Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.16. 14:37:54

Troym írta:
2024.03.15. 17:10:06
Kihagytad Koemant és Pimentát és a kosárcsapat vezetőedzőjét Jasikeviciust.
Sokakat kihagytam, mert nem Laporta emberei voltak, nem Ő hozta magával.
Koeman,Jasikevicius, Kluivert... hosszú a sor. Ez viszont benne van a pakliban egy új vezetőségnél.

Az már ellenben egy nagyon rossz jel, ha hozol egy saját csapatot vezetni a klubbot és a fele lelép mellőled az évek alatt. Ráadásul mindegyik hátterében felmerült a pletyka valamilyen ellentét Laportával egy-egy kérdésben. Ez vagy a klubbról alkot egy nagyon rossz képet, hogy nem jó munkahely, vagy a főnökről (Laporta).
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.15. 17:10:06

Atlantis írta:
2024.03.15. 15:15:31
Laporta érkezése óta volt egy erős fluktuáció a fontosabb pozíciókban:

Eduard Romeu : gazdasági alelnök
Mateu Alemany: sportigazgatója
Jordi Cruyff: sportszakmai tanácsadó
Ferran Reverter: vezérigazgató
Jaume Llopis: Espai Barça igazgatósági tag
Jaume Giró: gazdasági alelnök

Xavi Hernandez : vezetőedző


És az itt felsoroltak mindegyikét Ő maga hozta a klubbhoz. És mindegyikük távozása mögött voltak pletykál az egyet nem értésről bizonyos klubbon belüli dolgokkal kapcsolatban. (A hivatalos okokon kívül)
Számomra azért ez eléggé aggasztó egy újjáépülő klubb esetén.
Kihagytad Koemant és Pimentát és a kosárcsapat vezetőedzőjét Jasikeviciust.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.03.15. 15:15:31

Laporta érkezése óta volt egy erős fluktuáció a fontosabb pozíciókban:

Eduard Romeu : gazdasági alelnök
Mateu Alemany: sportigazgatója
Jordi Cruyff: sportszakmai tanácsadó
Ferran Reverter: vezérigazgató
Jaume Llopis: Espai Barça igazgatósági tag
Jaume Giró: gazdasági alelnök

Xavi Hernandez : vezetőedző


És az itt felsoroltak mindegyikét Ő maga hozta a klubbhoz. És mindegyikük távozása mögött voltak pletykál az egyet nem értésről bizonyos klubbon belüli dolgokkal kapcsolatban. (A hivatalos okokon kívül)
Számomra azért ez eléggé aggasztó egy újjáépülő klubb esetén.
Avatar
Szakacs
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1880
Csatlakozott: 2004.11.10. 07:51:08
Tartózkodási hely: Gyergyoszentmiklos
Kapcsolat:

2024.03.15. 14:16:50

Sziasztok, én arra lennék kiváncsi, hogy a Napoli elleni továbbjutásunk mennyire befolyásolja a La Liga/Tebas ffp törekvéseit, illetve ha továbbjutnánk a Párizson az változtatna-e valamin ? Valakinek van erről valamilyen infója ?
Tiziano Crudeli fan :!:
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.14. 10:46:06

Lemondott Eduard Romeu, a Barca gazdasági területéért felelős alelnök. Laporta jelenlegi vezetése alatt nagyrészt ő intézte a klub pénzügyeit, és a többek között az Espai Barca-projektért és mezszponzorért. A mostani sajtótájékoztatón jelentik be hivatalosan.
Elvileg a szakmai faladataival való összeférhetetlenséggel indokolta.

Elég nagy érvágás, mert hatalmas része volt a klub anyagi helyreállításában.
Forca Barca!!!!
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.03.13. 17:55:27

Puma are ready to pay a €100 million bonus immediately upon signing. Additionally, they are willing to offer €120 million per season, a significantly higher amount compared to Nike's offer of €85M plus €20M in variables. [MARCA]
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.13. 13:56:34

