Fc Barcelona - A Hátország

Mi a véleményed a csapat igazolási terveiről, hátországáról, vezetőségéről? Miért jó vagy rossz a taktikánk? Mi lesz a klub jövője? A csapat mögötti eseményekről és az események alakítóiról beszélgethetsz itt!
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.28. 12:21:00

Én is 6,5 millióra emlékszem, Pedri szintjét kapta meg.
Lewanak amúgy hogyn ment fel 7 millióval a fizetése? Nem hallottam, hogy évről-évre ennyivel növekedne
Forca Barca!!!!
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.28. 12:17:29

gránit írta:
2024.02.28. 12:09:00
bence0330 írta:
2024.02.28. 12:00:57
Inigo és Romeu fizetése teszi inkább ki kb Kessiét. Kicsit még rátéve. Kessié elvileg 13 millió bruttó körül keresett.
Ezt honnan veszed? Bruttó 9 milliót keresett.

https://www.forbes.com/sites/emmetgates ... c4524f2a25

https://www.capology.com/club/barcelona ... 2022-2023/

Tényleg, elképzelni nem tudom, milyen kényszerpályán volt az ő eladása.

Ez meg az évszázad vicce. Ezt tényleg nehéz elfogadni, hogy nálunk így működnek a dolgok.

https://www.barcablaugranes.com/2024/1/ ... 40-million
A capology valóban ezt írja, de gyanús, hogy tévednek. (Mint ahogy eleve csak nagyságrendileg lehet komolyan venni, pár millió simán benne van kilengésnek) Most rá is kerestem, az átigazolása környékén minden létező forrás nettó 6,5 misit írt. Ami azért is logikus, mert milanosként is tudom, hogy a klub nettó 6,5 milliót kínált és végül azt utasította el Kessié, így ennél kevesebb nettóért kizárt, hogy eljött volna Barcelonába, szóval így két olyan érv is van, ami miatt azt tippelem, hogy 13 m körül lehetett a fizjua bruttóban. De ezt sosem tudjuk meg. Plusz érv, hogy free agentként érkezett, ott mindenki jóval többet kérhet. Persze ezt megoldhatták valami aláírási pénzzel is.

Oké, mit csinálnál ha egy cég nem fizetne neked? Perelni tudsz egyedül. Vagy nem értem, mit tennél, vagy mi a gond ezzel, már olyan értelemben, hogy a klub részéről mi a ciki abban, hogy egy másik cég nem teljesít valamit.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.28. 12:09:00

bence0330 írta:
2024.02.28. 12:00:57
Inigo és Romeu fizetése teszi inkább ki kb Kessiét. Kicsit még rátéve. Kessié elvileg 13 millió bruttó körül keresett.
Ezt honnan veszed? Bruttó 9 milliót keresett.

https://www.forbes.com/sites/emmetgates ... c4524f2a25

https://www.capology.com/club/barcelona ... 2022-2023/

Tényleg, elképzelni nem tudom, milyen kényszerpályán volt az ő eladása.

Ez meg az évszázad vicce. Ezt tényleg nehéz elfogadni, hogy nálunk így működnek a dolgok.

https://www.barcablaugranes.com/2024/1/ ... 40-million
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.28. 12:00:57

gránit írta:
2024.02.28. 11:58:32
Nem tudom, mitől volt kényszer eladni Kessié-t. Inigo Martinezt ugyanakkora fizetésért, évi 9 millióért igazoltuk, és ehhez jött még Romeu. Elképzelni sem tudom, milyen kényszerhetünk volt nekünk így.
Inigo és Romeu fizetése teszi inkább ki kb Kessiét. Kicsit még rátéve. Kessié elvileg 13 millió bruttó körül keresett. És akkor ez a válasz, azért, mert két posztot (akartunk) erősíteni, eladni meg azért kellett, mert ekkora fizetéssel egy poszton kívüli peremembert nem tarthatunk meg. Azt meg lehet mondani, hogy nem sült el jól annyira (bár Inigo a sérülésééig remekelt), de ezt előre nem lehetett tudni, ha az a kérdés, hogy szükségből egy peremembert lecserélsz-e legalább két perememberre, akkor nem kérdés. Inigo talán fontosabb szerepet kapott, mint tavaly Kessié.
De ez edzői kérdés szerintem továbbra is. Ha az edzőnek fontos lett volna, nem akartuk volna eladni nyilván, de Xavi azt sem tudta erről az emberről, hogy eszik-e, vagy isszák, és nem is nagyon akarta megtudni. Vagy tudta, csak mindenáron egy új Busit akart. Akárhogy is, látványosan nem számított rá. Innentől meg a vezetőség szándéka sajna egyértelmű, nem nagyon tehetnek mást az eladáson kívül. Nem mondhatják Xavinak, hogy "hombre, ez a Serie A legjobb vkp-a volt, egyszer igazán megnézhetnéd ott is..." Ha az edzőnek nem kell, akkor nem kell, punktum. Laportáék meg innentől kezdve tették, amit tenniük kellett, még ha alighanem csikorgatták is a fogukat, Alemany meg az idegroham közepén állt, hogy ingyen hozunk egy top vkp-st, és nem jó.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.28. 11:58:32

