Joan Laporta

Itt találhatóak az előző szezon során írt hozzászólásaitok. Később érdemes lesz visszanézni őket!
Lezárt

Kire szavaznál a jelenlegi elnökjelöltek közül?

Laporta
68
66%
Bartomeu
17
17%
Majó
3
3%
Benedito
8
8%
Farré
6
6%
Freixa
1
1%
 
Szavazatok száma: 103
Avatar
MQuCsabi
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6340
Csatlakozott: 2007.07.12. 14:50:03
Tartózkodási hely: Budapest

2017.08.14. 20:56:58

Mintha legutóbb azt mondta volna, hogy készen áll. Szerintem ő tökösebb és ravaszabb annál, hogy kiabálva kampányoljon. Kiváncsi leszek, jól érzem-e, de ott van ő valahol a háttérben. Helyezkedik ;)
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.08.14. 20:41:07

El kéne kezdeni kèszülni öreg, mert a mostani társaság biztos hogy nem maradhat, Beneditot meg kevésnek tartom erre a szintre.
Meglepő, hogy nem készül, nem akarja elvállalni?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
barca0417
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2034
Csatlakozott: 2006.10.27. 18:06:27
Tartózkodási hely: erre-arra

2017.07.20. 14:07:51

https://scontent.fbud4-1.fna.fbcdn.net/ ... e=5A0559F8" target="_blank
Szívesen látnám újra a csapat élén. Mostanában egyre inkább.
Kép
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.30. 20:14:13

Feast4 írta:
BlauGranaGroc írta:Sandro Laporta embere volt akkor még. Az volt a dolga, azert vette magamelle Joan, hogy jó játékosokat szerezzen.

Laporta alatt volt presztízse a klubnak, tisztelték a semleges és más csapatok szurkolói is.
Most viszont 10 foci kedvelőből min. 5 utálja a Bacát, és többek között csaló csapatnak is tartja.
Anno szerettem és büszkén beszélgettem az emberekkel a csapatról, ma már fel se merem hozni, mert lesújtó mennyit változott a Barca megítélése az elmúlt években.
Egy átlagos focidrukkernnek aki nem Barca fun vagy nem ismeri mélységében a klub személyi hátterét mondhatod hogy Sandro Rosell vagy Barto.Ez nem ezért van.Az ok amit Normandia is írt.Közel egy évtizede uraljuk a focit és emiatt sokan azt mondják elég a Barcából.Irigység semmi más.
Ezt nagyon jól leírtad.
Sok semleges embernek már töke ki van a Barcával, amit részben meg is értek. Nehéz lehet miután a kedvenc csapatát félti tőlük az ember, esetleg már többször is megsemmisítette a Barca.

Olyan magas szintet hoztak létre, hogy sportszemmel hihetetlen, de más szurkolói szemmel meg már unalmas, hogy mindenhol toronymagasan esélyes a Barca.

Nagyon nehéz a mai fociban sikeresnek lenni, esetleg jól játszani, viszont sikeresnek lenni ÉS jól is játszani meg végképp, márpedig a Barcának az elmúlt 10 évben ez konstansan sikerült, 1-2 szezont leszámítva.

Mint ahogy ha arról van cikk, hogy Messi már megint zseniális dolgokat művelt, sokaknak már elege van belőle, míg ha egy más, kisebb csapatbeli játékos csinálja meg akkor viszont hatalmas szenzáció számára, mert még ha nem is kedvelik Messit és a bandáját, olyan magas szinten vannak hogy az már szinte meg sem lepi az embert, ha Messi,Neymar olyat művel sokszor meccsenként, amit egy más, de jó képességű játékos örül ha szezononként 1-szer összehoz.