bence0330 írta:
2024.03.13. 02:43:57
Ha most azt feltételezem, hogy most tényleg erősebb a Masia, mint az elmúlt sok évben volt (kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert akkor rendre nagy összegekért igazoltunk, és nem nagyon kaptak lehetőséget a kicsik, de most tegyük fel, hogy így van): Mennyire szerencsés csillagállás és mennyire Laportáék "lelkén szárad" a dolog? Ha valaki mélyebben belelát, érdekelne. Nem feltétlen 1-1 játékos esetén, az nyilván elég random, hanem úgy a nagyobb minta. Jobb kicsit a hálózatunk, amelyik fiatal tehetségek után kutat, jobban foglalkozunk velük? Vagy csak épp így jött össze?
Ezt szerintem valamennyire alátámasztja a válogatott. Meg lehet nézni, hogy mondjuk a most 20+ os generációból (azokkal együtt, akik már elmentek) hányan erősítik/erősítették a felnőtt/korosztályos nemzeti csapatokat és hányan a mostaniból. A másik topicban már említettem, hogy a tavalyi U17-es hetes válogatottból már négyen is magasabb kategóriába kerültek (Cubarsi még nincs eldöntve, hogy esetleg a felnőttben is bemutatkozhat-e), illetve ide számolhatjuk Darvichot is. A mostani spanyolba pedig 7 Barca játékost is behívtak, ráadásul 15-16 éveseket.
Az EB-n például a válogatott kezdőjének közel felét Barca-játékosok tették ki.

Hogy Gavit, Baldét, Fatít, (Fermint?), Xavi Simonst, ki hova sorolja, döntse el maga, Pep alatt is volt azért egy 3-4 éves átfedés, de ezt mindenki döntse el maga. Illetve Akhomach is csak 19, spanyol U21-es majd marokkói u23-as válogatott. a Villarreal meghatározó embere
Nyilván ez sem egy teljesen objektív vagy pontos mérce, csak egy iránymutató és sok függ attól, hogy mennyire erős a felnőtt csapat vagy mennyire mer az edző az utánpótláshoz nyúlni, de "szemre" is úgy tűnik.
Ugyanakkor az is egy fokmérő, hogy hány olyan 16-17 éves játékos került fel (vagy még hivatalosan alacsonyabb keret tagja) az idei szezonban az alacsonyabb korosztályból akik stabilan megvetették a lábukat vagy az Atleticben vagy a felnőtteknél.

Ezek között is van persze olyan, mint például Guiu, akiből (szerintem) nem lesz Barca kezdő szint, de ha mondjuk ennyi játékosból (Cubarsin és Yamalon kívül) csak kettő beválik már elmondhatjuk, hogy, ha nem is olyan aranygeneráció, mint Pep alatt, de a 21.század egyik legjobbja.
Viszont nem kell mindenkinek a kezdőcsapatot elérnie, egy Barca stabil cseréje sem kis siker.

És ami további hatalmas nyereség, hogy ez rengeteg megtakarított pénz is, ami most nagyon nem mindegy.

Erre pontos választ majd úgyis csak egy olyan kb. 2 év (de akár három is lehet) távlatában kapunk, de legrosszabb esetben, ha ez a 1,5 év csak két ilyen játékost ad mint Cubarsi és Yamal, akkor sem panaszkodhatunk.
Viszont ha a Masiáról és erről a korosztályról olvasok minden cikkben benne van, hogy ez az utóbbi két év U17-es generáció egy kiemelkedő korosztály, ami már nagyon régen nem volt.

De hangsúlyozom ez csak az én véleményem, konkrétan alátámasztani nem tudom és nem lehet, megpróbálta tényszerű dolgokat kihámozni és előfordulhat, hogy csak olyat látok bele ami valójában nincs, viszont reménykedjünk, hogy nekem van igazam.
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.13. 02:43:57

Ha most azt feltételezem, hogy most tényleg erősebb a Masia, mint az elmúlt sok évben volt (kicsit szkeptikus vagyok ezzel kapcsolatban, mert akkor rendre nagy összegekért igazoltunk, és nem nagyon kaptak lehetőséget a kicsik, de most tegyük fel, hogy így van): Mennyire szerencsés csillagállás és mennyire Laportáék "lelkén szárad" a dolog? Ha valaki mélyebben belelát, érdekelne. Nem feltétlen 1-1 játékos esetén, az nyilván elég random, hanem úgy a nagyobb minta. Jobb kicsit a hálózatunk, amelyik fiatal tehetségek után kutat, jobban foglalkozunk velük? Vagy csak épp így jött össze?
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.03.12. 11:13:53

"Igen, valami nagyon nem stimmel a fizikai felkészítéssel."
Tegnap néztem az edzés elejét,hát nem csodálkozom.Patogtatták a lábdát,aztán egymásnak dobálták,majd kicsit röplabdáztak.Majd ezután kis cizásás,aztán kocogással egybekötött csapdlecsacsiztak.Jobb hasonlatom nincs mikor az a feladat hogy a másik tenyerébe kell csapni mind a 2 kezeddel.Xavi és a Tesója felügyelték szigorú tekintettel hogy minden rendbben zajlik e.Gondolom később még volt egy kis fogócska,mert az szokott,és mentek ebédelni.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.12. 10:38:48

