Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 10:55:24

Nyiri81 írta:
2024.01.30. 10:53:49
Andris írta:
2024.01.30. 10:37:24
Ha kiutat akarsz találni abból, hogy a meglátásaidat vagy a véleményedet megmérettesd, ám legyen. Sajnálom, hogy szolgáltattam rá alapot, de valszeg ígyis úgyis találnál, ha nagyon akarsz.
Jó akkor röviden. Font nálam már ott megbukott hogy 2023 elején még mindig azzal kampányolt hogy Messit mindenképp vissza kell hozni. Nem lehet komolyan venni a palit egyáltalán.
Meggyőztél. :D
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.30. 10:53:49

Andris írta:
2024.01.30. 10:37:24
Ha kiutat akarsz találni abból, hogy a meglátásaidat vagy a véleményedet megmérettesd, ám legyen. Sajnálom, hogy szolgáltattam rá alapot, de valszeg ígyis úgyis találnál, ha nagyon akarsz.
Jó akkor röviden. Font nálam már ott megbukott hogy 2023 elején még mindig azzal kampányolt hogy Messit mindenképp vissza kell hozni. Nem lehet komolyan venni a palit egyáltalán.
Csak is Puyol
superman
Jugador del Barça
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2023.02.24. 17:08:04

2024.01.30. 10:38:44

Nyiri81 írta:
2024.01.30. 09:14:52
Nem kedvelem Laportát de az elvitathatatlan hogy rohadtul ért a pénzügyi manőverekhez még legál kereteken belül amivel életben tartja a klubot.
Azért ezzel várjunk még, az ilyesmi utólag szokott kiderülni a klubnál. Akár Laporta, akár Bartomeu, akárki :D
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 10:37:24

Nyiri81 írta:
2024.01.30. 10:26:36
Andris írta:
2024.01.30. 10:08:25
Az első mondatod szerintem minden alapot nélkülöz. Laporta mögött 15-18 százalékkal volt asszem lemaradva Font, aki egy versenypiacon tevékenykető, sikeres gazdasági szakember. Én azt gondoltam, gondolom a mai napig is, hogy jobb lett volna őt hozni, de ezt alátámasztani csak találgatással és a saját következtetéseimmel meg logikámmal tudom. Viszont a te mondatod szerintem még ennyire sem alátámasztható semmivel.
Te alátámasztod a véleményed a logikával az én véleményemet semmivel nem lehet. Eddig olvastam. Köszi szerintem hagyjuk is :D "Because I said so..." érveléssel sok mindent nem tudok kezdeni, inkább bele se megyek.
Ezt olvasd el újra, mert szerintem nem sikerült megérteni. Nem azt írtam, hogy a tiédet nem lehet. Hanem azt, hogy én is csak saját logikával támasztok alá valamit, de a tiédet még annyira sem lehet. Ez azt jelenti, hogy szerintem nem lehet elég erős érvelést rakni mögé. De megpróbálhatnád amúgy, csak nem szoktad.
Igazából most sem egy véleményt fogalmaztál meg, és végképp nem tettél kísérletet sem a megindoklásra, alátámasztásra. Csak közleményt írtál. "Lehet szidni Laportát de ha Barto után nem Ő jön már fent lenne az ebayen a klub No reserve opcióval."
Nyugodtan próbáld meg megindokolni azt, hogy miért Laporta az egyetlen ember a világon, aki a megmentő tud(ott) lenni.

Ha kiutat akarsz találni abból, hogy a meglátásaidat vagy a véleményedet megmérettesd, ám legyen. Sajnálom, hogy szolgáltattam rá alapot, de valszeg ígyis úgyis találnál, ha nagyon akarsz.
Én azért mégis csak azt ajánlom, hogy olvasd el és gondold végig, amiket írtam.. ha nem értesz egyet bármivel, akkor is alkalmas lehet arra, hogy valamennyire szélesítsd a saját látóköröd. Én mindenkitől elolvasok mindent, ha egy téma érdekel.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Avatar
Nyiri81
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1458
Csatlakozott: 2017.01.05. 23:06:25
Tartózkodási hely: BP

2024.01.30. 10:26:36

Andris írta:
2024.01.30. 10:08:25
Az első mondatod szerintem minden alapot nélkülöz. Laporta mögött 15-18 százalékkal volt asszem lemaradva Font, aki egy versenypiacon tevékenykető, sikeres gazdasági szakember. Én azt gondoltam, gondolom a mai napig is, hogy jobb lett volna őt hozni, de ezt alátámasztani csak találgatással és a saját következtetéseimmel meg logikámmal tudom. Viszont a te mondatod szerintem még ennyire sem alátámasztható semmivel.
Te alátámasztod a véleményed a logikáddal az én véleményemet semmivel nem lehet. Eddig olvastam. Köszi szerintem hagyjuk is :D "Because I said so..." érveléssel sok mindent nem tudok kezdeni, inkább bele se megyek.
Csak is Puyol
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.30. 10:08:25

Nyiri81 írta:
2024.01.30. 09:14:52
Andris írta:
2024.01.30. 08:41:20
Btw, allitolag a hetvegi bajnoki lefujasa utan a stadionban a “Barca igen, Laporta nem” rigmust skandálták”.
Lehet szidni Laportát de ha Barto után nem Ő jön már fent lenne az ebayen a klub No reserve opcióval. A sociokról kiderült már többször hogy a múltban élnek és foglamuk sincs egy klub vezetésről. Barto hülyére vette őket (mindig befogta a szájukat Messi 1 éves nonszensz szerződéseivel és hülyébbnél hülyébb sztárigazolásokkal) és ennek köszönhetően jutott oda a klub ahol most van.

