Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.02. 21:18:49

szerintem meg megkérték rá ezek a csapatok. Úgymond megmérik a lázat a szurkolók közt. Ahol ég a haja mindenkinek és autókat borogatnak, az majd visszalép, a többi meg megnyugodhat és szép csendben belép a szuperligába.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.02. 20:18:34

Fernando írta:
2024.02.02. 19:36:41
Lassan nagyjabol mindenki akit felsorolt Laporta hivatalos kozlemenyben tagadta, hogy csatlakozni kivan a Super Ligahoz. Valami itt nagyon nincs a helyen. Laporta vagy nincs eszenel vagy ennyire gyengen bloffol.
Egy szánalmas pojáca lett ebből az emberből. Minden nagy böfögése után besült, aztán újabbakkal próbálja leplezni. Szerintem már a vesztét érzi, és nagyon remélem, hogy jogosan. Ha a pártolóknak van esze, akkor megszégyenítő eredménnyel bukja el a következő választásokat.
Avatar
Fernando
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 8672
Csatlakozott: 2005.09.30. 16:11:15
Tartózkodási hely: U.S.S. Enterprise

2024.02.02. 19:36:41

Lassan nagyjabol mindenki akit felsorolt Laporta hivatalos kozlemenyben tagadta, hogy csatlakozni kivan a Super Ligahoz. Valami itt nagyon nincs a helyen. Laporta vagy nincs eszenel vagy ennyire gyengen bloffol.
„Teljesen tehetetlenül érzed magad, ahogy látod, milyen kényelmesen, és élvezettel játszanak.” Raúl a Real-Barca után (2-6)
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.02. 17:56:45

Atlantis írta:
2024.02.02. 17:37:11
Off
Kérlek ha már engem idézel, és nekem intézel kérdéseket, vedd a fáradságot, és ténylegesen olvasd végig amit írok, mielőtt reagálsz rá. :D
1) A nézettséget le is írtam, hogy hasonló, de marketing és játékoskeretet tekintve fényéveket ver a PL a többire. Ezek a fogalmak teljesen mások. Számokkal alá is támasztottam, ott vannak a linkek.

Kérlek, engedd meg, hogy a leírtakat más szemszögből is megvilágítsam. Bár ha "nem engeded", akkor megteszem.

A játékoskeretre nem is reagáltam. Sem Maguire, sem Antony nem lesznek attól jobb játékosok, hogy 80-90-100 milliókat fizetnek értük. Hogy mennyire taksálja őket a transfermarkt vagy más megmondóember, szintén kevéssé tartom fontosnak, mert a végén az fog számítani, melyik bajnokságot nézik többen. Értem, hogy sokadjára leírod, hogy a PL számai az elsők, én meg sokszor leírtam, hogy ha a spanyol meg az olasz bajnokság számait összeadod, meg még néhány bajnokság top csapatáét, akkor ezeket együttesen már nem előzi meg. Ha újra leírod, hogy de a PL számai akkor is az elsők, én újra le fogom írni, hogy a spanyol, olasz és más bajnokságok top csapatainak számait együttvéve már nem veri. Nem értünk egyet abban, hogy ki nem ért kit.
Troym írta:
2024.02.02. 16:25:45
Ha jól értettem ingyenes streaming lesz, innentől kérdéses honnan lesz hozzá kommentár, milyen nyelveken stb. Gondolom nem Faragó, vagy Méhes Gábor fogja magyarul közvetíteni.
Ha ingyenes és jó minőségű streamet adnak, az hatalmas dobás lenne. Nem kellene streameket vadászgatnia az embereknek. A kommentár meg ugyanúgy mehetne mindenféle nyelven, ahogy most is, ebben nem látok különbséget. Ahogy most is vannak magyar nyelvű kommentárok, ott is lennének. Matuz, Farkas Norbert stb.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.02. 17:37:11

Szerintem egy liga nyelvének eladhatóság szempontjából kevés jelentősége van.

Néhány példa:
- Messi 34 éves koráig nem beszélt angolul, mégis a legnagyobb marketing értékű ember a földön. Teljesen egy szinten van ilyen téren, mint CR, aki nagyon jól beszél angolul. Ugyanis ezen a szinten már PR csapatok dolgoznak akik bármit lefordítanak bármilyen nyelvre. Hány promóciós anyagban szólalt meg angolul? A legtöbbször kínosan csendben mosolygott csak mindig is, aztán lepacsizott valakivel. :D
- Az angol tartalom generálása kizárólag döntés kérdése. ChatGPT és társai bármit lefordítanak ingyen, amúgy bármilyen nyelvre. Ahogyan idehaza is a Sport tévék magyarul reklámozzák a PL és LaLiga közvetítéseket, úgy kínában is kínaiul fogják.
- A foci mint sport nyelvfüggetlen. Minden országban ugyanúgy játszák, és ahhoz hogy nézd vagy rajongj valakiért, nem kell közös nyelvet beszélnetek.
- A legtöbb klubb tele van légiósokkal. A PL játékosainak 68.1 %-a jelenleg külföldi és ezeknek jelentős része egyáltalán nem biztos, hogy tudna angol nyelven interjút adni. :D

Egy liga értéke és ereje sokkal összetettebb, és erőteljesebben gazdasági és marketing alapokon nyugszik, mint első vagy második beszélt nyelven.

gránit írta:
2024.02.02. 15:22:17

Ez esetben előbbi. Értem, hogy azt állítod, hogy a PL a legértékesebb bajnokság. Kétlem, hogy a spanyol és az olasz bajnokság együttes nézettségét verné, kiegészülve más bajnokságok top csapataival.

