Ernesto Valverde

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Zolika10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2007.07.26. 21:16:01

2018.04.10. 22:38:22

Viszlàt Valverda, neked Bilbao való :)
Hattrick: Tatabánya City
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2018.04.10. 22:37:57

Nem baj, rohadt stabilok voltunk, pihentettünk, 70%on értük el a bravúrt, behoztuk Alcacert (kerettag volt még?) és Gomest megmentőnek. Úristen ez az ember ma leírhatatlan tettet művelt
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6589
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2018.04.10. 22:36:58

"Úgy kell játszanunk, mintha 0-0 lenne"

Felküldeni a legerősebb csapatot azzal, hogy húzzátok ki 0-0ra az egyik legamatőrebb dolog amit Barca edzőtől láttam.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Phil07
Barça B
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2018.01.06. 19:10:51

2018.04.10. 22:25:36

Takarodj innen !!!!
Kovbal88
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2165
Csatlakozott: 2013.07.17. 16:50:38

2018.04.07. 12:29:56

davi10 írta:
S.Agüero írta:Biztos, hogy kezdeni fog holnap. Azért még nincs megnyerve a Liga. Majd 2-3 gólos előny esetében lehozzák a 60. perc körül, így aztán mindenki jól jár.
Valverdét ismerve azon sem lepődnék meg ha végigjátszaná a mai meccset is, meg a visszavágót is.
Az a baj, hogy nemcsak vele, hanem Piqué, Rakitic, Alba, akikre szintén ráférne a pihenés velük is végigjátszatja. A cseréknek alig ad lehetőséget, nemhogy az ifi játékosoknak.
Persze meg lehet érteni, meg jobban látja, mit bírnak a játékosok, csak azért kell a játékperc mindenkinek és érezhető, hogy nem muzsikál, olyan jól a csapat, mint ahogy kellene.
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2018.03.19. 21:12:05

Lucho utolsó évében a legnagyobb probléma az volt, hogy nem tudott mit kezdeni azzal hogy Busira ráálltak és elfojtották a játékát, és elhalt a labdakihozásunk.
Ezt Valverde remekül megoldotta azzal, hogy Rakiticet oda tette mellé társnak, és ketten együtt remekül szuperálnak, Rakéta is nagyon él ezen a poszton.

Én egyre inkább azt hittem hogy ez a 4-4-2 kényszerhelyzet Dembele sérülése miatt, de az elmúlt meccseket látva egyre inkább tetszik ez a felállás, Dembele nagyon jól szét tudja futni a jobboldalt, és még védekezésbe is be tud segíteni, bárkivel felveszi a sebességet, lehet hogy sikerült megtalálni a Barcás posztját neki is, ami nagyon hasonlít a Dortmundbelire.
mess2009
Director del Fútbol
Hozzászólások: 4285
Csatlakozott: 2009.01.30. 11:58:28

2018.03.19. 09:17:37

ami az edző szerepét illeti én már rég lenyugodtam: a bíró része a meccsnek, az edző része a csapatnak.lényegében ezt erősítette most meg ő maga is. vannak jól látható eszközei és vannak (nyilván) általunk kevésbé ismertek ez elég arra, hogy az eredményből a részt oda adjuk neki.
az eredményességünkkel kapcsolatos érdemeit felsoroltátok azzal lényegében egyet lehet érteni, van azonban néhány hiányosság is amit látok:
- továbbra sem használjuk ki a szögleteinket kellő hatékonysággal ami abból adódik, hogy nincs a csapatban jól fejelő ember. véletlenül egészen pontosan tudom, hogy ez a dolog pedig tanulható.
-u. ezt látom a távolabbi lövések, az átlövések, a pontrúgások terén is most ugyan Coutinhó ezen javíthat de pl. a szabadrúgásokba be kellene építeni másokat is...(szerintem)
-a napnál világosabb, hogy a játék hatékonysága (egyebek mellett persze!) manapság a sebességtől függ ennek ellenére gyakorta, szinte ösztönösen belassul a játékunk, ami ráadásul nem csak a csapat de néhány jó képességű (gyors) játékosunk hatékonyságát, lehetőségeit is rontja.
ami a veretlenséget illeti ? volt néhány döntetlen ami felért akár egy vereséggel is valljuk be...nem állítom, hogy lehetetlen lenne kihúzni a végéig de inkább afelé hajlok, hogy a sorozatok megszakadnak... azért persze imádkozom, hogy ne a Real ellen jöjjön :!:
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2018.03.19. 08:59:46