Nem kedvelem Laportát de az elvitathatatlan hogy rohadtul ért a pénzügyi manőverekhez még legál kereteken belül amivel életben tartja a klubot.
Ezt áthozom ide, mert itt már többen leírtuk, hogy csalódottak/elégedetlenek vagyunk Laportával. Egyrészt tisztázzuk: az, hogy a stadionban egy kis csoport elkezdi ezt skandálni, csak annyit jelent, valakikben már felmerült a Laportával szembeni elégedetlenség, és semmi többet. A stadion népe nem egyenlő a sociokkal, az is lehet, hogy a skandálók közt senki nem volt, aki szavazati joggal rendelkezik.

Az első mondatod szerintem minden alapot nélkülöz. Laporta mögött 15-18 százalékkal volt asszem lemaradva Font, aki egy versenypiacon tevékenykető, sikeres gazdasági szakember. Én azt gondoltam, gondolom a mai napig is, hogy jobb lett volna őt hozni, de ezt alátámasztani csak találgatással és a saját következtetéseimmel meg logikámmal tudom. Viszont a te mondatod szerintem még ennyire sem alátámasztható semmivel.

A második mondatod sem egészen klappol. Nem a múltban élnek, és nem egy klub vezetéséről nincs fogalmuk (persze nem is kell, hogy legyen amúgy).. egyszerűen csak nem adatik meg nekik a pártatlan és transzparens tájékoztatás. Ők ugyanúgy többségükben a Mundoból, a Sportból meg a La Vanguardiából tájékozódnak napi szinten, és elhiszik amit olvasnak, mint ahogy bármelyik országban a választók a nagy médiumokon keresztül tájékozódnak, és nem sok mindenben kételkednek. Egyszerűen ha a sajtó befolyás alatt van (pl Bartoék esetében a Mundo, mint elsőszámú lap, intenzíven...), akkor ez az eredménye a dolgoknak.
Nem kell értenie a socioknak a klubvezetés részleteihez, hogy megfelelően tudjanak választani. Csak a rájuk valóban tartozó információknak kéne célba jutni gond, ferdítés, hazugságok, terelés nélkül... és sajnos ez nem valósul meg többnyire.
A mai napig szerintem pl a Mundo újságíróinak egy része a Barca elnökség zsebében van. (Belsős infoért -> és így olvasottságért cserébe, ez sok helyen így működik)

Szeretném jelezni, hogy Bartomeu tevékenykedésével nem a sociokat vette hülyére, hanem mindenkit. Köztük mindannyiunkat is itt a fórumon. Amikor már nyilvánvalóvá váltak a dolgok, akkor a sociok is tudták, hogy gond van. Jó részük legalábbis. Egy eszközük maradt, a bizalmatlansági indítvány.. ez egy last resort típusú dolog, és egyáltalán nem olyan könnyű dolog összehozni, mint amilyennek hangzik. Szigorúan van a mikéntje szabályozva, és nagyon komoly szervezést, háttérmunkálatot, emberi és anyagi kapacitásokat igényel, akkor is ha egyértelműen meglenne mögötte a többség. Nem úgy megy, hogy csak odabattyog mindenki és felteszi a kezét.

davi10nek nagyon igaza van, a sociokat jó ideig nem sikerült kellő mértékben megmozgatni. De ez egy borzasztó nehéz terep. Csak gondoljatok arra, hogy még egy település, vagy egy ország vezetésének megválasztásához is milliárdos kampányok kellenek, ezer-tízezer aktivista, és így is alig szokott több megmozdulni, mint az emberek fele.

Emellett azt se tévesszük szem elől, hogy a bizalmatlansági indítvány csak egy utolsó utáni vészmegoldás. A gondokat már nem tudja megakadályozni, csak a felelősöket eltávolítani. És ebben nagyon nem értek egyet davi10-el... a rendszer szerintem nagyon nincs rendben, és a bizalmatlansági indítvány intézménye akkor se lenne semmilyen szinten biztosíték a gondok megelőzésére, ha egy sokkal könnyebben kivitelezhető műfaj lenne.

Nekem óriási gondot okoz annak a lenyelése, hogy Laportáéktól látszólag senki nem követeli meg, hogy ezeket a kétségbeejtő réseket a pajzson befoltozzák. Ahogy már írtam, a mai napig semmi sem akadályozza meg, hogy az elnök(ség) ugyanazt az ámokfutást rendezze, amit Bartoék. És mi, meg a sociok ugyanúgy már túl későn vennék észre, ami történik.
Sokkal kisebb elnöki hatalom, sokkal decentralizáltabb felelősség és jogosultságelosztás, és sokkal több transzparencia és könnyített ellenőrizhetőség kellene.


De nekem már az is elég lenne, ha végre nem egy politikust választanának meg a klub élére, hanem egy tetszőleges szemlélető szakmenedzsert. Legyen akár gazdasági, akár sportszakmai szakember.
A legtöbb klubnál sztem hasonlóan van ez, különösen a nagyoknál.
Ott gazdag emberek (amerikaiak, oroszok, arabok...) a tulajdonosok. Itt a sociok a tulajdonosok. Ezen nem kell most változtatni, emiatt legalábbis nem.
De ott a tulajdonos alatt olyan ember helyezkedik el CEO-ként, general managerként, akármilyen vezetőként, akinek a szakképzettsége kifejezetten a területhez igazodik valamilyen formában.