Egy dolgot valóban nem értek, hogy a nyelvismeret hogy jön ide? Ha a nyelvismereten múlna, alig lenne a Barcelonának rajongója Magyarországon. Szerinted a nyelvismeret határozza meg, hogy az ember melyik csapatnak szurkol? Ez esetben alig drukkolna valaki spanyol, olasz csapatoknak Magyarországon, de a Bayernnek sem csak olyanok drukkolnak világszerte, akik beszélnek németül. Így ezt a részt valóban nem értem, hogy ez hogy jön ide.

Az biztos, hogy az angol csapatokkal erősebb lenne a szuperliga, ahogy az is biztos, hogy a BL nem szűnne meg. Rengeteg sportágban láttunk már szervezeti szakadást. Ez esetben a kettő egymással párhuzamosan létezne, és a szuperliga lenne az erősebb.
Off
Kérlek ha már engem idézel, és nekem intézel kérdéseket, vedd a fáradságot, és ténylegesen olvasd végig amit írok, mielőtt reagálsz rá. :D
1) A nézettséget le is írtam, hogy hasonló, de marketing és játékoskeretet tekintve fényéveket ver a PL a többire. Ezek a fogalmak teljesen mások. Számokkal alá is támasztottam, ott vannak a linkek.
2) A nyelvismeretet nem én hoztam fel, pont hogy szarkasztikusan reagáltam rá, hogy nincs olyan mértékű jelentősége.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.02. 17:16:37

Torrestonival értek egyet. Ki sem látszunk angol nyelvű promóciós videókból. Vannak játékosaink, akik nem beszélnek angolul, ott vannak angol nyelvű feliratok.

Az nem vita tárgya, hogy a PL körül van a legnagyobb hájp. Ez átfordulna, ha egyszer valóban megvalósul egy top liga. A PL egyenként verheti a különböző ligákat, de őket összegyúrva biztosan nem.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.02. 16:50:19

Nem is az anyanyelvűekről beszélek, szerintem második nyelvként többen tanulják/használják a spanyolt. Főleg az Európán kívüli, még "meghódítandó" piacokon.

Nyilván az USA-ban nem lesz népszerűbb a PL az NBA-nél, de ezt nem is mondta senki. Viszont mennek az angol játékosok amcsi talkshow-ba, tudják népszerűsíteni a csapatukat meg a bajnokságot.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
torrestoni
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1681
Csatlakozott: 2007.12.14. 01:52:23
Tartózkodási hely: somewhere over the rainbow
Kapcsolat:

2024.02.02. 16:36:04

Atlantis írta:
2024.02.02. 14:50:00

Angol a világnyelv, tehát az egyetlen nyelv amit a világ bármely pontján jó eséllyel megértenek. Szóval akkor elég nagy területet lefednek vele. :D
Egy bajnokság eladhatósága ennél sokkal komplexebb kérdés.
davi10 írta: Angolul beszélő promóciós anyagot sokkal jobban el tudsz adni. Aki nem tud spanyolul, nem fog megnézni egy Pedri vs. Gavi bugyuta challenget. Ha viszont ugyanezt meglátja mondjuk 2 random Liverpool játekossal, nem lövi ki, mert angolul beszélnek és érti. Meglátja milyen jófejek ezek a játékosok és ezért leül megnézni a következő Liverpool meccset.
Kissé túlmisztifikáljátok az angol nyelvet. Az angol anyanyelvűek száma nincs messze a spanyoltól. Nyilván sok országban tudod megértetni magad az angollal, bár én jó néhány országban döbbentem már le, hogy általonosságban mennyire nem beszélik, s itt nem a balkánra vagy Moldovára gondolok.

A rögvalóság az, hogy Németországon (ott is a fiatalabb generáció jó szélesebb tartományban angolból), a Benelux régión és skandinávián túl érdemben nem beszélik elég jól Európában sem, ahogy a rengeteg latinó az Egyesült Államokban sem beszél igazán jól, vagy például ahogy a Németországban élő magyarok többsége is bántóan gyenge német nyelvtudással bír.

Az, hogy te akár egy filmet, akár egy interjút is megnézel és értesz angol nyelven, sőt az utóbbi 10 évben szocializálódva kommunikálni is jól tudsz, az nagyon nem az átlag. Elég ha nemzetközi cégeknél dolgozol, intelligens, felsőfokú végzettségű és nem is 50+-os emberekkel naponta beszélve látod, hogy ők is inkább makognak, vagy írásban/olvasásban jók csak angolból, s ez még a kréme a társadalmaknak. Ez pedig igaz a franciákon túl a teljes mediterrán régión át a cseh-lengyel régiótól délre és keletre. Pedig ez Európa, ahol kimondottan erősnek számít az angol, mint "világnyelv". Nyilván a PL fő piaca is itt van.

Oké, pl Indiában egész magas az angol nyelvtudási szint, bár ez is relatív, főképp amikor nagyságrendileg 500 millió indiainak még anyakönyve és/vagy személyi igazolványa sincs, no meg ott sem a foci az elsőszámú sport.

Az, amit egy magyar átlagban beszél angolul, az édeskevés ahhoz, amit írsz (interjúk, tartalmak , komolyabb cikkek, marketing-anyagok olvasgatása). Mondjuk inkább úgy, hogy angolul több médiatermék jelenik meg, többen is értik meg, s nagyobb számban, jobb minőségben fordítják le az adott ország nyelvére a médiumok. Nyilván az angol nyelvű marketing, ami nemzetközileg Európában is érdemben létezik, de nem ez a PL sikerének oka. A futball pedig nem a zeneipar, azaz sokkal kisebb jelentőssége van az angolnak.

Egyébként az USA-t is javarészt ki lehet venni az angol nyelv + PL népszerűség közös halmazból, mert a major sportjaik ott ezerszer népszerűbbek. Innentől kezdve az anyanyelvű angol szintűhöz közelítő, futballt kedvelők lélekszáma fasorban sincs a spanyolhoz példaképp. Ahhoz a spanyolhoz, ahol nem csak a katolicizmus, hanem a futball is vallás (Dél-Amerikában).