bence0330 írta:
2024.03.12. 09:40:14
Dest esetében valamennyire értem a dolgot, bár az az igazság, hogy már eleve a Milanba küldeni fura volt, szóval nem csak arról beszéhetünk, hogy egy Milannál végigült szezon után kellett a kölcsön. Ott az elején Xavi senkit soha nem próbált meg, emlékezhetünk, hogy az egy szem Baldénál bő fél év után esett le neki, hogy szint, a kölcsönadás küszöbén, pedig ott sikított róla a tehetség. Bár Dest esetében Piolinál is arról szóltak a hírek, hogy baj van vele az öltözőben. Puignál is nyilván ez az egy magyarázat lehetett, Ini óta a legtehetségesebb középpályásunk. Szerintem ők ketten viselkedésbeli okok miatt nem kellettek, mint ahogy Moriba esetében is volt, csak nála ugye más miatt. Ez nálam más tészta, elfogadható.

Chino, idén késő ősz óta nem kell magyarázni szerintem, ott minden ült kb, amit csinált, miután hirtelen irányt váltott, és eldöntötte, hogy neki év végén vége, és feladja tutihoz való görcsös ragaszkodást. Jó szemmel emelte ki és rakta be a fiatalokat is, elkezdett kicsit rotálni is végre a két nagyágyún kívül. Azt kell magyarázni, amit az első két nyári átigazolási ablakáig művelt a fiatalokkal (vagy nem is nagyon fiatalokkal, hanem csak a csereemberekkel, Mingu, Nico alig az pl, szóval náluk még azt sem lehet mondani, hogy túl sok 17-8 éves lett volna a keretben...) Kb két évig senki nem volt neki elég jó, Alemany szerintem ebbe is fáradt bele, kimerítette a melója a sziszifuszi szót, hozza a jobbnál jobb játékosokat, és senki nem kap lehetőséget sem (Kessiével az élen) . De említhetnénk Depayt is, amikor egészséges volt, akkor sem állt be a padról, abban az évben sem, mikor Torres azt sem tudta, hogy a pálya füvét eszik-e vagy isszák, az első szezonja végén és a második elején. Néhány esetben még ő maga is elismerte, hogy igazságtalan volt (szerintem csak bátortalan), pl. a hollandnál is.
Kár, hogy kellett neki két év, mire eljusson ebbe a kísérletező, bátor stádiumába. Ha korábban tette volna, bővebb keretünk lenne ma, lenne védekező középpályásunk, és tán még a sérüléseket is jobban megúsztuk volna.
Áthozom.Teljes mèrtèkben egyetèrtek. Kiegészíteném Lewy nyilatkozatával, ami szerint pár hét óta sokkal intenzívebbek az edzések.
Nagyon nehéz kérdés, ki legyen az új edző. Nem bízok Decoban, remélem nem egy portugál lesz. Az új edzőnek taktikailag nagyon jónak kell lennie, a BL-ben van a sok pénz. Azt sem engedheti meg a klub, hogy a Barca DNS-sel, pozíciós játékkal, feltolt védelemmel kapjuk a kontrákat, mikor tízmilliók múlnak egyes továbbjutáson. Az aktuális ellenfélhez kell igazítani a taktikát, meg kell tanulni esélytelenebbként továbbjutni, mert még évekig nem lesz top 3-5-ös a keret, és sajnos sok használható játékost pazaroltunk el. A La Masiara jobban kell támaszkodni, ez az utóbbi években pozitív fejlemény, de a fiatalokat kímélni is kellene. A játékosokkal jó tanár módjára kellene bánni, itt éreztem hiányosságokat, a távozókat már említetted, ahogy Lewy pihentetéséről, Kounde szerepéről (kényszer jhv), Raphinha helyzetéről már sokszor írtál.

Én a szaktudás, tapasztalat, taktikai repertoár, eredményesség, elérhetőség miatt Tuchelt mondanám, de a Chelseanél és a Bayernnél is voltak problémák az öltözőben. Nehéz lesz az új edző kiválasztása, nyugodtabb lennék, ha Alemany lenne a sportvezető.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.07. 11:07:41

barcamessi írta:
2024.03.07. 09:40:52
Véleményem szerint egy ilyen ajánlatot sem lehet elfogadni. A klub néhány év alatt költ el 2-3 milliárd eurót. Ennyi egyszeri bevételért nem éri meg. Egy év alatt költünk el mostanában kb 800 milliót. Az adósságállományunk az elmúlt években szépen megy vissza, tavaly már "csak" 1,2 milliárd volt, a korábbi 1,5 milliárdhoz képest. Akiknek ellenőrizni kellene a vezetést, azok a pártoló tagok, akik nem tekintik fejőstehénnek a klubot. Laporta nagyon jól teszi, hogy ezeket visszautasítja, már csak ezért is nyerni fogja a választást.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.03.07. 10:14:55

barcamessi írta:
2024.03.07. 09:40:52
Ez konkrétan a Bayern klubmodellje.