bence0330 írta:
2024.02.28. 11:29:09
Nem tudom, mitől volt kényszer eladni Kessié-t. Inigo Martinezt ugyanakkora fizetésért, évi 9 millióért igazoltuk, és ehhez jött még Romeu. Elképzelni sem tudom, milyen kényszerhetünk volt nekünk így.
FcBarcelona1 írta:
2024.02.28. 11:38:37
(Dembelet szerződés mizériánál írtak erről a lelátó dologról, nem találom, de nem lehet diszkriminálni a játékost)
Ebben az esetben nem mi diszkriminálunk, hanem a Liga. Ha nem tudunk mindenkit regisztrálni, akkor nem tudunk mindenkit regisztrálni. Ilyenkor nyilván nekünk kell meghatároznunk, kit nem regisztrálunk.
FcBarcelona1
Barça B
Hozzászólások: 50
Csatlakozott: 2024.01.21. 09:56:33

2024.02.28. 11:38:37

Off: Ma olvastam, a La Liga nyerte a pert a La Liga impulso (CVC deal) ügyben, a Real és Atletic ellenében. Azaz a bíróság szabályosnak ítélte az üzletet, ahol a La Liga az éves közvetítési jogdíjának 10%-át értékesítette 50 évre. Az FC Barcelona a szintén kimaradó klub visszavonta a feljelentést.
Ha jól számolok: a CVC deal kereteit figyelembe véve 2 milliárd euró fejében a jelenlegi La Liga éves 2 milliárdos bevétele mellett évi 200 milliót fizet a CVC-nek, 50 évig. Azaz 10 milliárdot fizet vissza. A Barca ugye a Sixth Streettel való üzletben évi 25% közvetítési jogdíjat adott el, ami 40 millió/év 25 évre, így jelenlegi bevételek mellett 1 milliárdtól esik el.
Elvileg a közvetítési jogdíjak bevételei még nőni is fognak az évek alatt.
https://www.laliga.com/en-GB/news/lalig ... -in-motion

On: innen indult minden.
Nem tudom ez mennyire határozza meg a a Barca és a La Liga kapcsolatát, vagy a megállapított bérsapkát, de ahogy Bence is írja, kényszerhelyzetben vagyunk, hogy az új szerződéseket regisztrálni tudjuk, ehhez pedig eladásokra van szükség, vagy a bérek csökkentésére. Jogilag nem lehet egyoldalúan felbontani a játékosok szerződését, vagy csökkenteni a fizetését. Ilyen feltételek mellett nagyon rossz alkupozícióból indulunk, ha az edzőnek új játékosra van szüksége (Gündogan), vagy meg akarja tartani a lejáró szerződésűt(Roberto), különösképpen, ha a eladásra szánt játékos perem embernek számít, mint Kessie.
De Jong esetében írta La Masia1, maximum 2 év múlva távozik egy zsíros aláírási pénzért, de addig fizetni kell, ha nem regisztrálják, a fizetése feléért lehet regisztrálni (ingyen érkező)játékosokat, de ha nem szeg szerződést, az edzésektől tudtommal nem lehet eltiltani (Dembelet szerződés mizériánál írtak erről a lelátó dologról, nem találom, de nem lehet diszkriminálni a játékost)
Számomra érthetetlen ez a regisztráció mizéria, miért jó ez a La Ligának, főleg ha nézzük a CVC üzletet, ahol a liga saját magát adósította el.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.28. 11:29:09

gránit írta:
2024.02.28. 10:54:26
Miért lett volna kötelező? Már regisztrált játékos volt. Ha nem, nem, játszik nálunk tovább. Romeura így nem is lett volna szükség.

És mi a bizonyíték arra, hogy találtak volna mást, és nem jöttek volna vissza magasabb ajánlattal? Muszáj keménykedni, különben csődbe megy a klub. Vagy nálunk marad, amivel rosszul nem járunk, vagy nem találnak más embert, és visszatérnek egy jóval magasabb ajánlattal (de szerintem eleve fizettek volna jóval többet).

Lenglet-ért én sem fizetnék egy garast sem, nem jó játékos. Az Aston Villa állja a fizetésének tetemes részét, nem látom, mivel nem lehet az angolokat átejteni.
Sportszakmailag nyilván, én sosem adtam volna el, hanem már első évében beépítettem volna a posztjára, még ha rotációban is, én most abból indulok ki, hogy az aktuális edzőnek nem kell, és így enyhén sportszakmai, nagyobbrészt gazdasági okokból el kellett, ezt veszem alapul. Főleg, hogy akkor még hosszabb távúnak nézett ki a Xavi-projekt.
Romeunak nem tudom, mennyi a fizuja, de max a fele lehet, mint az elefántcsontpartinak. Ebbe sajna nem látunk bele elég mélyen, hogy megítéljük, mennyire kellett ez, vagy mennyire nem (nyilván bármi más is csak egy elméleti eszmefuttatás infómorzsákból). Lehet, hogy már ennyi is számított. Romeu meg besült, de amire Kessiét Xavi használta, annál sajna alig gyengébb, vagy amit reméltünk tőle, az talán nem is gyengébb.