Szerintem azért a jelenlegi játékunk elég meredeken deffiniálható egy 4-4-2vel. Ugye a klasszikus 4-4-2-ben a szélsőkön van a hangsúly, akik ívelgetnek. A 2 középső középpályás közül az egyik szinte csak rombol, a másik box-2-box. Nálunk ennek egy igen erősen továbbfejlesztett verzió van jelenleg. Nálunk jelenleg a rombolás szerep eloszlik Rakitic és Busquest között, de ugyanakkor mindketten mélységi irányítót is játszanak. Mindenki nagyon sokat mozog. Védekezésben ténylegesen 4-4-2-nek tűnik a felállás, de támadásban néha (talán) 3-5-2 (ugye SR és Alba feljönnek szélsőnek ilyenkor, miközben Messi/Cou/Iniesta beáll irányítónak). Máskor tipikus 4-3-3-nak tűnik, főleg, amikor dominálunk és Rakitic feljebb megy egy sorral.

Mindent összevetve, EV taktikája nagyon rugalmas és tervezett. Sose láttam még a Barcát ennyire taktikusan játszani. Bizonyos elemek a 2000-es évek eleji Milan-ra emlékeztetnek, akik tudtak védekezni is, de amikor átvették az irányítást és támadtak, akkor az ellenfél maximum középkezdésnél jutott labdához. Azt is látom, hogy a játékosok élvezik is ezt. A védelem is játszik, nem csak alszik egész meccsen, így kevesebb a ki nem kényszerített hiba. Messiék ténylegesen tudnak a pályán pihenni, így az eddigiekkel ellentétben, amikor presszing van, akkor Messiéknek is van erejük rá. Sose láttam Messit ennyira taktikusan játszani és ennyit visszazárni védekezésbe.

Azt se feledjük h ez az első évünk EV-vel. Voltak megingások, de ezeknek az oka főleg a fáradtság volt.
- Dembele sokat volt sérült, holott taktikailag az egyik legfontosabb eleme a csapatnak (és ezt EV is felfedezte az utóbbi időben)
- Cou nem játszhat a BL-ben
- AG, DS egyaránt gyenge.
- Paulinho utoljára asszem 14 hónapja járt vakáción
- Semedo mindig a legrosszabbkor sérült meg

Jövőre lesz számos előnyünk az ideihez képest. Beépült Cou és Dembele, utána ha minden igaz évközben jön Arthur is. Semedotól is lehet várni a robbanást.

Az egyetlen negatívum az lenne jövőre, ha Iniesta megy, de ha ő akar, ez érthető. Ha Iniesta elmegy, azt azért teszi, mert már nem bírja. Xavi is azért ment el, mert már hihetetlen munkamennyiség lett volna h tartsa a formáját és úgy, hogy egész nap edzened kell, miközben tényleg minden falat ételt 2x meg kell gondolj, nem élvezhető a játék.
A Fifa egy szégyen
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.03.19. 08:52:05