DE egyetlen befektető sem ad a két szép szeméért senkinek pár milliárdot.
Akkor profitelvárás van, és bárki is legyen a befekttő kőkeményen ragaszkodni fog ahhoz, hogy az elnök / vezérigazgatót / pénzügyi igazgatót ő nevezi ki.
Ezért nem akarják Laportáék, mert döntéshozói jogosítványokat nem adnának teszem azt az Audinak, azok nélkül meg csak aprópénzt érnek a részvények.
De már konkrétan szerintem attól is fél Laporta, ha csak vétójoguk lenne bármelyik befektetőnek.

Többen megfogalmazták különböző témákban, hogy a jelenlegi modell olyan, mint egy önkormányzat és a választás megnyerése a fő célod, onnantól szabad kezed van, ez meg olyan modell, mint egy félig privatizált állami vállalat.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
barcamessi
Jugador del Barça
Hozzászólások: 229
Csatlakozott: 2006.05.18. 21:06:13
Tartózkodási hely: Szeged

2024.03.07. 09:40:52

Ma van a 3. évforulója, hogy Laportát újraválasztották elnöknek. Ennek apropóján van a SPORT-on egy cikk, miszerint egy Jaume Roures nevű katalán üzletember tett egy javaslatot a klubnak, miszerint érdemes lenne a klub 20-25-át tőzsdére vinni. Ettől még ugyanúgy a sociók kezében maradna a klub nagy része, illetve az irányítás, viszont ezzel a lépéssel milliárdos bevételeket lehetne elérni, illetve a tőzsdei felügyeletnek köszönhetően sokkal szigorúbban lenne ellenőrizve a klub gazdasága. Véleménye szerint elengedhetetlen lenne egy ilyen lépést meghozni, mert a jelenlegi hatalmas adósságok mellett szinte lehetetlen lesz a klubnak tovább fejlődnie.

https://www.sport.es/es/noticias/barca/ ... o-99111862

Egyébként ha jól emlészem, volt nem rég egy cikk, mely szerint Jim Ratcliffe, aki most lett ugye a Man.Utd. résztulajdonosa, korábban, még mielőtt kiárosítottuk volna a fél klubot, beszélgetéseket folytatott Laportával, miszerint befektetett volna a klubba 2-3 milliárd eurót, illetve teljes egészében állta volna a stadionfelújítási projektet is, cserébe 50% tulajdonrészt kért volna a klubból.

Az 50%-os részesedést én kicsit sokkallottam volna, viszont a közeljövőben szerintem elengedhetetlen lesz meghúzni ezt a lépést, hogy a klub bizonyos részét (ez a 20-25% nekem szimpatikus egyébként) eladjuk valami pénzes nagybefektetőnek, aki beletol pár milliárdot a klubba, különben nagyon nehéz lesz visszakapaszkodnunk az elitbe.
Ezzel a lépéssel igazából mindenki jól járhatna, megmaradna a jelenlegi tulajdonosi modell is, továbbra is a sociók kezében lenne a klub irányítása (ugye Laporta lenyilatkozta sokszor már, hogy amíg ő az elnök addig ez így is marad), másrészt viszont kapna egy akkora gazdasági löketet a klub, amivel megfelelő gazdálkodás és ellenőrzés mellett akár 2-3 éven belül visszakerülhetnénk sportszakmailag a TOP 3 klub közé.

Kinek mi a véleménye erről a témáról?
V I S C A E L B A R C A
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.06. 10:04:03

bence0330 írta:
2024.03.06. 09:10:15
Igen, valami nagyon nem stimmel a fizikai felkészítéssel. Annak ellenére, hogy az erőnlétünk látványosan jobb Koeman óta. Lehet, hogy nem is itt van a gáz, hanem az orvosi stábbal, innen sosem fogjuk megmondani, de valami hiba van a rendszerben, az biztos. Dembélé, Pedri, Christensen, Araujo (bár ő egy ideje rendben van), de valamikor télen Cancelonál is rossz volt nézni, mikor bicegve focizott, kizárt dolog, hogy így máshogy visszaengedtél volna. Raphinha életében nem volt konkrétan 1 percet sem izomsérült, pedig mindenhol többet focizott, mint nálunk, itt meg ő is az. Torres, Felix, lehetne sorolni.
Persze ennek jó része gyökerezik a túltömött versenynaptárban, az arab vébé óta 10 perces hosszabbításförmedvényekben, ésatöbbi. Sok kifejezetten a válogatott meccses téma is, ahol hirtelen teljesen másféle ritmusba csöppennek hirtelen bele a játékosok. Meg van egyértelmű edzői hiba is, amikor a 16-8 évesek tolják végig egymás után a 90 perceket. De még ezzel együtt is úgy lehet érezni, hogy itt valami nem kóser, és előre lehetne benne lépni.