Nincs bizonyíték. De ha én lettem volna az arab csapat elnöke/sportigazgatója, tartottam volna az ajánlatot, mert tudom, hogy rá fognak fanyalodni, mert muszáj nekik. Közben meg másfelé is tapogatóztam volna alternatívának. Ez az alkupozícuó ereje, hogy a kezedben van az irányítás. Ilyenkor lehet keménykedni, de iszonyú veszélyes, két élű fegyver. Lehet, hogy emelnének kicsit, vagy addig már találnának más alternatívát, és nem lenne már az asztalon az első sem.

Azt ne felejtsd el, mert nagyon fontos adalék: a játékos akarata. Kessié többször lenyilatkozta előtte és utána is, hogy ez álmai klubja és Yaya volt gyerekkora óta a kedvence. Nem akart elmenni. De ha már el kellett, akkor nyilván oda akart, ahol sokszor annyit fizetnek. Szóval még egy esetleges verseny sem nyomta volna fel az árát, bár amennyire mi leamortizáltuk szakmailag a játékost, a versenyt is elszórakoztuk, de ez edzői felelősség.

Múlt időt írtam, mint specifikus eset, a Tottenhamet nem lehetett átejteni. Lenglet nem jó játékos, de nem is gyenge. EG-nél talán még jobb is, és annyit ő is megér, a Thamban is sokszor volt kezdő nagyon. 10-15 milliót mai piaci áron megérne.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.28. 11:00:30

Egy kicsit eltávolodva a témától, Laportáék komolyan fontolgatják, hogy szponzort váltanak és a Nike helyett a Pumával kötnek szerződést. Az előbbitől jelenleg 105 milliót kapnak, míg a Puma 115 millió fixet plusz 85 millió változót fizetne. Még nem tudni pontos infot, hogy ez mi alapján teljesül, de így akár közel a duplájára is nőhet a sportszergyártótól kapott bevétel.
Erre úgy néz ki a Nike is reagált, a képviselőik megérkeztek Barcelonába és most tárgyalnak Laportával és Yusteval. (Romero) A Puma szeretné már jövőre megkezdeni az együttműködést, viszont 2026-ig (plusz két éves opció) van szerződés a Nike-val, így valamennyit fizetni kellene nekik.
Szerintem ez azért is fontos lenne, mivel jövőre évfordulós mezek lesznek, amiből valószínűleg sokkal több fog fogyni. Én mondjuk ezt nem bánnám, főleg ha gazdaságilag jól járunk, nem sok tetszetős mezt gyártottak eddig nekünk.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.28. 10:54:26

bence0330 írta:
2024.02.28. 10:44:12
Mert nem kellett, hisz tudták, hogy nekünk őt kötelező elsózni a fizuja miatt
Miért lett volna kötelező? Már regisztrált játékos volt. Ha nem, nem, játszik nálunk tovább. Romeura így nem is lett volna szükség.

bence0330 írta:
2024.02.28. 10:44:12
0 kényszerük volt, minden a kezükre játszott. Így nem is kellett más után nézniük. Ha keménykedtünk volna, más után néztek volna.
És mi a bizonyíték arra, hogy találtak volna mást, és nem jöttek volna vissza magasabb ajánlattal? Muszáj keménykedni, különben csődbe megy a klub. Vagy nálunk marad, amivel rosszul nem járunk, vagy nem találnak más embert, és visszatérnek egy jóval magasabb ajánlattal (de szerintem eleve fizettek volna jóval többet).
bence0330 írta:
2024.02.28. 10:44:12
Hogy adnánk el Lenglet-et többért, mikor a szerződéséből hátralévő évek csökkennek? És addig is fizetnünk kell a fizuját, szóval ez nettó bukta. Az angolokat nem tudták átejteni.
Lenglet-ért én sem fizetnék egy garast sem, nem jó játékos. Az Aston Villa állja a fizetésének tetemes részét, nem látom, mivel nem lehet az angolokat átejteni.

https://theathletic.com/5169767/2024/01 ... ton-villa/

https://thehardtackle.com/transfer-news ... t-lenglet/
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.28. 10:44:12

gránit írta:
2024.02.28. 10:38:34
bence0330 írta:
2024.02.28. 10:20:56
Tudtak volna máshol kopogtatni, ha akarnak.
Akkor miért nem kopogtattak máshol? Vannak Kessié-nél jobb játékosok.

Korlátozottak a lehetőségeik, ezt ők is tudják. Amíg egy Jotáért 30 milliót fizetnek, addig nem állja meg, hogy Kessié-ért nem adtak volna többet.

És ha elsózzuk 4-5 millióért, akkor mi van (ő sajnos nem is nagyon ér többet)? Inkább játsszon egy évet kölcsönben, és a következő évben próbáljuk meg többért eladni. Ha Csontos Szigfridet játszunk, és minden értékünket elajándékozzuk, akkor egy idő után már nem azért fogjuk áron alul adni a játékosainkat, mert "kényszerhelyzetben" vagyunk, hanem azért, mert mindenki tudja rólunk, hogy gyengék vagyunk.

