Luis Enrique

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kit választanál LE utódjának?

Sampaoli
53
56%
Unzue
5
5%
Koeman
10
11%
Blanc
0
0 szavazat
Allegri
9
9%
Tuchel
2
2%
Sarri
1
1%
Eusebio
0
0 szavazat
Óscar Garcia
1
1%
Más
14
15%
 
Szavazatok száma: 95
Avatar
whitecule
Barça B
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2015.01.05. 22:17:49
Kapcsolat:

2015.04.30. 22:51:28

visca el barca írta:én mondjuk simán kinézem laportából, hogy akármi lesz elzavarja :oops: mondjuk egy triplánál azért merész lenne..
Ha Laporta kerül hatalomra, akkor Cruyfftól fog tanácsot kérni, így az öreg véleménye nagyon sokat fog majd abban számítani ki legyen az edző. Tudomásom szerint Cruyffnak nincs baja Luchoval, úgyhogy nem hinném, hogy elzavarnák.
Ellenben ha besegítene neki néhány hasznos tanáccsal, az elég jó lenne.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2015.04.30. 20:46:26

én mondjuk simán kinézem laportából, hogy akármi lesz elzavarja :oops: mondjuk egy triplánál azért merész lenne..
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21159
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2015.04.30. 20:12:34

noname írta:Még ha semmit se nyerünk, akkor is elégedett lennék LE-vel. Martino alatt pl a csapaton csak eleinte látszott némi változás. Most pedig, nézzük mit hiányoltunk a csapattól:

1. letámadás
2. kontrák
3. stabilabb védelem
4. olyan kp, ami nem fél ütközni
5. rögzített szituációk
6. egyéni megoldások hiánya (rendszerint Messi volt az egyedül, aki bevállalt cseleket, msot Suarez bármikor, de Neymar is bátrabb)
7. időben végrehajtott logikus cserék
8. Xavi visszaléptetése a kezdőből kiegészítő emberré

Tulajdonképpen mindenen jelentőset javított, amin kellett, nem beszélve arról, hogy a csapat formaidőzítése is fantasztikus. A Barca jelenleg csúcsformában van és ilyenkor is kell csúcsformában lenni, Martino alatt pl pont akkor volt legrosszabb formában a csapat, amikor a legnagyobb szükség lett volna a jó játékra.
Ezzel maximálisan egyet értek. Pep utolsó szezonjában már világosan látszott, változás kell. Ez két szezonon keresztül elmaradt, most vége van változás, ráadásul úgy tűnik, jó irányba mennek el a dolgok.
Én már elégedett vagyok Enrique-vel, hagyni kell dolgozni, még akkor is, ha ne adj Isten nem nyernénk idén semmit.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.04.30. 19:17:50

noname írta:Még ha semmit se nyerünk, akkor is elégedett lennék LE-vel. Martino alatt pl a csapaton csak eleinte látszott némi változás. Most pedig, nézzük mit hiányoltunk a csapattól:

1. letámadás
2. kontrák
3. stabilabb védelem
4. olyan kp, ami nem fél ütközni
5. rögzített szituációk
6. egyéni megoldások hiánya (rendszerint Messi volt az egyedül, aki bevállalt cseleket, msot Suarez bármikor, de Neymar is bátrabb)
7. időben végrehajtott logikus cserék
8. Xavi visszaléptetése a kezdőből kiegészítő emberré

Tulajdonképpen mindenen jelentőset javított, amin kellett, nem beszélve arról, hogy a csapat formaidőzítése is fantasztikus. A Barca jelenleg csúcsformában van és ilyenkor is kell csúcsformában lenni, Martino alatt pl pont akkor volt legrosszabb formában a csapat, amikor a legnagyobb szükség lett volna a jó játékra.
Nem lehet LE-t "rehabilitálni" Bartomeu és Zubi szerepének újraértékelése nélkül.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.04.30. 14:10:24

Még ha semmit se nyerünk, akkor is elégedett lennék LE-vel. Martino alatt pl a csapaton csak eleinte látszott némi változás. Most pedig, nézzük mit hiányoltunk a csapattól:

1. letámadás
2. kontrák
3. stabilabb védelem
4. olyan kp, ami nem fél ütközni
5. rögzített szituációk
6. egyéni megoldások hiánya (rendszerint Messi volt az egyedül, aki bevállalt cseleket, msot Suarez bármikor, de Neymar is bátrabb)
7. időben végrehajtott logikus cserék
8. Xavi visszaléptetése a kezdőből kiegészítő emberré

Tulajdonképpen mindenen jelentőset javított, amin kellett, nem beszélve arról, hogy a csapat formaidőzítése is fantasztikus. A Barca jelenleg csúcsformában van és ilyenkor is kell csúcsformában lenni, Martino alatt pl pont akkor volt legrosszabb formában a csapat, amikor a legnagyobb szükség lett volna a jó játékra.
A Fifa egy szégyen
Avatar
Sergi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 200
Csatlakozott: 2007.06.25. 14:41:53
Tartózkodási hely: Hotel California

2015.04.30. 12:28:06

Lucho érdeme, hogy egy "melós"-Barcát épített a trió mögé.Senki sem csillog úgy a középpályán,mint anno. az előző években, de vitathatatlan,hogy hatékonyságban jelentősen javult a csapat.
Ez is közrejátszik abban, hogy az MSN a valaha volt legtermékenyebb csatársorrá avanzsált.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.04.30. 08:19:56

én is bajban vagyok kissé,,,,az elején egyértelmű volt: nem szimpatikus, nem méltó a Barcához.
ha viszont most a tényeket nézem: ennyi időre minden edző nagyságnak szüksége lehet, az emberi tartása az eddig őt ért hatásokra válaszul :?: (botrányok, a klub helyzete, a vitathatatlan melléfogások,a sajtó...stb) nyilvánvaló, a csapat mára láthatóvá vált arculat,(stílus?) játékmód változása, a viszonylagos de stabilizálódó legitimitása, és nem utolsó sorban a tagadhatatlan (eddigi) eredmények is -nálam - megsüvegelendőek.
soha nem volt aktuálisabb a sablon szöveg: várjunk az értékeléssel a szezon végéig.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.04.30. 07:24:09

messideco írta:Ha lesz egy sikeres, vagy adott esetben sikertelen szezonunk, akkor azt fogják róla mondani, hogy ott volt az MSN, és ők nyerték a meccseket, LE csak egy báb... =D> Már látom előre.
Az kétségtelen, hogy Xavi mentette meg LE kispadját. Hálás is érte. Nem fontos, hogy ha lesznek trófeák, kinek mi az érdeme benne. (Pl. Unzué) Az is biztos, hogy MSN összebarátkozását ők maguk hárman csinálták, nem másvalaki beszélte rá őket, hogy ne féltékenykedjenek. De LE-t kivonni az egészből - nevetséges kísérlet.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.29. 14:44:20

Luis Enrique tényleg le van becsülve, mint ahogy Guardiola is főleg mostanság.

Guardiola ténykedését se szabad kétségbe vonni, mivel egy szétesőben lévő, lefele menetelő Barcelonát épített újra, olyan taktikával amire az egész világ nem volt felkészülve. (Meg persze Tito és a többiek is mellette fontos szerepet játszottak)
Lehet mondani hogy olyan csapattal bárki nyert volna, viszont azt sokan elfelejtik hogy azelőtt a csapat nem nyert semmit..Kidobta a kiégett sztárokat, és kihozta a maximumot új emberekből is.

Ugyanígy Luchoék új színt hoztak a játékba, keverik a tiki-takát a Rijkard féle stílussal és a kontratámadásokkal. Emellett a csapatvédekezést, és a letámadást is helyrerakták.
Pontrúgásokat is sokkal jobban le tudjuk védekezni, meg eredményesebbek is vagyunk belőlük, ezek azért nem a véletlen művei.
kisadrian24
Barça B
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2014.01.13. 22:16:33