Szerk: Ja és még valami az utolsó mondatodra. Valószínűleg igazad van abban, hogy Laporta kiválóan ért a jogi kiskapuk megtalálásához, ez eléggé jellemző egy praktizálni nem nagyon praktizáló jogászra, aki inkább politikus, és a közvetlen hatalmi pozíciók szerelmese.
Azt a részt viszont gondolt át szerintem újra, hogy szerinted tényleg pénzügyi "manőverekre" van-e szüksége ennek a klubnak, amelyik már így is minden gazdasági és jogi színtéren tűzoltásra szorul. Szerintem rohadtul nem ügyeskedésekre és manőverekre van szükség, hanem felelős gazdálkodásra, ami elsősorban szakmai (sport) és gazdasági szaktudást igényel.
Sztem a Barcának sokkal inkább kéne úgy működnie, mint egy versenypiaci entitásnak (pl részvénytársaság), mintsem egy országnak vagy városnak. Ezekben az esetekben két fajta ember tud sikeres vezető lenni:
1. aki az entitás (pl vállalat) szakterületén jártas, jelent esetben sport illetve klubfoci
2. aki a fő célt illetően rendelkezik stabil szaktudással, ami egy vállalat esetében ugye a profit generálás... magyarul gazdasági szakember
Mivel mi most a csőd szélén lebegünk, még hangsúlyosabb az a célunk a sportszakmai mellett, hogy minél jobban gazdálkodjunk, és minél több profitunk legyen.. a különbség csak annyi, hogy ezt mind visszaforgatjuk a klubba.
Ezeknél a modelleknél a jogi háttértudást egy egyéb döntési hatalommal nem rendelkező szakosztály szokta adni, ahol sok jó ügyvéd dolgozik, és csak jogi képviseletet meg tanácsokat ad.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.29. 19:54:39

markionni írta:
2024.01.29. 19:02:20
Ilyen kontextusaban abszolut ide nem illo parhuzamot is ritkan olvasni. :oops:
Sajnálom, ha félreérthető voltam.
Iróniának szántam arra az írásra, amire reagáltál kedves markionni fórumtárs. Iróniának.
Szerk.: a 90%-át abból az írásból vettem át, amit te megtapsoltál.
Más kontextusba helyezve.
Avatar
davi10
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 6572
Csatlakozott: 2007.10.06. 20:02:40
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.29. 19:30:04

markionni írta:
2024.01.29. 19:02:20
Itt a klub burokratikus mukodesenek a transzparenciajarol volt szo, nem is ertem hogy jon ide maga a csapat. De nyilvan a Rosell-Barto korszakban is annyira bevalt, hogy az elnok es a sleppje autoriter modon megszallta az egesz klubot mindenfele visszatarto ero nelkul.
Volt ott egy bizalmatlansági indítvány, csak a sociknak túl kényelmetlen volt megmozdulni.
Vannak szavazások, illetve bármikor be lehet nyújtani a bizalmatlanságit és elzavarni az elnököt, szerintem a rendszer rendben van. De hát ha jól tudom a szavazásokra se veszi a fáradságot a socik nagyrésze.
Kép
"A Futball nyer, ha a Barca nyer"
"Ez a két szín, zöld és fehér minden másnál többet ér
Hát indulj és bátran énekelj velünk egy dalt a Fradiért"
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.01.29. 19:02:20

Sonoma írta:
2024.01.29. 18:50:24
markionni írta:
2024.01.28. 12:44:12
Hatalmas nagy plusz 1 Andris. Elso lepesben demokratizalni kene a klubot es nem egy elnok szemelyes szeszelyeinek kitenni. =D>
Így van. És tovább megyek.
Én szerintem a kezdő tizenegyet is nyilvános, kompetencia alapú pályázaton kellene kiválasztani a socióknak, nehogy kénye kedve szerint, ellenőrizetlenűl és akármilyen szempontok alapján cserélgethetné az edző.
De szép is lenne!
Ilyen kontextusaban abszolut ide nem illo parhuzamot is ritkan olvasni. :oops:

Itt a klub burokratikus mukodesenek a transzparenciajarol volt szo, nem is ertem hogy jon ide maga a csapat. De nyilvan a Rosell-Barto korszakban is annyira bevalt, hogy az elnok es a sleppje autoriter modon megszallta az egesz klubot mindenfele visszatarto ero nelkul. Ez a mukodesi elv taszitotta oda a Barcelonat, hogy jelenleg egy Europa Liga szintu vedekezokozeppalyast sem sikerul idehozni annyira le van gatyasodva minden. Mindezt alig par evvel azutan, hogy Dembelekre es Griezmannokra konnyen kicsengetett a klub szazmilliokat.