Ennek az eredménye az, hogy most ott tartunk, ahol. Ez nem most kezdődött, már a Rosell-érában is a fejünkbe vettük, hogy minket csak átejteni lehet.
Mert nem kellett, hisz tudták, hogy nekünk őt kötelező elsózni a fizuja miatt, és azt is tudták, hogy mások sem fognak érte nagyokat ajánlani, és ha mégis, a játékos a tízszeres fizut fogja választani. 0 kényszerük volt, minden a kezükre játszott. Így nem is kellett más után nézniük. Ha keménykedtünk volna, más után néztek volna.

Hogy adnánk el Lenglet-et többért, mikor a szerződéséből hátralévő évek csökkennek? És addig is fizetnünk kell a fizuját, szóval ez nettó bukta. Én pont ezt látom Laportáék egyik hibájának, hogy túl kemények akartak lenni, mint mikor egy csivava nekimegy egy pitbullnak. Az angolokat nem tudták átejteni.

18 óta követem mélyebben csak a dolgokat a klubnál, addig csak meccset néztem, így igazából erről nem tudok mit mondani, csak amit azóta látok.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.28. 10:38:34

bence0330 írta:
2024.02.28. 10:20:56
Tudtak volna máshol kopogtatni, ha akarnak.
Akkor miért nem kopogtattak máshol? Vannak Kessié-nél jobb játékosok.

Korlátozottak a lehetőségeik, ezt ők is tudják. Amíg egy Jotáért 30 milliót fizetnek, addig nem állja meg a helyét, hogy Kessié-ért nem adtak volna többet.
bence0330 írta:
2024.02.28. 10:20:56
Megpróbálták Lenglet-el amit javasolsz. El lehetett volna sózni 4-5 millióért
És ha elsózzuk 4-5 millióért, akkor mi van (ő sajnos nem is nagyon ér többet)? Inkább játsszon egy évet kölcsönben, és a következő évben próbáljuk meg többért eladni. Ha Csontos Szigfridet játszunk, és minden értékünket elajándékozzuk, akkor egy idő után már nem azért fogjuk áron alul adni a játékosainkat, mert "kényszerhelyzetben" vagyunk, hanem azért, mert mindenki tudja rólunk, hogy gyengék vagyunk.
bence0330 írta:
2024.02.28. 10:20:56
Ha csak 5--öt adott volna érte egy klub, akkor ennyiért adtuk volna kell (ha már az edzőnek nem kell, nyilván ezt veszem alapul).

Ennek az eredménye az, hogy most ott tartunk, ahol. Ez nem most kezdődött, már a Rosell-érában is a fejünkbe vettük, hogy minket csak átejteni lehet. Az ügyet végeláthatatlan sora pedig folytatódik, a Libero is megviccelt minket, mert minket lehet.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.28. 10:20:56

gránit írta:
2024.02.28. 10:15:50
Kopogtathattak volna, csak nem nagyon lettek volna jelentkezők, lásd Kroos véleményét. Pont azért is adnak eszetlen pénzeket nyeretlen kétéveseknek, mert rossz alkupozícióban vannak. Egy európai embernek Szaúd-Arábia a földi pokol. Nekik minden pénzt megér az, aki ennek ellenére hajlandó oda igazolni. Nekik sokkal nagyobb szükségük volt Kessié-re, mint nekünk. Náluk alap kezdő, a legjobb játékosuk. Nem 40-et fizettek volna érte, hanem jóval többet.

Pont azért vagyunk nyakig adósságban, mert gyengék vagyunk. Ha állandóan lehúznak minket, annak ez az eredménye. Bartót szidjuk, de ő csak a csúcsa volt ennek, máskor is ezt csináljuk. Fel kellene már tölteni azt a vezetőséget machiavellista emberekkel.
Kroos véleménye egy játékosé. Közben meg Mahrezek, de ami még érdekesebb, fiatal titánok is mentek oda. Tudtak volna máshol kopogtatni, ha akarnak. Nem tudom, Kessié mennyit keres, biztos horrort, de másik játékos meg lehet, hogy horror/2-ért odament volna, ami még mindig egy lightos horror.
Megpróbálták Lenglet-el amit javasolsz. El lehetett volna sózni 4-5 millióért, de mi megkértük érte a 10-15-öt mert erősek vagyunk (annak akartunk tűnni, hiszen nem vagyunk azok). Pedig Kessié elképzelt 40-éhez képest megéri ő is azt a 10-15-öt. Egy PL csapatnak lazán. De ők sem mentek feljebb, mert tudták, hogy kényszerben vagyunk. A vége az lett, hogy rajtunk maradt. Ez szerintem remek bizonyíték. Nem tehettük ezt meg, ha helyet akartunk a bérketerünkben. Örültünk, hogy legalább végre egyszer nyereséggel szálltunk ki egy üzletből. Ha csak 5--öt adott volna érte egy klub, akkor ennyiért adtuk volna kell (ha már az edzőnek nem kell, nyilván ezt veszem alapul).