2015.04.29. 14:16:21

Pep első éve óta nemláttam ekkora változást a csapaton. Reménykedtem a szezon elején hogy Enrique összekapja a csapatot de erre nemszámítottam (főleg a szezon első fele után). Ha esetleg idén kupa nélkül maradunk engem akkor is meggyőzőtt. Bayern ellen nagyon kiváncsi vagyok mit talál ki Enrique.
Avatar
messideco
Presidente del Barça
Hozzászólások: 12231
Csatlakozott: 2008.07.08. 16:49:07

2015.04.29. 14:07:55

Ha lesz egy sikeres, vagy adott esetben sikertelen szezonunk, akkor azt fogják róla mondani, hogy ott volt az MSN, és ők nyerték a meccseket, LE csak egy báb... =D> Már látom előre.
"And my heart will leave you never."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.04.29. 10:34:26

A sorrend a következő. Először végetér a bajnokság és a BL. Két trófeával LE mennybemegy. Aztán jön az elnökválasztás. Nehéz lenne úgy korteskedni, hogy "én bizony elküldöm LE-t - fütyülök a trófeáira". Ez így egy elég egyértelműnek látszó forgatókönyv.

Van persze más forgatókönyv is, amelyikben a Real a Jani. Annak más a következménye kispad - ügyben.
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2015.04.29. 09:55:41

"Fantasztikus játékos, egy ösztönös zseni, aki egy másik bolygóról jött. Az életkorára és a mögötte hagyott pályafutásra való tekintettel ma már minden perc ajándék, amit velünk tölt. "

Mondat közben azt hittem, úgy fejezi be, hogy Xavinak már minden perc ajándék, de jól jött ki belőle. :twisted:

Nagyon rendben tartja a csapat önbizalmát, nem tűnnek elszálltnak, mostmár szerintem kivétel nélkül mindenki úgy gondolja, hogy meglehet a triplázás. (kopp kopp kopp)
Kép
Avatar
Bob_Marley
Presidente del Barça
Hozzászólások: 19577
Csatlakozott: 2010.02.06. 19:42:14

2015.04.27. 19:47:53

Anticnál is azt gondolta az ember, hogy nem fogják elküldeni és jött Laporta és elküldte. Oké nem nyertünk kupát a szerbbel, de mikor átvette a gárdát, akkor kieső környékén voltunk és végül meg beértünk Uefa kupás helyre. Szóval a ténykedését nyugodtan lehet sikeresnek mondani. :D Nem egyedi ha egy új vezetés, teljesen új személyzetet hoz.

@chino
Nagyon jó meglátások, s pont emiatt is, hogy nehéz időszak jöhet a távozások, igazolások miatt ezért még inkább úgy érzem nem szabad megbontani LE munkáját. Jön egy nehéz periódus, s egy egy új edző, majd új vezetés még inkább bizonytalanságot szülhet. A legfontosabb pedig a nyugodt háttér , hogy lehessen dolgozni. Eredményektől függetlenül LE megérdemli, hogy dolgozzon tovább, csak így lehet valamit elérni. Nem úgy, hogy évenként új ember jön. Idejön egy úgy edző, akinek teljesen megvan kötve a keze, mert nem hozhat senkit csak arra támaszkodhat, ami van és így nem is tudja saját elképzelései szerint alakítani a dolgokat. LE már ismeri a játékosokat, együtt dolgoznak, megvan az elképzelése, könnyebb így a csapatnak is készülni egy idényre.
Kép
Kép
Kép
Avatar
gg86
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 377
Csatlakozott: 2008.05.09. 12:12:49

2015.04.27. 19:25:28

Samper írta:LE sorsa nem azon múlik, hogy mit mondanak most a magyar szurkolók. Mellette Bartomeu elkötelezte magát. Ha olyan lesz az eredmény, hogy ő tartani tudja magát, akkor természetesen LE is marad. Ha más elnök lesz, akkor triplázás esetén ő is biztosan elgondolkodik. Ha nem , akkor alighanem "saját" edzőt keres. Vagy már nyárra, vagy előre bejelentve jövő nyárra, akinek a véleményét kikéri az igazolások ügyében is.
Ha Luis Enrique sikeres szezont zár (trófeát nyer) és másik elnök is lesz, kevés esélyt látok rá, hogy új trénert hozna. Nem kis felháborodást váltana ki a szurkolókból, elég elbaltázott lépés lenne így kezdeni az elnökséget.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.04.27. 16:35:08