Ez már off, de Pedrit mindenképp eladnám, ennek így nincs értelme, neki sem. Sajna már nem lehet érte nagy pénzt kérni, de ha LE akarná, akkor pont a PSG az, akik 40-50-et tán még így is kifizetnének, főleg Dembélé után, ha addig sem sérül le, bátran gondolhatják azt, hogy náluk nem lesz gond.
Szerintem nem lesz nagy pénz átigazolásra nyáron, így megint rá kell menni a lejáró szerződésű játékosokra, persze kérdés mennyit szeretnének keresni
https://www.transfermarkt.com/statistik ... evertraege
Sajnos most nem lesznek olyan minőségű játékosok, mint az utóbbi 2 évben, nekünk viszont bővíteni kell a keretet. Rabiot, Guido, Ndidi, Rafa, Las Palmasos bhv srác. Most fog szerintem visszaütni, hogy apróért elengedtük Minguezat, Riadot, Kessiet, Depayt, Nicot, akik rotációban többet érnének, mint Roberto, Alonso vagy Romeu. Első 2-re elvileg van visszavásárlási opció, ha Christensen vagy Kounde eladásán gondolkodunk, mindkettőt visszahoznám. Desten is elgondolkodnék, mert 2 szélen jól teljesít a PSV-ben, de lehet őt fixen viszik 10 millióért. A PSG minden évben szétigazolja magát, most Mbappe távozásával szerintem bankot fog robbantani, írnak Leaorol, egy irányítóról, kh-ről.
Szerintem Pedri piaci értéke még így is több ennél, de biztosan nem akar távozni. Nem tudom a PSG-nek mik a tervei Xavi Simonssal, de őt biztosan megpróbálnám, elől bárhol bevethető. Esetleg egy kp-st a PSG-ből a rotációba jó lenne elhozni. Ha Raphinha eladásán is gondolkodnak, Asensio is szóba jöhetne, de volt Realos és állandóan sérült. Yamalnak elvileg térdfájdalma van, őt semmiképpen nem erőltetném, fő az egészsége. De Jong helyzete is fel fog merülni ismét a nyáron, őt is a PSG-vel boronálnák össze a hírekben. Valahogy az eladásokból egy vkp-t kellene igazolni, de úgy nehéz lesz, ha a bevételek felét költhetjük el, ezért is jó lenne ingyen egy (v)kp-s, ha fixen érkezne.
Gránit: pontosan te írod, hogy túlértékeltek a játékosaink, és ebben van igazság. Pedri kicsit eleve az, de most már folyamatosan sérült is. Szerintem jobb nála Wirtz, Musiala, Odegard, Xavi Simons, Foden is, ha fiatal tkp-okról beszélünk (ráadásul több poszton bevethetők), nekünk pedig helyzeteket kellene teremteni, mert Gündogan ezt a terhelést nem fogja bírni 34 évesen. De Jong akármennyire jó játékos is, nálunk sosem fogja kihozni a maximumot, nem vkp-s (egy személyes vkp-s rendszerben), nem irányító, sajnos ezt lehozza egy Sancet, Zubimendi, Merino, Soler, Fabián, (ha már PSG) töredék fizetésért. Ha nem lenne az FFP, és a szűk keret, nem is lenne ekkora probléma, de leírtam az egész kp-nk problémáját, és akkor még nem beszéltünk arról, Gavi hogyan tér majd vissza.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.03.06. 09:31:52

FcBarcelona1 írta:
2024.03.06. 08:59:48
https://www.football-espana.net/2024/03 ... ing-injury
Pedri elvileg kihagyja a szezon hátralévő részét és az EB-t. Nem tudtam melyik topicba írjam. Valaki írta, most már el kell gondolkodni a jövőjén. Az első lépésnek az új edző idehozatala mellett annak kell lennie, hogy lecserélik a fizikai felkészítőket és az egész orvosi stábot. A jelenlegi FFP helyzetben komolyan el kell gondolkodni Pedri helyzetén. A klub egyszerűen nem engedheti meg, hogy Pedri Dembele szintjén kihagyjon fél szezonokat, főleg úgy, hogy a keret darabszámra így is gyengül (Alonso, Roberto, Romeu). Ha már Dembele, érdekes módon a PSG-ben egy meccset sem hagyott ki. Nem tudom mi igaz abból, hogy Enrique nagyon szeretné Pedrit leigazolni, de erősen elgondolkodnék az eladásán. Esetleg be lehetne számítani 1-2 játékost a PSG-ből a keret bővítésére.
Ha a stábbal van probléma, akkor miért váljunk meg a játékostól?