A rossz alkupozíciónk meg kb 0%-ban Laportáék hibája, így is elképesztő bércsökkentést vittek véghez. Bevélek terén ilyen sunyi, de zseniális ügyek, mint az Umtiti és Dembélé féle esetek kb a lehetetlen kategória volt. Csúnya dolog volt mindkettő emberileg, de pártíz millióért úgy átvágtuk őket, mint a huzat. Dembélénél főleg az ügynököt, Umtitinél meg nem is tudom hány milliót úsztunk meg végül, sokat. Nem csak a bérkeretben, amúgy is. Ha a klub érdekeit nézem, zseniális.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.28. 10:15:50

bence0330 írta:
2024.02.28. 10:07:29
Nem fogják emelni az ajánlatot

Ha meg mi megemeltük volna, és nem mondjuk 15-re, hanem 40-re, akkor elmentek volna máshová kopogtatni egy jó középpályásért.
Kopogtathattak volna, csak nem nagyon lettek volna jelentkezők, lásd Kroos véleményét. Pont azért is adnak eszetlen pénzeket nyeretlen kétéveseknek, mert rossz alkupozícióban vannak. Egy európai embernek Szaúd-Arábia a földi pokol. Nekik minden pénzt megér az, aki ennek ellenére hajlandó oda igazolni. Nekik sokkal nagyobb szükségük volt Kessié-re, mint nekünk. Náluk alap kezdő, a legjobb játékosuk. Nem 40-et fizettek volna érte, hanem jóval többet.

Pont azért vagyunk nyakig adósságban, mert gyengék vagyunk. Ha állandóan lehúznak minket, annak ez az eredménye. Bartót szidjuk, de ő csak a csúcsa volt ennek, máskor is ezt csináljuk. Fel kellene már tölteni azt a vezetőséget machiavellista emberekkel.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.28. 10:07:29

gránit írta:
2024.02.28. 09:40:24
Ezt egyáltalán nem így látom. Azzal a 12,5 millióval nem mentünk semmire, a klubnak pedig nincsenek likviditási gondjai.

Hogy Kessié-t pozíción kívül játszottunk, teljesen lényegtelen, a képességeivel mindenki tisztában van.
Szóval, én nem látom, hogy mit értesz az alatt, hogy "ez nem így működik", mert mindenhol így működik, kivéve nálunk.

Kellett nekik egy jó középpályás Európából, mert mennek az ázsiai Bajnokok Ligáját érő helyekért. Nekik ugyanúgy szükségük volt erre a transzferre, mint nekünk.
Persze, likviditási gondjai nincsenek (nyilván azért van valamennyi, csak ebben az esetben ez lényegtelen), itt végig az ffp-ről van szó. Nem azért muszáj eladni egy periférián kvüli, ehhez képest nagy fizetésű játékost, mert nagyon kell a pénz, hanem mert nagyon kell a bérkeretben a hely.

Más csapat szempontjából lényegtelen, a minénkből nem. Ha a helyén, megfelelő módon használtuk volna (ez egy nem tiki-takás edzőnél pl. tuti így lett volna, aki nem a tökéletes Busi utódot keresi, hanem csak egy jó izmot a vkp-s posztra), akkor beépítettük volna, nem akartuk volna eladni. Ettől még lehet, hogy eladtuk volna, csak nem 12, hanem 40 millióért, ha valaki annyira akarta volna.

Persze, hogy ez most csak nálunk van így, mivel a miénk a legnagyobb adósság, ami a kisebb gond (valamennyire azért az), de nálunk a legnagyobb az ffp gond is. Hiába van a MU-nak is hasonló adóssága, náluk nincs ez az elmebaj, amit a La Ligában alkalmaznak, nincsenek kényszerpályán, szabadon csinálhatnak bármit. Mi viszont azon vagyunk. Nem kicsit. Nem hinném, hogy van még egy ilyen relatív nagy klub, akiknek konkrétan azon kell törniük a fejüket, hogy miképpen tudnak játékost regisztrálni egyáltalán, és ahhoz melyik kezükbe harapjanak.

Persze, kellett nekik egy jó középpályás Európából. De ettől még nem fognak többet fizetni, mint amennyit kell. Ők bejelentkeztek Kessiéért, mert tudták, hogy nálunk óriási a baj, és égető szükségünk van arra, hogy eladjuk. Nem fogják emelni az ajánlatot, ha tudják, hogy nekünk kötelező őt eladni. Ha meg mi megemeltük volna, és nem mondjuk 15-re, hanem 40-re, akkor elmentek volna máshová kopogtatni egy jó középpályásért. Vagy ha nagyon Kessiért akarták volna, tán érte is kiperkálták volna, de minek, ha nem kell. Nekik az alkupozijuk kb tökéletes, a miénk meg a legrosszabb európában, de szerintem fényévekkel.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.28. 09:40:24

bence0330 írta:
2024.02.28. 09:00:00
Ezt egyáltalán nem így látom. Azzal a 12,5 millióval nem mentünk semmire, a klubnak pedig nincsenek likviditási gondjai. Viszont te magad írtad, hogy minimáis plusz bevétellel 500 millió köré menne fel a bérkeret. Ha ez igaz, akkor egy értelmes nyári értékesítéssel semmi gondunk nem lenne most, és nyakra-főre igazolhatnánk a nyáron.