Rohadtul reformok kellenenek, es van egy sejtesem, hogy ez Laportaval nem fog megvalosulni. Egy megaloman szereplesivagytol fuggo sunyi politikus.
Sonoma
Capitá del Barça
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2021.05.25. 10:00:54

2024.01.29. 18:50:24

markionni írta:
2024.01.28. 12:44:12
Hatalmas nagy plusz 1 Andris. Elso lepesben demokratizalni kene a klubot es nem egy elnok szemelyes szeszelyeinek kitenni. =D>
Így van. És tovább megyek.
Én szerintem a kezdő tizenegyet is nyilvános, kompetencia alapú pályázaton kellene kiválasztani a socióknak, nehogy kénye kedve szerint, ellenőrizetlenűl és akármilyen szempontok alapján cserélgethetné az edző.
De szép is lenne!
Avatar
Rdinho10
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 365
Csatlakozott: 2014.07.08. 20:12:26

2024.01.29. 15:55:10

Laporta igazi rafinalt politikus,nincs mit ezen szepiteni.Sztem idok kerdese es kopogtatnak az arabok.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.29. 14:51:19

Troym írta:
2024.01.29. 09:05:09
Hogy áll össze nektek egy logikai egésszé, hogy dicséritek Laportát és Alemanyt milyen ügyes volt, de ugyanabban a mondatban kritizáljátok a 2 évvel ezelőtt vásárolt játékosokat? Ki vette őket szerintetek?
Laporta szerintem jó munkát végez. Nagyobb a pénzügyi szigor, néhány szerződés túl lett méretezve (pl. Martinezé), de ez még bőven fenntartható. A játékosigazolás nem elsősorban az ő felelőssége, legalábbis ha komolyan gondoljuk, hogy ne az elnök döntsön mindenről egyszemélyben.

Alemany-ról már nem vagyok ilyen jó véleménnyel. Koundé-ért kifizetni 50 milliót, nem igazolni cserekapust hatalmas hiba. Vkp-t éppen igazolt, Kessié-t, Xavi nem nagyon használta. Ott volt Pablo Torre, Riad őket még annyira sem használta. Destet elüldözte, aki most köszöni szépen, nagyon jól elvan a bajnokságot toronymagasan vezető és a BL-ben is továbbjutó PSV-ban. Ha az edzőnek nem kellenek a játékosok és egy bővebb keret, ehelyett ugyanazt a néhány embert játszatja látástól vakulásig, akkor a menedzser nem tud mit tenni. A szűk keretért elsősorban Xavit hibáztatom.

Én most Lewandowskit igyekezném meggyőzni arról, hogy vezessen le olajoséknál. Jól jön az a pénz a családnak, gyerekeknek. Mikor csináljon több pénzt a családnak, ha nem most, játékoskorában? Most kell kihozni a legtöbbet, amíg lehet. Ha nem megy bele, nyilván nem lehet mit tenni, de meg kell próbálni. Rásózni olajosékra, aztán bevásárolni. Santiago Gimenez nálam a lista elején van, vkp-nak de Paul, egy cserekapus, és két hátvéd (nem tudom, Riad menthető-e még). Nyáron Európabajnokság, ott is lehet majd nézelődni.

Egy másik topic-ban írtad, hogy Alonso valószínűleg távozik. Valóban, Álex Valle viszont remélhetőleg jön vissza kölcsönből. Bár ez a kölcsöndolog olyan nálunk, hogy aki egyszer elment kölcsönbe, annak a nevét ritkán halljuk viszont többé. Annak általában annyi. A logika mondatja velem, hogy jön vissza Valle, aztán lehet, hogy soha többet nem hallunk felőle, ahogy a kölcsönjátékosokról általában. Panaszkodunk a szűk keret miatt, de azért szeretjük pazarolni a lehetőségeinket. Fati is gondolom, jön vissza, ilyen sérülékenyen eladhatatlan. Robertóval 5 millióért hosszabbítanék egy évet, amíg a támadó középpálya nincs rendberakva. Oda is kellene majd valaki, de nálam a prioritás a gólvágó csatár, vkp, középhátvédmélység, cserekapus posztok.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.29. 11:37:06

Troym írta:
2024.01.29. 09:05:09
...képesek egy legatyásodott klubként kicsúszni határidőből J.Araujo kapcsán, de azért csak megvesszük 5 millióért, hogy 5 hónappal és 0 játékperccel később elküldjük, a teljes potenciális cseresort elkótyvetyélni kb ingyen, hogy képesek legyünk beregisztrálni Inigot és Romeut. Szerintem ha 2023 nyarán Busi és Alba távozásán kívül 0 érkező és 0 távozó lett volna előrébb lennénk a mainál.
A lecsúszás tényleg gáz volt a részükről. De szerintem ebben pont Xavi sara pont nagyobb, pont amiatt, amit bele is írtál a mondataidba. Mit csinálnál vezetőként egy játékossal, akit az edződ sosem rakott be egy percre sem? Araujot még a felkészülési szezonban sem láttuk. Vagy egy másikkal, aki kapott 1 próbameccset vkp poszton, és soha többet? Tartsuk itt, hátha az edző hirtelen megváltoztatja róla a véleményét? Van egy tippem, hogy azért megkérdezték őt is, és mondta, hogy nem, xy neki nem elég. De ha nem tették volna (ami szerintem szürreális feltételezés egy kicsit), akkor sem várhatsz ilyen helyzetben ki, reménykedve, hogy egy viszonylag makacs edző meggondolja magát.

De igen, jobban jártunk volna ha nincs távozó és érkező a két öregen kívül.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Troym
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2439
Csatlakozott: 2009.08.15. 12:12:47

2024.01.29. 09:05:09

Hogy áll össze nektek egy logikai egésszé, hogy dicséritek Laportát és Alemanyt milyen ügyes volt, de ugyanabban a mondatban kritizáljátok a 2 évvel ezelőtt vásárolt játékosokat? Ki vette őket szerintetek?