Ez nekünk hatalmas örömet okoz, azonban a bizonyos hímtag másik oldalán "kicsit" kellemetlenebb lenni.
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2017.05.30. 10:35:10

palesz77 írta:Az 5-0-nál nem Rosell volt már az elnök? :-k Nekem úgy rémlik, hogy 2010 nyarán Laporta még "búcsúajándékként" elhozta Villát, aztán Adrianoékat már a Rosell féle banda igazolta. És az 5-0 után ők indítottak egy elég félresikerült 5-öst mutató kampányt. Szerintem a 2-6-ra gondol inkább a kolléga, de javítsatok, ha rosszul emlékszem.
Bocs, jogos az észrevétel valóban a 2:6-ra gondoltam. :wink: Még szerencse, hogy van pár kedvező eredmény amivel összekeverhettem. :D
Avatar
TripleH
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2268
Csatlakozott: 2014.09.01. 10:55:15

2017.05.29. 10:30:25

MichaaBee írta::D Ramos és a portugál osztag, Pepe, Marcelo, Ronaldo...
Értem én, hogy Brazíliában és Portugáliában is portugálul beszélnek, de azért na. :D
Avatar
Feast4
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3531
Csatlakozott: 2014.05.01. 21:54:54

2017.05.29. 09:03:53

BlauGranaGroc írta:Sandro Laporta embere volt akkor még. Az volt a dolga, azert vette magamelle Joan, hogy jó játékosokat szerezzen.

Laporta alatt volt presztízse a klubnak, tisztelték a semleges és más csapatok szurkolói is.
Most viszont 10 foci kedvelőből min. 5 utálja a Bacát, és többek között csaló csapatnak is tartja.
Anno szerettem és büszkén beszélgettem az emberekkel a csapatról, ma már fel se merem hozni, mert lesújtó mennyit változott a Barca megítélése az elmúlt években.
Egy átlagos focidrukkernnek aki nem Barca fun vagy nem ismeri mélységében a klub személyi hátterét mondhatod hogy Sandro Rosell vagy Barto.Ez nem ezért van.Az ok amit Normandia is írt.Közel egy évtizede uraljuk a focit és emiatt sokan azt mondják elég a Barcából.Irigység semmi más.
Kép
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.29. 08:54:48

BlauGranaGroc írta: Laporta alatt volt presztízse a klubnak, tisztelték a semleges és más csapatok szurkolói is.
Most viszont 10 foci kedvelőből min. 5 utálja a Bacát, és többek között csaló csapatnak is tartja.
Anno szerettem és büszkén beszélgettem az emberekkel a csapatról, ma már fel se merem hozni, mert lesújtó mennyit változott a Barca megítélése az elmúlt években.
Ennek semmi köze Laportához, vagy Rosselhez, vagy legalább is nem annyira, mint beállítod. Annak van köze, hogy 10 éve uraljuk a labdarúgást jószerével. Ez a brutális dominancia pedig irigységet szül. A "megitélések" változása ennek is szól. Ennek a 10 évnek köszönhetően viszont állítom jelentősen nőtt a szúrkolótábor is.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.28. 23:59:40

MichaaBee írta:
a viszont jó videót akartok nézni, akkor a margit 5:0-as verésénél nézzétek meg
Ezen felbuzdulva újranéztem az 5-0-s meccs hosszú összefoglalóját. Laporta ugyan nem volt benne, de eszembe juttatta, hogy Special5 alatt mekkora patkány viselkedést megengedtek maguknak... :D Ramos és a portugál osztag, Pepe, Marcelo, Ronaldo...

Brutál mit meg nem engedtek maguknak. Folyamatos bírózás, rúgdosás, reklamálás, ahogy szokás..

Nem is volt más dolguk sokszor, mint Messiéket megpróbálni lehentelni...Ramos konkrétan ha Messit úgy izomból oldalról térdizületen rúgta volna volna úgy, hogy nincs útban másnak a testrésze, akkor lehet egy évre betegállományba küldte volna, és akkor lehet nem is nyerünk BL-t...Puyolt meg arcon csapni...