Hogy Kessié-t pozíción kívül játszottunk, teljesen lényegtelen, a képességeivel mindenki tisztában van. Egy olyan eredménylistáért, amivel ő rendelkezett, meg kellett volna kérni az árat. Az Al-Ahli fizetett volna. Mahrezért 30 millió font, Veigáért 40 millió euró, ez csak rajtunk múlt. Nyilván, ha mi bemeséljük magunknak, hogy csak 12,5 millióért megy, akkor nem lesz több. De amíg mi vagyunk az egyetlenek, akiket lehúznak, addig nem hiszem, hogy máshogy nem ment volna, ráadásul ezt már David Villa idején is műveltük, amikor semmiféle rossz alkupozícióban nem voltunk. Sajnos ez a klubfilozófia részévé vált. Szóval, én nem látom, hogy mit értesz az alatt, hogy "ez nem így működik", mert mindenhol így működik, kivéve nálunk.

Kellett nekik egy jó középpályás Európából, mert mennek az ázsiai Bajnokok Ligáját érő helyekért. Nekik ugyanúgy szükségük volt erre a transzferre, mint nekünk. Alkupozíció pedig nem csak a túloldalon volt. Szaúd-Arábiába nem sokan mernek igazolni. Ha van, aki hajlandó oda igazolni, az nekik aranyat ér. Kessié gyakorló mohamedán, az ilyen játékosokkal van a legkevesebb gondjuk. Vannak játékosaik, akik nem is mernek Szaúd-Arábiában élni, hanem külföldről, például Bahrainből utazgatnak be a meccsekre. Nálunk volt egy játékos, aki nagy pénzért hajlandó volt oda igazolni, nekünk éppúgy fel kellett volna ismernünk az alkupozíciónkat, és nem csak a másik fél alkupozícióján kellett volna ájuldoznunk.

Sőt, a mi alkupozíciónk jóval erősebb volt. Nekik nagyobb szükségük volt rá, mint nekünk. Ha nem veszik meg 60 millióért, hát ez van, egy évig rajtuk ragad, Romeunál amúgy is jobb. Mi nem vesztettünk volna ezen semmit, csak ők, akik viszont minden pénzt megadnak egy jó játékosért Európából.
bence0330 írta:
2024.02.28. 09:00:00
Az arabok sem úgy lettek gazdagok, hogy hülyék voltak és vakon költekeztek.
Szaúd-Arábiában olyan eszetlen pénzszórás folyik, hogy azt sem tudják, mire költsék el a pénzüket.
Avatar
bence0330
Az Év Fórumozója 2022
Hozzászólások: 6840
Csatlakozott: 2020.07.16. 19:01:18
Tartózkodási hely: Pécs

2024.02.28. 09:00:00

gránit írta:
2024.02.28. 07:43:19
Teljesen egyetértek. Kessié a másik friss példa. 12,5 millióért vitték el olajosék, miközben Veigáért ugyanaz a klub 40 milliót fizetett ugyanazon nyáron. Egy kétségtelenül tehetséges, de még semmit nem nyerő srácért, miközben Kessié akkor már olasz és spanyol bajnok volt, beválasztották a Serie A álomcsapatába és El Clásicókat döntött el. 50 millió lett volna a minimum érte. Se vége, se hossza az ilyen ügyeinknek.
Passz, talán ide illik.
Ez nem így működik. Nem csak a fociban, a való világban sem. Ha nagyon és gyorsan kell a pénz, mindig töredék áron fogsz tudni csak értékesíteni. Kereskedem is ilyen alapon, hidd el, tudom. Teljes áron csak akkor, ha nincs szükség rá, neked kb mindegy. Ha valaki vagy éhen hal, vagy eladja a használt autóját, aminek mondjuk legyen 500.000 ft az értéke, de a pénz 5 napon belül kell, a büdös életben nem fogod eladni 500.000-ért. Még akkor sem, ha mások nem tudják, hogy neked ez sürgős. Ha még tudják is, örülsz, ha kapsz érte egy százast. Ha valamit akarsz venni a marketplace-en, és körbenézel, ha szerencséd van, látni fogsz egy ugyanolyan dolgot feleáron, mint a többi, és nem azért, mert hibás, hanem mert sürgős, és nem is szükséges számukra. Akkor lehet is látni, hogy 1-2 napja tették fel, vagy kicsit több, és már csökkentették azóta az árát. Használtcikk eladásánál a legfontosabb dolog, hogy ne holnap akard eladni, hanem a következő sok hónapban, akár évben. És ez nagyon-nagyon jó párhuzam, szerintem.

Egy ilyen játékos pár millióért történő eladása sajna előre látható ilyen helyzetben. Ezen egy dologgal lehetett volna változtatni, mégpedig az, ha beépítjük, és fontos játékos lett volna. Mindjárt 40 körülről indultak volna a tárgyalások. Ez 99%-ban Xavi sara.
Mint ahogy DJ, Ara, Pedri, Raphinha, Gavi-t sem 12 millióért adnánk el, mert nekünk kellenek sportszakmai okokból, így nem kell lemenni kutyába, megveszik, ha akarják normál áron, vagy felette. Nyilván ha Kessié nem csak posztidegen helyen kóválygott volna néha csereként, hanem stabil, vagy alsó hangon erős rotációs kezdő lett volna a saját posztján, kiröhögtük volna a 12 milliót, vagy eleve nem lett volna képük ilyet benyújtani. Az arabok sem úgy lettek gazdagok, hogy hülyék voltak és vakon költekeztek. Ugyanígy ha nem szorítana minket az ffp, meg sem fordulna a fejünkben eladni 12 misiért, kiröhögnénk.