Rinku írta:Nekem egy bajom van Valverdével, mégpedig az, hogy 90%-ban célfocit játszunk. Valaki írta a tegnapi meccs után, hogy a nézők nem 45 percre veszik a jegyet és ezzel maximálisan egyetértek. Ez a Bilbao egy nevetséges árnyéka a korábbi önmagának, nem igaz, hogy nem lehet a nézőket annyival szolgálni, hogy legalább megpróbáljunk lőni még 1-2 gólt és már ne a 30. perctől úgy játszunk, mintha egy kelletlen kötelesség lenne a hátralévő idő. Szvsz annyira nem fáradtak, edzőmeccsen kevesebb gólt tudnak lőni egymásnak, mint a tegnapi meccsen tudtka volna. A Valencia, Real, AtMa, stb. ellen senkinek nincs kifogása a célfocival, mert amíg nálunk a labda és higgadtan meg van az előny, addig rendben van minden. Na de amikor egy gyenge Bilbaoval vagy Las Palmasszal meccselünk, akkor nem ezt várná az ember. Egyébként tök rendben van Valverde a működése, szó szerint végre edzőnk van, kedvelem, Mr. Pókerarc. :) És iszonyatosan durva az, hogy mennyire feléli az embert a kispadunk. Fél év alatt legalább 7-8 év plusz került az arcára, mint ahogy Pepnek és Luchonak is. Dorian Gray lassított verzióban.
Szerintem nincs azzal gond, ha tartalékolnak a srácok. Nehéz hetek jönnek, nem muszáj minden töltényt ellőni 1-2 meccs kedvéért. Nyilván szépen mutat egy 5-6 gólos győzelem egy kiesőjelölt ellen is, de azért a nézők nagyrésze mégicsak jobban örülne egy esetleges BL-győzelemnek. Ahhoz viszont az kell, hogy a csapatban maradjon még energia a következő hetekre is. Másrészt én azt sem tartom kizártnak, hogy a csapat (Valverde kötődése miatt) talán nem is akarta nagyon földbe döngölni a Bilbao-t.
herlius
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1428
Csatlakozott: 2008.11.10. 11:55:35
Kapcsolat:

2018.03.19. 08:45:33

bali 15 írta:
- 442-t mióta élek nem játszott a Barca
Talán legutóbb a Van Gaal éra előtt volt legutóbb ilyen :lol:

Amúgy nekem ez is tetszik nagyon. Végre nincsen annyira kőbe vésve a 4-3-3...

A játékunk mostanra már sokkal inkább az egyéniségek helyzetbehozásáról szól, ugyanakkor viszont a labdabirtoklásra építés is megmaradt, meg úgy echte az egész csapat sokkal stabilabb. Nekem őszintén szólva tetszik Valverde munkássága.
Én nem si igazán értem, hogy miért van ez a 4-3-3 kőbe vésve. Jó, nyilván a tradíciók... De egy csapat játékfilozófiáját nem az alkalmazott játékrendszer határozza meg. Bármilyen szerkezetben lehet támadófocit vagy bunkerfocit is játszani. Ez csupán a csapat filozófiájától és a játékosok egyéni képességeitől függ.
Avatar
Rinku
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2549
Csatlakozott: 2009.08.02. 14:28:48

2018.03.19. 08:41:59

Nekem egy bajom van Valverdével, mégpedig az, hogy 90%-ban célfocit játszunk. Valaki írta a tegnapi meccs után, hogy a nézők nem 45 percre veszik a jegyet és ezzel maximálisan egyetértek. Ez a Bilbao egy nevetséges árnyéka a korábbi önmagának, nem igaz, hogy nem lehet a nézőket annyival szolgálni, hogy legalább megpróbáljunk lőni még 1-2 gólt és már ne a 30. perctől úgy játszunk, mintha egy kelletlen kötelesség lenne a hátralévő idő. Szvsz annyira nem fáradtak, edzőmeccsen kevesebb gólt tudnak lőni egymásnak, mint a tegnapi meccsen tudtka volna. A Valencia, Real, AtMa, stb. ellen senkinek nincs kifogása a célfocival, mert amíg nálunk a labda és higgadtan meg van az előny, addig rendben van minden. Na de amikor egy gyenge Bilbaoval vagy Las Palmasszal meccselünk, akkor nem ezt várná az ember. Egyébként tök rendben van Valverde a működése, szó szerint végre edzőnk van, kedvelem, Mr. Pókerarc. :) És iszonyatosan durva az, hogy mennyire feléli az embert a kispadunk. Fél év alatt legalább 7-8 év plusz került az arcára, mint ahogy Pepnek és Luchonak is. Dorian Gray lassított verzióban.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rinku 2018.03.19. 08:46:26-kor.
Football, bloody hell. /SAF/
Avatar
bali 15
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2541
Csatlakozott: 2008.06.05. 20:18:25

2018.03.19. 08:05:35

- 442-t mióta élek nem játszott a Barca
Talán legutóbb a Van Gaal éra előtt volt legutóbb ilyen :lol:

Amúgy nekem ez is tetszik nagyon. Végre nincsen annyira kőbe vésve a 4-3-3...

