Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
johdepp
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 273
Csatlakozott: 2009.10.02. 18:23:01

2017.11.05. 14:00:50

westerngom írta:Előre bocsátom, hogy nem, NEM vagyok elégedett a játék képével a látottak alapján, DE!:
- ez a keret - önmagához képest - szét van hullva, formán kívül/ alatt több (Lajos, Pique) játékosunk, az új reménység (Dembele) a hátán fekszik, a keret oszlopos tagjai kiöregedőben (Ini, Busi)...
eddig olvastam. jézus ereje, bakker. a 29 éves, kivénhedt buszkecc alá adjunk már egy járókeretet, vén trottyos, komolyan...
Avatar
westerngom
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1527
Csatlakozott: 2007.12.15. 21:33:00
Tartózkodási hely: West Side

2017.11.05. 13:34:28

Előre bocsátom, hogy nem, NEM vagyok elégedett a játék képével a látottak alapján, DE!:
- ez a keret - önmagához képest - szét van hullva, formán kívül/ alatt több (Lajos, Pique) játékosunk, az új reménység (Dembele) a hátán fekszik, a keret oszlopos tagjai kiöregedőben (Ini, Busi) és az új edzőnk is kényszer pályára lett állítva a keret tekintetében (Verratti, Neymar, Coutinho).

Ugyan akkor minimum 8 ponttal megyünk a RM előtt, állunk a BL-ben, a kapott/ lőtt gól arányunk a legjobb a ligában....

Néha felvonom a szemöldököm Ernőbá' húzásain, cseréin, de eddig bejöttek neki és a döntései abszolút őt igazolják!
Én úgy gondolom, hogy nagyon jól dolgozik, mert a maximumot hozza ki - "ebből" - a keretből és főként arra gondolok, hogy eredményeket tesz eddig az asztalra.

A nyári igazolás és kupa tragéda után én messze rosszabbra számítottam a játék képe, de legfőképp az eredmények terén!
Rég nem szóltam hozzá a fórumon semmihez, mert a véleményemet is inkább megtartom magamnak, mint, hogy fikázzam a csapatot vagy egyes tagjait (Lajos) a látottak alapján, pedig rendesen kifordulok magamból minden este.
Szóval, bízom Valverdében és a csapatban, a szép játék is majd jönni fog, ha a keretet is saját elképzelésének megfelelően tudja összerakni és nem abból kell főznie amit a frigóban talált!
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.11.05. 11:11:11

Nem tudom szándékos volt e hogy ennyire visszaálltunk 1-0nál, ha igen hibának tartom, ez nem áll jól nekünk.
pláne hogy Lajossal jelenleg még kontrázni sem lehet. ez akkor működhetne, ha Dembele lenne. neki feküdne.

szóval ezeket el kéne felejteni, mert tegnap is várható volt a kapott gól. persze lehet a sevilla támadt fel, és nyomott be, nem szándékosan álltunk be védekezni.


Ez a 2 ékes játék nem hülyeség, csak Messit kéne valahogy feljebb tolni, egyszerűen elfogy a kraft mire felér a kapuig, kp-n bohóckodik mert ott meg senki nem mer előre menni. tegnap azért Iniesta kellett, nem játszott jól annyira, de átjátszotta párszor a kp-t szépen.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3295
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2017.11.05. 10:54:52

Kétszer is váratlant húzott: Tico ellen Gomes,Sevilla ellen Paco. Ha bevállalós akkor Turan-t berakja majd a Valencia ellen. :D

Egyébként nekem tetszett a tegnapi 4-3-1-2,vagy mi volt az. Bár így Messi kevés helyzethez jut-mondjuk tegnap nem is volt túl koncentrált- de talán kevésbé tudnak tömörülni a védők,kénytelenek kilépni rá,akár a térfél közepéig is.Más kérdés,hogy mennyire jó ötlet 1 gól után ennyire átadni az ellenfélnek a területet.Tegnap a gólig köze nem volt a meccshez a Sevillának,aztán utána felkínáltuk a lehetőséget,hogy összekapják magukat.Persze amíg hozzuk a 3 pontokat nincs nagy baj,de na,otthon ne álljunk már vissza,mikor tökre látszott hogy hátul bizonytalanok és hibáztak is az első gólnál.
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2017.10.29. 12:57:34

Nem is tudom, hogy mennyit kell visszamenni ahhoz, hogy 4-4-2-ben lássam játszani a csapatot.
Gondolom mivel Dembelé kiesett, ezért most ez nem opció. Ez viszonylag egy jó kompromisszum.
Messi maradhat középen és Suareznek se kell kimenni a szélre, mert Valverde a 4-3-3-ban megint Messit tette be középre, ahogy anno Pep. Azt azonban már nem nagyon lehet mondani, hogy Suarez azért nincsen formában mert postidegen helyen játszik...
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2181
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2017.10.29. 10:26:53