A klub egyébként ahogy észrevettem, elég jó irányba indult, viszonylag sok saját tartalom van már angol nyelven is.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára torrestoni 2024.02.02. 16:50:54-kor.
"As I walk through the valley of the shadow of death, I have no fear because I am the meanest motherfucker in the whole valley" - Gen. George S. Patton
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.02. 16:25:45

gránit írta:
2024.02.02. 15:22:17
Egy dolgot valóban nem értek, hogy a nyelvismeret hogy jön ide? Ha a nyelvismereten múlna, alig lenne a Barcelonának rajongója Magyarországon. Szerinted a nyelvismeret határozza meg, hogy az ember melyik csapatnak szurkol? Ez esetben alig drukkolna valaki spanyol, olasz csapatoknak Magyarországon, de a Bayernnek sem csak olyanok drukkolnak világszerte, akik beszélnek németül. Így ezt a részt valóban nem értem, hogy ez hogy jön ide.
Gondoljátok, hogy az egész csomag csak maguk a meccsek?
Nyilatkozatok, riportok, kibeszélő műsorok, beharangozók, stb. Szerintem tutira nagyobb a nézettsége Argentínában a spanyol ligának az angollal szemben. Emiatt a hirdetők is olyanok, hogy figyelembe fogják venni hol népszerű a szuperliga.
Ha jól értettem ingyenes streaming lesz, innentől kérdéses honnan lesz hozzá kommentár, milyen nyelveken stb. Gondolom nem Faragó, vagy Méhes Gábor fogja magyarul közvetíteni.

Ami engem érdekel, honnan lesz elég bő keret a csapatoknak még egy sorozathoz. Onnantól 28-30 fős keretek fognak kelleni, elég izmos belépési pénzt kell ehhez osztani.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.02. 15:51:56

gránit írta:
2024.02.02. 15:22:17
Egy dolgot valóban nem értek, hogy a nyelvismeret hogy jön ide? Ha a nyelvismereten múlna, alig lenne a Barcelonának rajongója Magyarországon. Szerinted a nyelvismeret határozza meg, hogy az ember melyik csapatnak szurkol? Ez esetben alig drukkolna valaki spanyol, olasz csapatoknak Magyarországon, de a Bayernnek sem csak olyanok drukkolnak világszerte, akik beszélnek németül. Így ezt a részt valóban nem értem, hogy ez hogy jön ide.
Angolul beszélő promóciós anyagot sokkal jobban el tudsz adni. Aki nem tud spanyolul, nem fog megnézni egy Pedri vs. Gavi bugyuta challenget. Ha viszont ugyanezt meglátja mondjuk 2 random Liverpool játekossal, nem lövi ki, mert angolul beszélnek és érti. Meglátja milyen jófejek ezek a játékosok és ezért leül megnézni a következő Liverpool meccset.

Nem csak a klubot, a játékosokat is el lehet adni, és könnyebb egy olyan játékost megkedveltetni, akinél érteni amit mond. Tehát igen, van akit a nyelvismeret tud elindítani egy klub megkedvelése felé.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.02. 15:22:17

Atlantis írta:
2024.02.02. 14:50:00

Ha ezt a kérdést nekem szántad, vagy én nem értem a kérdést, vagy Te nem értetted amit írtam.
Ez esetben előbbi. Értem, hogy azt állítod, hogy a PL a legértékesebb bajnokság. Kétlem, hogy a spanyol és az olasz bajnokság együttes nézettségét verné, kiegészülve más bajnokságok top csapataival.

Egy dolgot valóban nem értek, hogy a nyelvismeret hogy jön ide? Ha a nyelvismereten múlna, alig lenne a Barcelonának rajongója Magyarországon. Szerinted a nyelvismeret határozza meg, hogy az ember melyik csapatnak szurkol? Ez esetben alig drukkolna valaki spanyol, olasz csapatoknak Magyarországon, de a Bayernnek sem csak olyanok drukkolnak világszerte, akik beszélnek németül. Így ezt a részt valóban nem értem, hogy ez hogy jön ide.

Az biztos, hogy az angol csapatokkal erősebb lenne a szuperliga, ahogy az is biztos, hogy a BL nem szűnne meg. Rengeteg sportágban láttunk már szervezeti szakadást. Ez esetben a kettő egymással párhuzamosan létezne, és a szuperliga lenne az erősebb.
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.02. 14:50:00

gránit írta:
2024.02.02. 14:06:27
Atlantis írta:
2024.02.02. 13:46:18
a legnagyobb piaci, marketing értékkel rendelkező PL egy az egyben nem érdekelt a dologban. :D :D
A spanyol és az olasz ligát összeadva is? Kiegészülve a legerősebb portugálokkal, hollandokkal, valószínűsítve további csatlakozókat? Meg még néhány nagyobb német, ahol a klubmodell szintén nagy nyomás alatt van az olajosok miatt.
Ha ezt a kérdést nekem szántad, vagy én nem értem a kérdést, vagy Te nem értetted amit írtam.
A PL (Premier League az angol labdarúgó bajnokságok legfelsőbb osztály) magasan a legértékesebb bajnokság. Játékoskeret és marketing téren is. Ha onnan egy csapat sem csatlakozik, az hatalmas érvágás bármilyen nemzetközi ligának. Főleg ha BL nem szűnik meg mellette.
Troym írta:
2024.02.02. 14:01:54
A PL lufi alapvetően sehol nincs a BL lufihoz. El van adva az angol bajnokság az angolul beszélő területekre.