A játékunk mostanra már sokkal inkább az egyéniségek helyzetbehozásáról szól, ugyanakkor viszont a labdabirtoklásra építés is megmaradt, meg úgy echte az egész csapat sokkal stabilabb. Nekem őszintén szólva tetszik Valverde munkássága.
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.19. 06:28:43

Makacsul abban reménykedem, hogy a válogatott szünetet arra fogja kihasználni, hogy alaposan megismeri a csapat utánpótlását és kiválasztja, hogy kikkel szeretne dolgozni hosszabb távon.
Avatar
Sinya22
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3186
Csatlakozott: 2017.08.21. 17:40:25

2018.03.18. 08:42:03

recrea írta: - bele tud nyúlni a meccsekben (LE full világtalan volt ebben)
Igen,volt hogy lefociztak minket az elsőben,de ő megvárta a 65. percet,hogy lehozza Rakétát :D
Én nagyon nem bírtam,mikor egy győztes meccs után indokolatlanul forgatott 4-5 helyen is,Gomes meg Denis a középpálya minden részén játszott,még klasszisként se könnyű ha több poszton kell bizonyítani. Persze ettől függetlenül nem felejtem el a tripláját,vagy a 6-1-et,illetve a 4-0-t a Bernabeuban,stb. Ezekben neki is nagy szerepe volt,na meg az MSN-nek. A védekezésünk viszont ég és föld,valahogy nem csinálom össze magam ha kontráz az ellenfél.És a védőink sem.
Avatar
recrea
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6714
Csatlakozott: 2004.12.24. 23:38:21

2018.03.18. 08:21:11

Samper írta:
visca el barca írta:az egész idei barca egy nagy paradoxon. itt nyafogunk h milyen rossz a csapatunk, közben meg SENKI nem bír minket megverni. év elején minden járt a fejemben csak ez nem.... :?
Sokan makacsul a múltban élnek és nem képesek észrevenni, hogy új edzővel nagy átalakulásban van a csapat. Ősztől Neymar nincs, téltől Masche és jövő ősztől Ini nem lesz. Ráadásul LE itt hagyta az általa hibásan hozott középszerűeket is. Ha ez az átalakulás úgy megy végbe, hogy eredmények is vannak és érkeznek klasszisok és leendő klasszisok, akkor értelmetlen dolog örökké a tiki-taka hiányát hánytorgatni fel. Már látszik, hogy a Barca a jövőben is ott marad a nemzetközi élvonalban.
Ezzel nagyrészt egyetértek, azért észre kell venni, h mennyi pozitív dolgot hozott:

- TS valamilyen oknál fogva idén hiba nélkül játszik
- Rakitic kb világklasszis, mocskosul felépítette őt is
- megtalálta Paula szerepkörét és hasznát, ill. látja a gyengeségeit
- 442-t mióta élek nem játszott a Barca
- 15 gólt kaptunk bajnokság + BL-ben 36 meccsen
- valahogy azt érzem, h ez a csapat nem tud beleszaladni a késbe, ahogy tettük anno Münchenben, Vigoban vagy Párizsban
- bele tud nyúlni a meccsekben (LE full világtalan volt ebben)
- 10 év után nyertünk Sociedadban
- sokat szapultuk miatta, de még a végén beépíti Dembelet is, úgy, h valszeg nem kérte a leigazolását
- látja a sleppet és nem is játszatja őket (kivéve Gomes)
- Messi tavaszra van csúcsformában, és általában nem ez a jellemző
- nem magyaráz félre, ahogy az edzőink szoktak, nem ripacs, amikor égünk, nem a padon ülve bámul maga elé
- végére egy apróság...nem kapunk ki

Nagyjából ezek tények, h mennyi köze van hozzájuk, azt ki-ki döntse el saját maga :)
Samper
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3846
Csatlakozott: 2014.10.22. 16:22:27