Samper írta:Ezzel a kerettel, a zavaros kimenetelű katalán helyzettel és Messi bizonytalan jövőjével megverve kizártnak tartom, hogy más edző ilyen jó eredményeket lenne képes elérni. Őrült szerencse, hogy most ő van itt.
Szerintem is hozza azt, amit elvártak tőle, és elvárunk. Bár Messi nagyot játszik idén. De jó úton járunk.
Azért azok a játékosok, akikkel nem számol van olyan, aki használható, kár lenne őket elpazarolni. Vidalnak voltak már jó meccsei korábban.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.29. 08:30:26

Ezzel a kerettel, a zavaros kimenetelű katalán helyzettel és Messi bizonytalan jövőjével megverve kizártnak tartom, hogy más edző ilyen jó eredményeket lenne képes elérni. Őrült szerencse, hogy most ő van itt.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2017.10.29. 08:27:06

valami nagyon nem tetszik nekem Valverdében: miért kell bele o....ni a pofánkba, hogy Suarez jó formában van, meg van vele elégedve!? tudom: sportdiplomácia, nevelő szándék,....stb de nem igaz, hogy ezt nem lehet másképpen kommunikálni, csak nyilvánvaló hazugsággal.
az sem tiszta nekem, hogy A.Gomest elvileg lapátra tette, de többet játszatja, mint pl. Semedo-t, nemigen látni azt sem, hogy Delou sorsa mi lesz?
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2017.10.28. 23:16:27

Cestus írta:Nekem egyébként szimpatikus, hogy Valverde abból főz, ami a rendelkezésére áll, nem akar légvárakat építeni és Pep-focit játszatni Gomesekkel. Persze én is örülnék, ha a meccsek kisebb hányada lenne nézhetetlen. Viszont az első gólunk mondjuk úgy ki volt játszva, hogy csak lestem.
Illetve a második is , csak Laller megint nem tudta beverni....

Arról nem is beszélve, hogy a szögleteink veszélyt jelentenek, ellenben a védekezés javult. 10 meccsen 3 gólt kaptunk.
Igaz a Real Sevilla és Vale még hátra van a komolyabbak közül, de ez sem lebecsülendő.
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2017.10.28. 22:54:59

Nekem egyébként szimpatikus, hogy Valverde abból főz, ami a rendelkezésére áll, nem akar légvárakat építeni és Pep-focit játszatni Gomesekkel. Persze én is örülnék, ha a meccsek kisebb hányada lenne nézhetetlen. Viszont az első gólunk mondjuk úgy ki volt játszva, hogy csak lestem.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.28. 22:41:10

Az első félidőben mondjuk szerintem jó volt a taktikánk, kihasználtuk a nagy területeket amit a Bilbao adott, direktebb focit toltunk, ami Ini hiányában és elnézve a középpályás felhozatalt érthető volt igazából, nem nagyon tudtak mit kezdeni a felállásunkkal se, el lehetett volna már akkor dönteni. Akkor is volt szerencsénk persze, de nekik is..

A második gyászos volt, a Bilbao váltott, mi nem, az szörnyű volt, de most szerintem meccs előtt jól mérte fel a dolgokat a mester. Tőlem azért jár a pacsi neki, még ha nem is ilyen focit akarok látni a Barcától.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.28. 22:33:57

Miert nem használtuk ki a masik 2 cserét?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.28. 22:24:40

Engem viszont egyaltalan nem gyozott meg, jonnek az eredmenyek kisebb nagyobb szerencsevel, de mar nem is emlekszem mikor alltam fel utoljara a tv elol ugy, hogy nem 80+ percnyi bosszankodas volt az elmeny, amit kaptam a Barcelona meccstol. Rossz nezni mennyire tanacstalanul es lassan jatszunk. Sose ereztem meg ennyire kokemenyen azt, hogy csak Messi tart minket szinten, nelkule kozepcsapat lennenk. Ezzel persze lehet vitatkozni, ki tudja hogy allnank, de azzal viszont nem, hogy milyen borzalmas a jatek.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
terrer
Jugador del Barça
Hozzászólások: 110
Csatlakozott: 2005.05.13. 21:11:13
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.22. 12:56:42