És igen, ez az ember okoskodik mostanság hogy mekkora sportszerűtlen Piqué...Hatalmas kapitány a csapatban, de ilyen ember szerintem ne okoskodjon erről.

Még Piqué van beállítva folyton rossznak, de őszintén, ki tud haragudni közülünk rá úgy, hogy ő átélte pályán ezt a hentes RM-ot is? Ehhez képest az oda-oda szurkálás tőle még ha nem is szép, de messze nem olyan súlyos...

Arról nem is beszélve, hogy a nemrég az odaszúrásról kioktató Ramos épp most fikázta Piquééket meg az Atletit is, ahogy szokta...
Avatar
palesz77
Az Év fórumozója 2014 & 2015
Hozzászólások: 12854
Csatlakozott: 2008.07.19. 20:23:02
Tartózkodási hely: over the rainbow

2017.05.28. 23:55:54

Az 5-0-nál nem Rosell volt már az elnök? :-k Nekem úgy rémlik, hogy 2010 nyarán Laporta még "búcsúajándékként" elhozta Villát, aztán Adrianoékat már a Rosell féle banda igazolta. És az 5-0 után ők indítottak egy elég félresikerült 5-öst mutató kampányt. Szerintem a 2-6-ra gondol inkább a kolléga, de javítsatok, ha rosszul emlékszem.
Avatar
MichaaBee
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5718
Csatlakozott: 2007.11.09. 15:12:26

2017.05.28. 23:35:00

a viszont jó videót akartok nézni, akkor a margit 5:0-as verésénél nézzétek meg
Ezen felbuzdulva újranéztem az 5-0-s meccs hosszú összefoglalóját. Laporta ugyan nem volt benne, de eszembe juttatta, hogy Special5 alatt mekkora patkány viselkedést megengedtek maguknak... :D Ramos és a portugál osztag, Pepe, Marcelo, Ronaldo...
H a t t r i c k
NBA Fantasy: EuroBarca League 2013: #1
EuroBarca Keeper League 2014, 2018, 2020: #2
Avatar
barka
Jugador del Barça
Hozzászólások: 218
Csatlakozott: 2008.04.01. 12:56:28
Tartózkodási hely: Vác

2017.05.28. 21:52:24

Nézzétek meg a barca kisfilmet, pont erről az időszakról szól, abban szépen meg van, hogyan építik fel a barcahengert.
Amúgy Laportáról csak annyit, hogy mikor mostani elnökség elkezdte Joanra szórni,hogy mennyit sikasztott, meg milyen rosszul könyvelt, itt is sokan kezdték elítélni, pedig nem is tudom kit vittek el pár napja bilincsben és kit mentettek fel. Nem mondom, hogy ártatlan, de nála sosem volt gond megszerezni azt a játékost akit kért az edző vagy csapatot népszerűsíteni.
Nem felejtem el mikor 2009-ben klubvébét nyert a csapat és lement az edzésre még a játékosok is hogy örültek neki is tisztelték (be is állt labdázni :D ), na most ez nem igazán mondható el a mostani elnökségről! Jó példa a Rosell utáni elnökség választás, amikor a jelenlévő játékosok közül többen is Laportát támogatták, köztük Puyol is.
Azt meg csak mellékesen jegyzem meg mennyit tett katalónia függetlenségi törekvéséért.
Ha viszont jó videót akartok nézni, akkor a margit 5:0-as verésénél nézzétek meg, hogy ül Perez mellett és milyen arcot vág! Az mindent elárul. =D>
BlauGranaGroc
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 426
Csatlakozott: 2009.06.02. 18:37:07

2017.05.28. 20:39:37

Sandro Laporta embere volt akkor még. Az volt a dolga, azert vette magamelle Joan, hogy jó játékosokat szerezzen.

