
Ha bajnokok leszünk, akkor azt lehet mondani: van ilyen.
Ha nem, akkor azt kell mondani: ne legyen ilyen!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2014.09.17. 13:28:17

Nemtudom, hogy miért hagyta ki mind a két védekező középpályásunkat a keretből, de remélem jó oka van rá, mert ha csak úgy, akkor szeritnem kicsit alábecsüli ezt a kis csapatot.

A másik, hogy mostmár úgy érzem, Xavinak feltétlenül kezdenie kéne, hogy érezze a bizalmat. :roll:
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2014.09.16. 17:36:23

Luis Enrique: "You tend to focus on who scores, but for example the first goal against Athletic starts with Sandro pressuring defender."

na igen, ezek azok a dolgok, amikre mi már nem tudunk figyelni, vagy csak nem vesszük észre, pedig nagyon fontosak. ehhez kellett a pedro - sandro csere, pedro nyolcvan perc után már valószínűleg nem tudott volna úgy letámadni, mint sandro egy perc után, amiből a labdaszerzés lett.

nekem például csak annyi maradt meg, hogy busquets lefülelte a labdát és indította messit, aki neymart és gól. most visszanézve meg már látom, hogy sandro zavarása miatt laporte elpasszolja rossz helyre a labdát, nem busquets fülelt le egy jó passzt és ebből indul az egész.

Luis Enrique: "I'm not more nervous for CL game than for any other game. The stars and the little music at kick-off don't change anything."

és a bl miatt nem izgul, csak csillagok és egy kis zene :D
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2014.09.16. 17:14:40

Barca trénerét a Real Madridról kérdezték: „Felesleges kertelni, azt szeretném, ha minden meccsüket elveszítenék.”

:D végre nem valami sablon baromságot nyomatott
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Lezárt