A szuperligának annyi kell, hogy még megszerezzenek valahogy 2-3 török, lengyel, ukrán csapatot és le van fedve 200-300 millió potenciális nézőjük csak Európában, plusz ott van Dél-Amerika és Észak-Amerika spanyol anyanyelvű része, akik inkább spanyol, portugál, olasz csapatokat néznek, mint angolt.
Angol a világnyelv, tehát az egyetlen nyelv amit a világ bármely pontján jó eséllyel megértenek. Szóval akkor elég nagy területet lefednek vele. :D
Egy bajnokság eladhatósága ennél sokkal komplexebb kérdés.

Egy érdekesség:

A rajongói bázis, nézettség szempontjából a LaLiga egész közel van a PLhez (Barca és Real miatt igazából):
https://www.sportingwiki.com/top-10/top ... l-leagues/

https://www.transfermarkt.com/wettbewerbe/europa
A komplett Seria A és LaLiga játékoskeret összesen nem éri fel a PL-t.

https://www.statista.com/statistics/102 ... ue-europe/
Ugyanez igaz a marketing értékre.

És egy bajnokság értékét bizony a marketing értéke határozza meg.

Ja és hozzáteszem a Bundesliga a kezdetektől nyíltan elzárkózott az egész Szuperligától. Bundesliga és Premier League nélkül nehéz lesz konkurenciát állítani a BL-nek.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.02. 14:06:27

Atlantis írta:
2024.02.02. 13:46:18
a legnagyobb piaci, marketing értékkel rendelkező PL egy az egyben nem érdekelt a dologban. :D :D
A spanyol és az olasz ligát összeadva is? Kiegészülve a legerősebb portugálokkal, hollandokkal, valószínűsítve további csatlakozókat? Meg még néhány nagyobb német, ahol a klubmodell szintén nagy nyomás alatt van az olajosok miatt.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.02. 14:01:54

A PL lufi alapvetően sehol nincs a BL lufihoz. El van adva az angol bajnokság az angolul beszélő területekre.

A szuperligának annyi kell, hogy még megszerezzenek valahogy 2-3 török, lengyel, ukrán csapatot és le van fedve 200-300 millió potenciális nézőjük csak Európában, plusz ott van Dél-Amerika és Észak-Amerika spanyol anyanyelvű része, akik inkább spanyol, portugál, olasz csapatokat néznek, mint angolt.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Atlantis
Capitá del Barça
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2008.08.29. 13:25:29
Tartózkodási hely: Budapest

2024.02.02. 13:46:18

Hát ez egy veretes névsor. Én is hatalmas potenciált érzek benne...
Főleg, hogy Laporta kimondta, hogy a legnagyobb piaci, marketing értékkel rendelkező PL egy az egyben nem érdekelt a dologban. :D :D
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.02. 13:35:55

grgly50 írta:
2024.02.02. 13:17:42
Valójában az UEFA elleni támadás. Halott dolog. Laporta bukása lesz
Még szép, hogy az UEFA elleni támadás, az UEFA egy rossz szervezet. A BL béna kacsa, a top csapatoknak többször kellene egymás ellen játszaniuk. A Barca és a Real Madrid is nagyon akarja, néhány top klubnak kell csatlakoznia, és beindul a dolog. Akkor viszont a többiek is szép lassan csatlakoznak majd befelé, mert több pénz lesz, és nagyobb nézettség. Az UEFA fog remélhetőleg elbukni, ahogy a kosárlabdában a FIBA. Nagyon nehezen fog összejönni, én sokáig még nem is számítok erre, mert a megszokás nagy úr, de egyszer kell létrejönnie, és beindul a gépezet.

Az meg látszik, hogy a középcsapatok egyből ugranának, hiszen ez számukra nagy kiugrási lehetőség, történelmi ugródeszka.
Avatar
grgly50
Capitá del Barça
Hozzászólások: 760
Csatlakozott: 2018.02.07. 21:37:09

2024.02.02. 13:17:42

Troym írta:
2024.02.02. 11:09:52
Laporta érdekeseket mondott ma.

Joan Laporta:
"Teams ready to join Super League right now? Inter Milan, Napoli, AS Roma, AC Milan, Marseille, Benfica, Sporting CP, Porto, Ajax, Feyenoord, PSV, Anderlecht, Club Brugge and any team in La Liga except Atlético."
"If we respect the budget this season, we will have put an END to Barça's bad economic situation."
"If our coach was anyone else other than Xavi, we would've fired him before."

A szuperliga nem lesz rossz így ezekkel a csapatokkal. Én biztos nézném.
Másik, hogy akkor nem újságírói, szurkolói nyomás volt itt Xavi távozásának kizárólagos oka, hiába állítja bárki. Szakmailag is ingott a széke, klublegenda státusza miatt nem rúgta ki..
Most komolyan! Ezt a Barca focit hol a fészkes fenébe lehet eladni? Rajtam, s az "elvetemült" barca szurkolókon, valamint a mindenkori ellenfél szurkolóin kívül ki kíváncsi rá
Ez egy agyrém. Valójában az UEFA elleni támadás. Halott dolog. Laporta bukása lesz. Csak nehogy a klubot is magával rántsa! Bartomeunak már majdnem sikerült.
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.02.02. 11:09:52

Laporta érdekeseket mondott ma.

Joan Laporta:
"Teams ready to join Super League right now? Inter Milan, Napoli, AS Roma, AC Milan, Marseille, Benfica, Sporting CP, Porto, Ajax, Feyenoord, PSV, Anderlecht, Club Brugge and any team in La Liga except Atlético."
"If we respect the budget this season, we will have put an END to Barça's bad economic situation."
"If our coach was anyone else other than Xavi, we would've fired him before."