Laporta alatt volt presztízse a klubnak, tisztelték a semleges és más csapatok szurkolói is.
Most viszont 10 foci kedvelőből min. 5 utálja a Bacát, és többek között csaló csapatnak is tartja.
Anno szerettem és büszkén beszélgettem az emberekkel a csapatról, ma már fel se merem hozni, mert lesújtó mennyit változott a Barca megítélése az elmúlt években.
vv-puyi-rafa-pique-abidal-yaya-deco-messi-neymar-henry-samu
Mathieu18
Barça B
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2015.01.10. 20:34:23

2017.05.26. 17:50:54

MessiNeymarSuarez írta:[

Akárhogy nézzük, Ő az aki elkezdte szervezni és olyan Barcát csinált, amilyen most is. Kezdve Ronaldinho megvételével.
Én tudom, hogy 2003 nyara már messze van, meg sok ifjú szurkoló is van, de kezdjük azzal, hogy Ronaldinhót NEM Laporta hozta a Klubhoz, hanem Sandro Rosell. Ez ténykérdés, kár ezen rugózni.

2003 nyarán Laporta "bekhem dáviddal" kampányolt, aki aztán aláírt a Realnak. Ekkor kellett egy másik sztár, mert ezt ígérte a választási kampányában. Így került képbe R10, aki ekkor már félig aláírt a MU-nak. S ekkor lépett közbe Rosell, aki a NIKE brazíliai képviselőjeként, még Brazíliából ismerte Ronaldinhót. Felkereste, felvette Vele a kapcsolatot, a többit pedig tudjuk. Csak a pontosság kedvéért. :wink:
Avatar
Normandia
Director del Fútbol
Hozzászólások: 2502
Csatlakozott: 2013.01.02. 10:56:24
Tartózkodási hely: Sátoraljaújhely

2017.05.25. 16:54:37

MessiNeymarSuarez írta:
Akárhogy nézzük, Ő az aki elkezdte szervezni és olyan Barcát csinált, amilyen most is. Kezdve Ronaldinho megvételével.
Számomra nem az jelenti egy elnök megítélését, hogy milyet, kit igazol. Pontosabban nem ez a lényeg a megítélésében, mert akkor Rossel meg Ney-t igazolta, Barto meg Suarezt. Az számít, hogy a klub milyen anyagi helyzetben van, menyire lehet "nyugodtan" dolgozni, milyen az utánpótlásnevelés stb. Talán a mostani időszak az, ami majd megitéli a Barto adminisztráció teljesítményét. Addig azért várjunk még a minősítésekkel. A vége nem neked szól.
"Diego Simeone: "Diego (Maradona) megtöltött minket érzelmekkel, de azt mondom, kétségek nélkül, hogy Messi jobb játékos, mint Maradona volt."
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2017.05.25. 15:00:04

Erxy írta:emlékeztek még arra a perre amit Sandroék indítottak ellene, mondván hogy sz.ar anyagi helyzetbe hozta a klubot?

kitaláljátok az ítéletet?
Segítek akinek nem megy:

Laporta and his board members have been cleared by the court today, regarding the case made by Sandro Rossell, Bartomeu and co. The blame was that Laporta had left the club's finances in deficit. The court overruled that, stating Laporta had left the coffers in surplus. [Diara ARA]


Ez a "Laporta csődbevitte a klubot" is egy politikai fogás...Sandroék jöttek ezzel, aztán ki tudja hogy mennyire van igazuk benne.