2018.03.18. 07:54:10

visca el barca írta:az egész idei barca egy nagy paradoxon. itt nyafogunk h milyen rossz a csapatunk, közben meg SENKI nem bír minket megverni. év elején minden járt a fejemben csak ez nem.... :?
Sokan makacsul a múltban élnek és nem képesek észrevenni, hogy új edzővel nagy átalakulásban van a csapat. Ősztől Neymar nincs, téltől Masche és jövő ősztől Ini nem lesz. Ráadásul LE itt hagyta az általa hibásan hozott középszerűeket is. Ha ez az átalakulás úgy megy végbe, hogy eredmények is vannak és érkeznek klasszisok és leendő klasszisok, akkor értelmetlen dolog örökké a tiki-taka hiányát hánytorgatni fel. Már látszik, hogy a Barca a jövőben is ott marad a nemzetközi élvonalban.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.17. 17:48:54

ügyi voltál 8) :D
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
Avatar
kristop
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2120
Csatlakozott: 2009.04.14. 14:25:05

2018.03.11. 16:02:38

en igazabol most realizaltam, hogy fogalmam sincs ki a masodedzo nalunk. ezzel ti is igy vagytok vagy csak en? marmint most megneztem, de tul sokkal nem lettem okosabb. valverdenek a jobb keze mar ezer eve es ennyi.

nem tudom hogy direkt szorul a hatterbe, hogy minden figyelmet valverde kapjon o meg nyugodtan dolgozhasson, vagy csak egyszeruen lemaradtam rola. korabban azert egy henk ten cate, tito, unzue kulon karakter volt az edzo mellett, akikrol mindig lehetett olvasni, hogy mennyire meghatarozo reszei a sikereinknek.
no.1 sergi roberto fan, no.1 paco hater

2017 in: mina, davinson sanchez, semedo, verratti, deulofeu, dembele
2018 in: de ligt, arthur, alena, thiago
Avatar
Cestus
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3423
Csatlakozott: 2017.03.10. 19:23:04

2018.03.05. 20:10:50

visca el barca írta:az egész idei barca egy nagy paradoxon. itt nyafogunk h milyen rossz a csapatunk, közben meg SENKI nem bír minket megverni. év elején minden járt a fejemben csak ez nem.... :?
Deee a City sokkal szebben játszott a Sztretszörszcsörsz United ellen, így ez semmit sem ér. :(
"It is what it is."

- Ernesto Valverde, 2019, közvetlenül az anfieldi vereség után.
Avatar
visca el barca
Presidente del Barça
Hozzászólások: 20964
Csatlakozott: 2005.02.01. 13:13:37

2018.03.05. 19:50:30

az egész idei barca egy nagy paradoxon. itt nyafogunk h milyen rossz a csapatunk, közben meg SENKI nem bír minket megverni. év elején minden járt a fejemben csak ez nem.... :?
Like a soul without a mind, in a body without a heart, I'm missing every part...
Kép
rikko
Capitá del Barça
Hozzászólások: 960
Csatlakozott: 2017.02.12. 11:10:09

2018.03.05. 16:49:36

csababarca írta:
adom amit írsz, de a kiemelt résznél megint felmerül a kérdés, hogy Gomes, Vidal érti? Ha igaz ez miben nyilvánult vagy nyilvánul meg?
Illetve ha még értik is, tudás nincs meg hogy mutassák is ezt, tehát jön a kérdés, hogy miért ők játszanak?

attól mert Dembelé 3 hónapig sérült volt, nem kéne kukázni egy 9 hónapos szezonban az egész gyereket. Januárban visszatért, most minimum ott kéne tartania a rotációban hogy masszív első számú csere opció. Ez a minimum. Biztos ő is hibás, de EV is ludas ebben az egészben a felfogásával.

Valamiért bennük jobban bízik, illetve szerintem benne volt a félsz, hogy Dembelének alávernek...
De amikor Paulát behozta Cou helyére az nagyon odavert... az egyetlen olyan embert levette ,aki Messi mellett tudna némi tempót adni a támadásainknak.... erre Paula....
Úgy kaptam volna le Gomes-t mint a huzat, de nem látok/látunk bele EV fejébe.
Reménykedem, hogy letisztul az egész és jövőre már Ini-t tartalékra rakva, Cou-t és Dembelét beépítve látunk űrfocit.