A szuperliga nem lesz rossz így ezekkel a csapatokkal. Én biztos nézném.
Másik, hogy akkor nem újságírói, szurkolói nyomás volt itt Xavi távozásának kizárólagos oka, hiába állítja bárki. Szakmailag is ingott a széke, klublegenda státusza miatt nem rúgta ki..
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.30. 21:30:14

Andris írta:
2024.01.30. 14:23:41
A profitot valóban engedjük el. Azt csak akkor van értelme termelni, ha azt a klubból valaki ki is akarja venni.

Az egy nagyon jó cél, hogy termeljünk minél nagyobb bevételt. Én halál komolyan írtam a múltkor, hogy simán bedobnám a kolduló programot. A social mediafelületek alapján a klubnak több mint 100 millió rajongója van. Nem mindegyik "die hard" szurkoló, de elég sokan azok. Mindenki dobjon be 10 eurót évente (becsületkassza, lehet többet is), és százmilliókkal fog megnőni a bevételünk, ha nem milliárdokkal.

Ezt én fel is vetettem, egyelőre süket fülekre talál, de lehet ötletelni. A mezötletemet már elfogadták, hogy gyártsanak XS-es és 3XL-es mezeket is (ami valójában sima S-es és 2XL-es méret, de addig szűkebb határok között mozogtak a méretek). Lehet előterjeszteni dolgokat. Ha már mezek, azt az előterjesztést is elfogadták (ezt nem konkrétan én nyújtottam be, ezt rajtam kívül még milliók követelték és püfölték az asztalt, meg a billentyűzetet), hogy a Nike-nak intsünk búcsút. Sosem értettem, hogy minek kell nekünk egy olyan szerződés, ami lehúz minket, miközben csomó kisebb gyártó örömmel kötne szerződést egy ekkora branddel, sokkal kisebb jutalék fejébe is.

Szóval igen, növelni kell a bevételeket. Jó, ha a klubnál jó sales-es és marketinges szakemberek dolgoznak. Ezzel egyetértek. Ami kicsit fura volt, hogy azt írod, csökkenteni kell az elnök hatáskörét. Még ezzel is egyetértek. Aztán viszont azt írod, hogy az elnök legyen ilyen-olyan szakember. Ha decentralizálni akarjuk a klubot, akkor az elnöknek miért kéne kereskedelmi szakembernek lennie? Ha decentralizálni akarjuk a klubot, akkor azt majd a sales meg marketing osztály elvégzi. Ha decentralizáljuk a klubot, akkor az elnök szerepe reprezentatív, és igazából nem kell semmihez értenie, csak jó modora kell hogy legyen, aki korrekt kapcsolatot tart fenn a médiával, jól nyilatkozik, határozottan tárgyal, ránéz a társosztályok körmére, de alapvetően reprezentatív. Ha ezt akarjuk, hogy ne legyen túl nagy hatásköre, akkor minek várunk el tőle ilyen meg olyan képesítést? Az van annak, aki a kereskedelmi részleget vezeti. Döntsük el, hogy akkor decentralizált klubot akarunk, vagy elvárjuk az elnöktől, hogy társosztályok munkáját személyesen végezze.

General managerünk van, Deco az. A decentralizáltság igazából most is megvan.
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7333
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.01.30. 17:49:42

dingdong írta:
2024.01.30. 13:30:14
Nagyon bízom benne, hogy az új stadionba be tudunk költözni 1 év mulva és szimbolikusan új élet kezdődik. Talán 2025-re az anyagi helyzetünk rendeződik annyira, hogy ne kelljen minden garast megszámolni és állandoan a visszapillantóba nézni, hogy miket kiket kell még törleszteni. Mármint nem vagyok naiv a hitelünk pláne az uj stadionos hitel nem fog köddé válni de az nem állapot, hogy mindenkinek (most pl Xavinak) jótékonykodnia kell hogy egyáltalán szóba kerüljön erősítés. A drágább játékosaink amortizációja már pár éve halad és remélhetőleg a bevételeink is megmaradnak normális szinten a vállalhatatlan játék és a rendkívül gyenge stadion mellett. Elméletileg profitábilisak vagyunk nem?

Elég ez vagy kihagyok valamit? Mennyit kell még a fizetéseket csökkenteni, hogy az FFP-ben végre normális kategóriába essünk? Én szürreálisnak tartom azt ami jelenleg az átigazolási piacon történik. Elsősorban angliában ahol középszereket is horror pénzzel horror fizetéssel vesznek. Mi már próbáltuk nem volt jó. Nem igényleg hogy ujra lutri 70-80-100 millios játékosokat vegyünk meg mintha fifa karrier módban élnénk de szükségünk van megbízhatónak mondható újakra már csak a létszám miatt is.


Megköszönöm ha valaki aki képben van felvilágosít, hogy nagyjából mire lehet számítani a klub általános anyagi helyzetét tekintve idén.
Angliában teljesen mások/máshogy működnek a bevételi források kezdve a TV-s jogdíjaktól és az FFP is azt hiszem más mintát követ. Nem véletlen, hogy ott egy Spurs, Arsenal, MU stb., akik évek óta sikertelenek főleg nemzetközi szinten minden nyáron százmilliókat költhetnek játékosokra és az adásvételekből évről évre több mint száz milliós mínusszal jönnek, miközben magasabb béreket osztanak.
Nem véletlenül nem működik ez a La Ligában, Serie A-ban, Ligue-ben. De valami okosabb leírja a részleteket.

A stadionfelújítás pedig nem befolyásolja az igazolásokat, ugyanúgy a klub vett fel hitelt, de az FFP-t ez nem érinti.