Nekem legalábbis nem tűnik úgy, mintha annyira sokkal több pénzünk lenne igazolásokra, mint akkori viszonylatban arányosan.
Akárhogy nézzük, Ő az aki elkezdte szervezni és olyan Barcát csinált, amilyen most is. Kezdve Ronaldinho megvételével.
Erxy
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1368
Csatlakozott: 2012.03.31. 11:23:18

2017.05.25. 14:42:58

emlékeztek még arra a perre amit Sandroék indítottak ellene, mondván hogy sz.ar anyagi helyzetbe hozta a klubot?

kitaláljátok az ítéletet?
Kép
Avatar
Nero.
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6905
Csatlakozott: 2015.08.14. 19:02:12

2017.05.23. 15:15:46

Mikor lesznek a kovetkezo valasztasok?
“Mindig is elakartam jutni Kínába. Soha nem gondoltam volna, hogy idővel Kína jön el hozzám.”
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7359
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2015.07.19. 09:20:41

MessiNeymarSuarez írta:A probléma alapból az, hogy túlságosan friss még a triplázás, így egyértelműen befolyásolja az embereket, és elfelejtik hogy miért lett egyáltalán előrehozott elnökválasztás..
Ez elég egyértelműnek tűnik. Nem véletlenül akartak előrehozott választást. Gyakorlatilag a csapat húzta ki a sza..ból és "nyerette meg" Barto-nak a választást, főleg egy olyan szezonban, amikor még a legoptimistábbak sem álmodtak triplázásról. Az igazolásokkal és sportszakmai döntésekkel nem volt akkora gond, emiatt senki nem kételkedett volna benne és személy szerint én is szívesen láttam volna tovább Barto-t, de a klub hírnevét aláásta, míg a Barca egy igazi intézmény volt, a regnálásuk alatt sokat csorbult.

A Masia gyengélkedéséhez viszont szerintem vajmi köze volt. A játékosanyag adott volt és Eusebiot sem lett volna értelme korábban leváltani. Elég szép eredményeket ért el a fiatalokkal. Ki az a hülye aki elküldi azt az edzőt, aki a másodosztályban harmadik helyet elérő fiókcsapattal dolgozik. Amikor pedig látszott, hogy megtört valami el is távolította. Ezen Laporta sem tudott volna változtatni.
MessiNeymarSuarez írta:De mindegy...Nekem nem Bartomeu személyével van bajom, ha azt megadja amit Laporta megadott, sikert és nyugalmat, és véget vet a klubbal kalcsolatos vádaknak, lejáratókampányoknak, meg tudja védeni a klubot és kiáll a játékosokért, helyre tudja állítani a klub presztízsét akkor nincs baj.
Viszont az a baj hogy ez eléggé kétséges.
Laporta-nak is voltak stiklijei és rossz igazolásai, de ezek leginkább edzői kérésre történtek (Csiga stb.) szóval ezeket nem írnám a számlájára, de a Barca egy szimpatikus és jól csengő intézmény volt. Neki sokkal nagyobb esélye lett volna ezt visszaállítani. És mint utóbb kiderült gazdasági szempontból sem hagyta mélyen a klubot, amivel Rossell-ék rendkívül hangzatosan kampányoltak. Barto-ékkal szinte biztos, hogy nem lesz ugyanaz a Barca ami volt bármit is csinálnak. Ezt tiszta lappal lehetett volna megtenni.
Személy szerint nem Laporta-t láttam volna legszívesebben, Benedito-nak például sokkal jobban örültem volna, de csak neki volt reális esélye a váltásra. Így inkább a két rossz közül a kevésbé rossz lehetett volna Laporta személyében.
Nem hiszem, hogy még egyszer látjuk majd a klub élén. Most volt a legnagyobb sansza visszakerülni az elnöki székbe, Barto-nak valamit újra nagyon el kell cseszni, hogy valamikor legyen újra lehetősége.
Forca Barca!!!!
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.07.18. 22:49:33

noname írta:Barto tudott kampányolni, Laporta nem. Ennyire egyszerű. A kampányidőszakot sztem is látványosan Barto nyerte: remek és gyors igazolások, megnövekedett szponzori szerződés, most meg a 600 milliós rekordköltségvetés.