Ha ennek ellenére megválunk tőle, gondoskodni kell a pótlásáról. Nekem Lewis Ferguson lenne a jelöltem, de leginkább úgy, hogy emellett Pedri marad.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.03.06. 09:10:15

Igen, valami nagyon nem stimmel a fizikai felkészítéssel. Annak ellenére, hogy az erőnlétünk látványosan jobb Koeman óta. Lehet, hogy nem is itt van a gáz, hanem az orvosi stábbal, innen sosem fogjuk megmondani, de valami hiba van a rendszerben, az biztos. Dembélé, Pedri, Christensen, Araujo (bár ő egy ideje rendben van), de valamikor télen Cancelonál is rossz volt nézni, mikor bicegve focizott, kizárt dolog, hogy így máshogy visszaengedtél volna. Raphinha életében nem volt konkrétan 1 percet sem izomsérült, pedig mindenhol többet focizott, mint nálunk, itt meg ő is az. Torres, Felix, lehetne sorolni.
Persze ennek jó része gyökerezik a túltömött versenynaptárban, az arab vébé óta 10 perces hosszabbításförmedvényekben, ésatöbbi. Sok kifejezetten a válogatott meccses téma is, ahol hirtelen teljesen másféle ritmusba csöppennek hirtelen bele a játékosok. Meg van egyértelmű edzői hiba is, amikor a 16-8 évesek tolják végig egymás után a 90 perceket. De még ezzel együtt is úgy lehet érezni, hogy itt valami nem kóser, és előre lehetne benne lépni.

Ez már off, de Pedrit mindenképp eladnám, ennek így nincs értelme, neki sem. Sajna már nem lehet érte nagy pénzt kérni, de ha LE akarná, akkor pont a PSG az, akik 40-50-et tán még így is kifizetnének, főleg Dembélé után, ha addig sem sérül le, bátran gondolhatják azt, hogy náluk nem lesz gond.
LE mondjuk törlesztene is, kb harmadrészt tehet arról, ahogy a 3 edző közös erővel lelökte Pedrit a szakadékba.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.03.06. 08:59:48

https://www.football-espana.net/2024/03 ... ing-injury
Pedri elvileg kihagyja a szezon hátralévő részét és az EB-t. Nem tudtam melyik topicba írjam. Valaki írta, most már el kell gondolkodni a jövőjén. Az első lépésnek az új edző idehozatala mellett annak kell lennie, hogy lecserélik a fizikai felkészítőket és az egész orvosi stábot. A jelenlegi FFP helyzetben komolyan el kell gondolkodni Pedri helyzetén. A klub egyszerűen nem engedheti meg, hogy Pedri Dembele szintjén kihagyjon fél szezonokat, főleg úgy, hogy a keret darabszámra így is gyengül (Alonso, Roberto, Romeu). Ha már Dembele, érdekes módon a PSG-ben egy meccset sem hagyott ki. Nem tudom mi igaz abból, hogy Enrique nagyon szeretné Pedrit leigazolni, de erősen elgondolkodnék az eladásán. Esetleg be lehetne számítani 1-2 játékost a PSG-ből a keret bővítésére.
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.03.05. 15:14:04

Chino írta:
2024.03.05. 13:02:51
Jövő héten kezdik el sugározni a Barca One-t, a Barca TV utódját. Ingyenes, regisztráció nélküli lesz, egy stream platformhoz hasonló, de van egy fizetős lehetőség is, ha a reklámokat el akarják kerülni és plusz tartlamakra jogosul az előfizető. Egy újabb bevételi forrás lesz a klub számára
Sajtótájékoztatók, hírek, élő adások, archív anyagok stb. lesznek elérhetők rajta, a legelső műsor, amivel indítanak egy 40 perces dokumentumfilm Araujoról (talán jövő szerdán).
Jó lenne, ha megint közvetítenék a B és a Femeni meccseit is, esetleg jobb minőségben is, mint a Youtube-csatornák.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.03.05. 13:02:51

Jövő héten kezdik el sugározni a Barca One-t, a Barca TV utódját. Ingyenes, regisztráció nélküli lesz, egy stream platformhoz hasonló, de van egy fizetős lehetőség is, ha a reklámokat el akarják kerülni és plusz tartlamakra jogosul az előfizető. Egy újabb bevételi forrás lesz a klub számára
Sajtótájékoztatók, hírek, élő adások, archív anyagok stb. lesznek elérhetők rajta, a legelső műsor, amivel indítanak egy 40 perces dokumentumfilm Araujoról (talán jövő szerdán).
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.29. 19:46:11