LE sorsa nem azon múlik, hogy mit mondanak most a magyar szurkolók. Mellette Bartomeu elkötelezte magát. Ha olyan lesz az eredmény, hogy ő tartani tudja magát, akkor természetesen LE is marad. Ha más elnök lesz, akkor triplázás esetén ő is biztosan elgondolkodik. Ha nem , akkor alighanem "saját" edzőt keres. Vagy már nyárra, vagy előre bejelentve jövő nyárra, akinek a véleményét kikéri az igazolások ügyében is.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7416
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.04.27. 15:04:19

Bob_Marley írta: Én ezt mondtam Martino esetében is, hogy átvett egy csapatot, ott volt vele a végéig a sorozatokban mégis mennie kellett, remélem LE-vel nem játszuk el ugyanezt. Neki azért nagy előnye, hogy ő könnyebben tudja kezelni a közeget, mert mégiscsak itteni figura.
Én is azon a véleményen voltam, hogy hagyni kellene Tata-t még egy évig, mert egy szétesett csapatot vett át, amit a legzseniálisabb edzőknek sem biztos, hogy sikerült volna összerakni egy szezon alatt. Viszont igazából semmi változás nem látszott, gyakorlatilag azt a "Post-Pep" játék folyt végig. Ebből a szempontból megértem a vezetőséget.
Lucho ezzel szemben mert változtatni. Kezdetben nem lehetett tudni, hogy ez megtérül-e vagy hatalmas blama lesz, de én örültem neki. Igaz nem játszunk "űrfocit", mint anno, de azért megvan a látvány.
Bármennyi kupát szerzünk is azért nem elhanyagolható az a tény, hogy a vezetésével reális esély van még mindig a triplázásra. Persze ehhez bravúr kell, de ha azt vesszük, hogy egy bombaerős real előtt vezetünk, és a BL-ben is talán miénk volt a legnehezebb út az elődöntőbe már a csoporttól kezdve, a kupáról ne is beszéljünk.
Ugyanakkor, ha marad -márpedig nem hiszem, hogy lenne igazi indok lecserélni, ha jönnek kupák, ha nem- jövőre még nagyobb feladat vár rá. Kimaradunk egy igazolási időszakból, max. az utánpótlásra számíthat úgy, hogy Xavi valószínűleg tiplizik, Ini még idősebb lesz, Pedro is lehet, hogy lécel. Nem tudom hány csapat tudná ezt elviselni, könnyen lehet, hogy mi is meg fogjuk sínyleni eredményekben is. Azért remélem sikerül valahogy előszerződéseket kötni, hogy legalább januártól csatlakozzanak, de egy közös alapozást így is kihagynak, plusz a BL-t.

Félek, hogy ez alátesz Luchonak és az állásába fog kerülni.

Én mindenesetre akármi is lesz a vége összességében elégedett vagyok vele. Bár úgyis az lesz a vége, hogy ha sikeresek leszünk, akkor az lesz, hogy semmi érdeme, csak felküldte az MSN-t és kész, ha bukunk, akkor mindent az ő nyakába varrnak.
Forca Barca!!!!
Klaczy
Barça B
Hozzászólások: 72
Csatlakozott: 2011.04.10. 20:17:21
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

2015.04.27. 13:36:01

Az a jó, hogy nem kell számolgatni, innen már csak elveszíteni lehet. Öt győzelem kell a végső sikerhez. Ez jelenleg soknak tűnik, de meg kell csinálni.
Luis Enrique, pedig lassan túl van az első évén, és a végére már bárhogy is alakul, nem lesz gyatra.
jelenleg négyesre vizsgázott, pedig félévkor hármas volt és évvégére lehet ez akár ötös is. A bajnokság és a kupa megnyerése esetén.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2015.04.27. 12:10:45