A fizetéscsökkentés nem úgy működik, hogy azt mondjuk XY játékos mától ennyit kap, korábbi évekről sok mindent húzunk magunkkal
Nem vagyok közgazdász de úgy tudom ezt már maga a játékos ára és szerződése is befolyásolja amortizásciós költségként. Griezmann hiába már rég nem a mi játékosunk (ha jól emlékszem 6 éves szerződést kötöttünk vele) több mint 20 millió még mindig a mostani FFP-t húzza le.
Plusz nem csak az adott szezont vizsgálják hanem az utólsó hármat ahol legalább 30(?) milliós profitnak kell lennie. Mivel ez nincs így, a klubnak a különbözetet ki kell fizetni ezért jönnek a hitelek, amelyek törlesztése ugyanúgy a bevételi oldalt veti vissza.
Ráadásul most sok bevételi forrás meg is szűnt/korlátozódott (meccsjegy/bérlet, múzeum, ajándéktárgy, teljesítmény bónusz)

Legalábbis én így tudom, ha valaki jobban ért ehhez az kiegészíthetné vagy ha valahol hülyeséget írtam javítson ki
Forca Barca!!!!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 14:23:41

gránit írta:
2024.01.30. 13:02:15
Nem, nem célunk a profitgenerálás. Most sem akarunk semmilyen profitot generálni, szinte 0 profittal számol a klub.

Azt írod, vissza akarod forgatni. Mit akarsz visszaforgatni? Számvitelileg nem értelmezhető, amit írsz. Nem az a célunk, hogy sokkal kevesebbet költsünk, mint amekkora a bevételünk, és majd azt visszaforgatjuk. Hanem eleve elköltjük, mielőtt profitként realizálódna. És tudod, miért? Mert a profit után adózni kell. Bizony-bizony. Társasági nyereségadó, ami Spanyolországban nem kb 0%, mint Magyarországon. Éppen ezért nincs értelme profitként realizálni, hogy aztán azt leadózzuk, hanem eleve nem realizáljuk, hanem még előtte költségként elköltjük. Nem "visszaforgatjuk" a bevételünket, hanem eleve elköltjük, még mielőtt profitként kialakulna.
Ahh, de basszus, hát elbeszélünk egymás mellett. Én nem azt írtam, hogy azt akarom, hogy vállalatként működjünk, hanem azt, hogy sokkal jobban hasonlítsunk egy versenypiaci entitás működéséhez, mint amennyire most.
Így nyilván a profitot sem a szigorú értelemben vett közgazdaságtani vagy adótörvényi definíciójával kell feldolgozni. Felejtsük is el a profit szót, mert ezen lovagolsz, egy szavamon, ahelyett, hogy értenéd a lényegét annak amit írok.

Ne hívjuk profitnak. Fejtsük ki, írjuk azt, hogy legyen több bevételünk, mint amennyit költünk a működésre. Ebből tudunk új játékosokat venni, jobb játékosokat venni, és ebből tudjuk a tartozásainkat is fizetni. Ezt hívtam profitnak, és visszaforgatásnak. De nem a szavak szótári vagy közgazdaságtani jelentésén kéne lovagolni, hanem kontextusban értelmezni.

Ez minden csapatnak célja, hogy minél több bevételt generáljon, ezek túlmutassanak a kiadásokon, amit aztán majd a jövőben (közel, távoli) elkölthet. Nem ez az elsőszámú cél, de egyértelműen egy alapvető fontosságú cél.

És ez nálunk jelenleg még annál is fontosabb, mint szokott lenni, vagy mint normál esetben egy klubnál. Leginkább azért, mert nekünk párhuzamosan kell(ene) fejlődni, fejleszteni is azzal, hogy törlesztjük a lejárt és elképesztő méretű tartozásainkat.

Ezért is írtam, hogy szerintem ennek a klubnak egy olyan vezetőre lenne szüksége, aki a két legfontosabb cél valamelyikéhez rendelkezik alapvető szaktudással és/vagy tapasztalattal. Az egyik a szigorú értelemben vett sportszakmai, a másik pedig a gazdasági.
Bármelyik is lenne, az egy (elnök helyett egy) vezérigazgatói (CEO - vállalati szférából vett fogalom), vagy pedig egy general manageri pozíció lenne (pl NFL), és egyébként minden területnek lenne azért egy saját részlege és feje is. Külön sportszakmai, külön gazdasági is, meg külön jogi is, és így tovább.

Épp csak az, aki mindezt menedzseri szinten összefogja, szintén valamelyik legfontosabb területről érkezne, nem pedig pl a jogiról, vagy éppen a politikából.

Sztem radikálisan csökkenteni kéne az elnök hatáskörét, és akár magát a megnevezést is el lehetne törölni, és valami modernebb, szakmai szempontból tartalmasabb, decentralizáltabb vezetői struktúrára váltani.
Az NFL és a PL pl virágzik ehhez gyakorlatban eléggé hasonlító modellekkel.

Ez egy nagy váltás lenne, ezért nem megy végbe simán egy választással pl.
Ezért is írtam, hogy első lépésként megelégednék azzal, ha egy menedzser szemléletű valaki vezetné a klubot, egy politikus helyett.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
dingdong
Jugador del Barça
Hozzászólások: 131
Csatlakozott: 2023.09.01. 13:34:04

2024.01.30. 13:30:14

Nagyon bízom benne, hogy az új stadionba be tudunk költözni 1 év mulva és szimbolikusan új élet kezdődik. Talán 2025-re az anyagi helyzetünk rendeződik annyira, hogy ne kelljen minden garast megszámolni és állandoan a visszapillantóba nézni, hogy miket kiket kell még törleszteni. Mármint nem vagyok naiv a hitelünk pláne az uj stadionos hitel nem fog köddé válni de az nem állapot, hogy mindenkinek (most pl Xavinak) jótékonykodnia kell hogy egyáltalán szóba kerüljön erősítés. A drágább játékosaink amortizációja már pár éve halad és remélhetőleg a bevételeink is megmaradnak normális szinten a vállalhatatlan játék és a rendkívül gyenge stadion mellett. Elméletileg profitábilisak vagyunk nem?