Szerintem Lewa pont Laporta elképzelése volt, hogy ne legyen üres a sztárok polca, a többiek meg Alemany miatt vannak itt.
Szerintem abban sok elismerésre méltó meg nincs, hogy a klub jogászok 2 éve találtak egy kiskaput, hogy üzletrészek eladásából lehet költekezni és eladtak rengeteg közvetítési jogot és leányvállalatot.
Elfogadom, hogy ott nem voltak könnyű döntések és életben kellett maradni, de a 150 millió elköltés nélkül is ezüstérmesek lettünk. Nekem nem ért volna 150 milliót egy bajnoki cím és megakadt csapatépítés.

Mellette olyan szintű amatőr sportvezetés (Nem Xavi, hanem az igazgatók) hogy képesek egy legatyásodott klubként kicsúszni határidőből J.Araujo kapcsán, de azért csak megvesszük 5 millióért, hogy 5 hónappal és 0 játékperccel később elküldjük, a teljes potenciális cseresort elkótyvetyélni kb ingyen, hogy képesek legyünk beregisztrálni Inigot és Romeut. Szerintem ha 2023 nyarán Busi és Alba távozásán kívül 0 érkező és 0 távozó lett volna előrébb lennénk a mainál.
Nekem ez nem tűnik kiemelkedő munkának.

Ha már kritizálunk edzőt, játékost, akkor őket is illene.
Ter Stegen - Kounde - Araujo - Christensen - Balde - De Jong - Pedri - Gündogan - Raphinha - Yamal - Lewandowski
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.29. 01:22:59

Az a szerencse, hogy nem versenypiaci alapon működik a klub. Akkor még választások sem lennének, és még annyi trapnszparencia sem lenne, mint amennyi van. Nagyobb transzparencia és választások pont a versenypiaci szektorban nincs. Itt legalább az elnök elmozdítható. Képzeljünk el egy olyan tulajdonost, mint Bartomeu. Élete végéig nem tudnánk tőle szabadulni. Sok sportcsapat jár ilyen cipőben...

A menedzsmentet sokkal nagyobb ellenőrzés alá kellene vetni. Mindegyik tisztviselő munkáját értékelni, bizonyos pontszám alatti értékelés automatikus kirúgással járna. A pozíciók betöltéséhez valóban kellenének pályázatok, a tagság pedig szavazna, ahogy a nagyobb költekezésekről is kellene. A klubvezetés üzelmeit folyamatos Big4 ellenőrzés alatt tartani, amiről a tagságot folyamatosan tájékoztatnák.

Arra viszont vigyázni kell, hogy a klub ne váljon túlságosan bürokratikussá, mert az csak döntésképtelenséget szül.

Ami az adósságot illeti, ne feledjük, hogy volt egy több mint másfél milliárdos stadionprojekt. Tavaly az eurobarcán arról írtak, 2025-ig még több mint 200 milliós tartozásunk van egykori játékosok felé. Leginkább ezek foglalják a helyet az FFP-ben. Egyébként a 800 milliós bevétel nem rossz, ezzel negyedikek vagyunk nemzetközi szinten. 800 milliós bevétel 560 milliós FFP-keretet jelent, a következő szezonra jelen állás szerint a keretünk kb 420 millió euró. Ehhez hozzájönnek még a tartozások, amikről szinte semmit nem tudunk. Amikor kifutnak, akkor lehet bankot robbantani.

Egyáltalán nem vagyunk olyan rossz helyzetben, mint sokan sugallják. Nyilván, ha rossz az anyagi helyzet, az egy kiváló kifogás az eredménytelenségre. A helyzet azért nem annyira rossz, a negyedik legnagyobb bevétel kifejezetten pozitív. A 2022-es nagybevásárlást érheti kritika, hiszen akkor elköltöttünk 200 millió eurót új igazolásokra, nem éppen a leghatékonyabban. De összességében Laporta konszolidálta az anyagi helyzetet.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.01.28. 12:44:12

Hatalmas nagy plusz 1 Andris. Elso lepesben demokratizalni kene a klubot es nem egy elnok szemelyes szeszelyeinek kitenni. =D>
Avatar
Andris
Adminisztrátor
Hozzászólások: 13507
Csatlakozott: 2006.05.20. 20:47:07
Tartózkodási hely: Budapest

2024.01.28. 12:26:18

Sajnos nem objekitv szakmai szempontok alapjan valasztunk a klub elere menedzsmentet.
Szazszor tobb parhuzam van a Barca vezetese és mukodese, meg egy orszag/varos mukodese es vezetese kozott, mint amennyit egy akarmilyen versenypiaci gazdalkodo entitassal osszevetve talalhatunk. Es van ennek nemi elonye is, de alapvetoen a profi futballban inkabb sokkal tobb es nagyobb hatranyai, asszem.

Nekem nem voltak, es nincsenek is illuzioim Laportaval kapcsolatban, biztos sokan emlekeznek ra, mit irtam a megvalasztasakor. Nem doltem a kardomba, de egyertelmuen ugy gondoltam, hogy lett volna jobb valasztas.
Mai napig azt gondolom, hogy egy gazdasagi szakmenedzsernek kellene iranyitani a klubot, es olyan elnokseg kellene legyen alatta, ahol csak kollektiv vetojog van a kulonbozo szakosztalyok vezetoivel szemben, az elnoknek nincs onalloan utolso szava.
Azt is gondolom, hogy a kulonbozo posztokat nyilvanos, kompetencia alapu palyazatokon kellene szinten a socioknak (vagy legalabb a kuldottgyulesnek!) kivalasztani, nem pedig csak egy elnokot, aki hozza magaval a csapatat, es ciklus kozben is kenye kedve szerint, ellenorizetlenul es akarmilyen szempontok alapjan cserelgetheti.