Ugyanitt kérdés: az mit jelent, hogy megállapították a keretünket? Ezen lehet változtatni a következő kiírásig, vagy ez a végleges? Csak mert ha előbbi, nehezen tudom elképzelni, hogy ne zsonglőrködnénk valamit, hogy kétszer akkora legyen.
ter Stegen; Baldé - Christensen - Araujo - Koundé; De Jong - Pedri - Gavi; Dembélé - Lewy - Raphinha
La Masia1
Jugador d'estrella
Hozzászólások: 269
Csatlakozott: 2022.09.23. 18:42:36

2024.02.27. 18:37:35

Chino írta:
2024.02.27. 13:07:47

Nem igazán tudom, hogy ez hogyan működik, de mivel a klub a sociok kezében van a felvásárlás itt nem működhetne. Vagy rosszull tudom?

Azzal a 23 milliós büntetéssel, amit Bartotól újra megörököltünk mi a helyzet, tudja valaki? Kifizettük vagy fellebeztünk? Rég nem hallottam róla.
A jelenlegi struktúrában semmilyen módon nem lehet a klubot felvásárolni, eladni. Még a klub tulajdonában lévő vagyonelemek eladásához is kell a tagság hozzájárulása.

A 23 milliós büntetést a másodfokú bíróság is megítélte, így most a Legfelsőbb Bíróság előtt van az ügy.
Egyelőre még nem kellett kifizetni, de nem áll jól a sztori.
Avatar
soadroli
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 5137
Csatlakozott: 2008.05.17. 19:50:58

2024.02.27. 13:38:25

The negotiations with Puma have slowed down. Puma suspect that Barça used them to negotiate better terms with Nike. [Diario Sport]
Kép
Avatar
Chino
Llegenda del Barça
Hozzászólások: 7335
Csatlakozott: 2009.05.07. 12:32:57
Tartózkodási hely: Debrecen

2024.02.27. 13:07:47

NovaProspekt írta:
2024.02.27. 10:01:22
Messa írta:
2024.02.23. 10:19:19
Engem rettentően aggaszt ez az újabb salary cut... Mindenféle vagyoneladások és fizetéscsökkentések/átütemezések, mindenféle hókuszpókusz ellenére nem hogy fellélegezhetünk végre nyártól, hanem még tovább szorítják a golyóinkat.
Olajos felvásárlás tik-tak tik-tak...
Nem igazán tudom, hogy ez hogyan működik, de mivel a klub a sociok kezében van a felvásárlás itt nem működhetne. Vagy rosszull tudom?

A Cityt kétszer is megbüntették, kaptak egy-egy pénzbüntetést, aztán csókolom. Az a baj, hogy ezek az anyagi szankciók ilyen esetekben nem érnek semmit, mert pont a túlköltöltekezésért adják, ami a gazdag klubokra jellemző, így semmi visszatartó ereje sincs. Mondjuk az UEFA pénztárcája ezzel is dagad.

Azzal a 23 milliós büntetéssel, amit Bartotól újra megörököltünk mi a helyzet, tudja valaki? Kifizettük vagy fellebeztünk? Rég nem hallottam róla.
Forca Barca!!!!
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.27. 12:31:22

Én meg meg lennék lepve, ha bármi komoly büntetést kapnának. Pont a minap csökkentették az Everton büntetését 10 pontról 6 pontra.

https://www.bbc.com/sport/football/68273436

Több mint százszor szegte meg a Manchester City az UEFA-s irányelveket, ezek után már nagyjából fel kellene számolni a klubot, az azóta szerzett címeiket elvenni, a stadionjukat meg porig rombolni. De legfeljebb ők is kanpnak szerintem egy semmitmondó "büntetést", aztán minden megy tovább. Az Everton is minimális büntetést kapott csak. Nem veszik ezt az FFP-t komolyan. Minket sem az FFP sújt, és ha jól tudom, most is vígan átléphetjük a la ligás határt, "csak" korlátozottan igazolhatnánk, ami persze pont elég hátrány a legnagyobb riválisokkal szemben.
LG
Az Év fórumozója 2016
Hozzászólások: 21045
Csatlakozott: 2004.12.17. 21:03:01

2024.02.27. 12:13:33

Megjegyezném, hogy a PL-ben is elkezdődtek már a vizsgálódások, Everton már kapott büntetést, a City-t vizsgálják, és komolynak tűnnek a vádak. Nem lepődnék meg, ha a Chelsea is sorra kerülne hamarosan.
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.27. 11:49:56

Már csak azért sem gondolom, hogy ez olajos kérdés lenne, mert a Real Madridot és a többi socio modellel rendelkező csapatot nem sújtják, csak minket. Ez szerintem inkább a spanyol-katalán ellentétről szól, a függetlenségi népszavazás óta szívatnak minket újra.