Elég ez vagy kihagyok valamit? Mennyit kell még a fizetéseket csökkenteni, hogy az FFP-ben végre normális kategóriába essünk? Én szürreálisnak tartom azt ami jelenleg az átigazolási piacon történik. Elsősorban angliában ahol középszereket is horror pénzzel horror fizetéssel vesznek. Mi már próbáltuk nem volt jó. Nem igényleg hogy ujra lutri 70-80-100 millios játékosokat vegyünk meg mintha fifa karrier módban élnénk de szükségünk van megbízhatónak mondható újakra már csak a létszám miatt is.


Megköszönöm ha valaki aki képben van felvilágosít, hogy nagyjából mire lehet számítani a klub általános anyagi helyzetét tekintve idén.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.30. 13:02:15

Andris írta:
2024.01.30. 12:42:57
Az első részre: pontosan jól mondod, olyan példákat lehet hozni pl, ahol exfutballista van ilyen szerepkörben. Ezt értem az alatt, amit idéztél: "a szakképzettsége kifejezetten a területhez igazodik". Általában a focisták, akik végül edzők akarnak lenni, olyan papírt szeretnek. Aki meg sportmenedzserit, az meg olyat szerez. De nem is a papír a lényeg, hanem hogy a tudása és/vagy tapasztalata egyértelműen a klubfocihoz kötődik, annak belső működéséről van meg. Persze ahogy edző (sikeres edző) se lehet akármelyik focista, nyilván klubmenedzser se lehet akárki. A 99,9% nem alkalmas erre.
A szakmai igazgató nálunk is egykori futballista, nem is akármilyen. Mit szeretnél akkor pontosan?
Andris írta:
2024.01.30. 12:42:57

DE, abszolút célunk a profitgenerálás. Minden fociklubnak célja, csak nem elsődleges célja. Másodlagos cél, de egyidejűleg kéz a kézben jár a sportszakmai sikerességgel is, ami az első számú cél. Egyébként pedig abban is különbözik egy sima vállalattól, hogy ez a profit itt nem magánvagyonná konvertálódik, hanem teljes egészében visszaforgatódik a csapatba.
Nem, nem célunk a profitgenerálás. Most sem akarunk semmilyen profitot generálni, szinte 0 profittal számol a klub.

Azt írod, vissza akarod forgatni. Mit akarsz visszaforgatni? Számvitelileg nem értelmezhető, amit írsz. Nem az a célunk, hogy sokkal kevesebbet költsünk, mint amekkora a bevételünk, és majd azt visszaforgatjuk. Hanem eleve elköltjük, mielőtt profitként realizálódna. És tudod, miért? Mert a profit után adózni kell. Bizony-bizony. Társasági nyereségadó, ami Spanyolországban nem kb 0%, mint Magyarországon. Éppen ezért nincs értelme profitként realizálni, hogy aztán azt leadózzuk, hanem eleve nem realizáljuk, hanem még előtte költségként elköltjük. Nem "visszaforgatjuk" a bevételünket, hanem eleve elköltjük, még mielőtt profitként kialakulna.
Andris írta:
2024.01.30. 12:42:57
Ezt mind leírtam, ráadásul pont a soron következő mondatban... csak valamiért átugrotta ezeket a szemed.
Láttam, olvastam, csak nem volt jó, amit írtál.
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 12:42:57

gránit írta:
2024.01.30. 11:15:52
Andris írta:
2024.01.30. 10:08:25
De ott a tulajdonos alatt olyan ember helyezkedik el CEO-ként, general managerként, akármilyen vezetőként, akinek a szakképzettsége kifejezetten a területhez igazodik valamilyen formában.
Tudnál erre példákat mondani? "Ott" a menedzser általában egy edző, azaz volt futballista, akinek általában semmiféle gazdasági képesítése, ismerete nincs. Szórják is a pénzt világba, mert eredményt kell letenniük az asztalra, hogy a tulajdonos a VIP bulikon villoghasson a focicsapatával.
Andris írta:
2024.01.30. 10:08:25
2. aki a fő célt illetően rendelkezik stabil szaktudással, ami egy vállalat esetében ugye a profit generálás... magyarul gazdasági szakember
még hangsúlyosabb az a célunk a sportszakmai mellett, hogy minél több profitunk legyen
Nálunk nem cél a profitgenerálás. Minek generáljunk profitot? Senki nem viszi haza. Profitot olajosék generálnak, hogy azt talicskázhassák kifelé a klubból. Nálunk ilyen nincs, szerencsére. Nálunk van egy bevétel, ezt mind elkölthetjük. Idén is valami 11 millió eurós profittal számolnak, az kb semmi. Nem cél, és nem is kell hogy cél legyen.

Alapvetően nem látom az érveket, hogy mi a probléma Laportával. Stabilizálta a klubot, nem vagyunk csődben, a negyedik legnagyobb bevétellel rendelkező klub vagyunk, az utóbbi két évben öt játékost igazoltunk legalább 40 millió euró értékben, ehhez jön még számos ingyenes igazolás is. Kicsit hatékonyabban kellene költeni a pénzt, nem Koundékra, és kell egy jó edző.
Ez klasszikus esete annak, amikor nem értelmezed az írást egészében, csak látsz egy-egy mondatot vagy szókapcsolatot, amivel önmagában vitatkozni lehetne, aztán rajta....