De kezdo lepesnek eleg lett volna az is, ha nem tortenik meg a klub vezetoi strukturajaban a reform, csak egy valamilyen szakembert valasztanak meg. Nem pedig egy kozepszeru politikust.

Halkan megjegyeznem hogy mi mindig az anyagi gondokkal es a csapat sportteljesitmenyevel vagyuno elfoglalva, ami nyilvan teljesen termeszetes. Es egyik se alakul igazan jol Laporta vezetesevel. DE:

szerintem egy, meg ezeknel is fontosab dolog teljesen elmaradt, sot szoba sem kerult igazabol. Bartomeuek elkepeszto koltsegvetesi visszaeleseket es hutlen kezelest valositottak meg, mert volt ra lehetoseguk. Ehhez kepest a mai napig nem tortent semmilyen reform a klub vezetoi strukturajaban es szabalyzataban (tudtommal). A mai napig lehetseges az, hogy valaki megvalasztodjon a klub elere, es hajszalpontosan ugyanezeket a dolgokat elkovesse.

Persze egy ilyen reform a hatalom decentralizalasaval kezdodne, az elnoki pozicio hataskorenek is a csokkentesevel, a joval nagyobb transzparencia es ellenorizhetoseg kiepitesevel.
Amig politikust valasztanak meg, hulye lenne a sajat hatalmat csokkenten es ellenorizhetoseget novelni. Pedig a klubnak ez igazabol fontosabb lenne, mint barmilyen mas (pl sportszakmai) eredmeny.
"Az a baj az Interneten terjedő idézetekkel, hogy nem tudod róluk megállapítani, valódiak-e."
- József Attila
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21044
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.01.28. 12:04:45

Lehet egyedül vagyok vele, de számomra hatalmas csalódás ez a második regnálása. Teljesen az jött le, hogy nem volt neki hosszútávú elképzelése, sok-sok döntése tűnt improvzilásának, és olyannak, ami csak rövidtávon juttatta levőgöhöz a klubot, hosszútávon pedig akár csúnyán vissza is üthet majd a jövőben. Emellett simlik, kétes ügyek, hazudozások, uszítások, nagyotmondások jellemezték, egy igazi gazember benyomását keltve.

Nem hiszem, hogy ennél nem lehetett volna többet kihozni a klubból ennyi idő alatt, az én bizalmamat elveszítette. De nem irigyelném azt az elnökséget sem, aki esetleg átvenné utánuk a munkát, lehet majd gereblyézni az ürüléket még egy darabig.
markionni
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2016.12.12. 12:28:14

2024.01.28. 11:55:26

Ne feledjuk, hogy siman elofordulhat, hogy ha nem jonnek az eredmenyek az uj edzovel, akkor az konnyen Laporta allasaba is kerulhet novemberben az elnokvalasztason.

Meglepoen olvasom a hireket miszerint megint ilyen noname arcokat akarnak hozni, amikor tudjuk hogy Laporta mekkora politikus. Persze nyilvan az anyagiak is kozrejatszanak, de szamomra akkor is meglepo.

Elegge instabil idoszak igerkezik a klub eleteben es ez a helyzet lehet hogy meg tovabb eszkalalodhat egy uj elnokkel/menedzsmenttel.


Ti hogyan ertekelitek Laportaek eddigi harom eves teljesitmenyet? En szemely szerint azt gondolom, hogy tavol all a sikerestol es a keretkialakitas teljesen koncepciotlan. A Lewandowski igazolas is ezekkel a fizetesi feltetelekkel szerintem szinte kizarolag politikai celokat szolgalt hogy ne cseszegessek a culek, mintsem hogy csapat erdek lett volna. Masfelol mintha Laporta szemelye magaban hordozna a feszkot es a stresszt (eleg ranezni), erre meg pont nincs szuksege a csapatnak. Azt erzem hogy Laporta elnoki ambicioinak sokszor volt elszenvedoje a klub, eleg megnezni hogy milyen tucatokra szorta el a penzt tuzoltas gyanant.


Nincsen valami sikeres barcelonai cule aki atvenne ezt az egeszet? :)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára markionni 2024.01.28. 12:26:21-kor.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.26. 23:16:03

A Deloitte évi összegzésében ezek a bevételek szerepeltek 2022/23-ra, negyedikek vagyunk, alig lemaradva az elsőtől:

1. REAL M. 831,4M Euro
2. MAN. CITY 825,9M Euro
3. PARIS SG 801,8M Euro
4. BARCELONA 800,1M Euro

Nem rossz. Mondjuk a bajnoki cím+szuperkupa+döbbenetes látogatottság fényében ez nem meglepő. Szerintem ebből is látszik, hogy az a bő 1 Mrd-os adóssg a mi szintünkön nem akkora nagy dolog. Biztos vagyok benne, hogy az igazolásoknak nem a cash-flow szab gátat, hanem az ffp.