Hát szerintem az elmúlt 20 évben mi egyszer sem borítottuk a papírformát, max. negatív irányban, tehát úgy, hogy minket vert meg az esélytelenebbnek nyert csapat. Ezért nem vagyok optimista a BL-szereplésünkkel kapcsolatban. Nem a mi a műfajunk, csak akkor tudtuk behúzni, amikor egyértelmű favoritok voltunk, akkor sem mindig. Pedig tényleg nem lenne lehetetlen, mindig van egy-két underdog csapat, amelyik jól szerepel, de nekünk még nem jött össze.

2019-ben voltunk közel a Liverpool ellen, hogy megtörjük ezt az átkot. Ott a vörösök voltak az esélyesek, ahhoz képest meseszerű volt az első meccs. Aztán a visszavágón tudjuk mi történt. Úgy gondolom, annak a elvesztett párharcnak mai napig nyögjük a következményeit. A válság mindenképp beütött volna, de szerintem közel sem süllyedtünk volna olyan mélyre, pl. a 8-2 sincs akkor nagy valószínűséggel.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.29. 19:39:25

Chino írta:
2024.02.29. 13:04:28
Ez nem hiszem, hogy légbőlkapott dolog, lenne. Anno Lucho is pont erre panaszkodott. Még amikor bajnokságot nyertünk, a BL-ben folyamatosan lépdeltünk, jött a csúnya párizsi bukta már a leváltása lógott a lvegőben, kapta a füttykoncertet, ha nincs a 6:1, nem lett volna sok ideje. Akkor volt egy nyilatkozata, hogy az a nyomás ami nap min nap rajta van nehezen bírható, még akkor is, ha megy a csapatnak, sokszor még aludnia is nehéz volt. És ezt nem most mondta, Xavi "védelmében", hanem még az aktív évei alatt.
Ahogy Pep is említette egy tavalyi(?) interjúban, hogy teljesen más volt a Bayernnél, de főleg a Citynél edzősködni. Nyugodtan dolgozhat, nem nyomják nap mint nap olyan elvárások, megfelelési kényszer, mint itt.
A Bayern kifejezetten rosszabbul bánt az edzőivel az utóbbi években. A bajnok Nico Kovac-ot év közben kidobták, tavaly is év közben dobták a bajnokedzőt. A váltások persze olykor a klubot igazolták, de ez az edzőkre hárult nyomáson nem változtat. Nem gondolom, hogy ott hálásabb edzőnek lenni. Szép dolog volt Guardiolától a kiállás, megvan a joga hozzá. Ahogy írtam, ez számomra nem is Xaviról szól. Ő a maga részéről jól teszi, amit tesz, még ha érzek is benne egy kis nárcisztikus és önsajnáltató hangot, az ő szempontjából ő ezt nagyon jól teszi. Nem gúnyolódásképp írtam, hogy zseniálisan kommunikált az utóbbi hónapokban. Teljesen hatékony volt, mindenki a védelmére kelt, és minden joguk megvan ehhez.

Amit én hiányoltam, az a kiállás a klub részéről. Ebben a kérdésben is gyengének mutatkozott véleményem szerint a klub, ami ebben az esetben sem állt ki maga mellett. Pedig edzőnek lenni a Barcelonánál nem utolsó dolog. A közelmúltban több nagy edzőkarrier indult be nálunk. Nem nagyon szoktak a Barcelonában edzői karrierek összeomlani, aki nem is váltotta be a reményeket, az is zsíros állásokat kapott egy barcelonai korszak után. Még egy Tata Martino is nagy ajánlatot kapott egy barcelonai állomást követően, nagyon is jó dolog Barcelonába edzőnek igazolni. Olyan utánpótlásnevelést kap segítségnek, ami egyedülálló a világon, ha a nagycsapat megszorul, nyugodtan nyúlhat egy egész világon egyedülálló bázishoz. Hány edzőnek adatik meg ez? Nagyon kevésnek. A csapat trófeákért harcol (ezért is a nyomás, valamit valamiért, egy kis csapatnál biztos kisebb a nyomás is, de itt a nyomásért cserébe trófeákat kaphat), itt egy edző könnyen legendás sikeredző lehet, és mi ritkán szoktuk az edzőt év közben kirugdosni, Laporta meg főleg nem. Valverdét nem küldtem volna el akkor szezon közben, ezt leszámítva szerintem teljesen jól bántunk az edzőinkkel az utóbbi 20 évben.