Az UEFA-hoz hiába fordulnánk, én is írtam ezt korábban, de elolvastam a pontos FFP-rendelkezést, és az UEFA részéről ez csak ajánlás, nincs kőbe vésve, gyakorlatilag a helyi szövetségekre bízzák a dolgot. Azok meg persze, hogy nem fogják a saját csapataikat korlátozni, miért is akarnák ezzel hátrányba hozni őket a nemzetözi porondon? Ezért költhet többet a PSG, Chelsea, Aston Villa és társai, mint az UEFA-s irányelv, mert a helyi szövetség ezt teljesen figyelmen kívül hagyja, így úgy szórhatják a pénzt, ahogy akarják.

Gyakorlatilag Spanyolországban sincs FFP, mert a Barcelonán kívül minden klub az UEFA-s irányelv felett költhet. Olyan határokat szabtak meg, amiket egyébként sem érnének el. Igazából nincs FFP, csak minket szívatnak ezzel.

Laportát már csak azért is becsülöm nagyra, mert leginkább ő ismerte fel, hogy a jelen keretekből nekünk menekülnünk kell. A többi csapaton múlik. Érdekes módon a Real Madrid is a szuperligát támogatja, pedig ők a jelen helyzetben is lubickolhatnak. De azt nagyon is jól látja Florentino Perez, hogy esik a labdarúgás iránti érdeklődés, egyre kevesebben néznek focit. Ha a labdarúgás fel akarja venni a versenyt a többi szabadidős lehetőséggel, akkor minőségibb szolgáltatásokat kell nyújtania, és ez a jelenlegi sörmeccsekkel nem fog menni. Emiatt Perezt is nagyra értékelem, mert ők a jelenlegi ocsmány rendszerben élhetnének, mint Marci Hevesen, de mégis váltani akar, mert ami most van, az káros a labdarúgásnak.

Amit még Laportáék tehetnének, hogy a Ligából bárhogy, de megpróbálni menekülni.
kmb
Jugador del Barça
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2021.09.17. 11:34:56

2024.02.27. 11:25:30

NovaProspekt írta:
2024.02.27. 10:01:22
Messa írta:
2024.02.23. 10:19:19
Engem rettentően aggaszt ez az újabb salary cut... Mindenféle vagyoneladások és fizetéscsökkentések/átütemezések, mindenféle hókuszpókusz ellenére nem hogy fellélegezhetünk végre nyártól, hanem még tovább szorítják a golyóinkat.
Olajos felvásárlás tik-tak tik-tak...
Ha a penzgyarto olajos atyauristen venné meg a klubot akkor sem költhetnenk többet hiába lenne pénz dögivel...meg ki kapná a pénzt a klubért,vagy hogy működne ez?
Avatar
gránit
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 2385
Csatlakozott: 2010.06.12. 08:55:53

2024.02.27. 10:21:38

Azt soha, inkább szerepelne a felnőtt férfi futballcsapat a másodosztályban. A kosárlabdában például szépen megkerültük a FIBA-t az EuroLigával, a futballnak is le kellene már válnia az UEFA/FIFA irányításáról. Ráadásul a futballvezérek bohóckodása a többi szakosztályt is magával rántja, ott is nyesni kellett miattuk, ezért távozott Mirotic meg Jasikevicius. Ennek az eljárásnak is véget kellene vetni, hogy a többi szakosztályt is beleszámolgatják a focis FFP-be. Ezzel azok járnak jól, akik csak egy szakosztályt tartanak fenn, ez az eljárás súlyosan a sport ellen irányul.

vinszentvega írta:
2024.02.26. 14:30:44
Ez egy vicc, hogy itt kell szűkölni, szerencsétlenkedni csak azért, hogy az itt játszani akaró játékosokat is akár csak megtarthassuk( nem hogy újat igazolni). Fel nem tudom fogni, hogy a fizetési sapkánál nálunk 9 szakágat vesznek figyelme, a Madridnál meg a többi csapatnál meg harmad annyit...
Ezen nem tudnak/akarnak valamit Laporék faragni? Erre nem létezik más megoldás?

Ez semmi másról nem szól ,mint hogy ellehetetlenítsék a klubbot. Ezt nem lehet pl a FIFA vagy UEFA(cöh) felé továbbvinni és bepanaszolni ezt kancsal Tebas majmot meg La VARligat?
Hülye lenne valaki évi 3-5 millióért játszani nálunk, ha Európa többi országában megkaphatják a 10+ ot is... Arról nem beszélve, hogy a sivatagban meg akár a dupláját is...
Nyertünk már pert a Liga ellen, például Gavi regisztrálásának ügyében. Ebben az esetben is ezt kellene tenni, ami célzottan a Barcelonát sújtja, súlyosan diszkriminatív módon. Szerintem ezt is megnyernénk, mert ilyen a világon nincs, hogy szinte ugyanakkora bevétel után mi három és félszer kevesebbet költhetünk.
Avatar
NovaProspekt
Entrenador del Barça
Hozzászólások: 1899
Csatlakozott: 2019.11.26. 14:17:19

2024.02.27. 10:01:22

Messa írta:
2024.02.23. 10:19:19
Engem rettentően aggaszt ez az újabb salary cut... Mindenféle vagyoneladások és fizetéscsökkentések/átütemezések, mindenféle hókuszpókusz ellenére nem hogy fellélegezhetünk végre nyártól, hanem még tovább szorítják a golyóinkat.
Olajos felvásárlás tik-tak tik-tak...
Válasz küldése