Kezdetben kicsit bizonytalan voltam vele, hogy jó megoldás-e a padra, de mostanra engem meggyőzött. Új taktikai elemek (Messi közelebb a kapuhoz), letámadás megint jobban működik, védekezés is jobban szervezett. De ami nagyon tetszik, hogy következetes és határozott, érthető döntéseket hoz a játékosokkal kapcsolatban (pl. Piqué hétközi produkciója után egyértelműen nem érdelemt kezdőt, viszont Deulo hétközben nem érdemelt cserét, viszont taktikailag akkor ő volt a jó döntés, cserébe tegnap megkapta a perceket kezdőként). Persze nem nyert még semmit és bőven van hova fejlődni, de számomra bízatató.
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.10.22. 08:53:35

S.Agüero írta:Nézve Koeman munkásságát az Evertonnál, jó, hogy nem ő jött, plusz egyelőre Unzué sem parádézik a Celtánál... :)
Off,
Koeman azért az előző szezonban jól rakta össze, hogy az, vagy a mostani az igazi Everton arca, az más kérdés.
On,
Valverde eddig nem rossz. A letámadást, labdaszerzést elég jól prezentáljuk ebben a szezonban. A csatárjátékunk az, ami visszaesett. Nagyon kellene lendület, mondjuk Dembele.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Normandia 2017.10.22. 13:03:04-kor.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2017.10.22. 05:26:29

Valverde igazán megérdemelné, hogy a vezetőség belássa: meg kell szabadítani őt azoktól a kerettagoktól, akik szerinte nem idevalók. Már télen.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15446
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2017.10.20. 14:39:48

S.Agüero írta:Nézve Koeman munkásságát az Evertonnál, jó, hogy nem ő jött, plusz egyelőre Unzué sem parádézik a Celtánál... :)
egyiken sem lepődöm meg, pláne Unzuén.
várható volt,persze összeállhat még az "elképzelésük".
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18362
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2017.10.20. 12:23:51

Nézve Koeman munkásságát az Evertonnál, jó, hogy nem ő jött, plusz egyelőre Unzué sem parádézik a Celtánál... :)
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10105
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.10.19. 12:39:30

Már most sokkal többet adott a csapatnak, mint előre számítottam.

Nagyon nehéz dolga volt, pláne egy ilyen nyár, és ilyen átigazolási szezon után,sérülésekkel.
A Szuperkupa után az volt a cél, hogy ne szakadjunk le túlságosan a bajnokságban, ehhez képest nemhogy hátrány, hanem 5 pont előnyünk van, emellett a BL-ben is úgy kezdtünk, hogy (a még szintén nem 100%-os) Juventust megvertük 3-0-ra, és hibátlan a mérlegünk a BL-ben.
Ez szinte álomszerű ősz eddig számunkra, pláne ilyen nyár után, ráadásul megtanultunk csapatként küzdeni, szóval több mint elégedett vagyok Valverdével.


Egyedül amit fel tudok hozni a számlára, az Semedo keveset játszatása(ami lehet akár elnöki utasításra), és az első hármas, de nyilván nincs könnyű dolga.

Nagyon hiányzik egy Neymar-karakterű játékos a balosra, de Dembelét és Dulifulit is jobboldalon játszatja, így lényegében olyan mintha Neymar helyére nem is jelölnénk játékost...

Én a helyében elöl játszatnám MSN-szisztémára baloson Dembelét, Suarezt középen, Messit meg jobboson, ha meg vissza húzódik akkor nyilván a Lajosék között hátul, de szigorúan úgy, hogy Dembele legyen a baloldali támadó.

Aztán meglátnánk hogy hogy szuperál, ha Lajos így sem képes formába lendülni a szezonban, akkor nyáron el kell gondolkozni, hogy milyen irányban kell formálni a támadóalakzatot.
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.10.19. 11:39:42

Fecooo írta:egyébként meg előítéletről akkor beszélhetnénk, ha vkit anélkül bélyegzünk meg, hogy "megismertük" volna... samper tett eleget ahhoz, hogy esetében már ne lehessen erről beszélni... :roll:
Viszont felesleges minden hsz-e után érzékeltetni, hogy mennyire nem bírod. Érti mindenki, innentől inkább ne reagálj rá, mert az sem emeli a fórum színvonalát, ha folyton csak belekötsz. Ráadásul most pont nem mondott semmi olyat, szimplán arról írt, hogy ha nem jönnek az eredmények, akkor majd meg lehet kérdőjelezni, hogy mit miért csinál, de egyelőre felesleges. Azt meg nem csak ő űzi előszeretettel, Luis Enrique topic utolsó 15 oldalát elég végignézni - és igen, én is szeretek kritizálni, tisztában vagyok vele. :D

OFF vége, innentől csak Valverde legyen itt a téma, személyeskedés folytatása max privátban.
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.10.19. 11:28:05