Laporta meg semmi.
De erről Laporta tehet, nem csinált semmit. Néha elővette Abidalt, aki nyilatkozott 2 szót, arról, hogy Bartoék milyen csúnyán elbántak vele, meg volt egy cikk féle a Neymar papírokról, amit Barto is aláírt. Ja meg tolt egy 2perces vidit.
Ez még HÖK elnök kampánynak is majdnem kevés lenne.
Avatar
noname
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8245
Csatlakozott: 2006.03.19. 18:39:34
Tartózkodási hely: Margitta/Kolozsvár

2015.07.18. 22:46:52

Barto tudott kampányolni, Laporta nem. Ennyire egyszerű. A kampányidőszakot sztem is látványosan Barto nyerte: remek és gyors igazolások, megnövekedett szponzori szerződés, most meg a 600 milliós rekordköltségvetés.

Laporta meg semmi.
A Fifa egy szégyen
Avatar
MessiNeymarSuarez
Presidente del Barça
Hozzászólások: 10071
Csatlakozott: 2014.10.18. 14:14:18
Tartózkodási hely: Budapest

2015.07.18. 22:38:30

A probléma alapból az, hogy túlságosan friss még a triplázás, így egyértelműen befolyásolja az embereket, és elfelejtik hogy miért lett egyáltalán előrehozott elnökválasztás..

De mindegy...Nekem nem Bartomeu személyével van bajom, ha azt megadja amit Laporta megadott, sikert és nyugalmat, és véget vet a klubbal kalcsolatos vádaknak, lejáratókampányoknak, meg tudja védeni a klubot és kiáll a játékosokért, helyre tudja állítani a klub presztízsét akkor nincs baj.

Viszont az a baj hogy ez eléggé kétséges.
Sanama
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8028
Csatlakozott: 2008.08.16. 11:49:04

2015.07.18. 22:33:49

Na épp ezért írtam anno, hogy mennyi értelme van itt szavazgatni... Ennyire volt reprezentatív.

Nem tudom, hogy túltaktikázta-e, vagy épp, hogy keveset taktikázott, de ezt nagyon benézte.(Nem pár %-on múlt, ez hatalmas bukta.)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Sanama 2015.07.18. 22:38:52-kor.
Avatar
MatyiG
Adminisztrátor
Hozzászólások: 18359
Csatlakozott: 2009.01.27. 14:10:25
Tartózkodási hely: Budapest/Jászberény

2015.07.17. 17:38:31

Sanama írta:
S.Agüero írta:Tök mindegy, még ha nem is válik be egyik sem, akkor is fölösleges egy Iniesta-Arda-Rakitic hármas mellé egy Pogba. 2 posztra 4 ilyen játékos felesleges, még akkor is, ha Iniesta már kiöregedőben lesz, úgysem lesz még jövőre stabil 4. számú középpályás.
Tehat akkor barhogy meg tudod magyarazni, csak hogy ne jojjon :D
Csak leírtam, hogy a 4 fiatalból esélyes, hogy legalább az egyik be fog válni, elég nagy reménységek szerintem. De még ha nem is, akkor is ott van 3 klasszis középpályás, legalább az egyikük nagyon keveset játszana, ami értelmetlen lenne.
Avatar
Capon
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5390
Csatlakozott: 2005.08.26. 20:17:06
Tartózkodási hely: Budapest VIII-XV-ker Rezervátum

2015.07.17. 16:52:12

Pogba évi 40 milliójába lenne a klubnak ha egy 5 éves szerződést, 80 milliós vételárat és 12 millás fizetést+adózást veszünk alapul... összesen 200 millió.
Ez nagyon magas összeg. Pogba jelenleg nem képvisel olyan magas színvonalat, hogy a klubnak ilyen mértékű anyagi elkötelezettséget kéne vállalnia miatta, plusz nincs is most rá égető szükség a kp-n.
Kb. 2 év múlva kéne elgondolkozni az ő leigazolásán.
Klinsmann; Rivaldo; Maldini; Nesta; Puyol; Xavi; Ronaldinho; Iniesta; Messi
Lezárt