Nagyon minimálba nyomjuk mostanság, de van egy olyan érzésem, hogy ennél sokkal több van benne még az idei csapatban is.
Avatar
zola8787
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3717
Csatlakozott: 2009.03.01. 20:08:51

2018.03.05. 16:34:45

Ha esze van Valverde-nek, visszahozza jövőre Gumbau-t. Busi, Ini és rakéta megy a padra, aztán toljuk a Gomes - Gumbau - Denis középpályával.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.05. 16:02:58

S.Agüero írta:
De mi mit kezdtünk velük? Bevert Messi egy szabit, és jónapot.
Azért a gólig nyomtunk rendesen, letámadtunk keményen, aztán nem is tudták kihozni a labdát, volt több lehetőségünk is egyébként, Messinek, Suáreznek, Coutinhónak. Szóval nem mondhatni, hogy momentumunk nem volt a szabadrúgáson kívül.
próbálkozásnak mondanám őket. a gólunk után már semmi ilyen nem volt.
ezt meghatározta Iniesta sérülése, de nem lett volna ekkora visszaesés ha nem a legnevetségesebb és legrosszabb opciót cseréli be az edző.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2018.03.05. 15:46:53

De mi mit kezdtünk velük? Bevert Messi egy szabit, és jónapot.
Azért a gólig nyomtunk rendesen, letámadtunk keményen, aztán nem is tudták kihozni a labdát, volt több lehetőségünk is egyébként, Messinek, Suáreznek, Coutinhónak. Szóval nem mondhatni, hogy momentumunk nem volt a szabadrúgáson kívül.
Avatar
csababarca
Az Év Fórumozója - 2021
Hozzászólások: 15406
Csatlakozott: 2005.10.03. 21:19:38
Tartózkodási hely: Dabas

2018.03.05. 15:45:48

rikko írta:

Maga a potenciál meg LENNE, ha Demb és Cou is értené a focinkat. Egyelőre azt veszem észre, hogy ez nincs meg és Valverde ezzel az antifocival próbálja meg kihozni a legtöbbet a csapatból. Nem akar már kockáztatni. Jogos felvetés, hogy miért nem lehetett beépíteni a 2 említett egyént ilyen Las Palmas félék ellen ? Szerintem ettől az idénytől már ne várjunk gálát.
Illetve visszatérve az ATMA elleni meccsre, ők megfojtották a mi focinkat , mi az övénket és mi nyertünk. Tudom nagyon nem vagyunk hozzászokva ehhez a célfocihoz, de mint mondtam adjuk Ernesto-nak egy évet. Ha jövőre amikor a keret már teljesen együtt edz ( teszem fel nagy érkezők nem lesznek), is ezt a focit produkáljuk, akkor tényleg fel lehet róni neki, hogy ez kevés.
Én is sokkal jobban szerettem a támadó focinkat, de lássuk be félkész a gárda, köszönhetően a sérüléseknek és Cou téli érkezésének.
adom amit írsz, de a kiemelt résznél megint felmerül a kérdés, hogy Gomes, Vidal érti? Ha igaz ez miben nyilvánult vagy nyilvánul meg?
Illetve ha még értik is, tudás nincs meg hogy mutassák is ezt, tehát jön a kérdés, hogy miért ők játszanak?

attól mert Dembelé 3 hónapig sérült volt, nem kéne kukázni egy 9 hónapos szezonban az egész gyereket. Januárban visszatért, most minimum ott kéne tartania a rotációban hogy masszív első számú csere opció. Ez a minimum. Biztos ő is hibás, de EV is ludas ebben az egészben a felfogásával.
"Amikor nézzük Őt, akkor értsük meg ez egy sajátos játékos akit látunk, ez totálisan egyedi. Háromszor verte meg úgy Gvardiolt, hogy az magasabb, erősebb, gyorsabb, fiatalabb, energetikusabb. Ezt írd már le nekem számokkal. Ez mutatja azt, hogy micsoda valójában a futball."
Válasz küldése