Az is biztos viszont, hogy idén a Nou Camp felújítással ez rendesen meg lesz szabdalva.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
jclayton
Jugador del Barça
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2021.08.11. 10:49:30

2024.01.26. 13:09:53

Andris írta:
2024.01.26. 08:36:42
Szerintem muszáj lenne nyilvánosan tudatni és megállás nélkül nyomatékosítani a klub globális szurkolói közösségével, hogy mennyire rossz is a helyzet, és hogy nem fogunk nagy BL meccseket meg különösebben sok kupát nyerni a következő 5-8-10 évben. Hogy nem lesz pénzünk sztárokat igazolni, nem lesz pénzünk újabb fiatal csillagokat igazolni, és örülünk, ha kiegészítő embereket tudunk majd 1-2t vásárolni. Lehet, hogy edzőre se lesz pénzünk. A Cádizzal, a Real Sociedaddal, és a hasonlókkal leszünk versenyben a játékosokért, nem a Cityvel, a PSGvel, a Bayernnel.. még csak nem is a Dortmunddal, az Interrel vagy az Atleticoval.
Kénytelenek leszünk a jelenleg látotthoz hasonló mértékben a harmadosztályú B csapatunk játékosállományára támaszkodni, ugyanakkor nem használhatjuk majd őket minden meccsen, még minden másodikon sem, mert a 15-17-19 éves emberek még nem alkalmasak erre.
Ha ez nem történt meg akkor, amikor a legválságosabb volt a helyzet (a Koeman-éra vége) és az első FFP-lazításokkal karöltve azonnal jött a pénzszórás (a Levandowsky, Koundé, Raphinha-transzferek), akkor teljesen minimális az esélye, hogy Laporta elnöksége idején hasonlóra bármikor is sor fog kerülni. Az elnökség folyamatosan előremenekül, ha elismerik a saját korlátaikat és kicsiségüket, akkor a szurkolóik haragjával kell szembenézniük, merthogy nem a megszorításokat ígérték.

A Barcelona látszatra a következő öt évben is a legfelső ligában fog... izé, akar majd focizni és ehhez kellenek a szalonjátékosok. Szerintem már az is jelentős előrelépés lenne, ha a borítékolhatóan eltapsolt 100 millió euró nem két 50 millió eurós játékosra menne, hanem egy 50 milliós mellett öt tízmilliós volumenű befektetésre, hogy bővüljön a keret.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.01.26. 11:02:35

Barcaman1993 írta:
2024.01.26. 10:24:32
Az a helyzet, hogy anno Xaviék is ugyanennyire szét voltak járatva. Minden évben szinte az összes trófeáért az utolsó pillanatig harcoltunk. Csak annyi könnyebbség volt akkoriban, hogy a meccsek 80%-át az 1. félidőben lezártuk, utána lehetett lötyögni, vagy cserélni. Most így hirtelen nem is tudom, hogy utoljára mikor volt olyan meccsünk, hogy nyugodt szívvel lehetett cserélni az eredmény tudatában.
Hatalmas mázlink is volt akkoriban. Hosszú éveket toltunk végig kispad nélkül, de elkerültek minket a sérülések.

Akkor nagyon sokszor mondtam, hogy a tűzzel játszunk, nagyon szűk a keretünk (tavaszra sokszor le is eresztettünk a BL-rájátszásra, többek között emiatt nyertük magunkat alul a BL-ben a Guardiola-korszakban, amikor zsinórban 4 BL-t kellett volna nyernünk). Szinte mindig megkaptam, hogy ugyan már, nem kell ide bő keret, elég 14-15 játékos. Éppen ezért kicsit furcsállom most a szűk keretre mutogatást, a szurkolók és a klubvezetés is egyértelműen a szűk keret hívei voltak. Csak az utóbbi időkben nincs mázlink, és jönnek a sérülések. Ez nem pech, csak most nincs mázlink, és kiderült, hogy ha nincs mázlink, akkor a 19 fős keret nagyon nem elég.

Csak remélni tudom, hogy ez jó lecke a jövőre nézve, és ezután minél bővebb keretet fogunk építeni. Tartalék és tartalék minden posztra. Remélem, ez fog történni, és ha túlvagyunk a szezonon, nem legyinteni fogunk mindent elfelejtve, hogy ugyan már, elég ide 12 ember is.
Avatar
Barcaman1993
Director del Fútbol
Hozzászólások: 3727
Csatlakozott: 2010.03.02. 14:41:07

2024.01.26. 10:24:32

bence0330 írta:
2024.01.26. 09:08:11
Gündogant, Pedrit és Gavit XAVI hajtja hülyére. Nem a szurkolók, de még nem is Laporta. Mit sugall ez? Hogy minden áron eredményt akarunk. Xavinak nem volt ez kötelessége. Felhozhatott volna két ifistát a középpályára, itt tarthatta volna a fenti (és annak bővített) névsorát, és mondhatta volna, hogy oké, akkor kicsit higítunk, de legalább egészségesek maradunk, és építkezünk. Nem ezt tette. Tavaly egy kezdővel, totál 0 rotációval tolta végig a szezon, idén is az elmúlt pár meccsig. Most hirtelen vagy rájött, hogy ez nem fog működni, vagy már konkrétan nem maradt játékosa, így muszáj volt fiatalítania, nem tudom. A középpályán még mindig nem mert lépni ilyen téren.
Az a helyzet, hogy anno Xaviék is ugyanennyire szét voltak járatva. Minden évben szinte az összes trófeáért az utolsó pillanatig harcoltunk. Csak annyi könnyebbség volt akkoriban, hogy a meccsek 80%-át az 1. félidőben lezártuk, utána lehetett lötyögni, vagy cserélni. Most így hirtelen nem is tudom, hogy utoljára mikor volt olyan meccsünk, hogy nyugodt szívvel lehetett cserélni az eredmény tudatában.
Rammalets-Foncho, Gensana, Grácia-Vergés, Garay- Kubala, Kocsis, Evaristo, Luiz Suárez, Czibor
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.01.26. 09:39:10

bence0330 írta:
2024.01.26. 09:08:11
Ez mind oké. Egy gond van, hogy a klubnál mindenki ennek az ellenkezőjét sugallja, és sok esetben ők választják maguknak az eredménykényszert.