Piquenbauer írta:A kérdésedre pedig a válasz: szerintem végig tudjuk csinálni négy támadóval. A kisebb csapatok ellen (Getafe, Sociedad, Cordoba) le kell rendezni már az első félidőben a mérkőzés sorsát, aztán utána kicsit pihenhetnek majd a nagy ágyúink (MSN) is.
A Sociedad ellen az odavágón is sikerült hamar lerendezni a meccs sorsát, konkrétan 2 perc alatt. A Getafe ellen pedig ha egész nap játszunk, akkor sem lőttünk volna gólt. Ezekkel az állítólagos kiscsapatokkal többnyire gyakrabban szívunk, mint a rangadókon, szóval félvállról nem szabad venni egyiket sem. Főleg úgy nem, hogy velünk ellentétben nekik egy teljes hetük van felkészülni a meccsekre.
Avatar
hank1ee
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2512
Csatlakozott: 2013.02.27. 03:08:33

2015.04.27. 11:57:23

Samper írta:
Piquenbauer írta:[
A kérdésedre pedig a válasz: szerintem végig tudjuk csinálni négy támadóval. A kisebb csapatok ellen (Getafe, Sociedad, Cordoba) le kell rendezni már az első félidőben a mérkőzés sorsát, aztán utána kicsit pihenhetnek majd a nagy ágyúink (MSN) is.
Ez akkor igaz - de csak akkor! - ha nem jön közbe se komolyabb sérülés, se eltiltás. Amint igen, vagy nem lehet 3 csatárral játszani, vagy nem ül csatár a kispadon. Ciki.
Ha figyelembe vesszük, hogy Pedro még így se játszik, nem olyan ciki az. Max Szalait elhozhatnánk még, ő már úgyis megszokta a kispadot! :mrgreen:
"Hány dobja az álmait, hogy mindegy már csak legyen más, de be kell lásd, bármilyen trét hoz az élet le kell rázd"

"A látványos játék alapja a futball szeretete." - Varga Zoltán
"Szerettünk, akartunk, és tudtunk futballozni." - Puskás Ferenc
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.04.27. 11:50:04

Piquenbauer írta:[
A kérdésedre pedig a válasz: szerintem végig tudjuk csinálni négy támadóval. A kisebb csapatok ellen (Getafe, Sociedad, Cordoba) le kell rendezni már az első félidőben a mérkőzés sorsát, aztán utána kicsit pihenhetnek majd a nagy ágyúink (MSN) is.
Ez akkor igaz - de csak akkor! - ha nem jön közbe se komolyabb sérülés, se eltiltás. Amint igen, vagy nem lehet 3 csatárral játszani, vagy nem ül csatár a kispadon. Ciki.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2015.04.27. 11:23:36

mess2009 írta:az MSN pihentetésével az a" gubanc," hogy mindegyik a gólokra hajt és éppen a könnyű meccseken van elvileg esély a több gólra.....ezért aztán hisztiznek a lecserélésekkor.
Még szerencse, hogy n sárgalapokra:D
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2015.04.27. 11:15:38

az MSN pihentetésével az a" gubanc," hogy mindegyik a gólokra hajt és éppen a könnyű meccseken van elvileg esély a több gólra.....ezért aztán hisztiznek a lecserélésekkor.
Avatar
Piquenbauer
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2010.06.18. 12:48:51

2015.04.27. 09:49:27

Samper írta:Vajon végig tudjuk-e csinálni a szezon összes meccsét összesen 4 csatárral? Érdemes-e ennyire távol tartani a csapattól a B összes támadóját?
Feltennék egy kérdést én is: A B csapat támadói tettek le az utóbbi időben olyan teljesítményt az asztalra, hogy ott legyenek a szezon döntő szakaszában az első csapatban?
Szerintem nem. Maradjanak csak ott lent, és segítsenek bent maradni a B-nek a másodosztályban.

A kérdésedre pedig a válasz: szerintem végig tudjuk csinálni négy támadóval. A kisebb csapatok ellen (Getafe, Sociedad, Cordoba) le kell rendezni már az első félidőben a mérkőzés sorsát, aztán utána kicsit pihenhetnek majd a nagy ágyúink (MSN) is.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2015.04.27. 08:26:24

Vajon végig tudjuk-e csinálni a szezon összes meccsét összesen 4 csatárral? Érdemes-e ennyire távol tartani a csapattól a B összes támadóját?
Lezárt