Fecooo írta:már bocs, de nem úgy tűnik, mintha szövegértésben topon lennél... nem akarok offolni többet, aki akarja, úgyis érti, mire céloztam...

egyébként meg előítéletről akkor beszélhetnénk, ha vkit anélkül bélyegzünk meg, hogy "megismertük" volna... samper tett eleget ahhoz, hogy esetében már ne lehessen erről beszélni... :roll:
Gratulálok, még igazolsz is engem :D
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.10.19. 11:23:22

Tivornya írta:
Samper most jót írt és Valverde mellett érvelt...valamit félreértelmeztél, vagy tényleg sügér vagy és egy véleményalkotásból kiemelsz 1 darab mondatrészt(!!!) kifordítva ezzel a kolléga mondanivalóját :roll:
Itt most Kovball88 az, aki megérdemli az észosztást, de hát az a fránya előítéletesség...
már bocs, de nem úgy tűnik, mintha szövegértésben topon lennél... nem akarok offolni többet, aki akarja, úgyis érti, mire céloztam...

egyébként meg előítéletről akkor beszélhetnénk, ha vkit anélkül bélyegzünk meg, hogy "megismertük" volna... samper tett eleget ahhoz, hogy esetében már ne lehessen erről beszélni... :roll:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Fecooo 2017.10.19. 11:25:07-kor.
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.10.19. 11:17:34

Samper írta:Minthogy minden - szurkolói szempontból eléggé érthetetlen - húzása bejött mind az összeállítást, mind a cseréket illetően, kiérdemelte a feltétlen bizalmat. Ha majd nem hozza az eredményeket, akkor érdemes azon gondolkodni, hogy nem mi látjuk-e jobban a dolgokat.
Megsúgok valamit, még egy László Csaba vagy egy Pintér Attila is szoszerint ezerszer tobbet tud a futballról mint te vagy én vagy itt bárki.
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Tivornya
Capitá del Barça
Hozzászólások: 736
Csatlakozott: 2008.10.14. 17:39:21
Tartózkodási hely: Dunabogdány

2017.10.19. 11:15:11

Fecooo írta:Szerintem ez akkor is így lesz, ha hozza az eredményeket, hiszen olyan nincs, hogy a nagy samper nicknevű fórumozónál egy jöttment vezetőedző vmit jobban tudjon...

komolyan fájnak ezek a sügér gondolatok, amiket felvet az általam idézett egyén, már sokadik alkalommal...

ON: Valverde, amit művelt a Bilbaoval már első regnálása idején is, meg utána a görögöknél is, nem beszélve az itteni látványos húzásaival, már bőven kiérdemelte a bizalmat, felesleges nagyzolni, hogy a fórumozók tuti jobban tudják nála... :D (bár a többes szám nem indokolt, mert csak egyvalaki gondolja úgy, hogy okosabb mindenkinél...)
Samper most jót írt és Valverde mellett érvelt...valamit félreértelmeztél, vagy tényleg sügér vagy és egy véleményalkotásból kiemelsz 1 darab mondatrészt(!!!) kifordítva ezzel a kolléga mondanivalóját :roll:
Itt most Kovball88 az, aki megérdemli az észosztást, de hát az a fránya előítéletesség...
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára Tivornya 2017.10.19. 11:22:06-kor.
„Egy nép csak úgy semmisül meg, ha önmagát semmisíti meg. Önmagát a nép úgy semmisíti meg, ha múltját már nem látja, jelenében csavarog, jövőjében nem hisz."
„Nemzetünk szolgálatában meghalni lehet, de elfáradni soha!"
Avatar
Fecooo
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7853
Csatlakozott: 2008.07.15. 18:30:53

2017.10.19. 11:10:31

Samper írta:Ha majd nem hozza az eredményeket, akkor érdemes azon gondolkodni, hogy nem mi látjuk-e jobban a dolgokat.
Szerintem ez akkor is így lesz, ha hozza az eredményeket, hiszen olyan nincs, hogy a nagy samper nicknevű fórumozónál egy jöttment vezetőedző vmit jobban tudjon...

komolyan fájnak ezek a sügér gondolatok, amiket felvet az általam idézett egyén, már sokadik alkalommal...

ON: Valverde, amit művelt a Bilbaoval már első regnálása idején is, meg utána a görögöknél is, nem beszélve az itteni látványos húzásaival, már bőven kiérdemelte a bizalmat, felesleges nagyzolni, hogy a fórumozók tuti jobban tudják nála... :D (bár a többes szám nem indokolt, mert csak egyvalaki gondolja úgy, hogy okosabb mindenkinél...)
Válasz küldése