Laportáék és Xavi az átigazolási ablakkal. Nézd meg, hány fiatal távozott lehetőség nélkül, akik közel minimálbérért itt tarthatóak lettek volna egy bő keretért. És akkor most a minőséget se kérdőjelezzük meg, hisz a bő keret a sérülések miatt fontos lenne, ez ugye a legfőbb mondanivalója a narratívátoknak - amivel egyet is értek. Akkor miért távozott pár perc lehetőség után Puig, Araujo, Mingueza, pivot poszton pár perc lehetőséggel Nico. A nagy részük jól teljesít az új klubjával, szóval ha nem a BL győzelem volt a cél, tökéletesen ellettek volna itt, és sokkal bővebb keretünk lehetne.

Gündogant, Pedrit és Gavit XAVI hajtja hülyére. Nem a szurkolók, de még nem is Laporta. Mit sugall ez? Hogy minden áron eredményt akarunk. Xavinak nem volt ez kötelessége. Felhozhatott volna két ifistát a középpályára, itt tarthatta volna a fenti (és annak bővített) névsorát, és mondhatta volna, hogy oké, akkor kicsit higítunk, de legalább egészségesek maradunk, és építkezünk. Nem ezt tette. Tavaly egy kezdővel, totál 0 rotációval tolta végig a szezon, idén is az elmúlt pár meccsig. Most hirtelen vagy rájött, hogy ez nem fog működni, vagy már konkrétan nem maradt játékosa, így muszáj volt fiatalítania, nem tudom. A középpályán még mindig nem mert lépni ilyen téren.

Ebből mit vegyen le a szurkoló? Ha véresre hajt az edző mindenkit az eredményért, akkor hogy ne gondoljuk azt, hogy nyerni akarunk mindent? Ha Gündogant 30+ évesen nem lehet soha lecserélni, az mit sugall? Értem, hogy szűk a keret, tényleg az. De mindig van választási lehetőség.

Szóval én ezt nem fognám a szurkolókra, nagyon kétirányú utca. A klub körüli nyomást sosem tagadnám, létezik, és súlyos, de Xavinak nem volt muszáj behódolnia ennek, ez az ő döntése volt.
Teljes mèrtèkben egyetèrtek. Látjuk az okozatot. De mik voltak a tènyleges okok?
Gazdasági karok-FFP megfelelès, szinten tartás
Keret kialakítása Alba, Busquets, Auba, Luuk, Depay, Dest, Mingueza, Kessie VS Lewandowski, Ferran, Oriol, 2 Joao stb
Sèrülèsek-fizikai felkèszítès, erőnlèti edzők
taktika-edzői stáb
Mentális állapot-hátország, edzői stáb
Jelenlegi állapot-komplex folyamat, minden ami ide vezetett
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.01.26. 09:08:11

Andris írta:
2024.01.26. 08:36:42
...
Ez mind oké. Egy gond van, hogy a klubnál mindenki ennek az ellenkezőjét sugallja, és sok esetben ők választják maguknak az eredménykényszert.

Laportáék és Xavi az átigazolási ablakkal. Nézd meg, hány fiatal távozott lehetőség nélkül, akik közel minimálbérért itt tarthatóak lettek volna egy bő keretért. És akkor most a minőséget se kérdőjelezzük meg, hisz a bő keret a sérülések miatt fontos lenne, ez ugye a legfőbb mondanivalója a narratívátoknak - amivel egyet is értek. Akkor miért távozott pár perc lehetőség után Puig, Araujo, Mingueza, pivot poszton pár perc lehetőséggel Nico. A nagy részük jól teljesít az új klubjával, szóval ha nem a BL győzelem volt a cél, tökéletesen ellettek volna itt, és sokkal bővebb keretünk lehetne.

Gündogant, Pedrit és Gavit XAVI hajtja hülyére. Nem a szurkolók, de még nem is Laporta. Mit sugall ez? Hogy minden áron eredményt akarunk. Xavinak nem volt ez kötelessége. Felhozhatott volna két ifistát a középpályára, itt tarthatta volna a fenti (és annak bővített) névsorát, és mondhatta volna, hogy oké, akkor kicsit higítunk, de legalább egészségesek maradunk, és építkezünk. Nem ezt tette. Tavaly egy kezdővel, totál 0 rotációval tolta végig a szezon, idén is az elmúlt pár meccsig. Most hirtelen vagy rájött, hogy ez nem fog működni, vagy már konkrétan nem maradt játékosa, így muszáj volt fiatalítania, nem tudom. A középpályán még mindig nem mert lépni ilyen téren.

Ebből mit vegyen le a szurkoló? Ha véresre hajt az edző mindenkit az eredményért, akkor hogy ne gondoljuk azt, hogy nyerni akarunk mindent? Ha Gündogant 30+ évesen nem lehet soha lecserélni, az mit sugall? Értem, hogy szűk a keret, tényleg az. De mindig van választási lehetőség.

Szóval én ezt nem fognám a szurkolókra, nagyon kétirányú utca. A klub körüli nyomást sosem tagadnám, létezik, és súlyos, de Xavinak nem volt muszáj behódolnia ennek, ez az ő döntése volt.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Válasz küldése
cron