A klub meg simán hagyta, hogy a médiában pöröghessen a tévhit, hogy itt edzőnek lenni valami szörnyűség, miközben edzőt keresünk! Megint hagytuk, hogy mások alakítsák a történetünket. Itt egy világos közlemény és kiállás hiányzott, hogy Barcelonában edzőnek lenni nagyon nagy tisztesség, és bizony nagyon sok szempontból hálás feladat.
Peter
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3227
Csatlakozott: 2019.09.04. 02:22:17

2024.02.29. 16:58:00

Chino írta:
2024.02.29. 16:27:25
de pont a BL az amikor rendre borulnak a papírformák. .
Engem kifejezetten azért bosszantott a nápolyi szereplésünk, mert ott akkor volt lehetőségünk kellemesen megágyazni a továbbjutásnak. Ezzel szemben mi adtunk a Napolinak egy esélyt, hogy akár lehet keresnivalójuk még Barcelonában.
Szóval papírformát borítani csak az tud, aki képes az adódó lehetőségeivel megfelelően élni az adott pillanatban.
Ezek a korábbi papírformát borító csapatok annyit minimum megtettek, hogy képesek voltak élni a kínálkozó lehetőségeikkel.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.29. 16:27:25

Peter írta:
2024.02.29. 14:26:28
Chino írta:
2024.02.29. 13:04:28
Ha megnézzük az utóbbi négy-öt évben egy kedvezőbb sorsolással kik jutottak az elődöntőbe,dontőbe vagy nyerték meg azt. Döntőzött a Spurs, az Inter, kétszer a Chelsea, amiből egyet nyert is. Elődöntőzött a Lipcse, Lyon, Villarreal, Milan, Porto(?), Ajax stb., talán a 20/21-es szezon volt az egyetlen az utóbbi ötből, amikor a legjobb 8-tól papírforma volt. Szóval még itt is lehet bármi.
Kedvező sorsolás?
Tegyük fel, a Lazio kiüti Bayernt, mi a Napolit. Összejönne egy Barca-Lazio.
Kinek lesz kedvező és miért ez a sorsolás a sorsolás pillanatában?

Lehet feltételezni, hogy a Lazio már jóllakott a németekkel és ez lehet(ne) mentálisan előny a számunkra, de kijöhet ebből egy olyan Lazio is, amelyik éppen a németek kiejtésével kap szárnyakat....
Egy BVB/PSV, Porto, ATMA/Inter, vagy esetlegesen egy Lazio, Lipcse (Soci :roll: ) nem megoldhatatlan feladat, de pont a BL az amikor rendre borulnak a papírformák. Tavalyelőtt a Villarreal is begyalogolt az elődöntőbe, tavaly az Inter kapott egy Porto, Benfica, Milan sort a döntőig, míg a csoportelső Bayernnek jött a Psg-City ág, de az a Chelsea ami nemrég BL-t nyert sem volt egy világverő csapat.
Forca Barca!!!!
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.29. 15:48:29

Deluigi írta:
2024.02.29. 12:27:18
brazilfan írta:
2024.02.29. 12:05:51
Főleg úgy, hogy lényegében megmentette a csapatot és talán a klubot is.
tegyuk ossze a kezunket, hogy o jott edzonek es felszin fele hozta a csapatot

mas edzo mar regen feladta volna vagy a jatekosok kuldtek volna el, de o kuzdott utolso lehelleteig

remelem, marad meg egy evet minimum
Sokat köszönhetünk neki, de ő maga is lenyilatkozta, hogy megfáradt ez a kapcsolat. Ez a nem a csapat, amelynek hosszú évekig ugyanaz az edző üldögél a padján, 3-4 évente még a sikeresnek mondható edzők is felállnak.
Avatar
brazilfan
Capitá del Barça
Hozzászólások: 997
Csatlakozott: 2018.02.26. 09:49:51

2024.02.29. 14:42:18

Deluigi írta:
2024.02.29. 12:27:18
tegyuk ossze a kezunket, hogy o jott edzonek es felszin fele hozta a csapatot
mas edzo mar regen feladta volna vagy a jatekosok kuldtek volna el, de o kuzdott utolso lehelleteig
remelem, marad meg egy evet minimum
Én sem bánnám, ha jövőre is itt lenne. De csak akkor, ha ő is akarná és a játékosok is. Ez utóbbi szerintem rendben lenne, nekem nem tűnik úgy, hogy ne akarnának vele dolgozni. „A halálig együtt veled”, vagy valami ilyesmit posztolt Gavi akkor, amikor Xavi bejelentette a távozást, nem egy szokványos, bármelyik edzővel reprodukálható viszony.
De nem vagyok biztos benne, hogy Xavi maradni akarna, meglátjuk.
Válasz küldése