Az első részre: pontosan jól mondod, olyan példákat lehet hozni pl, ahol exfutballista van ilyen szerepkörben. Ezt értem az alatt, amit idéztél: "a szakképzettsége kifejezetten a területhez igazodik". Általában a focisták, akik végül edzők akarnak lenni, olyan papírt szeretnek. Aki meg sportmenedzserit, az meg olyat szerez. De nem is a papír a lényeg, hanem hogy a tudása és/vagy tapasztalata egyértelműen a klubfocihoz kötődik, annak belső működéséről van meg. Persze ahogy edző (sikeres edző) se lehet akármelyik focista, nyilván klubmenedzser se lehet akárki. A 99,9% nem alkalmas erre.
Azzal nem értek egyet, hogy ezek rosszul dolgoznának és csak úgy szórnák a pénzt eredmény és felelősségtudat nélkül.
Egyébként meg nálunk akárhogy is lenne, mindenképp kéne egy külön gazdasági-pénzügyi vezető és teljes szakosztály is. Ha ez nem maga az elnök/vagy a general manager, akkor van erre külön vezető, akinek van önálló felelősségköre és jogköre.

A második rész, amit kiemelésre érdemesnek tartottál: DE, abszolút célunk a profitgenerálás. Minden fociklubnak célja, csak nem elsődleges célja. Másodlagos cél, de egyidejűleg kéz a kézben jár a sportszakmai sikerességgel is, ami az első számú cél. Egyébként pedig abban is különbözik egy sima vállalattól, hogy ez a profit itt nem magánvagyonná konvertálódik, hanem teljes egészében visszaforgatódik a csapatba. Ezt mind leírtam, ráadásul pont a soron következő mondatban... csak valamiért átugrotta ezeket a szemed. Tessék:
Mivel mi most a csőd szélén lebegünk, még hangsúlyosabb az a célunk a sportszakmai mellett, hogy minél jobban gazdálkodjunk, és minél több profitunk legyen.. a különbség csak annyi, hogy ezt mind visszaforgatjuk a klubba.
Az utolsó bekezdésedre: sajnos nekem az az érzésem, hogy te nem akarod látni, mik a problémák.
Stabilizálta a klubot??? 0 euróért tudtunk igazolni, senkit se tudunk regisztrálni, télen se tudtunk igazolni, épp most dobta be szezon közepén a törölközőt az edzőnk, egy éve húzódik a klub körüli vesztegetési botrány, a megválasztása óta a teljes elnökségi struktúrát átalakította és rajta kívül a klub kb összes területéért felelős vezető felmondott, soroljam még tovább? Ez neked stabilitás?
Akit meg korábban nagy pénzekből igazoltunk, az szerintem mind hibás vagy nagyon maximum közepes döntésnek bizonyult, ár-érték arányban borzalmasnak. Ez, amit a 40+osokról írsz, csak ügyeskedéssel jöhetett létre, és kifejezetten negatív lépésnek tűnik utólag. És nincs tovább, mert lezárták a kiskapukat. Már nem tudjuk kozmetikázni a bevételi oldalt, és vagyonelemeket értékesítgetni.

Nem vagyunk csődben?? Kirúgtuk a teljes Barca TV stábot, elbocsátottunk egy rakás embert, megvágtunk minden klub körüli szolgáltatást, és még így is ezer embernek tartozunk, összesen milliárd eurós nagyságrendben.
Konkrétan újra kellett ütemezni az összes tartozásunkat, ez pontosan azt jelenti, hogy fizetésképtelenek vagyunk. Ez meg a csődnek a szótári definíciója.
Nem folytatom tovább.

Szerintem Laporta 3 év alatt (vagy mennyi?) nem stabilizált semmit, hanem egy rakás ügyeskedéssel (aminek a fele még később arcon csaphat minket) annyit ért el, hogy a víz felett tartotta éppencsak a fejünket. És ezek csak azok a dolgok, amikről tudunk. Ki tudja, mi az amiről nem? Évekig Bartoéknál se tudtunk semmiről.

Ne legyen félreértés, nem gondolom hogy Laportából Bartomeu lesz. És azt se gondolom, hogy rontott volna a klub helyzetén. DE ezzel egyidejűleg gondolhatom azt, és szerintem messze nem vagyok egyedül, hogy elnökként maximum az abszolút minimumot sikerült valódi eredményben felmutatnia, és azt is kérdéses eszközökkel.
A klub pedig továbbra is egzisztenciális válságban van mind anyagi-gazdasági, mind sportszakmai szinten.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.30. 11:15:52

Andris írta:
2024.01.30. 10:08:25
De ott a tulajdonos alatt olyan ember helyezkedik el CEO-ként, general managerként, akármilyen vezetőként, akinek a szakképzettsége kifejezetten a területhez igazodik valamilyen formában.
Tudnál erre példákat mondani? "Ott" a menedzser általában egy edző, azaz volt futballista, akinek általában semmiféle gazdasági képesítése, ismerete nincs. Szórják is a pénzt világba, mert eredményt kell letenniük az asztalra, hogy a tulajdonos a VIP bulikon villoghasson a focicsapatával.
Andris írta:
2024.01.30. 10:08:25
2. aki a fő célt illetően rendelkezik stabil szaktudással, ami egy vállalat esetében ugye a profit generálás... magyarul gazdasági szakember
még hangsúlyosabb az a célunk a sportszakmai mellett, hogy minél több profitunk legyen
Nálunk nem cél a profitgenerálás. Minek generáljunk profitot? Senki nem viszi haza. Profitot olajosék generálnak, hogy azt talicskázhassák kifelé a klubból. Nálunk ilyen nincs, szerencsére. Nálunk van egy bevétel, ezt mind elkölthetjük. Idén is valami 11 millió eurós profittal számolnak, az kb semmi. Nem cél, és nem is kell hogy cél legyen.

Alapvetően nem látom az érveket, hogy mi a probléma Laportával. Stabilizálta a klubot, nem vagyunk csődben, a negyedik legnagyobb bevétellel rendelkező klub vagyunk, az utóbbi két évben öt játékost igazoltunk legalább 40 millió euró értékben, ehhez jön még számos ingyenes igazolás is. Kicsit hatékonyabban kellene költeni a pénzt, nem Koundékra, és kell egy jó edző.
Válasz küldése